Ken uw stad en streek 8. 24 Wat moet u doen? 1 Alleen hoofdprijzen 75 jaar Nieuws 9, OPLOSSING PAGINA Op deze pagina treft u twintig foto's aan. Het is de bedoeling dat u van de drie mogelijke oplossingen bij de foto de juis te kiest. De met deze oplos sing corresponderende letter (dus a, b of c) moet worden in gevuld in de onder aan de pa gina staande lijst met num mers die de foto's hebben ge kregen. Deze lijst dient vóór maandag 1 oktober te worden _l /O ingestuurd aan: De Leidse L /M lA/lyflL Courant, Postbus 112300 AA, met links boven aan Leiden, de enveloppe de vermelding: „jubileumpuzzel". Deze kunstwerken zijn in Leiden te vinden. Ze sieren de entree van: a. het belastingkantoor aan het Stations plein; b. het Stadsbouwhuis aan de Lange- gracht; c. het nieuwe postkantoor aan de Schip- holweg. Het smalspoorlijntje vormde vele jaren toeristische attractie. Het loopt: a. door de Noordwijkse duinen; b. door de Katwijkse duinen; c. door de Wassenaarse duinen. Donderdag 13 september 1984 Een fotopuzzel ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Leidse Courant Niet slechts één hoofdprijs, neen, mis schien wel tientallen, ja zelfs honderden prijzen zijn met deze fotopuzzel binnen te halen. Het aantal hangt geheel af van de inventiviteit van de lezers, ledereen die, hetzij te voet, dan wel per fiets of per auto, tot een juiste oplossing van de puzzel weet te komen, ontvangt namelijk als beloning een fraai uitgevoerde reproduktie van de tekening van Milou Hermus, die de voor pagina van dit jubileumnummer siert. Dit pandje staat aan de Langegracht in Leiden. Het is het geboortehuis van: a. de schilder Rembrandt van Rhijn; b. de Leidse gifmengster Goeie Mie; c. de schrijver Jan Wolkers. In de gemeente Alkemade bevindt zich deze oeververbinding. Op de foto vaart het veerpontje naar: a. Buitenkaag; b. Kaagdorp; c. Leimuiden. Leiden telde zijn er thans nog maar ee Op de foto staat: a. de Hogewoerdspoort; b. de Morspoort; c. de Zijlpoort. Langs de Hoge Rijndijk, die loopt van Lei derdorp tot Alphen veel kerken. Dit is: a. de Meerburgkerk; d. de Scheepjeskerk; c. de Zwaantjeskerk. den Rijn staan Het standbeeld van de geleerde Boerhaa- staat: a. aan de Rijnsburgerweg in Leiden; n zijn geboorteplaats Voorhout; I c. aan de Witte Singel in Leiden. Dit stukje strand is: in Noordwijk: b. in Katwijk; c. aan het Langevelderslag. Gapers sierden in vroegere tijden de ge vels van drogisterijen. Deze gaper hangt aan de gevel van een heel ander bedrijf. Hij hangt: a. aan de Hoogstraat; b. aan de Kaiserstraat; c. aan het Rapenburg. In de Bollenstreek worden enkele ruïnes gekoesterd. Dit is: a. de ruïne van Teylingen in Sassenheim; b. de ruïne in Keukenhof in Lisse; c. de ruïne Dever in Lisse. Leiden beschikt sinds enkele jaren over twee reusachtige zonnewijzers. Déze is aangelegd in het plaveisel van: a. de Molenwerf; b. de Beestenmarkt; c. de Maresingel. Deze huisjes liggep tegen Leidse kerk aan. Het is: a. de Hooglandse Kerk; b. de Pieterskerk; c. de Hartebrugkerk. Stromen doorgaand verkeer wurmen zich dag in dag uit door deze hierop nauwelijks berekende straat. Al vele jaren geleden is de noodzaak tot aanleg van een omlei- dingsweg aangetoond. Het is: a. de Dorpsstraat in Nieuwveen; b. de Prins Hendrikstraat in Alphen aan den Rijn; c. de Kerkstraat in Hoogmade. Het standbeeld ,,De Landman" staat in: aValkenburg; b. Rijnsburg; Dit kunstwerk siert: a. de Lammebrug in Leiden; b. de Leiderdorpsebrug; c. de Pauwbrug in Leiden. In de Leidse regio staan enkele fraaie kas telen. Dit is: a. Kasteel Duivenvoorde in Voorschoten; b. Kasteel Leeuwenhorst in Noordwijker- hout; c. Kasteel Oud Poelgeest Deze fraaie toegangspoort is in Leiden te vinden. Hij geeft toegang tot: a. het Jean Pesijnshofje aan de Kloksteeg b. het Brouchovenhofje aan de Papen gracht, c. De Burcht. kwa Leids lem J leum. X de ar k< V gai var and ilatm: va de g J. Bi heer actei De zogenaamde Wilhelminalinde b« zich in Leiden in: a. het Plantsoen; b. het Van der Werfpark; c. de Leidse Hout. Dit paadje bevindt zich nabij de E Leiden. Het is genoemd naar een die grote verdienste heeft gehad vocfnisr gemeente Leiden: a. oud-wethouder C. Waal; b. stadsarchitect J. van der Sterre; c. oud-burgemeester De Gijselaar. Onderstaande lijst met antwoordt loer vóór maandag 1 oktober instur<iet< aan Redactie Leidse Courant, Posjvan bus 11, 2300 AA, Leiden, onder vefpoc melding: „jubileumpuzzel". elec 1 0 1 1 1 2 1 3 1 4 1 5 1 6 19. 20.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 44