Leger des Heils niet uit de tijd" EMmmm DERDE WERFPOP ZONDER INCIDENTEN Itoor kleine klusje*. QoidóeSowuvnt Haags gerechtshof krijgt het steeds drukker J POSTCODE/PLAATS: 11 LEIDEN/REGIO EeidaeSoutcmt MAANDAG 3 SEPTEMBER 1984 PAGINA 3 Woongroepcafé Het woongroepcafé aan het Rapenburg 100 gaat woens dag 5 september weer open. In dit café kunnen belang stellenden voor woongroepen hier allerlei informatie over krijgen. Ook kan men er boeken of tijdschriften over dit onderwerp op na slaan. In het woongroepcafé is een kaartenbak, waarin beschrijvingen zitten van woongroepen die nieuwe leden zoeken en van mensen die in een woongroep willen gaan wonen. Iedere be langstellende kan zich in deze kaartenbak laten opne men. Het woongroepcafé is elke woensdagavond van acht tot tien uur open. Leerhuis In het Leerhuis begint zondagmiddag 9 september een se rie met vier bijeenkomsten over de vraag Wie was Jezus". Het Leerhuis is open van vier tot vijf uur in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg 15. Tijdens vier zondagen op 9, 16, 23 en 30 september zal dr. G.C. van der Kamp een in leiding houden en voor vragen en discussie beschikbaar zijn. De bijeenkomsten zijn voor mensen die denken over God of de bijbel. Tijdens het Leerhuis hoeft niemand zich in een bepaalde richting geduwd te voelen. De uitleg zal zo min mogelijk kerkelijk zijn, maar gericht op: wat staat er in de bijbel en wat bedoelt deze schrijver. Het leerhuis is voor iedereen vrij toegankelijk. Kookcursus Eethuis Repelsteel start binnenkort weer alternatieve kookcursussen voor beginners en gevorderden. Nieuw is de cursus voor vegetarische buitenlandse maaltij den. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met Repelsteel, tel 071-121296 of teL 01717-3961. Troef Belangstellenden kunnen donderdag 6 september van 's- ochtends tien uur bij het vormingscentrum Troef terecht voor informatie over de cursussen en ook kan men zich dan inschrijven. Het vormingscentrum is gevestigd aan de Stationsweg 31 in leiden en het telefoonnummer is 071- 130494. Geboren: Dirkje Josina d.v. W. van Duijvenbode en IJ. Ouwehand, Yakub z.v. J. A. M. Snijders en H. Sevindi. Jeroen z.v. A. L. Rikkers en J. Wieffe- ring, Judith Marije d.v. P. de Wit en M. E. A. van Beers, Kwan Shing z.v. W. H. Li en P. Y. Tsang, Michael Ralph z.v. E. J. Louwrier en E. Schneicter, Florence Elisabeth d.v. J. W. van der Sluijs en M. J. M. van Wijngaarde, Dorota d.v. B. Hempel, Hubertus Adrianus Gerardus z.v. N. C. van Dam en H. R. M. M. M. Straa thof, Toim z.v. P. C. M. Wassenaar en M. van 't Oever, Hülya d.v. R. Karaca en A. Aytag, Bastiaan Benjamin z.v. C. F. Flessenaar en O. E. M. Naut, Ronnie Antonius Cornelis z.v. J. A. E. M. Zoet en R. M. van den Burg, Matt hias Jcicobus Johannes z.v. M. J. Heemskerk en C. I. B. M. Bruines, Pieter-Bas z.v. C. van Duijvenbode en E. P. J. Remmelzwaal, Martina Hen- drika d.v. W. F. van der Linden en M. H. Donders. Marc Miguel z.v. R. Jans sen en M. C. G. de Mulder. Joost Fer dinand z.v. H. J. Wolfswinkel en V. M. Regensburg. Shebbie Irene Margare- tha d.v. R. W. van Berkel en A. W. Klaass-e, Bart Karei z.v. R. van den Bosch en S. M. P. Offereins. Jurriaan Huibert Frank z.v. I. G. F. van Leeu wen en H. J. W. Rietdijk, Johannes Petrus z.v. P. A. F. Vis en M. C. T. Kerkvliet, Christel d.v. C. Walen en M. A. E. Verhoeven, Stan z.v. C. M. L. van de Wiel en S. M. Schlüter, Ruurt z.v. A. K. Bastiaan en J. A. Goedhart. Willem Johannes z.v. J. van Beelen en J. B. Mulder. Vincent Leonard z.v. B. J. G. van Weelde en jonkvr. R. C. de Vilteneuve, Sylvana Adilia d.v. H. J. Minasian en A. Stikkelorum, Linda d.v. F. J. Verhagen en H. C. J. Devi- lee. Overleden: P. van der Sleet. geb. 26- 10-1901 man, A. Beumer, geb. 4-12- 1911 man, F. N. Tomeij, geb. 2-11- 1906 man, J. J. Kemp. geb. 30-11- 1921 man. W. de Mol, geb. 17-10- 1907 vrl. echtg. van J. B. Zandvliet, A. Goedhart, geb. 31-7-1905 man, J. L. van Deventer, geb. 27-5-1922 man, G. C. Soontlëns, geb. 14-12-1905 man, H. Bloemendaal, geb. 23-12- 1907 vrl. echtg. van H. van Gelderen. Gehuwd: B. J. M. de Wilde en T. M. G. van Kins. H. C. W. Tuijthoff en M. H. Pera. M. M. Prins en A. Moseman. J. H. Talsma en E. H. M. van der Werf, E. V. van Veen en A. J. Ver burg, D. Hazelhoff en A. C. P. M. van den Elshout, J. J. van der Meet en R. Blikman, I. de Fey en K. A. J. Hen- sing, C. Brandt en M. C. van Leeu wen, B. van der Weijden en J. Bos man. J. S. Terpstra en G. M. J. Devi- lee, A. Gouw en E. M. Hoole, J. F. van der Horst en I. P. Feenstra. W. F. M. Breedeveld en B.. Heshusius, J. C. I Stauttener en M. A. Louer DEN HAAG Het gerechtshof in Den Haag zal nog moeten blijven uitbreiden, wil het de steeds toenemen de hoeveelheden straf- en civiele zaken zonder teveel vertraging kunnen verwerken. Deze waarschuwing heeft de president van het gerechtshof, tnr S.H.Sieper- da, maandagmiddag laten horen bij de installatie van een vice-president, twee raadsheren en een plaatsver vangend raadsheer. Het aantal strafzaken dat in hoger beroep dient voor het hof i volgens mr Sieperda sinds de jaren zestig vervijfvoudigd, to 2440 vorig jaar. Het hof groeide lang niet zo hard, van vier naa twaalf leden in de strafkamers. „Bijna vijfmaal zoveel zaken te genover driemaal zoveel leden", verzuchtte de president. Hij ziet de toekomst nog somberder in sinds hij de CBS-cijfers heeft gezien over wat er aan strafzaken ligt te wachten bij de rechtbanken. Ook het gehalte van de strafzaken was volgens mr Sieperda indertijd minder zwaar dan nu: „minder ontkennin gen, minder ingewikkelde fraudezaken en minder op allerlei i ternationale verdragen steunende verweren". Ook de „civiele sectie" van het hof moet worden uitgebreid, 2 de president. Het aantal burgerlijke zaken is de laatste jaren fors toegenomen, sinds 1981 26 procent meer dagvaardingen en vijf tig procent meer kinderalimentatie-zaken. De partijen zullen langer moeten wachten op hun vonnissen. Mr Sieperda kondig de aan dat hij ook om uitbreiding van deze sectie van zijn hof zal vragen. Er wordt teveel geaarzeld met het uitbreiden van de celruimte voor arrestanten, vindt de president van het hof Den Haag. „Spoed bij de uitbreiding van het aantal cellen is ten zeerste ge boden, uit het oogpunt van beveiliging van de goedwillende bur ger, uit het oogpunt van de criminaliteitsbestrijding alsook om een efficiënter werken van de strafrechtspleging mogelijk te maken. Het werken bij ons hof .gaat nu eenmaal efficiënter w neer onze gedetineerden in Scheveningen zitten, dan wann ze voor elke raadkamer uit Maastricht of elders moeten worden aangevoerd". LEIDEN Het derde popfestival in het Van der Werf park is zaterdag in een plezierig sfeertje ver lopen. „Het is niet nodig geweest, dat de gemeente zo moeilijk deed met ver gunningen en dat we ge bonden werden aan een geluidsniveau en precies om elf uur moesten stop pen. Werfpop hoeft im mers niet te lijden onder de lustrumviering van studentenvereniging Mi nerva", aldus organisator Enkele jongeren laten, aan de voet van Van der Werf, het muzikale geweld rustig over zich heen gaan. F.Bruins zaterdagmiddag tegen burgemeester Goe- koop tijdens de opening van het festival. De bur gemeester, geplaagd door een stroomstoring, liet weten dat als het aan hem ligt, er in '85 best een vierde Werfpop kan ko men. Vervolgens zette hij een schuif in een kolossa le houten decibellenmeter op 75. Het waren met name de deci bellen die de organisatie dwars zaten. In de verleende vergun ning was vastgesteld, dat het popfestival in het Van der Werfpark overdag niet meer dan 85 en 's avonds niet meer dan 75 decibellen mocht pro duceren om de overlast voor de omwonenden binnen de perken te houden. Op diverse plekken in de binnenstad wer den door ambtenaren metin gen verricht. Tevens mocht het festival niet langer dan tot elf uur duren. „We hebben ons aan een bij zonder strakke tijdsplanning gehouden. Voor een popfesti val is zoiets haast onmogelijk. Om vijf voor elf stonden de agenten klaar, gelukkig stop ten we exact om elf uur". Over het concert zelf was ie dereen tevreden. Hoogtepunt was 's middags Blue Murder uit Amsterdam en 's avonds de uitsmijter: Desmond Dekker uit Jamaica. De festivalorgani satie schat het aantal bezoe kers op zeker 6000, enkele dui zenden meer dan vorig jaar. het Dronken automobilist t«e tegen verkeerszuil ring ser- Een 19-jarlge Leidenaar is in de ;un- nacht van vrijdag op zaterdag tegen ïoe- een verkeerszuil op de hoek Heren dat singel en de Kooilaan in Leiden gere- te den. De Leidenaar raakte daarbij ge- wond en is naar het Elisabeth zieken- lan- huis in Leiderdorp vervoerd. Een 16- alle jarig meisje en een 18-jarige jongen, het die ook in de auto zaten, konden na gi- onderzoek het ziekenhuis weer veria- ten. Het ongeluk gebeurde doordat uin de 19-jarige bestuurder, die dronken AG achter het stuur zat, niet over een rij bewijs beschikte en die dus ook niet verzekerd was, de macht over het stuur verloor en tegen de verkeers zuil reed. Hobbymarkt trekt 6000 bezoekers LEIDEN De mobiel- en hobbymarkt op zondag in plaats van zaterdag in de Groenoordhallen blijkt een succes. Er kwamen gisteren ongeveer 6000 be zoekers, veel meer dan toen de markt nog op za terdag werd gehouden. De markt was zes uur lang, van tien tot vier uur open en in die betrekkelijk kor te tijd waren de Groe noordhallen overvol. De volgende „Leidse vlooien markt" wordt zondag 4 november gehouden. Bewoners plaatsen zelf palen LEIDEN Mensen zitten soms vreemd in elkaar. De voormalige wethouder voor ruimtelijke orde ning, C. Waal. werd verguisd vanwege zijn beruch te Waalpalen, die hij het liefst overal in de stad neer liet zetten. Hij is nog maar net weg of plotse ling willen Leidenaars ineens Waalpalen. Nu schij nen ze echter niet meer zo gemakkelijk te krijgen zijn. De bewoners van de Driftstraat in Leiden wil den nu zo graag van die palen en zij kregen ze niet. Daarom namen zij maar het heft in eigen handen en plaatsten zelf palen om de stoep vrij te houden van ongewenst blik. Echter dat mag ook weer niet en de politie werd geroepen. Deze heeft echter niets ondernomen en de palen laten staan waar de bewoners ze neer gezet hadden. De politie wil de palenkwestie met de gemeente gaan bespre- (ADVERTENTIE) Treinen vertraagd LEIDEN Het treinverkeer tussen Amsterdam en Den Haag heeft gistermiddag ver traging opgelopen, omdat er tussen het baanvak Warmond en Leiden zich dicht langs de rails mensen ophielden. Er werd een jongen aangetroffen, die op vlinderjacht was en een vader en zoon die bramen wil den plukken. In verband hier mee hadden de treinmachinis ten voor dit stuk rails, de op dracht gekregen langzaam te rijden in verend met kans op ongelukken. De vlinders zoe kende jongen en de vader en zoon hebben te verstaan ge kregen dat wat zij deden erg gevaarlijk was. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. j NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. I NAAM ADRES: POSTCODE/PLAATS:. TELEFOON: 1 LLLr UUIN Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. I Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal automatisch per maand Diaar I STUUR EEN MINIATUUR BANKSCHROEFJE NAAR: NAAM:- I ADRES: I Stuur de bon ingevuld aan de Lèidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). Code OPENING NIEUW GEBOUW GROENESTEEG LEIDEN De Leidse wijk Groenoord ligt er sinds zaterdag weer net jes bij als gevolg van de succesvolle reinigingsac tie. De nieuwe directeur van de reinigingsdienst, de heer M.A. Logten- berg, gaf zaterdag het goede voorbeeld door met een fraai versierde bezem de eerste veeg te geven nabij het buurt huis aan de Pasteur straat. De directeur was zelfs niet te beroerd om nog een tijdje door te ve gen. Het initiatief tot de actie werd genomen door buurtco- mité Groenoord. De wijk zag er de laatste tijd nogal slordig uit, mede als gevolg van bouwwerkzaamheden, die binnenkort worden beëin digd. De gemeentelijke reini- Nieuwe bezems vegen schoon gingsdienst en de speeltuin vereniging Groenoord waren bereid dat initiatief te onder steunen. De gemeente stelde zaterdag zelfs 50 bezems be schikbaar; degenen die ze aanpakten mochten ze gelijk houden. Het goede voorbeeld van de eerste vegers werd al snel nagevolgd. Degenen kwamen met eigen bezems de deur uit en weldra stond de halve wijk te vegen. De gemeentelijke reiniging on dersteunde de schoonmaak- drift met kraakwagens en andere materieel. Voor de veeglustigen werd verder goed gezorgd: koffie en limo nade was beschikbaar. De beste vegers en veegsters werden nog even in het zon netje gezet. Wethouder D.J. Tesselaar liet zich ook niet onbetuigd en reikte na afloop van de actie prijzen uit van een kleurwedstrijd voor de kinderen. De in te kleuren tekeningen waren eerder door de gemeentereiniging in de wijk verspreid. Als alle bouwactiviteiten in derdaad zijn afgelopen wordt het laatste stuk van de wijk, dat zaterdag nog niet aan bod kwam gereinigd en kan Groenoord met recht een schoon oord worden ge noemd. Het zal overigens niet bij Groenoord blijven. Het is de bedoeling dat de schoonmaakacties ook in de andere Leidse wijken wor den opgezet. Dat zal dan ove rigens zonder gratis bezems gebeuren, want daar heeft de gemeente niet genoeg geld LEIDEN Het Leger des Heils is niet achterhaald en uit de tijd. Daar waren alle sprekers bij de offi ciële opening van het nieuwe onderkomen van het Leger des Heils aan de Groenesteeg, 66 in Leiden het afgelopen zaterdag over eens. Commissioner Ron A. Cox, de territoriaal commandant van het Le ger des Heils in Neder land benadrukte het in zijn toespraak, nadat hij bij wijze van opening een kleurig lint had doorge knipt. „De eerste mannen die op de maan landden hebben daar een klein vlaggetje van het Leger des Heils achtergelaten. Als in de toekomst de eerste mensen die op de maan gaan wonen dezelfde problemen krijgen als degenen die op aar de achterblijven zijn wij bereid heilsoldaten achter hen aan te sturen. Dat geeft voldoende aan over onze bereidheid met onze tijd mee te gaan", stelde commandant Cox, wiens in het Engels uitgesproken woorden direct na iedere zin door een tolk werden vertaald. Com missioner Cox deed zich in zijn rede bijna voor als een Engelse komiek; hij had veelvuldig de lachers op zijn hand. Majoor J.P. van Nee, hoofc van de gebouwendienst van het Leger des Heils in Neder land omschreef de heilsoldater als „Gods Geuzen". Burge meester mr. C.H. Goekoop ging daar in zijn toespraak op in. „Toen de geuzen uiteinde lijk Leiden wisten te ontzetter in de tachtigjarige oorlog waj de halve bevolking overleden Het Leger des Heils is er wal dat betreft eerder in gespron gen", zo stelde hij. Goekoop meende dat het Leger ook in deze tijd nog van grote waarde is. „De overheid kan niet alles doen. De hulp van particuliere organisaties blijft onontbeer lijk". De burgemeester was van me ning dat het nieuwe gebouw op de juiste plaats stond. „Dit was vroeger één van de arm ste gedeelten van Leiden. Het Leger des Heils past op deze plaats en draagt ook weer een steentje bij tot de rehabilitatie van de binnenstad, waar nu bijna alle historische kerken zijn hersteld of momenteel worden hersteld". De toespraken werden steeds afgewisseld met bijdragen van de zangbrigade en het muziek korps van de Leidse afdeling van het Leidse Leger des Heils, dat voor deze gelegen heid was aangevuld met ko perblazers van het Leger uit Spijkenisse. Velen maakten op de aansluitende receptie ge bruik van de mogelijkheid om het Leger te feliciteren en het nieuwe gebouw van binnen te bekijken. Brand in koffiehuis Bij een brand in een koffiehuis aan de Lage Rijndijk in Leiden is voor ongeveer 35.000 gulden schade aangericht, voornamelijk door rookschade. De brand ontstond gistermorgen omstreeks tien uur in een koelvitrine, met eten- en drinkwaren. De 28-jarige eigenaar van de zaak wilde in een belendend perceel de brand weer bellen en sloeg een ruitje in. De man raakte daarbij ge wond. Ook had hij ademhalingsmoeilijkheden vanwege de rook ontwikkeling en is later overgebracht naar het ziekenhuis. De brandweer heeft het vuur kunnen doven. Alleen de vitrine brand de helemaal uit. De heer Logten- berg neemt de versierde bezem in ont vangst. Commissioner Ron A. Cox knipt het kleurige lint door.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3