Volkstuintjes en glastuinbouw in Nieuwe Wetering Bibliotheek St. Jan verdwijnt REGI0U0UR1NAAL Igor brengt boekje ove openbaar vervoer uit Weerstand tegen verkeersremmende maatregelen in Rijnsaterwoude Alkemadese weekmarkt pa in oktober van start LEIDEN/REGIO Ccidóc Qowumt VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1984 PAGI Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): D» Doom (12): 18.30. 21.15. NACHTVOORSTELLING EUROCINEMA I: Sensuele ui tereten (18); za. 24.00. e EUROCINEMA II: De schorpi oen (12); za. 24.00. EUROCINEMA III: Satisfac tions (16); za. 24.00. EUROCINEMA IV: Indiana Jo nes and the Temple of Doom (al); 2 13.45. LEIDEN e LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Police Aca demy (al); 14.30, 19.00, 21.15. zo. 14.15, 16.30, 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): De schorpioen (12); 14.30, 19.00, 21.1" ook 14.30, 19.00, 21.15. 16.45. e LIDO III: Storia di piera (16); 19.00, 21.15. stone (12); 14.30. 19.00, 21.15. die alles geven (16); 14.30, 19.00, 21.15. zo. 14.15, 16.30, 19.00, 21.15. e REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414): Ondeugende school- meisfes (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Donald Duck in het wilde westen (al); za. zo. wo. Canonball Run II (al); i 14.45, 19.00, 21.15. i 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. e CITY THEATER III: Terms of endeerment (12); do. vr. za. zo. wo. 14.45. THEATER IV: Tank (aly. 19.00. do. vr. zo. 14.45. Terms of endaerment (12); KINDERVOORSTELLING •CITY THEATER IV: Tom and Jerry (al); za. wo. 14.45. 01717-4354): Breakdance (al); do. 20.00. vr. t/m zo. 19.00. Car men (12); vr. za. 21.15. zo. 21.15. (besl.). ma. t/m wo. 20.00. Cieke de rat (al); za. zo. 15.45. WASSENAAR* ASTRA (Lang- dienstuerlening ARTSEN Leiden: Groep 1: tel. 130145. Groep 2: Pieterse, Van Gent. Taytelbaum. Van Luyk. Klaassen, Rus, Kruis i 122522. Groep 3: Pleiter. J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruij- ne, J. de Bruijne, Stolk, Engel en Fogelberg: za. dr. Van Leeuwen, huis. Roos. Boer, Van de Waard en Amou: za. dr. Boer, tel. 310420, zo. dr. Van Rijn, tel. 314349. Groep 5: Schaefer, tel. 122268. Oegstgeest: vanaf za 10 uur: dr. Held, tel. 174955. Leiderdorp: za. dr. Du Ry. tel. 891100, zo. dr. Van Vel- i, tel. 891100. Spreekuur van Valkenburg: dr. Verhage, tel. zo: dr. Van Engelen, groep 2. za: dr. Klein Haneveld, zo: dr. Boss. Hazerswoude -Koudekerk: dr. Bosch, tel. 01728-9281. Bent huizen - Boskoop: dr. Leeuwen- burgh, tel. 01727-5700. 8482. TANDARTSEN Lelden - Lei derdorp - Oegstgeest: dr. Vasn der Iterson, tel. 170729, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Leid- echendam: Voor spoedgevallen Zuider Apotheek in Lei- 9-13. u. en van 17-18 u. zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of Nog zes huizen in Veenderij NIEUWKOOP Burgemeester en wethouders van Nieuwkoop vragen de gemeenteraad in te stemmen met de bouw van zes huizen aan De Veenderij. Op deze plaats op het zogenaamde „Ho- cent-eiland" staan sinds kort acht bewoonde huizen. De betrokken aannemer wil echter zo snel mo gelijk de grond volbouwen. Hij heeft nog 180 vierkante meter grond van de gemeente nodig. Het college vindt dat de gemeente deze grond voor 21.000 gulden moet verkopen aan de aannemer. De gemeenteraad beslist hier vol gende week donderdag over. Garage in Noorden mag wel NIEUWKOOP De commissie beroep- en be zwaarschriften van de gemeente Nieuwkoop vindt dat J.H. Knaap een garage aan de Van Capelweg 131 in Noorden mag drijven. B en W van Nieuwkoop weigerden in eerste instantie een vergunning aan Knaap. De Noorden ging daartegen in beroep. De sie vindt echter wel dat de garage aan een aan tal regels moet worden gebonden. Zo is de toe stemming persoonsgebonden. De auto's mogen alleen op eigen terrein worden gerepareerd en Knaap moet een hinderwetvergunning aan vragen. De gemeenteraad beslist volgende week donderdag of het bedrijf open mag blij- Cognac gestolen straat in Lisse werd gisteravond een doos met twaalf flessen cog nac gestolen. De dran- klustige inbrekers kwamen binnen door aan de achterkant van het huis een ruit in te slaan. Behalve de cog nac verdween er niets uit de woning. Lustrumviering Aarebei jeplukkers ROELOFARENDSVEEN De grootse vie ring van het tienjarig bestaan van de Veense blaaskapel „De Aarebeijeplukkers" begint vanavond met een dansavond in de feesttent naast café-bar ,,'t Veen", Langeweg 16 in Roe- lofarendsveen. Medewerking verlenen de „Big Band Bollenstreek" en de Zoeterwoudse „Sweetwood Dixie Stompers". Er zijn nog plaatskaarten beschikbaar. Het feest begint om half negen. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. De lustrumviering wordt zaterdagavond voortgezet met een Egerlön- deravond, waaraan diverse gerenommeerde EgerlSnderorkesten meewerken. Zondagoch tend wordt het feest besloten met een „gezel lig Frühsschoppen", dat gratis toegankelijk is. Deze bijeenkomt begint om twaalf uur. NIEUWE STRUCTUURSCHETS VOOR NIEUWE WETERING Een beeld van Nieuwe Wetering. NIEUWE WETERING De strook grond die de gemeente Alkemade aan vankelijk had gereser veerd voor de rioolwater zuiveringsinstallatie in Nieuwe Wetering krijgt een nieuwe bestemming. De raadscommissie ruim telijke ordening sprak gis teravond uitvoerig over de nieuwe structuurschets. De schets heeft vooral betrek king op het gebied tussen de bebouwing van de Nieuwe Weteringse Noord veenseweg en Rijksweg A4. Deze grond is al geruime tijd in het bezit van de gemeente Alkemade, die er de rioolwaterzuiveringsinstal latie had willen realiseren. Nu men hiervoor andere lokaties op het oog heeft, is de gemeen te vrij een nieuwe bestemming te zoeken. Langs de Ringvaart is nu een flinke lap grond bestemd voor volkstuintjes. Het huidige moerasbos blijft waarschijnlijk (noodgedwongen) gehand haafd. Ten zuiden van de volkstuintjes kunnen een tweetal kastuinbouwbedrijven van 1,65 hektaren worden aangelegd alsmede een uitbrei ding van één hektare voor de bestaande kwekerij van de heer Oudshoorn. Achter de Regenboogschool is ruimte voor woningbouw met vol doende parkeergelegenheid. Het gebied zal worden ontslo ten vanaf de Noord veense weg met een voor autoverkeer doodlopend straatje. Voor fiet sers zal de weg doorlopen tot aan de Sotaweg in Roelofa- rendsveen. Volgens de struc tuurschets zou de oude school moeten worden gesloopt. De woningen zullen zodanig ver van de snelweg af gebowud worden dat geen geluidsover last kan worden ondervonden. De achter de huizen geplande kastuinbouwbedrijven hebben tevens een geluidwerende funktie. Commissielid N. Bakker (CDA) drong er gisteravond op aan om spoed te betrachten met de aanleg van de ontslui- tingsweg. „Dat zou voor recon structie een duwtje in de goede richting betekenen" aldus Bakker. Daar de desbetreffen de grond nu nog een onbe bouwde agrarische bestem ming heeft zal het gemeente bestuur gebruik maken een verkorte procedure om de bestemming te wijzigen. RIJNSATERWOUDE De fractie Lijst Wenmakers heeft gisteravond tijdens de raads vergadering gestemd tegen de duurdere oplossing van ver keersremmende maatregelen aan de noordzijde van het dorp. De heer Boot achtte f 20.000.- voor de aanleg van een verkeerssluis teveel omdat „wij dat voor grondverwer ving van mensen in de dorps kern ook niet over hebben". Hij doelde hiermee op de besprekingen van het college met enkele bewo ners van de Herenweg. De ge meente wil grond aankopen om het trottoir aan de zuidzij de door te trekken. Hiertoe moet een sloot worden ge dempt waar de betrokken bur gers dure voorzieningen heb ben moeten treffen om hun woning te bereiken (brug en duiker). Het gemeentebestuur sprak opnieuw uit: „er niet voor te zijn om het duurste stukje trottoir in Nederland te bezitten". Maar, corrigeerde wethouder Blaazer, er is op nieuw een brief uitgegaan met een nieuw voorstel, als de ei genaars akkoord gaan dan zal alsnog het trottoir worden doorgetrokken tijdens de re constructie van de Herenweg in de dorpskern, die momen teel in gang is. Burgemeester Van der Kroft instrueerde daarna de heer Boot uitvoerig over de verant woordelijkheden van de raad: „U hebt zelf gekozen voor ver keersremmende maatregelen, het college komt nu in uw op dracht met een voorstel." De heer Boot bleef echter bij zijn afwijzing: „dit stukje ver keerssluis is ook erg duur en koos voor de oplossing van 5.000.- (een langs-parkeer- strookje voor het pand Heren weg 81). De heer v.d. Geest wees dit, mét de fractie Ge meentebelangen af als té on veilig, met name voor fietsers. Twee jeugdige inwoonsters van Rijnsaterwoude presen teerden de raadsleden een lijst met ongeveer 200 handteke ningen voor de aanleg van eer steiger in de Braassemermeer bii de Leidsevaartlaan. TER AAR De r.-k. biblio theek St. Jan in Langeraar sluit met ingang van 1 januari 1985. Zo mogelijk zal op dat zelfde tijdstip een uitleenpost van de openbare bibliotheek De Aarlezer in Langeraar worden geopend. Dit werd gis teravond duidelijk tijdens de raadsvergadering in Ter Aar, waar CDA-raadslid Schouten verslag deed van door zijn par tij gedane bemiddelingspogin gen. Op vragen van het raadslid Hoogervorst (VVD) vertelde de heer Schouten, dat ver schillende besprekingen met het bestuur en met de mede werkers van de bibliotheek St. Jan waren gevoerd. Daarbij bleek St. Jan te blijven staan op volledige zelfstandighed, alsmede op een speciale subsi dieregeling van de gemeente voor St. Jan. Uitgangspunt van het CDA tezamen met de openbare bibliotheek De Aar lezer was, dat er één openbare bibliotheek is in de gemeente Ter Aar, doch dat er een maximale zelfstandigheid aan St. Jan zou kunnen worden gegeven als uitleenpost. De heer Schouten stelde het zeer te betreuren dat uiteinde lijk St. Jan toch besloten heeft zichzelf op te heffen, vooral ook omdat de bibliotheek al 60 jaar bestaat. „Wij wilden nog bij de laatste bespreking van het bibliotheekbestuur en zijn medewerkers zijn om toelich tingen te geven", aldus het raadslid, „doch dat werd niet op prijs gesteld". De vraag die zijn fractie bezig houdt is die van „wat nu?", aldus Schou- Wethouder Ruijgrok van wel zijnszaken, deelde mee, dat er onlangs een bespreking was belegd tussen gemeentebe stuur, het bestuur openbare bi bliotheek De Aarlezer en de medewerkers van St. Jan. De laatsten kwamen echter niet opdagen, waarop de aanwezi gen zich hebben beraden op de vraag hoe te gaan het wegvallen van de biblio theekvoorziening in Lange raar. De bedoeling is nu, dat de openbare bibliotheek uitleenpost per 1 januari 1985 in Langeraar gaat openen wil in de oude kleuterschool, midden in de dorpskern. De provinciale bibliotheekcentra le heeft inmiddels al eer schenking van boeken voor d« Langeraarse bibliotheek toege zegd. Met de bibliotheek St. Jan zal door de openbare bi bliotheek De Aarlezer tezamen met de provinciale biblio theekcentrale overleg worden gepleegd over een eventuele overname van de boekenvoor- raad. COLLEGE NIEUWKOOP: Provinciaal onderzoek Zuideinde veel te duur NIEUWKOOP Het bo demonderzoek dat de pro vincie aan het Nieuw- koopse Zuideinde wil gaan doen, gaat veel te veel geld kosten. Dat vin den burgemeester en wet houders van die plaats. Zij stellen dan ook voor de Heidemij de klus op te la ten knappen. Dat bedrijf denkt met 11.000 gulden een compleet onderzoek te kunnen doen waar de provincie 731.000 gulden voor dacht nodig te heb ben. Overigens zou de gemeente niet alles zelf hoeven te beta- /an het gigantische bedrag dat de provincie had becijferd voor het onderzoek naar de voormalige vuilstort. Het had Nieuwkoop een kleine 50.000 gulden gekost als de provincie n begonnen zou zijn. Om dat de eerste onderzoeksresul taten niet alarmerend zijn, vinden B en W dat bedrag ab surd hoog. Er was gasontwik- keling in de bodem geconsta teerd, olieglans en stank waar genomen en er werd witte pas ta opgehoord. Het college voegt daaraan toe dat uit me tingen van het hoogheemraad schap tot nu toe nooit is geble ken dat het grondwater is ver ontreinigd. Bij Gedeputeerde Staten is dan ook per brief ge protesteerd tegen de plannen voor de dure sanering. De ge meenteraad bespreekt de aan bieding van Heidemij volgen de week donderdag. Feest De Sassenheimers vieren weer feest. De oranjeven ging heeft een programma opgesteld dat maandag gint en donderdag eindigt. Prinses Juliana opent feest door maandagmorgen het carillon in werking stellen. Maandagavond is er simultaandammen en sc ken in de Oude Tol. Dinsdag zijn er viswedstrijden, mis, Stertocht en 's avonds een fakkeloptocht. Wot dagmiddag een wielertocht, autopuzzlerit en boegspi lopen. Vanaf negen uur feestavond in de Oude Tol. laatste dag begint met viswedstrijden, gevolgd door i wandeltocht, tobbetjesteken en touwtrekken. Filmhuis Het Filmhuis Lisse vertoont maandagavond de film „Va/ koele meren des doods" in Artopa aan de Grevelingstraa\ Lisse. Deze film, geregisseerd door Nouschka van Brakq gebaseerd op de gelijknamige roman van Frederik Eeden. In de hoofdrollen Renee Soutendijk, Derek de en Peter Faber. Renee Soutendijk speelt het jonge, bevé meisje van goede huize, dat door haar karakter aan ld wal raakt. KMTP De afdeling Lisse van de Koninklijke Maatschap voor Tuinbouw en Plantkunde gaat een nieuw win, seizoen in. Op maandag gebeurt dat met de fuchi avond, die wordt gehouden in de zaal van de Paul kerk aan de Ruishornlaan te Lisse, aanvang acht 11 Op deze avond zal de heer H. de Graat f over fuchs\ vertellen. Verder meldt men, dat voor het komende zoen diverse cursussen op het programma staan, zo alpenflora; verantwoord tuinieren (culturele raad Hi gom); elementaire plantkunde; grond en bemesting; termineren en een cursus snoeien. Welverro Scoutinggroep Welverro in Ter Aar zoekt kabouters. Me van 7 tot 11 jaar kunnen maandag kennis maken scouts in kabouterland Bambilië. Direct opgeven kan ooi Teun Hoogervorst, Geerweg 4 in Langeraar, telefoon 01 2393. Meddle In jongerensociëteit „Meddle" in de Oud Adese Blij spolder treedt vanavond vanaf negen uur de gt „Ywiz" op. De groep brengt vriendelijke hardrock ziek. Zanger Geert van der Burg treedt op samen twee swingende zangeressen en ze worden muzikaal geleid door een toetsenman, een gitarist, een drum en een bassist. De band besteedt niet alleen veel dacht aan het geluid, maar ook aan decor en belicht Kankercollecte De collecte voor het Koningin Wilhelminafonds heel Zoeterwoude een bedrag opgeleverd van f 5.412,85. Een stekend resultaat dat zo'n 60 gulden hoger ligt dan jaar. 'f Spinneweb Overtollige spullen uit het jeugdgebouw 't Spinni aan de Zuidbuurtseweg worden maandag J7 septet vanaf half acht te koop aangeboden. Het gaat dar om onder meer een werkbank met bankschroef, di tafels en stoelen, een draaischijf voor een pottenbak een schoolbord, een stofzuiger en een gasstel. Actie Amnesty In het kader van de internationale campagne „Martel Mensenwerk" wordt donderdag 27 september in Rijns woude een speciale schrijfavond gehouden. Wethoudt Bruins treedt als gastheer op in de door het gemeen stuur beschikbaar gestelde raadszaal. Eén activi oude is he' het L was I termc meesl zijn eerst< ste Ja prof. voorz leden tis th leen bevel zorgt santé vorig schie harte boek teur over Ordt tigin teke Leid gaar heid sobe inkc enig dezt gers stee Con ALPHEN AAN DEN RIJN Reizigers die ge bruik maken van het openbaar vervoer in de hele Rijnstreek kunnen vanaf vandaag een boekje kopen „de dienstregeling Rijnstreek". In dit boekje kan men onder meer de tabellen van stads- en streekbussen en de volle dige treindienstregeling Leiden-Alphen Utrecht en Alphen-Gouda vinden. Daarnaast staan er kaar ten van de Rijnstreek en van Alphen met daarop, alle streek- en stadsbuslij- nen alsmede de spoorlij- Uniek is het boekje door de opgenomen info-tabel „Hoe kom ik waar in de Rijnstreek". Hierin zijn opgenomen een groot aantal openbaar ver- voerbestemmingen zoals be jaardencentra, winkel- en re creatiegebieden, zwembaden en gemeentehuizen. Bij deze bestemmingen staat met welke lijn de plaats te bereiken is en ook waar men uit moet stap pen. Daarnaast kan men in het boekje algemene informatie vinden over het gebruik van stripkaarten, prijzei) en soor ten abonnementen van bus en trein. Het boekje is uitgebracht op initiatief van het Igor, het In tergemeentelijk Overlegor gaan Rijnstreek. Samen met de overleggroep Regionaal Overleg Openbaar Vervoer, het ROOV zijn de plannen om te komen tot een streekdien- stregeling uitgewerkt. In het ROOV, dat is ingesteld om ontwikkelingen, wensen en knelpunten binnen het open baar vervoer te bespreken, hebben naast het Igor, ook zit ting in busmaatschappijen Centraal Nederland en West- Nederland, de Nederlandse Spoorwegen, de verenighing Reizigers Openbaar Vervoer, de Rijksverkeersinspekj commissie Vervoerveri gen en de gemeente Al. Dit jaar wordt de uitga) subsidieerd door het Ig dat de prijs voor de gebl laag gehouden kon wfnaat f 2.25. In de toekomst ijlat 1 de vervoersbedrijven de leel ve voor hun rekening die dan in de plaats k. men van hun eigen uit Het boekje wordt ieder j^n juni, bij het aanpasse ïlissi spoor- en bustijden uitgebracht. jeidi t °Per 'Ijn it [eda k Het eerste boekje ren een beetje feestelijbhouv handigd aan een reizigsjieefl uit de trein kwam en icht bus wilde stappen. Het .„.«.I, -- ""I" |er Jluz( Nieuwkoopse Cora Thi met de trein uit Gouda Zij kreeg een eerste alsmede enkele toepas ,ver. geschenken. De overhan reeft geschiedde in aanwez Alphen's burgei Paats en vertegenwooi van de vervoersmaatscl en en het Igor. "te: Ol.i clW ALKEMADE De week markt in Alkemade, die vanaf september (deze maand dus) zou gaan draaien op de School- baan in Oude Wetering, heeft te kampen met wat aanloop probleempjes. Hierdoor kan de markt, volgens de nieuwste plannen, pas in oktober van start. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de raads commissie bestuurszaken deel de burgemeester J.S. Wage naar mee dat al 263 kandidaat- standhouders, waarvan twaalf plaatselijke middenstanders, geregistreerd zijn. „En er ko men nog dagelijks aanbiedin gen binnen" aldus Wagenaar. Komende week wordt er on der de gegadigden na een gro ve voorselectie geloot voor de standplaatsenverdeling. De markt zal, in verband met het grote aantal gegadigden, veer tig in plaats van dertig kra men gaan tellen. Als mark tmeester is aangesteld de heer Van der Plas, hoofd buitendienst van O Werken. Het gemeentebestuur overleg met „het schap" een brancheve opgesteld. Als voorbeel bij diende de onlangs jèj richte weekmarkt plaatsje Bunnik. Om currentie te bevorderen er in elke branche eei lijke middenstander koopman van elders. >pen Tijd 4uze ettir, iet g ;em e |acfc 0.001 >ijdr; van Jj)e b leeft 'eel ''tan ti

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4