assenaar heeft weer motorclub 1987 pas •catie voor oonwagens in Leidschendam Subsidie aan HIK onzeker fieidacgowcwt Karate Bob schrijft toneelstuk in cel Tl dagpuzzel Warmond maakt haast met riolering Oranje Nassaulaan Rumoerig afscheid SCHOOLBESTUUR SLUIT PRÉLUDE-KLEUTERSCHOOL Grandioos feest in Valkenburg BURGEMEESTER DE ROOS NEEMT ONTSLAG S MAAND TUD 22 NIEUWE LEDEN IER19&EIDEN VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1984 PAGINA 7 en zijn dat allemaal :hte liefhebbers". De itorclub wil in de zomer jral de weg op, terwijl de koudere maanden ïdacht zal worden ge- lonken aan onder meer lligheidsaspecten. 21 augustus werd de Mo- jlub Wassenaar een feit. is niet de eerste motorclub Wassenaar rijk is, want al de oorlog reden er men- clubverband rond op tweewielers. De •naarsche Motorclub', deze heette, is al jaren actief, zodat de Mo- Wassenaar dit gat in igingsmarkt dichtte, etaris Ed van Veen de nieuwe ontwikke- „Eind augustus hadden al veertien leden, en na stukje in het „Wassenaars iwsblad" werden dat er al I snel tweeëntwintig. Daar- r een paar nog maar jaar, die mogen dus niet motorrijden. Dat geeft dat komt wel. Wij zijn Iclub van echte liefhebbers, it zie je aan de leeftijden, mensen van een jaar of ndertig zijn lid, en van mogen ook motorliefheb- ^van zestig jaar lid wor- I van Veen, die momenteel ge loopt voor de MTS (elek- •techniek), rijdt zelf een Ya- RD 350 LC. In de club Enkele leden van de Motorclub Wassenaar, op het bordes voor raadhuis De Paauw. rijden echter ook oude moto ren, zoals een BMW op leeftijd en een „Matchless", een oud pronkjuweeltje. „Wat wij doen?" vraagt Ed. „Natuurlijk dingen als poetsen, sleutelen en tochten rijden. Maar daar zal het niet bij blij ven. We kunnen elke eerste donderdag van de maand te recht in de oude gemeente kantine. Daar willen i diaseries vertonen, verkeers regels bespreken en bijvoor beeld ook aandacht schenken aan goede kleding en schoei sel". Verder denkt hij aan een filmavond in de plaatselijke bioscoop „Astra Theater". In de zomer zal de Motorclub Wassenaar de buitenlucht in gaan met onder meer een slip cursus, puzzelritten en een kennismaking met de trial- sport. „Het moet wel goed ge organiseerd worden", zegt Ed. Over motorclubs en wat de doorsnee Nederlander daarvan denkt, zegt hij dit: „Mensen denken vaak meteen aan Hells Angels en Scavengers. En niet alleen dat. Neem nou de dood van Jack Middelburg, daar is ook veel negatieve publiciteit omheen geweest. Daar koop je niets voor, het werkt je alleen maar tegen. En dat terwijl wij gewoon motorliefhebbers zijn", aldus Ed. Zijn broer Frans (16) is inmid dels binnengekomen en blijkt ook zeer geïnteresseerd in de motorsport. Gaat hij ook mo torrijden? „Mijn vader heeft nog een motor in de schuur staan", zegt hij, waaruit blijkt dat de hele familie Van Veen uit Wassenaar is aangestoken door het motorvuur. Iets dat ook geldt voor de andere leden van de motorclub Wassenaar, van wie één er altijd een hond meebrengt. Die is niet bij de tweewieler weg te slaan. DEN HAAG Slobodan Ra- dojev Mitric (36), alias Karate Bob, heeft tijdens zijn verblijf in de gevangenis een toneel stuk geschreven: „Bijbel van de man zonder geloof". Het boek werd gistermiddag ge presenteerd in het Haagse perscentrum Nieuwspoort door de Amsterdamse kunstenares Iris de Vries. Het is het vierde boek van de Joegoslaaf dat gedurende zijn elf-jarige detentie in ons land het daglicht heeft gezien. Mi tric moet na twee verschillen de processen in totaal een ge vangenisstraf uitzitten van achttien jaar voor de moord op drie landgenoten en de ver krachting van een aantal In zijn cel schreef hij onder meer het Groot Karateboek, Geheim Agent van Tito en Ti to's Moordenaar. Zijn jongste werk is een toneelstuk in vrije dichtvorm. Het behandelt de reis door de geschiedenis van een student de man zonder geloof en zijn ontmoetingen met beroemde personen en fi losofieën. De schrijver had zelf graag bij de presentatie van zijn boek willen zijn, maar dat werd hem door de justitie gewei gerd. Vanuit de gevangenis in Leeuwarden voert hij proces na proces om de verboden contacten met de pers te her stellen en de overplaatsing naar een andere strafinrich ting te bewerkstelligen. Voorts bestrijdt de karateka thans voor de Hoge Raad zijn ver oordeling wegens de verkrach tingen, die hij tijdens een proefverlof zou hebben ge pleegd. Volgens Mitric zijn die misdrij ven hem in de schoenen ge schoven door enkele boze ge detineerde koppelbazen en hun vrouwen. De gevangene vreest dat hij een gewisse dood wordt uitgeleverd. Zijn din Irene de Vries stelde dat hij van de zijde van het Open baar Ministerie alleen „afkeer, walging en haat" ontmoet, ook voor wat betreft de tot stand- koming van het toneelstuk. De Amsterdamse ïs de ontwerp ster van het schilderij dat de voorkant van het boek siert. De uitgever is Karate Europa, de drukker Brouwer Offset in Utrecht en de winkelprijs be draagt ƒ24,95. ^HbDSCHENDAM Een de- I ^^Keve woonwagenlocatie zal ^^^^Aeidschendam zeker nog J^ftrhalf a twee jaar op zich wachten. Wethouder .W. Pohlkamp deelde gis- de n de raadscommissie socia- 5% aken en volksgezondheid dit van gedeputeerde me- iw Gunther te hebben ver- idedageien. De problemen met de et gebied aan de Kostver- nweg aanwezige gasleiding Uan de geluidswering zijn "hts 3 1 onopi°shaar, aldus de "racht. ,ouder- fle vraag van Martien van Meule (PvdA) of de pro- "S1-PUZZEL kvermogen. rgezondf toepassinglOSSING blemen geen kapstok zijn waaraan het uitstel van de vestiging kan worden opge hangen zei Pohlkamp dat Leidschendam de zaak niet kan doorbreken. „De proble men liggen niet langer in Leidschendam maar voorna melijk bij Rijkswaterstaat, die' trekt zich niets aan van ge- luidwerende voorzieningen. De provincie moet eerst met Rijkswaterstaat tot overeen stemming komen", aldus de wethouder. Leidschendam zal zoals eerder gemeld op dringend verzoek van de provincie vijf proviso rische plaatsen voor woonwa gens inrichten aan de Kostver- lorenweg. Zei burgemeester W. F. de Vreeze nog slechts tien dagen geleden dat die per stuk circa 5.000 gulden aan sa nitaire en andere voorzienin gen zouden kosten, de wethou der kwam gisteren op een be drag van 15.000 gulden per plaats. Op de vraag waarom dan niet eerst de locatie aan de Westlietweg wordt ingericht, zei de wethouder dat zich ook hier problemen voordoen. De buurgemeente (Voorburg) moet eerst worden ingelicht omdat de bewoners zich voor inkopen vooral op deze ge meente zullen richten. WARMOND Om in aanmerking te komen voor een subsidie in het kader van de verfijnings regeling rioleringen zal nog dit jaar begonnen die nen te worden met de aanleg van de riolering in de Oranje Nassaulaan. De gemeenteraad ging gister avond dan ook gaarne ak koord met de vordering van een krediet van 26.477,50 voor de voor bereidingswerkzaamhe den. De Oranje Nassaulaan is een van de laatste gebieden die nog op de riolering aangeslo ten moeten worden. Enige tijd geleden werd besloten de wo ningen en bedrijven langs de Wasbeeklaan aan te sluiten te gelijk met de herbestrating. Als de woningen aan de Oran je Nassaulaan en de Wasbeek laan aangesloten zijn op het ri ool is hét nog niet zeker dat dan ook alle woningen en an dere gebouwen die betrekke lijk dicht bij een riolering zijn gelegen werkelijk zijn aange sloten. Bij oudere gebouwen is shms niet helemaal duidelijk hoe de afvoer onder de grond verloopt. De heer Van Kuijen (PW) zou wel graag op korte termijn precies willen weten hoe groot het werkelijke aansluitpercen- tage is en hoeveel rioolwater er nog steeds geloosd wordt in De Leede. De wethouder openbare werken de heer Slingerland vond een onder zoek zeker zinvol maar kon niet toezeggen dat dat op korte termijn kan plaatsvinden. Bij de aanleg van de riolering in de Oranje Nassaulaan zal het verkeer zeker problemen on dervinden. Hoe dat precies op gelost moet worden zal nader worden bekeken. Reinigingsdirecteur F. van Overmeire heeft gistermiddag afscheid van zijn personeel genomen. Op 1 oktober gaat de directeur van de Leidse gemeenterei niging met VUT. Het personeel haalde de vertrekkende direc teur thuis in Leider dorp met een stoet versierde dienstau to's af. Een hevig toeterconcert lokte Van Overmeire naar buiten en onder be geleiding van moto ragenten trok de stoet naar de ge bouwen van de rei niging aan de Leid se Noorderstraat. Eerste toernooi Trifolium ZOETERWOUDE De vorig jarig opgerichte Zoeterwoudse hockeyvereniging „Trifolium" speelt morgen voor het eerst in haar bestaan een toernooi in de openlucht. Na besprekingen met het gemeentebestuur is aan de vereniging een veld op het sportpark Haasbroek toe gewezen. De hockeyclub be schikt daar overigens nog niet over een eigen kleedaccommo datie. Volgende week woensdag wordt gestart met huisvrou- wenhockey. De dames zijn dan welkom van tien uur tot half twaalf. Als er voldoende be langstelling is, wordt overwo gen een huisvrouwenteam te formeren dat andere teams uit de regio kan uitnodigen om te spelen. De jongste jeugd kan woensdagmiddag van twee tot vier uur aan de training deel nemen. De oudere jeugd en de senioren worden met ingang van de volgende week op za terdagochtend van tien tot twaalf uur verwacht met hun hockeystick. LEIDSCHENDAM „De op heffing van de Prélude-kleu terschool in de Zeehelden wijk is uitsluitend een aangelegen heid van de Stichting r.-k. schoolbestuur Leidschendam. Het gemeentebestuur wordt er via brieven van ouders en een verslag van een bijeenkomst bij betrokken, maar heeft er geen enkele zeggenschap over. De gemeente sluit niets. Als belanghebbenden iets willen ondernemen moeten ze zich richten tot het schoolbestuur", aldus wethouder G. J. Hen driks van onderwijs in leid schendam deze week in de be treffende raadscommissie. De wethouder zei verder het te betreuren dat het hoofd van een r.-k. lagere school (Th. v.d. Meer van de Johannes XXIII- school) verwarring heeft ge sticht door als initiatiefnemer van een bijeenkomst in de wijk op te treden. Het school hoofd weet dat het schoolbe stuur al enige tijd geleden tot opheffing heeft besloten en dan is het jammer dat hij de betrokken ouders door zo'n bijeenkomst nog enige hoop geeft, aldus de wethouder. Het schoolbestuur heeft zich bij het WÊSBÊÊÊÊÊBBÊBBÊÊtÊÊÊÊÊKBÊÊÊ spreidingsplan voor het sa mengaan van kleuterscholen en lagere scholen tot basis scholen duidelijk over .'de op heffing uitgesproken. „Er zijn onvoldoende leerlingen, dat is al enkele jaren bekend en per 1 augustus volgend jaar moet de school volgens de wettelijke voorschriften worden opgehe ven. In de wijk is trouwens geen lagere school dus bestaat er, zelfs bij voldoende kleuters, geen mogelijkheid tot het stichten van een basisschool". Voorzitter mevrouw M. A. M. van Erp-Vendrik van het schoolbestuur zegt zich van commentaar te willen onthou den zolang de kwestie niet in het algemeen bestuur van de stichting is besproken. „Het dagelijks bestuur heeft wegens de vakanties de zaak pas afge lopen maandag kunnen be spreken. Besloten is de heren in een vergadering van het al gemeen bestuur om uitleg te vragen. Uiteraard zijn we ver wonderd over de gang van za ken, ik zie geen enkele moge lijkheid meer om de kleuter school open te houden", aldus r Van Erp. KATWIJK Met de goedkeuring van de subsidie-aanvraag voor '85 door de gemeentelijke welzijnscommissie heeft de Ho moseksuele Interaktiegroep Katwijk (HIK) naar alle waarschijn lijkheid een Pyrrhusoverwinning behaald. Het 'nee' van de ver tegenwoordigers van de drie grote confessionele partijen bete kent voor de HIK dat de gemeenteraad de groep waarschijnlijk toch weer subsidie zal onthouden. De voorstanders van subsisie beschikkten slechts over vier van de vierentwintig raadszetels. De HIK had aan de raad subsidie gevraagd voor het exploiteren van een eigen soosruimte en voorlichtingsactiviteiten. De Stichting Begeleiding Christelijke Jeugd en Jongerenwerk zal waarschijnlijk meer gehoor vinden met haar aanvraag voor nog een (halve) beroepskracht. De huidige jeugdwerkadviseuze die bij de stichting in dienst is kan het werk zo langzamerhand niet meer aan en uitbreiding van het personeelsbestand is dan ook dringend gewenst. In het begeleiden van de zeven bij de stichting aangesloten christelijke jeugd- en jongerenorganisaties is in de afgelopen jaren steeds meer tijd gaan zitten, zo werd de aanvraag toegelicht, en nu niet meer gerekend kan worden op krachten in het kader van de werkgelegenheidsverruimende maatregel is permanente ondersteuning gewenst. Op de heer Ten Hove na ging de hele commissie met de aanvraag akkoord. Afgewezen werden gistermiddag aanvragen om subsidie van het socialistisch koor 't Geweten (vanwege de politieke stellingname in het werk), motorclub Slipstream (geen subsidiabele jeugdle den) en van de volksuniversiteit K O. K O had subsidie ge vraagd voor het opzetten van een koepelorganisatie voor instel lingen die zich met educatieve activiteiten bezighouden. De commissie vond echter dat deze nieuwe activiteit nog onvol doende was uitgewerkt. Dods brandt it in issenheim isten ie list sn. Zo per ragen. ;urten inden. hand, de 995,- 5SENHEIM Bij een nd in de Sassenheimse jfdstraat is afgelopen ht een houten loods afge- nd. Rond één uur van- ht grepen de vlammen om zich heen in de js waar verpakkingsma- aal ligt opgeslagen. De dweer kon voorkomen het vuur oversloeg naar ïaastgelegen platenzaak, pen twintig minuten was de brand meester. VALKENBURG Valkenburg heeft na zijn paardenmarkt twee dagen uitbundig oranjefeest gevierd. Gestart werd met een aantrekkelijke kinderoptocht voorafgegaan door „Val- kenburgs Harmonie". Nadat burgemeester N. van 't Wout ten aanschouwe van een groot aantal belangstellenden het feest had geopend en het Wilhelmus was gezongen, werden verder op de dag onder auspiciën van het bestuur der Oranjevereniging „Wflhelmi- na", diverse volksspelen gehouden waarvoor, mede door het fraaie weer, veel belangstelling bestond. Ook in „De Biertrom" en „De Terp" vermaakten de feest gangers zich uitermate te vermaken terwijl er op het ker misterrein aan het Castellumplein, zeer goede zaken werden gedaan. RIJNSBURG Burgemeester W.K. de Roos heeft besloten op medische gronden om koningin Beatrix te vragen hem uit zijn functie te onthef fen. Dit deelde loco-burgemeester C. Noort gis teravond mee tijdens de raadsvergadering. Burgemeester De Roos die tijdens zijn ambtspe riode al eens getroffen werd door een hartaan val, werd vorig jaar juni in het ziekenhuis opge nomen. Alhoewel dit nooit officieel bevestigd is, bleek hij ëen hersenbloeding te hebben gehad. Alhoewel de burgemeester licht vooruit ging, knapte hij toch niet genoeg op. In juli werd de heer K. Brul van de V.V.D. benoemd tot derde wethouder om het zittende college bestaande uit loco-burgemeester C. Noort en wethouder J. C. J. van der Meij beiden van het CDA bij te Na het overlijden van burgeeester B. H. Koom- ans in 1974 werd burgemeester W. K. de Roos in juni 1975 benoemd in Rijnsburg. In juli mocht hij Koningin Juliana verwelkomen ter ere van het 1000 jarigbestaan van Rijnsburg. De burgemees ter nam met zijn vrouw en twee zonen zijn in trek in de ambtswoning tegenover het gemeente huis, waar hij nu nog woont. Na de raadsverga-. dering bleef de raad nog enige tijd in een beslo ten zitting bijeen. ASSENAAR In Was- laar is de Motorclub issenaar (MCW) opge- ht. Nu al zijn 22 en- lusiaste motorrijders uit n Haags noordelijke idgemeente lid en vol- ïs secretaris Ed van

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7