Damesploegen Holland en AAV '36 kansrijk in strijd om promotie Pernix ambitieus l< Tine Langeveld verrast Brigitte van der Maarel Alkmania onderuit tegen Oranje Groen GULLIT TEKENT CONTRACT^ VOOR HET LEVEN SPORT CeidaeSou/tcwi VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1984 PAGIJOQ^ ZeidócQowiant Verlies De Danaïden ROTTERDAM Het debuut van De Danaïden in de eerste klasse is op een dubbele teleurstelling uitgelopen. De Leidse ploeg verloor niet alleen kansloos van Overkanters (9-5), maar verspeelde ook Leon Brouwers. Brouwers moest in zijn eerste wedstrijd in het basisteam uit vallen met een enkelblessure. De Danaï den leed tegen Overkanters teveel onno dig balverlies om ook maar een moment op een goed resultaat te mogen hopen. Na de pauze (stand 3-1) liep Overkanters uit naar 5-1, waarna de partij gespeeld bleek. René de Louw, Ingrid van Haren, Sandra Slingerland, Cees Christiaanse en Wouter Renes scoorden voor de Leid se ploeg. LEIDEN De oefencampag ne loopt op haar einde. Van de gisteravond gespeelde wed strijden kreeg die tussen Alk mania en Oranje Groen de verrassende 0-1 eindstand. Nieuwkoop ging met 2-3 on deruit tegen NEA, De Sleutels wees Stompwijkse Boys met 6- 2 terug. Alkmania kwam gisteren door het zware oefenprogram ma wat kracht en energie te kort tegen de fel spelende af delingsclub Oranje Groen. Robert van der Tuin zorgde na de doelpuntloze eerste helft dat de Leidse ploeg verrassend de zege kon pakken. Nieuw koop keek na één helft al te gen een 0-2 achterstand aan tegen NEA. Marcel Pouw en Robert van der Bosch ver kleinden het verschil uiteinde lijk tot één treffer: 2-3. Al phen werkte tegen ESTO een 0-1 achterstand weg. Dankzij een betere conditie bepaalden Cor Jongejan en Erik Lens (strafschop) de eindstand op 2- MMO verloor na een goede eerste helft (1-1) met 2-4 van Nicolaas Boys. Aad Goemans scoorde 1-0, Jan van Leeuwen 2-1. Kagia (strafschop Richard Trompert) en VNL (counter Albert van der Berg) speelden 1-1 gelijk. Wim de Roo en Toon de Boer brachten Ber- nardus tweemaal op voor sprong tegen SEV, dat echter tweemaal gelijk maakte. Géko de Winter zette Warmunda op voorsprong tegen Valken '68, dat na rust op gelijke hoogte kwam via Wim Hazenoot. Leidse Boys pakte kort voor het einde de winst op Rooden- burg 3. Ton de Wit scoorde 0- 1. De Sleutels schoot met scherp tegen Stompwijkse Boys. Na een 4-1 ruststand kwam een 6-2 eindscore op het scorebord. Leo Compeer scoor de viermaal voor de Leidse ploeg, Klaas Dekker en Ro land Guldemeester beiden éénmaal. Nico van der Zalm en Willem van Bentum scoor den tegen. T sjechoslo waakse ijshockeyer vraagt asiel STOCKHOLM De Tsje- choslowaakse ijshockeyspeler Vladimir Rendvei heeft in Stockholm politiek asiel ge vraagd in Zweden. Rendvei was zondag in Finland ver dwenen uit het ijshockey-ge- zelschap van Zwolen, een tweede-divisieclub uit Tsje- cho-Slowakije. Rendvei vluchtte vervolgens heime lijk naar Zweden. Hij vrees de door Finland uitgewezen te worden naar zijn geboor teland. Bruinenberg en De Greef gelijk in schaakstrijd MIJDRECHT Na een span nende slotronde zijn de schaaksters Carla Bruinenberg en Heieen de Greef gelijk ge ëindigd in de nationale titel strijd. Bruinenberg versloeg Pernette Cameron. De Greef won van Ada van der Giessen. Cathy van der Mije, tot giste ren op gelijke hoogte met Bruinenberg en De Greef, viel' op de laatste dag terug naar de derde plaats door een remise tegen Ariette Cameron. Dominee: voetbal gaat voor huwelijk MICKLE-OVER (RTR) dominee van het £|Vl6ti plaatsje Mickle-Over sluii huwelijken meer op de JïlCt dagmiddag. Op dat tijds hij voortaan te vinden gKOU voetbalstadion. V»rSte aul vormt mijn enige af leidde Spor de week; een vrije dag ),nS ee niet", is de reden voojkou ge koene besluit van de 70l(jelijk Ben Crockett. de O Tot voor kort kwam Cr\ in Se altijd tot geschikte regelx over met paartjes, die aanvarigerde i de zaterdagmiddag vooff de h huwelijkse plechtigheid|je. Hij den gekozen. Een aamg nog paar protesteerde onlang^ met ter tegen de handelwijs COmil de dominee. Na een britf kan de bisschop van Derty hebbe Crockett te kennen zijn kg den! dagmiddagen definitief v houden voor voetbal. LEIDEN Na de eindcontro le over het behaalde aantal punten in de twee voorrondes van de landelijke atletiekcom- petitie kon ook de stand opge maakt worden. En daarmee de indeling voor de finale- en de gradatiepoules die komende zondag zullen worden afge werkt. Spannend gaat het worden bij de dames eerste klasse waar drie ploegen met een onderling verschil van amper 50 punten gaan uitma ken wie de tweede promoven dus achter Trias zal zijn. Met een puntental van 13.916 uit de eerste ronde en 15.968 uit de tweede kwamen de Holland dames op een gemiddelde van 14.942 punten. Dit aantal ne men ze mee de finale in en is uiteindelijk mede beslissend voor promotie. De belangrijk ste concurrent voor die tweede plaats (de eerste plek is eigen lijk al aan Trias toegedacht ge zien het gemiddelde van 15.770 punten) is de ploeg van Hellas. De Utrechtsen hebben een achterstand van 27 punten I op Holland, een totaal dat met een meter speerwerpen bij voorbeeld al teniet is gedaan. De derde ploeg in de race om de promotie is die van AAV'36. De achterstand van de Alphense dames op Hellas is slechts 17 punten en daar mee dus 44 op Holland. AAV coach Jan van Leeuwen is er van overtuigd dat „zijn" mei den het gaan redden: „Nu Laura (Bosman) weer hersteld is en Marian Goedhart op de loop- en hordennummers weer voor veel punten kan zorgen, kunnen we de ploeg eindelijk opstellen zoals die op zijn sterkst is. Let maar op, we redden het". Bij Holland wat minder zelf verzekerde geluiden. „Het is al heel wat dat we dit jaar als de butant in de eerste klasse in de finale zitten. Maar voorlopig staan we op die tweede plaats en we laten ons er zo niet ge makkelijk aflopen". Spannend was het ook in de tweede klasse dames waar Ba taven Leiden in de finalepoule terecht kwam door uiteinde lijk het Spijkenisser Spark 4 punten voor te blijven. De achterstand van de Leidse da mes op nummer vijf in de rangschikking (het Haarlemse Holland) bedraagt overigens ook slechts 6 punten. De Ba taven dames zullen in Zwolle zeker proberen die zes punten weg te werken om daarmee een evengoed resultaat te boe ken als vorig jaar. Voor de da mes van de Spartaan uit Lisse geen derde wedstrijd omdat, in overleg met de dames, door de technische raad besloten is de gradatie te accepteren. Jan van Heek: „Bijna alle dames waren van mening dat het weinig zin heeft om nog een (bij voorbaat nutteloze) poging te doen. We staan bijna twee duizend punten onder de veili ge streep en dat haalt niemand in. We wachten met de dames voorlopig op de lichting B meisjes die in de toekomst voor een duidelijke verster king gaat zorgen. Nu kunnen de dames in ieder geval de he ren aanmoedigen". De heren van Spartaan zullen die aanmoedigingen (in Breda) nodig hebben om weer terug te keren naar de hoofdklasse. Zij staan met een totaal van 23.293 punten op een verre maar overbrugbare achter stand op Hellas van 458 pun ten. De achterstand op num mer een (Sprint Breda) is der mate groot dat over die pro motieplaats geen twijfel meer bestaat, hoewel de wedstrijd fias ten einde is als de laatste oper van de laatste estafette over de streep gaat. Dat onder vond Holland op pijnlijke wij ze, waardoor die ploeg een schijnbaar veilige achtste plaats inruilde voor een bijna zekere laatste. De achterstand op het Helmondse HAC is wel iswaar overbrugbaar (26.461 tegen 26.514 punten), maar dan nog is degradatie een feit. Het Roosendaalse Thor blijft voor Holland te ver weg (610 punten). De AAV heren zijn door een uiterst zwakke eerste ronde genoodzaakt in de de gradatiepoule mee te doen. Jan van Leeuwen weer: „Die eerste wedstrijd was gewoon slecht van ons en daarmee hebben we de finale verspeeld, dat is een feit. Maar degrade ren met deze ploeg? Ik zie het niet zitten. Sterker nog, van alle ploegen uit de poule heb ben wij het hoogste punten- aantal gescoord in een wed strijd en daarom durf ik ook te zeggen dat we de sterkste ploeg zijn van die onderste acht". Door in de tweede ron de 22.440 punten te scoren kwamen de Alphenaren op een gemiddelde van 21.614 punten, 154 achter nummer een in de degradatiepoule Tion. Bataven heren zijn de enige ploeg uit de regio die niet in een derde wedstrijd verzeild geraakt zijn. Met een gemiddelde van 16.086 bleven zij 220 punten boven de onder grens en kwamen zij 616 pun ten tekort voor een finale. GERT VELTHUIZEN OLTC-TOERNOOI IN TEKEN VAN MARATHONPARTU FIDES PACTA „GEEN KAMPIOENSPLOEG" ALPHEN AAN DEN RIJN Het huwelijk van de voetbal international Ruud Gullit met de 21-jarige Yvonne de Vries heeft gisteren in Alphen aan den Rijn veel belangstelling getrokken. Vooral veel jeugdi- ge fans van de Feyenoorder waren naar het Alphense raadhuis gekomen om hun idool toe te juichen. Veel ap plaus was er ook voor de ex- Feyenoorder Willem van Ha- negem die samen met zijn vrouw Truus bij de huwelijks voltrekking, die het oefen schema van de Rotterdamse eredivsieclub nogal heeft beïn vloed, aanwezig was. De ambtenaren op het raad huis konden zowel gisteren als eergisteren van dichtbij mee maken dat de trouwerij van een voetbalvedette veel be langstelling wekt. Een groot aantal fans was ervan over tuigd dat Gullit reeds op woensdag zou trouwen. Zij wa- XI Al li ren op die dag ook naar' stadhuis gegaan om daar *Vj glimp van op te vangen. G. gemeentebode wist echtei melden dat er die dag van &ft huwelijk geen sprake zou Om de ongelovige fansfj j. overtuigen moest hij hun a f- de trouwafsprakenlijst liV zien. De ongelovigen biel 1 hun wake toch nog volhoui^ totdat zij er echt zeker èjE waren dat Gullit niet meer' komea. LEIDEN OEGSTGEEST Hans Tönjann, voor het eerst sinds weken weer actief in het toernooiten- nis, heeft zijn eerste optre den op het Leidse Courant Masters-toernooi niet met een zege kunnen beslui ten. Tegen Marcel van Rijn kreeg de Leiderdor per in de eerste set wel twee setpoints, maar ver loor dat speldeel in de tie break. In het tweede deel kon Tönjann de vechtlust niet meer opbrengen en Van Rijn won gedeci deerd: 7-6, 6-3. Op baan ernaast had Herman van der Capellen zijn handen vol aan Jan Willem Lugt- hart. De Katwijker speel de te wisselvallig om een set te kunnen grijpen en Van der Capellen zege vierde met 6-4, 6-3. Freek van der Capellen reikte de afgelopen jaren nim mer tot de kruisfinales. Dit jaar lijkt die voorlaat ste ronde wel haalbaar. De eerste stap, een over winning op Bob van Overbeeke, werd in ieder geval overtuigend gezet: 6-4, 6-2. Tine Langeveld zorgde tegen Brigitte van der Maarel voor een verrassing in de B-klasse. „Er werd verwacht, dat Brigit te zou winnen; misschien dat ik daarom voor het eerst van m'n leven zenuwachtig was voor een partij", zei de Al phense. Dat had overigens geen invloed op haar spel, want de speelster van TEAN speelde zich geconcentreerd en gecontroleerd naar een 7-6, 6-3 zege. In C is Jacquelien Paauw praktisch zeker van een plaats bij de laatste vier. De De Mun- nik-speelster rekende resoluut af met Eveline Krul. Madeion Verdegaal vestigde haar kan didatuur voor de eindzege door Wil den Hollander over tuigend aan de kant te zetten: 6-2, 6-1. Harold van Offeren boekte een verrassend resultaat tegen Mare Nagelkerken. Hoewel de baan ruim drie uur gereser veerd was voor de ZTC'er, die gewoonlijk urenlang op het gravel verblijft, stapte hij al na vijf kwartier met een zege op zak de baan af: 6-1, 6-3. De Zoeterwoudenaar wenste zich overigens geheel niet op deze overwinning te beroemen: „Elke trainer neemt nu een maal zijn eigen speltype mee. Ik wil meer op voorverdedi- gen gaan spelen en de inbreng van de dames vergroten. Zo neemt Jeanet Smit tegenwoor dig de vrije ballen bij de paal, gewoon omdat zij zuiver is op de korte afstand. Daar staat ie dereen even van te kijken, maar zulke dingen moeten er vanzelf ingroeien". Ook de spelersgroep zelf is weinig ver anderd, want alleen Hennie van der Top en Ron Pracht zijn tot het eerste doorgedron gen. Het is even wennen om De Danaïden in het district terug te vinden, nadat zij vijftien seizoenen achter elkaar op landelijk niveau acteerde. Trainer Hans van Huis wil niet lang stil staan bij het roemruchte verleden. „Mijn spelers beseffen dat De Danaï den weer een gewoon cluppie is en geen hoofdklasser of zo. Er zijn andere spelers geko men en dus ander korfbal. We moeten nu weer gaan bouwen aan een nieuwe opleving". Hij ontbeert in die opbouw routi niers Cees Christiaanse en Hans van der Leek, maar vond compensatie in de nieu welingen Leon Brouwers (ex- Velocitas) en René de Louw (ex-Warmond). „Persoonlijk zal ik ontzettend tevreden zijn als we op de tweede of derde plaats belanden, want we zijn in een hele zware afdeling te recht gekomen". Poulegenoot Zuiderkwartier onderschrijft de laatste consta tering bij monde van Wim Niesing. „Het is zeker een zware poule zonder échte fa vorieten voor de titel en de de gradatie", stelt de nieuwe technische man van de blauw gelen vast. „Desondanks ge loof ik dat we een redelijke kans maken om in de midden moot te eindigen. Natuurlijk zal er wél hard gewerkt moe ten worden om dat te berei ken. Gezien de huidige inzet en sfeer op de trainingen moet dat allemaal best lukken". Nieuwe gezichten in zijn selec tie zijn Toos van Dam, Tineke Homan, Els van Lunteren en Theo van Leeuwen. Ook TOP begint het nieuwe seizoen met een nieuwe trai ner aan het bewind. „Ik heb „Die jongen was helemaal uit vorm, raakte echt helemaal geen bal goed". Marco Visser leek de eerste set tegen Robert van Splunter he lemaal hersteld van zijn enkel blessure. Na 6-1, 2-0 keerde het tij en liep Van Splunter zonder een game af te staan door naar de 6-2 setwinst. De derde set verliep wisselend en was spannend. Na 5-2 voor Visser sleepte zijn opponent nog een tiebreak uit het vuur. Marco Visser won de tiebreak vervolgens met 7-4. De stand in de tweede poule van het herenenkelspel D is na twee rondes volledig gelijk. De verliezers van woensdag Jelle Raap en Erik Bakker, gooiden de strijd weer hele maal open. Raap koos voor een behoudend spelletje tegen Herman Hartevelt en bleef wat meer achterin. Dat had succes, want met een zeer fraaie stopvolley tot slot kwam de 6-3, 6-0 eindstand op het scorebord. Erik Bakker bleef na de nederlaag tegen Harte velt nu tegen Mare Baan aan de positieve kant van de score. De Leimuidenaar behoefde geen set af te staan: 6-4, 6-3. Deze uitslag heeft tot gevolg, dat de winnaars van de slot ronde zich plaatsen voor de kruisfinales. Bij de dames in D stond slechts één partij op het programma. Gea Kok. die zich via een be slissingsduel tegen Lilian van Heteren voor de Masters had geplaatst, won meteen de eer ste ronde tegen de Katwijkse Mariëlle van der Plas: 6-3, 6-3. OLTC Ook een toch goed gepland toernooi kan het blijkt in de tennispraktijk regelmatig „vorstelijk" uitlopen. Gisteren LEIDEN De Leidse korfbaltop start dit week einde in afgeslankte vorm aan de veldcompetitie, nu De Danaïden en Zuider kwartier zijn teruggeval len naar het district. Slechts promotieklassers Pèrnix en Fides Pacta vertegenwoordigen de sleutelstad nog op lande lijk niveau. Het ziet er niet naar uit, dat zij dit jaar aanvulling krijgen, afgaande op de trainers van de vier eersteklassers. Zij nemen namelijk geen van allen het woord „kampioenschap" in de mond bij hun beschou wingen over het komende seizoen. Madeion Verdegaal sloot haar eerste optreden op het LC Masterstoernool winnend af. Wil den Hollander werd met 6-2, 6-1 verslagen. was dat duidelijk het geval met het jubileumtoernooi van de Oegstgeester Lawn Tennis Club. OLTC stond gisteren zelfs zo overtuigend in het te ken van de marathonpartij, dat de wedstrijdleiding in het begin van de avond al blij was met „vlotte" driesetters... Snelle driesetters die bijvoor beeld niet werden gespeeld door Nolly Bennink, in het DEC, en de dubbelende D-da- mes Madeion Oostlander en Marly Dirksen. Voor dit drie tal gold na afloop wél dat de zware, bijna drie uur durende strijd een overwinning had op geleverd. Bennink versloeg Trees van der Voort met 5-7, 6-3, 6-2; Oostlander en Dirk sen klopten de combinatie Steen/Keur met 5-7, 6-3, 7-6. In B werd de eerste finalist be kend. Robert Jan van der Feen behoefde daarvoor niet een keer in actie te komen. Rob Koggink besloot, na Lui- ke Tjebbes met 6-0, 5-7, 6-2 te hebben verslagen (en in C van Rik Hins te hebben verloren) tot het wegens een blessure verstrekken van een walk over. N. Bak kwam gisteren uit Heiloo over om een tweetal partijen af te werken. De B- dame kwam niet voor niets. In de singlestrijd bereikte ze de halve finale via een 3-6, 6-2, 6- 2 overwinning op Ingrid Vos kuil; bij de damesdubbels kwam zij eveneens bij de laat ste vier door met Stance Kwaaitaal Maureen Meijer en Helma Kallenberg in twee sets terug te wijzen: 6-4, 6-3. De meest opmerkelijke partij in het herenenkelspel C werd niet op OLTC, maar op het Katwijkse Zee en Duin afge werkt. Jan de Groot en Jan Parlevliet hadden toestem ming gekregen hun partij op het „eigen" Katwijkse park te spelen, maar brachten dat duel niet tot een goed einde. Bij de stand 6-3, 2-6, 1-0 (30-0) voor De Groot werd de partij we gens „problemen met de tel ling" gestaakt, waardoor de stand bij deze slechts onder voorbehoud kan worden door gegeven. Omdat het voor Par levliet vervolgens niet meer zo nodig hoefde, gaat De Groot verder in het toernooi. Hans Snik bereikte in dit onderdeel de kwartfinales (6-3, 6-2 zege op Rijpstra) en ook Jan van der Linden van Van Nispen won: met 6-3, 6-4 van slicespe cialist Robbie van Wijngaar den. Bij de C-dames werkte de D- winnares van 1982, Hannie van de Akker, zich in de halve eindstrijd. Tilly van Overloop sleepte er nog wel een derde set uit: 3-6, 6-2, 6-2. Ook Siets- ke Huiskamp is bij de laatste vier na haar 6-1, 6-1 zege op Marjolein Goldstaub. Met Truus Timmers plaatste Huis kamp zich ook in het DDC voor de voorlaatste ronde. De combinatie Bussemakers/Ar- zonetti maakte slechts een game. D-dame Hermieri Wenzel be reikte eveneens de laatste vier. Helga Voskuil bleek in de kwartfinale niet sterk genoeg: 6-1, 6-3. Theo Sanders zette op het winderige OLTC-complex zijn zegereeks gewoon voort in het herenenkelspel D. Dit keer maakte Gert-Jan Onvlee te veel fouten tegen de tennis sende gewichtheffer: 6-4, 6-3. Ook Wim Meutstege kwam een ronde verder. Martin van Overloop moest zijn partij te gen de oud-betaald voetballer voortijdig afbreken: 6-2, 4-3. Bij Pernix is trainer Jasper Engel erg zelfverzekerd in zijn prognose. „Wij hebben zeker ambities om bij de eerste drie te eindigen. Ik denk, dat de strijd om de eerste plek tussen Drachten, VES en onszelf zal gaan". Hij baseert deze ver wachting vooral op de gunsti ge indeling. „Het wordt wel veel reizen met die noordelijke ploegen, maar zij mogen toch geen problemen opleveren. Vorig seizoen handhaafden we ons ruim, terwijl ons spel in de tweede veldhelft beneden de verwachting bleef. Kunnen wij dat verbeteren, dan moet die toppositie haalbaar zijn". Engel heeft zijn keurgroep nauwelijks hoeven te wijzigen: zij lijkt door de komst van ex- Tempo-speelster Erica Har- dam („zeker een meisje met mogelijkheden" zelfs nog wat sterker geworden. Onder Gerard Bos solliciteerde Fides Pacta nadrukkelijk naar een plaats in de over gangsklasse. Zijn opvolger Matty Baart mikt niet direct op de titel en is al tevreden als zijn vereniging zich ruim handhaaft. „Dat moet zeker lukken, maar ik zie in dit Fi des Pacta geen kampioens- ploeg. Daarvoor wordt er nog te onevenwichtig gespeeld". Hij is niet van zins radicaal te breken met het korfbal la Bos, maar wil wel geleidelijke veranderingen aanbrengen. een heel jonge ploeg, di slist kwaliteit bezit, maa.pr'i; een stuk ervaring mor^1 doen. Wat dat betreft fik G1 door het wegvallen van 4.. Jg Baak, José van der Berg,' Staal en Anne van der 3 *£l€ wel wat routine verlorefc VGI gaan", oordeelt Hans Vandaar dat hij bewust""5 teruggegrepen op er(l kGi krachten als Annemieke* rni der Kwast, Ineke Westei en Hans Oudshoorn. „MoïGltG teel ben ik nog aan het ze rGÖ naar de beste opstelling, - ach, de spelers moeten ge^upH goed korfballen. Als dat ITIC beurt is een plaats in de 1 ste regionen best ha« voor ons". *e In dezelfde poule wil K? Eiland evenzeer in de"^nj meedraaien, hetgeen vooi, 1 debuterende club erg r v moedig is. „Ik vind dat kj°?e" een haalbare zaak, al za' een zware klus worl®!1 meent coach Gé van der ter. „Er wordt in de klasse technischer gesfiv dan in de tweede, maar d se zet en mentaliteit is vaalf»"a, minder. Karakter en inzejT juist de sterkste puntenK Ons Eiland. Op basis vaf' beide kwaliteiten gaan wV slist veel wedstrijden win Belangrijk is daarbij oolr6" de kampioensploeg van Co seizoen bijna intact is g^g jn ven. Alleen Madeion Maw zijn (gestopt) heeft Van der «even moeten vervangen door (fip hi de de Wekker. „Wij hebfy. COac een kleine maand intensi</ereid traind en de vorm en he'ronk i vertrouwen zijn in ruimsj niet aanwezig. Wat ons t&n wi mag de competitie dus lereldk nen". idus g Het programma voor de se regio luidt als volgt: zaterdag: Pernix-De Drief 11 (Gooimeerlaan); TOP-S OlJ (Menneweg); Tempo-DES gersloot); Velocitas-ODO^K. Bloemerd) en Fluks-Pht/I\t (Gemeentelijk Sportpark) aanvang is steeds 16.00 ui pp* Zondag: Zuiderkwartier! Bermen (Montgomerystt De De Danaïden-OSCR (i<*eg Crescendo-De Zwervers (jwel fierstraat) en De Algenfove KVR (Leidse Hout). De l vang is steeds 14.00 uur. MICHEL VAN G,aP' Feyenoorder Ruud Gullit met zijn jonge bruid Yvonne de Vries.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10