m Rob Strik wint ook Vlietloop ides Pacta oploper Scylla kansloos tegen Valkenswaard sr 1SE Leidse emmers in e prijzen BU Toernooizege AZC Freek van der Capellen kansloos Hengelo eerste in toernooi De Sleutels Goede start De Spartaan rite- kilo- naar hoe- -En- 7.35. uit LEIDSE COUKANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1984 PAGINA 19 DISCUSRECORD MARIELLA LAMBOO VOORSCHOTEN Na de Bollenstreek marathon won Rob Strik (lid van Veteranen Nederland en afkomstig uit Baarn) de tweede grote wegwedstrijd in de buurt van Leiden, zijn oude woonplaats. Bij de dames won Ripse Karin van den Berg die haar broer Ben Kerk vliet de 10 klimeter zag winnen. Kort na de marathon uit Noordwijkerhout was Rob Strik weer aanwezig bij een wedstrijd in de Leidse regio en weer ging hij met de volle buit naar huis. Op de door ruim 400 deelnemers gelopen halve marathon (21.096 meter) was hij uiteindelijk Henk Simonis en Hans Vrolijk te snel af. De tijd van Strik was gezien de niet al te beste weersomstandigheden snel: 1.07.19 uur. Simo nis en Vrolijk gaven ruim een minuut toe op de oud Leidenaar en finishten in 1.08.15 en 1.08.26 uur. Bij de dames was Karin van den Berg de snelste in de door haar vereniging Bataven Leiden in samenwerking met Avanti georganiseerde wedstrijd. Met haar tijd van 1.18.06 uur was zij veruit de snelste in het da- mesveld. Bij de vetranen was Sasenheimer Wim van Gerven de snelste met een knappe tijd van 1.13.08 uur. De overwinningen bij de andere veteranen kwamen terecht bij de heren Ruigrok (vet 2 50 tot 60 jaar) met een tijd van 1.19.0 uur en Hakker (vet 3 60 jaar en ouder) die 1.31.02 uur liet noteren. Op de kortere afstand (10 kilometer) was de snelste tijd voor Bataaf Ben Kerk vliet die samen clubgenoot Henk Ravensbergen de race maakte. Aan de meet kwam Ravensbergen twee seconden tekort om de Veener van de overwinning te houden (36.02 tegen 36.04 minu ten). Junioren De zaterdag bijna verregende wedstrijden voor C en D junioren van Bataven Leiden leverde nog wel een clubrecord op. Mariël- la Lamboo loste een belofte in door met 25.92 meter Irene Bunlsma het oude record afhandig te maken. Tijdens deze wed strijd werden voor de C en D junioren de Leidse Kampienschap- pen afgewerkt en ook hier leed de titelstrijd aan bloedarmoede door de uiterst geringe deelname. Lamboo werd met haar re cordworp uiteraard ook Leids kampioene. Hiermee bracht zij haar totaal aan titels op twee doordat zij eer der al de meisjes B verslagen had. Zij was niet de enige met meerdere plakken. Menno Jansen (H) pakte de titel zowel bij de 80 meter horden jongens D (15.5 seconden) als op de 1000 meter, waar hij een nieuw persoonlijk record liep (3.15.1 minuten). Bij het hoogspringen verslikte hij zich in Bataaf Richard Hocks die weliswaar niet hoger sprong, maar wel minder pogingen op 1.25 meter nodig had. Bij de D meisjes was Claudia Fielmieg (H) de grootste slokop door de 60 meter horden (12.1 seconden), het ko gelstoten (7.72 meter) en het hoogspringen (1.20 meter) te win nen. Bij de meisjes C won Ellen Silverentand (B) twee titels: 600 meter in 1.52.9 minuut en verspringen met 4.50 meter. Bianca Vermond (H) voegde aan de titel van broer Ronald op de 100 meter horden jongens C, een plak op de 600 meter toe (1.58.7 minuut). Robert Molenaar (B) en Paulien Laan (H) veroverden met hun titels op kogel (9.22 meter) en 80 meter horden (15.1 seconden) de laatste titel bij de jongens C en de eerste bij de meisjes C. Bij wedstrijden over 1 Engelse Mijl (1609 meter) in Utrecht no teerden Marian en Kees van Klink niet zulke daverende tijden. Door de strakke tegenwind op de volledig „open" accommodatie waren betere tijden echter niet mogelijk. Met haar tijd van 5.15.1 minuten bewees Marian van Klink eens te meer de snelste mid den afstandsloopster van Leiden en omgeving te zijn. Kees van Klink boekte weliswaar geen seriewinst, maar kwam na een 4 ronden durende solo toch met een redelijke tijd uit de bus 4.22.6 minuten. Van onze zwemmedewerker IDEN De eerste Kringt-A zwemwedstrijd van het seizoen ?ft aangetoond, dat een groot aantal van de Leidse zwemmers zwemsters tot de Kring-top gerekend kunnen worden. Van dertig te verdelen medailles werden er 17 door meestrijdende dsgenoten opgeëist. Vijf gouden plakken gingen naar respek- velijk Robert Janssen, Jolanda Laterveer, Ingrid van Vepn len Zijl/LGB), Nancy Kijk in de Vegte en Sylvia Bakker (bei- LZ). Alle zwemmers ouder dan 12 jaar kwamen driemaal de start. De meisjes zwommen 50, 100 en 200 m vlinderslag, jongens dezelfde nummers maar dan op de vrije slag. Voor de geren stonden alleen de 50 en de 100 m op het programma, de meisjes wonnen Jolanda Laterveer, Nancy Kijk in de gte en Ingrid van Veen zeer overtuigend. Op alle drie de ilafstanden tikten zij als snelsten aan. Sylvia Bakker moest op vel de 50 als de 100 m vlinderslag genoegen nemen met een één na beste klassering. Op de 200 m wist zij het verschil met concurrentie op een voor haar voordelige stand te brengen, werden door de Leidse meisjes ook een groot aantal troost- jzen veroverd. Onder de 14 werden Mireille Correljé )1/LGB) en Geralda Boekweit tweede en derde. Correljé no- rde op de 200 m vlinder 3.02.4, een nieuw persoonlijk record, de alleijongsten waren zilver en brons voor de Zijl/LGB'ers ïarentia Verkade en Maaike Parrel. Pauline Stastra tenslotte tte bij de m.o. 12 het brons. Robert Janssen (Zijl/LGB) was bij j.o. 12 de sterkste. Na een felle concurrentiestrijd met zijn ibgenoot Niels Ouwerkerk, wist hij eerst de 50 m vrij te win- n in 29.9 (pers. record). Vervolgens wist hij diezelfde Ouwer- rk ook op de dubbele afstand achter zich te houden via een flle 1.05.5 (tegen 1.07.3 voor Ouwerkerk). Leon Luyten jl/LGB) verloor het uitzicht op het goud na een onbenullige rde valse start op de kortste afstand. Dat hij tenslotte toch nog Bede werd (j.o. 14) had hij te danken aan sterk zwemmen op fceide langere afstanden. René Correljé werd bij de j.o. 16 der met als meest positieve zijn 27.0 op de 50 m. Dennis Schouten t) en Mike van Beukering (Zijl/LGB) vielen bij de j.o. 10 in prijzen; zilver voor Schouten en brons voor Van Beukering, tzelfde presteerden de beide Zijl/LGB-zwemmers Reinier asnoot en Hans Bouwmeester in de hoogste leeftijdsgroep, uwmeester toonde vooral zijn kunnen op de springt. Hij tikte in 26.5, een nieuw persoonlijk record. (enk Van Putten tweede in DD-toernooi 'N HAAG De 23-jarige 95/ Ktduitser Detlef Heinbuch scimus gewonnen. Heinbuch plde uit zes partijen de volle pt binnen. Hij mocht 1500 plden in ontvangst nemen. verrassende Heinbuch kwam zo ver na een zwaarbe vochten zege in de laatste ron de op de Amsterdammer Piet Peelen. Zijn landgenoot Seul, die evenals Heinbuch uit het industriestadje Neuwied komt, en de Leidenaar Henk van Putten deelden de tweede prijs en 1600 gulden. Zij haalden 5'/j punt. LEIDEN Het ope ningsweekeinde van de tafeltenniscompetitie is alleen succesvol verlo pen voor de dames van Scylla. Met De Treffers uit Bovenkarspel maak ten de Leidsen korte metten: 60. Hun colle ga's uit Hazerswoude verging het minder goed. Bij Koningslust ging Avanti met 16 onder uit. Ook de heren van Scylla redden het bij Ni kon niet. Hier werd het eveneens 16. Zonder Patrick Swier, die bij de wereldkampioenschappen voor studenten in Polen is, was Scylla eigenlijk bij voor baat kansloos tegen het geheel nieuwe team van Valkens waard. De 61 nederlaag was dan ook ingecalculeerd. Maar uiteindelijk waren de Leidena- ren toch tevreden. De in de eredivisie debuterende Her man van der Broek speelde te gen de Belgische kampioen De Prophetis een goede wedstrijd en kwam met 2422, 2118 maar net tekort. Tegen oud- Europees kampioen Hilton leek er zelfs een sensatie in de lucht nadat Van der Broek een derde game forceerde. Maar in de beslissende game trok hij met 1721 aan het kortste eind. Ook Frits Kantebeen bleef puntloos. Anne Vlieg was de enige die voor Scylla aan scoren toekwam. Na tegen de sterk spelende Wim Weg man net met 2119 in de der de game tenonder te zijn ge- 'gaan, pakte hij wel De Prop hetis. Al met al was trainer Theo Bakker blij: „Zowel Van der Broek als Kantebeen wa ren niet kansloos en dat is een goed teken voor de belangrijke wedstrijden tegen teams als 't Hooge Huys en Tempo Team." Dames De dames van Scylla deden het beter. In Bovenkarspel hadden Marianne van der Vliet, Sandra de Kruiff en Pa tricia de Groot welgeteld vijf kwartier nodig om De Treffers af te drogen en een illusie ar mer te maken. De Groot moest als enige een game afstaan, maar verder was het pleit erg snel beslist. KoningslustAvanti werd getypeerd door het aanvallen de spel van de tot nu verdedi gende zusjes Ellen en José Bakker. Beiden hebben inge zien dat het nodig is om ook te kunnen aanvallen om bij de wereldtop te komen en zijn bereid daarvoor enige tijd een stap terug te doen. Zie kwamen dan ook niet aan winst toe te gen Koningslust. Claudia Ver schoor redde via Ria van Rijs- wijck de Hazerswoudse eer. ncai efenverlies Leiden DEN Elmex/Leiden heeft de oe- impagne matig voortgezet tegen <BER jtrksem. De Leidse ploeg leed een 73-81 lerlaag. Het was de tweede nederlaag ir Leiden in de reeks oefenwedstrijden, •der werd twee keer van Oostende ge- >lendan4nnen en een nederlaag tegen Mechelen leden. iparta-ijk tegen Merksem moest Leiden het na s -hder de geblesseerde Emill Hagens stel- h. Coach Ruud Harrewijn hoopt volgen- Jam-FÖ week weer over de spelverdeler te be- mbuur,(likken. Nu kwam de spelverdelerstaak de schouders van Jim van Dam en uwkomer Henk Jan Piket terecht. Zij igden er niet in de winnende lijnen uit zetten. Na een 37-44 ruststand ver leen er een 73-81 eindstand op het sco- ird. LEIDEN AZC heeft dit weekeinde het toernooi in het Brabantse Udense bij de vereniging Nickey Nobel glansrijk gewonnen. Met het Delfste DZV en het Veenendaalse VZC werd een dubbele com petitie afgewerkt. De Alphenaren bleken uitstekend op dreef. Het team van nieuwe coach Istvan Gör zegevierde vier maal. DZV werd met 19-4 en 18-5 verslagen, terwijl VZC er met 18-8 en 17-5 duidelijk niet aan te pas kwam. De heren van Vivax kwamen net iets tekort in de finale van hun eigen toernooi. Het Delfste Raket won met 5-4, nadat in de voor ronde een onderlinge confrontatie al een 4-4 deling had opgele verd. De ploeg van Wim van Zijl keek in de eindstrijd voortdurend tegen een achterstand aan. Marcel Rompes (twee maal), Hans Trijs- bergen en Jack Frauenfelder scoorden. In de damesfinale won Koudekerk na verlenging van de Waterlelie. In de strijd om de vijfde en zesde plaats zegevierde Vivax over De Zijl/LGB. Tijdens het toernooi speelden LZ '86 en De Zijl/LGB nog een demonstra tiewedstrijd. LZ won verrassend met 9-7. Frans van der Brink scoorde vier maal en Ronald Hermsen drie maal. LEIDEN Slechts Jan Pieter Noordermeer heeft twee wedstrijden mogen spe len tijdens de Nationale B-tenniskampioenschappen in Helmond. Freek van der Capellen en Margot van Overloop kwamen er bij Nederlands sterkste B-spelers niet aan te pas. Noordermeer kwam tegen Ton Louwers van De Warande nauwelijks in de pro blemen en won dan ook in straight sets: 6-4, 6-2. In de tweede ronde ontmoette Noordermeer de in Unicum-kringen bekende Marcel Lasonder (Lasonder was er de oorzaak van dat Unicum eerder dit jaar niet promoveerde). Enigszins gehol pen door scheidsrechterlijk falen ging de overwinning met 6-4, 6-4 naar de spe ler van het Enschedese Topspinners. Leids districtskampioen Freek van der Ca pellen vergooide tegen Frits Raymakers na een verloren eerste set (0-6), gerede kansen op een overwinning. Een setpoint in de tweede set wilde Van der Capel len met een stopvolley binnenhalen. Oeroude tenniswetten willen, dat dergelijk kunstwerk op zo'n punt niet kan. En inderdaad; Van der Capellen kon zijn spul len bij elkaar rapen: 5-7. Margot van Overloop speelde tegen Jolanda Schreurs volgens eigen zeggen „verschrikkelijk". Het gebeuren in Helmond was ook voor haar snel afgelopen: 3-6, 2-6. c-scheP^EN Fides Pacta Hoornjeft zich tot lijstaanvoer- Ima- jr gekroond door tegen en-Roj>denburg andermaal het kleinst mogelijke 9°[rschil (7-6) te winnen. BMT.j,k Pernix baarde opzien romvlia irburg,|or een zeëe °P tltelfavo- 'pt VES, die zelfs verras- tduivapd ru^m (6-10) uitviel. i-Texajfis Eiland, de enige eer- HWtklasser die in actie -Schip|vam, moest tegen de igov/ eervogels een tweede iharSÜederlaag (5-8) wegslik- en. Op lager niveau ble- 3 pn Fiks en Fluks ook na ■jansdS tweede speeldag zon- /s-Noder een nederlaag. ■w*0' ie doelpunten tussen de PPSC ste en ^ste minuut beteken- Huizen!n c,e doorbraak van Pernix De Z* de topper tegen VES. De ilmeerftnjekragen, met Caro Ver vallenen en Frjts Kolff in de ba- Spake» kwamen erdoor van 5-5 op )eet-G#. nadat de score eerder ge- anje te op was gegaan (rust 4-4). ïevo voorsprong bleef hierna uden, omdat Kees Bro- en Frits Kolff nog scoor- 6-10. Brolcaar was goed drie goals, terwijl ook Hortensius (2), Carla van Carla Kuipers, Janneke Ier en Geerten Breedveld Haagse mand doorboorden, k voor rust leek Fides jta het duel tegen Roden- te beslissen door haar oorsprong tot 6-1 te vergro- <MDJ,. De thuisclub liep in de |?ns®Teede helft echter volledig laasdHP1 en coac6 Baart wilde net )-Kou4selen, toen Wilma Neute- aikentm de aanvallende onmacht ten-^tidelijk doorbrak (7-3). Het pef bij deze ene treffer en de fcidenaren mochten blij zijn, fcter van hun voorsprong nog rta, (net genoeg overbleef met 7-6. J-v'ucIn de eerste helft leverden in- Qui* valster Bettina Sommeling (2), Janneke Verlind, Dick Onder water, Ron Pracht en Robin Sommeling de overige goals. Alleen in het benutten van kansen was Ons Eiland de mindere van De Meervogels. De Leidse aanvallers konden zich op korte afstand steeds goed vrij spelen, maar misten in die situaties een doelgericht schot. Dit werd de hele ploeg in de tweede helft (rust 3-3) fataal, want na 4-4 legden de bezoekers wel zuiver aan voor de beslissende 4-7. Met het verweer van Barry van Duyn, Olga Soudan, Yvonne van der Steen, Huib en Rob Hassel- bach werd de eindstand op 5-8 bepaald. Een oppermachtig Fiks had erg veel moeite om tegen TOP (A) de kansen naar behoren af te ronden. De Oegstgeestena- ren moesten nu de Zeeuwen erg lang in hun buurt dulden, totdat zij na 6-4 eindelijk echt afstand namen. Er waren wel ondermeer drie strafworpen voor nodig om op 10-4 te kun nen finishen. Met vier goals eiste Theo Vreeken het groot ste deel van de produktie op, maar ook Sandra van Gelde ren, Dirk Jan Elzinga, Jeroen Huizing, Robert van der Kraan, Diederick van Veen en invaller Nico van Weizen droegen tot de score bij. Gebrek aan routine kostte Tempo in de slotfase de over winning op IJsselvogels. Het twaalftal van Dirk Turken burg, dat zes nieuwelingen telt, miste op 5-7 de rust om de zaak af te maken. Er werd ook een strafworp gemist, waarna twee late tegentreffers een einde maakte aan de Alphense voorsprong. Het werd nu 7-7 via Rob Wilschut (2), Margo Fennema, Bob Berghshoeff, Ernst van Hooidonk, Kees- Rob Willem Neleman Zwaan. Erg voorzichtig korfbal was troef in het duel, dat Veloci- tas afwerkte bij Oranje Wit. Er werd in de eerste helft dan ook eenmaal gescoord door de thuisclub, en dat terwijl de Leiderdorpers juist wind mee hadden. Na rust raakten zij verder achterop (5-1), omdat alleen Jeroen van Driel kon scoren. Later schoten ook Toos van Poelgeest en invaller Ybo Schutte nog raak, maar dat kon de nederlaag enkel wat dragelijker maken: 5-3. Met twee nederlagen is Cres cendo de competitie slecht be gonnen, maar trainer Ruud Niesing wanhoopt niet: „Het vertoonde spel geeft alle ver trouwen, alleen speelden we nu wat ongelukkig." Dat was beslist waar, want zijn volge lingen waren na 2-0 voortdu rend gelijk op gegaan in de score met Rozenburg. Vier mi nuten voor tijd maakte de thuisclub echter 6-5 en een Leidse doelpoging vanaf de strafworp-stip bleef zonder re sultaat. Hierdoor verloren ge slaagde acties van Marlies Brouwer, Wijnand Alberts, Peter Baak, Alphons Cornelis- sen en Wilfred Cornelisse veel van hun waarde. „We hebben de kans gemist om hoog mee te draaien," ver zuchtte coach Hans van Zon neveld van De Algemene na het 9-7 verlies bij Vrienden schaar (B). Het ontbrak zijn twaalftal aan raffinement om het vele balbezit in de score tot uitdrukking te brengen. Welis waar werd de 7-4 achterstand nog helemaal weggewerkt, maar in de laatste minuten werden de Bodegraafse spelers toch nog de gelukkige win naars. Voor De Algemene scoorden Bert Molloy (2), Mar co Mud (2), Martin Filippo, Barry van Duyn legt aan voor Ons Eiland in het duel met De Meervogels. Erik Kuipers en Enrico Mud. Te laat vertrokken uit Noord- wijk kwam Fluks zonder ade quate voorbereiding in het Vliet een 4-0 achterstand, die lange tijd onoverbrugbaar leek. Een sterke eindspurt le verde evenwel nog tijdig het fers van Anne Passchier (2), Nel Hordijk, Dorith Passchier, Thilly Vink, Aad van Dronge- len en Bram Koppenael goed genoeg. MICHEL VAN GENT Gehandicapten sportvereni ging De Sleutels heeft het 25- jarig jubileum gevierd met een internationaal goalball toer nooi. Goalball is een sport, ontwikkeld voor visueel gehan dicapten. De opzet van het spel is om een bal met enkele belletjes in het tegenoverlig gende doel te rollen. De doelen worden door drie man verde digd. Het toernooi werd ge wonnen door ISK Hengelo voor het Zoetermeerse Doing. De Sleutels werd in de halve finale uitgeschakeld. De prijzen wer den uitgereikt door staatsse cretaris Van der Reijden, die daarvoor zelf in een ingelast duel deze sport beoefende te gen een team met onder meer radioverslaggever Jaap Bax. LEIDEN LKV De Spartaan is in de competitie bij de gewi- chtheffers ondanks een neder laag goed van start gegaan. Met een ploeg vol nieuwelin gen werd tegen de kampioen van vorig jaar, het Haagse Apollon, een eervolle 1363 - 1123 nederlaag geleden. In de formatie van trainer Dirk van 't Riet viel vooral de 84 kilo zware Wim van Putten op Van Putten trok 112,5 kilo en stootte 135 kilogram omhoog. Jaap van Looy. Len Zwaan. Hen Boom, Su Ho en Oswald Tulen kwamen eveneens tot aansprekende prsetaties. maar konden toch niet voorkomem dat de eindzege naar Apollon ging. Wel was er succes weggelegd voor de Powerlift-sectie van de Spartaan. Het vorig seizoen uit de hoogste klasse gedegra deerde team speelde Luctor in Zevenaar weg. Dio Deege naars, Herman Filippo, Hein van Putten, Sjaak van de Wijngaarden en Peter Smits waren op de onderdelen knie- buigen, bankdrukken en dea- dlift dermate goed op dreef, dat een 2272 - 1636 zege hun deel werd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19