Ongelukkige ouverture Rijnsburgse Boys KOUDE DOUCHEARC „Xoordwijk ►vertuigt egen Excelsior Hazerswoudse Boys en iV Voorschoten delen enerverend gevecht RCLmoet wennen aan offensieve speelwijze .atwi jk verzuimt scoren Sterk Quick Boys start met gelijkspel LEIDSE COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1984 PAGINA 17 tie. i, LANSDORP Rijns- i-Grai|se Boys oefenmeester "de inf Lagendijk wenste na afloop van het met verloren duel met 0-3.3-lfV zelfs niet achter an de Behoudende excuses te apunt« chuilen. De Leidse iats. vi jer in Rijnsburgse 4e pl st had met recht van Vken kunnen wijzen op gegeven dat hij in idewiel, Hogewoning Houtenkamer drie be- trijke pionnen op het jdenveld had gemist, Ir deed dat niet. Lagendijk had in Numansdorp eveneens probleemloos kun nen stellen dat overigens eveneens gehandicapt aan de strijd begonnen NSW wel heel erg geflatteerd had ge wonnen, maar ook die consta tering werd door hem niet ge daan. „Want, zo is voetbal nu eenmaal. Vorig seizoen waren er bijna geen blessures, had den we op belangrijke mo menten steeds het geluk mee. Dat soort dingen heb je niet in de hand. Daar moet je in de voetballerij mee leven. En dan is het natuurlijk prettig als al les lekker loopt, maar je moet niet gaan zeuren als het tegen- tr deed dat niet. niet gaan zeuren als het tej zit. We zijn vandaag met de groep die het nu moet doen keihard op ons gezicht gegaan. Dat is de realiteit. Zoals het ook de realiteit is dat we maandag met z'n allen weer moeten opstaan om het de vol gende wedstrijd beter te doen". Desondanks: de voetbaljaar gang '84-'85 is voor regerend kampioen Rijnsburgse Boys wel heel erg ongelukkig van start gegaan. Niet alleen de of ficiële ouverture, zaterdag in Numansdorp, kende een on fortuinlijk verloop, ook in de voorbereiding ontmoette de Rijnsburgse formatie louter te gen. Het feit dat Toon Floutenkamer zich wegens verplichtingen aan zijn werk gever (de marine) pas begin oktober weer in Rijnsburg zal kunnen melden, bijvoorbeeld. Of dat gebroken middenvoets beentje van Jan Hogewoning, die komende week van het gips hoopt te worden verlost. En die blessure van Huug Aandewiel natuurlijk. De Rijnsburgse spelbepaler scheurde vier weken terug tij dens het NCRV-toernooi zijn kniebanden, verdween in het gips en zal waarschijnlijk pas over anderhalve maand weer aan wedstrijden mogen gaan denken. Ook zonder dje drie, vorig sei zoen zo belangrijke midden velders, was Lagendijk er In de voorbereiding echter in ge slaagd een zeer redelijk geheel te formeren. Met Gé Perfors als voorstopper, eigenlijke mandekker Wim Driebergen met Paul van der Blom en Arie van Dijk op het midden veld en jeugdige Martin de Louw als derde spits naast Marcel van der Blom en Rob Gillissen, stond er ook zater dag in Numansdorp weer een Rijnsburgse formatie op het veld die maar een doel had: winnen van collega-kampioen NSW. „Met de jongens die nu in het veld staan", aldus La gendijk, de offensieve instel ling verklarend, „moet Rijns burgse Boys evenals vorig jaar in staat zijn op de helft van de tegenstander te spelen". Een opzet die dit in merk waardig contrast met de zo forse nederlaag bij NSW heel aardig van de grond kwam. Na een stroeve opening immers, hadden de regelmatig soepel combinerende Rijnsbur gers de zaken heel aardig on der controle, tot op het mo ment dat doelverdediger Cees Star zich enorm verkeek op een vrije schop van Hans Ree dijk. Die misser, gecombineerd met een mislukte en eveneens door Reedijk afgestrafte terug speelbal van Jack Manuputty. bezorgde NSW op slag van rust een fortuinlijke 2-0 voor sprong. Gezien het spelbeeld voor de pauze, een nog niet onoverbrugbare marge voor de Rijnsburgers, die bij een 1-0 stand Wim Driebergen, de met een forse hoofdwond toch doorspelende Paul van der Blom. Martin de Louw, Arie van Dijk en weer Driebergen mogelijkheden op de gelijkma ker hadden zien missen. Nadat Rinie van Tricht echter, in de tweede minuut na de pauze, aarzelende Star voor de derde maal had gepasseerd, was de wedstrijd natuurlijk wel gelo pen. Rijnsburgse Boys bleef dan wel aandringen, kreeg ook nog enige kansen, maar het vertrouwen in een goed resultaat was al lang uit de ploeg verdwenen. Zodat de tien minuten voor tijd door Van Tricht gerealiseerde vier de goal niet echt belangrijk meer kon worden genoemd. Rijnsburgse Boys was op dat moment al lang keihard op het gezicht gegaan... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 32 Reedijk 1-0. 45 Ree dijk 2-0, 47 Van Tricht 3-0, 80 Van Tricht 4-0. Rijnsburgse Boys: Star, Toet. Manu putty. Perfors, De Kroon. Van Dijk (Arroyo), Driebergen, Paul J lerlaij icht itsigr. 2 ef'^)RDWIJK Foutloos ZDe 5 competititie-ope- acjfi die Noordwijk afle- nstanPe ™et- Bovendien was aameerste opponent, het ïen. (ssluisse Excelsior, if gelh duidelijke graadme- t onlvoor de perspectieven rollj de Eelman-brigade. plvni :och rnocht Noordwijk tlat eerste duel tevre- zijn. Met uitzondering een korte periode pal de gerust, waarin een 2-0 il rwwsprong net niet heie ante T|a] werd verkwanseld, Deialcte de Noordwijkse 1 Yatoatie de dienst uit. Met )rostr geö^e^e aanvalspa- ernapn werc* Excelsior aan en ]|tand gevoeld en te et tilt bevonden: een afge- jn rfende 4-1 zege voor de wetering-ploeg. (nvankelijk hadden de be aters uit Maassluis ongetwij- (j andere ideeën over de af- i van het duel. Met een energiek uitgevoerde ruimte dekking werd de thuisploeg weinig ruimte gelaten. Alleen de getructe Geert Jan Bakker legde zijn directe bewakers meermalen in de luren. Aan gezien Excelsior voor offensie ve daden weinig mankracht durfde in te zetten en bij de aanvalsacties ook weinig lef toonde, viel de openingstreffer logischerwijs aan de andere kant. Timo Gerlof knalde door een druk bevolkt strafschop gebied, waarna de bal voor de voeten van Geert Jan Bakker caramboleerde, die van heel nabij keihard inkogelde: 1-0. Even mocht Excelsior aan de gelijkmaker ruiken. Maar een omhaal van Wim Put suisde rakelings over en bij een ver rassende kans voor Aad Moer man kon de Noordwijkse de fensie ternauwernood nog de inzet blokkeren. De overigens prima keepende Maassluizenaar Roel Jan Ab bas maakte een einde aan al te optimistische verwachtingen voor zijn ploeg. Met een be roerde uittrap leverde hij de bal in bij Geert Jan Bakker, Sjaak Sluys profiteert van een fout van (niet zichtbare) Excelsior-doelman Abbas. De derde goal van Noordwijk wordt een feit. die onmiddellijk Ivan Her mans lanceerde, welke voor een 'zoevende pegel' in de kor te hoek zorgde: 2-0. Noord wijk, dat tot aan de rust vooral door' vlotte combinaties de toon aangaf, verslikte zich na de tot tweemaal toe. Allereerst dacht de complete defensie aan buitenspel van Excelsior, iets waarover grens- en scheidsrechter terecht niet peinsden. Wim Put ging in volle vaart aan de haal en om speelde doelman Dortmundt: 2-1. Even later, in een totaal andere situatie, begingen de Noordwijkers dezelfde „bui tenspelfout". doch kwamen met de schrik vrij. Noordwijk richtte zich weer op en sloeg rap toe. Op een voorzet van Ivan Hermans tastte goalie Abbas duidelijk mis en zorgde Sjaak Sluys voor de beslissen de uithaal: 3-1. Daarmee was de strijd duidelijk beslecht, bij' vlagen kreeg Noordwijk zelfs zin lekker te dollen. Verder dan tot een aantal aardige kansen leidde dat niet. Een goede, maar weinig opval lende rol was er voor de Noordwijkse aanwinst ex-prof André Wetzel, die zijn centrale plaats in de ploeg nog niet he lemaal gevonden lijkt te heb ben, maar zich tegen iets gere- nommeerdere tegenstanders ongetwijfeld meer in de kijker zal spelen. Het moet Excelsior worden nagegeven dat de ploeg correct volgens som migen te correct speelde en dat tot het eind nog aan een verbetering van het resultaat werd gewerkt. Met de gerouti neerde vleugelverdediger Paul Husslage als extra aanvaller leverde dat weinig op. Inte gendeel. Met een razende sprint brak René van Hens- bergen uit, gaf bewaker Jan van Dijk het nakijken en schoof hard kort voor doel, waar Jos Smits voor het laat ste tikje en voor de eindstand tekende: 4-1. LEJO BUCK Scoreverloop: 17. Bakker 1-0; 32. Hermans 2-0; 49. Put 2-1; 55. Sluys 3- 1; 89. Smits 4-1. Noordwijk: Dortmundt. Marijt, Wendt, Vam Beveren, Sluys, Gerlof, )EN Hazerswoudse ontving zaterdag KNVB- weling SV Voorschoten tot ge- Na een 1-1 ruststand zou de eerste competitiepun- toorden gedeeld. De eind- iaarbi werd 2-2. Valken'68 ?f al ide de voetbaljaargang met nederlaag. Ondanks beter van de Valkenburgers k» Jodan Boys op eigen veld iet een 3-2 overwinning. den erswoudsc Boys - SV rschoten 2-2 (1-1) c m< Voorschoten had de eerste strijd in de vierde klasse isplc goed voorbereid. Er was met name veel aandacht besteed aan het opvangen van de snel le voorhoede van de Boys. Ook aanvallend toonde Voorscho ten zich gelijk aan Hazerswou- de. De bezoekers namen zelfs een voorsprong. Na een ope- ningsoverwicht van de man nen van trainer Klos scoorde de debutant via Huib Platt. Hein de Graaf verzorgde de assist: 0-1. Dick Smit egaliseer de de stand met een fraaie kopstoot a la Bep Bakhuys. Na de pauze boog Alfred Horten- sius met een onderschepte bal Wouter de Wolf speelde zwak terug de stand in het voordeel van de gastheren. Dick Smit knalde vervolgens na een inzet van Rob de Jonge in eigen doel: 2-2. Jodan Boys - Valken'68 3-2 <1-1) Valken '68 ging goed van start. Theo van Rijn schoot zijn ploeg al na 5 minuten naar 0-1. Drie minuten later was de voorsprong echter al weer te niet gedaan. Uit een corner werkte Jaap de Best de bal wat ongelukkig tegen het ei gen net. Het Valkenoverwicht resulteerde in een tweede tref fer van Van Rijn. Direct na de Voorschoten-doelman Herman Keizer grijpt In voordat de aanval van Hazerswoudse Boys gevaar lijk kan worden. De streekderby eindigde onbeslist: 2-2. pauze knalde hij raak na een part deed de stand door fraaie goals. Het slotoffensief bood mislukte inzet van Leo Noort: doelpunten in 3-2 veranderen. Van Rijn en Anton Herbert 1-2. Het sterke spel van Jodan Doelman Henk Jansen had nog wel mogelijkheden, maar Boys halverwege het laatste geen schijn van kans bij deze geen doelpunten meer. DEN Katwijk, de enige zaterdagderdeklasser die de wei ocht, toonde zich zeer gretig in het aantrekkelijke duel met ravenzande. Ondanks de vele doelrijpe kansen zou er echter worden gescoord, zodat oefenmeester Peter Ciere het be iten van de eerste competitietreffer met minimaal een week- loest uitstellen. el Katwijk als 's-Gravenzande was bereid de aanval op te ïen. Aan beide zijden waren derhalve vele doelkansen te Onzuiverheid bij schoten en kopballen zorgde er echter Ie p'lr, dat het slechts bij gevaar bleef. Als één ploeg de zege ech- ;e n verdiende, was het wel Katwijk. De Ciere-brigade was vaker erei r het vijandelijke doel te vinden dan de Westlandse équipe, nt i ft van der Plas mikte op de paal, terwijl Wim Guyt 1 in vrije ter 'tie juist naast kopte. Cor Haasnoot verzuimde van dichtbij te fen, terwijl ook Amerik van Duyvenvoorde de bal er niet in LEIDEN Debutant SIZO was de enige ploeg uit de Leidse regio, die de competitie in de tweede klasse niet aan ving met een nederlaag. Het technisch volwaardiger Volen- dam werd op 1-1 gehouden. De andere nieuweling, ARC, kreeg een koude douche bij Vitesse Delft. De eerste Delft- se aanval was al raak. Het zou 3-1 voor de thuisclub worden. FC Lisse heeft het begin van het nieuwe seizoen niet aange grepen om het zwakke vorige jaar te vergeten. DSVP over klaste de formatie van de ver se Lisser oefenmeester Wim Eilander en won met 3-0. SIZO - Volendam 1-1 (04)) Hoewel de ploeg uit paling dorp technisch meer in zijn mars had, creëerde de Hille- gomse ploeg aanmerkelijk meer scoringsmogelijkheden. Na een nerveuze start van SIZO werd de ploeg wakker gemaakt door een schot op de lat. Peter Bol bracht Herman Schrier even later in stelling, die ook al op het houtwerk schoot. Direct na. de pauze deed Eltjo Vijn dat nog een keer over. Na een poeier van Ter Meij (60e minuut) was het Scott van der Belt. die de thuisclub op nadeel bracht door in eigen doel te koppen Wederom uit een voorzet van Bol zou toch Van de Schrier scoren voor SIZO. Het lukte Vijn en Gert Kardol vervol gens niet meer de verkregen Vitesse Delft ARC 3-1 (2-0) ARC trad aan bij Vitesse zon der belangrijke mensen als Bo- gers, Van Dijk, Koolstra en Van Leeuwen. De misère werd compleet gemaakt door de tegentreffer, die al via de eerste aanval van de thuisclub werd bewerkstelligd. Nadat Ron Koppejans voor de Alphe- naren tegen de paal had ge schoten was het doelman Cor Prook, die niet gelukkig rea geerde op een hoge bal. Hij botste, na te zijn uitgelopen, op de tegenstander en zag de bal vervolgens over de doellijn rollen: 2-0. Een te zachte te rugspeelbal van Gerrit Lam- mers maakte de achterstand drie doelpunten groot. Even voor tijd redde invaller Bert Bakker de ARC-eer. De wed strijd was toen echter allang „gelopen". DSVP - FC Lisse 34) (2-0) De Lissenaren zijn weliswaar van trainer veranderd, evenals vorig seizoen blijkt ook onder Wim Eilander de vorm nog niet te zijn gevonden. DSVP overklaste de zaterdagformatie van de grootste Nederlandse voetbalclub. Al bij de rust was de stand op 2-0 getild, waarna een kwartier voor het einde het definitieve verlies op 3-0 werd bepaald. Een door de DSVP-doelman goed verwerk te afstandspoeier van Frans van der Laan was het belang rijkste Lisser wapenfeit LEIDEN Het ziet er naar uit dat Quick Boys weer een woordje mee kan gaan spreken in de bovenste laag vari de ranglijst. Al tijdens de oefenperiode werd dui delijk, dat de jongelingen in de hoofdmacht van trainer Martin van Vianen het goed deden. Gecombineerd met de goede vorm van de routiniers vormde Quick Boys ook in de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen een goed collectief. Kozakken Boys kwam uitstekend weg op eigen terrein. De door de Katwijkers gevreesde tegenstander werd bij vlagen wegge speeld. De Werkendamse équipe mocht daarom het meest tevre den 2ijn met de 1-1 eindstand. Met name Kees van Rooyen en Arnold Boers waren op dreef. De twee middenvelders kwamen veelvuldig op en stichtten bij na evenzovele keren gevaar. Na verschillende Katwijkse inzet ten op het Werkendamse doel was het de eerste aanval van no- tabene Kozakken Boys, die succesvol was. Philip den Haan stond ongedekt en mocht vrij inkoppen: 1-0. De voorsprong werd beslist tegen de verhouding in verkregen. In het eerste part was de hoekschoppen verhouding maar liefst 1-8. Toch zou Katwijk naast verscheidene schoten en andersoortige inzetten, die door de keeper werden gekeerd, voorlopig niet verder ko men dan een schot van Boers op de paal. Na de pauze voegde naast Van Rooyen en Boers ook Marco van der Plas zich bij de kanshebbers op de gelijkmaker. Pas toen achterin gekozen werd voor het „één tegen één-verdedigen" werd de druk op het thuis- doel zo groot, dat er wel een Quick Boys doelpunt moest vallen. In de 82e minuut kopte Kees van Rooyen van dichtbij in uit een hoekschop van Martin van der Plas. Het riskante defensiesys teem werd weer omgezet naar zónedekking. Toch bleef Quick Boys de gevaarlijkste ploeg. De mooiste kans kwam in de 89e minuut. Van Rooyen plaatste het leer goed voor het Kozakken- doel, waar de voor Kees Varkevisser ingevallen Leen van der Plas de bal half op het hoofd, half op de schouder kreeg. Hij zag zijn kopschouderinzet maar net voorlangs gaan... Scoreverloop: 14 Den Haan 1-0, 82 Van Rooyen 1-1. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Jonker. Rienks, Eysberg, Boers, Van Rooyen, Van Duyn, Varkevisser (Leen van der Plas). Marco van der Plas. Martin van der Plas. LEIDEN Van Laurens Mouter is bekend dat hij de door hem gecoachte teams een aanvallende speelwijze oplegt. Mouters nieuwe club, RCL, moet in elk geval nog wennen aan een offensieve instelling. Bij Zwart- Wit'28, op papier één van de zwakkere eersteklassers, zette de Racing de in de al in de oefenperiode ingezette negatieve lijn door en leed een pijnlijke 5-0 nederlaag. Die uit&lag was wel geflatteerd, maar niet verbazend gezien het ontbreken van agressie aan Leiderdorpse zij de. „Ik weiger toch om naar Zwart Wit te gaan met de gedachte om hier één punt te halen. Er wordt wèl meer geëist van de ploeg. Als je met vijf man achter blijft kan je nog eens een mannetje laten lopen, nu moet je er toch echt achteraan. Aan agressiviteit heeft het ons dan ook ontbroken. We hebben toch wel wat kansen gehad, maar de felheid ontbrak om ze ook te benutten", zei Mouter na afloop. Toch was het in de beginfase geen agressie, maar een beetje ge luk, wat de Leiderdorpers ontbeerden. In de negende minuut kopte Bennie Heemskerk van dichtbij in na een voorzet van Pe ter Siera, maar de sterke Rotterdamse doelman Wim van der Sluis sloeg de bal op miraculeuze uit het doel. Echt pech had RCL toen René Kammenga uit een scrimmage hard inschoot, maar de bal schampte Pierre van Gemerden, die op de doellijn en dus buitenspel stond. Toen het wachten was op een Leiderdorpse treffer, opende Zwart Wit de score. Bert Hoyer kopte de bal uit een kort geno men hoekschop in en Ben Apol was ter plekke om in te tikken: 1-0. Na rust kreeg RCL geen kans om de in kleedkamer opgedane goede voornemens ook uit te voeren, want binnen drie minuten lag de bal al twee keer achter Peter van der Heijden. Nummer één kwam van de voet van Louis Schoors. Onder het motto „ogen dicht en schieten" nam hij de bal na een afgeslagen cor ner op de slof en toen hij zijn ogen opende zag hij, dat het leer niet bij de cornervlag maar in het RCL doel neerplofte. Num mer twee Zwart Wit s derde treffer ontstond uit een straf schop. Bert Hoyer was het zestienmetergebied ingegaan, wachtte rustig af tot Ab Braat zijn sliding inzette en ging toen gewillig neer. Leo Boer voltrok het vonnis. Na een handvol gemiste kansen en een door Pierre van Gemer den over geschoten strafschop vergrootte de Rotterdamse ploeg de voorsprong. Ray Lemmens. uitblinker op het middenveld, doldè de RCL defensie en stelde Schoors in de gelegenheid er 4- 0 van te maken. Peter van der Heijden besloot vervolgens mee te doen in het foutenfestival; hij onderschepte de bal buiten het strafschopgebied met z'n handen, maar deed dat op knullige wij ze voor de voeten van Cees Boot: 5-0. Laurens Mouter had toen al gelegenheids-libero Rinus van Es en Ab Braat vervangen. Sieto Schalkers en Ruud Boendermaker waren hun vervangers. De laatste moet met de nog ontbrekende Cees Ruys en de sterk ogende nieuweling Paul Wezel in staat worden geacht orde op zaken te stellen in de rammelende RCL- verdediging. WILLEM SPIERDIJK Scoreverloop: 31 Apol 14); 47 Schoors. 48 Boer (penalty) 3-0; Schoors 4-0; Boot

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17