'Openen kluis Andrea Doria rechtsreeks bp de televisie crMYSTERIE OVER INHOUD BRANDKAST mm R.DIO/TELEVISIE QaidódOowumt MAANDAG 13 AUGUSTUS 1984 PAGINA 7 tïj vj 4JL 'J ILVERSUM In de nacht ean donderdag op vrijdag zal jssen twee uur en half drie, |t zesentwintig jaar, de we- }ld weten wat er in de kluis kn de Andrea Doria zit. Is et slechts zeewater of klop- ledia, pn de geruchten dat er een van Hirtuin aan bankbiljetten, rei- ezoek heques en juwelen in ligt gedaajgeslagen. de Amerikaanse cineast fi duiker Peter Gimbel, een e datllg uit een rijke warenhuis- vejmilie, en zijn vrouw Elga i gerqndersen betekent het ope- herenjen van de brandkast in elk n eenbval het einde van een Ik zal [oom. Zij waren het die met mogefehulp van een uit 30 man Instaande duikersploeg in breeptember 1981 de stalen kast vreedit het op 26 juli 1956 gezon- luxe Italiaanse passa- jersschip Andrea Dofla be- jrijdden. Geholpen door de (odernste duiktechnieken lalde de ploeg in augustus 81 af naar de bodem van de itlantische Oceaan om op Wee vragen een antwoord te inden: is het schip gezonken idat een waterdicht schot itbrak zoals de verhalen loeten doen geloven en ligt in de twee kluizen van het [hip inderdaad een fortuin in geld en juwelen? |)at de brandkast van de bank lie kluis van de purser ligt |og op de zeebodem) niet di- ict na aankomst in New i^ork werd geopend, houdt ferband met een documentai- die de Gimbels van deze iele operatie hebben ge blaakt. Deze wordt de dag p||oor het openen van de stalen C^ast bij de AVRO vertoond woensdag Ned. I om 20.45 lur). sretig koewei Peter Gimbel en Elga f^ndersen hebben laten weten r hen de documentaire iet allerbelangrijkste is, zagen (e zelf in dat er een stunt no- Peter Gimbel en Elga Andersen, die rond de zes miljoen gulden In het Andrea Doria-project investeerden. De laatste dagen van de haaienbewaking van de Andrea Doria- kluis zijn ingegaan. In de nacht van donderdag op vrijdag zal de brandkast worden geopend. dig was om hem aan de man te brengen. Dit werkstuk zou niet zo gretig van de hand zijn gegaan als de kluis al zou zijn geopend en het mysterie ont huld. De film is weliswaar knap gemaakt, maar is straks niet meer dan één van de vele documenten over het duiken naar een gezonken schip en zijn schat. De actualiteit, die door de Gimbels zelf is ge creëerd (zij bepaalden de ope ningsdatum van de brand kast), heeft er voor gezorgd dat de documentaire, die het tweetal zo'n zes miljoen gul den heeft gekost, een gewild produkt werd. De vele televi sie-maatschappijen in onder meer Europa, Amerika en Australië hebben dan ook een flink bedrag moeten neertel len om de uitzendrechten er van, gekoppeld aan de recht streekse satelliet-beelden van het openen, te kopen. Voor het Newyorkse amuse mentspark Coney Island bleek het onderbrengen van de stalen kast in het haaien- bassin een lucratieve zaak. In de afgelopen drie jaar werd een record aantal bezoekers gemeten. De reden voor Peter Gimbel en zijn Duitse vrouw Elga (een ex-actrice) om de kluis in het haaienbassin te hangen was niet vanwege be zoekersaantallen of, zoals wel wordt beweerd, omdat haaien goede bewakers zijn, maar omdat het zeewater-milieu gunstig werd geacht voor het behoud van de inhoud. Ten slotte had de stalen kast bijna dertig jaar in zeewater van 6 graden Celsius gelegen. Voltooid Het heeft twee-en-een-half jaar geduurd voordat de docu mentaire was voltooid. Pas begin dit jaar kwam hij ge reed. Uit 53 uur film, die tij dens de 35-dagen durende ex peditie werden geschoten, moesten de interessantste beelden worden gezocht. Het grootste probleem was echter het geluid. De onderwater-op namen zijn namelijk zonder hulp van een microfoon vast gelegd. De conversaties tussen de mensen op het schip en de duikers ging via een soort te lefoonlijn. Behalve het uitzoe ken van de beste scènes heeft het veel tijd gekost om die ge sprekken en later toegevoeg de onderwatergeluiden syn chroon te laten lopen met de beelden. Compressie- duiktechniek Om acht uur per dag op ze ventig meter diepte te kun nen werken, moest de zoge naamde compressie-duiktech- niek worden toegepast. Ande re methoden waren te gevaar lijk. De duikers verbleven in een ruimte op het schip waar de druk zes maal zo hoog was als de normale luchtdruk. Doordat ze helium inplaats van zuurstof ademden, ver vormden hun stemmen tot Donald Duck-proporties. De documentaire geeft een goed beeld van de spannin gen, de behaalde successen en de problemen die met zo'n zoek-actie gepaard gaan. Er wordt echter wel de indruk gewekt dat het werkstuk is vervaardigd met het idee er een zo groot mogelijk publiek mee te bereiken. Er zit dus een entertainment-element in, dat er eigenlijk niet in thuishoort. Spectaculair Peter Gimbel dook al een dag nadat de Andrea Doria op 250 kilometer ten oosten van New York na een aanvaring met het Zweedse schip de Stock holm was gezonken, naar de zeebodem om foto's te maken. Gefascineerd door de geruch ten over de twee kluizen en het waterdichte schot ver vaardigde hij al eerder een documentaire van een vorige poging de kluis uit de Atlanti sche Oceaan op te vissen. Vol gens Cees van Drongelen is dit werkstuk echter lang niet zo spectaculair. Toch zendt de AVRO op de (donderdag)avond vooraf gaande aan het openen van de kluis door de ex-brandkast- kraker Sal Schillizzi beelden van deze documentaire uit. In een aantal korte uitzendingen wordt dart ook aandacht be steed aan de voorbereidingen die getroffen moesten worden om de stalen kast, een fabri kaat van Lips, open te kun nen maken. In de reportages, vervaardigd door Fons van Westerloo, is onder meer te zien hoe technici ervoor heb ben gezorgd dat de kluisdeur inderdaad open zal gaan. Zij moesten hiervoor algen en roest verwijderen. Specialisten Uit Engeland werden specia listen gehaald die op preciese plekjes de noodzakelijke gaat jes rond het slot boren. Aan de combinatiecode heeft men niets meer omdat de slotbalk is verroest. Fons sprak met Peter Gimbel en Elga Anders- en over de duik-operatie en de documentaires die eruit voortvloeiden. Van Westerloo zal ook met specialisten in gaan op de vraag of het geld en de cheques inmiddels niet zijn verteerd. In een poging de veronder stelde waardepapieren zoveel mogelijk intact te laten, zal een chemische vloeistof, die zwaarder is dan water, in de kluis worden gespoten, opdat het papier met het stijgende water mee naar buiten komt drijven. Bij het openmaken van de kluis zullen onder anderen de Amerikaanse douane en juris ten aanwezig zijn. Archivaris sen van de bibliotheek van het Amerikaanse congres zijn met microscopische instru menten ter plaatsen om moge lijk verregaand verdwenen opschriften alsnog te ontcijfe- HANS PIËT NIEUWSLEZER HANS VAN ZUL: Herkend worden streelt natuurlijk je ijdelhcid HILVERSUM Als kind was Hans van Zijl al gek van alles wat met de radio te maken had. Samen met broer Joop, bekend van het televisie journaal, speelde hij dik wijl radiootje. Dat spel heeft hij nooit meer los gelaten. Hij heeft er, zo dra zich de kans voor deed, zijn beroep van ge maakt. Eerst was er echter nog op veertienjarige leeftijd Minjon, de jeugdomroep van de AVRO, die voluit als Minia tuur Jeugdomroep Nederland door het leven ging. Daarna volgde in de persoon van de AVRO zelf de „grote" om roep. Hans van Zijl werkte er bij het Radiojournaal en kwam ook bij zijn volgende baas, de TROS, bij de actuali teitenrubriek van de radio terecht. „Ik zat eigenlijk al tijd in die actuele sfeer, maar heb bij de TROS ook wel eens amusementsprogram ma's gedaan", aldus Van Zijl. In 1968 zei hij de TROS en het Hilversumse vaarwel. Er volgde een vier jaar durend „radioloos tijdperk": Hans van Zijl begon een eigen be drijfje in reclamespotjes en bedrijfsfilms. „Dan zie je de slechter wordende economie aankomen en wil je wel weer in vaste dienst", aldus Van Zijl. Voor hem betekende dat: terug naar de omroep. In dit geval in 1972 naar de „Radionieuwsdienst, ver zorgd door het ANP". Een leuke baan, vindt hij. „Je weet altijd als eerste wat er in de wereld aan de hand is. Natuurlijk, dat is meestal el lende. Dat schokt je wel, maar je neemt er afstand Hans van Zijl was als kind al gek van alles wat met de ra dio te maken had. van. Je moet vermijden dat de luisteraar dat opmerkt". Herkend De anonimiteit van de radio is voor hem maar betrekke lijk. Heel vaak wordt hij her kend op zijn stem. „Als je er gens zit, dan komt na een mi nuut of drie onherroepelijk de vraag: „Bent u die meneer van het nieuws?" Aan de ene kant doet dat je goed. Het streelt je ijdelheid. Maar soms is het wel eens vervelend". Hans van Zijl, zelf invalide, heeft die anonimiteit in 1979 verlaten toen hij zich sterk maakte om de Zuidafrikaan- se sportploeg wel als deelne mer aan de Paralympics in Nederland te krijgen. De ac tie mislukte. De Zuidafri- kaanse ploeg, waarin van rassenscheiding tussen blank en zwart geen sprake was, deed niet mee. Zijn bemoeienis met die spe len voor gehandicapten bete kent niet, dat hij actief is in de invalidensport „Ik houd van zwemmen, maar verder ben ik alleen sportbeoefenaar voor de buis", lacht hij. Hans van Zijl, vanwege zijn werk woonachtig nabij de randstad, voelt zich nauw verweven met het oosten des lands. „Mijn familie komt van oorsprong uut Dèventer. In de oorlog heb ik zelf ook nog een half jaar in Deventer gewoond. Daar en ook in Diepenveen, Olst en Wijhe woont nog steeds familie van me". NOLLY SPEIJERS Vhiz Kids alph, de pratende computer dein Richie Adler helpt de jon- voorjns meestal uit de proble- 9en te/7. Ditmaal moet hij een en vrlar problemen voor Alice n stei^ossen 2e is namelijk hele- 3™on0a/ kapot van een nieuwe 'n de k,as' Michael. 7 vier vrienden komen er \hter, dat Michael een duis- r verleden heeft, want hij i. prdt door de FBI gezocht, 'anneer Richie en de jon- ins echter merken, dat er )n val voor Michael gezet ïrdt, staan ze klaar om hem helpen. Helaas kunnen ze ets doen, omdat ze Alice leimhouding beloofd heb- 1.00 uur Nederland 1. ?n Lj ;?fterkepad '84 der c pder leiding van dominee de fonno Bleij bezoekt het PRV-programma het mooie xhouwen-Duiveiand, waar li van monumenten te vin- rslevpn zijn. Het vroegere han- fis- en scheepvaartcentrum frikzee kan alleen al op 500 torische gebouwen bogen. mVf de periode van zijn groot- Ie economische bloei, de dertiende eeuw, stamt de asthuiskerk. Op de route t in gt vervolgens het plaatsje menifeischor, dat een exact lart oorbeeld is van een Zeeuws -n- mgdorp. In Brouwershaven 1 bij Inden we een kerk, die be ft e$houwd wordt ais een voor- jk hfad van Vlaamse kust- vthiek. is \T tend 17.55 uur Nederland 1. baren Pt,ijn<j/emd van je lijf E ja Barry Hughes en Ed Nij- zit Rob de Ntls voor het programma „Hemd van je r voor een kritisch publiek bi het Utrechtse Jacobi-thea- gr (er. Daar de vragen van tevo- id w/e/7 geselecteerd zijn, komt mee Ie ultkleedpartij van de zan- ird. ier niet verder dan zijn slipo- rttrai\ertje. Zo zijn vragen over veralijn prlvé-leven er al direct fleggvitgegooid en ook geijkte che dragen worden zoveel moge- wofofr vermeden. Van het twee aat. Jlur durende gesprek komen laJe Interessantste drie kwar- ekenfBf °P het 8cherm' 20.00 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 Kurt Russell als Elvis Presley en Felicia Fenske als Lisa Marie Presley in „Elvis, The Movie". Ned. II om 20.40 uur. vatting slotceremonie Olym pische Spelen. AVRO 20.00 Hemd van je lijf, waarin bekende Nederlanders door het publiek worden onder vraagd. Vandaag: Rob de Nijs. 20.40 Elvis, the movie, Ameri kaanse speelfilm uit 1979 over het leven van Elvis Presley, t.g.v. zijn sterfdag zeven jaar geleden. Met: Kurt Russell, Season Hu- bley e.a. Regie: John Car penter. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Club Veronica Clips. 18.25 Teleac: Magazine Najaar 1984, cursusinformatie. NCRV 18.55 De Roze Panter, teken filmserie. 19.00 Whiz Kids, avonturense- rje. Alice is helemaal weg van Michael, een nieuwe klasgenoot. Michael heeft echter een mysterieus ver leden. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 De Carsons, tv-serie. Godfrey Carson ziet de kan sen op een politieke carriè re van zijn zoon stijgen. Sa rah mag bij haar grootvader logeren en wil eigenlijk niet meer naar huis. 21.15 Hier en nu. 21.55 Kerkepad '84. Route 9: Schouwen-Duiveland - „De jas van de kerk". 22.20 Dertien stemmen over Prediker, serie meditaties. Afl.: Ds. W.G. Rietkerk, Utrecht. 22.30 Hill Street Blues, Ameri kaanse serie. Neal Was hington kan het drama van de neergeschoten winkelier niet vergeten. Hill staat plotseling oog in oog met zijn vader. NOS 23.15 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. 19.12 Studio Sport. Samen René Eijbersen presenteert de actualiteitenrubriek „Hier en Nu". Hierin zijn onder meer re portages te zien over het groeiende vandalisme op de lijn Zoetermeer Den Haag en de Amerikaanse film „Straight" over de dramati sche en agressieve aanpak van het drugsprobleem. Ned. I om 21.15 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.15 Musik Convoy, vanuit Geldern. 19.00 Dio Leute von Korsbak. 20.00 Tagesschau. 20.15 Magnum, Amerikaanse detecti veserie met Tom Selleck. De oude dame Agatha Kimball vraagt Magnum 21.00 Nur eln Viertelstündchen. Ca- rolln Relber presenteert bekende me lodieën. 21.15 Kontraste. 22.00 Chris Howland prasentlert Hochstleistungen. 22.30 Tage8themen. 23.00 Leichte Beute (Sitting Ducks), Amerikaanse speelfilm uit 1978. Re gie: Henry Jaglom. Simon (Michael Emil) werkt als boekhouder voor een Newyorks syndicaat, dat met illegale gok- en kansspelen veel geld Incas seert. Zijn vriend Sidney (Zack Nor man) haalt hem over,, de organisatie voor driekwart miljoen lichter te ma ken. Ze verstoppen de buit in de ban den van hun auto en vertrekken naar Florida. Vandaar uit zijn ze van plan met een vliegtuig naar Costa Rlca te reizen. De kleine opschepper Sidney voelt zich al gelijk een hele rijkaard en gedraagt zich ook daar naar. Si mon probeert hem wat af te remmen, maar hij kan Sidney niet beletten twee meisjes öp te pikken. 00.25 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Olympia am Nachmittag. Hoogtepunten Olympische Spelen. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Olympia-Studio Los Angeles. Balans van de 23e Olympische Spe- 21.00 Ex und hopp, de carrousel van onze wegwerp-cultuur. 21.45 Heute-journal. 22.05 Sommerfe8tival in ZDF - Theater lm Fernsehen: Der Men- schenfeind. Hellmuth Karasek, criti cus van „Der Spiegel" koos in de se rie „beste theaterproducties" voor „De misantroop" van Mollere, dat opgevoerd wordt door het Deutsches Schausplelhaus uit Hamburg. Kara sek zal een korte Inleiding bij dit klas sieke toneelstuk geven. Alceste (Will Quadflieg) is een mensenhater gewor den, omdat hij de maatschappelijke leegloop van zijn tijd doorziet. Niette min houdt hij van Cellmene (Johanna Llebeneier), tegen wier koketterie zijn verachting niet Is opgewassen. Zo be ledigt hij de invloedrijke Oronte, wiens verzen hij genadeloos kriti seert. Als Alceste zijn proces verliest, breekt hl) deflnltef met de wereld om hem heen en trekt zich in eenzaam heid terug. De levenslustige Cellmene volgt hem niet, waardoor hij dubbel wordt gekrenkt. 00.25 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Sesamstrasoe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. .20.15 Dio Verwustung von Amazo- nien, tv-serle. 21.00 Die Krimistunde, vier misdaad verhalen van Henry Slesar. 22.00 Antiquitaten von Morgen (5). 22.00 Das Sommerkonzert: Werken van Stravinsky, Ravel en Blacher. 22.55 Journaal. BRT 1 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Triangel Club. 18.35 Take it easy, deel 4 - les 4. 19.00 Tijdrover: Vissen. 19.10 Programma van het Vrije Woord. 19.40 Programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Poker (1), driedelige tv-film van Dick Lowry. Als Brady Hawkins, een keiharde gokker met veel lef en een gezond verstand gaat het Kenny Ro gers duidelijk voor de wind in deze tv-film. Op zekere dag krijgt hij het verzoek zijn zoon, van wie hij het be staan niet vermoedde, te helpen. Op weg naar de stiefvader van zijn zoon, Rufe Bennett, die tevens een oude vijand van Brady Is. krijgt hij gezel schap van de jonge gokker Billy Mon tana (Bruce Boxleltner) en een dame met een verleden, Jennie Reed. 21.40 Afrika (slot), serie over Afri kaanse culturen van Basil Davidson. Afl.: De nalatenschap. 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 20.00 OLYMPISCHE SPELEN. Over zicht laatste dag met: marathon he ren, jumping individueel, torensprin- gen dames, sluitingsplechtigheid. RTBF 1 18.20 Les aquillages du reve (11), jeugdserie. 18.50 RTBF: Bonjour la fete, met Guy Lemalre. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 Time after time, Amerikaanse SF-film van Nicholas Meyer (1979). Met: Malcolm McDowell, David War ner, Mary Steenbergen. Aansl.: Debat n.a.v. de film. 23.10 Journaal. TV 5 19.00 Champs Elysees. Amuse mentsprogramma. 20.26 Papa Poule. Tv-serle. Afl: Een moeilijke dag voor Papa Poule. Ber nard is alleen thuis en geniet van de rust. De vroegtijdige thuiskomst van zijn kinderen met 15 vrienden is het begin van een hoop ellende. 21.15 Carnets de l'aventure. Magazi- Kenny Rogers speelt de hoofd rol in de drie-delige mini-serie „Poker". BRT 1 om 20.10 uur. ingeland Gary Davies presenteert de Amerikaanse top honderd. Sky Channel om 18.00 uur. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Kids froifï Degrassi Street, jeugdserie. 18.40 Journaal. 18.55 South-east at six. 19.15 Olympic Grandstand. 20.10 Star Trek, SF-serie. 21.00 Only fools and horses, tv-serle. 21.30 The Harding Trail. 22.00 Journaal. 22.25 Dog Soldiers, Amerikaanse thriller. 00.30 Nieuwsoverzicht. 00.50 Open University. BBC 2 19.10 Nieuwsoverzicht. 19.15 The black sheep of Whitehall, Engelse komedie (1941). 20.30 Imagines worlds. 21.00 Call my bluff, spelprogramma. 21.30 Tenko (8), tv-serie. 22.25 Dear Ladies, tv-serle. 22.55 Stories by Oscar Wilde, serie. 23.10 Cricket. 23.40 Newsnight. 00.25 Star brass. 00.55 Tv-cursussen. ITV 18.00 Dangermouse. 18.15 Happy days. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Movie memories. 20.00 The Krypton factor. 21.00 Brass. 21.30 Jonathan Dimbledy's search for the American dream. 22.00 The Sweeney. 23.00 News at ten. 23.20 Anglla reports. 23.30 Hill Street Blues. 00.30 Portrait of a legend. 01.30 Reflection. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. Videoclips. 18.00 Sky-Fi Music. Amerikaanse top honderd met Gary Davies. 19.00 Cartoon Time. Roger Ramjet 19.05 Mr. Ed. 19.30 Green acres. 19.55 Charlie's Angels. Afl.: Fallen Angels. 20.45 Vegas. Afl.: Dead singer. 21.35 Roving report. 22.00 American Sportr Cavalcade. 22.55-01.00 Sky Music Box. TV-morgen NEDERLAND 1 15.30 RVU: De telefoonshow. Thema: Iedere groep zijn uniform. 16.00 Phi ladelphia (5), Australische tv-serie. Philadelphia koopt een aandeel in een raderboot 16.50 Maggie en Da vid (1), herhaling Engelse jeugdserie. DUITSLAND 1 10.23 Eine Wunderbare Liebe (L'e- trange desir de M. Bard), Franse speelfilm uit 1953 (herh.). 11.50 Um- schau. 12.10 Kontraste. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekstoverzicht. 14.40 Te- letekstoverzicht. 15.00 Der Meister- dieb, poppenspel. 15.30 Der Spatz vom Wallrafplatz, jeugdprogramma. 16.00 Tagesschau. 16.10 Frauenge- schichten. 16.55 Spass am Dien stag, jeugdprogramma. 17.45 So 6ind Kinder DUITSLAND 2 13.15 Teletek8t-overzicht. 14.40 Te- letekst-overzicht. 14.55 Programma- -overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Fe- rienprogramm für Kinder: „Der Weg nach Norden', Amerikaanse jeugdfilm (1972); ca. 15.45 Ferlenkalender; ca. 16.05 Flipper. Amerikaanse tv-serie. Afl.: ...als levensredder. 16.30 Mo esik, voor de oudere generatie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-lllustrierte. DUITSLAND 3 RTBF 1 12.00 Teletekst. 17.00 ONEM-vaca- tures. 17.15 Lollpop, jeugdprogram ma. 17.50 Cine-vacances 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 Mickey and Donald, kinderse rie. 10.25 The littlest hobo, kinderse rie. 10.50 Jackanory, kinderserie. 11.05 Why don't you...7. kinderserie. 11.30 Play school. 11.55 Cricket. 14.05 Journaal. 14.20 Weerbericht. 14.22 Financieel en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.25 Bagpuss, kinderserie. 14.40 Cricket. 17.20 Play school. 17.45 Battle of the planets, SF-serle voor de Jeugd. ITV 07.25 TV-Am. 10.25 Sesamstraat. 11.25 Europese volksverhalen. 11.40 Wielrennen. 12.05 The protectors. 12.30 Groovie goulies. 12.55 Wattoo wattoo. 13.00 Portland Bill. 13.10 Rainbow. 13.30 Gardens for all. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 Glen- roe. 15.00 Crown Court. 15.30 That's Hollywood. 16.00 Follow that. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Portland Bill. 17.15 Moomins. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. TROS: 17.03 Aktua. 17.55 Mededelin gen (NOS). TROS: 18.06 Aktua. 18.15 Journallstenforum). 19.02 TROS Country. 20.03 Made in Holland. 20.30 Cafe chantant. 21.02 Coulissen. 22.02 Aktua Sport. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 00.02 Easy listening. 02.02 AVRO's Service Station. 06.02 Auto in? AVRO aan. HILVERSUM 2 (16.30, 17.30 en 18.00 Nws). 18.30 NIK. 18.45 Uitz. van de Bond zonder Naam. VOO: 18.50 Ve ronica sport. 19.30 Veronica nws.ra- dio. 19.33 Confrontatie (20.00 Nws). 20.30 Veronica nws.radio. 20.33 Trend. Teleac: 21.30 Turken. Marok kanen. Nederlanders, een cursus voor dienstverleners (6). 22.00 Latijn, taal en cultuur van de Romeinen, herh. les 14. VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nws.radio. 23.00 Het zwarte gat. HILVERSUM 3 (leder heel uur nws) AVRO: 16.03 Toppop Disco Show (17.30 AVRO's radiojourn.). 17.56 Per saldo. NOS: 18.04 De vakantiespits. AVRO: 19.02 Sleepin" on the radio. 20.03 Folklive. 21.02 Elpee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02 Northsea Jazz. HILVERSUM 4 VARA: 16.30 The Han nover Band: Symfonie no. 1 van Beet hoven. 20.00 Orgelmuziek van Bach. 22.40 Het Radio Kamer Orkest, m.m.v. Wolfgang Bottcher, cello en Geoffrey Madge, plano. Klass. mu ziek. 22.00 Jazz-op- vier. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nws. AVRO: 7.03 Auto in? AVRO aan (7.30 en 8.30 AVRO's radiojourn. 7.03 en 8.06 Per saldo). 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeidsvitaminen (10.03 Duimeland). 11.03 Polletje Piekhaar (8), hoors- p.serie. 11.30 Soundtrack. 12.03 Ne derlandse Artiestenparade. 13.06 AVRO's radiojourn. 13.20 De AVRO- -dlllgence. 13.57 Per saldo. 14.03 Tri aloog. 16.03 '34-'84. 16.30 Vakantie op Stillness. 17.52 Per saldo. HILVERSUM 2 KRO: 7.00 Nws. 7.11 Echo-kort. 7.13 Het levende woord. 7.21 Echo 50 jaar (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). 8.55 Postbus 900. NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Op zoek naar de heilstaat. 10.00 Zomersproeten. Echo 50 jaar (10.30 Nws). 11.00 Ouder wor den we allemaal. 11.30 Nws. 11.33 Met Anne. 12.00 Kruispunt. Over- h.voorl.: 12.16 Ultz. v.d. landbouw. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo 50 jaar. 13.00 Nws. 13.10 Echo-poll- tlek In de regio. 13.30 Nws. 13.33 Van Marconi tot satelliet. 14.30 Nws. NOS: 14.33 Gelijke rechten, maar niet voor ledereen (2). 15.03 NOS-om- budsman. 15.30 Nws. 15.33 Een le ven lang. TROS: 16.00 TROS HILVERSUM 3 leder heel uur nws. VARA: Van 07.00-18.00 aktualltelten via Dingen van de Dag. 07.03 Geso- demeurders. 09.03 In afwachting van... 11.03 Doorloper. 12.03 Pavil joen 3. 14.03 Peter Holland. 16.03 De verukkelijke vijftien. HILVERSUM 4 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goede morgen met prof. Noach (8.00 Nws). 9.00 Continu klassiek. 11.00 TROS^Ïoncertzaal. 13.00 Nws. 13.05 De meest verkochte klassieke tien. NCRV: 14.00 Vocaal recital: Dichterliebe, Schumann. 14.50 In klei ne bezetting. 15.15 Beroemde solo concerten: Werken van Viotti. 16.00 In de schaduw van de (Russische) meesters. Werken van Kallnnikov. 16.45 Woord In de middag.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7