Dag gratis zwemmen bij derde lustrum van zwembad Poelmeer Boris is een vrolijke hond hond zoekt; huis Toeristen bestormenTweede Kamer REGIOGeidae Somatit Zwembad Poelmeer. OEGSTGEEST Zwem bad Poelmeer viert dit jaar zijn derde lustrum, ofwel het 15-jarig bestaan. In het najaar van 1969 werd het openlucht zwembad te Oegstgeest officieel geopend door wethouder Van der Voet van openbare werken. Of ficieus was het bad al eer der open. Het ondervond toen nog niet zo veel con currentie van omliggende gemeenten en het eerste jaar telde men maar liefst 345.000 betalende bezoe kers. Een aantal waarvan men nu nog slechts kan dromen. Toch bleef het openluchtbad ook andere jaren vele bezoekers trek ken. Poelmeer is tot op heden een echt zwembad gebleven „zonder op smuk" en dit wordt ken nelijk toch door velen op prijs gesteld. Vorig jaar steeg het bezoekersaantal weer tot 100.000. Daarbij moet men er rekening mee houden dat het sei zoen in Oegstgeest vier maanden duurt en dat daarna de aandacht weer volledig ligt bij het over dekte bad. Op 25 augustus gaat men het derde lustrum in Poelmeer groots vieren. De hele dag wordt „volgebouwd" met acti viteiten en het kost de bezoe kers helemaal niets. Om te be ginnen kan men gratis zwem men. Ook kan men deelnemen aan een prestatietocht over af standen van 400 en 750 meter. Na afloop krijgt iedereen die het gehaald heeft een fraaie medaille. De start zal plaats vinden tussen 9.00 en 9.30 uur. Op ht zwembadterrein wordt een cross-circuit uitgezet en kan de jeugd deelnemen aan een echte fietscross die onder meer georganiseerd wordt door de fietscrossvereniging „De Rakkers" uit Leiderdorp. Er komt een fietscross-stunt- team die een spectaculaire de monstratie zal geven. Tijdens de lustrumviering wordt in het Poelmeerbad door een onderwatersportvere niging een demonstratie gege ven en de bezoekers worden in de gelegenheid gesteld met een uitrusting (zuurstoffles e.d.) de bodem van het zwem bad te verkennen. Verder is er een uitgebreid middagpro gramma waar aan wordt deel genomen door een „windsurf- club", er is een zweminstuif en er zal vooral veel spelmateri aal, zoals bruggen, aanwezig zijn. Voor de jeugd komt er een disco en als er voldoende belangstelling voor bestaat een playback show. De lustrumviering wordt be sloten met een „Moonlight- party" met medewerking van een steelband. Tevens wordt er dan een barbecue gehou den. Dit is het enige dat niet gratis is, kaarten voor de bar becue kan men afhalen bij het zwembad. Mocht het weer niet meewerken, dan verplaatst men het lustrumfeest naar het overdekte bad. Het gebeuren ('s avonds toegankelijk voor 18-jarigen en ouder) wordt ge organiseerd door het personeel van het zwembad en het be stuur van de zwem- en polove reniging VIVAX die ook 15 jaar bestaat. Boris een hond die vro lijkheid uitstraalt. „Ik ben blij", lijkt Boris te willen zeggen (blaffen, eigenlijk) als hij verwach tingsvol kwispelend naar het baasje opkijkt. Vreemd dat zo'n enthou siaste hond geen belang- stelling bij asielbezoekers opwekt. Het zal wel te maken hebben met zijn afkomst. Boris is een bas taardbouvier en zeker zijn lange staart en flinke oren zullen bij de ware liefhebber slechts weer stand opwekken. Onzin natuurlijk, want zo'n vro lijke pluimstaart en spitse oren maken van Boris juist zo'n aantrekkelijke hond. De „boef" werd in het Jac Ur- lusplantsoen in Leiden gevon den en op 7 mei van dit jaar naar het asiel gebracht, waar hij nu dus al weer ruim drie maanden achter de tralies „zucht". Zijn leeftijd wordt op 2,5 jaar geschat en hij is van het mannelijk geslacht. De kleur van zijn zeer ruwe, rui ge vacht is overwegend zwart, maar aan de voorkant, op de kleurd. Deze witte bef geeft het dier een zeer apart tintje. Boris is een stuk kleiner dan een „normale" bouvier, maar kan nog wel flink uit de klui ten gewassen worden ge noemd. De hond van deze week is een erg lief, speels dier. Hij ravot dolgraag met kinderen, Boris kan dan ook prima met het Boris is een ondeugende hond. jongere deel der mensheid overweg. Zijn speelse gedrag wil nog weieens ontaarden in een brutale kwajongenstreek. Dat Boris brutaal is, is ook wel aan hem te zien. Zijn ogen worden voor een groot gedeelte bedekt door een fikse pony en dat geeft hem een Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan...tenzij het dier een aoed tehuis vindt. De in de rubriek beschre ven honden zijn óf gevonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende re denon afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook vol slagen onzinnig. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur on dergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van cir ca 80 gulden (voor katten is dat 45 gulden) ten bate van zwerfdieren ziin ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Die renasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 411670. Geopend di. t/m vr. 10-12 en 14-17 uur, za. 10-12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. wat ondeugend uiterlijk. Boris vindt honden aardig, maar katten rekent hij niet tot zijn kennissenkring. Kleinvee, zo als konijnen en cavia's, kan ook al niet van Boris' sympa thie op aan. De bastaardbouvier is één brok energie en deze energie bron moet regelmatig worden geleegd door Boris veel bewe ging te gunnen. Het komt in dit geval goed uit dat de hond graag in de auto zit; een ritje naar het strand kan gemakke lijk worden gemaakt. Boris zoekt een ruim huis met een flinke tuin, in een flat zou hij niet kunnen wonen. Dat is voor hem én de menselijke bewoners niet zo goed. Het dier kan als gehoorzaam wor den betiteld, maar niet als hij te lang alleen wordt gelaten. Als je tegen Boris zegt: „Ik ga even weg, ga maar rustig in je mand liggen", dan zal hij dat beslist niet lang doen. De kans is groot dat de boef zich dan gaat gedragen als de be kende olifant in de porcelein- kast. En dat kun je zo'n on dernemend en levenslustig beest niet eens kwalijk ne men. Boukje Veel lezers van deze rubriek hebben belangstelling getoond voor Boukje, het hondje dat afgelopen zaterdag in de krant werd voorgesteld. Boukje is verhuisd naar een gezin in Warmond en ze zit daar prima. In huis wonen kinderen en veel andere die ren, waaronder een hondje, zodat Boukje zich niet gauw zal vervelen. DEN HAAG Nu de zon niet elke dag zijn gezicht wil laten zien is er opval lend veel bedrijvigheid in en rond de Haagse histo rische gebouwen. Het Vredespaleis, diverse mu sea en niet te vergeten het Binnenhof worden dagelijks druk bekeken, besnuffeld en gefotografeerd door honder den toeristen. Zij komen op eigen gelegenheid, of via ge organiseerde trips de residen tie binnen hollen. De gidsen hebben hun handen vol om de leergierige personen het een en ander over Neerlands historie, kunst en parlement te vertellen. Zo krijgen de gidsen van het Binnenhof momenteel dage lijks veertien rondleidingen te verwerken. Per keer zijn er ongeveer vijftig deelnemers, dus een kleine rekensom leert dat er per dag zevenhonderd toeristen te weten komen hoe Toeristen „bezetten" dagelijks de banken van de Tweede Kamer. het Nederlandse parlement Jiouden, maar tijdens de zo- functioneert (of volgens som- mermaanden is het altijd veel migen niet functioneert). Nu drukker. Deze maanden is de worden in het Binnenhof het belangstelling, door het wat hele jaar rondleidingen ge- minder mooie weer, veel gro- ter dan vorig jaar. En de be- Stofferen langstellenden hebben het voordeel dat ze tijdens het re ces in de bankjes van de Tweede Kamer mogen zitten. Normaal geproken wordt al leen de Ridderzaal bezocht en wie naar de Tweede Kamer komt kan vanaf de publieke tribune de „ver van m'n bed show" meemaken. Veel deelnemers aan de ex cursies vragen zich af waar de groene gordijnen zijn geble ven, die ze tijdens de debatten op de televisie altijd zien han gen en waar achter de echte belangrijke beslissingen zou den worden genomen. Welnu, fdie zijn op het moment bij de stomerij. En volgende week kan men helemaal niet in de Tweede Kamer terecht, want dan worden de bankjes ge stoffeerd. De gidsen gunnen het publiek dan een kijkje in de 'Eerste Kamer. De kamerleden zullen hun nieuwe bankjes overigens wel nodig hebben want de rappor ten, verslagen en notulen sta pelen zich dagelijks flink op. De postkamer van de Tweede Kamer begint zo langzamer hand op een papierfabriek te lijken. Dat moet toch een aar dig vooruitzicht zijn voor de kamerleden die nu in zonnige oorden aan de rand van een zwembad liggen met een koe le dronk in de hand. ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1984 P Onder redactie van Ton Pieters. VAN DEN OORLOG: „Keuring van voor het leger opgeëischte paarden te Leiden". MOBILISATIE: „Eenige jon- P™1 gelieden, de biljetten lezende, p he waarin de opkomst met spoed van heel de militie en {arrj landweer gelast werd". Foto onder: an DIEPTREFFEND: „Een diep Pn treffende plechtigheid in deze aren ernstige dagen was het défilé refer van grenadiers en jagers, hu- \rote zaren en veldartillerie voor H.M.de Koningin op het voor plein van het Koninklijk Paleis in Den Haag. H.M. was in het gezelschap van Prins Hendrik en Prinses Juliana, en van den gouverneur der Residen- \ei<j 4 tie, generaal A. Klerk de Reus". Schuin achter deze staat een opperofficier zijn broek op te hijsen. Midden augustus van het jaar 1914 was het al goed raak met de Eerste We reldoorlog. Het „Geïllus treerd Zondagsblad" rap porteert er volop over. „Met al zijn verschrik kingen is hij gekomen, de groote oorlog, van wien de wereld dacht dat de vrees voor zijn ontzettende gevolgen het uitbreken ervan zou ver hinderen of althans ver schuiven! België's Noord oosten heeft er al vreese- lijk van geleden; geheele dorpen, welker bewo ners het oorlogsrecht niet kenden of er zich niet aan stoorden, zijn als uitgeroeid. Visé, vlak bij onze grens, is met de grond gelijk gemaakt, platgebrand, omdat de bevolking Duitsche sol daten in de rug had aan gevallen en neergescho ten. En wat niet ten offer is gevallen aan dien vreeselijken Moloch, is toch aan allerlei ellende ten prooi. Met de vinger aan de trekker rijden Duitsche officieren en soldaten door een vijandelij ke omgeving die zij reeds be zet hebben, maar ze vertrou wen geen burger, geen vrouw, geen kind. De blin kende helmen der kurassiers gemakkelijk doelwit voor den vijand zijn met grijze stof overtrokken. Rondom Luik zijn van weerszijden reeds duizenden gevallen! Wat zal het einde zijn, wan neer het begin reeds zoo vreeselijk is? Het strijdtoon- eel verplaatst zich... in Noor delijke richting. En daarmee wordt voor ons vaderland het gevaar weer grooter, dat we gewapender hand onze neu traliteit zullen moeten verde digen". De eerste Belgische vluchte lingen zijn bij Eijsden de grens overgekomen. In de omgeving van Maastricht wordt brood ingeladen voor die mensen, die huis en haard hebben verlaten. Prins Hendrik bezoekt in Den Haag het hoofdkwartier van het Hollandsche Roode Kruis, waarvan hij overigens President is. Wat hij daar precies gedaan heeft is niet bekend; een foto laat zien hoe Z.K.H. het hoofdkwar tier weer verlaat. Ontwapen de Duitse militairen, die op de een of andere manier op Nederlandse bodem terecht waren gekomen, worden naar Alkmaar vervoerd. In de Hollandse Waterlinie is men druk bezig met het kap pen van bomen die de verde diging kunnen bemoeilijken. met de situatie blijkt ook uit het ontbreken van de rij en anecdotes. Zelfs Johan de TTf Raadselredacteur heeft ver-i y stek moeten laten gaan. Hoe] wel ik me niet kan voorstel] len, dat Johan onder de Wa]|~w*v penen zou zijn geroepenjUC. „Een belangrijk getal foto's zijn wegens plaatsgebrek uit-, of 1 gesteld moeten worden tot het volgende nummer". In hemelsnaam dan maar even: terug naar de vorige week.lVRE toen Johan aan _lj.. G„llc"u vriendjes en vriendinnetjes! de deugden van Sinte Clara uiteenzette. Clara, die volge-® linge werd van Sint Frans1 ZIjn van Assisië: „Zij bestuurdeften haar klooster veertig jaren cellei lang en hield niet op metj zor boetedoeningen, ofschoon zijl veel van een lichamelijke ziekte te lijden had. HetP er grootste deel van den nacht ieuw bracht zij in gebed door en ze sliep slechts een paar uur op het stroo of op planken. Zij een ruw boetekleed, at vleesch en vastte drie dagenwü in de week. In de Vasten en jn in den Advent leefde zijli»~«~ slechts van water en brood. Na zes eeuwen werd haarT^^ graf geopend en vond men L j-j( het geraamte nog onaange- tast en gaaf. Reeds twee jaren r v na haar dood werd zij heilig] ®en verklaard en God verheer-d0" lijkte haar graf met vele len wonderen". de t\ stol Foto boven: ENGELSCH SMALDEEL: Engelsche vloot gaat waar schijnlijk in den grooten oor log zulk een gewichtige rol spelen: een aantal Dread noughts, op de stoomende".

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4