B Riolering en aardgas voor buurtschap Weipoort KATWUKSE POLITIE IN DE KNEL No ordwijk vlagt" weer CcidócSotumit bstracte kunst De Sluis" Zoeterwoudse wielrenners kunnen zich uitleven MILJOENENPROJECT MAANDAG VAN START Door ongenuanceerde bezuinigingen VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1984 PAGINA S DSCHENDAM In Galerie „De Sluis" aan de liskant in Leidschendam worden tot 6 september mtijlripwe werken geëxposeerd van de 'abstracte' a/e-ftstfstenaar Wim de Bruin. De 33-jarige De Bruin standiPni en wer^t 'n Utrecht waar hij aan de Akade- en. Tet voor beeldende Kunsten Artibus ook zijn oplei- kna/rflg Eenoot- Men kan zijn werk zien als een ont ging met geheimzinnige energiën, het is abstract ir tegelijkertijd zo doordacht dat het visueel ;it. Hij zegt te zoeken naar wat er onder de opper- ikte is, „het lijkt meer op groeiprocessen dan op definitief resultaat". De Leidschendamse galerie jipen van woensdag tot en met zaterdag van 12.30 'tnber 117.00 uur en zondags van 13.00 tot 17.00 uur en avela/Mer na telefonisch overleg. ng hi ei ZOETERWOUDE De KPJ-Zoeterwoude houdt morgenavond vanaf kwart voor zeven weer een zogenaamde „Kna- kenrace" op het industrie terrein. In een wielerwed strijd over één uur plus vijf ronden kunnen de plaatselijke renners dan eikaars krachten meten. De opzet is eenvoudig. De deelnemers betalen één knaak inleggeld en die to tale inleg vormt het prij zengeld. Inschrijving is mogelijk vanaf zes uur aan de start. De knakenrace is een goede voorbereiding voor het indi vidueel wielerkampioen schap dat in het weekeinde van 24 en 26 augustus wordt gehouden. Die wielertitel- strijd bestaat uit drie onder delen: tijdrit, sprint en een wegwedstrijd. Niet minder dan vier categorieën komen aan de start: junioren, dames, senioren en veteranen. Deel name is mogelijk voor inwo- ners/sters van Zoeterwoude. Per categorie zullen mini maal acht deelnemers aan de start moeten verschijnen. Is dat niet het geval dan zal géén klassement worden op gemaakt. Voor de categorie junioren komen in aanmerking jon gens die op 24 augustus jon ger zijn dan 17 jaar. Het in leggeld bedraagt zes gulden. Bij de categorie dames ko men alle leeftijden in één wedstrijd aan de start. Inleg geld ƒ7,50. De leeftijdsgrens bij de senioren is van 17 jaar t/m 34 jaar. Inleggeld 7,50. De veteranen tenslotte zijn mannen die op 24 augustus 35 jaar of ouder zijn. Hun in leg is eveneens 7,50. In schrijving is mogelijk tot ui terlijk 20 augustus bij Peter Berg, Noord Aa 2 of Jos Ver- steegen, Zuidbuurtseweg 33. Werkzaamheden Coornhertdreef LEIDERDORP Het wegdek en de trottoirs van de Coorn hertdreef in Leiderdorp wor den vanaf woensdag 15 augus tus opgehoogd en opnieuw be straat. Aan de kant van de Grotiuslaan wordt begonnen. Het werk wordt in fasen uitge voerd en neemt enkele weken in beslag. Doorgaand rijver- keer is gedurende die tijd niet mogelijk. Autobezitters kun nen hun voertuigen blijven parkeren op het niet afgeslo ten gedeelte van de Coorn hertdreef. Echtpaar raakt verstrengeld LEIDERDORP Een 61-jarige inwo ner van Oegstgeest heeft gistermiddag zijn pols gebroken bij een val met de fiets. Het ongeluk gebeurde op het fietspad langs de provinciale weg 5 in Leiderdorp, het verlengde van de Wil lem de Zwijgerlaan. De man fietste met zijn 54-jarige echtgenote over het fiets pad, tot zij met de sturen verstrengeld raakten en ten val kwamen. De man is overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis Leiden, de vrouw bleef onge deerd. ieramtETERWOUDE De terwoudse bodem zal komende maanden ste- worden omgewoeld, inen een tijdsbestek e JKaap 20 weken moeten een vandsine 400 woningen wor- en men aangesloten op het "^JjUeringsnet. Dat betreft '„gingen in het gebied leureüge Rijndijk-Oost en het Pa tf/ijurtschap de Weipoort evaldit Ommedijkseweg, Ui- ?r Aaajdijk en Noord Aa. Ge- lemd buurtschap plus de je weggetjes zullen tege- Icertijd worden aange- Iten op het aardgasnet. De K^orts za* een begin wor- >n zee/n gemaakt met de Gerarjondwerkzaamheden Willenor aanleg van het fiets- ?sroo/rt|d langs de Nieuweweg efdruk1 V00r een veiliêe ver* ,ro/7zepding moet zorgen tus- ekendfi Weipoortseweg en Uende»rpskern. Het totale pro s' ;t gaat 3.500.000 a )00.000 gulden kosten, m in aanmerking te ko en voor verfijningsuit- TO;/infien van het rijk lsen tf nt de riolering aan gevoioge Rijndijk en Wei- id vaiort vóór 1 januari 1984 ^JJfMreed te zijn. Tru uj aan dl voorbereidende werkzaam- noeteiden jn je komende week Aus%ft burgemeester A. Houdijk nheiih maandag 20 augustus het er vy{jciëie startsein voor het gi- ntische project. Vanaf dat timent komt ook het door- ande verkeer in de proble- en. De riolering, voor zover !t betreft het gedeelte tussen l Grote Molen en de Wei- lortseweg wordt namelijk ingebracht in het hart van de eg, die tijdens werkuren ge remd zal zijn. Tegelijkertijd et de riolering wordt de gas- Iding gelegd en worden de fcktrakabels vernieuwd, pnderd procent zekerheid jrer vernieuwing van de wa- frfeiding is er nog niet. Als Een deel van de Weipoortseweg, die gedurende de werkzaamheden gestremd zal zijn. eenmaal het punt Weipoortse weg 1 is bereikt worden de verkeersproblemen weer wat verlicht omdat dan de leidin gen in de berm van de weg, die ter plaatse van voldoende breedte is worden gelegd. Knelpunt Het grootste knelpunt voor de bewoners van de Weipoortse weg (vanaf pand nummer 44), Uiterdijk en Noord Aa is de stremming van het doodlopen de einde oftewel het „achte rend". Volgens het werksche ma zal rond 1 oktober worden begonnen met de werkzaam heden vanaf de kruising Nieu- weweg/Weipoortseweg. Op dat moment zou een noodweg via de weilanden naar de Zuidbuurtseweg een oplossing zijn voor de ontsluiting van het „achterend", maar daar is niet iedereen even blij mee. Door een zo strak mogelijk werkschema zal het werk van de hoek Nieuweweg/Wei- poortseweg tot de Uiterdijk (daar gaan de diverse leidin gen weer de berm in) in circa twee maanden gereed moeten kunnen zijn. In die periode zal het verkeer hinder zal onder vinden van de werkzaamhe den. Per dag rekent aannenyr Fronik vijftig meter te kunnen vorderen. Voor half september zal een begin worden gemaakt met de grondwerkzaamheden voor het 1800 meter lange fietspad langs de Nieuweweg. De fiets en wandelverbinding tussen Weipoort en dorp zal aan de noordzijde van de Nieuweweg komen. Voor de jaarwisseling moet de fundering voor het fietspad gereed zijn (hier komt ook het hoofdriool in) en kan, nadat de grond voldoende is gezet, in 1985 worden begon nen met het aanbrengen van de verharding. In verband met Rijndijk de aanleg van het fietspad zal de Nieuwewegbrug worden verbreed aan beide zijden waardoor ook de fietsverbin- ding met het gemeentelijk sportcomplex Haasbroek ver beterd zal worden. Uit veilig heidsoverwegingen zullen fiet sers, komende vanuit de Wei poort, niet direct ter hoogte van de hoofdingang van het sportcomplex kunnen afslaan. Eveneens een groot project, maar nauwelijks overlast be zorgend voor het verkeer, is de aanleg van riolering aan de Hoge Rijndijk. Begonnen Met de werkzaamheden tot verbreding van de Nieuwe wegbrug zal naar verwachting eind oktober/begin november een aanvang worden gemaakt. tering en de woningen aan de Rhijnvreugd. De riolering wordt aangebracht onder het voetpad of parkeerstroken. Op maandag 3 september moeten de werkzaamheden zijn gevor derd tot aan de Rijnstraat ter hoogte van Heineken. Overi gens betreft het uitsluitend de woningen die zijn gelegen aan de oneven zijde van de Hoge Rijndijk. In de periode van 3 tot 15 september wordt het ge bied Rijnstraat onder handen genomen waarna het Oost hoekhuizen volgt. Tussen alle bedrijven door wordt ook de Stadhouderslaan nog in het werk opgenomen. In het totale project is aanslui ting op het rioleringsnet van een aantal woningen aan de „andere kant van de Hoge Rijndijk" en wel die percelen die zijn gelegen tussen de Laan de Goede Herder en de voormalige manege van de heer De Jong. Ook het sport park van voetbalvereniging Om de bewoners van Hoge Rijndijk en gebied Weipoort zo goed mogelijk op de hoogte te houden en te informeren is wekelijks een spreekuur inge steld en wel in de werkkeet van de firma Fronik ter hoog te van de spoorwegovergang van de lijn Leiden-Alphen. Ie dere woensdag van 9.00 tot 9.30 uur is er spreekuur voor de bewoners van de Hoge Rijndijk, van 10.00 tot 10.30 doon M. en et oi »enh< rhoui ATTENTIEI-GEVAARIIJKE STROMING ACHTUNGI-GEFAHRLICHE STRÓMUNG OTTENTIONI-OANGEROUS CURRENT 8IJ LANDWIND.CEEN DRIJFMIDDELEN BEI ABLANDIGEM WIND KEINE TREIBMITTEL OFF-SHORE WIND.NO FLOATING OBJECTS NOORD WIJK Konden we vorig jaar het topless-verschijn sel nog in verband brengen met het ver dwijnen van het strand-vlaggen, dit ur v( - liet „/aar is dat met meer oiitielmogelijk. Sinds gis- die 11termiddag wordt er '°i5o„weer „gevlagd" in t siraNoord wijk. Er staan if-';»! vlaggemasten bij alle n*eustrandposten en de ich v diverse strandafgan- >er t-gen in Noordwijk ll worden nu gesierd ■e ovidoor bovenstaande ^s^borden met allerlei n, wl waarschuwingen 'omeerop voor de strand- in dii bezoekers. Op het 3an' bord staan de vlag- dgen die in ere wor den hersteld om zwemmers duidelijk- r, surheid te geven over eie ihet al dan niet aan- lastv' wezige gevaar In s geb drie talen (Neder- iikon{lands, Engels en Duits) wordt duide- amat lijk gemaakt waarop urfei de strandbezoekers dpó! moeten letten. Het is om een beetje laat in het krijg seizoen, maar „zolang het nog kan, is het meegenomen. Er komt nog een hele augustusmaand. Ik ben blij dat het niet is uitgesteld tot vol gend zomerseizoen aldus VVV-directeur W. Rovers. Eén dingetje is geheel nieuw bij het vlaggensysteem dat na jaren weer uit de kast is getrokken. De blauwe vlag van destijds die aangaf dat er gevaarlijke stromingen waren, is vervangen door een gele. Als men die vlag op het strand gehesen ziet, weet men dat het oppassen geblazen is en dat het in ge val van wind uit het land verboden is met drijfmidde len zoals luchtbedden, in zee te gaan. De rode vlag geeft traditiegetrouw aan dat zwemmen heel gevaarlijk en dus af te raden is. Verder blijft er de vertrouwde blau we vlag met het witte vraagtegken die elk jaar te zien is geweest bij de politie- strandpost ten teken dat er een kind is gevonden. Ove rigens worden via de atten tieborden de strandbezoe kers er ook opmerkzaam op gemaakt dat glas niet op het strand hoort maar in afval- of glasbakken. Het vlaggensysteem wordt geregeld tussen negen en zes uur vanaf alle strandposten. Overigens is het misschien aardig om te weten dat het vlaggensysteem destijds in gesteld is door de badinrich tingen. Aanvankelijk mocht men buiten het gebied daar van niet zwemmen, maar die regel werd versoepeld toen steeds meer mensen toch erbuiten het zilte nat indoken. De inrichtingen hanteerden toen vlaggen om aan te geven waar en wan neer er gevaar was om zo doende de mensen naar hun veilige, onder toer zicht staande stukje strand te lok ken. De bevolking stoorde zich er echter niet aan en zo ZWEMMEN GEVAARLIJK SCHWIMMEN GEFAHRLICH SWIMMING DANGEROUS -ft KIND GEVONDEN J i/iMn ftccnwncu KIND GEFUNDEN FOUND CHILD 9$» TOT 18® UUR INFORMATIE OP ALLE STRANDPOSTEN Th V j alle strandafgangen staat. werd het vlagvertoon uit de APV (algemene plaatselijke- politieverordeningge schrapt. Nummers Vorig jaar kwamen de vlag gen opnieuw in de belang stelling toen de strandpoli- tie, de Noordwijkse red dingsbrigade, de Stichting Exploitatie Zeebaden en de VVV met klem aandrongen op deze vorm van beveili ging. De raadscommissie openbare werken vond het aanvankelijk echter te duur, kosten 10.000 gulden, om weer te gaan vlaggen en borden met de betekenis van de vlaggen bij de der tien strandafgangen te zet ten. Woorden als „het lijkt dat net een feestterrein" (VVD), vlogen over tafel, maar uiteindelijk ging men „omdat de strandbezoe kers er zelf om hebben ge vraagd" (CDA) toch mee akkoord. Daarbij hoorde ook dat elke strandafgang een nummer krijgt zodat bij on- fe vallen en dergelijke de ulpverleningsinstan ties niet poer ongelijkde ver keerde afgang nemen en minuten door het mulle zand moeten ploeteren voor ze slachtoffers kunnen hel pen. KATWIJK Korpschef P.B.N. de Jong heeft zijn bezorgdheid geuit over wat hij noemt „ongenuan ceerde bezuinigingen" op het politiewerk. Er drei gen financiële problemen voor het 65-man sterke korps nu de gemeente het voornemen heeft om de uitgaven voor het politie apparaat gelijk te schake len met de rijksnorm. „Met het materiaal kan ik goed uit de voeten maar met de personeelskosten kom ik in de knel", aldus De Jong. Hij wil de ko mende periode de plaatse lijke politieke partijen van zijn gelijk overtuigen. De personeelkosten van het korps liggen hoger dan de normbedragen die het rijk vergoedt. „Katwijk zorgt goed voor zijn ambtenaren", verdui delijkt De Jong, „en de politie mensen delen daarin mee door middel van een gelijke rechts positieregeling. Wanneer de gemeente nu stelt dat in vijf jaar de rijksnorm moet zijn be reikt is dat vragen om moei lijkheden". Het terugbrengen van de personeelskosten zal zijn invloed hebben op het functioneren van het korps, met name tijdens de uren waarop volop werk voor han den is. Er zal minder geld be schikbaar zijn voor overuren en onregelmatigheidsvergoe dingen waardoor de sterkte in de drukke weekeinden moet worden teruggebracht. Het is met name de inzet van voldoende politiepersoneel op het juiste moment die heeft geleid tot een afname van de overlast door vernielingen en baldadigheid. Dat blijkt uit het jaarverslag '83 dat gistermid dag door de korpsleiding werd gepresenteerd. Zowel door de geüniformeerde als de justitië le dienst (de agenten in bur ger) is het aantal weekend surveillances opgevoerd, met name vlak voor en na slui tingsuren van de horeca. Ook het strakke horecabeleid dat door politie en gemeente ge voerd wordt, heeft volgens korpschef De Jong ertoe bijge dragen dat de problemen in Katwijk in de hand worden gehouden. Uit de cijfers in het jaarverslag kan een stabilise ring van de criminaliteit wor den geconstateerd. Er is zelfs sprake van een ge ringe afname van de zoge naamde „kleine criminaliteit". Wel nam het aantal inbraken in winkels, bedrijven, scholen en kantines fors toe. Opmer kelijk is daarbij ook de toena me van het verboden wapen bezit. Niet minder dan 23 vuurwapens en enige duizeft- den patronen werden vorig jaar in beslag genomen. Met enige trots kon gisteren wel worden gemeld dat het oplos singspercentage in vergelij king met '82 steeg met 4,4% tot 26,4%. „Absoluut zijrv er zelfs nog nooit zoveel zaken opge lost als vorig jaar", aldus korpschef De Jong. Het 'repressief optreden' van de geüniformeerde dienst is eveneens flink toegenomen. Het aantal malen dat een pro ces verbaal werd uitgedeeld steeg met ruim 27% van 3154 naar 4067. Als een aanhouden de bron van zorg wordt in het jaarverslag het rijden onder invloed genoemd („er wordt in Katwijk nog steeds ontzettend veel gedronken") en het door rijden na een aanrijding (van 58 naar 109 gevallen). Een van de redenen hiervoor zou zijn het huidige verzekeringssys teem met hoge kortingen Het parkeerprobleem, met name in het badcentrum, neemt schrikbarende vormen aan, zo blijkt uit het jaarver slag. Het handhaven van de parkeerverboden wordt een aanhoudende zorg' genoemd en er zal dan ook bij de ge meente op worden aangedron gen om plaatsen waar geen au to's mogen worden gestald zo danig in te richten dat dit ook niet mogelijk is. Korpschef De Jong liet zich gistermiddag zeer waarderend uit over de Katwijkse politie man van wie hij de deskundig heid en gemotiveerdheid prees. „Wij slagen er nog steeds in het takenpakket uit te breiden (het afgelopen jaar met fraudebestrijding en on derzoek naar milieudelicten) in een tiid dat steeds meer korpsen klagen hun werk niet naar behoren te kunnen doen. Ik sta nog steeds verbaasd over de rek die er in de orga nisatie zit".

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5