999 Jeberroth: „Wij zorgen, dat anderen an onze inspanningen profiteren" i Het is hier iet Vietnam Zenuwen van Zweeds staal redden Smid sportuitslagen i n Prijzengeld ontvreemd CekbcSotwmvt ZATERDAG 28 JULI 1984PAG1NA9 r n edailleregen duurt voort KE MANDEVILLE De Nederlandse afvaardiging e spelen voor gehandicapten in Stoke Mandeville, het aantal medailles verder uitgebreid. Gisteren en in Engeland twee plakken, één zilveren en één zen, bij het totaal van vijftien gevoegd. De tweede k: s behaalde de Amsterdamse Shirley Abels (klasse 2) e 200 meter vrije slag in 4.28,57. Een derde plaats hli weggelegd voor Henk Keijnen uit Hogeveen. Hij leg- v e 400 meter vrije slag klasse 5 af in 5.40,76. r reweerschutters brachten op de vijfde dag van de Epische Spelen voor rolstoelers het aantal medailles >r Nederland op negentien. Het wereldrecord van Eef it l mei uit Winterswijk (390 punten) bleef onaantast- Naast die gouden medaille zorgde Tammel met m. it Tuinier uit Maurik en Jan van de Wetering uit ?ls ïlroc^e k'j landenteams ook nog eens voor brons, dar jn ^hoten zij 1141 punten. De basketbaldames ver- j in hun tweede wedstrijd. Japan maakte gebruik van rz e harde spel van de Nederlandse ploeg: 41-51. Nederland organiseert WK handbal in 1986 SAN DIEGO Nederland organiseert in 1986 het toernooi om het wereldkampioen schap zaalhandbal voor dames (A-groep). Dit heeft het congres van de Internationale Handbalfederatie (IHF) vrijdag in San Die- go besloten. Het NHV was de enige kandi daat voor de organisatie; er waren geen te genstemmen. Aan het toernooi, dat wordt gehouden tus sen 15 november en 15 december 1986, zal worden deelgenomen door zestien landen. Als organiserend land plaatst Nederland zich automatisch. Dat betékent dat de selec tie van bondstrainer Kecskemethy volgend jaar niet voor de B-strijd in IJsland behoeft op te draven. Volgens de plannen wordt er gespeeld in ongeveer twintig hallen. John Metgod naar Nottingham Forest NOTTINGHAM Johnny Metgod speelt het nieuwe seizoen voor Not tingham Forest. Dat heeft Brian Clough, de manager van de Engel se voetbalvereniging, verklaard. De 21-voudige international was overbodig geworden bij Real Ma drid. Hij had nog een verbintenis met zijn Spaanse werkgever. De vroegere verdediger van AZ'67 stond eveneens in de belangstelling van Feyenoord. De Rotterdamse landskampioen schrok echter terug voor de financiële gevolgen van een overgang van Metgod naar De Kuip. Weer zwemrecords in Luxemburg LUXEMBURG De tweede wedstrijddag van de Europese jeugdtitelstrijd zwemmen heeft twee Europese jeugdrecords opgeleverd. De Oostduitse Syl via Brust won de 100 meter schoolslag in 1.09,87. Hetzelfde onderdeel bij de jongens bracht winst en een record voor de Sovjet-zwemmer Al- bert Poletsjoek in 1.04,88. Fi naleplaatsen waren er gisteren voor de Nederlanders Mare Weijtmans (400 meter vrije slag in 4.09,82) en Karen Mel- lor (400 meter vrije slag in 4.25,87). Beiden werden acht ste. Timman winnaar AMSTER DAM Jan Timman is winnaar ge worden van het internatio nale schaak toernooi van Amsterdam. De Nederland se grootmees ter versloeg in de negende en laatste ronde, spelend met zwart, zijn landgenoot Hans Böhm. ocB ANGELES Peter leberroth is het proto- van een gesl^gde erikaanse business- De voorzitter van organisatiecomité sï4lt pure zakelijkheid u Ueberroth verlooc- t zijn stijl niet tijdens *ar lagelijke persconferen- vo«die het LAOOC onder leiding geeft. Hij IS van stof, omzeilt "leilijke vragen door het ren van obligate ant- orden en schroomt niet tussendoor zijn eigen anisatie en dus zichzelf sJe4 een fiks aantal com- riginenten te bedelen. Peter V. Ueberroth, prototype van een geslaagde Amerikaan se zakenman. Ondanks de boycot van super sportnaties Rusland en de DDR, gevolgd door een aantal mindere goden, mijdt Ueber roth dit onderwerp zonder meer. „Dat is niet mijn zaak, maar die van het IOC", zo meldt hij de braaf noterende journalisten. „Ik weet echter wel dat een boycot zich uitein delijk tegen de dwarsliggende landen zelf keert. Ik hoop dat de supernaties zich dat eens een keer gaan realiseren". Slechts eenmaal schoot Ueber roth uit zijn slof. Een toonaan gevende krant in Los Angeles opende namelijk zijn voorpagi na met het verhaal dat de staat Californië - ondanks de tegen gestelde beweringen van Ue berroth en de zijnen - toch zo'n slordige 300 miljoen gul den bij de organisatiekosten zou moeten bijpassen. Woedend Een woedende Ueberroth: „Dit is een ongehoorde leugen. Een belediging bovendien in de richting van de 75.000 vrijwil ligers die trachten om deze Spelen tot een succes te ma ken. Noch de stad Los Ange les, noch de staat Californië participeren in de kosten van deze Spelen. Sterker nog, ze zijn er alleen maar beter van geworden. Wij hebben honder den miljoenen dollars aan be lastingen betaald en bovendien betalen wij voor iedere vorm van dienstverlening door wel ke overheidsinstelling dan ook. De bewakingspost bij voorbeeld is de grootste slokop van onze begroting. Wij heb ben een waar vermogen uitge trokken om alle olympische deelnemers de grootst mogelij- ke veiligheid te kunnen ga randeren. Daarnaast schenken wij miljoenen dollars aan orga nisaties die zich bezig houden met het promoten van sport. Ik wijs iedere suggestie van overheidssteun ten stelligste van de hand. De Spelen wor den nooit door een land, een staat of een stad georgani seerd. Wij zijn de organisatie en wij zorgen ervoor dat ande- Problemen Problemen had Ueberroth ook met de vraag waarom nu juist de Roemeense Nadia Comane- cy als vedettegast was uitgeno digd. De toevalligheid van de aanwezigheid van Roemenië - als enige Oostblokland - in Los Angeles kan amper los worden gezien van het optreden van de voormalige Roemeense top- turnster voor het forum van de wereldpers. Ueberroth wil de echter niet weten van een politieke speldeprik in de rich ting van Moskou. „Zij was de ster van de Spelen in Montreal en zij heeft zich een grote po pulariteit in Amerika opge bouwd. Om die reden is zij door ons uitgenodigd om onze gast te zijn". HARRIE VERMEULEN SIOTHERAPEUT TON VAN OLPHEN VJ OLYMPISCHE SPELEN HAAG Voor Ton van Olphen mogen de Olympische lerspelen gerust beginnen. De fysio-therapeut, met eigen dijken in woonplaats Woubrugge en Leiden, verheugt zich inder op het aanstaande evenement. Sinds begin april be- !t Van Olphen zich reeds in de Verenigde Staten. Als enige t-Amerikaan is hij toegevoegd aan de medische staf op de ^-universiteit, deel uitmakend van het olympisch dorp. „Het igelooflijk om aan zo'n gigantische organisatie mee te mogen _;ken", meldt de oud-handballer van Hermes. e Nederlandse ploeg verblijft op de andere campus, van de 'LA-universiteit. Met hen kom ik dus normaal gesproken niet contact. Maar ik ben enkele dagen geleden wel al eens op loek geweest bij Ed van Breukelen, de coördinator van het egereisde verzorgingsteam. Een goede vriend van me. Ge- kkelijk was het trouwens niet hem te bereiken, want alles is r in vakjes verdeeld. In verband met de veiligheidsmaatrege- i Overal kom je controleposten tegen, overal wordt je pasje - rraagd. Maar nergens doet het opdringerig aan. Machinege- tren zie je niet, iedereen blijft altijd even vriendelijk", t veiligheidsaspect, door de Sovjet-Unie als kapstok voor de eurenswaardige boycot gebruikt, vormt voor de organisatie .os Angeles één van de prioriteiten. „Er wordt erg veel aan- it en vanzelfsprekend ook geld aan gespendeerd. En terecht lurlijk. Loopt straks alles op rolletjes, dan zeggen de Ameri- en dat de Russen zich voor niets druk hebben gemaakt. Gaat fel wat fout, dan is de situatie omgekeerd en krijgt de Sovjet- misschien wel de publieke opinie achter zich. Het Russi fy i partijblad Pravda wijst nu al op vorige week, op die afschu- L «Rijke schietpartij in San Diego waar meer dan twintig mensen den gedood. Dat had ook op de Spelen kunnen gebeuren en had de organisatie de schuld gekregen. Zeggen de Russen, idaar, ook dat nu niets meer aan het toeval wordt overgela- De Los Angeles Times noemde het hier vandaag net Viet- i, de lucht ziet inderdaad soms zwart van de helikopters. De tie houdt daarvan 75 stuks achter de hand voor eventuele miteiten". keerschaos de veelbesproken smog heeft Ton van Olphen tijdens zijn blijf in Californië nog weinig gemerkt. „Dat wordt allemaal overdreven. Echt last heb ik daarvan nog geen moment ge- Ja natuurlijk, het is warm, 32 graden nu om middernacht, ïak r moet je dan maar tegen kunnen. Nee, het grootste pro- im wordt de verkeerschaos. Maar ook daar is al een oplossing pr gevonden. Zo worden 5500 extra bussen ingezet. Met eigen d's is het veel te moeilijk om bij de verschillende stadions te hen. Door de drukte, maar ook door de hoge parkeertarieven, dat ie bij particulieren terecht komt, kun je rekenen op 30 tot dollar per dag". heeft Ton van Olphen de al enige tijd in Los Angeles in bbe ning zijnde bokser Pedro van Raamsdonk onder behande- miEen lichte knieblessure („Een aanhechting van de binnen- Id was geïrriteerd") kreeg intensieve medische aandacht, igelooflijk hoe hard die jongen er voor werkt. Ik geef hem hele goede kans op een mooie medaille, liefst goud natuur- Want dat verdient hij zeker. Verder heb ik enkele atleten tonlandeld. Zoals hoogspringer Dwight Stones, 1500-meterloper tea e Scott en Bert Cameron, een sprinter uit Jamaica", c d ens de Spelen staan we klaar voor alles en iedereen. De Ne- ien andse ploeg heeft zelf een uitgebreide medische staf bij zich. ir verschillende andere landen niet. Die kunnen dus bij pro vo nen bij ons terecht. Daarnaast fungeren we als een soort an|V-gidsen, verwijzen geïnteresseerden naar de verschillende aa enswaardigheden. Nee hoor, werk genoeg. Alleen mag het voor mij allemaal wel beginnen. We hebben er lang genoeg itten wachten". DICK KIERS Spelenderwijs Driemaal goud voor Holland De Nederlandse olympische afvaardiging verovert drie gouden medailles. Dat is al thans de mening van de Amerikaanse krant „USA-to- day", die in haar editie van gisteren de volledige lijst van medaillewinnaars publiceer de. Ria Stalman (discus da mes), Stefan van den Berg (surfen windglider) en de hockeydames zullen goud veroveren. Zilveren medail les zijn er weggelegd voor Hellemans- Hellemans (roei en) en de dameszwemploeg op de estafette. Daarnaast wacht Nederland ook nog ze ven bronzen medailles: Hoe- key-heren, Willy Wilhelm (judo), Hoekstra-Adema en Van Ettekoven-Cornet, de dames 2 en de dames 4 (roei en), en de zwemsters Van Ben turn (100 m vrije slag)) en Verstappen 200 vlinder). Niet volgens protocol De ceremonie van het over handigen van de olympische vlag tijdens de openings plechtigheid van de Spelen zal vereenvoudigd worden. Niet alleen ontbreken deel nemers uit de Sovjet-Unie in Los Angeles, ook de burge meester van Moskou heeft geen afgevaardigde gestuurd. De traditionele ceremonie van het overhandigen van de vlag zal dus niet uitgevoerd kunnen woorden. Het proto col wil dat de vertegenwoor diger van de stad die de vori ge Spelen heeft georgani seerd, het dundoek geeft aan de president van het IOC, die hem op zijn beurt weer ter hand stelt aan de burgemees ter van Los Angeles. De vlag zelf is wel tijdig in Californië aangekomen. De IOC-leden Smirnov en Andrianov uit de Sovjet-Unie hebben hem ge woon in hun bagage meege nomen en overhandigd aan het bestuur van het IOC. Smogman terug Marcus Hammerman, alias de Smogman, is „back in town". Vier jaar geleden staakte de nu in Michigan wonende ex-inwoner van Los Angeles zijn ongelijke strijd tegen de luchtvervui ling. Hij wilde toen iedereen met de neus op de feiten te drukken door onder meer flessen, gevuld met smog, te koop aan te bieden. De Smogman, uiteraard voorzien van gasmasker, raakte maar één fles yan het onzichtbare goedje met de prikkelende kleur kwijt. „Dat gaf niet", zei Hammerman. „Het ging er om dat de mensen begre pen dat de situatie langza merhand onhoudbaar was geworden". Toen zijn actie stuk dreigde te lopen verdween de Smog man naar het Sierra-geberg- te, waar de lucht nog zuiver is. Maar zo vlak voor de Olympische Spelen, in het heetst van de zomer, waarin De promotie delegatie, die zich sterk maakt om de Spelen in 1992 naar Amster dam te krij gen, bezocht gisteren de Nederlandse sportlieden in het olympisch dorp. Ook daar liet zij de gelegenheid niet voorbij gaan de Ne derlandse hoofdstad te promoten. de smog vaak als een dikke walm boven de stad hangt, achtte de milieustrijder de tijd weer gekomen naar zijn vroegere woonplaats terug te keren om zijn campagne te gen de luchtvervuiling weer op te nemen. Deze keer zoekt hij het voornamelijk in de verkoop van T-shirts met an- ti-smog leuzen. De opbrengst is bestemd voor milieugroe peringen, zoals de Coalitie voor Schone Lucht. Derde wielerploeg bij profs op komst LOS ANGELES Er komt een derde Nederlandse wieler- profploeg. Lomme Driessens, de befaamde Belgische ploeg leider, die onlangs bij Kwan tum is teruggetreden gaat nog niet met pensioen zoals de lei ding van de formatie van Jan Raas heeft willen doen gelo ven. De Belg vindt zich nog steeds niet te oud en voert mo menteel onderhandelingen met enkele grote sponsors. Driessens heeft Piet Liebregts gevraagd als ploegleider te willen optreden, maar de bondscoach van de amateurs heeft dat geweigerd. Hij heeft andere toekomstplannen. Lie bregts heeft inmiddels wel zijn broer Hennie naar voren ge schoven. Ook Frits Bergman die betrokken is geweest bij de oprichting van de ploeg Raas speelt een belangrijke rol bij de nieuwe ontwikkelingen. gfcNT U Ct fciÊierwvuc V*o véavoetee.. cam's fafoiuarjs'j*'' fliir u cam pen. rtoKiPEM&aAsn»*v SCHAKEN Internationaal toernooi in Amster dam (negende ronde) Grootmeestergroep A: Böhm (Ned- )-Timman (Ned) 0-1; Portlsch (Hon- )-Campora (Arg) 1/2-1/2; Poloega- jevski (Sov)-Chandler (Eng) 1/2-1/2; Nikolic (Joe)-Sax (Hon) 1/2-1/2; Wed- berg (Zwe)-Llgterink (Ned) 1-0; Szna- pik (Pol)-Van der Wiel (Ned) 1-0; Van der Sterren (Ned)-Kul)f (Ned) 1/2-1/2; Borm (Ned)-Ree (Ned) 1-0; Eising (WDI)-De Wit (Ned) 1/2-1/2; Lange- weg (Ned)-HJorth (Aus) 1/2-1/2; Trepp (Zwi)-Van Voorthuijsen (Ned) 1-0; Gutman (Isr) was vri). Eindstand: 1. Timman 7 punten; 2. Portisch 6 1/2; 3. Chandler 6; 4. Campora, Nikolic, Poloegajevski, Sax, Wedberg 5 1/2; 9. Böhm, Sznapik 5; 11. Borm. Kuijf, Llgterink 4 1/2; 14. Gutman. Van der Sterren, Trepp. De Wit 4; 18. Eising, Hjorth, Langeweg, Ree, Van der Wiel 3 1/2; 23. Van Voorthuijsen 2. Grootmeestergroep B: Martinovic (Joe)-Sunye Neto (Bra) 1/2-1/2; Plles- ter (Ned)-Szabo (Hon) 1/2-1/2; Cirlc (Joe)-Barlov (Joe) 1/2-1/2; Enklaar (Ned)-Krnic (Joe) 1-0; Van Mil (Ne- d)-Ostojlc (Joe) 0-1; Gelpke (Ned- >-Hartoch (Ned) 0-1; Van der Vliet (Ned)-De Boer (Ned) 0-1; Piket (Ned- )-Van Baarle (Ned) 1-0; Van Scheltin- ga (Ned)-Weemaes (Bel) 0-1; Nijboer (Ned)-Zier (Ned) 1-0; Cserna (Hon- )-Gavcela (Joe) 1-0; Vogel (Ned)-Peel- en (Ned) 1-0. Eindstand: 1. Sunye Neto 6 1/2; 2. Enklaar, Martinovic, Szabo 6; 5. Bar- lov, Ciric, Ostojlc, Pliester 5 1/2; 9. De Boer. Hartoch, Piket 5; 12. Krnic, Nijboer 4 1/2; 14. Gelpke. Van Mil, Van der Vliet, Weemaes 4; 18. Van Scheltinga. Vogel 3 1/2; 20. Van Baarle, Cserna, Gavela, Zier, Peelen 2 1/2. TENNIS Internationaal kampioenschap van Nederland op het Melkhulsje in Hil versum (kwartfinales): Boileau (Bel)- Smith (Eng) 6-3. 6-3; Smid (Tsj)- Carlsson (Zwe) 4-6, 6-4 en 6-1. Heren dubbelspel (kwartfinales): Birner/Mlller (Tsj/Aus)-Van Boeckel- /Van Langendonck (Ned/Bel) 6-4, 6-7 (4-7), 6-4; Jarryd/Smld (Zwe/Ts|- FTheo Gorter/Oostlng (Ned) 6-1, 6-3. Satelliettoernooi in Amersfoort (kwartfinales): Albert (Ned)-Vasude- van (Ind) 6-4, 6-2; Martins (Bra)-EI Sakka (Egy) 6-4. 6-0; Nijssen (Ned) - Frits Don (Ned) 6-4, 4-6. 6-3; Piacen- tile (Fra)-Sandberg (Zwe) 2-6, 6-1, 6-4. A-toernooi op De Rhijenhof in Wate ringen (eerste ronde): Mentink-Renó Gorter 6-3,36-, 6-0. Tweede ronde: Zegveld-Van Eekeren w.o.; Vermeer- en-Van Geldeen 6-1, 6-3; Goytea (Arg)-Groeneveld 6-3, 6-1; Mentink- Bruin 6-3, 3-6, 6-2. ZEILEN WK Europe-ktasse bij Kiel (zesde wedstrijd): 1. Kotro (Fin); 2. Möller (Den); 3. Peterson (Den); 6. Van Leeu wen (Rotterdam); 25. Tan (Breukelen); 29. Hoeve (Bennekom); 30. Stibbe (Loosdrecht); 37. Kats (Rotterdam); 60. Van Teijningen (Boskoop). Eindstand: 1. Hellmlch (WDI) 22,7 punten 2. Peterson 26,7; 3. Riber (Den) 52.4; 10. Van Leeuwen 77,7; 15. Tan 115; 32. Hoeve 176; 36. Kats 191; 41. Stibbe 216; 76. Van Teijnin gen 358. Kaagweek (Regenboog teamwed strijden): 1. Harry Amsterdam (Fries land); 2. Martin Heineke (Holland); 3. Luut de Groot (Hol); 4. Hessel Donker (Fr); 5. Hettinga (Fr); 6. De Vries (Fr); 7. Bertus ter Beek (Fr); 8. Betting Bakker (Hol); 9. Peter Hogendam (Hol); Peter Kempeneers (Hol) opge geven. Tussenstand: Friesland 22 3/4 en Holland 33. Winnaars overige klassen: cadetten: Erik Kampschreur; Optimisten: W. Scharredijk; Europe's: Daan Schutte; Pampussen: Andrè van Galen; Rand meer: H. Prohn; Schakel: Aad Markx; 16 m2: W. Hagoort; Solo's: R. Hom burger; Valken: Karei Schut; Yn- glings: Albert van Vlanen; Laser A: Cees Clemens; Regenbogen: Peter Hoogendam. HILVERSUM „Ik win het internationale kampioen schap van Nederland", had de Tsjechoslowaakse ten nisser Tomas Smid van de week nog hardop verklaard. Gisteren kreeg de titelverdediger op het Melkhuisje in Hilversum het behoorlijk benauwd tegen een ontke tend Zweedje van zestien jaar, Kent Carlsson. Deze jeugdwereldkampioen was de afgelopen dagen als superta lent natuurlijk niet onopgemerkt gebleven, maar tot aan de kwartfinales had de nerveuze topspinspecialist nog maar een kwart van zijn visitekaartje hoeven afgeven. Tegen Smid, de nummer twaalf van de wereld, verliet Carlsson zelfs regelmatig de achterlijn om zijn venijnige slagen van nog meer cyaankali te voorzien. Maar de genadeklap bleef uit. Met 4-6, 6-4, 6-1 bereikte Tomas Smid de halve eindstrijd, waar in hij vandaag Bernard Boileau ontmoet. Deze Franstalige Belg klopte de Britse „lucky loser" Jonathan Smith met 6-3, 6-3 in een snel te vergeten partij. De andere halve finale gaat tussen Anders Jarryd uit Zweden en Carlos Castellan uit Argentinië. Zowel vandaag als morgen wordt reeds om 12.00 uur met de partijen in het enkelspel begonnen. Het publiek zal de jonge Carlsson missen. Zijn geloof in eigen kunnen en zijn magistrale passeerslagen verhieven het verdedi gende tennis Zweedse stijl tot een aantrekkelijke variant. De Zweed kwam op het laatst echter kracht tekort om zijn opslag voor zijn doen hard en zijn slagen langs de zijlijn zuiver te hou den. Zijn verblufte tegenstander Tomas Smid. die lange tijd van het net werd weggehouden door de tollende HEMA-ballen, had het geluk van netballen, een laat op gang gekomen volleyspel en zenuwen van Zweeds staal nodig om een afgang van jewelste te voorkomen. Terecht comlimenteerde hij verliezer Carlsson na afloop met diens allesbelovende spel. Boileau Kenners van de Franse taal zullen uit de naam Boileau onmid dellijk distilleren dat de man graag water drinkt. Onmiddellijk na zijn gewonnen wedstrijd tegen Smith was de Waal echter enige tijd niet aanspreekbaar, omdat hij aan de bar een beschei den hoeveelheid bier tot zich wenste te nemen. Het geestrijke vocht smeerde zijn keel goed, want Bolieau toonde zich een vlot te spreker, die zich overigens automatisch van de Engelse taal bediende. In goed Engels vertelde hij over de Walen en de Vla mingen. „Ik ben al acht jaar prof en als de jarenlange nummer één van België is de druk om me steeds voor mijn landgenoten waar te moeten maken erg groot. Als ik een keer verlies is de Vlaamse pers nog harder en kritischer dan de Waalse. In Vlaan deren heeft men namelijk al twintig jaar gewacht op een goede tennisser en nu hebben ze dan Jan van Langendonck, de num mer twee van België. Ik heb laatst voor de eerste keer in mijn leven van hem verloren. De Vlaamse pers en de Belgische ten- nisfederatie zetten ons,een beetje tegen elkaar op. Toch speel ik als Waal liever in Vlaanderen dan in Wallonië. De Vlamingen zorgen beter voor je, dat is hun mentaliteit". Bernard Boileau zal niet in Flushing Meadow meedoen, maar rustig aan zijn ATP-punten gaan werken in een-Belgisch satel lietcircuit. „Ik had vorig jaar een uitschieter in Brazilië, waar ik de halve finale haalde in een 200.000 dollar-toernooi. Toen steeg ik naar de 41e plaats. Maar gemiddeld hoor ik thuis tussen 70 en 100. In een klein Europees land kun je dank zij de nationale contracten nog wel rondkomen als je ongeveer nummer hon derd van de wereld bent. Voor Amerikanen is dat veel moeilij ker". HERMAN JANSEN HILVERSUM De Australi sche tennisser Peter Doohan, deelnemer aan het internatio naal tenniskampioenschap van Nederland op de banen van Het Melkhuisje, is bestolen van zijn prijzengeld. De onge lukkige Doohan, uitgeschakeld in de tweede ronde, kwam bij een tussenlanding in Londen tot de ontdekking, dat een on bekende er met de 1600 bijeen- geslagen dollars (ruim 5000 gulden) vandoor was gegaan. Sportwereld Voetbal Willem II heeft een overeenkomst gesloten met Edwin Bakker. De 19-jari- ge aanvaller is de derde Aja- cied, die in korte tijd door de Tilburgse voetbalclub werd aangetrokken. Eerder verhuis den Winny Haatrecht en de amateur Ulrich Wilson van Ajax naar Willem II. Honkbal De Nederlandse jeugdploeg is tijdens een toer nooi in Amsterdam als derde geëindigd na een nederlaag van 4-0 tegen California. Win naar werd een ploeg uit Chica go, die op de slotdag met 12-2 won van Arizona. Wielrennen Jan Raas is winnaar geworden van de Ronde van Kwadendamme. De kampioen van Nederland versloeg in de eindsprint Eddy Planckaert, de Belg in dienst van Peter Post.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9