Doelpunt Een greep uitde inhoud overvloedige regenval afgelast duel betreft, zijn wij er toch duidelijk een voorstander van deze regel blijvend èn op alle velden in te voeren. Het publiek heeft immers toch al zo weinig inspraak... Mens Scheidsrechters zullen er ook dit seizoen maar zelden in sla gen een ieder naar de mond te fluiten. Elk fluitsignaal im mers, betekent een elftal be straften en een halve tribune vol met verongelijkte fans. Desondanks breken we hier een lans. Voor al die mensen die ondanks alles dat zwarte pak weer zullen aantrekken. Het fluitje resoluut naar de mond zullen brengen in de wetenschap dat een ieder wel eens fouten maakt en dat voet ballers en voetbalpubliek zich betrekkelijk foutloos achten. Het dus beter weten en dus niet naar hun zin zullen heb ben als dat fluitje in het voor deel van de tegenpartij klinkt. Een lans dus. En een ideetje om over na te denken. Pro beer gewoon eens wat te ac cepteren. Omdat scheidsrechters ook echt gewoon maar mensen zijn (al doen ze zich dan wel eens anders voor.. Doelpunt (2) Tot besluit nog even terug naar het begin. Naar die eerste pagina, waarop de Quick Boys doelverdediger in kleur wordt gepasseerd en wij de verwach ting uitspreken dat er komend voetbalseizoen nog veel tref fers zullen volgen. Voordat wij onverhoopt vanuit Katwijk te horen krijgen dat onze aanpak „subjectief" is, bij deze een an der plaatje. Een ander doel punt. De verslagen doelverdediger in dit geval: Kees Star. Rijns- burgse Boys. ...Terug... Frustrerend „Hallo, u spreekt met de Leid- se Courant. We maken dit jaar natuurlijk weer een voetbal krant, met daarin een vooruit blik op het komend seizoen. En we wilden u iets vragen". Vele keren begonnen zo in de afgelopen weken telefoontjes met trainers, spelers en be stuurders. Direct was meestal ook het wantrouwen merk baar. „Oh, daar heb je weer zo'n persmuskiet die wil horen dat we dit jaar kampioen gaan worden je hóórde het menig een aan de andere kant van de lijn denken. Zo ook in het ge val met Cor Pennenburg, trai ner van de Leimuidense zon dag afdelingsclub Kickers'69. Maar spoedig was alle schroom verdwenen. Pennenburg zat zich allengs verschrikkelijk op te winden. Die opwinding be trof dan „de zaak" Unitas Lei den, de club die dankzij een opmerkelijke toeloop van spe lers een zeer sterke selectie bij elkaar kreeg en ook promo veerde. Dat alles op gang ge bracht door de voorzitter an nex trainer van die vereni ging. „Frustrerend". aldus Pennenburg. „Je werkt een heel seizoen voor niets. En die man is niet eens trainer. En de pers houdt hem ook maar de hand boven het hoofd". Tegen dat laatste willen we bij deze even bezwaar maken. Want waar nodig maken wij al jaren, binnen redelijke gren zen, onze kritiek kenbaar. Maar dan op basis van infor matie en niet van verdenkin gen. En bewijsgronden ontbre ken nu eenmaal, al heeft Uni tas inderdaad de schijn tegen. Maar dat het voor een hard werkende trainer frustrerend kan zijn nemen we onvoor waardelijk aan... Leegloop? Er wordt de laatste jaren wat afgeklaagd in de profsector van het voetbalgebeuren. „We spelen zo goed, staan zo hoog, en toch komt er geen mens op af, trekken we totaal geen pu bliek". Nog even afgezien van het feit dat Wij van Hutspo(r)t wel weten waarom de stadions in het stadium van subiete leegloop zijn terecht gekomen (voetbal is volgens ons name lijk geen oorlog), hebben we vorig seizoen toch maar goed opgelet om te zien of ook de Leidse amateurs met dit euvel te kampen hebben. En we kunnen u allen bij deze mede delen dat het allemaal best meevalt. Rijnsburgse Boys trok nog altijd duizenden men sen (zelfs in Volendam), UVS mocht over een heel seizoen genomen ook al niet mopperen en DOSR pakte nog altijd „een duizendje" mee bij thuiswed strijden. En dan hebben we het niet al leen over DOSR één, zoals bij gaande foto bewijst. Immers: ook een eenvoudige, niet eens optimaal aangekondigde con frontatie tussen de allerjong sten van DOSR en Alkmania deed de zijlijnen van het ver kleinde veld vollopen. Nee, echt: het gaat goed met het amateurvoetbal... Tip Eerder in deze voetbalkrant is RCL-doelman Peter van der Heijden aan het woord geko men. De Zoeterwoudenaar is op en top gemotiveerd na z'n blessure-ellende en heeft hon ger naar de bal. Van der Heij den heeft helemaal geen con currentie nodig om zich op te peppen, zo blijkt uit het ver haal. En we geloven Peter op z'n woord. Maar toch blijft het opmerkelijk dat het prof con tract bij FC Den Haag van Ron Sinteur, het afgelopen sei zoen de tweede doelman van RCL, tot stand kwam na een tip van... Juist, diezelfde Peter van der Heijden. Voornamen Nog even terug naar RCL. Daar is Laurens Mouter ko mend seizoen trainer, nadat hij eerst een vijftal jaren de selec tie van Roodenburg onder z'n hoede had. Zodra die transfer van Leiden naar Leiderdorp rond was, stond Mouter vaak te kijken naar de Bloemerd- bewoners. En dat lijkt z'n vruchten af te werpen, want volgens RCL-bronnen is Mou ter al helemaal thuis in de roodwitte gelederen. Zo kende hij vanaf de eerste dag iedere speler al bij de voornaam. Nu trof de jeugdige oefen- meester vorig seizoen dan ook bij één van de wedstrijden van de Leiderdorpers oud-RCL trainer Theo de Waard, met ingang van deze zomer trainer bij SSS. Wij van Hutspo(r)t kennen Theo de Waard rede lijk goed en we weten dat Theo best bereid was om Lau rens wat over RCL te vertel len. Maar we weten toevallig ook dat Theo niet op z'n ach terhoofd is gevallen. Want in het komend seizoen zitten RCL en SSS bij elkaar in de zelfde klasse, dus liet Theo niet het achterste van z'n tong zien. cornerspecialist" van Rijns burgse Boys helemaal niet meer te houden zijn... En ook wij vinden het eigen lijk wel een goede zaak dat de Katwijkse Rijnsburger zich op trainingen met andere dingen bezighoudt. Immers: zoals goed voetbal niet zonder spanning kan, heeft ook een vrije trap op zo'n twintig meter afstand van het „vijandelijke" doel daarvan een gezonde dosis no- dig. Nee. Het mag gewoon niet al tijd raak zijn. Bemiddeling Daan Kooimans doet in deze kolommen z'n beklag over de trainingsmethoden van Ruud de Groot. De voormalige trai ner van Lugdunum, tegen woordig succesvol onder dak bij Wilhelmus, zou volgens Kooimans te veel loopwerk in z'n trainingen doen. „Het leek soms wel een atletiekvereni ging". aldus Kooimans, die duidelijk nooit een loop won der is geweest. Wij van Hut- spo(r)t willen ons niet schuldig maken aan arbeidsbemidde ling, maar raden De Groot toch aan om eens met Dick van Duijn te gaan praten. De inmiddels 42-jarige midden velder van MVKV vertelt im mers een aantal pagina's terug dat hij behalve voetbal ook at letiek zo'n mooie sport vindt. Als dat geen vaste keus voor Wilhelmus één wordt, weten wij het ook niet meer. Terug „Niet goed, geld terug". Wij van Hutspo(r)t kunnen ons nog vaagjes herinneren dat deze stelregel door Lugdunum eens werd toegepast. En hoe wel iets oudere Kikkers nu ongetwijfeld zullen uitroepen dat het hier een fotografisch vastgelegde teruggave na een op het laatste moment wegens Maar ach, die voornamen, die wilde hij Laurens wel leren... Dankbaar Huug Aandewiel en zijn vrije trappen Gekend, beroemd, berucht. En hij traint er niet eens op. De tegenstanders zijn hem daar ongetwijfeld dank baar voor. Die moeten er niet aan denken dat Aandewiel ook nog eens, zoals bijvoor beeld zijn professionele even- pool Michel Platini, elke dag met poppen in de weer zou zijn. Dan immers zou de nu al naar perfectie neigende „straf- Dankbaar... Een vergeefs uitvallende doelverdediger: het is een beeld dat komend voetbalseizoen (en dan niet alleen zoals hier op het Katwijkse Nieuw Zuid) weer veel te zien zal zijn. En zo hoort het natuurlijk ook. Hoe negatief sommige trainers en teams het voetbalspel ook menen te moeten benaderen, het is en blijft een spelletje waarbij het er om gaat die bal op een correcte wijze in het net van de tegenstander te krijgen. Met dat doel voor ogen beginnen dan ook zeer binnenkort al die voetballers, al die clubs aan weer een nieuw seizoen. Een op ontluiken staande voetbaljaargang die ongetwijfeld opnieuw veel hoogtepunten en evenzoveel dieptepunten zal kennen. Aan welke spelers die hoogtepunten zullen zijn toebedeeld; welke clubs uiteindelijk van een „dramatisch seizoen" zullen mogen spreken; geen mens die er op dit moment eigenlijk een zinnig woord over kan zeggen. Die bal immers, is ook komend seizoen gewoon rond. Daarbij: hoe vaak bepalen onverwacht opduikende, op zich slechts kleine voorvallen niet de uitslag van een wedstrijd, de uitslag van een competitie? Met dat „optreden" een professionele voorbereiding en de bijbehorende goede uitgangspositie in een klap van de voetbaltafel vegend? Eén ding echter, staat nu wél al als een doelpaal boven het nog groene veld. Of de prognoses in deze voetbalkrant nu juist of volstrekt onjuist zullen blijken te zijn. Treffers zullen er vallen, goals zullen worden gescoord, kortom, doelpunten, veel doelpunten zullen kunnen worden begroet. En zo hoort het ook... Tekst: Paul van der Bijl, Pieter Evelein, Jelle Raap, Tjeerd Scheffer en Gert-Jan Onvlee. Foto's: Kees van den Burg, Wim van Noort. Vormgeving: Adri de Bruijn. Huug Aandewiel is ook komend sei zoen weer spelbepa- lende middenvelder bij Rijnsburgse Boys. Katwijkse Huug heeft het in Rijns burg prima naar z'n zin. Doelman Peter van der Heijden van RCL is hersteld van z'n kwetsuren en gaat er met de Lei- derdorpse Racing, nu onder leiding van Laurens Mouter, met frisse moed tegenaan. Dick van Duijn (42) promoveerde met MVKV naar de vierde klasse, en blijft voetballen zo lang „ze me willen hebben" Volgens UVS- spits Hans de Kruys zorgde trainer Melbi Raboen voor het „beetje extra" dat de Leidse ploeg naar de eerste klasse deed promoveren. Daan Kooimans van Lugdunum kreeg op, 28-jarige leeftijd nog een prof contract aangeboden, maar „hapte" niet toe. „Ik heb nog nooit wat voor voet bal gelaten". Pim van der Meer is bij DOSR via de voorhoede en de middenlinie naar de positie van laatste man verhuisd. „En daar kan je heel oud worden..." Loek Helder zou graag zien dat de mentaliteit bij SVLV verbetert. „Het wordt nu toch wel tijd dat we een keer tje promoveren". Voetbal is voor Cock Gortzak van SVOW een echte hobby. „Voor de wedstrijd drink ik nooit, na afloop ha len we de schade Doelverdediger Charles Robert van ASC vindt de zondag afdeling „geen ramp". Toch wil hij wel weer spoedig te rug naar de KNVB. Bettina Vrolijk, de „Neeskens" van de Alkmania-dames. „Ik. speel wel hard, maar altijd fair". Hutspo(r)t. Foto's, feiten(?).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 24