Buurt werpt blokkade op tegen overlast in Oranjestraat REGI0(J0UR)NAAL Enorme belangstelling voor 'gouden N oord wijker hout plukt vruchten van zuinig beleid Feestelijk welkom pastoor Van Goozen LEIDEN/REGIO fteidóaQowuvnt MAANDAG 10 SEPTEMBER 1984 PAG1N. diënstuerlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken In de regio Leiden worden tot vrijdag 14 september waargeno men door Apotheek Reyst in Lei dinsdag 13.00 u. (Diaconessenhuls) en van vrijdag 13 00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur 18.30 t deraldeling dagelijks dag. 15.00-18.30 u. CCU (hari- bewaklng) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14,30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medlsch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. In het St. Elisabeth-zlekenhuls. Endegeest: DL en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.. eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- turenafdeling dagelijks i ernstige patiënten dige hiervoor speciale kaarten lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou- t de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden dl. 10.( 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. Roofoverval mislukt LEIDSCHENDAM Een 56- jarige Leidschendammer heeft zaterdagavond een steekwond in een been opgelopen toen een poging werd gedaan hem van een tas met 30.000 gulden te beroven. De man stapte op de Marialaan uit zijn auto en werd door een onbekende man met een mes bedreigd. De Leidschendammer weigerde de tas af te geven en er ont stond een worsteling, waarbij hij de steekwond opliep. De overvaller ging er vervolgens vandoor. Wielrijdster zwaar gewond LEIDSCHENDAM Een 17- jarige Leidschendamse is vrij dag met schedelletsel naar het Westeinde ziekenhuis in Den Haag overgebracht nadat zij op de Heuvelweg door een auto werd geschept. De auto werd bestuurd door een 56-jarige Leidschendammer en zou door het groene licht zijn gereden. Ze had echter een zo lage snel heid dat ze de kruising niet tij dig had verlaten. Het ongeval zou zijn ontstaan doordat het meisje op haar fiets door het oranje licht reed. Twee branden in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een brand in een woning aan de Oudshoornseweg werd gisteravond voor 5.000 gulden schade aangericht. De brand ontstond rond zes uur doordat een bewoner een soldeerbout had laten liggen op een thee meubel. Het meubel en een deel van de vloerbedekking brandde uit. De brandweer was het vuur snel meester. Za terdag moest de brandweer ook uitrukken voor een brand in een hooiberg. Aan de Kort- steekterweg was doo" hooi- broei de vlam in de berg gesla gen. De schade bedraagt 40.000 gulden. Vrachtwagen de greppel in AARLANDERVEEN Een 41-jarige man uit Zoelen ver dween zaterdagmorgen met zijn vrachtwagen in een grep pel op het Zuideinde te Aar- landerveen. De man week om streeks het middaguur uit voor een fietser en kwam dardoor met een wiel in de berm. De vrachtwagen zakte meteen aan één kant weg en kantelde. Bereidwillige Aarlanderveen- ders bevrijdden de chauffeur uit zijn benarde positie, de vrachtwagen werd met een ta kelwagen op het droge ge bracht. OPEN HUIS POLITIE OEGSTGEEST DRUK BEZOCHT OEGSTGEEST Burgemeester mr. Sj. H. Scheenstra luidde zaterdagochtend als hoofd van de politie een „open dag" van de rijkspolitie Oegstgeest in. In zijn openings woord huldigde hij de reservist Prins „namens 15.000 Oegstgeesters". De neer Prins nam na 35,5 jaar afscheid van het korps reservepolitie en ontving van Oegstgeest eerste burger een oorkonde, ontslagbriet en een stropdas van de gemeente Oegstgeest. De groepscommandant, adjudant W. A. Gelderblom over handigde op zijn beurt aan burgemeester Scheenstra een korpsdas hetgeen deze de opmerking deed slaken dat men elkaar uitstekend de das omdeed. Vervolgens werd de op lossing bekend gemaakt van een vragen wedstrijd die de politie onder leerlingen van de lagere scholen heeft gehou den. De eerste prijswinnaars mochten onder meer een ron de door Oegstgeest maken in een witte Porsche van de Al gemene Verkeersdienst De „open dag", die goed voorbe reid was, trok veel belangstelling. Fietsmolentocht afgelast ALKEMADE/LEIDERDORP/ALPHEN De fietsmolentocht, die gisteren voor het achtste achtereenvolgende jaar zou worden gehouden, moest worden afgelast De stro mende regen had er gisterenochtend voor gezorgd dat zich rond half elf pas drie deel nemers hadden aangemeld. De organisato ren van IJsvereniging „Alkemade" besloten toen de tocht niet te laten doorgaan, zodat de circa dertig vrijwillige stempelaars op de controleposten vrij waren te gaan. Ook vo rig ^aar viel de Molenfietstocht „in het wa ter' In de voorafgaande jaren echter deden jaarlijks duizend a vijftienhonderd deelne mers mee. De organisatoren willen proberen de fietstocht volgend jaar iets vroeger in het seizoen te houden in de hoop dat het dan niet regent Katwijkse kotter vast IJMUIDEN De motorkotter Ora et Labora (KW-51) uit Katwijk aan Zee lijkt weinig schade te hebben op gelopen na bij de Noorderpier in IJmuiden enige tijd te hebben vastgezeten. Dat zegt een woordvoerder van het bergingsbedrijf Wijsmuller uit IJmuiden. De sleepboot 'Limburg' van Wijsmuller (35 ton trek- vermogen) wist het vissersschip van 186 brt zaterdag middag rond vier uur los te trekken, nadat de KW-51 daar zaterdagochtend vroeg kwam vast te zitten. De sleepboot bracht de motorkotter naar de haven van IJmuiden, waar het nu bij de visafslag ligt afgemeerd. Vandaag gaat het schip in dok waar de romp van het schip wordt bekeken. Dat is een normale procedure nadat een schip heeft vastgezeten. „Maar toen het schip los was bleken alle machines te werken en wijst niets erop dat het schip veel schade van het vastzitten heeft overgehouden", aldus een woordvoerder van Wijsmuller. In totaal waren vijf man aan boord toen het schip vastliep. Zij zijn allen aan boord gebleven. De oorzaak van het vastlopen is nog niet bekend. NOORDWIJKERHOUT In haar begroting voor 1985 stelt B en W van Noordwijkerhout ver heugd vast dat het bezui nigingsbeleid van de afge lopen jaren nu toch zijn fi nanciële vruchten begint af te werpen. Op de be groting voor volgend jaar staat namelijk eindelijk weer eens een voordelig saldo en wel van 125.000,-. Dit schrijft het college in de nota van aanbieding waarmee de begroting wordt ingeleid. In de meerjarenbegroting voor Noordwijkerhout was tot voor kort nog uitgegaan van een te kort gedurende de eerstko mende jaren. In maart was zelfs nog berekend dat 1985 een negatief begrotingsresul taat zou hebben van bijna zes ton. Nu de nieuwe begroting uit is, blijkt dankzij bezuini gingen en heroverwegingen over de noodzaak van allerlei uitgaven, dat er voor volgend jaar een positief saldo kan worden verwacht. Als voor beeld voor de besparingen geeft het college de huisves ting van het Bejaarden werk, waarop maar liefst f 60.000,- kon worden bezuinigd. Verder blijkt uit de begroting dat vele kleintjes samen een groot be drag maken. Dankzij allerlei lagere gemeentelijke uitgaven en door de ombuigingsmaatre gelen voor 1985 komt het col lege tot een bedrag van zeven ton waardoor het verwachte verlies van vijfeneen halve ton wordt omgebogen tot het reeds vermelde positieve saldo van 125.000,-. Er hoeft dan ook geen greep te worden gedaan in de reservepot (het egalisa tiefonds) om de begroting slui tend te maken, iets dat in voorgaande jaren steeds het geval is geweest. Maar het col lege waarschuwt ervoor dat een en ander niet betekent, dat er niet meer bezuinigd hoeft te worden. Verenigingenmarkt "Hou het op Hazerswoude", zei wethouder mevrouw Van der Lecq-de Knikker (rechts), in navolging van het Engelse „Buy Bri tish". bij de opening van de verenigingenmarkt. Zij constateerde uit het aanbod op de markt dat niemand voor in- of ontspanning buiten de gemeentegrenzen hoeft te gaan. Er was ook een goede publieke belangstelling voor hetgeen de verschillende verenigin gen, instellingen en clubs de bieden hadden. Verschillende men sen schreven zich ook in voor sport of ontspanning of cursussen. Veel aandacht was er voor de muziek van TTH en de sportieve demonstraties. De markt lijkt een goede traditie te worden, aan het begin van het winterseizoen. Boze bewoners blokkeren de Prins Bernhardlaan. ALPHEN AAN DEN RIJN Bewoners van de Oranjestraat, Zaalberg- straat, Dwarsstraat en Korte Conradstraat heb ben zaterdag een blokka de opgesteld in de Prins Bernhardlaan, bij de Zaal bergstraat. De bewoners wilden met de blokkade bereiken, dat er aandacht kwam voor hun proble men in de Oranjestraat. Behalve een café, waar de bewoners veel last van zeggen te ondervinden, is er nu een sexhuis in de straat gekomen. Ook zijn er vergevorderde plannen voor een discotheek op de hoek van de straat. Dit gaat de bewoners nu te ver. Hun woonklimaat in de kinderrijke buurt gaat met sprongen achteruit. Daarom zijn praktisch alle bewoners, jongeren en ouderen, zaterdag één i r de s top hebben met het teriaal dat daar voorhanden lag, vanwege de reconstructie- werkzaamheden in de Prins Bernhardlaan, de boel afgezet. Zij waren vast van plan zo lang automobilisten terug te sturen tot de burgemeester kwam. Na een half uur kwam burge meester Paats. De burgemees ter sprak met de bewoners en verklaarde dat hij de bezwa ren tegen het sexhuis volledig kon begrijpen. Zelfs al voor enige actie van de bewoners was hij al bezig wegen te zoe ken om dit soort ongewenste activiteiten in Alphen te we ren. Op de klachten van de bewoners ten aanzien van het café en hun grieven dat de po litie niet eens kwam als er ge klaagd werd, antwoordde de burgervader dat de klachten wel degelijk opgepakt werden, maar dat de politie soms niet kon komen, omdat andere dringender zaken af te hande len waren. Nadat de burgemeester weer vertrokken was, hebben de be woners de blokkade weer op geruimd met in hun achter hoofd plannen om, indien hun klachten weinig effect hebben, deze actie od volgende zater dagen te hernalen. ZEVENHOVEN grote belangstelling is zater dagavond pastoor J. van Goo zen van de Orde van het Hei lig Hart door deken Paardeko- per geïnstalleerd tot nieuwe pastoor van Zevenhoven. De kerk was versierd met bloe- Sjoelbak van 30 meter Ondanks de vele buien toch veel publiek op de mersverenlglng Langeraar Wlm van Tol. De bur- braderie in Langeraar. Dit was het beeld, dat de gemeester kon het niet winnen en moest met dorpskern van Langeraar zaterdag bood. Vele 500 punten de eer laten aan Van Tol met 1200 kleurige marktkramen waartussen zich een hele punten. Ook dit stak echter nog mager af tegen menigte ai of niet uitgerust met een paraplu de 3100 punten van het Langeraarse record dat voortbewoog. Absolute trekpleister In het ge- zaterdag werd gevestigd. Een record dat vol- heel v/as de 30-meter lange sjoelbak die de on- gend jaar wel onder druk zal komen te staan, dernemersvereniging had laten aanrukken. Met want de sjoelbak is wegens overweldigend suc- schijven op rollers werd de 30 meter overbrugd, ces voor volgend jaar al gereserveerd, zo deel- Ook burgemeester P.J. Verhoef bond de strijd de Wim van Tol mede. aan en wel tegen de voorzitter van de onderne- Onder men' vaandels hingen bij de ingang van het kerkterrein en bruidjes met bloemen zorgden voor een feestelijk geheel. De ken Paardekoper las tijdens de H Mis de brief van de bisschop van Rotterdam mgr. R. Bar voor waarin deze de heer J van Goozen zijn ontslag ver leende en zijn benoeming in Zevenhoven bekend maakte De deken hoopte dat pastoor Van Goozen een goede herder zou worden voor zijn nieuwe parochianen, maar tevens „schaap onder de schapen" zal Na deze woorden werd pastoor Van Goozen officieel geïnstal leerd en werden hem de sym bolen van de kerk Johannes Geboorte, de kelk, de pateen en het evangelieboek overhan digd. Daarna hield pastoor Van Goozen een korte toe spraak waarin hij uitging van het thema van het weekend: „Waar meer mensen samen zijn, wil ik in uw midden zijn" en paste deze uitspraak op zichzelf toe. Hij beloofde zijn best te zullen doen een goede herder en medeparochiaan te zijn en zich over enige tijd net zo thuis te voelen als in zijn vorige parochie Oude Tonge. Pastoor J. van Goozen werd geboren in 1929 in Middelburg en volgde pas op latere leeftijd zijn opleiding bij de Orde van het Heilig Hart in Steyn (Lim burg). Hij werkte 6 jaar als weekendkapelaan in diverse parochies in Rotterdam en gaf les op het Sint Montfortcollege in maatschappijleer en gods dienst. Bijna 15 jaar werkte hij in Oude Tonge (hij was daar ook koster en hield zelf de pastorietuin bij) waar het af scheid hem zwaar en pijnlijk viel. Maar het heeft hem goed gedaan in Zevenhoven zo fees telijk te zijn 'ontvangen en al met vele parochianen kennis te hebben gemaakt. Sjaloomschool Van 11 tot en met 14 september nemen de leerlingen van de Zoeterwoudse Sjaloomschool hun intrek in de jeugdher berg „De Duinark" in Noordwijkerhout. Morgen vertrek ken de leerlingen op de fiets en per bus naar Noordwijker hout. Donderdag komen de oudste kleuters eveneens naar de jeugdherberg om daar ook een nachtje te slapen. De jongste kleuters (4 jaar) gaan vrijdag naar Noordwijkerhout en kompleteren de Sjaloomgemeenschap. In de namiddag arriveren alle kinderen weer in Zoeterwoude. Het thuis front blijft overigens niet verstoken van nieuws over hun „grut", want dagelijks wordt bij de hoofdingang van de Sjaloomschool een „muur-krant" bijgehouden. In eor joor n« Jraaier ie 16-j project jen na -waar E EHBO (i) De afdeling Voorschoten van de Koninklijke Neder landse Vereniging EHBO start op 4 oktober een EHBO-cursus voor beginners. Naast het leren hoe eer ste hulp bij ongevallen gegeven moet worden wordt ook ingegaan op het voorkomen van ongevallen. In lichtingen bij het bestuur, tel. 071-764010, 01727-2732 en 01752-12262. Dinsdagavond wordt de jaarvergadering voor de gediplomeerde EHBOers gehouden in het ge zondheidscentrum aan de Van der Waalslaan in Voor schoten. Aanvang half acht EHBO (2) Ook de afdeling Voorschoten van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO gaat er vanaf 8 oktober weer tegenaan. In het gezondheidscentrum aan de Van der Waalslaan be ginnen dan weer de cursussen. In 16 lessen op 16 avonden worden de eerste beginselen bijgebracht die levens kunnen redden. Aanmèleden bij het secretariaat aan de Schuilin glaan 2 in Voorschoten, tel. 01717-6125 of bij mevr. Van der Burg, tel. 01717-2478. Vrouwenbond (1) Mevrouw Wijbrands opent dinsdag het nieuwe seizoen van de afdeling Sassenhcim van de Christenvrouwen- bond. Zij praat vanaf acht uur in de Oude Tol over voetverzorging. De tweede bijeenkomst organiseert de bond op 24 oktober, en dan gaat het om een streekver- gadering te Lisse in de kerk van de Gereformeerde Ge meente aan de Tulpenstraat. Mevrouw van Rijsdijk zal dan spreken over haar journalistieke arbeid bij het dagblad „Trouw". Op 20 november is mevrouw Tineke van Teylingen uitgenodigd voor een creatieve avond in De Oude Tol. Op 18 december is er in dezelfde gelegen heid een kerstliturgie. Vrouwenbond (2) Op 16januari is er in het „Jeugdhuis" een avond waarin de homeopathie centraal zal staan. Op 20 februari zal de schoolleider R. H. v. Hoek, van de combinatie Zonne bloem/Kompas één en ander vertellen over het „Tweede kansonderwijs', ook in het Jeugdhuis. Op 20 maart komt ds. J. Buitenhuis, scheepspredikant spreken over vreugde en verdriet op de Henri Dunant, in het Jeugdhuis. Vrouwenbond (3) Op 17 april is er de laatste avond in het Jeugdhuis waar een film zal worden vertoond door de Centrale voor Pleeggezinnen, onder de titel Jeugd onder de bak, en Nestwarmte. Op 22 mei is er in de Oude Tol jaarver gadering. Verder worden er in ,,'t Onderdak" creatieve cursussen gehouden, w.o. poppenmakenvolksdansen gehouden (vanaf 40 jr), en ook zijn er repetities van de eigen to neelgroep, die behalve voor de eigen NCVB, ook op treedt in „de Schutse", „de Bernardus", en in omliggen de plaatsen. Voor nadere informatie kan men zich ver voegen tot mevr. M. Koerts, tel. 02522-12009. Vrouwengilde Morgenavond komen de dames van het Zoeterwouds ka tholiek Vrouwengilde voor de eerste maal dit seizoen bij een. Om half acht wordt een eucharistieviering gehouden in Don Bosco. Tijdens de dienst wordt gecollecteerd voor de Zoeterwoudse missionarissen. Vervolgens wordt het thema „Van communicatie naar participatie" uitgewerkt door middel van een puzzel-spel dat door de bestuursleden van het gilde is gemaakt. Honderden verdrongen zich om pater Hulskamp de hand te schudden. ZOETERWOUDE De vie ring van het 50-jarig priester feest is voor de Zoeterwoudse pater F. Hulskamp een onver getelijke gebeurtenis gewor den. De belangstelling voor de receptie was namelijk zo groot dat „Don Bosco" te klein was om alle aanwezigen een zit plaats te bieden. De jubileumviering begon met een plechtige eucharistievie ring in de dekenale Sint Jans- kerk met als voorganger pater F. Buil. Gezongen werd de sint Canisiusmesse van Johan Kir- cher. Onder leiding van diri gent Frans Wesselingh en or ganist Nic. Berg werd de mis sie sfeervol gezongen door het dames- en herenkoor van de Sint Janskerk. In zijn feest predikatie roemde pater Buil de inzet van pater F. Huls kamp, in het bijzonder de werkzaamheden die hij heeft verricht onder zeer moeilijke omstandigheden in de missie van het voormalige Belgische Congo. Na de eucharistieviering volg de de receptie. Daar sprak de voorzitter van het parochiebe stuur, de heer J. J. Baart, de jubilaris toe en bood hem eer. FR kado aan. Namens de werkj .groep missie- en ontwikkeling voerde de heer Jac. Paarde- kooper het woord. Behalve een enveloppe met inhoud lie! de heer Paardekooper door, schemeren dat het voormalige] missiegebied van pater Hulsj kamp, in het huidige Zaïre,1 wellicht in aanmerking komt voor financiële steun vanuij Zoeterwoude. Dit zou dan he( 15e missiegebied worden dat' voor geldelijke steun in aanj merking komt.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4