Gekaapt vliegtuig met Nederlanders op Aruba Baby op imperiaal 1954 Jtr CeicLxz Souuwt !Sgeó> Catf, |oli van "lefstallen cheveningen ïheepsramp fj Japan EB33SH2S3liii SPITSKOOL EN VARKENSSCHNITZEL 69 INBREKERS BETRAPT MAAR ONTVLUCHT Politie houdt overvallers van toeristen aan BON: JULI Ij ÊcicUc Q Maandag 30 juli 1984,75e jaargang no. 2295u DAGBLAC VOOR Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoii Pers. Apothekersdijk 34.2312 DD Leiden. Postbus 11.2300 AA. tel.071-122244. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J.J.Hallewas. Che -redacteur WimBuijteweg. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0.59permm.kleintjêsf 0.41 per mm. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maandf 21.02 (uitsl.aut.betaling).kwartaalf 63,07, taarf 240.46. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur. zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248 29 DM- Losse nummers f 1.00. HET WEER Half tot zwaar bewolkt en en kele regen- of onweersbuien, mogelijk met windstoten. Mi nimumtemperatuur rond 17 graden, middagtemperatuur omstreeks 24 graden, woens dag dalend tot 19. Wind draai end van zuid naar west Zon op: 05.59, onder 21.31; hoog water Schev.: 05.37, 18.24; laag water: 01.47, 13.37. EL "tollandse Spaans strand M ■■MPTELLON Strandbezoekers Vissers hebben de afgelopen i op het Spaanse strand aan de yertrek iellandse Zee bijna 5.000 kilo BUDGErsPoe^e hasJ 6evonden- De die een marktwaarde heeft ongeveer 25 miljoen gulden, is jedragen aan de politie. Op de »n, waarin de hasj was ver stond „Holanda, azucar" (Hol- suiker). Vermoed wordt dat isj in zee werd gegooid, omdat imanning van de hasjboot in- van de kustwacht vreesde. Lager telefoontarief voor stotteraars LONDEN Een Brits parle mentslid heeft een beroep ge daan op de Britse PTT om mensen die stotteren een kor ting te geven op hun telefoon rekening. Volgens het conser vatieve Lagerhuislid, Dickens, is de telefoonrekening van stot teraars in zijn kiesdistrict drie maal hoger dan normaal. „Wij moeten hen op praktische wijze tonen, dat wij hen willen en kunnen helpen", aldus Dickens. Vakan tieganger vergeet dochtertje LEIDEN Pas in Utrecht ontdek te een Leidenaar zaterdagmiddag dat hij zijn 4-jarige Marjolein ver geten was. De man was vanuit de Wilgenrode in de Meren wijk met vrouw en drie kinderen naar een camping in Utrecht gereden. Daar bemerkte hij tot zijn ontsteltenis dat zijn dochtertje niet in de auto zat. De man belde de Leidse politie met het de vraag uit te zoeken of Marjolein thuis was. Het meisje bleek inmidddels door buren te zijn opgevangen. Haar moeder is ver volgens naar Leiden teruggekeerd om Marjolein alsnog naar de va kantiebestemming te brengen. nette lbij|0'3*e'cenfc HECHT Bij warenhuis in Utrechtse trum Catharijne iterdag een Utrech- aangehouden t hij er van- wilde gaan f een borduur- iket dat hij had betaald. WÊÊËman had op toilet met Apf moeite het s/sept ei-diefstallabel het pakket tpeuterd. Om ?r geen rom- achter te la- had hij het 5j in zijn zak opt en was i naar buiten pen, waarop p.Minplarmschel bij >-1206. uitgang aan- 7193. ORANJESTAD/CARA- CAS Op het Koningin Beatrix vliegveld bij de Arubaanse hoofdstad Oranjestad staat sinds vanochtend 04.00 uur (Ne derlandse tijd) de gisteren gekaapte DC-9 van de Ve nezolaanse luchtvaart maatschappij Linia Aero- postal. Aan boord bevin den zich vijf bemannings leden en 79 passagiers, on der wie 54 Nederlanders van Antilliaanse afkomst. De waarschijnlijk drie kapers eisen van de regering van Venezue la vijf miljoen dollar los geld, een helikopter en een grote hoeveelheid wa pens. Ze hebben gedreigd bemanning en passagiers te doden, indien niet aan hun eisen wordt voldaan. Er is, voor zover bekend, geen ultimatum gesteld. Over de identiteit van de ka pers tasten de autoriteiten op Aruba nog in het duister. Vol gens Venezuela zijn de daders echter geen Venezolanen. Voor zover bekend ligt aan de actie van de kapers geen poli tiek motief ten grondslag. Men houdt er rekening mee, dat de kapers ordinaire bandieten zijn. Vermoed wordt dat zij met de geëiste helikopter en de wapens (50 uzi-pistoolmi trailleurs, 24 M16-geweren, 156 revolvers en 24 granaten) naar een ander Caribisch eiland willen vertrekken. Woordvoerders in Oranjestad bevestigden vanochtend, dat een groep Venezolanen naar het eiland is gekomen om met de kapers te onderhandelen. Ontkend werd dat ook Vene zolaanse commando's naar Aruba zullen worden overge vlogen. Maar volgens bronnen in Venezuela staan op het vliegveld van Caracas toestel len gereed, om indien noodza kelijk een commando-eenheid naar Aruba te kunnen vliegen. Pagina 6: Mariniers op Aru ba voorlopig afzijdig. HAAG Tasjesrovers inbrekers zijn gisteren t actief geweest op en t strand van Schevenin- en Kijkduin. Tot nu toe bij de politie 25 aangiften I diefstal binnengekomen. verwachting is dat dit aan- pog wel wat zal oplopen, veel gevallen werden op iewaakte ogenblikken de idtassen van de toeristen ^^^olen. Soms echter werden 3^^ eenvoudigweg van de gerukt. De buit: giro- rten, rijbewijzen, en foto-apparatuur. Uit ,e kamers van een jeugd- ■rg werden portemonnees tien. Ook zijn gisteren in ingen tien auto's roken, waaruit veelal Jocassetterecorders en toe- loren zijn weggenomen. f5: Snelrecht voor vech- In een hevige ten westen van Japan is acht een Zuidkoreaans :htschip gezonken terwijl I schip uit Singapore aan de panse) grond liep. 11.180 ton metende vracht- J Ilsin Groly zonk met een ntien man tellende be ning in een zeestraat tus- Japan en Zuid-Korea. hts vier opvarenden kon- i worden gered. Het 7.600 metende containerschip ria Express uit Singapore met tweeëntwintig man boord bij het eiland Iwoji- i aan de grond, in het zui- van Japan. Een beman- lid wordt vermist. otorrijder op auto ORDWIJK Een 22-jari- II motorrijder uit Noordwijk 'e zaterdagmorgen ge- toen hij in zijn woon- tegen een auto opreed. Noordwijker reed op de 1 g. Hij haalde daar een bilist in die al stond iorteerd om naar links 4gaan. De motorrijder reed hoge snelheid tegen de 'gen op. Het slachtoffer is --ft onbekende verwondingen Jjar het Academisch Zieken- lis in Leiden vervoerd. V Het passagiers schip „Columbus" maakte gisteravond kort na de aanvaring in de haven van Cadiz al zwaar slagzij. PARIJS De Franse po litie zich deze dagen van top-d rukte waarbij miljoe nen vakantiegangers van de wegen gebruik maken ook geconfronteerd met andere zaken, zoals een baby op het autodak Een politieman maakte een automobilist erop op merkzaam dat de kinder wagen op de imperiaal van de auto slecht was be vestigd en wiebelde. „Ah, de baby is wakker gewor den", antwoordde de vrouw naast de chauffeur. Ze stapte uit en haalde haar kind van het dak. Topdrukte ook voor de ANWB. Nederlanders op va kantie hebben de Alarmcen trale het drukste weekeinde tot nog toe bezorgd. De cen trale telde tweehonderd ge strande personenauto's en 84 gevallen van ziekte en dood. Vakantieleed voor een aantal Nederlanders in Spanje dit weekeinde, waar het passa giersschip „Columbus" bij het binnenvaren van de ha ven van Cadiz lek sloeg. Nie mand raakte gewond, maar wel kwam er een voortijdig einde aan de cruise waaraan het schip met 620 voorname lijk Nederlandse en West- duitse passagiers bezig was. ADVERTENTIE OCCASION-SPECIALIST Een vol jaar garantie mogelijk. O NISSAN Keuze uit 100 «tuks. i AlkemadtUan 1 Roetofar«nd»v®tn Talafoon 01713-2966-2073. Geen krant ontvanaen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. Spitskool, kilo Varkensschnitzel gepaneerd, 100 gram IrfO gepaneerd,00 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. SASSENHEIM Een aanrijding in Warmond, waardoor de Sassenheimse politie even werd opgehouden, is een paar inbre kers gisteravond goed van pas gekomen. Zij maakten van de mogelijkheid gebruik om te ontvluchten. De inbrekers werden door omwonenden van een woning aan de Knorrenburg op he terdaad betrapt toen zij een woning via de schuifpui binnen drongen. De politie werd door de afhandeling van de genoemde aanrijding iets opgehouden, waardoor de dieven konden ontko men. De surveillance slaagde er nog wel twee keer in de vluchtauto bijna klem te rijden, maar twee keer zagen de daders kans via de stoep te ontkomen. Ook te hulp geroepen collega's uit omlig gende gemeenten hebben de daders niet meer kunnen achterha len. Uit de woning hebben zij een scheerapparaat, een fles vol guldens en rijksdaalders ter waarde van 400 gulden en een siera- dendoos gestolen. De sieradendoos bevatte onder meer een an tiek gouden horloge een zilveren horloge, een gouden ketting en ring en diverse zilveren sieraden. MARSEILLE Bij de grootscheepse jacht naar bendes die aan snelwegen in Zuid-Frankrijk toeris ten beroven, heeft de Franse politie nabij Mar seille drie mannen aange houden. Een van de drie wordt beschuldigd van gewapende beroving van een Westduits echtpaar dat op een parkeerplaats in de auto sliep en onder bedreiging van een ge weer ongeveer 1300 gul den moest afgeven. Twee medeplichtigen worden nog gezocht. Twee andere jonge mannen werden aangehouden na een korte achtervolging door poli tiewagens. Zij worden ervan verdacht twee Britse lifters geld te hebben afgeperst. In de gestolen auto waarin de ver dachten reden werd een pistool, verscheidene knuppels en ongeveer 50 stuks, munitie gevonden. De ANWB ver wacht dat het werk van steun punt in Lyon door deze arres taties zal worden verlicht. Uit het Italiaanse Bardolino kwam het bericht dat de poli tie daar gisteren vier Neder landers heeft gearresteerd we gens het doen van valse aan gifte van diefstal. De vier, twee vrouwen en twee man nen, hadden zich bij de politie gemeld met de mededeling dat er van hen juwelen en kleding ter waarde van duizend gul den was gestolen. Bij een on derzoek vond de politie de meeste spullen terug in de auto en de bungalow. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BH UW KRANT MET INFORMATIE OVER F1LMS.MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Amerikanen slaan toe in eerste weekeinde Spelen Zwemster Annemarie Verstappen (rechts) glimlacht zwakjes naast de dolgelukkige Amerikaansen Nancy Hogshead (links) en Carri Steinseifer. LOS ANGELES De Verenigde Staten heeft het afgelo pen weekeinde in alle opzichten flink toegeslagen bij de Olympische Spelen. Eerst was er zaterdag in het Coliseum te Los Angeles een grandioze openingsceremonie, waarbij het organiserende land de gehele wereld een grootse show offreerde. Vervolgens werd gisteren, tijdens de eerste schermutselingen, op het sportieve vlak een visitekaartje afgegeven. Met liefst zes gouden medailles en twee zil veren plakken toonde Amerika zich onmiddellijk voorlo pig het sterkste land. Ook Nederland mocht op de allereerste wedstrijddag de eerste medaille begroeten. Bij het zwemmen was Annema rie Verstappen op de 100 meter vrije slag goed voor een bronzen onderscheiding. De Brabantse, die na de series als tweede de finale inging, leek aanvankelijk op goud af te stevenen, maar op de laatste meters verloor ze toch terrein op een Amerikaans duo. Nancy Hogshead en Carrie Stein seifer tikten in een zelfde tijd aan: 55,92 seconden. Conny van Bentum greep net naast een medaille met een vierde klassering. Het zwemmen leverde overigens het nodige spektakel op. Niet van Nederlandse zijde, want Frank Drost kwam bij de niet verder dan een zesde plaats. Op de 200 meter vrije slag vestigde de Westduitser Michael Gross een fraai wereldre cord met een tijd van 1.47,44. Opzienbarend was ook Steve Lundquist, die het wereldrecord op de 100 meter schoolslag verbeterde tot 1.01,65. In Los Angeles, waar Libië zich te elfde ure toch nog te rugtrok, werd ook bij het turnen op hoog niveau gesport. De Japanse en Chinese heren zorgden voor vuurwerk, waarbij de jury menigmaal het hoogste waarderingscijfer tevoorschijn haalde. Het wielrennen leverde voor Nederland slechts een kater op. De Oranje-renners hadden veel last van de hitte; het klimaat speelde duidelijk in het voordeel van het thuisland dat zich echter de laatste jaren in het peloton steeds vaker van voren laat zien. Bij de amateurs bleek Alexi Grewal de sterkste, bij de dames zijn landgenote Connie Carpenter. Dat zelfs olympische sport lang niet altijd verbroedert, be wees de voetbalwedstrijd tussen Italië en Egypte waarbij niet minder dan vier rode en zeven gele kaarten wrden utigedeeld. En ook bij het basketbalduel Frankrijk-Uru- guay vielen rake klappen. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2 19.12-19.15: Studio Hilversum. 19.15-20.30: Samenvattingen. 20.30-21.00: Zwemmen (series). 21.00-21.20: Roeien (series dames). 21.20-21.45: Wielrennen (baan, kwalificatie achtervolging). 21.45-22^2: Turnen (verplichte oe fenstof dames). 22.45-23.30: Wielrennen (1 km tij drijden), met studiogast in Hilver sum, Arie van Vliet. 23.20-23.45: Boksen (voorronden). 23.45-00.15: Gewichtheffen (ban- tamgewicht). MORGEN Nederland 2 00.15-01.00: Samenvatting met o.a. volleybal (Nederland-Canada he ren) en schieten. 01.00-01.15: Gewichtheffen ban- tamgewicht). 01.15-03.00: Zwemmen (finales), turnen (dames). 03.00-03.10: Studio Hilversum. 07.00-07.30: Turnen (restant ver plichte oefenstof dames). Boksen (voorronden), gewichtheffen (ban- tamgewicht). 07.30-07.45: Studio Los Angeles. 07.45-08.00: Eerder genoemde sporten. 08.03-08.30: Samenvatting met o.a hockey (Engeland-Kenya). volleybal (West-Duitsland-VS. dames), bas ketbal en boksen (voorronden). „De voorgenomen bouw van een verenigingsgebouw in hel Brabantse dorpje Halsteren heeft heel wat stol doen opwaaien", meldt de Leidse Courant van 30 juli 1954. Het gebouw zou niet gebruikt mogen worden voor vergaderingen van de PvdA en dat terwijl het Rampenlonds 30 mille had bijgedragen. Zoiets was ongehoord en haalde dan ook de voorpagina, de juiste plaats voor opgewaaid stot Ook nu, dertig jaar later, zou het waarschijnlijk niet anders gebeuren in de Leidse Courant. Dagelijks stof genoeg. i De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend In een open enve Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. in prceldborwemenl worden geweigerd

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1