Favorieten stellen teleur in League Rob Strik uitgekookt naar zege in Bollenstreek-marathon Topscorers Rumoerige start Duitse competitie <k' xu Zwolsche Boys vloert PEC Zwolle SPOU I I MIBUIME LE1DSE COURANT MAANDAG 27 AUGUSTUS 1984 PAGINi' Nog drie clubs zonder verlies DEN HAAG Na twee speeldagen in de eerste di visie zijn SC Cambuur, Vi tesse en FC VVV nog zon der puntverlies. De Arn hemse formatie versloeg zondag Eindhoven met 5-2 door onder meer twee doelpunten van Van de Akker. FC VVV bleef on geslagen door met 1-0 van Wageningen te winnen. Cambuur toonde aan dat het dit seizoen een van de sterkste ploegen in de eer ste divisie is. RBC was in eigen huis niet opgewassen tegen de noordelijke for matie die door onder meer drie doelpunten van de nieuwe spits Boere een voudig met 4-1 won. De Friese spits was dit week einde niet de enige speler die driemaal doel troef. Zaterdag was Groenendijk voor FC Den Haag even eens driemaal succesvol in het duel tegen Helmond Sport. De karakteristieken zijn: Willem II - NEC 1-1 ((H)): 66 Van Gils 1-0, 79. Grim 1-1. Scheidsrechter Van der Laar. Tbesehouwers 3100, Geel: Huij- bregts en Van der Ven (beiden Willem II). Heerenveen - DS 79 2-0 (0-0): 56. Kist 1-0, 57. De Jonge 2-0. Scheidsrechter De Munnik. Toe schouwers 5100. Helmond Sport-FC Den Haag 4-4 (2-2): 2. Van Breemen 1-0, 11. Groenendijk 1-1, 23. Bou- is (strafschop) 1-2, 27. Nele- is (strafschop) 2-2, 49. Nele- ïs (strafschop) 3-2, 60. De Vroedt (in eigen doel) 4-2, 85. Groenendijk 4-3, 90. Groenen dijk 4-4. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 2.000. SVV - Veendam 1-1 (1-0): 40. Van Velzen 1-0, 53. Wiebing 1-1. Scheidsrechter Manuel. Toe schouwers 3000. Gele kaart: Van Kapel (SVV). RBC - SC Cambuur 1-4 (1-1): 8. De Jong 1-0, 33, 60 en 77. Boere 1-1, 1-2 1-3, 83. Erkelens 1-4. Scheidsrechter De Wit. Toe schouwers 3500. Gele kaarten: Schenk (RBC), Schouwenaai Cantello (SC Cambuur). Wageningen - FC VVV 0-1 (0-0): 2. Lensen 0-1. Scheids rechter Bosman. Toeschouwers 1500. Gele kaart: Van Tamelen (Wageningen). Heracles - De Graafschap 1-1 ((H)): 53. Poell 1-0, 71. Trentel- i 1-1. Scheidsrechter Hobé. Toeschouwers 4000. Gele kaart: Gritter (Heracles). Telstar - RKC 2-0 ((H)): 70. Mo- chizuki 1-0, 79. Nan 2-0 (straf schop). Scheidsrechter Dolstra. Toeschouwers 1700. Gele kaar ten: Haverkort (Telstar) en Jor- re (RKC). Eindhoven - Vitesse 2-5 (1-2): 34. Pelleboer 0-1, 40. Jonkers 1-1, 43. Nijenhuis 1-2, 74. Van de Akker 1-3, 86. Thijssen 1-4, f* Van de Akker 1-5, 89. Van Ton geren 2-5. Scheidsrechter Mul der. Toeschouwers 3000. ningstreffer met enig geluk tot stand zijn gekomen, de tweede treffer van Liverpool kwam in aanmerking voor de onder scheiding „doelpunt van het jaar". Phil Neal, Sammy Lee en de pas aangetrokken Paul Wash combineerden op rechts en lanceerden Kenny Dalglish aan de overkant. De 33-jarige Schot maakte nog een mislei dende beweging en liet de bal van zijn schoen hoog in het net krullen. In de mening dat het werk was gedaan en met de warme zon brandend op de rug raakte Liverpool in vakantiestem ming. De club 'moest boeten voor het gebrek aan oplettend heid bij uitvallen van Peter Mendham en Keith Bertschin die de stand gelijk trokken. Hoewel Neal voor Liverpool in de 67ste minuut een straf schop benutte, was het niet meer dan verdiend, dat vete raan Mick Channon in de laat ste .minuut 3-3 maakte. Manchester United raakte op soortgelijke manier een voor sprong kwijt. Hier was het Ni- gel Callaghan, die zestig secon den voor tijd voor Watford te- genscoorde, nadat Gordon Strachan van elf nieter voor het openingsdoelpunt had ge zorgd. West-Duitsland Het Westduitse publiek heeft de Bundesliga niet vergeten. Na een rampzalig seizoen, waarin de Duitsers niet mee telden in de Europese beker toernooien, buiten de prijzen vielen in het Europese kampi oenschap en het olympische voetbaltoernooi, liepen de sta dions op de eerste speeldag toch redelijk vol. Er kwamen gemiddeld 26.000 toeschouwers naar de negen wedstrijden van het warme eerste weekeinde en de kijkers kregen redelijke waar voor hun geld, al was het maar omdat het aantal treffers boven de vier per wedstrijd lag. De grote verrassing van de eerste wedstrijddag was de ne derlaag van kampioen VfB Stuttgart bij Kaiserslautern. Stuttgart verloor niet alleen het duel, door twee treffers van Brehme na een goed kwartier binnen twee minu ten, maar ook Buchwald. Al in de vijfde minuut viel de inter national uit met een ernstige blessure aan de linkervoet, mogelijk een gebroken mid denvoetsbeentje, na een over treding tegen Allofs. Pas ne gen minuten voor tijd scoorde Sigurvinsson, die weinig ruim te kreeg van Melzer, het te gendoelpunt van de straf schopstip. Arminia Bielefeld is geen ech te test geweest voor Bayern Miinchen zonder Rummenig- ge. De Bielefelders Waren daarvoor te zwak, maar wer den wel langdurig overeind gehouden door tekortkomin gen van de Beiers. München stond na een kwartier (Dremmler) al op 1-0, maar kwam ondanks een sprekende meerderheid niet verder, mede door het goede werk van Arminia-doelman Kneib. Na rust zorgde Reich voor een verrassende gelijkmaker en KAISERSLAUTERN Het begin van de Westduitse voet balcompetitie is gepaard gegaan met ernstige supporterson lusten. Al voor de aanvang van de wedstrijd Arminia Biele feld - Bayern München moest de politie in actie komen toen de aanhang van de Zuidduitse vereniging een treinstel zwaar beschadigde. Het compartiment werd in Neurenberg afgekoppeld. Tegen de 55 fans werd proces-verbaal opge maakt. Ook bij het duel tussen Kaiserslautern en de Westduitse kampioen VfB Stuttgart moest de politie optreden. Twintig supporters werden gearresteerd wegens het be2it van mes sen, omgebouwde alarmpistolen en boksbeugels. Aanlei ding tot het handelen van de politie was een grote vechtpar tij tussen meer dan 50 aanhangers van beide verenigingen op het parkeerterrein. van dat rpoment dacht Armi nia gelijkwaardig te zijn aan Bayern. Dat was ook zo, maar slechts gedurende tien minu ten. Een schitterende afstands- streffer van Nachtweih zette Bayern weer op winst en Matthaus nam acht minuten voor het einde het laatste beet je spanning weg. HSV won ook zijn eerste uit wedstrijd, maar niet dank zij het betere voetbal. De Ham- burgse voorhoede met McGhee en Milewski bestond nauwelijks. Borussia Dort mund was in de buurt van uit blinker Ulli Stein veel gevaar lijker. Voor rust vielen geen treffers, een verdienste van Stein voornamelijk. Ql^ h openingsdoelpunt van Heesen had Zore een vrir0 makkelijk antwoord, meter. De gelijke stand 1 drie minuten voor tijd v( Jr ken door Felix Magath, d!jj! een tegenstander een r<P gelukkig doelpuntje fabrpe' Schotland uit In de Schotse competitil wees Aberdeen ook zohd^en inspiratie van Strachafa.n goed voetbal in staat té IS- De Schotse kampioen bJ*2 de 100 procentscore dooprit overwinning met 2-0 in «Ve -wedstrijd tegen Dundee ted, halve finalist in de Cup 2 van vorig seizoen, De jonge aanvaller Eric },n maakte beide doelptPe Aberdeen is de enige clul zes punten uit drie weL— den. ;,L Glasgow Rangers school'** de tweede plaats door ee ter doelgemiddelde na STi thuis tegen de plaatselijhinj vaal Celtic. Rangers domjjaai de de wedstrijd in impoide de. stijl, maar bij Celticiluc doelman Pat Bonner iiims beste vorm. }e DEN HAAG Liverpool is heel wat minder kwiek uit de startblokken geko men dan menigeen in En geland had verwacht. De club begon de campagne, die moet uitlopen op de vierde titel in successie, met een magere 3-3 in de uitwedstrijd tegen Nor wich. De Europese beker houder ging mank aan zelfvertrouwen en had klaarblijkelijk niet vol doende compensatie in huis voor het vertrek van Graeme Souness, die nu in Italië bij Sampdoria speelt en de afwezigheid van Ian Rush. De gemakkelijk scorende spits heeft last van een knie-blessure en zou wel eens tien weken uitgeschakeld kunnen zijn. Na binnen een half uur met 2-0 voor te zijn gekomen, mocht Liverpool van geluk spreken één punt mee naar huis te nemen. Norwich .had de sensatie binnen handbe reik, maar John Deehan miste vanaf de strafschopstip. Met Liverpool uit vorm en het vernieuwde Manchester Uni ted door Watford op 1-1 ge houden was het Tottenham Hotspur dat een ambitieuze in tentie-verklaring uitgaf mid dels een overtuigende uit-zege van 4-1 op bekerwinnaar Everton. De nieuwe aanwins ten Clive Allen en John Chie- dozie namen drie doelpunten voor hun rekening. Liverpool nam zaterdag al na twee minuten de leiding, door dat Steve Bruce bij Norwich een debuut maakte zoals dat gewoonlijk alleen in nacht merries voorkomt. Hij schoot in eigen doel. Mocht de ope- DEN HAAG In het laatste weekeinde voor het begin van de voetbalcompetitie in de ere divisie werd opnieuw een serie oefenduels afgewerkt. Het meest opmerkelijke resultaat kwam op naam van PEC Zwolle, dat met 3-2 verloor van onbetaalde stadgenoot Zwolsche Boys. De overige uitslagen zijn: Papendrecnt - Excelsior 1-4 (0-1): 0-1 Jalink, 0-2 Schinkel, 0-3 en 0-4 Rid derhof, 1-4 Michielsen. Vitesse Delft - Sparta 1-11 (0-5): Van Gaal, Léngkeek, Olde Riekerink en Vsn der Weel (ieder twee), Van den Berg, Andriesen en Blind scoorden voor Sparta, Vermeulen maakte op de stand 0-9 het tegendoelpunt. Gruno - FC Groningen 1-7 (1-4): Bos man, Van Dijk, McDonald, Mulder, Mason, Van Tiggelen en Van der Valk (eigen doel) maakten de treffers van FC Groningen, Stomp scoorde Alteveer - Roda JC 2-18 (0-11): de doelpunten van Roda JC werden ge maakt door Marijnissen (6), Gorter (4), Jans (3), Daerden (2), Hansen (2) en Van der Ven. Haarlem - Sportul Studensk Boeka- rest(Roe) 2-0 (1-0): 30. Böckling 1-0, 86. Tol 2-0. Fortuna Sittard - Al Nasr (Saoedi Arable) 3-0 (0-0: doelpuntenmakers Holverda (tweemaal) en Hoyer. Zwolsche Boys - PEC Zwolle 3-2 (1-0). Neuteboom maakte voor 1500 toeschouwers de drie doelpunten voor de sterkste amateur hoofdklas ser uit het Noordoosten, Mulder en Ligtenberg scoorden voor de Zwolse profclub. Excelsior - Slikkerveer 4-1. 1-0 Van Goozen, 2-0 Van Goozen, 2-1 Van Buren, 3-1 Ridderhof, 4-1 Van der Padt. Scheidsrechter Van de Heuvel. Toeschouwers 1100. AZ '67 - Go Ahead Eagles 2-2. 1-0 Loggie, 1-1 Voskamp, 1-2 Small, 2-2 Tol. Scheidsrechter Van der Niet. Toeschouwers 5000. Wolfgang Rolff van HSV tackelt Bernd Klotz van Borussia Dortmund, terwijl Felix Magath toekijkt. Doelman Pat Jennings van Arsenal is verslagen door Kerry Dixon van Chelsea, die net als teamgenoot Pat Nevin de armen opsteekt. (lier •irstr lijst Vail, drit Verlies voor Hongaaarse elf LEIDEN Uitgekookt liet oud Leidenaar Rob Strik in het begin van de Bollenstreek marathon een aantal tegenstanders uitrazen. Door het (te) warme weer voorzag hij een flink aantal uitvallers, zeker als er in het begin hard gelopen zou worden. Na net geen twee en een half uur kreeg hij gelijk. :Na ongeveer vier kilometer wedstrijd besloot Hagenaar Hans Vrolijk samen met vete raan Kees Hendriks de solo van de Amerikaanse Joan Be- •noit uit Los Angeles te imite ren. Los Angeles is echter .Noordwijkerhout niet èn Vro lijk en Hendriks zijn Benoit 'niet zodat halverwege al dui delijk werd dat zij geen kan sen meer hadden op de over- winnig. Kort na het bereiken van de halve afstand moest eerst Vrolijk zijn poging opge- :ven en na ruim 25 kilometer stapte ook Hendriksen uit de race. Tegen die tijd waren de latere winnaar Rob Strik en de Engelsman Paul Bryan al aan het front gesignaleerd. Gezamelijk het werk opknap pend liepen zij langzaam maar zeker van de rest van het deel nemersveld weg. Uit* het pele- ton wist alleen nog de Zwijn- drechtse rolstoeler Huub Ne- lisse te ontsnappen. Nelisse reed een constante race en wist op circa 35 kilometer aan sluiting te vinden bij de twee koplopers. De aansluiting van Nelisse bracht de nodige on rust bij Strik die bijna direkt demareerde en een flink gat sloeg op die laatste vijf kilome ter. Nelisse, bekend uit de Bloemenmarathon, rolde ge staag door en wist ook Bryan te lossen. Robert Strik, ooit Leids tienkamp kampioen, won de Bollenstreek Marathon in de voor deze weersomstan digheden erg snelle tijd van 2.29.53 uur, op exact drie mi nuten gevolgd door Nelisse. Paul Bryan, de andere vluch ter, kwam na 2.33.42 uur bin nen en had ook weer een rui me drie minuten voorsprong op de volgend loper, Gerard Smit uit Gouda. In de uitstekend georganiseer de wedstrijd kwamen slechts 21 lopers onder de drie uur, maar daar waren wel zeven regionale atleten bij. NSL-er Wim Broekhof was van hen de snelste met zijn tijd van 2.51.19 uur. Hij werd op een halve minuut gevolgd door clubgenoot Hans Hoogeveen die op zijn beurt 40 seconden voorsprong had op Katwijker Ed Duindam (Rijnsoever). NSL was niet alleen in de or ganisatie vertegenwoordigd (net als de Spartaan overigens) maar zag nog vier man binnen komen onder de drie uur. Eef Warmerdam voerde een groepje aan met Piet van der Luijt en Jan Eijker. Voor deze drie werden tijden genoteerd die dicht bij elkaar lagen 2.57.07, 2.57.25 en 2.57.29 uur. Ad Ulijn kwam daar ruim een minuut achter (2.58.50 uur) en bleef daarmee Wim Hazenoot (Rijnsoever) en Ben Hagen (spartaan) ook ruim anderhal ve minuut voor. Hazenoot no teerde 3.00.25 uur, Hagen kwam tot 3.01.23 uur. Snelste dame werd NSL-lid Erica Steenvoorden die met haar tijd Winnaar Rob Strik legt de laatste meters af van de Bollenstreek Marathon. van 3.31.04 uur net voor de Leidse veteraan-3 (60 jaar en ouder) Henk Hakker. Hakker noteerde een uitstekende tijd van 3.31.31 uur en won daar mee het vet-3 klassement. Winnaar bij de andere vetera ne klassen werden Sietse Monsma uit Leeuwarden (vet 1) met een tijd van 2.48.48 uur en een achtste plaats in het al gemeen klasement en Jan Jansen uit Maastricht (vet. 2) met een tijd van 3.03.27 uur en een 29e plaats algemeen. GERT VELTHUIZEN Het eerste Mexicaanse doelpunt is een feit en de nederlaag voor de Hongaren tekent zich al af. BOEDAPEST Honga rije, met Nederland in gedeeld in een groep van de kwalificatieron den voor het wereld kampioenschap 1986, heeft zaterdag met 2-0 (1-0) van Mexico verlo ren. Negrete en Boy maakten voor 10.000 toe schouwers in het Volks stadion van Boedapest de doelpunten. Honga rije, dat woensdag nog met 3-0 van Zwitserland had gewonnen, was een zwakke tegenstander voor Mexico.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10