FC Den Haag dwaalt af Lloyd speelt goed, iNavratilova beter Lauda in fauteuil naar wereldtitel ïallye van Monte larlo in gevaar REMMERSWAAL IMPONEERT Haarlem Nicols derde in Europa Cup NU EENS GEEN GELUK, MAAR VERDIENDE AFSTRAFFING 'LEIDSE COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1984 PAGINA 13 Zwolle IONTE CARLO Het is onzeker geworden of de Rallye van [onte Carlo, die van 26 januari tot 2 februari volgend jaar op de alender staat, door kan gaan. Het bestuur van de Franse Auto- .rt Bond (FFSA) heeft namelijk bepaald, dat de organiserende .utoclub van Monaco een bedrag van een miljoen Franse francs jngeveer 380.000 gulden) moet betalen voor het gebruik van 'rans grondgebied en hulp van diverse Franse sportbonden. Joorzitter van de FFSA is Jean-Marie Balestre, die ook preases M an de Internationale Automobiel Sport Federatie (FISA) is. In- 'I ders vermoeden een wraakactie van Balestre uit ongenoegen ver het feit dat de organisatoren van de Formule één race om Sehe e Grote Prijs van Monaco weigerden een bedrag van 7,5 pro- 2 ent van de televisierechten af te staan aan de Internationale federatie. Voska •Veggel Win Remmerswaal maakte Indruk tijdens de eindronde van het Europa Cuptoernooi. RIMINI Haarlem Ni- cols, Nederlands sterkste honkbalploeg, is zaterdag in de strijd om de Europe se beker voor landskam pioenen te Rimini (Italië) als derde geëindigd. De Haarlemmers wonnen de wedstrijd om de derde plaats in de tiende innings met 14-8 van Antwerp Eagles (België). Na negen innings was de stand 8-8. Nicols leek de strijd in de ze vende innings al beslist te hebben met een voorsprong van 8-4. Die stand bleef tot de laatste slagbeurt van de Belgen op het bord. Toen echter liepen de honken vol en vervolgens sloeg Mare Demilie de bal voor de twee de keer in de wedstrijd over het hek. Die vier punten be zorgden de Antwerpenaren een extra-innings. Die echter had niet veel om het lijf. De worpen van Frank Matthijs werden herhaaldelijk ge raakt en omdat het veld ook nog wat fouten maakte, kwa men zes Haarlemmers over de thuisplaat. Win Remmerswaal, de Ne derlandse werper, die drie jaar met beperkt succes als professional in de Verenigde Staten heeft gespeeld, leidde zijn Parma naar een indruk wekkende triomf op Rimini. De oud-speler van Storks gooide in zeven innings 12 keer drie-slag. Hij kreeg slechts één honkslag tegen en moest een maal vier-wijd toestaan. Het veld van Par ma maakte één fout. De eindstand in het duel, waarin Parma bewees de sterkste Europese clubploeg te bezit ten, was 12-0. S°"i, 'ELSEN Het geluk, Hi at FC Den Haag de laat- v-ai p we^en toelachte kon Cre! iet blijven. Gelijke spe en tegen Helmond Sport n Willem II werden na en uitzichtloze achter band ondanks inhoudelij- e tekortkomingen gerea- ££**rd. Zodanig dat aan oorzitter Stoops wens i lees: eis) naar de eredivi- ie terug te keren leek te i; b vorden voldaan. De remi- es hielden tevens de ge- rda, e loederen in Haagse krin- 'asDva en *n bedwang. Inhoude- ijk reeg FC Den Haag [ister middag in Velsen weer een dieptepunt aan ^en in feite al veel te lan- |e reeks. Maar nu met 2-0 or »an Telstar werd verloren i I er overal beweging Qdlees: beroering) ontstaan. discussies over trainer, olendbelers, aankopen, etc. be- geslokjkten gisteren een hoog- korea*punt. Zo gaat dat in het voetbal, wanneer de club een positie op de ranglijst inneemt, die bene den de „stand" wordt geacht. Er is weer een situatie, waarin het gevoel dat FC Den Haag verder dan ooit is afgedwaald van de doelstelling, over heerst. Heel gemakkelijk wordt voorbij gegaan aan het feit, dat FC Den Haag momen teel kwalitatief niet meer dan een middenmoter in de eerste divisie is en de stand in wezen de realiteit exact weergeeft. Technisch zou de formatie van Rob Baan, zoals dat gisteren ook regelmatig zelfs bleek, zich tot de betere van de eerste divisie mogen rekenen. Ech ter, er wordt meer geëist: col lectiviteit, bereidwilligheid en inzet. Op die punten had Tel star het nodige op zijn gasten voor en kreeg daarvoor de te rechte beloning. En FC Den Haag de terechte afstraffing. „Eeuwen" zou FC Den Haag kunnen doorgaan op de wijze zoals het team zich op Sport park Schoonenberg manifes teerde, maar er geen millime ter mee opschieten. Obligate breedtepasses garandeerden uiteraard balbezit, een tegen stander passeren lukte ook vele Hagenaars wel, maar zo dra er een pass met enig risico moest worden gegeven, ont brak ook maar een greintje onderling begrip. Voor FC Den Haag ging een geijkte wet in de voetballerij op, dat de speler die „gaét" aangeeft, waar de bal naar toe moet, overigens al een paar weken niet meer op. Ook heeft de Haagse ploeg al diverse weken de indruk gewekt na een wed strijd steeds iets over te heb ben. Eens moest FC Den Haag tegen de lamp lopen en dat ge schiedde tegen Telstar. Dramatisch Dat het daarbij de thuisclub nog extra de „helpende" hand bood, maakte het verlies des te dramatischer. Uitgerekend Guido Pen, die weer eens een kans van trainer Baan kreeg, omdat Cees Tempelaar niet fit was („De laatste weken voelde ik mij moe, dacht aan de ziek te van Pfeiffer, maar een bloe donderzoek heeft niets veron trustends uitgewezen") speelde hierbij een hoofdrol. Veel te zacht speelde hij in de 27e mi nuut terug op doelman Jan Nederburgh. Telstars nieuwe spits Reuvekamp was er als de kippen bij om te profiteren. Het mocht zelfs een verdienste worden genoemd van Neder burgh, dat hij uitlopend het gevaar nog kon afweren. In de rebound echter opende oud- Ajacied Haverkort alsnog de score. Pen kreeg na de rust, toen Alphons Groenendijk was vervangen door Ronald Wil- lemse, overigens een goede ge legenheid de schade voor zijn ploeg te herstellen toen hij door Marco van Alphen in een oog-in-oog-situatie was gema noeuvreerd. De middenvelder mikte op de paal. Trouwens, Bram Rontberg en Ron de Roode, die met de her en der zwoegende Karei Bouwens de Haagse frontlinie vormde, wa ren al eerder in de gelegen heid geweest de Haagse nul weg te schieten, maar faalden. Was de eerste helft een oer- vervelend kijkspel geweest, waarbij de periode van aftas ten wel erg lang had geduurd, in de tweede, toen FC Den Haag meer aandrong en Ne derburgh als gevolg daarvan duurzaam vertoefde op twintig meter van zijn doel, werd het duel levendiger, maar kwalita tief zeker niet beter. In het laatste kwartier waren de bes te kansen toch weer voor Tel star (Buma). Het duurde ech ter tot de laatste minuut eer het zich zekerheid verschafte met een fraaie treffer van Niesten, die uit een zogenaam de onmogelijke hoek het leer strak onder de verste kruising plaatste. Verdriet Tot groot verdriet van Jan Ne derburgh. De ambitieuze doel man had juist zo graag van zijn oude club willen winnen. Toen hij bij Telstar onder de lat stond, had hij in Velsen tegen FC Den Haag nooit gewonnen. Nu, onder de Haagse lat, be hoorde hij weer tot de verlie zende partij. Slenterend verliet hij het veld en als laatste kwam hij ook uit de kleedka mer. Zwaar de ziekte in, ze ker. „Och, dat valt mee", ant woordde hij. „Of ik sportief niets ben opgeschoten door van Telstar naar FC Den Haag te verhuizen? Zo moet je het niet zien. Wij krijgen van die rare goals tegen. Wat het spel betreft zit ons ook niets mee. De samenwerking, ja die moet beter". Over l^et eerste, voor FC Den Haag in wezen fataal gebleken doelpunt: „Tegen Guido (Pen) riep ik „weg", maar hij speelde de bal terug". En over de spor tieve problematiek van FC Den Haag: „Bij fouten wordt er op elkaar gemopperd, de één schuift de ander de schuld in de schoenen. Het is toch be ter te proberen er met elkaar uit te komen. Misschien.is het wel eens goed daarover met elkaar van de week te gaan praten. De tijd is er nu rijp Trainer Rob Baan, die nog al wat verwensingen van Haagse supporters naar zin hoofd kreeg geslingerd, zodra hij zich ook maar even buiten de dug-out begaf: „Er zijn mo menteel te veel spelers uit hun normale doen. Dat kan de rest natuurlijk niet opvangen. De Guido Pen: ongelukkige terugkeer. oplossing? Ik denk een zege, die zou weer zelfvertrouwen kunnen geven". FRANS LEERMAKERS Telstar-FC Den Haag 2-0 (1-0): 27. Haverkort 1-0, 90. Niesten 2-0. Scheidsrechter: De Munnik. Toe schouwers: 1.600 Gele kaarten Nies ten (Telstar) en Kuyt (FC Den Haag). Telstar: Bloem; Óosterveer. Schoo. Kuut. Bischot; Niesten. Weijers. Nar»; Wildschut. Reuvekamp (Aubrun). Haverkort (Buma) FC Den Haag: Nederburgh: Van Al phen (Tolsma). Pot. De Vroedt. Pur vis; Pen. Kuyt. Groenendijk (Willem- se); De Roode. Bouwens, Rontberg. regei 38-jar t Co, Idels Vel( bQ J, Ke giste ïk, van ,e Ie uit i. cord ^erd. Jarcelt' leer Een ing w NEW YORK De her nieuwde inspanningen an Chris Lloyd-Evert om jpnieuw de top te berei den hebben in de finale 'an de open Amerikaanse enniskampioenschappen ip Flushing Meadow bijna ucces gehad. De zesvou- lige titelhoudster, die in eindstrijd van Wimble- lon met 7-6,6-2 verloor, laagde er ditmaal in Mar ina Navratilova een set te ntfutselen, al verhinder- e dat de titelhoudster iet ook het dertiende chtereenvolgende onder- nge duel naar haar hand zetten: 6-4,4-6,6-4 na '<4én uur en 47 minuten I' >el. De ontsnapte Navra- !ova vulde haar prijzen- Jot van 8 miljoen dollar an met de 160.000 dollar ni "uim een half miljoen dulden), die voor het da tes enkelspel stond, hris Loyd-Evert kreeg e helft. e 27-jarige in Praag geboren, aar in Dallas wonende en nds 1981 van de Amerikaan nationaliteit voorziene Na- "atilova staat nu op het punt ikele historische records te :en. In de onderlinge reeks et Chris Lloyd heeft ze met -30 de leiding genomen, het intal partijen, waarin zij on- ilagen is, is opgelopen tot 55 ze heeft thans zes Grand-S- mtoernooien achtereen ge- onnen. Nog één partij-over winning en ze heeft het uit Marcella Mesker werd met haar Zwitserse partner Chris- tiane Jolissaint in de halve fi nales van het dubbelspel uitge schakeld. Het als vijfde ge plaatste Australische duo Anne Hobbs/Wendy Turnbull was hen de baas in twee sets: 6-4, 6-1. 1974 daterende record van Chris Lloyd geëvenaard, nog één Grand-SÏamzege en ze passeert wat dat betreft Mar garet Court, Maureen Connol ly en Donald Budge, die het tot zes titels op een rij brach ten. Het eerste kan over veer tien dagen een feit worden in Port Lauderdale - nota bene de woonplaats van Chris Lloyd. Het tweede komt aan de beurt bij de Open kampi oenschappen van Australië in Melbourne. Heel wat geven Martina Navratilova heeft za terdag heel wat moeten geven om zich Chris Lloyd-Evert van het lijf te houden. De 29-jarige Lloyd speelde met een overtuiging alsof ze de ne derlagen van Parijs, Wimble don en vorig jaar op dezelfde luidruchtige baan van Flus hing Me,adow geheel uit haar geheugen had geschrapt. Met zeldzaam secuur spel vanaf de achterlijn won ze de eerste set. Pas halverwege de tweede kreeg Navratilova meer kan sen naar het net te gaan. Ze forceerde een doorbraak in de derde game. Lloyd had de mo gelijkheid terug te komen, maar miste tweemaal een breekpunt voor 5-5. In de der de brak Navratilova opnieuw door in de derde game. Lloyd had de kans voor 3-3, maar haar tegenstandster weerstond de aanval en pakte de titel. Die gemiste kansen betreurde Chris Lloyd zeer. „Iedereen kan wel zeggen dat ik gewel dig heb gespeeld. Maar wat heb je daaraan als je niet wint. Net zoals op Wimbledon was Martina beter op de momen ten, dat het erop aan kwam. Dan veranderde ze van tak- tiek en troefde me af. Daarom verdiende ze de overwinning, maar dat neemt niet weg, dat ik erg teleurgesteld ben". In de wolken Navratilova was in de wolken. „Chrissie gaf geweldig partij. Mijn service was in het begin niet optimaal. Pas in de twee de set kon ik meer naar het net komen. Ik moest wel. Ik geloof dat dat de doorslag heeft gegeven". Op de onvermijdelijke vraag, of zij zich nu tot de grootsten aller tijden moet worden gere kend, was het antwoord: „Dat kan ik niet zeggen. Ik heb ze nooit zien spelen en weet dus niet hoe goed ze waren. Ik zou graag tegen ze spelen. Al gaat dat niet. Misschien moet ik eens met H.G. Wells praten". Jitslagen van Flushing Meadow r unesenkelspel (inale; Martina Na- alilova (Vst) - Chris Evert-Lloyd rSt) 4-6.6-4.6-4. Gfcrenenkelspel halve finales: John cEnroe (Vst) - Jimmy Connors (Vst) 4,4-6,7-5,4-6.6-3, Ivan Lendl (Tsj) - a' Cash (Aus) ^>.6-3.6-4,6-7(5-7),7-6(7-4). Finale: cEnroe (Vst) - Lendl (Tsj) 6-3, 6-4, •mesdubbelspel halve finale; Anne Obbs/Wendy Turnbull (Aus, 5) - jco n, arcella Mesker/Chrlstlane Jolissaint ase p led/Zwl. 10) 6-4, 6-1. Martina Na- 'atilova/Pam Shriver (Vst. 1) - Betsy agelsen/Anne White (Vst. 15) 6-4, *mengd dubbelspel kwartfinales: airbank/Dowdeswell (Zaf/Gbr, 14) - athy Jordan/Denton (Vst. 3) 7-6. *•3. Potter/Taygan (Vst. 4) - Rey- Mds/Mike Fancutt (Vst/Aus) 6-4, ■7. 6-1. Sayers/Fitzgerald (Aus. 2) - mith/Purcell (Vst, 11) 6-2. 6-2. Male- l^a'Tom Gullikson (Bul/Vst, 13) - 0( Ms, Burgin/Scott Davis (Vst. 10) 7-5, 6-2. Halve finales: Maleeva/Gullikson - Potter/Taygan 7-5,7-6(7-5). Sayers- /Fitzgerald - Fairbank/Dowdeswell 6.7-6(7-1,.7-6(8-6). Jeugdtoernooi finales: Jongens: Mark Kratzman (Aus) - Boris Becker (BRD) 6-3. 7-6. Meisjes: Katerina Malejeva (Bul) - Ni- urka Sodupe (Vst) 6-1, 6-2. Damesdubbelspel finale: Martina Na- vratilova/Pam Shriver (VSt) - Wendy Turnbull/Ann Hobbs (Aus/Gbr) 6-2, 6-4. Gemengd-dubbelspel finale: Manue- la Malejeva/Tom Gullikson (Bul/Vst) - Elizabeth Sayers/John Fitzgerald (Aus) 2-6, 7-5, 6-4. Dames 35+ dubbelspel, finale: Rosie Casals/Billie Jean King (Vst) - Betty Stóve/Virginia Wade (Ned/Gbr) 6-4, 6-4. Niki Lauda passeert de finish na weer een bekeken race, die hem in kansrijke positie brengt voor de wereldtitel. ROTHENGATTER BREEKT MET MANAGER MONZA Niki Lauda heeft zich gisteren defini tief de rol van favoriet toebedeeld voor de 34e wereldtitel in de formule 1. De 35-jarige Oostenrij ker won op het circuit van Monza het pokerspel om de Grote Prijs van Italië. Twee wedstrijden voor het einde van het seizoen - de Nürburgring (7 okto ber) en Estoril (31 okto ber) hebben het autospek takel nog te goed - heeft Lauda alle troeven in de hand om na 1975 en 1977 voor de derde keer in zijn loopbaan wereldkampioen te worden. Lauda heeft in veertien races 63 punten verzameld, tienë- neenhalf meer dan zijn enige rivaal en stalgenoot Alain Prost, die in Monza al na drie ronden met motorpech aan de kant kwam te staan. Bijna had de Nederlandse vertegenwoor diger Huub Rothengatter een wereldkampioenschapspunt veroverd. Rothengatter eindig de weliswaar als één van de laatsten, maar door het uitval len van bijna alle concurren- Alain Prost praat kort na zijn uitvallen met een persverte genwoordiger. ten betekende dat toch de achtste plaats, die de coureur uit het Gooi bereikte zonder zijn manager Hans Grimmelt. Het kwam eind vorige week tot een breuk tussen de racer en de man. die de afgelopen jaren moeite deed om geld schieters te vinden. Aanlei ding was een meningsverschil tussen het tweetal over een sponsor, die Rothengatter kort voor „Zandvoort" had kunnen krijgen. Grimmelt had iemand gevonden, die bereid was 70 mille in de stal te steken, maar de coureur had dit aanbod af geslagen met de mededeling dat hij niet onder de markt prijs wilde gaan zitten. Hij startte vervolgens met een ge heel oranje gespoten bolide. Geen haast Lauda gokte gisteren het best. De Oostenrijker, die zijn 155e Grand Prix reed. maakte geen haast bij de start en keek van af de tiende plaats bijna toe hoe de één na de andere oppo nent de wagen in de pits of op de vluchtstook parkeerde. Als eerste haakte zijn grote rivaal Prost af. Al na drie rondjes voorspelde de rookpluim uit de motor van de McLaren weinig goeds, waarna de Fransman zich lopend naar de eindstreep begaf. Bijna tradi tiegetrouw was de Braziliaan Nelson Piquet vanaf pole posi tion als eerste weg, maar de Brabham van de titelverdedi ger hield het ditmaal slechts vijftien rondjes van 5,8 kilo- Bleekemolen wint in Monza MONZA Michael Bleeke- molen heeft gisteren op het circuit van Monza (Italië) de race gewonnen, die meetelt voor de Europa Cup R 5 Tur bo. Na zestien ronden was het verschil op de eindstreep ten opzichte van de Westduitser Wolfgang Schutz 0.46 secon den. Jan Lammers moest we gens problemen met zijn auto voortijdig naar de kant. meter uit. Lauda wachtte in tussen geduldig af en schoof zonder moeite steeds verder naar voren. De beslissing viel in de 43e van de 51 te rijden ronden. Patrick Tambay, die lang op kop reed, kreeg pro blemen met het gaspedaal en gaf op. Hij werd gevolgd door de Italiaan Teo Fabi, die op de derde plaats lag achter Lauda, die slechts de McLaren heel hoefde te houden om onbe dreigd zijn vijfde seizoenzege te begroeten De 120.000 Italia nen, die zich door een zomers zonnetje lieten Hoesteren op de tribunes, zagen tot hun grote vreugde de nationale helden Michele Alboreto en Riccardo Patrese respectievelijk tweede en derde worden. Gemakshal ve werd vergeten, dat het tweetal zo ver kon komen dank zij pech van tal van an deren. De taktiek van Lauda deed zich ook nog op een andere manier gelden. De Oostenrij ker gaf zaterdagavond het hem voor volgend jaar aange boden contract terug met de opmerking, dat het volstrekt onvoldoende was. „Hoe langer ik wacht, des te beter het wordt", voegde Lauda er aan toe. Die instelling legde hem tijdens de race evenmin win deieren.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13