gehoordgezien Rijk kreeg het mooiste compliment van de koningin ADIO/TELEVISIE ,GiNr Ceidóe Soman t MAANDAG 27 AUGUSTUS 1984 PAGINA 7 ef i het ig, di gen op; 000 d had n De n, hai een iden hem Het blijft een merkwaardig heid in de carrière van Rijk de Gooyer, dat deze van huis uit komieke en niet onsym pathieke man bij voorkeur filmrollen van minder aange naam volk speelt, laag gees telijk allooi. Als ze in Duits land een Gestapofielt nodig hebben, roepen ze Rijk er bij en voor de rol van een sadis tische SS-er doen ze in Duits land ook graag een beroep op hem. Dat laat zich begrijpen. Een Duitse acteur bedenkt zich wel tweemaal voor hij een SS-er gaat spelen. Het volk daar mocht eens gaan denken, dat hij nog nazi sympathieën koestert. Dan maar liever Rijk uit Hol land geroepen. Die kan na de opnamen weer terug over de grens, gevrijwaard tegen de minachting door goede Duit- Geen woord hierover as. donderdag in de rubriek „Hemd van je lijf" op TROS- tv, Ned. II om 21.40 uur. Toch een zaal vol mensen die hem fris van de lever vragen stellen. Rijk maakt er geen interview, wel een mooie vertoning van. Als hij geen zin heeft in persoonlijke rechtstreekse antwoorden, stapt hij over op het geven van een voorstelling. Liep hij vroeger samen met kompaan Johnny alle zalen van Neder land af op de schnabbeltoer. Of hij daar nooit genoeg van kreeg? Nee, zegt Rijk, daar liepen prachtige mensen rond en hij geeft een imitatie van het nummer van het duo de RiKo's, het echtpaar Riet je en Koos dat een honde nummer bracht, maar dat al tijd in onmin lag. Rijk speelt dan voor hoe Koos zijn vrouw op het podium assis teerde en tegelijk sissend tus sen de coulissen haar huid vol foeterde. Buiten de tv-uitzending om wil Rijk wel even ingaan op zijn trek in onsympathieke rollen: ,,Ik heb daar eigenlijk geen verklaring voor. Ik heb bij mezelf ontdekt dat dat zo ligt. Ik kan dat ook niet hel pen. Jaren gelden zag ik de Amerikaanse acteur Richard Widmark in een film. Hij gooide toen een invalide vrouw met rolstoel en al van een trap. Dat is het gemeen ste wat je kunt doen. JVIaar ik dacht gelijk: je moet een groot acteur zijn om dit te kunnen doen. Daarom speel nP^ik graag rollen van misdadi- Rijk de Gooyer: ,,lk heb altijd graag een blonde held willen zijn. Daarom kan ik die niet spelen". gers en criminelen, ook wel politiemensen. Dat zijn ook criminelen, maar dan aan de goede kant van de wet. In de film „Soldaat van Oranje" speel ik de nazi-beul Breit- ner, die een Nederlandse verzetsman (Huib Rooymans) op de meest dierlijke wijze doodmartelt. Na afloop van de première van deze film worden de acteurs voorge steld aan de koningin. Toen ze bij mij kwam, zei ze: „Rijk de Gooyer, wat een afschu welijk enge man in die film". Ik zei toen: „Majesteit, dat is het mooiste compliment dat u mij als acteur kan brengen". Duivelswerk Die lust van Rijk in rollen van slecht volk moet iets te maken hebben met zijn ka rakter, een neiging zich min der mooi voor te doen dan hij is. Heeft dat iets met zijn op voeding van doen, zoon uit een streng Utrechts protes tants bakkersgezin, met een vader die vanuit zijn gerefor meerde geloof eisen aan zich zelf stelde en niet minder aan zijn kinderen? Dat komt er in het TROS- programma wel uit. Rijk: „Ik heb een leuke jeugd gehad, maakte al revues op de Mun- nik-HBS. Ik mocht alles wor den van mijn vader, behalve acteur. Die man had gelijk. Hij was streng gereformeerd en een acteur is iemand die in de huid van een ander kruipt. Volgens zijn geloof, waarbij angst voor de duivel hoort, wordt dat alleen ge daan door de duivel. Een ac teur heeft volgens zijn le vensovertuiging een duivels beroep". Rijk praat nog even door over die gespletenheid in hem zelf: „Ik heb altijd graag een móóie blonde held willen zijn met blauwe ogen. In het dagelijkse doen dan. Maar het gekke is, dat ik nooit zo'n rol zou kunnen spelen. Om dat ik graag zo'n held zou willen zijn, kan ik er als ac teur niet mee uit de voeten. Wat ik wel kan en ook doe is een slechte man in een rol een beetje belachelijk spelen. Dan wordt zo'n man nog be lachelijker dan hij al is". Hem wordt ook gevraagd naar de samenwerking met Johnny en vooral het eindi gen daarvan. Zegt Rijk: „Het is met Johnny heel moeilijk werken, maar niemand kan boos op hem worden. Zitten we een keer voor de opname van een tv-show met de hele bemanning compleet in de studio, maar geen Johnny. Opgebeld naar zijn huis. „Johnny? Die zit te vissen op de Westeinderplassen". Ik rij er als een gek heen, huur een boot en roei die plassen af, alsmaar roepend „Johnny", want hij zat is een rietkraag verscholen en haal hem daar maar eens uit. Eindelijk hoor ik de stem van Johnny: „Moet je mij hebben? Moet de show opgenomen worden? Dan ga ik direct met je mee, maar eerst thuis even een an dere broek aantrekken". Rijk beschikt over de gave van het acteren om dit na te spelen. Dat doet hij meer dan vertellen. Ook wanneer hem gevraagd wordt of hij wel eens een black out heeft met zijn teksten. Nee, Rijk leert gemakkelijk tekst. Alleen een keer had hij een liedje van Eli Asser met twaalf coupletten, die allemaal op elkaar leken. Hij kon het niet in zijn kop krijgen. Zei de re gisseur: „Ik hang die tekst op voor de camera, kun je het van het papier af lezen". Rijk close aan het zingen met zijn ogen gehecht aan de tekst. Begint de cameraman, die van de afspraak niets wist, steeds verder achteruit te rij den. Rijk speelt vervolgens voor hoe hij kruipend achter die Camera aan dat liedje di rect in de uitzending heeft gebracht. Eerste liefde Zit tot zijn grote verrassing ook nog zijn eerste liefde in de zaal. Een vrouw uit Bilt- hoven, vroeger Utrecht, die enige jeugdfoto's heeft mee gebracht. Daar staat Rijk als scholier op, maar ook die vrouw als meisje. Rijk: „Dat meisje ken ik. Daar was ik vroeger verliefd op". Die vrouw: „Ik ben gelukkig ge trouwd en heb vijf dochters". Rijk: „Jammer dat we dat niet allemaal vooruit hebben geweten". Mooie verhalen ook uit op tredens in Vlaanderen. Op de feestavond van een katholie ke zangvereniging moesten Rijk en Johnny eens voor geestige entr'acts zorgen. Rijk: „Ik vraag aan de diri gent hoe hij het stil krijgt in die roezemoezige zaal en die zegt: „Ik geef drie godvers vooraf". Ik zei nog, dat hij dat niet maken kon, met al die christenmensen in de zaal, maar die dirigent zei, dat dat in Vlaanderen veel gemakkelijker lag. Begint hij te zingen met opgeheven ar men: „God, verlos ons van het kwade". Rijk heeft geen plannen om op korte termijn terug te ke ren op de buis. Ook niet sa men met Johnny Kraay- kamp. Die heeft ziel en zalig heid verpand aan het toneel en Rijk houdt het op film. Wel gaat hij binnenkort naar Berlijn om in twee en een halve maand mee te doen aan een Duitse tv-serie, Rijk: „Er bestaat altijd nog het voornemen om samen met Johnny een kerst- of oud en nieuwshow op tv te ma ken en die te verkopen aan de meest biedende omroep. Joop v.d. Ende en Jacques Senf lopen al langer met dit idee rond. Verder voel ik wel voor een one man-show a la Jan Blaaser. Dan moet ik eerst een goede tekstschrijver hebben. Ik ben geen Kudi Carrell, die wij Rudie de Raaf noemen, omdat hij altijd Witzen jat van een ander. Dan breit hij er zelf een nieuw slot aan en zegt hij, dat die van hemzelf is. In een Duitse tv-show vroeg Rudi eens medewerking van ie mand uit de zaal. Toen stapte ik het podium op. Dat Duitse publiek kende Rijk niet, maar Rudi mij des te beter. Hij liet mij gauw de hoofd prijs in zijn show winnen. Zeker bang, dat ik hem voor •het publiek zou vertellen hoe ik over hem denk. Wim Kah noemde mij altijd een kleed kamerkomiek, maar daarbui ten kan ik ook wel wat'" HENNY Henny Huisman, fameus, hier en daar ook omstreden presentator van KRO's „Play Back Show" en in die hoedanigheid dief van me nig meisjeshart, zal op maandag 3 september om 19.12 uur vanuit de FIRA- TO in Amsterdam trachten het verzamelde volk te ver maken met een rechtstreeks uit te zenden aflevering van zijn show. Opnieuw zullen verschillende gasten hun best doen, de mimiek van o.m. The Pointer Sisters, André van Duin, Edith Piaf en Michael Jackson succes vol na te bootsen. En omdat iedere, zichzelf respecteren de omroep een uitgebreide presentatie op de twee-jaar lijkse tentoonstelling van beeld en geluid onontbeer lijk acht, geven ook Han van der Meer en Aad van de Heuvel in de RAI acte de présence. Hun praatshows op het gebied van de media vanuit de Blauwe Zaal zijn te zien op respectievelijk maandag 3 september en za terdag 8 september, beide op Ned. 1 om 15.30-16.00 MARGRIET Margriet Eshuys en het op treden van popmusicus John Watts met zijn band „The Cry" vormden begin juli twee van de attracties van het Parkpopfestival in het Haagse Zuiderpark, waardoor dit gebeuren 'kon uitgroeien tot „een groot succes", zoals deze krant toen schreef. Opnamen van het festival, waar destijds ruim zestigduizend mensen op afkwamen, zijn komende dinsdag 28 augustus te ho ren op Hilversum 3 in „VARA Lijn Drie". In plaats van het gebruikelijke popconcert zendt het radio programma tussen 19.00- 21.00 uur dan, naast de ge noemde Britse John Watts, hoogtepunten uit van de op tredens van de Ina Deter Band, The Sound, De Dolly Dots en Margriet Eshuys. Overigens staat„VARA Lijn Drie", dat die dag de pro vincies Drente en Overijssel doorkruist, in het teken van het thema „Doe-het-zelf". De omroep drukt ons daar bij op het hart niet onmid dellijk te denken aan klus jes in eigen huis, maar meldt dat o.m. aan het woord komen een restaura teur, een amateur-archeo loog en een self-made vlieg tuigbouwer. BENNY Benny Hill komt terug. TROS-tv kocht een nieuwe serie van dertien shows rond de Engelse komiek en zendt de eerste aflevering van „De Benny Hill Show" uit op zaterdag 1 september. De shows duren elk onge veer een half uur. De uit zendingen zijn speciaal ge richt op het kijkerspubliek in i het Europese vasteland en bevatten behalve oud materiaal ook een aantal nieuwe sketches. KRO-tv ziet het gezien zijn vrijpos tigheden niet meer zo met Benny zitten. Maag 1 Carsons lifer is er zeker van, dat zij i moeite zal hebben voor gerecht te bewijzen, dat de i van Rosemary Ward een elddadige alcoholist is. d verdient uit de ouderlijke ht gezet te worden. Ze t er echter op, dat Arthur bson de zaak van haar d. if behartigt. Voor Arthur tkent dit zijn eerste optre- n te ij' in het openbaar, hetgeen en nodige gevolgen heeft. ens. Uimy Carson vordert lang- maatrn op de weg naar zijn ge- i macde politieke carrière. Hij ïaven t Edgar Swann ervan we- regei te overtuigen, dat hij de i aan e man is om in zijn plaats i milreden. jet-UnJ uur Nederland 1. rkepad '84 l heiligen en hun vererings- len heeft het Geuldal geen •ek. De elfde Kerkepad- e start in Houthem, de ts van de H. Gerlachus, die I 1100 in Maastricht gebo- tnoet zijn. Hij vestigde zich kluizenaar in Hout hum, dat Iijn dood een pelgrimsoord Voorts vinden we in Val burg de heilige Rita, patro- 1 voor hopeloze zaken; in n op Geul St. Mauritius, de %oerder van het Thebai- i Legioen en in Wij Ire de je Gertrudis, die be- ïrmt tegen ratten- en mui- Wagen. Haar feestdag valt sf7 maart en dan wordt met 'fter huis en have bespren- De Geuldalroute eindigt lef klooster van de paters %mptoristen in Wittem, de hvaartplaats van de H. Ge- \JS. uur Nederland 1. in noo onderste steen lieden"!Amerikaanse filmers James iade loi' en Julia Reichert trokken jaar door hun land om 1sen te ontmoeten die Ti lijk communist zijn en rvan veel schade ondervin- Het communisme is nu g^iaa/ nog een van de grote V-/J_>es in de Verenigde Staten. Seeing Red" vinden we in- e de a$ende interviews met ge- en wer Amerikanen, die in de ja oprrerti9 lid van de Part'J wer' horen en door de massamedia 'sgeerd worden. In deze alle w; bekroonde film, komen ïondsre verklaarde anti-communis- septeni3an det woord, onder meer toe is Fld Heagan, Edgar Hoover n, nocr'cliard Nixon. iel be? Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 VOO 16.00 Club Veronica Clips. 18.25 Teleac: 'n Eigen Bedrijf beginnen, voorlichtingspro gramma. 18.40 Teleac: Follow Me 2, voorlichtingsprogramma. NCRV 18.55 De Roze Panter, teken film. 19.00 Whiz Kids, jeugdserie. Richie helpt z'n oudere computervriend Dave bij het ontwerpen van een in genieus spel. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 De Carsons, Australi sche serie. Jennifer is ervan overtuigd voor het gerecht te kunnen bewijzen, dat de man van Rosemary Ward een gewelddadige alköho- list is, die uit de ouderlijke macht gezet moet worden. 21.15 Hier en nu. 21.55 Kerkepad 1984. Route 11: Het Geuldal - „De heili gen ons voorgegaan". 22.20 Dertien stemmen over Prediker. Vanavond: Ds. R.H. Bremmer uit Ensche de. 22.25 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. De dochter van een politie-in- specteur ligt ernstig mis handeld in een ziekenhuis. Haar vader neemt op onge oorloofde wijze wraak. NOS 23.15 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthhorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Puppie, tekenfilm. Afl.: Pietje in Hongkong. 19.33 De Boefjes, Amerikaan se slapstickserie. Afl.: De grote revue (1937). 19.51 De schat van de Maori's (4), Nieuwzeelandse jeugd serie. De kinderen zijn op het nippertje ontsnapt. Ze vinden een tunnel, die naar een grot leidt vol kostbare kunstvoorwerpen. 20.15 Nero Wolfe, serie naar de verhalen van Rex Stout. Afl.: Moord volgens de re gels. Kort na elkaar worden er, schijnbaar zonder enig verband, drie moorden ge pleegd. Het laatste slachtof fer heeft een lijst met na men in zijn hand. 21.02 De onderste steen: Seeing red. Documentaire van James Klein en Julia Reichert over een van de grote taboes van de VS: het communisme. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.15 Musik Convoy. 19.00 Die Leute von Korabaek. 20.00 Tagesschau. 20.15 Magnum, Amerikaanse detecti veserie. Afl.: Dodelijke diepte. 21.00 Nur ein Viertelstundchen. 21.15 Anpassen oder Auswandern? Documentaire over de joden In de Sovjet-Uniè. 22.00 Muatta, i bin a Guckuck (1). Cabaretprogramma van en met Clau dia Schlenger en Hanns Meilhamer. 22.30 Tageathemen. 23.00 Verfolgt (Persued), Amerikaan se speelfilm van Raoul Walsh (1947). Jeb Rand (Robert Mltchum) weet zich van jongsaf aan achtervolgd door een onbekende met moordplannen, zon der dat hij de reden daarvan kent. Als weeskind grpeide hij op de ranch van Medora Callum (Judith Anderson) in Nieuw-Mexico op. Zij nam hem inder tijd bij zich, nadat er iets verschrikke lijks gebeurd was. Maar Jeb komt er maar niet achter, wat dat geweest kan zijn. 00.40 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Ein Colt fur alia Falie, wester- 18.20 Ein Colt fur alle Falie (2). 19.00 Heute. 19.30 Reportage am Montag 20.15 Karl May: Unter Geiern, Dults- -Franse speelfilm van Alfred Vohrer (1964). Op weg naar het westen wor den blanke kolonisten In het woeste berggedeelte van Llano Estacado door een bende overvallen, beroofd en vermoord. De bandieten weten handig iedere verdenking op de Indi anenstam van de Schoschonen te la- 21.45 Heute-journal. 22.05 Weisheit aus dem Oeten? Afl. 2: Een goeroe in New York: Sri Chin- 22.35 Sommerfestival im ZDF - Theater lm Fernsehen: Ein Mlttsom- mernachtstraum, komedie van Willi am Shakespeare. Met: Claus Eberth, Elisabeth Schwartz en Michael Ha- beck. 01.40 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Sesam9tra8se. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Traum von den verlorenen Koloniën 21.15 Berlin Alexanderplatz, film in 13 delen en een epiloog naar de ro man van Alfred Doblln van Ralner Werner Fassbinder. Met een Inleiding van Dr. Gunter Rohrbach. Deel 1 t/m 3. Met Gunter Lamprecht, Elisabeth Trlssenaar, Karin Baal e.a. Fassbin- ders enorme werk „Berlin Alexander platz" is het verhaal van de zowel brute als zachtmoedige Franz Biber- kopf, die ondanks alle teleurstellingen In de goedheid van de mens blijft ge loven. De film speelt In de twintiger jaren met zijn grote werkloosheid, po litieke en sociale onrust en het opko mend nazisme. Het eerste deel begint in 1928 als Franz Biberkopf uit het tuchthuis Berlijn-Tegel wordt ontsla gen, waar hij een straf van vier jaar heeft uitgezeten wegens moord op zijn geliefde Ida. 00.35 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Kameleon. Doe-programma vol verrassingen. 18.30 Take it easy. Deel 4 - les 5. 18.55 Tijdrover: Beestigheden. Afl.: Honden verzorgen. 19.05 Toerisme '84. Met de sneeuwt- rein naar de Pyreneeën (herh.). 19.40 Paardekoersen, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Poker (slot), tv-film van Dick Lowry. Met: Kenny Rogers, Bruce Boxleitner, Linda Evans, Harold 21.45 Rafael (3), driedelige Britse do cumentaire over het leven en werk van de Italiaanse kunstenaar. 22.45 Paardekoersen, journaal en Coda: „Ik heb vannacht..." van Jan Arends. RTBF 1 17.00 ONEM-vacatures. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Cine-vacances, jeugdprogram- 18.25 Les aguillages du reve, jeugd serie. 18.50 RTBF: Bonjour la fete, met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 Deux filles au tapis (All the Marbles), Amerikaanse speelfilm van Robert Aldrlch. Met: Peter Falk, Vlcki Frederick en Laurence Landon. Aansl.: Debat n.a.v. de film. 23.10 Journaal. TV5 19.00 Champs elysees. Amuse mentsprogramma. 20.30 Papa Poule. Televisie-serie. 21.25 Carnets de l'oventure. Magazi- Zanger Kenny Rogers en Bruce Boxleitner zijn voor de laatste keer samen te zien In „Poker". BRT 1 om 20.10 uur. BBC 1 18.05 Disney Time, tekenfilms. 18.50 Journaal. 19.00 Sport. 19.05 King Kong, Amerikaanse speelfilm uit 1974. Met: Jeff Bridges, Charles Grodln, Jessica Lange e.a. Regie: John Guillermln. 21.15 Only fools and horses. 21.45 Journaal. 22.00 Andrew Lord. 23.40 The Edinburgh Tattoo. 00.45 Journaal. BBC 2 17.30 Cricket. 19.10 Names and games. 20.50 Call my bluff, spelprogramma. 21.20 Tenko, tv-serie. 22.15 Muzikaal Festival van Edin burgh: Het Boston Symfonie Orkest. 23.05 Stories by Oscar Wilde. Van daag: Lord Arthur Saviles Crime (2). 23.20 Dear Ladies, het dorpsleven in Stackton Tressel. 23.50 Cricket. 00.20 Journaal. 00.25 Showjumping Hickstead. 18.05 Nieuws 18.10 Charlotte's web. Amerikaanse film (1973). 20.00 Krypton factor. 20.30 Coronation Street. 21.00 The Benny Hill show. 22.00 Nieuws. 22.15 The Long Good Friday. Britse film (1980). 00.20 Elton John Concert in Central Elton John treedt op in Central Park, New York. ITV om 00.20 uur. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box. Videoclip. 18.00 Sky-fi music. Gary Davles pre senteert de Amerikaanse top 100. 19.00 Cartoon time. Roger Ramjet. 19.05 Mr Ed. 19.30 Green Acres. 19.55 Charlie's Angels. Afl.: Angels on the street. The Angels proberen er achter te komen wie verantwoordelijk is voor mishandeling van de dochter van een dansschool-eigenaar. 20.45 Vegas. 21.35 Roving Report, aktualiteiten. 22.05 American Sports Cavalcade. 23.00-01.00 Sky music, box. Video- TV'Morgen HILVERSUM 1 TROS: 16.30 Maan dagmiddagmagazine. 16.30 Piekuur. 17.03 Aktua. 17.55 Mededel.(NOS) 18.06 Aktua. 18.15 Journalistenfo- i. 19.02 TROS Country. 20.03 Made in Holland. 20.30 Cafe chantant 21.02 Coulissen. 22.02 Aktua sport. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 00.02 Easy listnlng. 02.02 AVRO's Service Station. 06.02 Auto in? AVRO aan HILVERSUM 2 18.30 Uitzending van de Vrije Gedachte. 18.45 Uitz. van de Bond zonder Naam. VOO: 18.50 Ve ronica sport. 19.30 Veronica nws.ra dio. 19.33 Confrontatie (20.00 Nws). 20.30 Veronica nws.radio. 20.33 Trend. Teleac: 21.30 Turken, Marok kanen, Nederlanders, een cursus voor dienstverleners (8). 22.00 Latijn, taal en cultuur van de Romeinen, herh. les 16. VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nieuwsradio. 23.00 Het zwarte gat. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 AVRO:. 16.03 Toppop discoshow (17.30 AVRO's radio- journ.). 17.56 Per saldo. NOS: 18.04 De avondsplts. AVRO: 19.02 Sleepin' on the radio. 20.03 Folklive. 21.02 El pee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02 Northsea Jazzfestval 1984. HILVERSUM 4 VARA: 20.00 Plano- muz. v. Wagner en Liszt. 20.25 BBC Symf. Orch. Werken v. Bartok, Berg, Boulez, Debussy en Berg. 22.30 Jazz- rÏdkTriJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 AVRO: 7.03 Auto In? AVRO aan (7.30 en 8.30 AVRO's ra- dlojourn. 7.03 en 8.06 Per saldo). 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeidsvitami nen (10.03 Duimeland). 11.03 Polletje Piekhaar (10), hoorsp.serie. 11.30 Soundtrack. 12.03 Nederlandse Ar tiestenparade. 13.06 AVRO's radio- journ. 13.20 De AVRO Diligence. 13.57 Per saldo. 14.03 Trialoog. 16.03 „34 -'84. 16.30 Vakantie op Stillness. 17.52 Per saldo. 17.55 Meded.(NOS). HILVERSUM 2 KRO: 7.00 Nws. 7.11 Echo-kort. 7.13 Het levende woord. 7.21 Echo. 8.55 Postbus 900. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Op zoek naar de heilstaat. 10.00 Zomersproe ten (10.30 Nws). 11.00 Ouder worden we allemaal (11.30 Nws). 11.33 Met Anne. 12.00 Kruispunt, Overh.voorl.: 12.16 Uitz. v.d. landbouw. NOS: 12.26 Meded. v. land-en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Echo-polltlek. 13.30 Nws. 13.33 Van Marconi tot sateliet, 14.30 Nws. NOS: 14.33 Gelijke rechten, maar niet voor iedereen (4). 15.03 NOS-Om- budsman. 15.30 Nws. 15.33 Een le ven lang. TROS: 16.00 TROS HILVERSUM 3 leder heel uur nws. VARA's Lijn Drie. Thema: Doe het zeivers. 12.03 De verrukkelijke vijf tien. 14.03 Lijn Drie, vervolg, HILVERSUM 4 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goede morgen met Fons Rade makers (8.00 Nws). 9,00 Continu klas siek. 11.00 TROS Concertzaal. A. Werken van Mozart en Schubert. B. Opnamen van jonge Nederlandse en sembles met Nederlandse muz. 13,00 Nws. 13.05 De meest verkochte klass. tien. NCRV: 14.00 Vocaal recital. Lie deren van Gershwin. 14.20 In kleine bezetting. 15.15 Beroemde solocon certen. Werken van Falla. 16.00 In de schaduw van de (Russische) mees ters. Werken van Ljapunov. 16.45 Woord In de middag. RADIO RIJNMOND 07.30 Morgenma gazine. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. NEDERLAND 1 15.30 RVU: De telefoonshow. Thema:. Arbeidsethos. 16.00 Philadelphia (7), Australische tv-serie. Maggie en Da vid (3), Engelse serie. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Skulptur dea Griechen (herh.). 11.40 Muatta, i bin a Guckuck (1), herh. 12.10 Anpassen oder Au3wandern? (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekstoverzicht. 14.40 Teletek- stoverzicht. 15.00 Tamra, das Bedui- nenmadchen, poppenspel. 15.30 Das feuerrote Spielmobil, kinderserie. 16.00 Tagesschau. 16.10 Sie -er -Es.- 16.55 Spass am Dienstag, Walt Dis ney's Mickey-and Donald-Show. 17.20 Da schau her". DUITSLAND 2 15.03 Ferienprogramma fur Kinder: Flipperkugeln, Amerikaanse jeugdfilm (1977); 15.50 Ferienkalender; 16.05 Flipper, tv-serie. Afl.: Flipper vindt geld. 16.30 Mosaik, magazine voor ouderen. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-lllustrlerte. 17.50 Maine name iet Hase. DUITSLAND 3 BELGIE FRANS 1 17 00 Vacatur», ONEM. 17 15 Lolll- pop, kinderprogramma. 17.50 Cine- •vacancea, jeugdprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 10.00 Tarzan. 10.25 The Littlest Hobo, kinderserie, 10.50 Jackanory, kinderserie. 11.05 Take hart, kinderserie. 11.25 The Worn- bles, kinderserie. 11.30 Play school. 11.55 Cricket. 14.05 Journaal. 14.20 Weerbericht. 14.22 Flnancieel-en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.25 Bagpuss, kin derserie. 14.40 Cricket. 17.15 Play school. 17.35 Morph. 17.40 Popeye. 07.25 TV-Am. 10.30 Schooltelevisie. 11.25 European folk tales. 11.40 Struggle beneath the sea. 12.05 The protestors. 12.30 The Grovie chou- lies. 12.55 Wattoo, wattoo. 13.00 Portland. 13.10 Rainbow. 13.30 Gar dens for all. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 Afternoon plus. 15.00 Crown court. 15.30 That's Hollywood. 16.00 Follow that. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Portlsnd Bill. 17.15 Moomins. 17.20 Under the same sky. 17.50 Alan's days with the dolphins. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7