Navratilova niet snel tevreden' JTH7ÏTÏTJ3ÏÏTIT ^sportuitslagen ag uoetballerlei Misrekening Raas ƒ210.- 9 t/m 13 september '84 Jaarbeurs Utrecht EüfoRT- £eidóc@otucmt ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1984PAGINA9 BETAALD VOETBAL VANDAAG Eredivisie Go Ahead Eagles-PEC Zwolle Fortuna S.-MVV SC Cambuur- Willem ll-Vitesse Eindhoven-DS'79 Helmond Sport-H f Eerste divisie SVV-FC VVV 2-De Graafschap Wageningen-NEC Heracles-RKC Telstar-FC Den Haag i's onds :s ee verslaat an der Wiel LVERSUM De nationale ïlstrijd schaken kent na de rende ronde vier leiders. De lotmeesters Hans Ree en der Wiel en meester der Sterren verza nden viereneenhalf punt. ze volgorde is evenwel mis- Idend. De partij tussen Ste- Scheeren is reeds eemaal afgebroken, maar lijdt nauwelijks twijfel dat leeren de ontmoeting wint. ijwel zeker komt hij op vijf irser op e t grote gevecht van de dag s dat tussen Van der Wiel Ree Al in het middenspel k Ree aan alle touwtjes, n der Wiel ging in de com- ten onder. 1 partij tussen John 1 el (wit) en Hans Ree (zwart) 1 1 het volgende 1 ip: 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, 1 Le6; 3. d2-d4, c4xd4; 4 3xd4, Pg8-f6; 5. Pbl-c3, d7 6. g2-g4, Lf8-e7; 7. g4-g5, i-d7; 8. h2-h4, Pb8-c6; 9. l-t?2. a7-a6; 10.b2-b3, Pd7-c5; ■■|Pd4-e2, b7-b5; 12. a2-a3, fe-b7; 13. Lcl-b2, h7-h6; 14. - Jgfi. f7xg6; 15. Pe2-f4, Pc6- 16. b3-b4, 0-0; 17. Lb2-cl, >5; 18. h4xg5, Le7xg5; 19. h5, Lg5xcl; 20. Talxcl, l-g5; 21. Ph5-g3, Pc5-d7; 22. l-e2, Pe5-c4; 23. 0-0, Pd7-f6; Pe2-d4, Pf6-g4; 25. Lg2-f3, 4-e3; 26. Pd4xe6, Pe3xdl; 27. 6xg5, Pdl-c3; wit geeft op. FC Groningen wil duels met Ajax omzetten GRONINGEN FC Groningen heeft de KNVB verzocht de wed strijden tegen Ajax om te zetten. Volgens het normale programma speelt FC Groningen zijn thuiswed strijd in het laatste weekeinde van oktober tegen Ajax. De Groningers willen dan de uitwedstrijd. In die pe riode namelijk is de bouw van de nieuwe tribune in volle gang, waar door de accommodatie verkleind zal zijn. Bovendien vreest men moeilijk heden omdat juist dan het stadion in het Oosterpark vol zal liggen met bouwmaterialen. Het sectiebestuur betaald voetbal zal dinsdagavond in zijn vergadering het verzoek van Groningen behandelen. Hernandez in gele trui MILLAU De Spaanse beroepswielrenner Carlos Hernandez heeft gisteren de leiding in de Ronde van de Toekomst overgenomen van de Fransman Philip pe Chevallier. De derde etappe, een ploegentijdrit over 51 kilometer, werd verrassend gewonnen door de ploeg Hernandez voor de Sovjet Unie en Tsjecho- Slowakije. De ploeg van Chevalier had een achter stand van 48 seconden. De Fransman viel daardoor terug naar de zevende plaats in het algemeen klasse ment. Giovanni Battaglin stapt voorgoed van de fiets. De 33-jarige Italiaan nam dit besluit op doktersadvies. Hij heeft al geruime tijd last van zijn lever. Battaglin was profrenner sinds 1973. Zijn loopbaan werd ge kenmerkt door een reeks van ongevallen, valpartijen en blessures, die hem de bijnaam ,,De Onfortijnlijke" opleverde. In 1981 behaalde Battaglin de grootste triomfen. Dat jaar won hij twee voorname etappe koersen: de Ronde van Spanje en de Ronde van Ita lië. In totaal behaalde hij 43 overwinningen. De Leeuw vier duels geschorst ZEIST De Friese eerste-divisieclub SC Cambuur moet het enige tijd stellen zonder Carlo de Leeuw. Naar aan leiding van de rode kaart, die de ex- Feyenoorder kreeg tijdens de uitwed strijd tegen FC VVV, is hij voor vier wedstrijden ge schorst. Tevens moet De Leeuw een boete van 150 gul den betalen. Honkbalploeg naar WK Cuba DEN HAAG De Nederlandse honkbalploeg zal het tijdens het toer nooi om het wereldkampioenschap in Cuba moeten opnemen tegen de Vere nigde Staten, Zuid-Korea, Taiwan, Dominicaanse Républiek, Panama, Australië en de Nederlandse Antillen. Nederland speelt zijn wedstrijden in Santiago. De eerste wedstrijddag is za terdag 14 oktober. De eerste vier lan den spelen in Havanna met de eerste vier uit de andere groep play-offs om de titel. De andere groep wordt ge vormd door Cuba, Japan, Nicaragua, Italië, Canada, Colombia, Puerto Rico en Mexico. Trainerpositie Wageningen niet langer besmet WAGENINGEN De eer- ste-divisieclub Wageningen kan op zoek naar een nieu we oefenmeester. De Vere niging van Oefenmeesters Nederland heeft gisteren de besmetverklaring van de po sitie van hoofdtrainer bij de Gelderse club opgeheven. De WON besloot hiertoe nadat met het bestuur van de vereniging overeenstem ming was bereikt over de fi nanciële afwikkeling van het voortijdige ontslag van oefenmeester Hans Boersma, begin deze week. NEW YORK Martina Navratilova is niet snel te vreden te stellen. De uit zonderlijke tennisspeelster bereikte gisteren in New York ten koste van de Australische Wendy Turnbull de eindstrijd van de open Amerikaanse kampioenschappen, maar was allerminst content over die verrichting. „Een paar foutjes in de eerste set, dat mag niet voorko men", sprak de 27-jarige Amerikaanse zichzelf be straffend toe. Turnbull, die dit jaar uit de top-tien van het mondiale da mestennis duikelde, gaf Na vratilova aanvankelijk goed weerwerk. In zeven games verspeelde Navratilova twee keer haar opslag. Bij 4-4 leek Turnbull kansrijk om de num mer één van de wereldrang lijst een set af te snoepen, maar Navratilova herstelde zich voorbeeldig. De ex-Tsjechoslowaakse komt op het asfalt van Flushing Me adow uitstekend uit de voeten. Tijdens de open Amerikaanse titelstrijd pleegt zij nog minder moeite te hebben met haar op- ponentes dan bij andere gele genheden. Als aanvallend in gestelde speelster is zij van zelfsprekend veruit favoriet voor de eindzege. Navratilova ontmoet in de finale Chris Lloyd-Evert, die de verrassen de Carling Bassett uit Canada met tweemaal 6-2 terugwees. Bij winst benadert Navratilova een opmerkelijk record van Evert heel dicht. Ooit won de Amerikaanse immmers 56 op eenvolgende partijen in het enkelspel. De Australiër John Fitzgerald en de Tsjechoslowaak Tomas Smid wonnen het herendub belspel op Flushing Meadow. Het als zevende geplaatste duo zegevierde gisteren over de Zweden Anders Jarryd en Ste fan Edberg die op de plaat singslijst de achtste positie in namen. De cijfers waren: 7-6, 6-3, 6-3. Martina Navratilova voelt zich thuis op Flushing Meadow. i Chalana's vrouw De Portugese stervoetballer Ihalana zit bij zijn n jeu we 'lub Bordeaux met een pro- dat hij sinds zijn hu- 'elijk nog niet heeft gekend, ijn vrouw kan niet altijd mee met de uitwedstrijden van de Franse kampioen. Dat Eervaart Chalana als een iraktiseh onoverkomelijk )robleem, omdat zij bij wed strijden in Portugal altijd mee kon en nimmer week van de zijde van haar man. IChalana is overigens niet de enige middenvelder van Bor deaux die problemen heeft. Jean Tigana is niet meer te vreden over zijn contract en werd vervolgens geweerd de training. Deze perike len hebben tot dusver geen invloed gehad op de resulta ten, want de Franse titelver dediger staat zonder puntver lies bovenaan. Angst voor concurrentie Michael Zore sloeg onlangs bij een training van Borussia Dortmund de schrik om het hart. Hij zag plotseling een bekende figuur meetrainen. In deze figuur herkende hij Alexander Szatmarianu, een vroegere Roemeense verde diger van VfB Stuttgart. In eerste instantie dacht Zore, dat trainer Timo Konietzka Szatmariwilde aantrek ken. De werkelijkheid was, dat de 32-jarige Roemeense ex-international in de Bonds- repubiek was teruggekeerd nadat hij overbodig' was ge worden bij Fort Lauderdale Strikers in de VS. Hij wilde bij Borussia Dortmund via. training fit blijven en uitkij ken naar een club in de tweede Bundesliga. Ster van Bayern fan van Borussia Op 10 november zal Ludwig Kogl echt niet weten wat hij moet doen. Dan speelt Bay ern München voor de West- duitse competitie tegen Bo russia Mönchengladbach. Kögl is de nieuwe jonge ster van Bayern, die afgelopen zomer werd weggeplukt van 1860 München. Ondanks het contract bij de grootste club van Beieren is Kögl een fan van Borussia Mönchenglad bach. Zijn sympathie gaat zelfs zo ver, dat er in zijn ka mer geen enkele foto van Bayern is te bekennen, maar wel een vlag van Borussia MG, posters, een meterslange das en talrijke vanen. Coventry vreest toeschouwersverbod De Engelse eerste-divisieclub Coventry City vreest een strenge straf van de Engelse voetbalbond. Tijdens de wed strijd tegen Leicester City liep publiek het veld op. Co ventry zal zijn stadion moe- Chalana mist zijn vrouw en hoog hekwerk. Voorzitter John Poynton heeft van zijn béstuur geëist, dat er drie ton wordt uitgetrokken om dat hekwerk te plaatsen en wel binnenkort voor de thuis wedstrijd tegen Manchester United. Echter, het hekwerk kan er niet eerder staan dan even voor kerstmis. Dat kan wel eens tot gevolg hebben, dat de Engelse bond beslist, dat het publiek bij het duel tegen Manchester United geen toegang heeft. Rode kaart Rümmenigge De spelers van Bayern Mün chen hebben onlangs een be zoek gebracht aan een studio om een kerstplaat vol te zin gen als achtergrondkoor. Di rigent Ralph Siegel was al leen niet tevreden over Mi chael Rümmenigge, die in West-Duitsland liefkozend „der kleine Rummenige" wordt genoemd. „Hij zong gewoon zijn eigen melodie", vond Siegel. Rümmenigge kon vertrekken, toen hij la ter bij de opname tijdens het laatste refrein een blad op de grond liet vallen. Moore slachtoffer van machtsstrijd Bobby Moore, de befaamde Engelse oud-international en aanvoerder van het Engelse elftal dat in 1966 wereldkam pioen werd, dreigt het slacht offer te worden van een machtsstrijd. Na diverse in het water gevallen pogingen bij een redelijke club mana ger te worden, slaagde hij er in als zodanig te worden be noemd bij Southend United. Daar is onlangs echter een strijd om de macht uitgebro ken. Het ziet er naar uit, dat eind deze maand een nieuw presidium komt, ondanks de grote invloed die Bobby Moore toch zou moeten heb ben, omdat hij er behalve na het tekenen van een contract een jaarsalaris van ruim 80.000 gulden opstrijkt ook nog directeur en aandeelhou der van de vierde-divisieclub is. De komst van het nieuwe bestuur betekent wellicht het einde van Moore bij Sou thend, omdat het heeft laten blijken geen voorstander van hem te zijn. Duitse kranten taboe Bernd Schuster heeft zijn vrouw Gaby opdracht gege ven de abonnementen op alle Duitse bladen op te zeggen. De Westduitse (ex?)- tional hééft verklaard niet meer te willen weten wat er in die bladen staat. Toch zal Schuster op de hoogte blijven van het Westduitse voetbal. De dagelijks zelfs diverse ke ren verschijnende Spaanse sportbladen nemen vaak klakkeloos over uit die kran ten, vooral wat over Schuster wordt geschreven. Geen service van Macari Oud-speler Lou Macari van Manchester United is tegen woordig manager van Swin don. Daar heeft hij al van zich doen spreken. Hij wei gert ten behoeve van het in Engeland zeer belangrijk ge achte programmablad zijn definitieve opstelling te ge ven voor de eerstkomende thuiswedstrijd. Hierdoor ver scheen het programmablad bij de eerste keer met een witte plek. De supporters weigeren nu voortaan dat programmablad te kopen. ALKMAAR De deze zomer overdekte wielerbaan van Alk maar heeft gisteravond zijn doop gehad. Terwijl de regen op de overkapping kletterde, reed Theo Smit droogjes naar het Neder lands kampioenschap bij de professionele klassementrijders. Smit, de man van de pure snelheid, had aan de overwinning (zijn enige) in de negende en beslissende sprint, na veertig kilo meter rappe koers, voldoende om de titel van Leo van Vliet over te nemen. De dubbele telling, die bij de slotsprint werd ge hanteerd, kostte Jan Raas de nationale titel. Raas won vier van de negen klassementsprints, maar zag zijn voorsprong in het slotduel uitgewist door Smit. De afloop van de titelstrijd, waar geen renner van Peter Post kwam opdagen, leek op een misre kening in het kamp van Raas. Zijn ploeggenoten Nijdam en Zoe temelk rolden hem op de laatste meters voorbij. Raas bleef daar door puntloos en zag Smit juist voorbijschuiven (29-25). Bepaald tevreden oogde Raas niet bij de huldiging, waarbij het brons voor Joop Zoetemelk was, de prof die met de ambitie van een amateur op het Alkmaarse ovaal rondtolde. Het kampioenschap achter dernies werd een prooi voor Gerrie Knetemann. De jeugdige durfal Teun van Vliet leidde lange tijd in de wedstrijd over dertig kilometer. De Maaslandse prof leek slechts Knetemann en Zoetemelk in dezelfde ronde te dulden. In de slotfase drukten de twee routiniers echter door naar de kop. Knetemann, achter de brede rug van Joop Zijlaard, pareer de in de laatste tien ronden twee aanvallen van de gretige Zoe temelk. Dernykoers krijgt vervolg ALKMAAR De Zuiderzee Derny Tour geldt als de „Bor deaux-Parijs" van de Nederlandse wielerwereld. De monsterrit over 305 kilometer rond het IJsselmeer krijgt op zaterdag 15 september een vervolg. Na het succes in 1982, kampte de editie van vorig jaar met een valse start. Problemen met een sponsor bureau noopten tot afgelasting. Dit jaar mag de Belgische be roepsrenner Ludo Peeters proberen zijn hegemonie van 1982 te herhalen. De wedstrijd achter gangmakers, met Dronten als start- en finishplaats, kent dit jaar een deelnemersveld van min der allure dan twee jaar geleden. Toen staken de jubilerende IJsselmeerpolders 100.000 gulden in de prijzenpot. Kelly, Braun, Martens en Peeters waren de gretige buitenlanders. Het veld van veertien beroepsrenners telt ditmaal slechts twee buitenlan ders: de Belgen Ludo Peeters en Frank Hoste, de winnaar van de groene trui in de Ronde van Frankrijk. Joop Zoetemelk en Bert Oosterbosch zijn de voornaamste Nederlandse coureurs. Steven Rooks, Leo van Vliet, Jos Schipper, Jac van Meer, Hans Langerijs, Leon Nevels, René Kos, Jelle Nijdam, Jan Jonkers en Jacques Hanegraaf completeren het veld. Anatas favoriet op Duindigt WASSENAAR In de Grote Prijs der Nederlanden mor genmiddag op de Wassenaarse renbaan Duindigt komen ne gen paarden aan de start die strijden voor een totaal aan prijzengeld van ruim 61.000 gulden. De winnaar wacht ruim 33 mille. Voor deze gele genheid komen twee paarden uit België en één uit West- Duitsland. De vierjarige brui ne hengst Anatas (Wdl) zal waarschijnlijk als favoriet ver trekken. Deze won zijn laatste twee starts in eigen land. Ook de Nederlandse Derbywinnaar Boxberger Civano en zijn stal- genoot Boxberger Romeo zijn van de partij. De tweejarige dravers komen voor het eerst in een klassie ker uit. Ze doen dat in de Jon ker- en Jofferprijs. Het uitste kende programma dat om 13.00 uur begint bestaat uit drie rennen en acht draverij en. Onze tips voor deze mee ting luiden. YTRANSSBELWIN RPRIJS: Wind ster G. Yranda en Yoko M YTRANSSBELWIN RPRIJS(tweede afdeling): Ycrack Bestevaer, Yonker van Medem en Wildqueen Frisia. PRIJS DER AMATEURS: Lake Pla cid, Savel en Moonbat. TOTEM VOLITAPRIJS: Wyjan Prinses, Usta Hanover en Torino Majo. JOFFERPRIJS: Zabina Diepnow, ZAnuska Dakota en Zonnestraaltje. JONKERPRIJS: Zeres Boszorg, Zil ver Prince en Zorro Spencer GOUDEN SPELD: Espressivio. Go Sportwereld Voetbal De wedstrijd Nor- wich-Stoke City, die voor van daag op het programma stond in de eerste divisie van de En gelse competitie, is afgelast. Stoke kan geen volwaardig elftal op de been brengen om dat een aantal spelers getrof fen is door een virus-infectie. Autosport Elio de Angel is is gistermiddag de snelste rij der geweest tijdens de eerste officiële training voor de Gro te Prijs van Italië, die morgen op het circuit van Monza wordt gehouden. Huub Ro- thengatter staat op een voorlo pig 25e plaats. W//W Heren Hellas 2 bekeren verder DEN HAAG Het tweede herenteam van Hotelplan Hel las heeft zich gisteravond ge plaatst voor de volgende ronde van het toernooi om de natio nale zaalhandbalbeker. De for matie van trainer/coach Hans van Kessel, die vorig seizoen verrassend knap doorstoomde naar de finale, won voor eigen Subliek met 26-19 van het 'trechtse SDO. Bij de rust leidde Hellas met 16-8. seconden; 2. Marcel Dufour (Korten- Ehrens (Weert) Reinolvio 80,4 Kees van Opstal (Moergestel) Oscar 82,55; 6. Jickie Willemsen (Wolfheze) en (Guttecoven) Mont Blanc 84,15; 9. Sylvia van Staalduinen ('s Gravenzan- de) Noordlands Special 84,75; 10. Dion van Groesen (Mierlo) Roxana SCHAKEN NK Hilversum 7e ronde: Van Wljgerden-Van Mil 1-0; Van der Wiel-Ree 0-1; Stehouwer- -Scheeren afgebroken; Böhm-Ligte- rink afgebroken; Van der Sterren- -Kuijf 0,5-0,5; Langeweg-Cuijpers 0,5-0,5. Stand: 1. Ree. Van der Wiel, Van der Sterren 4.5; 4. Scheeren 4+1 aafge- kampioenschap- Lloyd Evert (Vst)-Bassett (Can) 6-2, Herendubbelspel, finale: Fitzge- rald/Smid (Aus/Tsj)-Jarryd/Edberg (Zwe) 7-6, 6-3, 6-3. Vojvodina Novi Sad-Rode Ster Bel grado 1-1, Sutjeska Niksic-Vardar Skopje 2-1, Rijeka-lskra Bugojno 3-1, Dynamo Zagreb-Osijek 1-1, Hajduk Split-Pristina 2-2, Partizan Belgrado- Buducnost Titograd 3-0, Dynamo Vin- kovci-Velez Mostar 1-1, Sloboda Tu- zla-Sarajevo 0-0, Zeleznicar Saraje- West-Duitsland Karlsruher SC-Eintracht Frankfurt 2-2; Leverkusen-Schalke 2-2; Borus sia Dortmund-Borussia Mönchenglad- WIELRENNEN Klassementswedstrijd profs: 1. Theo tit 29 punten; 2. Jan - op Zoetemelk 18; 4. 5. Jelle Nijdam 12; i Velde 10; 7. Gerrie v, Wies van Dongen 6; S 10. Ron Snijders. Gerrie Knete- de-De Bakker; op 2 ronden: 5. Pie- i-Raats; op 6 ronden: 8. Smit-Rul- .06,16 (1.04,16); 3. Tsjecho- Slowakije 1.06,28 (1.04.30); 4. Neder land 1.06,48 (1.05,08, uitgezonderd Vaanhold en Klinge) 5. Verenigde Staten 1.06.52 (1.05,22); 6. Chevalier I.07,00 (1.05,40); 7. Kochli 1 07,19 (1.06,09); 8. Zwitserland 1.07.24 (1.06.24); 9. Van Brabant 1.07.28 (1.06,38); 10. Frankrijk 1.07,38 (1.06,58). Algemeen klassement: 1. Hernandez (Spa) 8.42.20; 2. Chevalier (Fra) op 4 seconden. 3. Jarotsjenko (Sov) op 0,05; 4. Oegroemov (Sov) op 0,06; 5. Fernandez (Spa) op 0.10; 6. Gonzlez (Spa); 7. Inaki (Spa) op 0.14; 8. Indu- rain (Spa) op 0,17; 9. Oeslamin (Sov) op 0,24, 10 Kozarek (Sov) op 0,25; II.Arenas (Spa) op 0,27; 12. Demi- nenko (Sov) op 0,29; 13. Voronine (Sov); 14. Ivanov (Sov) op 0.31; 15. Zi- novjev (Sov); Nederlanders: 22. Nij- boer op 0,42; 25. P-" Op 2,38; 109. Klinge op Van de Vel- °P 11 03. ADVERTENTIE WEEKEND VOOR ALLEENSTAANDEN NAAR OLSBERG/SAUERLAND OP ZATERDAG 6 OKTOBER EN ZONDAG 7 OKTOBER arden in het pas onlangs geopend* Voor dit weekend is een zeer aantrekkelijk programma s mengesteld. Op de heenweg is een lunchstop gepland a In het hotel wacht der de klanken van een dansorkest var warm- en koud buffet kan worden genote Zondag wordt na een uitgebreid ontbijt Winterberg, waar voldoende tijd zal zijn voor koffiedrinken en een kennismaking met dit gezellige stadje. Het volgende bezoek geldt de bekende druipsteengrotten via de mooie Sauerland-route n op vaderlandse bodem tot b De prijs voor deze trip bedraagt per persoon, gebaseerd op eer douche, toilet, balkon e sis van halfpension (din bak wordt gepresenteerd). De gecombineerde reisverzekering kost 5.- per persoon. Gezien de grote belangstelling voor deze weekends wordt zeer tijdig boeken dringend aangeraden. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag. (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur), POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882 DE MEEST CENTRALE PLAATS OP HET MEEST NATUURLIJKE MOMENT VOOR HET SAMENSTELLEN VAN UW WINTERCOLLECTIE. (ADVERTENTIE) dagelijks van 9.00-18.00 uur. zondag 9 september van 10.00-18.00 uur

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9