VLINDER IBRIGITTE VERSTOPT ZICH Cgidóc<3omant Weeshuis van de Hits komt met eigen gids ^ADIO/TELEVISIE VKIJDAG 7 SEPTEMBER 1984 PAGINA 19 bove pt worde jplaats, erTs'kellLVERSUM Voorma- iollur*»e ^iimster en vlinder rigitte Bardot, afgekort toB, als persoonlijke sym- iu" n die zij ferm voor söojch uitdraagt, kroop op nar 50e verjaardag uit iar cocon. Ruim tien jaar gleden liet zij de wereld ten nooit meer een film 250.- pJ zullen maken. Zij ver- opte zich en trok zich te lg in een landhuis met fivéstrand aan de Mid- llandse Zee. Liet nog [at extra afschuttingen nabij L.t,n^)renSen om er zeker in te zijn, dat niemand BEDRiJF^gevraagd tot haar kon haar besluit zich af van levende "laakte zij een uitzondering r dieren, honden en katten haar dagelijkse huisgeno- Al die jaren door bleef zij i pers uit de voortuin jagen, Iclusief fotografen, die door jjiddel van zeewaardige boot- i vervolgens probeerden via fcn achterdeurtje binnen te Zij wil geen mens zien, nu en dan slechts een voor wat gezelschap. Sj het naderen van haar ver- dag, die haar Abraham aan luis bracht, gaf zij alsnog thoorvoetend aan een ver- mÊmmmmzij Jinde dit voorrecht aan „An- Deux", de Franse cultu re tv-zender, waarmee zij te- lichte genoegdoening logde jegens de Franse kri- die haar wel aanspraken als Brigitte Onbe- iyl. Die zagen haar ook ten femel schreiend toneel spelen. ']ij hadden er al moeite mee de krant te schrij- |en, laat staan naar huis. ssen leidde dit Antenne x-interview tot een ge le van enige uren, dat al te was op de BRT en de litse tv, maar waar VARA- vrijdag mee komt, op Ned. II om 23 30 uur. Vooraf om 19.59 uur zal zij haar BB- image etaleren in haar meest beroemde film „Et Dieu créa la femme", een letterlijk op haar lijf en niet veel meer ge schreven film, waarin zij als weesmeisje tegenover Curd Jürgens als industrieel de vrouwelijke grilligheid gestal te geeft. Zij vat op of veinst liefde voor hem in de bad plaats St. Tropez, maar loopt daar tegelijk twee broers na. Zij zal trouwen met de jongste van deze twee, nadat de oudste al te zeer liet blijken BB het geschikte type te vinden voor een liefdesspelletje. Dat schoot bij het uitdagende weesmeisje, dat Brigitte in die film speelt, in het verkeerde keelgat. Volgende week zaterdag en op zondag 20 september ander- Bardot, dan gevoegd bij de twee films „La vie privée" en „Les petroleuses". Zeker eerst genoemde film verdient het met extra aandacht bekeken te worden, tussen de regels door ook. In deze film heet zij haar eigen leven te spelen. De hoofdrol daarin wordt niet ge dragen door Bardot, het is ei genlijk net andersom, maar de film biedt Brigitte ten blote voeten uit, waarop zij graag danst. In het drie uur durende interview met Alain Bougrain- Dubourg gooide zij het te ge makkelijk met zichzelf en met de kijker op een akkoordje. Luchtig gekleed en gezellig zittend in het zomergras van haar landgoed, vertelt zij vlot haar levensverhaal, met gesti culerende handen die als vlin ders tussen haar en haar on dervrager dartelen. Voordien heeft zij gezworen alle vragen naar waarheid te zullen beantwoorden. Alain kent haar zo'n beetje en wilde zekerheid daaromtrent. Brigit te toont zich net zo vlot met de eed de hele waarheid te zullen vertellen als met haar woor den, maar zij ontwijkt vragen. Brigitte Bardot zet blootsvoets een vervoerend dansjes neer in de film „Et Dieu créa la femme". zijn films haar danslust niet verdonkeremaand, integen deel, gaf haar daar juist iets overrompelends in mee. Het hele interview komt er ei genlijk op neer, dat zij weinig te vertellen heeft. Maar zij doet dit wel op zeer onderhou dende wijze. Dieptepunten Haar leven heeft dieptepunten gekend, in de uitzichtloosheid waarvan zij op zeker ogenblik een mislukte poging tot zelf moord deed. Een aantal huwe lijken ging met veel bombarie de mist in. Haar zoon (van Va- dim) ziet zij hoegenaamd niet. Zij praat er kort en erg ge makkelijk over. Is zij mensen schuw geworden, omdat zij in haar filmcarrière zelf weinig inbracht, maar zich dankbaar kneedbaar materiaal toonde in de handen van anderen? Waarom vertrouwt zij dieren meer dan mensen? Hoe denkt zij over de man? Dit komt alle maal niet of zeer terloops aan bod. Op de vraag hoe zij over de man denkt, gaf zij jaren te rug al eens het antwoord ten beste: „Mannen zijn op aan vraag leverbare charlatans. Mijn halve leven lang hebben die om mij heen gehangen". In het interview met Alain wilde Brigitte het echter gezellig houden en doet zij er het zwij gen toe. Alain dringt verder niet aan, zoals het betaamt, maar het interview niet ten goede komt. Het eerste uur interview komt als het meest boeiend over. Daarin gaat het over haar en tree in de filmwereld. Zij stond al vroeg op het doek. Haar vader, directeur van een familiebedrijf tevens filmama teur, filmde zijn dochter als zuigeling en kleuter in alle standen, tot op het potje toe. En dat is later eigenlijk zo ge bleven, ook toen regisseur Ro ger Vadim terwille van de bio scoop zich met vedette Brigitte begon in te laten. Het heette, dat Brigitte en Va- dim voor die jaren '50 erg ver durfden gaan in het onthullen van vrouwelijke vrijmoedig heid en inderdaad toonde Bri gitte zich een willig wezentje in het benaderen van de man. Zij windt hen om haar vin gers, maar als de scènes te vrijpostig dreigen te worden, neemt de camera beschroomd afstand of schuift de regie een object tussen de lens en de lichtzinnigheid. Dan zie je meer tafelrand dan erotiek. Er bleef buiten het handelsmerk van BB in die films zodoende nogal wat te raden over. Als jong meisje had Brigitte het in haar hoofd en op haar heupen danseres te worden, maar nadat een modeblad als „Elle" haar op de voorpagina prikte, viel zij in handen van regisseur Vadim. Die heeft in Hoogtepunten Brigitte wilde wel. Zij had vanaf haar jeugd iets goed te maken. Als jong meisje kwam zij in aanmerking voor een bril en een beugel. Leerlinge op een kloosterschool peinsde zij er zelfs over non te worden. Leven in onthechting. Leon- tien Ceulemans, die verkla rende stukken tekst in dit in terview inspreekt, weet daar over te vertellen, dat Brigitte in die tijd haar uiterlijk ver foeide en dat zij zich had voor genomen zich later als on weerstaanbare vrouw te zullen laten gelden. Haar eerste films vielen niet zo best, of juist wel, maar na de tiende bereikte zij hoogtepunten in haar roem, die zij minder te danken had aan haar directe acteurskwali teiten alswel aan haar onge remdheid in het vertoon van vrouwelijke vervoering, inclu sief het lang vallende haar, de Brigitte-slierten, die veel meis jes in die tijd groeikansen ga ven. Aan het eind van de vijf tiger jaren kwam zij tegenover een acteur als Jean Gabin te staan en nog andere groten van het filmdoek. Die trokken haar mee omhoog, want in we zen bleef zij „Manina, het meisje zonder sluiers", een van haar films. Regisseur Vadim fungeerde in haar leven net als prof. Hig- gins in het aanzien van het bloemenmeisje Elisa in de mu sical „My fair lady", Maar de relatie met Vadim mislukte, zodat dit Spaanse graan de or kaan niet heeft doorstaan. Maar zij flakkerde wel als „geest van die tijd", die het ge moraliseer moe begon te wor den in de jaren, dat er discus sie werd gevoerd over de vraag hoe lang een zoen op het witte doek mocht duren. In nigheid kent geen tijd. In het tweede en derde deel van het interview babbelt Bri gitte lacherig verder over haar huidige levensstaat, op haar eentje in haar landhuis. Zij zegt compleet uitgekeken te zijn op de filmwereld, ook op de mensen die daarin rondlo pen. Zij praat schalks over zichzelf, als ingestudeerd. Uit verhalen van anderen kan men echter vernemen, dat zij nors kan reageren op toenade ring door mensen. Toch wuift zij geamuseerd zwaartillende vragen weg. Of zij heeft als verstopte vrouw veel te ver bergen of zij is een vlinder in het diepst van haar gedachten. In wezen zichzelf, een echte Brigitte. TON OLIEMULLER HILVERSUM Radiodi recteur Gerard Hulshof van de KRO blijft eigen kleur en jeugdig élan toe voegen aan „Het Wees huis van de Hits", het Hil versum 3-programma, om niet te zeggen: Huil-ver- sum 3, waarin pop en een populaire toon om afwis seling strijden. Bij jongeren valt dit goed. Hij stichtte een soort Weeshuis club en kreeg 25.000 jongeren achter zich aan, die rattenvan ger van de hits. Die leden moesten daarvoor een tientje betalen, mogen gezien hun leeft'ijd niet gerekend worden tot de tientjesleden-begunsti gers van de KRO, maar zij voelden zich wel begunstigd, omdat zij voor dat tientje een T-shirt kregen. Daar zullen wel wat moeders achter zitten, die op de aankoop van een dergelijk kledingstuk in de winkel toch gauw vijf gulden meer hadden moeten neerleg gen. Dat „Weeshuis" gaat nu ook een eigen gids uitgeven, spe ciaal voor de jongeren en bo vendien komen er posters voor boven het befl. Hulshof kan nog veel verder gaan met al zijn Weeshuis-activiteiten. Te overwegen ware om net als andere omroepen een promo- n tienermeisjes te formeren. Die zouden onder KRO-vlag dan door het leven kunnen gaan als de „Wees meisjes". Sowieso moeten die in staat worden geacht veel meeleven op te wekken. Gerard Hulshof heeft overi gens zijn hoofd nodig bij tal van andere zaken. Zo blijft de informatierubriek „Echo" mo derniseren en komen er weer twee nieuwe jeugdprogram ma's bij, t.w. „Hurrie Up" en „Pop-eye", geprogrammeerd op een uur waarop jeugdigen voor de radio te verwachten Wegwijs: vier programma's over verkeersgedrag HILVERSUM De Nederlanders worden weieens aangeduid als de Chinezen van Europa. Als je op het verkeersgedrag in ons land let, dringt die vergelijking met China zich des te sterker op. De RVU Educatieve Omroep gaat over het verkeer in ons land onder de titel „Wegwijs" vier programma's uitzenden. Deze vier afleveringen worden via Ned. I uitgezonden op 11, 18 en 25 sep tember en op 2 oktober. Het tijdstip is steeds van 15.30 tot 16.00 uur. De laatste aflevering op 2 oktober wordt van 15.00 tot 15.30 uur uitgezonden. Bij iedere aflevering zullen de weggebruikers situaties herken nen die ze zelf hebben meegemaakt. In de verkeersprogramma's wordt de Nederlander in feite een spiegel voorgehouden. Daar uit blijkt bijvoorbeeld dat de bromfietsers lang niet altijd goed hun helm hebben opgezet. En dat tot vreselijke gevolgen kan leiden. Ook automobilisten gaan veelvuldig in de fout, met name tijdens mist blijken ze onveranderlijk te weinig afstand tot hun medeweggebruikers te houden. Ook met catastrofale gevolgen. Uitgangspunt van de serie was het gegeven dat het aantal ver keersdoden in Nederland jaarlijks zakte (van 3000 naar 1500 do delijke slachtoffers), maar dat de daling zich momenteel niet verder voortzet. Die daling was o.m. te danken aan de verplich te helm voor bromfietsers en motorrijders, de autogordels en de instelling van een maximum snelheid op woonerven van 30 km per uur. Sipke van der Meulen van de Vereniging tot Bescherming van Voetgangers wijst in de derde aflevering nog eens op het zegen rijke van deze maatregel. sens Dagboek van een 'herdershond apelaan Odekerke houdt ','f( ch naar de zin van pastoor onhomme teveel met de so- aIe problemen van het dorp itjezig. Zijn bemoeienissen et de grondmaatschappij Tijding" worden hem door in aantal bewoners niet in ank afgenomen, evenmin s zijn bemiddeling in de iak van brouwer van der -.hoor. De vrouw van mees- r Bongaerts stookt het rod- ilvuurtje daarom weer eens kker op. 128 uur Nederland 1. roefles. e stap O) frika 5 A frik a-serie van Basil Da- dson besluit vanavond met in aflevering, die aan de re in te historie van de thans '0 ten deels onafhankelijke frikaanse staten gewijd is. sommige opzichten ont- irdde de vrijheidsstrijd in '.hrikbarende wantoestan- zoals onder Idi Amin en okassa, die zichzelf tot kei- uitriep. Maar de meeste iders, die gebleven zijn, \loen al vele jaren hun uiter- e best de problemen van landen te boven te ko en. In dit verband heeft Da- dson interviews met Moe- ijjabe van Zimbabwe, Shagari in Nigerie en Senghor van hi enegal. 2.45 uur Nederland 1. Schoolverlaters een speciale aflevering van et jongerenprogramma „Je et maar" bespreken HAVO- eerlingen hun plannen en erwachtingen voor de toe- omst. en kwart miljoen jongeren omen ieder van school. Een edeelte leert verder, een an- gedeelte vindt een baan. blijft echter ook een groep die voorlopig geen werk t. Uit dit programma ikt, dat deze schoolverla- irs in het algemeen over )ldoende alternatieven be- 'ikken en beslist niet bij de ken neerzitten. 19.17 uur Nederland 2. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Stuif es uit, herhaling wensprogramma Stuif-e- 16.50 Het Toppop-hitarchief. Met: ó.a. Mud, Catapult, Bay City Rollers en The Ru- bettes. KRO 18.55 Natuur in eigen land (5). Afl.: De duinen. 19.20 Cijfers en letters, spel- programma. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 Dagboek van een her dershond (5), Nederlandse serie van Willy van Hemert. Met: Jo de Meyere, Kees Brusse, Mart Gevers e.a. (herh.). 21.35 Brandpunt. 22.20 Hotel op stelten (4), En gelse serie met John Clee- se. Laat op de avond arri veert een Amerikaans echt paar. Zij willen graag dine ren maar, de keuken is al gesloten (herh.). 22.45 Afrika, de geschiedenis van een werelddeel (slot), documentaire serie van Ba sil Davidson. Afl.: De erfe nis. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Gil en Julie, tekenfilmse rie. Afl.: De postkoets. 19.17 Je ziet maar - special. Over de toekomstplannen van een aantal HAVO-verla- ters en hun verwachtingen. 19.59 Brigitte Bardot Filmcy clus: En God schiep de vrouw (Et Dieu... créa la femme), Franse speelfilm van Roger Vadim (1956). Veel mannen voelen zich sterk aangetrokken tot het vrijgevochten weesmeisje Juliette (Brigitte Bardot). Wanneer zij door haar pleegouders op straat wordt gezet, trekt de verle gen Michel (Jean-Louis Trintignant) zich haar lot aan en trouwt met haar. 21.27 ABCDE Show. Op de Fi- rato zingen Jenny Arean, Karin Bloemen, Cherry, Bill van Dijk en Margriet Eshuijs hun favoriete liedjes, bege leid door het Metropole Or kest. NOS 22.30 Journaal. 22.45 HV: „Eert uw vader en moeder", feBC-documentai- re over ouderen-mishande ling. VARA 23.15 Uitreiking van de Nip- kowschijf aan Trees te Nuyl-Brans en eervolle on derscheidingen aan Ria Bremer en Ludi Boeken. 23.30 uur Brigitte Bardot (1), eerste deel van interview met Brigitte Bardot. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.15 Meister Eder und sein Pumu- ackl. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Mörder, tv-spel naar een gelijknamig verhaal van Arthur Schnitzler. Aan boord van een passa giersschip. dat van een reis naar het Verre Oosten terugkeert, heeft een begrafenis plaats. Er is een jonge vrouw gestorven. Veruit bedroefder dan Alfred, de man of begeleider van de dode Elise, blijkt een baron, die me! hen meereist. Hijzelf Is ernstig ziek, maar hij kan niet geloven, dat de jonge vrouw ziek was. „Een hart ziekte", zegt de scheeparts, „ze stierf aan teveel liefde". De geheimzinnige dode blijft de baron bezighouden. Hij wil meer over haar en haar leven we ten en het lukt hem Alfred aan het spreken te krijgen. DUITSLAND 2 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. 20.15 Aktenzeichen: XY... ungelost, opsporing verzocht. 21.15 Der Sport-Spiegel, van ping- -pong tot tafeltennis. Reacties van kijkers. Barbara Bel Geddes. havenkroeg in New Orleans speelt een aantal mannen om geld. De win naar wil niet verder spelen en on danks de protesten van de andere spelers vertrekt hij. Daarop t :en papieren bij zich te hebben, m routine- onderzoek komt naar tan longenpest DUITSLAND 3 18.30 Guten Morgen, liaber Tagg, kinderprogramma. 21.00 Wi8senachaft8how: Elektronlk in der Fllegerei. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Vier Frauen - vier Leben (2). 23.25 Rockpalast. Met: The Meteors and Spcial Guests: Jason and The Scorchers. 00.35 Journaal. 19.20 Programma van de VNO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20 10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje n Mia Farrow, John Cassavetes en Ruth 19.00 Alles kits?) Discussieprogram ma voor jongeren. Thema: Voor of te gen legerdienst. 19.25 Uit je doppen. Werkloos, en dan? Serie voor jongeren over toe komstmogelijkheden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.20 Galaconcert Opera- en Bel- „II Barbiere de Seviglia" v Bellini. 22.20 Fundamenten. Het eindè van de democratie? Jean- Francois Revel praat over zijn jongste boek. images, jeugdpro- 21.00 L'Homme invieble (The invisi ble man), Amerikaanse SF-film van James Whale (1932). 22.05 Gevarieerd programma. Aansl.: Journaal. 19.00 Programme pour la jeunesse. 19.25 Le cheval de beton, film. 20.20 Thalassa. 21.05 Gérard Philippe, documentai- Engeland BBC 1 18.05 Stopwatch. 18.30 Wildlife on One (1). 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 South-east magazine. 20.00 Blankety Blank. 22.00 Journaal en weekend-weerbe richt. 22.25 Black Sunday, Amerikaanse speelfilm van John Frankenheimer 01.10 Weerbericht. BBC 2 kampioenschappen. 19.50 Best of brass. 20.20 Manon Lescaut, Franse tv- rie van Jean Anouilh. 21.35 Gardener's World. 22.00 Jane in the dessert (slot). time. 23.25 Autumn Trial. 23.35 Newsnight. ITV 18.15 Blockbusters. Mitch. News and Anglfa news. The creeping flash, film. SKY CHANNEL 19.00 Cartoon time. 19.05 Mr Ed, komische serie. 19.30 Green acres, komische s TV-morgen NEDERLAND 1 DUITSLAND 1 10.00 Tsgesschau en Tagesthemen. 10.23 Sport am Freitag. Lloyd: Der DUITSLAND 2 1.45-12.15 Programma-weekover- DUITSLAND 3 WDF 08.50 Tele-Gymnastik (21). 09.00-11.45 Samstag-Kolleg, BBC 1 07.20 Open University. 09.40 Saturday Picture Show. 12.00-13.27 The Beauty and the Be ast, Frans/Britse speelfilm van Jean Cocteau uit 1946. BBC 2 07.25-15.45 Open University. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 16.03 Het betere werk. 17.53 f HILVERSUM 2 VARA: 16.30 en 17.30 Nws. 16.33 De Stem des Volks. 17.35 Dingen van de dag). NOS- 18.00 Nws. PP: 18.20 Uitz. van het CDA. Overheidsvoorl.: 18.30 Onder anderen. VARA: 18.40 Het cir cuit (20.00 Nws). RVU: 21.40 Woon wagenkinderen. van wagen tot NOS: 22.00 Zorg en hoop. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VOO: 15.03 Top veertig (met om 16.30 Popjour naal en om 17.30 Concertagenda). NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Radio zonder flauwekul. 22.02 Countdown Cafe. bouworkest, het Amsterdams Philhar- monisch Orkest, Jaap van Zweden, 'iool, Harro Ruysenaars, cello. Het Kamerkoor e.a. (vanaf 18 uur NOS: 19.02-19.40 Nieuws voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin In het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. gazine met Henk Morgen 16.30 Middagma- HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. vara: 7.03 Hallo hier Hllversuml (8.06 Dingen HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.11 Nieuwsshow (7.35, 8.35 Aktua, 7.30. 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.2 1.00, 11.35 en 12.00 Aktua. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. &03 Pop stop. 9.03 Gospel-rock. 10.03 1.30 Kamermuz. Het slib door Nico

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19