Nieuw plan voor winkelcentrum aan Meerkreuk REGI0(J0UR)NAAL SN/REGIO GROTE BEZWAREN VAN OMWONENDEN EN WINKELIERS TEGEN OORSPRONKELIJK PLAN KTIÈ Wielerronde hoogtepunt or anjefeesten Veilingfonds missiewerk faidóaOowiant DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1984 PAGINA 5 AAN DEN «kenden heb- &cht uit een ge- ^iuto aan de Be- 44.800 sigaren sigaren zaten Jozen en waren een sigaren- dieven had- Slinker tocht- Tde auto kapot sigaren had- larde van ruim Auto van de weg geraakt ROELOFARENDSVEEN Een 29-jarige automobilist uit Roelofarendsveen is vannacht rond half een op de Alkema- delaan door nog onbekende oorzaak van de weg geraakt. De auto kwam tegen een weg wijzer tot stilstand. Aanvanke lijk leek de situatie ernstig zo dat de man naar het Acade misch Ziekenhuis is vervoerd,, maar daar bleken de verwon dingen mee te vallen. Van nacht nog 'is de automobilist naar huis gebracht. Surfpakken gestolen LEIMUIDEN Uit een loods op een jachthaven in Leimuiden zijn in de nacht van dinsdag op woensdag 50 surfpakken (wetsuits) en 5 surfplanken gestolen. De waarde van de buit be draagt ruim 40.000 gulden. Het hangslot van de deur van de loods is geforceerd. De loods staat op een afge sloten terrein en de politie vermoedt dat de daders over het hek zijn geklom men en de buit met een boot hebben afgevoerd. Succesvolle actie amateur-agenten ALPHEN AAN DEN RIJN Drie Alphense knapen van 16, 17 en 18 jaar beleefden giste ren een succesvol optreden als amateur-agent. Zij konden twee jongens aanhouden die op gestolen brommers reden. Het was het drietal opgevallen dat de twee jongens nog niet de vereiste leeftijd bereikt hadden om op een brommer te rijden en sprak hen daarop aan. Waarop de twee jeugdige dieven op de vlucht sloegen. De gestolen brommers werden met het signalement van de dieven aan de politie overhan digd. Afscheid van pastoor Saers ALKEMADE Pastoor A. Saers neemt zondag offi cieel afscheid van de paro chie H. Maria Presentatie. Dat gebeurt met een Eucha ristieviering om elf uur in de parochiekerk aan het Pastoor Onelplein. Na af loop van de viering is er een receptie in de aula van de St. Jozefschool naast de kerk. iedereen wordt dan in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van de pastoor en zijn huisgenote mevrouw Van der Poll. Politie verijdelt poging tot inbraak ALPHEN AAN DEN RIJN Door toedoen van surveillerende agenten werd vannacht een poging tot inbraak in een kledingzaak in de Aarhof verijdeld. Twee agenten brachten een routinebezoek aan het winkelcentrum en troffen daarbij de voordeur van de kle dingzaak vernield aan. Er was nog niets gestolen. In de bosjes achter het winkelcentrum kon even later een 25-jarige Alphenaar worden aangehouden. Hij was bij de komst van de agenten op de vlucht gesla gen. VETERING -noet te komen heeste bezwaren Igen de bouw J„Centrum voor en Detailhan- I woningen aan (reuk in Oude heeft architect ek zijn eerste jzigd. De nieuwe is inmiddels in- Iij het Alkema- entebestuur. Ne ontwerp wordt ïgshoogte van het urn met drie meter it naar negen me- igeveer even hoog ïggende woningen daan. De architect zijn nieuwste plan vierkante meter ite boven op de van de winkels idien vervalt de an de maisonnet- ir ontstaan 28 klei- xhuurflats zonder irschijnlijk in de ictor zullen wor- I. De maandelijkse flats komt daar- t op vier a vier- :ig gulden. De ont- kt dat deze flats de woningbehoefte ssers voorziet. Een {rijpende wijziging vplan is het laten an de oorspronke- 'e passage. De toe- >ezoekers van het rum kunnen even- nat te regenen eta- ken. Het centrum 1^™*Jblijk aan de buiten- - len van twee meter •12 66 lis. Het thans drie wavde pad tussen de Peeklaan en de Roeloffstraat wordt een royale zes meter brede straat. Op de ongeveer vijftienhonderd vierkante me ter grondoppervlak voor de tailhandel en diensten zullen ongeveer tien a twaalf winkels kunnen worden gerealiseerd plus enige praktijkruimtes voor artsen, tandartsen en physiotherapeuten. Ook wordt er een bank en de apotheek in gehuisvest. Overbewinkeling Van de tien a twaalf winkels vallen er slechts twee of drie in de voedingssector. Het ge hele project wordt onderge bracht bij een institutionele belegger. Zoals bekend wordt het Alkemadese gemeentebe stuur al geruime tijd overstelpt met bezwaarschriften tegen de mogelijke bouw van (nog) een winkelcentrum aan de Meer kreuk, naast dat van de Di- gros. De meeste bezwaren richtten zich tegen het opoffe ren van een groenstrook, het stedelijk karakter van de nieuwbouw en verwachte ver- keers- en parkeeroverlast. De diverse middenstandsvereni gingen vrezen voor overbe winkeling en dientengevolge voor faillissementen van ge vestigde winkeliers. Opvallend is evenwel de over weldigende belangstelling van in Roelofarendsveen, Oude Wetering en zelfs Rijpwete- ring gevestigde winkeliers. Niet minder dan zeven van de in de dorpskern van Roelofa rendsveen gevestigde midden standers overwegen, volgens architect Stroek, serieus ver huizing naar de Meerkreuk of het openen van een tweede zaak in het nieuwe winkelcen trum. Zoals bekend hebben de in Roelofarendsveen gevestig de winkeliers een eigen plan ingediend voor de aanleg van een soort winkelerf met volop parkeergelegenheid op de driehoek Langeweg-Noordein- de-Westeinde. Haalbaarheidsonderzoek Architect Stroek benadrukt dat hij dit plan toejuicht en re alisering ervan zeker niet in de weg wil staan. Een, in op dracht van hem, door het Cen traal Instituut Midden- en Kleinbedrijf uitgevoerd haal baarheidsonderzoek bevestigt deze zienswijze. Een van de voorlopige conclusies in dit rapport luidt namelijk: „Het verdient aanbeveling eerst tot realisering van de winkelvoor zieningen aan de Meerkreuk in Oude Wetering over te gaan wanneer is vastgesteld dat de gewenste kwalitatieve verbe teringen van het winkelappa raat in Roelofarendsveen kun nen worden gerealiseerd". An ders vreest het Centraal Insti tuut voor Midden- en Kleinbe drijf dat de totale „winkel- structuur in Alkemade-oost er negatieve gevolgen van onder vindt." Een tekening van de zuid-west gevel van het nieuwe winkel centrum aan de Meerkreuk. Swingavond Jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruishoornlaan 21 in Lisse opent zaterdag weer zijn deuren. De afgelopen vier weken hebben vrijwilligers het centrum opge knapt: alles is geverfd in frisse, moderne kleuren. De discotheek is verplaatst waardoor de swingzaal ruimer en groter is geworden. Zaterdagavond kan men van ne gen tot twee uur terecht voor de eerste swingavond, die gratis toegankelijk is. De mogelijkheid bestaat een kortingskaart te kopen die reductie geeft op alle acti viteiten van Magnifiosi, telefonisch te bereiken onder nummer 02521-16755. Maria - Hem el va art De Lourdesgrot in Zevenhoven vormt zaterdag weer het decor voor de viering van het feest van Maria ten Heme lopneming. Pastoor R. van Essen SJ zal in concelebratie met andere priesters om zeven uur de H. Mis opdragen aan het altaar van de Lourdesgrot. Kinderen kunnen een bloe menhulde brengen bij Maria tijdens de offerande. Het zal overigen» één van de laatste officiële handelingen worden van pastoor Van Essen, want hij neemt op 3 september af scheid. KPJ Het Play Back Festival van de Zoeterwoudse KPJ gaat zaterdag 25 augustus van start. Tot komende zon dag kunnen belangstellenden zich hiervoor nog in schrijven bij Ad Blijleven, Ambachtsherenweg 3, tcL 3183 en bij Peter Rotteveel, Zuidbuurtseweg 2, tel. 2426. beiden in Zoeterwoude. Alleen Zoeterwoudenarcn kan nen deelnemen, individueel of als groep. Molentocht De Rijnstreek Molenwandeltocht van de Wandelkring Lei den en Omstreken wordt zaterdag en zondag gehouden vanuit Zoeterwoude Rijndijk. De langere routes voeren door het molengebied ten noordoosten van Leiden. De kantine van voetbalvereniging Meerburg aan Laan de Goede Herder is de startplaats. Voor de 40 kilometer moet tussen negen en tien uur worden gestart, voor wat betreft de overige afstanden, 5, 10, 15 en 25 kilometer heeft men de tijd tussen negen en twee uur. Inschrijven kan aan de start en kost twee gulden vijftig tot vier gulden vijftig. Puzzeltocht De traditionele wandel-puzzeltocht in Rijpwetering staat zaterdag op het programma. Het wordt een boei end gebeuren met een woordpuzzel, strikvragen en di verse andere opdrachten. De tocht voert door en rond Rijpwetering en over de Poeldijk. Deelname kost twee gulden per persoon, de start is bij het Dorpshuis naast de R.K. kerk aan de Pastoor van der Plaatstraat Voor nadere informatie kan men bellen met 01712-8654. J55-6622 KAMEI Tel. Of -20 00 u. nt zoekun^mae weer in Veender en Lijkerpolder maand< J r ikgeleger iRENDSVEEN Het vissen op snoek mag weer. Van GD ir tot en met 31 januari 1985 is het 'jagen' op deze vis- toegestaan in de Veender en Lijkerpolder, buiten de hoogstevan Roelofarendsveen. Overigens dienen snoekvis- aiuminiu het bezit te zijn van een speciale snoekvergunning, per en pjgbaar is bij de visclub 't Looze Vissertje. Door over- i aatsen ln zestjen gulden op girorekening 3810564 ten name ®n" club, wordt de vergunning toegestuurd. 26. Zat. gst van de vergunningen wordt gebruikt voor de be- van een gezonde visstand in de polder. Er is een be- lissie in het leven geroepen waarin vertegenwoordigd IAKING loemde visclub, beroepsvisser Leo van Egmond en de kamer voor de Binnenvisserij. De afgelopen winter is to jr. mi en milieu-onderzoek ingesteld door de operationele tijdige de Kamer voor de Binnenvisserij. De resultaten hier- ®n42j^ken een tweede en een derde onderzoek, die nog- ,et teieft zullen worden afgesloten. Afhankelijk van de resul- >629 bur|v»ezen zal de Beheerscommissie, voor zover mogelijk, m. vROifnemen. LANGERAAR De wie lerronde op zaterdag 25 augustus vormt het hoog tepunt van de oranjefees ten in Langeraar. Er wordt gestreden in diver se leeftijdscategorieën. Het parcours zal worden uitgezet rond de Aarhoe ve: Halkesstraat, Van Wassenaerstraat, Van der Hoevenstraat. Opgave voor de wielerronde van Ter Aar is mogelijk tot maandag 20 augustus. De ronde wordt georgani seerd door het Oranjecomité Juliana in Langeraar. Om half tien is de start voor jon gens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar. De categorie 16 tot en met 29 jaar begint om tien uur. De 30-plussers be ginnen om elf uur. Om twaalf uur begint de strijd om het Ter Aarse kampioen schap, alleen voor inwoners en inwoonsters van Ter Aar van 16 jaar en ouder. Wissel- bekers wachten winnaar en winnares. Bij de overige „open" wedstrijden zijn voornamelijk geldprijzen te verdienen. Opgeven is moge lijk bij J. van der Meer, Heemraadsingel 23, telefoon: 01722-4513, of M. van Tol, Paradijsweg 11, telefoon 01722-2600. Donderdag 23 augustus wor den de oranjefeesten geo pend met muziek. Vanaf 19.00 uur maken Arti et Reli- gioni en muziekvereniging Eensgezind uit Nieuwkoop een rondgang door het dorp. Om 20.00 uur wordt een mu zikale show gegeven op het terrein van Altior. Daar staan ook diverse kermisat tracties opgesteld, die tot en met zaterdag toegankelijk zijn. Vrijdag 24 augustus staan in het teken van de kinderfeesten, die voor een belangrijk deel samenvallen met de kinderzomerspelen. Kinderoptochten, waaronder de Grabbeltonoptocht (acht uur) hebben steeds het Al- tiorterrein als eindpunt, en daar worden ook de kinder spelen gehouden (vanaf half drie). Zaterdag 25 augustus worden de festiviteiten afgesloten met de spelcombinatie voor deelnemers van 13 tot en met 20 jaar, aansluitend 21 jaar en ouder. Deelname gra tis, inschrijven vanaf half drie. ZOETERWOUDE De jaarlijkse veiling van de Zoeterwoudse werkgroep missie en ontwikkeling staat weer voor de deur. De opbrengst van de veiling wordt verdeeld over 14 gebieden in de wereld waar Zoeterwoudse paters of zusters werkzaam zijn of werkzaam zijn geweest. De afgelopen jaren zijn enkele missiona rissen overleden of definitief terug gekeerd naar Holland. In die situatie blijft de Zoeterwoudse werkgroep toch het betreffende gebied financieel steunen. Een van de gebieden die wordt gesteund ligt bijvoorbeeld in Ndola (Zambia) waar zuster Elisabeth van Grieken de scepter zwaait. Zij krijgt wat extra aandacht. De werkgroep missie en ontwikkeling is al maanden in de weer met de voorbereidingen voor de veiling op vrijdag 21 en zater dag 22 september. Mensen die al een steentje willen bijdragen kunnen dat doen door middel van een storting in het Veiling fonds. Het bankrekeningnummer voor het veilingfonds is 37.53.24.100 van de Rabobank Stompwijk-Zoeterwoude. Vermel ding van „veilingfonds" is aanbevelenswaardig. Het gironum mer van de werkgroep is 4265827 ten name van „Werkgroep missie en ontwikkeling" te Zoeterwoude. AFGEBEELD OPEL KADETT 0LVMPIA SPECIAL VAN F19 341,-VOOR F 17.995,-.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5