gehoordgezien Graham Gouldman: Een hit is de beste manier om de wereld te zien I VRO gaat concurreren tegen commerciële tv ^DIQ/TELEVISIE Cfiidóc Soman t WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1984 PAGINA 15 lERSUM Om in de toekomst weerstand te fen bieden aan de concurrentie van commerciële Bloitanten, zal de AVRO meer gaan samenwer- het andere omroepen op het gebied van inkoop fclevisieprogramma's, sportverslagen en van co- Lkties. Verder is de AVRO nog steeds in be ing met één of meer exploitanten van abonnee- Bie over mogelijke samenwerking en zal de om- (neer aan ledenbinding en -werving gaan doen. telde AVRO-voorzitter Wallis de Vries mee tij- Be presentatie van het winterprogramma. Wal- ÏVries sluit niet uit dat een samenwerkingsver- |met andere omroepen een privaatrechtelijke zal krijgen, mits de omroepen overeenkomstig |dianota een kwart van hun faciliteiten buiten |)S mogen uitbesteden. Na de co-produktie Wil jan Oranje, samen met Veronica en de Belgi sche BRT, zal de AVRO in het komende wintersei zoen s^men met de TROS de tweedelige speelfilm The Godfather uitzenden en met TROS en Veronica The Godfather Saga. De AVRO zal de binding met de leden proberen te versterken door in één jaar alle regio's te bezoeken, aldus Wallis de Vries. Aan de troebelen bij de AVRO rond de benoeming van Wibo v.d. Linde verloor de AVRO 2500 leden. Gepoogd zal worden die door persoonlijk huisbezoek terug te winnen. Hij waarschuwde minister Brinkman niet terug te komen op de plannen voor het derde net. Als de mi nister de kamermotie die om een derde net vraagt naast zich neerlegt, verliest het kabinet zijn geloof waardigheid bij de veelbeleden bescherming van het huidige omroepbestel, aldus Wallis de Vries. Wibo van de Linde, sinds mei dit jaar directeur radio en televisie bij de AVRO, houdt zich op de vlakte over het heftige verzet van de meeste AVRO-mede- werkers tegen zijn benoeming. „Ik ben begonnen met een schone lei en ik wil geen gekissebis over het verleden. Ik werk hier met groot genoegen, inzet en plezier", aldus Van de Linde. Hij zei te hopen dat de reorganisatie bij het AVRO-programmabedrijf, waar door radio en televisie veel nauwer gaan samenwer ken, „het company thinking bij de AVRO zal ver sterken. De tv is niet belangrijker dan de radio", zo zei hij. De AVRO gaat ook contacten leggen met lokale en regionale omroepen in oprichting om die terzijde te staan met omroepkennis en later evt. aanlevering van programma's en/of medewerkers. De AVRO gaat ock zoeken naar jong talent en veel aandacht besteden aan de zogenaamde Minjon-func- tie van de AVRO. VARA driemaal op de Firato HILVERSUM Drie uitzen- dingen maakt de VARA-tele- visie op de Firato. 6 september presenteert Ati Dijckmeester. onder de titel „Het gaat goed met de VARA", een voor proefje. van hetgeen er in de komende herfst en winter te verwachten is. Vrijdag 7 sep tember is er de „VARA'S ABCDE-show". Daarin zingen vijf solisten, begeleid door het Metropole Orkest onder lei ding van Rogier van Otterloo, hun favoriete liedjes. Deze uit zending wordt gepresenteerd door Astrid Joosten. -STERDAM Graham (dman en Eric Ste- besloten eind vorig hun 10CC-project te laten rusten. Na "prT,B iaar er? tien elPeeS mer bl de fut er een beetje de Btam: „Tijdens de laatste iarris.iees speelden we nog irige 1b voor uitverkochte zalen, °rde. we kregen meer en meer qgevoel dat het publiek n om ons de oude num- l te horen spelen. Ik geef nand de schuld. Het pu- wilde het en wij gaven or aan die wensen, maar ipwindend waren die con- •n niet. Steeds meer be- p mij het gevoel dat ik be ken wilde zijn bij een pro- 'waar ik enthousiast over raken en dat een nieuwe iging inhield. Die nieuwe is Common Knowledge", samenwerkingsverband de Engelse bassist en gi- f Graham Gouldmap en in "Amerikaanse pianist An- WGold betekent niet, dat een stille dood is gestor- hoewj hoewei het even zal du- 'annSvoor een nieuwe plaat het ds ga^islicht ziet. Eric Stewart is Reclienteel als producer aan !t cou'werk met Agnetha van "eldkjJA. Graham Gouldman fde ziie ook bezig blijven en ig te (t met Andrew Gold de n dealgische, jaren zestig-ach- daar single „Don't Break My le heirt" opgenomen. Het twee- i hetbrengt het nummer don- raliërlagavond ten gehore in het alle sjramma „TROS Zomercar- vootel "84" (Ned. II om 19.12 Capoij. Bovendien heeft Com- oveii Knowledge de afgelopen uitgeinden hard gewerkt aan elpee, die eind oktober, >1 wjn november in de winkel vitseft liggen. oly kamt ïste den groentje deaal ,nd#ham Gouldman is geen Juu^ntje in de popmuziek-in- *oud dustrie. Hij heeft er inmiddels twintig jaar opzitten. Al aan het begin van de jaren zestig, in de beat-hoogtijdagen, was hij als songschrijver verant woordelijk voor hits zoals „For Your Love" van The Yard- birds, „No Milk Today" van Herman's Hermits en ..Bus Stop" van The Hollies. „Heel vaak lijkt het erop dat een song al in je hoofd ligt opgesla gen, maar dat de juiste sfeer en omstandigheden aanwezig moeten zijn om hem op papier te krijgen. Composities die moeiteloos ontstaan, zijn veelal de beste omdat er niet over hoeft te worden nagedacht. Het is moeilijk uit te leggen wat er precies gebeurt. Ik wil er ook niet te diep op ingaan. Misschien ontsluit ik dan het geheim en ben ik niet meer in staat een volgend nummer te schrijven... Ach, dat is natuur lijk onzin, het schrijven van songteksten is gewoon een gave. Je beschikt erover of je hebt hem niet". Verliefd zijn Dat er zoveel liefdesliedjes worden geschreven, vindt Graham Gouldman niet zo vreemd. „Verliefd zijn, brengt je in een melancholieke stem ming en dat is de beste voe dingsbodem voor een nieuwe song. Het biedt de mogelijk heid je ziel bloot te leggen, zonder dat iemand dat hoeft te weten. Het is een uitstekende uitlaatklep. Voor mij heeft schrijven eenzelfde effect als bijvoorbeeld een 100 meter sprint voor een hardloper. Je raakt er ook aan verslaafd. Daarom geven de meeste mu zikanten graag concerten en maakt het ze niet uit of ze er wel of niet voor worden be taald. Het is een soort natuur lijke verslaving, waar je maar moeilijk vanaf kan komen". Graham is dan ook vast van plan om met Andrew Gold een aantal concerten te geven. Voorlopig echter is het succes van de elpee het belangrijkste. „Daar hangt veel vanaf". Dat Graham Gouldman, on danks wat solo-successen in het verleden, met Andrew in zee is gegaan, komt omdat de tekstschrijver zich een halve artiest voelt als hij niet met ie mand samenwerkt. „Ik moet commentaar krijgen als ik ideeën naar voren breng". Contact Graham Gouldman ontmoette Gold voor het eerst nadat de Amerikaanse platenmaat schappij had voorgesteld een aantal nummers van de 10CC- elpee „Ten Out Of Ten" op nieuw op te nemen. „Ze vroe gen of wij een producer wilde gebruiken en dat werd An drew Gold. Sindsdien heb ik contact met hem gehouden. Andrew is een echte Anglofiel. Hij prefereert de wisselende seizoenen in Engeland boven de constante zonneschijn in Zuid-Californië". Andrew Gold woonde, toen hij zestien was, al enige tijd in Groot Britannië en deed in die tijd zijn liefde voor Britse mu- Graham Gouldman en Andrew Gold maken als Common Know ledge vooral muziek waar gevoel uit spreekt. ziek op. Volgens Graham is hij een wandelende Beatles-ency clopedie. „Vraag hem maar welke sokken Paul McCartney aanhad toen The Beatles „Hard Days Night" opnamen en hij weet het antwoord". Minder gepolijst Muzikaal zal de elpee minder gepolijst klinken dan de 10CC- platen. „De basisbanden heb ben we opgenomen in mijn 16- sporen huis-studio. Tijdens de opnamen wilden we vooral de nummers zelf laten spreken inplaats van een perfect klin kende gitaar op te nemen. Ik heb altijd het idee gehad dat de luisteraar meer gegrepen werd door het gevoel dat een compositie uitstraalde dan door de perfectie waarmee het op de plaat is gezet. Bij elke fout hebben we ons afge vraagd stoort hij... nee, dan la ten we het zo. Hierdoor is het een album geworden waarop je kunt horen dat de katten in de studio rondscharrelen, er een auto voorbij rijdt en ie mand in de keuken bezig is". De songs op de elpee wijken nogal af van de single, die Mo- town-achtig klinkt en die Hank Marvin-achtig gitaarspel laat horen. „Het wordt een ge varieerde plaat. Een van de nummers „Victoria" is een moderne, snel klinkende bal lad, terwijl „We Are On Holi day" een commerciële, zon uit stralende song is, waarin reg gae is verwerkt". Uitzonderlijk Graham Gouldman zou voor geen goud iets anders willen doen, dan muziek maken. „Het is een uitzonderlijke in dustrie. Bij welke andere com merciële bedrijfstak is het bij voorbeeld mogelijk om zoveel landen te bezoeken, de mooiste plekjes ervan te zien en er nog voor betaald te krijgen ook. Als je een succesvol artiest bent. kan dat. Het hebben van een hit is de beste manier om de wereld te zien. Dat ben ik ook nooit uit het oog verloren. Als het morgen voorbij is, zal ik altijd dankbaar blijven voor wat ik heb meegemaakt. De platen-industrie heeft mij ook de kans gegeven veel te leren. De wereld rondreizen is name lijk de beste leerschool die je kunt krijgen". HANS PIËT LEE Lee Towers gaat zijn tienja rige succescarrière bekro nen met een „Gala van het Jaar", op maandag 15 okto ber in het Rotterdamse Ahoy. Op 1 september start op alle bekende adressen de voorverkoop van het feeste lijke optreden. AVRO-tv trekt er met zes camera's naar toe om één en ander op de band vast te leggen. Op een latere datum krijgen de kijkers dit vocale evene ment voqrgezet. Lee wil van dit gala een echt festijn maken. Om te weten wat daarvoor nodig is, nam hij kijkjes in de centra van het wereldamusement, in Lon den, New York, Parijs en Las Vegas. Daar zag hij de groten aan het werk, hun timing, hun spel met het publiek en hun onverwoest baar élan in het werk. Uit Londen haalde hij het Stu dio Orchestre dat de leiding accepteert van zijn vaste muziekproducer Jerry van Rooyen. Voor de geluids overdracht en de lichtval trok hij speciale mensen aan terwille van een feeër iek effect in de zaal. ASTRID De zangeres Astrid Marz is uitgekozen om ons land te vertegenwoordigen op het Songfestival van Knokke, binnenkort. Zij is bekend van de groep „Sommerset", waar zij haar stem voegde bij die van Hans Sommer. Maar ook solo kan zij be hoorlijk uit de voeten. John de Mol van Conamus heeft zich om haar bekommerd. Hij werkte ook toe naar een single met haar. die juist de zer dagen uit is. Ze zeggen, dat John zich als producer alleen maar inspant voor ie mand met wie hij het he- lemnaal ziet zitten, zoals eerder Willem Ruis. Zo ge zien zou Astrid d'r kostje zijn gekocht. Zij kan met een aanstekelijke stem zin gen. Haar warmte verleent zij aan liedwerk als „Songs of hope, faith and love" en „The mirror". Joop Stok- kermans schreef de muziek erbij en dat is ook niet be paald een kleine jongen in muziekland. DENNIE Dennie Christian staat zich momenteel gereed te maken voor het Schlagerfestival in Heerlen binnenkort. Hij heeft daar al eens eerder de grote klapper gemaakt, o.a. door plotseling Nederlands te gaan spreken en een Limburgs meisje te trou wen. Leuk allemaal, maar hij begrijpt, dat het het pu bliek om zijn zang begon nen is. Daar gaat hij ook ditmaal veel werk van ma ken. Hij wil met een nieuwe hit voor de draad komen, alsmede met een medley van bekende meezingers. Hij gaat zingen over „Vlin ders", „I'd love you to want me" en „Blijf altijd bij me". Radio en tv staan al bij hem voor de deur. Bijna geen omroep of zij laten Dennie zijn hoogste lied uitzingen. bet i in Duitsland wonende ou- aiA van de vijftienjarige Pavle 'em/'s (Vladimir Sinko) heb- 1 hun zoon voor het afma- p Ivan z'ln schoolopleiding al [fr naar Joegoslavië ge- Jrd. Dat maakt straks de 'lAakeer van het gehele gezin Makkelijker. Na elf jaar keert ?orVe terug bij zijn grootmoe- a.die nog steeds in hetzelf- _Flborpje woont. Hij kan ech- 'J' Jabsoluut niet wennen aan nieuwe situatie. ab j5 uur Nederland 1. nk Aubers komische opera Kate Diavolo" vertelt het ver- [Gbr)|f van een beruchte Italiaan- ^3andiet uit het begin van de (Vst)i7e eeuw. Op een dag wordt JapH Diavolo door twee zwer- 5 overvallen, die er genoeg 'ic,a hebben beroofd te wor- 4,a6T In deze komedie uit 1933 1 dat Stan Laurel en Oliver jdy. De twee heren beslui- I zelf op het pad van de mis- id te gaan en Hardio (Har- geeft zich uit voor Diavolo. hidden van allerlei komi- <e situaties speelt ook nog PI liefdesaffaire tussen Lady hela en een jonge legeroffi- die op jacht is naar Diavo- 12 uur Nederland 2. i overwinnaars Engelse tv-film „Vijanden i de staat" werd geschreven or de Tsjechische Zdena To- i. lid van de mensenrech- korganisatie Charta 77. die 't haar familie het land uit- chtte. Zij wil met dit script luit haar ballingschap de ijd voor Charta 77 voortzet- I. Nadat haar man Julius \ul Freeman), filosoof aan de iagse universiteit zich bij art a 77 heeft aangesloten, rdt hij ontslagen. Hun kin- ren mogen wegens het engedrag" van hun vader »f verder leren. Ook Zdena >e Wanamaker). die een entje als tolk heeft, wordt ÈL erop zonder geldige reden geslagen. Hoewel ze aanvan gtijk vond. dat Julius met zijn jlitieke activiteiten het ge bleven niet in gevaar mocht imngen, kiest ze daarna toch zijde van haar man en IVdt zelfs de officiële woord erster van de organisatie, pedig grijpt de geheime pnsf in en worden de Charta- den gearresteerd. 30 uur Nederland 2. NEDERLAND 1 18.25 Teleac: Magazine Najaar 1984. Overzicht nieuwe cur sussen. IKON 18.55 Terug van weggeweest (1), driedelige Joegoslavi sche film. De 15-jarige jon gen Pavle (Vladimir Sinko) keert na elf jaar in DuifSland te hebben gewoond terug naar Joegoslavië. Maar hij kan er niet wennen. 19.26 Kenmerk (3), serie over de exploitatie van arbeid in Azië en Europa, vroeger en nu. Afl.: Kinderarbeid. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Filmpje van het Koningin Wilhelmina Fonds. VPRO 20.33 Dr. Faustus (5), Hon gaarse serie naar het werk van Laszlo Gyurko. 1956: De opstand dwingt de leden van de familie Szabados en vrienden van Gyoergy op nieuw hun houding te bepa len. 21.23 Frontier-Amerika (slot), Engelse documentaire van Brian Moser over het cocaï- neprobleem in Zuid-Ameri- ka. 22.15 Het nieuwe schilderen (2), serie over de ontwikke ling van de moderne schil derkunst. Vandaag drie Haagse schilders: Philip Ak kerman, Arnold Mosselman en Jules van de Vuurst de Vries. NOS 23.08 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Fra Diavolo, filmkomedie gebaseerd op de opera van Auber. Met: Stan Laurel en Oliver Hardy. De zwervers Olivero Hardio en Stanlio Laurelo worden door struik rovers beroofd. Om weer aan geld te komen beslui ten ze zelf bandieten te worden. 20.30 De overwinnaars, serie tv-films over persoonlijke strijd en overwinning. Van avond: Vijanden van de staat, gedramatiseerde do cumentaire van Zdena To- min. Julius Tomin, filosoof aan de Praagse Universiteit sluit zich aan bij Charta 77, waarna hij wordt ontslagen. Zijn zoon mag geen examen doen en zijn vrouw Zdena verliest haar baan. 21.30 Erfgenamen. De ge schiedenis van de nazaten van Abraham. Afl. 9: De Sa maritanen. Met een bijdra ge van prof. G. Quispel. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport: WK Wiel rennen op de baan te Bar celona en int. atletiekwed strijden te Koblenz. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.15 Familie Feuerstein (The Flin- stones). 18.40 Natur vor der Haustür. 19.00 Laufateg Paria. 20.00 Tagesschau. 20.15 Nacht der Wölfe, Bekroonde film van Rüdiger Nüchtern. Met: Da- niela Obermeier, Karl-Heinz von Lie- bezeit. Ah Arkadas e.a. In de Mün- chener stadswijk Haidhausen groeit de rivaliteit tussen een Duitse en een Turkse jeugdbende. De Duitse groep, de Revengers, voelt zich bedreigd, omdat in hun gebied een bakkerij door een Turkse familie is overgeno men en de jonge Turk Dogan met een bendejack van „Kenli Kartal" ver schijnt, waardoor hij vijandelijk ge bied schendt. Het conflict tussen de twee groepen escaleert in steeds meer geweld, dat ook het meisje Da- niela van de Revengers en de Turk Dogan niet kunnen stoppen. Met hun voorzichtige vriendschap en hun po ging elkaar te begrijpen, komen ze ongewild tussen de twee fronten te recht. 21.35 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Quincy, misdaadserie met Jack Klugman. Afl.: De laatste vriende- dienst (herh.). 23.45 Das schreckliche Geheimnis Sexueller Missbrauch in der Fami lie. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.05 Der lange Treek, Amerikaanse serie. Afl.: Over de Rocky Mountains. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Kino-Hitparade 20.15 Kennzeichen O. 21.00 Die 2 21.45 Heute-journal. 22.05 Mitwochslotto - 7 aus 38. 22.10 Weisheit aus dem Oaten? (3), serie documentaires. Portret van de derwisch Pir Vilayat Khan en zijn Su- fi-orde. Het Sufisme - genoemd naar het wollen gewaad van zijn vroege aanhangers - is een richting van mys tici in de Islam. Pir Vilayat Khan pro beert elementen van diverse mysti- sche richtingen en psychologische in zichten met elkaar te verbinden. Hij ziet het als zijn roeping de persoon lijkheid creatief te ontwikkelen. In te genstelling tot de meeste goeroes werd Pir Vilayat Khan in Europa ge boren en gevormd. 22.40 Sport aktuell. Int atletiekwed strijden te Koblenz en voetbal Bun- desliga. 01.00 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Dreizehn mahl Oenken, serie van Edward de Bono. Afl.: Nietzsche 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwocha im III. Vanuit Eupen. 21.45 Das Geheimnis der Wünschel- rute. Op het spoor van de wiggelaar Paul Margraff. 22 35 Eine fatale Familie (Goupi mains-rouges), Franse speelfilm van Jacques Becker (1953). Met: Blan- chette Brunoy, Germaine Kerjean, Line Noro e.a. 00.15 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Grizzly Adams (34), Ameri kaanse jeugdserie. 18.50 Popeye, tekenfilm. Afl.: De film sterren. 18.55 Tijdrover. Doe-het-zelf: Schoe nen lappen. 19.10 Programma van de Kath. Om- 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Met Mike in zee, praatshow van Mike Verdrengh. Met: Fred de Bruyne en Leo Tindemans. 21.30 IJsbreker. Zal het morgen mo gelijk zijn om van kuststeden kunst steden te maken? Met o.a. Joost de Clerk, Etienne Elisa en Willy van den Bussche. 22.25 Nationale Loterij, paardekoer- sen en Journaal. Aansl.: Coda: „Het echtpaar" van Anton van Wilderode. RTBF 1 17 00 Vacatures ONEM. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Cine-vacances, jeugdprogram- 18.50 RTBF: Bonjour la fete, met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux tresors. Van daag: Las Vegas. 21.10 Un ours pas comme les autres (4), tv-serie van Nina Companeez. 22.10 Les muses Sataniques, film portret van de kunstenaar Felicien Rops 23.00 Nationale Loterij. 23.05 Journaal. 23.30 Actualites laiques. TV 5 19.00 Histoire de l'aviation (4). Docu mentaire. 19.52 Anthelme Collet (4). Serie. 20.39 Les piques talosse (1). Docu mentaire: De oogstmachine 21.33 Impromptu Versailles. Con- De Belgische minister Leo Tin demans is te gast in „Met Mike in zee". BRT 1 om 20.15 uur. Engeland rie. 17.55 John's Craven's newsround. 18.00 Platypus cove (2), Jeugdpro gramma. 18.25 The Good Life. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 South-east. 19.55 True Grit, A further adventure, Amerikaanse tv-film van Richard T. Heffron. Met: Warren Oates, Lisa Pe- 21.30 Tomorrow's world at large. Afl.: Space medicine. 22.00 Journaal. 22.25 Evita Peron (1), tweedelige Amerikaanse tv-film met Faye Duna- way. 00.40 Nieuwsoverzicht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Make'em laugh. 19.00 Rolll of thunder (1). 19.50 Discovering hedgerows, docu mentaire. 20.15 Know your picture. 20.35 Just another missing kid, Ca nadese documentaire van John Za- 22 00 Sing country. 22.15 A night out with Andy Ross. 23 45 Newsnight. 00.30-01.25 Tv-cursussen. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rod, Jane Freddy. 17 15 The Moomins. 17.20 Sooty. 17.40 Tekenfilms. 18.15 Blockbusters. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglie. 19.35 Crossroads. 20 00 Where there Is life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Entertainment Express, met Mike Reid. 22.00 Crime Incorporated. Docu mentaire serie. 23.00 News at Ten. 23.30 The island of Dr. Moreau. Amerikaanse film. 01.20 On holiday. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box. Videoclips. 18.00 Sky-fi music. De Engelse hit parade met Pat Sharp. 19.05 Csrtoon time. Roger Ramjet. 19.10 Mr. Ed. Afl.: Bald horse. Mr. Ed vreest dat hij kaal wordt. 19.35 Green Acres. Afl.: Never start talking until your voice comes out. 20.05 Echo of Diana, Engelse thriller met o.a. Vincent Ball, Bettty McDo- wall en Geoffrey Toone. Na de dood van haar man in Oost-Europa zlt Joan Scott gevangen in een spionagenet 21.10 International Motor Sports. Race-wedstrijden uit Canada en En geland. 22.15 Million dollar gamblers. Over het delven van edelstenen in Zuid-Au- 23 05-01.00 Sky music boz. Video- clip?. TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden.VARA: 15.30 Het gaat goed met de VARA. Vooruitblik op de programma's van het komende winterseizoen. 16.00 Nils Holgersson, tekenfilmserie. Afl.: De rupsenplaag. 16.25 Scooby Doo, Scrappy en Yabba Doo. tekenfilm. 16.50 Een wereld voor paarden (1), Franse documentaire serie over paar den. Afl.: De Palio van Sienna. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Int. atletiekwed strijden en voetbal Bundesliga. 11.15 Brennpunkt. 12.10 Kennzei chen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-over- zicht. 14.40 Teletekst-overzicht. 15.00 Die Hirtentochter Anait, pop penspel. 15.30 Das feuerrote Spiel- mobil. 16.00 Tagesschau. 16.10 Ma drid, Madrid, Madrid. 16.55 Ich wet te, es wird ein Junge..., aflevering uit „Denkste!?". 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 15.00 Heute. 15.03 Ferienprogram- ma für Kinder: Der Vamplr lm Hoch- haus, Tsjechische jeugdfilm (1979); 16.00 Ferienkalender; 18.20 Die Schlumpfe, tekenfilmserie; 16.35 Pee- nuts, tekenfilm. 17.00 Heute. Aansl.: Aus der Landern. 17.15 Tele-lllu- strierte. 17.50 Zwel echwarze Sche- RTBF 1 BBC 1 07.30 Breakfast Time. 10.00 Tarzan. 10.25 Animal Magic. 10.50 Jeckano- ry. 11.05 Take hart. 11 25 The Wom- blee. 11.30 Play school. 11 50 Songs of praise. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht. 14.27 Financieel- en nieuwsoverzicht. 14.30 Postman Pat. 14.45 Big Oay at Beckhole. 15.15 The Outlaw, Amerikaanse western uit 1943. Met: Jane Russell, Walter Hus ton, Jack Buetel e.a. Regie: Howard Hughes. 17.10 Play school. 17.30 Huckleberry Finn and his friends. 17.55 John Craven's newsround. ITV 10.25 Sesamstraat 11.25 Indoor bowls. 12.05 Wild Canada. 12.55 Co mic Stories. 13.00 Heggerty Hagger- ty. 13.10 Mooncat and Co. 13.30 The Sullivans. 14.00 Nieuws. 14.20 An- glia news. 14.30 Short story theatre: Anteus. 15.00 Crown Court. 15.30 Shillingsbury Tales. 16.30 Sons and daughters. Serie. 17.00 Heggerty Haggerty. Serie. 17.15 The Moomins. Serie 17 20 Video and chips. 17.45 Starstrider. SKY CHANNEL 17 00 Sky music box. 18.00 Sky-fi HILVERSUM 1 EO: 17 03 EO-Onder- weg 18.06 Tijdsein. 18.30 De rugzak. 18.50 De wolkenwagen. 19.03 Ron- dultradiokrant. 19.20 Van U wil ik zin gen. 19.40 Zomerbijbelschool. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 3.02 (Machtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 16.00 Wat een taaJ. 16.30 Nws. NCRV: 16.3a Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu (18.00 Nws). Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 NCRV-leerhuis. 19 15 Lied van de week. 19.30 Religieuze muziek van Haendel. 20 00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Poe- zie. RVU: 21.40 Over mensenrechten gesproken!? NOS: 22.00 Tambu - muziek. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Ne derland en z'n buren. 23.00 Grote en kleine vissen, hoorspel. 23.25 Piano muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 18.04 De avondsplts. KRO: 19.02 KRO goes Brilcream. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 16.15 Koorensembles van de omroep. Werken van Des Prez. Di Lasso en Diepenbrock. 20 00 Kasteelconcert. 21.30 Symfonische muz. uit de 20ste eeuw. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. MORGEN HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag, donderdag (7.03 Het levende woord. 7.20 Weer man Hans de Jong. 7.30 Aktualiteite- noverz. 7.45 Over kopen gesproken). 8.06 Hier en nu 8 54 Hebt u dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muz. bij de kof fie. 11.30 Rechtstreeks 12 40 Mid- dagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. Gast Cees Dam. 16.03 'Goudenregenensemble o.l.v. Ferry Wienneke. 16.30 Kletsma joor. 16.40 Van stad en land. 17.03 Zo maar zomers. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.11 AVRO-nieuwsklok NOS: 9.05 NOS- -sportief. 9.24 Waterstanden. 9 30 Nws. AVRO: 9.33 Je eerste 10 03 Buiten. 11.00 AVRO's radiojourn. 11.03 Duimeland 11.10 Je eerste 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-nieuwsklok. 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14 33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15 03 Op zoek naar hem. 15.20 Kruis punt. 15.30 Nws. 15.33 De wereld op donderdag HILVERSÜM 3 leder heel uur nws TROS: 7 03 De havermoutshow 9 03 Erik de Zwart. 11 03 De polderpoppa- rade. Vandaag komen de program ma's van 11 00-22.00 uur uit de Orangerie in Breda. 12.03 De Neder landstalige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS top 50 HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws 7 02 Groot en klein (8.00 Nws). 9.00 Le Coq d'Or. opera v. Rimsky-Koraakov, 11.05 Pianokwintet in g kl.t op. 57. Sjostakovltsj door het Beethoven- kwartet en Dlmltrl Sjostakovltsj. pia no. 11.40 Fluitsonales van J.S. Bach. 12.25 Operette. Vandaag: Edmund Eysler. 13.00 Nws. 13.05 „Voor men sen met twee linkeroren" op herha ling. EO: 14 30 Klass. klankiuwelen 15.30 Werken van Mendelssohn (S). 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 EO B Ei gen Opnamen. RADIO RUNMOND leder uur Ri|n- mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 7.30 Morgenmagazine 16.30 Middagmagazine met Henk van

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15