m 3 t/m 7 sept. '84 mededelingen gemeentebestuur unmecbe *!»S?X ïsSsasSSSBW MAMMA, KAN JE DE WAS OPHANGEN AAN DE NULL] HET ANTWOORD STAAT IN DE KRANT. o Q Schoonheidsverzarging MD, 'MD> leiden Opendagen... PAGINA 14 LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 AUGUSTUS Gemeenteraad Onderzoek geloofsbrief van het nieuw be noemde lid van de gemeenteraad de heer L.G. Geradts (vacature de heer Plasterk). Benoeming hoofd Directie Reiniging, Ha vens en Warenmarkten. Benoeming leden en plaatsvervangend le den van de Raad van Advies voor ver- keers- en vervoersaangelegenheden. Verdaging beslissing op verzoek tot plan schadevergoeding in de Camp. Nota Woonlasten. Renovatie 243 woningen in complex 9 van de woningbouwvereniging "Ons Belang" (Willem de Zwijgerlaan e.o.). Bouw 14 huurwoningen hoek Lindestraat/ Bloemistenlaan door woningbouwvereni ging "Ons Doel". Bouw 22 woningwetwoningen en 14 wooneenhederfPasteurstraat e.o. door de Leidse Woningstichting. Bouw 58 huurwoningen Doelengracht e.o. door woningbouwvereniging "De Goede Woning". Uitneming eigendommen Noord-Zuidver binding. Groot onderhoud 111 woningen complex 8 "De Eendracht". Groot onderhoud 56 woningen complex 3 Bartokstraal "De Goede Woning". Bezwaarschrift Hervormde Jeugdraad over beëindiging subsidie. Krediet voor aankoop Bachstraat 562. Wijziging gemeentebegroting 1984 (ach terstallige inkomsten en uitgaven). Slotbegrotingswijziging dienstjaar 1981 Centrale Antenne Inrichting. Treffen van voorzieningen aan woningen in de Opaalstraat. Topaaslaan, Turkoois laan en Van Hogendorpstraat van de Leid se Woningstichting. Groot onderhoud complex 3 en 4 Haag- wegkwartier van "Ons Belang". Wijziging van de gemeentebegroting en de begroting van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1984 (1e Alge mene begrotingswijziging). Meerjarenprogramma nieuwbouw en re novatie 1985/1989. Verguningverlening voor 33 premie-A- koopwoningen in Vlek 7 van de Stevens- hofjespolder. Commissie vergaderingen Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Woensdag 5 september a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Hofjes; toekenning bijdrage hof Meer mansburg. Voorbereidingsbesiuit voor d'Oude Morsch. Voorbereidingsbesluit voor Korevaar- straat. Vaststelling bestemmingsplan Leeuwen hoek II. B en W-besluit over civiel-technische werken Verversbuurt. B en W-besluit over Morspoort. Beroep tegen gedeeltelijke goedkeuring bestemmingsplan Sanders. Bezwaarschriften tegen bouwplan Film huis/De Camp. Bezwaarschriften tegen bouw winkelcen trum Stevenshof. Bezwaarschriften tegen bouwplan Hooi- Bezwaarschriften tegen bouwplan Katten- Bezwaarschriften tegen bestemmingsplan Stationsbuurt. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. E. Visser-v d. Vlist, telefoon 254236, ken baar te maken. Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie. Donderdag 6 september a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Energiebesparende maatregelen 9 schoolgebouwen. Bouwkundige voorzieningen g.l.o-school Damlaan. Aanloopkrediet voor de nieuwbouw open bare basisscholen aan de Vliet en bij het Huigpark. Bedrag voor extra wiskundecursus Bóer- haave Scholengemeenschap. Subsidie verordening emancipatiewerk. Verantwoording gelden bestuurskosten minderheden. Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis, of bel even: 254103. Overige vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften. Maandag 3 september a.s. om 9.30 uur in de B en W-kamer van het stadhuis. Agenda: 9.30 uur: Uitspraak inzake het beroep schrift van mevrouw Ruhaak. Vrijdag 7 september a.s. om 16.15 uur In de B en W-kamer van het stadhuis. Agenda: Voortgezette behandeling beroepschrift van Haghe Project B.V. tegen weigering bouwvergunning nieuwbouw Stationsweg 26/28. Voor informatie kunt u bellen 254168. Werkgroep voor de Haver- en Gortbuurt. Maandag 3 september a.s. om '*4.00 uur In kamer 230 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Afsprakenlijst Stand van zaken met betrekking tot: - de bouw van woningen t.p.v. het gesloopte postkantoor. - de restauratie van woningen aan de even zijde van de Geregracht; - de restauratie Haverstraat 51 t/m 57. - de bouw van drie woningen in de Gorte straat en de Rijnstraat. Voor informatie kunt u bellen 254503. Werkgroep Hogewoerd Dinsdag 4 september a.s. om 20.00 uur In het pand van de Stichting Welzijn, Bree straat 117. Agenda: Stand van zaken m.b.t.: - parkeergarage Sanders - nieuwbouwplan Citin - bouwplan Camerabioscoop/Barbara/Cu- - busbanenplan Bouwplannen Voor informatie kunt u bellen 254505. Werkgroep Herengracht/Zijlsingel. Donderdag 6 september a.s. om 14.00 uur in de Pancrat op het Ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken m.b.t.: - financiering van de Stadsvernieuwing - woningbouwplan Minnebroersgracht - woningbouwplan Oosterkerkstraat Voor informatie kunt u bellen 254506. 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure. 1 Voor informatie kunt u bellen 254502. Werkgroep Pancras-Oost Donderdag 6 september a.s. om 15.30 uur in de Pancrat op het Ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot - de financiering van de stadsvernieuwing - de planvoorbereiding voor het Mostert- complex - de nieuwbouw op het terrein van de Boer - de plannen voor het Gijzenijkomplex Plannen van de buurt herinrichting Uiter stegracht. Bouwplannen Voor informatie kunt u bellen 254505. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Nachtelijke afsluiting Vijf Melbrug In de loop van de volgende week zullen er nachtelijke onderhoudswerkzaamheden plaatsvinden aan de Vijf Meibrug. Dit is de brug in de Vijf Meilaan over de Trekvliet t.h.v. de HCW. Omdat de brug tijdens de uitvoering van het onderhoud omhoog dient te staan zal de Vijf Meilaan tijdens die perio den gestremd zijn voor alle doorgaand verkeer. Het gaat om de volgende tijdstippen: - in de nacn ^an dinsdag 4 op woensdag 5 september tussen 24.00 en 6.00 uur. in de nacht van woensdag 5 op donderdag 6 september tussen 5.00 en 6.00 uur. - in de nacht van donderdag 6 op vrijdag 7 september tussen 5.00 en 6.00 uur. Het doorgaand verkeer zal m.b.v bebording gewezen worden op de omleidingsroute via Rooseveltstraat-Lammenschansplein- Lammenschansweg vice-versa. Ontwerp programma specifiek welzijn 1985 Met ingang van 3 september ligt voor een ieder het ontwerp programma specifiek welzijn ter inzage bij de direktie Voorlich ting in het informatiecentrum van het stad huis. Dit ontwerp is eveneens in te zien bij de Openbare Bibliotheek, de Stichting Welzijn, Breestraat 117 en Club- en Buurt huizen. Aan alle, hierbij betrokken instel lingen zal binnenkort een exemplaar van het ontwerp programma worden toege zonden. Tevens zal daarin te lezen zijn, wanneer over dit onderwerp een inspraak avond zal worden georganiseerd. Benoeming nieuw lid Gemeenteraad noemd verklaard tot lid van de Gemeente raad (vakature Plasterk). Dit besluit ligt ter inzage bij de Direktie Bur gerzaken van de gemeente Leiden, op werkdagen geopend van 8.30-15.00 uur. Popfestival in v.d. Werfpark Op zaterdag 1 september a.s. organiseren het Leids Vrijetijds Centrum (LVC), de Leid se Vereniging van Popmuzikanten (LVP) en de gemeente Leiden voor de derde maal een popfestival in het van der Werfpark. Het festival vindt plaats van "s middags 14.00 uur tot 's avonds 23.00 uur (met een mogelijke uitloop tot 23.30 uur). Gedurende dit festival is het van der Werfpark voor ie dereen vrij toegankelijk. Getracht zal worden om de overlast voor de omwonenden tot een minimum te beperken. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 2 en 8 maandag 3 september Wijk 1 en 3 woensdag 5 september Wijk 5 en 7 donderdag 6 september Wijk 4 en 6 vrijdag 7 september Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verle nen met toepassing van artikel 19 van de Wet o. lid 8, van de Woningwet; - Korevaarstraat 8. wijzigen winkelpui; - Lammenschansweg 73, verbouwen zol derverdieping; - Valkenburgseweg 43, bouwen systeem bergruimte; - Stevenshof: bouw 8 houten bruggen t.p.v. wijkpark. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 3 september 1984 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichting- Zoeterwoudse- weg 3a, doe-het-zelf zaak (Kroeze Doe Het Zelfcenter B.V.). De openbare zitting waar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht wordt ge houden op 18 september 1984 in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, om 14.00 uur. Gemotiveerde bezwaren kunnen schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend tot 1 oktober 1984. De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis elke werkdag van 8 30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 1 oktober 1984 in het Informatiecen trum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, kamer 012, tel. 254436. ModeShow Op dinsdag 4 september a.s. in de Stadsgehoorzaal, 's avonds om 8 uur. Toegang 10.- inclusief koffie- complet. ModeMooi, dal is de kollektie van dit najaar. Mode gemaakt voor u. In flannel, winterkatoen. Met ruiten, strepen, asymmetrische sluitingen. In tal van variaties voor vele kombinaties. Verrassend ModeMooi. Dat willen wij u graag laten meemaken. L' bent daarom van -y harte w elkom op onze modeshow. H# vy U bent van harte welkom! Breestraat, Leiden Winkelen in een persoonlijke sfeer Schoonheidsspecialist(e) een vak met toekomst! Het Opleidingscentrum Biosthétiek geeft u een gedegen vakopleiding voor; Over twee jaar kunt u een gediplomeerd schoonheidsspecia liste) met een STIVAS-diploma zijn, dat vele beroeps-keuze- mogelijkheden biedt. De kosten zijn ca. f.50,- per week Op zaterdag 1maandag 3 en zaterdag 8september a.s. van 10.00 tot 16.00 uur.^ ^lexandë^ogëïwë^?^ Vlakbij de Groot Hertoginnelaan 's-Gravenhage Telefoon 070-46.88.02 SCHOKDEMPERS UITLATEN -ACCU'S -BANDEN Aura center ST- aagtenstraat 4 - leiden TEL. 071-133674 - 153627 1^75^ onderdag ge\v o°r inlormalieC gggf PROVINCIE ZUID-HOLLAND WATERSTAATSWET 1900 Gedeputeerde staten van Zuid-Holland, mede namens Gedeputeerde Staten van Noord-Holland brengen het volgende ter kennis. Een ontwerp-besluit tot wijziging van het reglement voor het hoogheemraadschap van Rijnland, met memorie van toelichting, ligt elke werkdag gedurende de kantoor uren van maandag 3 september 1984 tot en met vrijdag 21 september 1984 ter inzage op de secretarie van genoemd hoogheemraadschap te Leiden, de secreta- rieèn van onderscheidenlijk het waterschap De Aarlanden teTer Aar, het waterschap De Oude Veenen te Leiderdorp, het waterschap De Ommedijck te Zoetermeer, het waterschap Noordwoude te Hazerswoude-Dorp, het waterschap De Gouwelanden te Boskoop, het waterschap Groot-Haarlemmermeer te Hoofddorp, alsmede in de bibliotheken van de provinciale griffies van Zuid-Holland, Koningskade 1 te 's-Gravenhage en Noord-Holland, Dreef 3 te Haarlem. Op grond van artikel 13 van de Waterstaatswet 1900 kunnen belanghebbenden van 3 september 1984 tot en met 24 september 1984 schriftelijk hun bezwaren tegen het ontwerp-besluit aan provinciale staten van Zuid-Holland en aan provinciale staten van Noord-Holland, p/a Koningskade 1 te 's-Gravenhage kenbaar maken. 's-Gravenhage, 31 augustus 1984 Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, mede namens Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland,,

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14