„Je bent een mens. geen spreekmachine NCRV'S „LOS VAST" HOUDT TALENTENJACHT gekleurd gezien Voorlichting in de vorm van een videospelletje ^gADIO/TELEVISIE Qeid&iQcwumt DINSDAG 31IULI1984 PAGINA 13 .Hotel op stelten" wordt herhaald XVERSUM De KRO-televisie gaat vanaf 17 augustus de k &Pmische EnSelse serie "Hotel op Stelten" herhalen. De van de b S©C aangekochte reeks wordt wekelijks uitgezonden. In Neder- ind werden in 1976 en in 1979 al afleveringen op het scherm ertoond. coml °P lil „Fawlty Towers", zoals de oorspronkelijke titel luidt, draait norget om vier personen. Het zijn de hoteleigenaar Basil Fawlty en omjjn vrouw Sybil, de kunststudente/serveerster Polly en de i Rftaanse ober Manuel. Ze worden gespeeld door de van „Monty lemjf.ython" bekende John Cleese, Prunella Scales, Connie Booth en (za)fndrew Sachs. ezelfl Zeer succesvolle serie, die werd geschreven door John Cleese u.n Connie Booth, werd een aantal malen bekroond. De reeks 2tfndigde nadat twee keer zes afleveringen waren opgenomen, .'oen kregen Connie en John, die met elkaar waren getrouwd, imp waardoor de reeks voortijdig werd stopgezet. „Pandora's Music Box" op VARA- en VPRO-radio HILVERSUM Evenals vo rig jaar maken de VARA en VPRO radio-opnamen van het „Pandora Music Box"-festival. Dit festijn wordt op 20 en 21 september gehouden in de Rotterdamse Doelen. De serie concerten duurt van negen uur 's avonds tot vier uur 's morgens. Groepen die op treden zijn onder meer John Cale, The Sound, Claw Boy Claw, Fiat de Lux, Johnny Thunders en The Gun Club. HILVERSUM In oktober gaat de NCRV van start met het houden van een groot aantal „los Vast"-talentenjachten. Het is een activiteit in het kader van het zestigjarig bestaan van de omroep. Iedereen die wat presteert op muzikaal gebied in het populaire genre kan meedoen. De winnaars van de finale treden op in een van de uitzendingen van de populaire „Los Vast"-show. Om mee te doen aan de talentenjacht moet een cassettebandje van goede kwaliteit naar de NCRV worden gestuurd. Het mag maximaal vijftien minuten repertoire bevatten. Zangers, zange ressen en instrumentalisten mogen tijdens hun optreden gebruik maken van een orkestband. Playback-artiesten zijn uitgesloten van deelname. Inzendingen dienen voorzien te zijn van enige achtergrondinformatie en een foto. Het adres is NCRV-radio, „Los Vast"-talentenjacht 1985, Schuttersweg 8-10, 1217 PZ Hil versum. De jury staat onder voorzitterschap van Jan Rietman. J] NESTOR VAN RADIONIEUWSDIENST AD HAZEWINKEL: rnstj HILVERSUM De nes tor van het radionieuws. Zo mag Ad Hazewinkel met recht worden ge noemd. Niet aleen van wege zijn leeftijd van zes tig jaar, maar vooral van wege zijn jarenlange staat van dienst. Op 1 oktober 1960 deed hij zijn intrede qL bij de Radionieuwsdienst van het ANP. Een paar maanden later, om pre cies te zijn op 1 januari 1961, was zijn stem voor de eerste maal op de ra dio te beluisteren. Toen las Ad Hazewinkel zijn eerste nieuwsbulletin voor de microfoon. Eerst zag het er niet naar uit dat Ad Hazewinkel in om roepland terecht zou komen. Hij zocht zijn toekomst bij de rijksoverheid en werd ambte naar bij Rijkswaterstaat. „Tien jaar heb ik dat gedaan. Administratief werk deed ik. Ik kwam binnen als schrijver en ging weg als commies A", vertelt hij en voegt daar on middellijk aan toe: „Maar in al die jaren heb ik geprobeerd om via sollicitaties bij de om roep te komen. Ik weet niet wat het was, maar voor mij ging er een eigenaardige aan trekkingskracht uit van de omroep... van de radio". Na tien jaar had Ad Hazewin kel succes: hij kon bij de Ra dionieuwsdienst van het ANP terecht. Bij zijn afscheid van Rijkswaterstaat zei Hazewin kel: „Ik heb hier tien jaar ge werkt, maar ben nooit een ambtenaar geweest". Bureau redacteur was zijn eerste functie bij de Radionieuws dienst. Dat duurde maar een paar maanden want kort daarna werd hij nieuwslezer. Wat niet wil zeggen dat hij nooit meer een berichtje maakt. Zoals dat met alle nieuwslezers het geval is, schrijft ook Hazewinkel, als het even kan, zelf iets voor het bulletin. Vooral de sport heeft daarbij zijn aandacht. „Ik ben gek op het maken van sportberich ten", verklaart hij. Dit heeft overigens geen actieve spor tieve oorzaak. „Nee hoor, ik ben geen sportbeoefenaar. Mijn sportiviteit is passief. Ik mag er graag naar kijken". Spijt van zijn overstap naar de radio heeft Hazewinkel nooit gehad. Hij vindt nieuws lezer een boeiende functie. „Het is afwisselend, want je hebt met diverse soorten van nieuws te maken". Ambities om in het omroep- wereldje wat anders te gaan doen, heeft Ad Hazewinkel wel gehad. Hij heeft onder meer aan het NOS-journaal gedacht. „Maar uiteindelijk achtte ik mezelf daarvoor toch niet geschikt", zegt hij en verklarend voegt hij eraan toe, dat daarbij ook een rol heeft gespeeld dat de tblevisie hem onmiddellijk tot „beken de Nederlander" zou hebben gebombardeerd. „En ik ben een behoudend type, vandaar de radio". Hazewinkel wordt, ondanks zijn bijna dagelijkse „spreek beurten" op de radio „merk waardig weinig" herkend op de stem. „Maar dat komt waarschijnlijk omdat mijn stem in het dagelijks leven een ander timbre heeft. Pas als mensen lang met mij pra ten, vragen ze of ze mij soms ergens van kennen". Fluiten Ad Hazewinkel heeft er na 24 jaar nog altijd plezier in. Hij gaat bij wijze van spr.eken nog elke dag fluitend naar zijn werk. Hij is dan ook niet van plan gebruik te maken van de VUT-regeling, maar wil ge woon tot de pensioengerech tigde leeftijd doorwerken. „Nieuwslezer zijn is verre van het zomaar even oplepelen van het bulletin. Het is een vak waarbij je steeds spits moet blijven. Natuurlijk zijn er wel eens berichten die je je aantrekt. Tenslotte ben je een mens en geen spreekmachine. Maar het is je vak om het al lemaal goed door te geven aan de luisteraar". NOLLY SPEIJERS Waarom zouden veel programma 's op de Nederlandse tele visie eigenlijk zo kinderachtig zijnEen moeilijke vraag. Het antwoord is misschien gelegen in het uit de jaren vijf tig stammende axioma dat televisie gemaakt behoort te worden voor publiek met het gemiddelde intellect van de modale veertienjarige. Het lijkt er in elk geval op dat ze sedertdien in 't Gooi nooit veel hebben bijgeleerd. Een aardig bewijs voor deze stelling zou de programma- reeks 1990 kunnen zijn, waarin Veronica het Nederlandse volk op populaire wijze probeert te doceren in de ontwik kelingen van techniek en wetenschap. Een hoogst kijkers- vriendelijk streven, zou je zo zeggen, waarop weinig valt af te dingen. De verantwoordelijkheid is gelegd in de handen van Ton Planken, de man die ooit naam maakte als de pre sentator van Den Haag Vandaag en in die functie in staat bleek te zijn de Haagse kronkels en het Haagse gekonkel in begrijpelijke taal op de beeldbuis te brengen. Iet kon dus eigenlijk niet stuk met 1990. En tóch: het is eigenlijk niks. Het is een flauwe bedoening, waarin door presentatoren en door gasten krampachtig wordt gespeeld dat we al in het jaar 1990 leven, en waarin dan steeds wordt terug gekeken naar 1984. Een spelletje dus, een truc. Inhoudelijk gaat het programma ook niet dieper dan een willekeurige propagandaspot van Postbus 51 voor het laten isoleren van je voordeur of het ophalen van een folder over huursubsidie. Dat alles wordt overgoten met het technologische sausje van de huiscomputer: overal videoschermen en digitale let ters - het is net of ze Chriet Titulaer hebben ingehuurd voor de vormgeving. Kortom: voorlichting in de vorm van een videospelletje, met het bij Veronica in dit soort situa ties gebruikelijke opgewonden toontje. Een ander bewijs voor de stelling aan het begin van dit stukje is de manier waarop de NOS toeslaat in de presenta tie van de beelden die uit Los Angeles komen van de zo merspelen. Ik bedoel: wie is er op het onzalig idee geko men om daar tussen twee grote antieke automobielen de populaire Frank Kramer te zetten? Zonder twijfel is Frank een hoogst aimabele jongeman, die vast en zeker heel goed is voor zijn konijnen en geregeld een bloemetje meebrengt voor zijn oma. Maar wat heeft hij te maken met de Olympische Spelen? Hij heeft zijn hele collectie conversatiecliché's meegebracht in de studio om in de gesprekjes met gasten vooral maar niet met de mond vol tanden te komen staan, en dat werkt: er valt geen mo ment stilte. Maar er wordt ook totaal niets verteld: het is allemaal van bijna onvoorstelbare holheid. De onbenulligheidsprijs van dit jaar moet wel naar Studio Sport gaan, dat kan niet missen. Het volgen van en het verslag geven over sport is gewoon journalistieke arbeid, en daar heb je in een béétje volwassen sportrubriek geen geflipte quizmasters bij nodig. Wat de kijker echt wil, is gewoon een beeld verslag zien en de uitslag horen, en dat zo vlug mogelijk. Dus als Studio Sport zondagmiddag de Olympische uitzen ding begint met een samenvatting van de opening, is dat al ten onrechte: op dat moment is het sporten al in volle gang en zijn er al uitslagen te melden. Ze moeten in Hilversum maar gewoon eens kijken naar hoe de Duitsers dat doen: die herhalen de opening (en dat veel royaler dan Neder land) op een moment dat er nog geen daadwerkelijke sport valt uit te zenden, en als dan dat sporten begint, komt het rechtstreeks op de Duitse zender. Nou ja, over veertien dagen is het allemaal weer afgelopen. Maar je houdt je hart vast voor 1992. als we onverhoopt dat circus in Amsterdam krijgen. Hopelijk zijn we dan einde lijk het stadium van die kinderachtigheden en die onvol wassen aanpak ontgroeid. RENE DE COCQ Vandaag Nederland Duitsland De verbijsterende Ir. Clitterhouse i bijna een half eeuw oude ngsterkomedie van Anatole tvak presenteert twee grote Vteurs in hun jonge jaren: Ed- fyd G. Robinson en Hump- ney Bogart. De eerste speelt 9 rol van dr. Clitterhouse, een lekend psychiater, die bezig is m verhandeling te schrijven ter de psychologie van een Jsdadiger. Om de werking i een misdadige geest te le- i kennen, gaat hij zelf een ntal inbraken plegen. een van ztjn tochten ont- )et hij een vrouw, een zekere „Fence" Keller (Claire Tre- 9r), bendelid van de beruchte 'cks Valentine (Humphrey >gart). Door haar bemidde- g wordt dr. Clitterhouse als 'ndelid toegelaten. Maar hgzamerhand gaat Rocks het 'temd vinden, dat niemand van dr. Clitterhouse af- et. 1 uur Nederland 1. iks aan de hand (A?n de Engelse serie over de (Cfsjes en broertjes Powell (Nomt voorlopig een einde. De (^nderen ontvangen een briet wr? hun ouders in Jamaica-, \arin de komst van Melba ich wordt aangekondigd. 22-jarige Melba blijkt mg religieus te zijn. Nauwe- 's bij de Powells aangeko- begint ze een kruistocht jaslgen alcohol, thee, koffie en ken. Het lijkt Tosh een d idee Melba een lezing ir dit onderwerp voor de 38$iraat" te laten houden. Wan- zich daarop een verslag er en een fotograaf aandie- verkeert Tosh in de me- dat zij voor Melba en komen. uur Nederland 1. andleven de aflevering „De gezusters Aliens" heeft de 19-jarige 'pmmy Adams geen leven als niet elke dag een postzegel 8ft gekocht. Niet dat hij ooit drijft, maar achter het loket Rachel Sullens en Tommy is schrikkelijk verliefd op haar. n moeder verzet zich tegen immy's passie, want Rachel ~^ven jaar ouder en boven in verwachting van een minnaar. Tommy doet ■hel een huwelijksaanzoek, 9r zijn moeder denkt dat i'hel haar zoon tot een hu- lijk dwingt. SO uur Nederland 1. rfrige NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Philadelphia (3). Austra lische tv-serie. Adam veron gelukt en zijn tante geeft de schuld aan Philadelphia. 16.50 O, zit dat zo (5), serie met Leonard de Vries. 17.05 Het hondje Rexie, te kenfilm. 18.55 Gil en Julie, tekenfilm. 19.00 Fame, Amerikaanse se rie. Bij een gewaagde dans sprong komt Christopher ongelukkig terecht en loopt een gehoorbeschadiging op, zodat hij zijn opleiding moet afbreken. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 De verbijsterende dr. Clitterhouse, Amerikaanse speelfilm van Anatole Litvak (1938) met in de hoofdrollen Edward G. Robinson als dr. Glitterhouse en Humphrey Bogart als bendeleider. 21.55 Niks aan de hand, En gelse serie. 21.43 Achter het nieuws. En gelse reportage over de achtergronden van het In ternationale incident rond het Koreaanse passagiers- vliegtuig, dat bijna een jaar geleden door de Russen werd neergeschoten. De belangrijkste conclusie is dat het toch werd gebruikt voor spionage-doeleinden. Verder een sfeerreportage uit het Engelse dorp Maer- dy, waar voedselacties voor de stakende mijnwerkers op gang zijn gekomen. 22.50 Landleven, herhaling tv- serie. Afl.: „De gezusters Sullens". NOS 23.49 Journaal. 23.54 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. 19.12 Studio Sport. Olympi sche Spelen: om 19.15 Sa menvatting van de vorige dag; ca. 20.30 Zwemmen, roeien, turnen en wielren nen. NOS 22.30 Journaal. 22.45-05.30 Studio Sport. Olympische Spelen: o.a. boksen, wielrennen, gewi chtheffen, basketbal, hand bal en volleybal; ca. 01.15 Rechtstreekse reportage zwemmen, boksen en tur nen. DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute. 18.30 Olympische Spelen: Met o.a. zwemmen, roeien, wielrennen op de baan en een terugblik. 20.00 Tageaschau. 20.15 Dabei in Los Angeles. Recht streekse reportages van o.a. wielren nen en boksen. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Dabei in Los Angeles. Recht streekse reportages van o.a. turnen en boksen. 01.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Mein Name ist Hese. 18.20 Die Lehmanns, tv-serle. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 HeiBe Tage lm Juli, tv-spel van Hellmut Andics. Tijdens de zonnige julimaand wandelt het oude echtpaar Eduard en Fritzi Gorek In Wenen door de tuin van de Bondskanselarij. Het zien van de nu slechts nonchalant bewaakte ingang maakt pijnlijke her inneringen bij hen los. In juli 1938 moest de toenmalige luitenant Edu ard Gorek zich hier voor de Duitse SS-officieren verantwoorden. Deze wilden weten, waarom de coup van de Oostenrijkse nationaalsocialisten in juli 1934 was mislukt. 21.15 WISO, sociaal-economisch ma- 21.45 Heute-journal. 22.05 Die letzten Jahre der Kindheit, speelfilm van Norbert Kuckelmann. Met: o.a. Gerhard Gundel, Norbert Bauhuber, Dieter Mustafoff en Sie- gried Ahr (herh.). De twaalfjarige Mar tin heeft al diverse keren met de poli tie en de kinderbescherming te ma ken gehad, omdat hij regelmatig dief stallen en kleine inbraken pleegt. Hij komt uit een zogenaamd è-soclaal milieu. Met zijn broertjes, zusjes en moeder woont hij onder primitieve omstandigheden in het noordelijk deel van München. Zijn vader zit in de gevangenis. 23.50 Es muB nicht immer Kaviar sein, tv-serie naar de roman van Jo hannes Mario Simmel. Afl.: De zwarte handeL 00.50 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Wanderungen durch die DDR (4): Die Saale-Winzern. 21.00 Das Fernsehmuseum: Der Graf von Hesselbach, tv-spel (herh.). 22.00 Das erste Opfer in die Wahr- heit, de geschiedenis van de oorlogs berichtgeving. In een Engelse docu mentaire over de geschiedenis van de oorlogsberichtgeving komen de schokkende ervaringen van Anglo-A- merikaanse journalisten naar buiten over het spel. dat in geval van oorlog met de waarheid wordt gespeeld. Voorbeelden van hoe de pers om de tuin wordt geleid, zijn te vinden bij de Amerikaanse inval op Grenada en de slag om de Falkland-ellanden. Het zijn er slechts twee uit een hele lang geschiedenis. 22.45 Alle lieben Bob (4), Ameri kaanse serie. 23.10 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 16.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 De Smurfen, tekenfilmserie. Afl.: De Osmurfische Spelen. 18.45 Tegen de verwachting In, do cumentaire serie. Afl.: Dorothea Lan ge, fotografe en Frank Lloyd Wright, architect, dichter en profeet. 19.10 Mr. Smith (8), serie over een superintelligente aap. Afl: Mr. Smith verliest een vriend. 19.35 Kijk uit". Rijden, parkeren en kamperen met een motorhome. 19.40 Lotto, mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Condo (9), serie over twee bu- renfamilies. 20.40 De Blauwe Planeet (9), serie over de aarde. Afl.: Water wordt ijs. In het verleden waren grote delen van Europa met ijskappen bedekt. In hoe verre mogen we er zeker van zijn dat die ijskoude tijd inderdaad tot het verleden behoort. 21.30 Gala Prix Jeunesse, n.a.v. 20 jaar Prix Jeunesse. Met o.a. Johan nes Kobelt Kwartet. Flamengoballet Juan Sierra en het Miinchner Kinder- 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 18.55-03.00 OLYMPISCHE SPELEN. 18.55 Turnen: Vrije oefeningen heren per ploeg. 20.00 Studio L.A.: overzicht van de voorbije nacht. 22.00 Roeien: samenvatting series 22.30 Zwemmen: samenvatting, 400m vrije slag dames; 100m vrije slag heren; 100m rugslag dames; 200m rugslag heren; 4 x 100m vrije stag dames. 23.15 Wielrennen op de baan: Spurt- -serles; Individuele achtervolging - kwartfinales: kwalificatie puntenrlt. 00.00 Turnen: Vrije oefeningen per ploeg heren. 01.10 Zwemmen: finales 400m vrije slag dames. RTBF 1 17.50 Ciné Vacancee. Jeugdpro gramma. 18.50 RTBF: Bonjour la fète, met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 Lea aentiera du monde: lies sur la route des piroguiers. 21.15 Lulu (3), Duitse tv-film naar het werk van Wedekind. 23.00 Journaal. TV 5 19.00 L'CBil apprivoiaé. Afl: De mo derne wereld. De benadering van een stadscentrum, verkeer, nachtleven en neonlichten. 19.30 Si on chantait francophone. Amusementsprogramma. Uitzending vanuit Avenches. 20.25 25 foia la Suiaae. Afl: Genéve. Documentaire. 21.40 Folklore aan de vooravond van Zwitaerlanda nationale feest dag. Engeland BBC 1 rie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Red hand gang, kinderserie. 18.40 Journaal. 18.55 South-east at aix. 19.15 Olympic Grandstand. 20.25 Carry on doctor, Engelse speelfilm uit 1968. Met: Frankie Ho ward. Sidney James, Kenneth Willi ams e.a. Regie: Gerald Thomas. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today: The Cry 23.20 Olympic Grandstand. 01.10 Weerbericht. BBC 2 17.15 Cricket. 19.10 Nieuwsoverzicht met onderti- 19.15 Schools Prom '83. 20.10 Past Perfect (Museum of the year). 20.40 Q.E.D., wetenschappelijk pro- gramma. 21.10 Chronicle. 22.00 Film Buff of the year. 22.30 The Paul Daniels Magic Show. 23.10 Making Waves, serie over wa tersporten. 23.40 Newsnight. 00.25 Cricket. 00.55 Up the Sandbox, Amerikaanse speelfilm uit 1972. Met: Barbra Strei sand, Sandy Dennis, Eileen Heckart e.a. Regie: Irvin Kershner. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Portland Bill. 17.15 Moomins. 17.20 Under the same sky. 17.50 Freetime. 18.15 Bygones. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 The human jigsaw. Afl: Sho wing off. 20.30 Scarecrow and mrs. King. Spionnage-serie met Kate Jackson en Bruce Boxleitner. Afl: Lost and 21.30 The lonely hearts kid. Komi sche serie. 22.00 The Brief. Serie over advocaat Lucas Hallier. Afl: Ghost 23.10 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 V. Afl 3 van deze Amerikaanse mini-serie over bezoekers van een andere planeet. 01.20 Tuesday topic. SKY CHANNEL 17.00 Music box. Videoclips. 18.00 Sky-Fi music. The Tony Black burn Show. 19.00 Cartoon time. Roger Ramjet. 19.05 Mr Ed. Ed voelt zich oud als hij een grijze haar In zijn staart ontdekt. 19.55 Skyways, tv-serie. Een grote kist met een nogal ongewone levende lading arriveert op Pacific Internatio nal Airport. 20.45 Side Street. Tv-serle. 21.30 Thrillmaker Sport. Afl.: The Great Ocean ski race. 21.50 It's all downhill. Filmimpressie van het racen met zelfbouw-karretjes. 22.00 Ice Hockey, finale om de Stan ley Cup. 23.00-01.00 Music box. Videoclips. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 13.00 Nieuws voor doven. AVRO 15.30 Kinderbios. NEDERLAND 2 NOS 07.00 Studio Sport. Olympische Spe len: o.a. gewichtheffen, boksen, hoc key, handbal, basketbal en zeilen. 07.30 Studio LA. Rechtstreekse schakeling met de NOS-studio in Los Angeles. 13.00 Nieuws voor doven. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 M08aik. 10.40 HeiBe Tage im Juli (herh.). 12.30 WISO. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.40 Teletekst-overiicht. 15.00 Die Geschichte von der Meer- jungfrau und dem König, poppen- 15.30 Matt und Jenny (26), avonturen in Ahornland. 16.00 Tagesschau. 16.10 „Sag Din Ich bin schön", do cumentaire over natuurcosmetica. 16.55 Die rote Zora und ihre Bande 17.25 Doctor Snuggles, tekenfilm. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 06.00-09.00 Guten Morgen Olympia, samenvattingen derde dag. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.17 Programma-overzicht. 13.20 Olympia am Mittag. Hoogte punten derde dag. 15.00 Heute. 15.03 Ferienprogramm flir Kinder: Met: Pfaff im Lügenland, tekenfilm, ca.15.25 Trickbonbons, met Calime- ro. ca.15.30 Ferienkalender. ca.15 50 Madita (6). tv-serie naar een verhaal van Asrid Lindgren, ca.16.20 Lassies Abenteuer, serie. Afl.: De kleine neusbeer. 16.40 Breakdance (herh.). 17.00 Heute. 17.05 Olympia am Nachmittag. Met fragmenten nachtuitzending en live- -beelden vierde wedstrijddag. Met o.a. roeien. BRT 1 07.30-10.00 Ontbijttelevisie. Met o.a. overzicht Olympische gebeurtenissen en het programma van Jan van Rom- paey. 17.55 Journaal. BRT 2 07.30-10.00 Ontbijttelevisie, over zicht Olympische gebeurtenissen en programma van Jan van Rompaey. 16.25 Olympische Spelen: met roei en, halve finales mannen en vrouwen; zwemmen, series - 100m schoolslag vrouwen, 4 x 100m vrije slag mannen, 800m vrije slag vrouwen. Mogelijk af wisselend met wielrennen op de baan en roeien. 07.00-09.35 Olympische Spelen: zwemmen en turnen. (Met o.a. Jour naal, Gym Santé, persoverzicht en nieuwsoverzicht). 12.00 Teletekst. 17.00 Vacatures van de ONEM. 17.05 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Cine-vacances, jeugdprogam- BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Olympics, magazine. 10.00 Olympic ReporL 12.30 Gharbar. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht landbouw. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.45 King Rollo, kinderserie. 14.50 Bric-a-brac, kinderprogramma. 15.00 Gilbert white lived here. 15.15 Cricket. 17.20 Play school. 17.45 The Monkees, kinderserie. BBC 2 07.05-09.10 Tv-curaussen. 10 00 Look back with Noaks. 10.30 The amazing adventures of Morph, kinderserie. 11.25 Cricket. 14.20 Cricket. ITV 07.25 Ontbijt tv. 10.25 Cartoon Crackers. 11.00 A cool million. 12.30 Keep it in the family. 13.00 Rod, Jane Freddy. 13.10 Sounds like a story. Afl: The princessses's necklace. 13.30 Movie memories. 14.00 Nieuws. 14.30 Glenroe. 15.00 Crown court. 15.30 Country practice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rod, Jane Freddy. 17.15 The Moomins. 17.20 The forgotten story. 17.50 Hold Tight. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. HILVERSUM 1 NOS: 18.00 Nieuws. AVRO: 18.06 AVRO's radiojoum. 18.25 Toppers van toen. NOS: 19.02-7.00 Radiolympia. HILVERSUM 2 NOS: 18.00 Nws. Hum. Verbond: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS- Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Fi nale. 21.00 Om het boek. Teleac: 21.30 Innovatie, kreatief ondernemen (11). 22.00 Tekenen en schilderen (12). TROS: 22.30 Nws. 22.40 De weg ligt open (9). 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. VARA: 16.03 De verrukkelijke vijftien. NOS: 18.04 De avondsplts. VARA: De vliegende VARA: En heel veel succes met uw programma. 22.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NCRV: 20.00 Die Dresdner Vocalisten: oude en klass. muz. 20.35 Werken voor piano en or kest van Liszt (1). 21.30 Literama. 22.25 Orgelconcert door Ewald Kooi- HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19.40 Nws voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin In het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws In aansluiting op het ANP-nieuws. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.03-13.59 Veronica komt naar je toe. Met om: 7.03 Ook goeiemor- gen. 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Ju kebox. 15.03 Nederland muziekland. 17.02 Het laatste rondje. NOS: 17.55 Mededelingen. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.11 De wekkerradio (7.30. 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Spy In de sky, (10). VARA: 10.03 De glazenwasser Is geweest, hoorsp. 10.23 Hoor haar (10.30 Nws). 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. Over- h.voorl.: 12.16 Franco huis. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen v. d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tljd-ge- noeg (13.30 Nws). 14.00 De vliegende VARA: De Schuurpapier vanuit Dier gaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 „t Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.33 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio „De Zwarte Roos". 12.04 Radio Bellevue. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi cs Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Kompositieportret Haydn. 11.50 Sym fonieën en concerten van J.Chr. Bach (25). 13.00 Nws. 13.05 Kerkconcert door Rob Nedertof, orgel. AVRO: 13.30 Met open mond. een progr. voor operaliefhebbers. 14.30 Kamer muz. v. Mozart, Brahms en Dvorak. 15.45 Van Boccherini tot Berio. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws In aansluiting op het ANP- nieuws. 7.30 Morgen magazine met nws. reportages, verkeersinform.. het weer, een studiogast. Rljnmon- ders aan het woord en de dagelijkse column. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13