Minister Rietkerk wist van omstreden ABP- transactie Sterke ups and downsop het Damrak Shell: oliemarkt trekt straks aan WINSTEXPLOSIE DSM IN EERSTE HALFJAAR TIJDENS KAMERLIDMAATSCHAP: 7 Beurs van Amsterdam ECONOMIE QtidóaQowuvnt VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1984 PAGIN Tdae Thatcher maakt armen armer en rijken rijker LONDEN Tijdens het in 1979 begon nen bewind van de Britse premier Mar garet Thatcher zijn de rijken er in inko men op vooruit gegaan terwijl de armen armer zijn geworden. Dit blijkt uit een studie die het Centrale Bureau voor de' Statistiek in Engeland gisteren heeft ge publiceerd. De hoogste inkomens, een procent van de belastingbetalers, zagen hun aandeel in het nationale looninko- men toenemen van 5,3% in 1978-79 tot 6% in 1981-82. Niet alleen hun inkomen steeg, ze betaalden ook minder belasting. Hiermee is een einde gekomen aan de tendens naar inkomensnivellering die dertig jaar heeft geduurd. In 1949 was het aandeel van de hoogste inkomens groep nog 11% van het totaal. Weer minder bedrijven failliet DEN HAAG Het aantal faillissementen blijft in ver gelijking met vorig jaar ver der dalen, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In de maand juli is het aantal fail lissementen in vergelijking met vorig jaar juli gedaald met 19%. Over de eerste ze ven maanden van dit jaar is het aantal faillissementen met 21% gedaald. Verhou dingsgewijs zijn in die perio de minder bv's failliet ver klaard: een daling van 22%. Nederlands protest tegen „oneerlijke" belasting in VS DEN HAAG Staatssecretaris Koning (Finan ciën) zal nog eens proberen de Amerikaanse staten Florida en Californië af te brengen van de „unitary taxation". Hij brengt daartoe van 12 tot en met 18 augustus een bezoek aan die staten en aan Washington en zal daar gesprek ken voeren met zijn collega Sprinkel, met gou verneurs, senatoren en hoge ambtenaren. Bij Unitary taxation wordt de winst van een doch teronderneming afgeleid uit de totale winst van het moederbedrijf. Doordat deze methode sterk afwijkt van wat internationaal gebruikelijk is, bestaat de kans op dubbele belasting. De Neder landse multinationals met vestigingen in Ame rika menen dat ze hierdoor gedupeerd worden. Daarom heeft de Nederlandse regering al een aantal malen officieel bezwaar gemaakt bij de Amerikaanse. DEN HAAG Het huidige lage peil van de olieprijzen op de vrije markt wordt volgens Shell veroorzaakt doordat een te groot aanbod de markt bereikt op een tijdstip waarop de vraag juist op zijn dieptepunt is. „De vraag ontwikkelt zich echter in gunstige zin en het totale aan bod zal naar verwachting hiermee in evenwicht komen". De groep gaat er dan ook vanuit, dat de oliemarkt met het verstrijken van het jaar kan aantrekken. Saoedi-Arabië heeft inmiddels overigens zijn oliepro- duktie beperkt, omdat er anders te veel aanbod zou zijn en de prijzen zouden kunnen inzakken. Shell maakte gisteren bekend dat de netto winst van het bedrijf in het tweede kwartaal van dit jaar met 25% is gestegen van 2.226 miljoen naar 3.337 miljoen. De winstverbetering is een gevolg van een hogere produktie van eigen ruwe olie en betere resultaten bij chemie en andere bedrijfssectoren. De zwakte van het pond ten opzichte van de dollar droeg ook bij tot de resultaten. CDA: Waarom 'speciale' ambtenaar op justitie? DEN HAAG Het Tweede- Kamerlid Eversdijk (CDA) heeft minister Korthals Altes van justitie gevraagd waarom er in een advertentie in onder meer deze krant op zijn depar tement een speciale ambtenaar voor collectieve verzekeringen' wordt gevraagd. Deze ambte naar wordt speciaal belast met assurantiewerkzaamheden. Eversdijk vraagt zich af of dit wel tot het normale werk op justitie hoort. Hij vindt dat er sprake kan zijn van concur rentievervalsing ten opzichte van de verzekeringsmaat schappijen. Hij vraagt zich ook af hoe de advertentie te rijmen valt met de „2% operatie", die inhoudt dat er elk jaar 2% minder ambtenaren op de de partementen moeten komen. Het Kamerlid vindt dat de mi nister bereid moet zijn, „gezien de concurrentievervalsende factoren en gezien de oneigen lijke overheidstaak", de aan stelling terug te draaien. Toepolev-144 blijft aan de grond MOSKOU Het supersoni sche Russische verkeersvlieg tuig Toepolev-144, één van de kostbaarste mislukkingen in de geschiedenis van de burger luchtvaart, zal nooit meer vlie gen. De exploitatiekosten zijn te hoog om verder gebruik van het toestel te rechtvaardi gen, zo stellen de Russen. Het is voor het eerst dat de Sovjet- -Unie officieel toegeeft dat het toestel niet meer van de grond zal komen. De TU-144, in het Westen bekend als de „Con- cordski" wegens de sterke ge lijkenis met de Brits-Franse Concorde, heeft in zijn korte geschiedenis alleen maar pro blemen gekend. MARKTEN EIERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD - Aanvoer 4.865.760 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 9,25, 55-56 gram 10,45-10,60. 60-61 gram 11,60-12,15, 65-66 gram 13.65-14.25. EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer 1,684,980 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eie ren van 51-52 gram 9,15-9,35, 56-57 gram 10,25-10,65, 61-62 gram 12,10-12,30, 66-67 gram 14,00-14,55. EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer 1,250,000 stuks, stemming traag. Prijzen in gulden: eieren van 48-54 gram 9,25-11,00 per 100 stuks, I,93-2,04 per kg, 57-61 gram II,75-13,40 per 100 stuks. 2,06-2,20 per kg, 64-67 gram 14,50-15,50 per 100 stuks. 2,27-2,31 per kg. Wit 59 gram 12,60, 60 gram 12,65, 61 gram 12,75. Scharreleieren 1,00-1,25 hoger boven de notering per 100 stuks. VEEMARKT UTRECHT - Stieren 1e kwaliteit 7,65-8,65 per kg gesl., 2e kwaliteit 6,75-7,65 per kg gesl., vaar zen 1e kwaliteit 6,65-7,65 per kg gesl., 2e kwaliteit 5,75-6,65 per kg gesl., koeien 1e kwaliteit 6,50-7,70 per kg gesl., 2e kwaliteit 5,70-6,50 per kg gesl., 3e kwaliteit 5,25-5,70 per kg gesl., worstkoeien 4,70-5,40 per kg gesl., schapen 175-230 per stuk. 5,50-7,00 per kg gesl., lamme ren 185-250 per stuk. 10,00-11,00 per kg gesl., varkens 3,35-3,40 per kg lev., zeugen 1e kwaliteit 3,25-3,30 per kg lev., 2e kwaliteit 3,15-3,25 per kg lev., melk- en kalfkoeien 1e soort 1900-2550 per stuk, 2e soort 1400-1900 per stuk, kalfvaarzen 1e soort 1775-2200 per stuk, 2e soort 1300-1725 per stuk. guste koelen 1100-1925 per stuk. enterstieren 1375-1875 per stuk, pinken 850-1250 per stuk, graskalveren 500-850 per stuk, nuka's voor de mest roodbont 425-670 per stuk, zwartbont 350-510 per stuk, nuka's Amerikanen 125-200 per stuk, weidelammeren 175-220 per stuk, biggen 107.50-122,50 per stuk. schrammen en lopers 125,00-132,50 per stuk, bokken en geiten 25-95. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): Slachtvee: 880, rustig, lager, stieren: 100, vlot, hoger, gebruiksvee 130, flauw, iets lager, jongvee: 130, kalm, prijshoudend, nuka's: 1012, vlot, hoger, slachtschapen en lamme ren: 1540, willig, prijshoudend, ge- bruiksschapen en lammeren: 141, rustig, gelijk, varkens: 560, redelijk, gelijk, biggen: 177, matig, prijshou dend. bokken en geiten: 32, redelijk, iets lager, paarden: 164, rustig, prijs houdend. Totale aanvoer: 4839. goud en zilver De prijzen van goud en zilver zijn als volgt vastgesteld: (tussen haakjes de vorige prijzen) goud onbewerkt 36.140-36.640 (36.250-750) bewerkt 38.480 laten (38.590 la ten) zilver onbewerkt 755-825 (755-825) bewerkt 870 laten (870 laten). (Vervolg van voorpagina) DEN HAAG Minister Rietkerk van binnenland se zaken was al in decem ber 1981 op de hoogte van de aankoop door het ABP en de Nederlandse Mid- denstandsbank van vier tennishallen- van de firma van zakenman A. Popt. ABP en NMB zouden deze onder druk gezet hebben, om in het zicht van het naderende faillissement de tennishallen te verko pen. Later trok het ABP zich terug en Poot ging failliet. Volgens de cura tor in het faillissement, mr. Stoffels, is deze ABP- zet onrechtmatig. Hij eist een forse schadevergoe ding. Poot had met de advocaat mr. Stoffels, de curator in het fai- lissement van de firma in de cember 1981 vruchteloos een beroep op Rietkerk gedaan, die toen nog Kamerlid was, om de wijze waarop het ABP Poot failliet had laten gaan, op politiek niveau aan de orde te stellen. Rietkerk pleegde daarop over leg met de toenmalige staatsse cretaris van financiën, Ko ning, die op zijn beurt contact opnam met zijn goede vriend en protégé dr. J.W. van der Dussen, hoofddirecteur van het ABP. Tenslotte liet Rietkerk weten dat Poot en de curator met hun bezwaren maar naar de burgerlijke rechter moesten stappen. Hij zag geen aanlei ding om bij de minister van binnenlandse zaken op maat regelen aan te dringen, omdat er te weinig bewijzen voor handen waren. Volgens Stoffels kan het ABP, zodra het strafrechtelijk voor onderzoek tegen mr.drs. A.J.M. Masson is afgerond, een schadeclaim van vele miljoe nen guldens van hem ver wachten. De schade die is ontstaan toen het ABP de firma Sport en Spel bv van Poot in een faillis sement stortte wordt door Stoffels geraamd op 12 miljoen voor de onderneming, en nog eens 12 miljoen voor Poot per soonlijk. Die laatste vordering is door Poot later verkocht aan de vastgoedhandelaar Willem Meijer. Mr. Stoffels is zeer veront waardigd dat de overheid geen aanstalten maakt de gedupeer den in de ABP-fraude schade loos te stellen. Voor mr. Stoffels staat het vast dat de vastgoedhandelaar Wil lem Meijer zich nooit aan chantage heeft schuldig ge maakt. Volgens Stoffels had Meijer het volste recht te drei gen de zaak in de publiciteit te brengen, omdat de schadever goeding die hij opeiste hem rechtmatig toekwam. Over de door hem gekozen strategie heeft Meijer met Stoffels contact gehad. Andere wegen om schadeloosstelling te verkrijgen waren immers kansloos. Een civiele procedu re tegen een reus als het ABP was, zeker in die fase, te tijd rovend en te duur. Het onderzoek naar steekpen ningen die Masson, via zijn za kenvriend ir. J. van Zon, heeft geïncasseerd, richt zich nu on der meer op het Haarlemse bouwbedrijf JPA Nelissen, een dochteronderneming van het Amstelland concern. Dit be drijf heeft van het ABP diver se bouwopdrachten gekregen, en daarvoor in totaal 1.177.000 gulden „bemiddelingskosten" betaald aan ir. Van Zon. Via een omweg kwam een deel van het geld uiteindelijk ook terecht op een geheime bankrekening van Masson. Di recteur J. Holleman van JPA Nelissen ontkent dat het hier zou gaan om smeergeld. „Van Zon kreeg commissie, zoals dat in de bouw' gebruikelijk is. Commissies en provisies die door makelaars en adverten tiesbureau worden ontvangen worden ook niet als smeergeld betiteld". HEERLEN Het staat- schemieconcern DSM heeft de winst in het eer ste halfjaar van 1984 om hoog zien springen van 26 miljoen naar 289 miljoen. Het bedrijfsresultaat verbeter de aanmerkelijk van 130 mil joen naar 532 miljoen. De di visies chemische produkten en kunststoffen gaven de belang rijkste vooruitgang te zien door verbetering van zowel de marges als van de volumes. Hierbij moet wel in aanmer king worden genomen dat de resultaten over het eerste half jaar van 1983 zeer onbevredi gend waren en dat de econo mische opleving zich pas in de tweede helft van 1983 sterk manifesteerde. De omzet steeg in de eerste zes maanden van 1984 met bijna 18% van 10.633 miljoen naar 12.527 miljoen. De omzetver- hoging bij de chemische divi sies beliep 'gemiddeld 21% en had voor tweederde deel be trekking op hogere opbrengst- prijzen en voor eenderde deel op een toeneming van de afzet. De omzet van aardgas DSM neemt namens de staat deel in de winning van aardgas ging met 17% omhoog. Voor een belangrijk deel was dit het gevolg van hogere prijzen. De omzet van de divisie bouw daalde als gevolg van de ver koop van dochterondernemin gen. Lagere halfjaarwinst Amro AMSTERDAM De netto winst van de Amro Bank is in de eerste helft van dit jaar licht gedaald van 105,6 miljoen tot 100,8 miljoen. De raad van bestuur gaat ervan uit dat de winst over het gehele jaar niet belangrijk zal afwijken van de netto winst die in '83 werd behaald (ƒ209 miljoen). Dit blijkt uit het gisteren gepubliceerde halfjaarbericht. Volgens de Amrobank is de kwaliteit van het in Nederland uit-, staande deel van de kredietportefeuille weliswaar verbeterd, maar zijn de risico's internationaal toegenomen. Voornamelijk om deze reden heeft de bank de toevoeging aan de stroppenpot gelijk gehouden aan die van het eerste halfjaar van 1983, name lijk 475 miljoen. Het halfjaardividend is evenals vorig jaar vastgesteld op ƒ1,50 per gewoon aandeel van ƒ20 nominaal. De rentemarge stond, in vergelijking met het zeer gunstige ee ste halfjaar van 1983, flink onder druk. De interestbaten daalden met 107,3 miljoen tot 1,1 miljard. De kredietverlening groeide met 0,8 miljard, vooral door de buitenlandse vestigingen van de bank. In Nederland werd de kredietvraag nog niet waar neembaar gestimuleerd door de allengs oplevende conjunctuur, aldus de Amrobank. Mokumdaalder Ter gelegenheid van het Festival of Food en het 50-jarig bestaan van de Centrale Groothan delsmarkt in Amsterdam is een „Mokumdaalder" uitgegeven. De markt is een centrale plaats in de hoofdstad waar vraag en aanbod van levensmiddelen bij elkaar komen. De Amsterdamse effectenbeurs heeft gisteren bijzonder koel gereageerd op de halfjaarcijfers van Koninklijke Olie. Be leggers hadden daar hoge verwachtingen van, wat de afge lopen dagen tot uitdrukking kwam in een snelle opmars van de koers. De halfjaarcijfers waren inderdaad gunstig, maar hadden niettemin op de beurs het effect van een koude dou che want er was op meer gerekend. De koers kelderde tot onder de 155, een verlies van rond de ƒ4. Bij het sluiten van de markt leek de ergste schrik echter weer voorbij en sloten de olies met ruim 2 verlies op (156,50. De Amro-bank, die na de beurs haar lagere cijfers ekend maakte stond eveneens de hele dag onder druk, maar dat gold voor vrijwel alle fondsen. Er kon de afgelopen week nauwelijks een kwaad woord af over de beurs, alleen gisteren ging het wat minder goed. De stij ging, die vorige week donderdag door het lich tende voorbeeld van Wall Street werd ingezet, ging vorige week vrijdag in versterkte mate verder. Afgelopen maandag kon het hoge niveau niet al leen gehandhaafd blijven, maar behoorlijke vraag stuwde het algemene koersniveau verder om hoog. Tijdens de officiële beurshan del vonden voorzichtige beleg gers en handelaren het echter welletjes en namen de winst van de afgelopen dagen op. Dinsdag was die reactie alge meen, maar het algemene koersniveau kon zich deson danks goed handhaven. Woensdag was de markt an dermaal opgewekt, waarbij Wall Street weer de gangma ker was. Een dag later liet de Amerikaanse beurs het echter afweten. En hierop reageerde ons Damrak donderdag met een zwakkere stemming, waardoor het algemene ANP- indexcijfer weer 0,1 punt on der de 160 zakte. Op vrijdag, 27 juli, was de stand nog 148,5. Ondanks de flauwere stem ming afgelopen dinsdag en donderdag, heeft de beurs zich op het sterk verhoogde peil heel goed gehouden. Winstne mingen werden tot nu toe uit stekend opgevangen en dat geeft toch wel moed voor de toekomst. De blik bleef ook deze week op Wall Street gericht, waar het Dow Jones-gemiddelde voor industrieaandelen in twee weken 100 punten opliep en vorige week vrijdag over de grens van de 1.200 wipte. Het optimisme hield nog enke le dagen stand, maar woens dag duwde een technische re actie het gemiddelde weer een paar punten naar beneden. Het optimisme is gebaseerd op een afzwakken van de Ameri kaanse economie en een af brokkeling van de rente. In derdaad zijn er signalen die daarop wijzen, maar ze zijn nog maar voorlopig en niet al te duidelijk. Nieuwe en nauw keurige cijfers zullen alsnog moeten bevestigen, dat de eco nomische activiteit in de VS inderdaad terugloopt. En tot zo lang blijft de wens de vader van de gedachte. Tegen die achtergrond moeten we ook het nerveuze schom melen van de dollar zien. In het begin van de week was de koers teruggevallen tot 3,23, maar een dag later was hij plotseling 6 centen duurder, een gevolg van een nieuwe vraag naar dollars. Voor onze internationale fondsen die in New York noteerden, zijn die koersstijgingen ontegenzeglijk een steun in de rug. Zo'n fonds is Koninklijke Olie, dat woensdag liefst 7,30 naar boven schoot. Kopers hoopten natuurlijk dat de resultaten over het eerste halfjaar de ho gere prijs zouden rechtvaardi gen. Inderdaad waren de cij fers, die gisteren bekend wer den gemaakt, heel behoorlijk: de nettowinst steeg in het tweede kwartaal met 25% tot 3,3 miljard, waardoor de winst over het eerste halfjaar op 7,5 miljard terechtkwam. Die winststijging van 25% in het tweede kwartaal steekt wel af tegen de winststijging van 93 procent in het eerste kwartaal. Het is dan ook niet zo verwonderlijk, dat de beurs op meer had gerekend en dat de koers donderdag weer J 4,50 zakte. De winst per aan deel steeg in het eerste half jaar overigens van 10,93 vo rig jaar, tot 17,45 dit jaar. De andere internationale fondsen waren ook nogal in beweging. Zo kon Unilever in vier dagen per saldo 4,50 aantrekken en Akzo 3,50. Philips stelde zich met een koerswinst van enkele dubbel tjes bescheidener op. De vol gende week horen we hoe die ondernemingen in het eerste halfjaar gereild hebben. Er kwam ook nieuws uit de bankwereld. Na de beurs van gisteren maakte de Amrobank de cijfers over het eerste half jaar bekend, die toch wel met enige zorg tegemoet werden gezien. Inderdaad zakte de winst met toch niet meer dan 4,8 miljoen tot 100,8 mil joen. De daling met 4,6% is on geveer de helft van wat men op de beurs verwacht had. De winst per aandeel zakte door kapitaalsuitbreiding iets meer en wel van 3,37 tot 3,08. De toevoeging aan de stroppenpot werd op 475 miljoen gehand haafd. Voor heel 1984 wordt desondanks op een nettowinst gerekend, die niet belangrijk van de winst in 1983 zal afwij ken. De rentemarge stond dui delijk onder druk. De interest- baten zakten vergeleken met het eerste halfjaar van 1983 met 107 miljoen, ofte wel met bijna 9%. Met spanning wacht de beurs op de resultaten van de andere grote banken. Globaal geno men zullen we wel dezelfde tendens te zien krijgen. De Al gemene Bank Nederland heeft de beurs daarop in een emis sieprospectus al voorbereid. In de verzekeringshoek waren er nogal wat verschillen. Amev en Assurantiemaat schappij Rotterdam zakten en kele guldens, Aegon maakte op de plaats rust, terwijl Natio nale Nederlanden 3 aantrok. Van de hypotheekbanken kon de Westland-Utrecht Hypo theekbank zich behoorlijk handhaven, maar collega Friesch-Groningsche Hypo theekbank raakte 4 kwijt. Van de lucht- en scheepvaart trokken Nederlandse Lloyd en KLM de belangstelling. Eerst genoemde steeg goed f 2, ter wijl KLM wel de nodige ups and downs liet zien, maar woensdag een uitschieter van 7,10 vertoonde. De verliezen waren dinsdag en donderdag echter van dien aard, dat de uiteindelijke koerswinst n een paar gulden was. Ons luchtvaartbedrijf maakte ove rigens nog bekend, dat in de periode april tot en met juli de beladingsgraad tot 69,5% is ge stegen, tegen bijna 64% vorig jaar. In de drank- en voedingsmid delensektor hadden de koers winsten verreweg de over hand, maar ze bleven beperkt. Uitspringers in vier dagen wa ren Heineken (plus 4,50) en Schuitema (ƒ7). De uitgevers sloten ook met winsten af. Hier kwamen De Telegraaf en VNU het beste voor de dag. En tot slot het goede nieuws van machinefabriek Mulder. In het eerste halfjaar was de winst bijna even hoog als de gehele winst vorig jaar. Daar om is de kans groot, dat er over dit jaar voor het eerst sinds 1972, toen 5% werd uitge keerd, weer dividend zal ko men. Een aandeel van 1.000 kostte vorige week donderdag 1.220. Afgelopen donderdag wilde niemand de aandelen voor 1.500 van de hand doen. Op de obligatiemarkt bleef het rendement op staatsobligaties iets boven de 8,3%. De afbrok keling van de rente heeft de hypotheekbanken al verleid om de afgiftekoersen een frak- tie te verhogen, waardoor het rendement iets zakte. De We reldbank tot slot biedt een 10 jarige 8,75 pct.'s lening var ƒ300 miljoen aan. Maandag wordt de uitgiftekoers bekend en dan weten wij ook hoe het rendement op deze nieuwe le- hoofdfondsen -£DA Aegon Ahold Akzo Boskalis Weslm 26 Gist Brocades 148 Holl. Beton. Gr. Hoogovens Kon. Olie Nat. Ned. Nedlloyd Gr. v. Ommeren Pakh. Hold, ce Philips ange vcalillelijs beurs KMg-land ,60.20 ma^ 224.oo verde overige aandelen £nada Span - iJslraÜ' 82,50 |root-Bi rankrij inland jeuw-2 Jiid-Ko Tederlai Aut. Ind. Rt BAM Batenburg Borsumlj W Braat Bouw Buhrm. Tett. ld 6 pel eert 08-08 09-08 219,50 219,50 780,00 780.00 59,90e 60,00 360,00 358,00 86.00 67,00 140,00 140.20 92,00 93,00 381,50 381.50 32,10 32.00 285,00 287,00 121,00 124,00 91,00 91,00 230,00 228,00 171,00 168,00 185,00 181,00 185,00 180,00 ;ïed 9,00 11,00 65,70 I.H.C. Caland I.H.C. Inter Ind. Maatsch. IBB Kondor Internatlo M Kempen Beg KrasnapolskyP 129,80 129.80 174,00 173,50 169,80 169,00 15,60 15,60 24,80 24,50 370,00 371,00 45,20 45.50 73,50 74,30 67,10 110,00 65.00 251,50 250,00 123.00 123.50 60.00 59,00 31,50 31.20 88,00e 91,70 21,30 21,30 134 00 133.00 55,00 91.00 90.00 43,00 43.00 63)00 62.00 42.00 41.50 56,00 55.00 187,00 187,00 80,50 80,70 220,00 220.00 139,50 140,00 219,50 219.70 107)00 106,50 60,00 61,00 11,50 11.50 Ned. Springst. jSrdafB Reesink Schuitema Schuppen Ubbink Ver. Glasf. Vmf-Stork Verio eert. VRG Gem. Bez. Wegener c cerlo 1400,00b 1525.00*1 J1S 800,00 38.80 38.90, 140.00 141-00r|l*H 23.00 22.50lil U 7,85 7.80 104,50 106.00 160,50 161.50pill 870.00 870,00 109)00 108.50 ANGI 100.00 100.10, f 171 00 174.00-1 oiy 244)00 248,ooaars h 96.00 97.50)le s1 53,00 53.00 zijn c 300,00 1010,00 995,00 18,000 Ro Wolters Sam som 230,00b 124,00 303,00 128,50 235,00 179,00 loio.ooen spo «Xtt.OOfc bl0 4i2.oo|den v 2.31 wereld 104,80 v" ii 1,50 het aa 245,oo p heel 248'°?|k me 35,ioj, hel ?!?:25lsteerc 302,00 ipen i 33.50 |ver ze 16050 Hat i 353,00 aal 122.50 Kerr, 48,00a_ wil 70,20 60.20 tpsgeh 23700 mooDaly 41.50 ng Vc 127.00 beleggingsfondsen Col.Growth Concentra Goldmines Technology F Tokyo PH Unifonds Vance. Sand. 251,00 248.00 134.00 134.00 27i40 27!30 27,30 27.30 r 20,70 20.70 J 1350,00 1380.00 38,40 38.60 609,00 609.00 37.80 37.10 142,00 142.50 1200,00 IJ®?-®? 1 128,60 128.60 >7,50 97.00 den ANG Los A idsma rpt. „I jlympi 9.60 33,70 33.50 i 120,00 118.00 18,40 19.00 17.00 17.00 f 42,00 41,80 172,00 172.50 f obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 ld 81-91 12.25 ld 81-88 12.00 id 81-91 12.00 id 81-88 11.75 id 81-91 11.50 id 80-90 11.50 id 81-91 11.50 id 81-92 11.50 id 82-92 11.25 id 82-92 11.25 Id 81-96 11.00 id 81-88 11.00 id 82-92 10.75 id 80-95 10.75 Id 81-91 10.50 Id 74-86 10.50 id 80-00 10.50 Id 82-92 10.50 Id 82-89 10.25 Id 80-90 10.25 id 80-87 10.25 Id 82-92 10 00 Id 80-90 10.00 Id 82-92 10.00 id 82-89-1 10.00 id 82-89-2 9.75 id 74-99 9.50 id 76-91 9.50 Id 76-86 9.50 Id 80-95 9.50 id 83-90 9.25 Id 79-89 9.00 id 75-00 9.00 id 79-94 9.00 Id 83-93 8.75 id 75-90-1 8.75 id 75-90-2 8.75 id 76-96 8.75 Id 79-94 8.75 Id 79-89 8.75 Id 84-94 8.50 Id 75-90 8.50 Id 75-91 8.50 Id 78-93 8.50 Id 78-89 8.50 id 79-89 8.50 id 83-94 8.50 id 84-91-1 8.50 id 84-91-2 8.50 id 84-91-3 8.50 Id 84-94 8.25 id 76-96 8.25 Id 77-92 8.25 id 77-93 8,25 id 79-89 8.25 Id 83-93 8.25 id 84-94 8.00 id 69-94 8.00 id 70-95 8.00 id 70-85-1 8.00 id 70-85-2 8.00 id 70-85-3 8.00 Id 71-96 1 76-91 8.00 Id 77-87 08-08 09-08 112,60 112.40 103,20 103,20 103,90 103,90 104,00 104,00 105,95 105.90 101,40 101.40 100,80 100.80 101,00 101.00 101,50 101.50 101,40 101,30 100,80 100,80 100,80 100,80 100,00 100,00 100,90 100.90 100.90 100.90 99,70 99,70 99,00 99,00 98,40 98.40 98,20 98.20 100.90 100.90 100.50 100.50 100.50 100,50 98,20 98,20 99,20 99.20 98,00 98,00 101,20 101,20 100,50 100.50 98,70 98,90 7.50 Id 72-97 7 50 Id 78-93 7.50 id 78-88-1 7.50 Id 78-88-2 7 50 ic 3-90-1 7.50 id 83-90-2 7.20 id 72-97 7.00 id 66-91 7.00 Id 66-92 7.00 id 69-94 6.75 id 78-98 6.50 id 68-93-1 6.50 id 68-93-2 6.50 ic 5.75 id 65-90-1 5.75 id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 id 59-89 4.50 id 60-85 4.50 ic 4.50 id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 id 61-91 4 25 id 63-93-1 4.25 id 63-93-2 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 id St.47 3.50 id 56-86 3.25 Id 48-98 3 25 id 50-90 3.25 id 54-94 buitenlands geld Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse mark (100) 1 Ital lire (10.000) Port, escudo (100) Canadese dollar Fr trank (100) Zwits frank (100) 1 Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) Ierse pond beurs van New York 38)25 136.00 40,25 40,75 32.25 16,341 Af 2.19 nl 3,30 iris 55.00 per aSï uit ham 1h R Am. Motors Beth. Steel Boeing Co. Canadian Pacific Chrysler Citicorp Cons. Edison 32 7/8 34 58 3/8 59 3/4 47 3/8 46 1/2 5 1/8 5 18 3/4 19 1/4 22 1/8 22 18 3/4 19 1/8 51 5/8 51 1/4 34 34 1/2 30 1/2 30 5/8 32 7/8 34 5/8 3 1/4(3-2 61/40ld 4 3/40IQ 6 ?se v 39 5/8 41 1/8 45 1/2 46 57 1/2 58 1/8 75 5/8 77 1/4 27 28 1/2 41 3/4 42 3/4 26 1/2 25 1/4 Inco Ltd. 10 1/2 10 1/4 Omzet 132,400.000 Stemming hoger General Electric Gen. Motors Goodyear Hewlett-Pack. Rep. Steel Royal Dutch Sears Roebuck US Steel United Techno log "inghouse 35 1/8 24 S/8 54 1/4 45 1/8 32 5/8 15 3/4 25 1/2 39 1/8

Leidse Courant | 1984 | | pagina 8