Rob Druppers snel Tyrone Williams kan ook verliezen Marita Koch evenaart wereldrecord Sundström niet naar Melk huis je WEL'NS GEHOORD VAN PUEBLO DE NUESTRASENORALAREINEDE LOS ANGELES DE PORTIUNCULA? Opening van biljartseizoen in Middelburg Stunt Bierens in tennis toernooi VELP Robert-Jan Bierens heeft gisteren het vierde satel liet-tennistoernooi in Velp verrassend gewonnen. In de finale versloeg de 19-jarige, ongeplaatste Hagenaar de vijf jaar oudere Braziliaan Eleute- rio Martins in drie sets: 6-1, 4- 6, 6-4. Bierens had in de voorgaande drie toernooien nog weinig la ten zien. Toen hij in Velp af gelopen week echter in de tweede ronde verrassend de Argentijn Francisco Yunis zijn eerste nederlaag toebracht, gaf dat zoveel vertrouwen dat hij alle volgende tegenstanders versloeg. In de halve finale moest de Italiaan Fabio Mosci- no er aan geloven: 6-2, 7-6. Vooral Bierens' strak geslagen backhand was een gevaarlijk wapen. Met dit succes plaatste Bierens zich tevens bij de beste zestien spelers voor het slot- toernooi, komende week in Amersfoort. Daar zijn ook de Nederlanders Tom Nijssen, Frits Don, Marc Albert en Christiaan Feenstra. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van dit weekeinde zijn: tto: 2-7-11-14-29-36. Reserve getal: 16. Deelnemers: 426.333. Inleg: 2.253.315,00. Prijzen geld: 1.070.325,00. Cijferspel: 686037. Deelne mers: 156.192. Inleg: 234.288,00. Prijzengeld: 93.715,00. Wcstduitse lotto: 4-10-14-16-35-46. Reservegetal: 34. Spel '77: 9613300. Belgische 3-10-13-15-26-33. Bijki nummer: 7. Supertrio: 3-5-14. Uitke 114.10. Omzet: f 58.030,0 Vanaf 28 juli tot en met 12 augustus dagelijks in deze krant uitgebreide reportages over de Olympische Spelen in Los Angeles, oftewel Pueblo... Nog geen abonnee? Bel dan nu 070-190673. Go Ahead Eagles houdt Standard in bedwang DEVENTER Go Ahead Eagles heeft zaterdag m Deventer in een wedstrijd voor groep 4 van de Inter- toto-competitie met 1-1 gelijk gespeeld tegen Standard Luik. De Belgi sche formatie nam kort voor de rust de leiding via een treffer van de West- duitse oud-international Horst Hrubesch. De gelijkmaker van Mike Small volgde een kwartier voor het einde. De 3000 toe schouwers zagen, dat scheids rechter Thomas een gele kaart toonde aan Snelders en Telen van de Luikse ploeg. De thuisclub moest het doen zonder Jan Jongbloed, Ton Witbaard. Henk Veldmate (al len geblesseerd) en Johnny Oude Wesselink (nog niet rond met besprekingen over Verlenging van het contract). In dezelfde groep bereikten het Deense Odense BK en het Westduitse Eintracht Braun schweig ook een gelijk spel van 1-1. De stand is hierdoor momenteel: 1. Standard Luik £-5; 2. Odense BK 4-5; 3. Ein tracht Braunschweig 4-4; 4. Go Ahead Eagles 4-2. Roda JC Roda JC leed ook in zijn derde wedstrijd voor groep 3 een ne derlaag. In Kopenhagen verlo ren de Limburgers met 4-0 van Brondby IF, dat bij de rust al leidde met 2-0. In deze groep won Fortuna Düsseldorf de uitwedstrijd tegen FC Luik met 1-0. De stand is hier: 1. Fortuna Düsseldorf 3-6; 2. Brondby IF 4-6; 3. FC Luik 4-2; 4. Roda JC 3-0. LEIDSE COURANT MAANDAG 23 JULI 1984 PAG^m f—Ti LEUSDEN Middelburg heeft het komende seizoen de biljart-primeur. In de Zeeuwse hoofdstad wordt eind oktober het eerste nationale kampioen schap gehouden in het anker kader 47/1. In deze spelsoort komt geen Europees vervolg. Dat geldt evenmin voor het vrije spel en de persoonlijke vijfkamp. Opvallend is verder dat het in ternationale driebanden zich geheel zal afspelen in Neder land. De Europese titelstrijd en wereldkampioenschap van deze publiekstrekker in de bil- jartsport vinden in het voor jaar van 1985 in ons land plaats. Seizoenindeling: Spelsoort Plaats Datum, EK Vijfkamp teams (TEP) Amersfoort 8-11 november 84, NK 71/2 Hel mond 14-16 december 84, EK 71/2 Erkelenz (Wdl) 21-24 fe bruari 85, NK Bandstoten Gorssel 11-13 januari 85, EK Bandstoten Epinal (Fra) 7-10 maart 85, NK Driebanden Nij megen 7-10 februari 85, EK Driebanden Amersfoort 21-24 maart 85, WK Driebanden Ne derland 16-19 mei 85, EK Driebanden teams Kopenha gen 3-5 mei 85, NK 47/2 15-17 maart 85, EK 47/2 Athene (Gri) 25-29 april 95, NK Kunststoten 1-3 maart 85, EK Kunststoten Italië 11-14 maart 85, NK 47/1 Middelburg 26-28 oktober 84, NK libre Gorssel 10-12 mei 85, NK vijfkamp 19-21 april 85, JUNIOREN, EK libre Herentals (Bel) 27-30 december 84, EK 47/2 Madrid (Spa) 24-26 mei 85, DAMES, EK libre Parijs (Fra) 19-21 april 85. Ballesteros wint Britse golftitel EDINBURGH Severiano Ballesteros heeft het 113e toernooi om de open Britse golftitel gewonnen. De Spanjaard gebruikte over de 72 holes op de baan van St. An drews in Schotland een totaal van 276 sla gen. Zijn, evenwichtige, serie luidde: 69-68- 70-69. Titelverdediger Tom Watson uit de Verenigde Staten en Bernhard Langer uit West-Duitsland deelden de tweede plaats met 278 slagen. Langer is deze week, onder meer samen met de Amerikanen Johnny Miller en Lee Trevino, één van de vele in ternationale toppers tijdens de strijd om het open Nederlands kampioenschap, dat vanaf donderdag op de Rosendaelsche golfclub nabij Arnhem wordt gehouden. Seve Ballesteros op weg naar zijn overwinning. Tien clubs spelen op zaterdag DEN HAAG In totaal tien clubs uit het betaalde voetbal zullen de komende competitie al hun thuiswed strijden op zaterdag spelen. Het betreft zes clubs in de eredivisie (AZ '67, Go Ahead Eagles, Haarlem, PEC Zwolle, PSV en NAC) en vier clubs in de eerste divisie (SC Cambuur, SC Heerenveen, FC VVV en Helmond Sport). Haarlem maakt nog wel uitzonderingen bij duels met topclubs (Ajax, Feyenoord en PSV) die op zondag zullen worden gehouden. Zowel in de eredivisie als in de eerste divisie hebben tien clubs gekozen voor het spelen van de wedstrijden op eigen terrein op de zondag. In de eredivisie beginnen voorts Fortuna S en MVV met thuiswedstrijden tot en met 18 november op zaterdag, verhuizen vervolgens tot en met 17 maart naar de zondag om het seizoen weer op zaterdag te be ëindigen. In de eerste divisie gaan vier clubs (Eindho ven, NEC, SC Veendam en Willem II) zo te werk. In principe zijn de aanvangstijden voor de wedstrijden op zaterdag vastgesteld op 19.30 uur en voor de wedstrij den op zondag om 14.30 uur. LOS ANGELES Rob Druppers heeft aan zijn olympisch verblijf in de Verenigde Staten in elk geval al ^en Nederlands record overgehouden. De Utrechtenaar verbeterde zaterdag bij internationale wedstrijden in Eugene zijn nationale record op de 1000 meter tot 2 minuten en 17,07 seconden. Het oude record stond sedert 17 augustus van het vorig jaar op 2.17,20. Druppers leverde die prestatie destijds bij wedstrijden op het nationaal sportcentrum Papen dal. Bij de ontmoeting in Eu gene was de Braziliaan Joa- quim Cruz de snelste in 2.14,54 vóór de Amerikaan Jim Spi- vey die precies twee seconden later over de eindstreep kwam. Druppers eindigde als derde vóór de Braziliaan Al berto Guimaraes voor wie een tijd van 2.17,57 werd afge drukt. Marathonloopster Carla Beurs- kens zegevierde gistermorgen vroeg bij een stratenloop over ruim 8000 meter in Santa Cruz, vlakbij San José waar de atletiekploeg in een trainings kamp verblijft. De Limburgse was de snelste van ruim 5000 deelnemers op een zeer geacci denteerd parkoers. Beurskens verbeterde met haar tijd van 31 minuten en 16 seconden het wedstrijdrecord met ruim zes seconden. Elly van Hulst zege vierde zaterdag in een wed strijd in Sacramento op de 800 meter. De drievoudige Neder lands kampioene won van kop af in 2.06,27. Voor de start van de M le-prijs ging Up to Win;LEI\ leen vandoor, nariai. paard eerst pikt van de sulky had WASSENAAR Tyrone Williams weet nu ook wat verliezen op Duindigt is. Enkele weken geleden verscheen de 18-jarige En gelsman voor het eerst op de Wassenaarse renbaan. Op 24 juni won hij meteen twee belangrijke rennen. De week daarop was hij weer terug en zegevierde andermaal. Vorige week won Williams met Feuer King het criterium der driejarigen en werd in de derby derde met Gerrits Pride. Tyrone Williams kon veel, maar sinds gisteren weet men op Duindigt dat ook de Engels man wel eens een slechte dag kan hebben. In de eerste ren, om de Impala-prijs, had hij niets in te brengen met de kansrijke Wilandre le Bref en kwam niet verder dan een plaatsje in de middenmoot. In de eerste klassieker voor twee- i'arigen van dit jaar, het Van Brienens Memorial, kwam hij in de baan met El Effroi, werd vierde in deze ren maar vergat na afloop de weegschaal op te zoeken om te kijken of hij met hetzelfde gewicht van het paard afkwam als hij aan de ren was begonnen. Insiders spreken dan over inwegen. Williams deed dat niet en vol gens de reglementen werd hij uit de uitslag genomen, het geen eigenaar Jo op den Kamp POTSDAM Daags na de wereldrecords in Oost- Berlijn van de Oostduitser Uwe Hohn (speerwerpen, 104,80 meter) en de Bul gaarse Loedmilla Andono- va (hoogspringen 2,07 me ter) evenaarde Marita Koch zaterdag haar eigen wereldrecord op de 200 meter dames. Evenals op 10 juni 1979 liep de stu dente in de medicijnen éen tijd van 21,71 secon den. De verrichting van de uit Rostock afkomstige Koch vormde het hoogte punt van de olympische dag, die in Potsdam werd gehouden. Met de Oostduitse 4 x 100-esta- fetteploeg dames, bestaande uit Galidsch, Auerswald en Gbhr verwezenlijkte Marita Koch met 41,69 seconden de beste seizoenprestatie. Van bij zonder gehalte was voorts de 400 meter bij de heren, die door Matthias Schrsina werd gewonnen in 44,86 seconden. Tweede werd Jens Carlowitz met een tijd van n 44,95 secon den, hetgeen een Europees re cord voor junioren impliceer de. Ook het Europees juniorenre cord op de 400 meter horden voor heren werd verbeterd. De achttienjarige Oleg Boedko (Sov) liep tijdens wedstrijden in Moskou de afstand in 49,27 seconden. Zijn land- en leeftijdgenoot Robert Zmijan sprong 8,12 me ter ver. Vanwege de te gunsti ge rugwind kon deze prestatie niet worden erkend als een Europees juniorenrecord. Jurg Peter (Oost-Duitsland) vestigde tijdens een marathon in Oost-Berlijn een nationaal record met een tijd van 2.09.14. Dit is ruim een minuut boven het wereldrecord van de Ame rikaan Alberto Salazar (2.08.13). Peter liep overigens wel de beste tijd van het sei zoen. Een honderdste Calvin Smith benaderde zater dag tijdens wedstrijden in het Amerikaanse Sacramento zijn Marita Koch is blij met haar fraaie prestatie, die het zoveelste blijk was van de Oostduitse drang om te bewijzen dat het spijtig is dat dit land door de boycot in Los Angeles ontbreekt. wereldrecord op de 100 meter heren tot op een honderdste seconde. De Amerikaan liet een tijd noteren van 9,94 se conden. Carl Lewis sprong met een sterke wind in de rug 8,82 meter ver. Dit was de bes te seizoenprestatie. Elly van Hulst won de 800 meter voor dames in 2.06,27. De Chinese hoogspringer Zhu Jian Hua stelde nadrukkelijk zijn kandidatuur voor olym pisch goud. Zhu zegevierde tij dens wedstrijden in Eugene in de Amerikaanse staat Oregon met een sprong van 2,33 me ter. Het wereldrecord is in het bezit van de Chinees staat met 2,39 meter. De Brit David Moorcroft bena dert langzamerhand zijn top vorm. De wereldrecordhouder op de 5000 meter, die lange tijd geblesseerd is geweest, won in Oslo een „droommijl" in de uitstekende tijd van 3.50,95. Lok Klaas Lok heeft voor de twee de achtereenvolgende keer de circuit-loop in Zandvoort ge wonnen. De atleet van Phoe nix legde de 4156 meter af in 11 minuten en 36,6 seconden. Tonny Dirks (De Keien) ein digde als tweede, derde werd Marti ten Kate (Fortis). Fraai moment van één van de rennen gisteren op Duindigt. de vijfde plaats, oftewel 840 gulden, kostte. In de laatste ren van de middag behoorde Williams met Detonation tot de favorieten, maar kwam de Engelsman verscheen niet aan de start. Williams weet dus in middels ook duidelijk wat ver liezen is en zal, als dat al het geval was geweest, niet langer voor het Engelse wonderkind worden aangezien. In de klassieker om het Van Brienens Memorial kwamen negen paarden over een af stand van duizend meter aan de start. Atletico nam de lei ding voor Cleomoon, laatste rechte lijn was I tion gevaarlijk maar Cl( stond onder Jan Luyten ding niet meer af en zejm$8 de voor Parturition en /er Ji ny's Dream. idsre ARTHUR VAN RIJS HILVERSUM De als eerste geplaatste Zweed Henrik Sundström zal niet van de par tij zijn bij het internationaal tenniskampioenschap van Ne derland, dat vandaag in Hil versum is begonnen. Sund ström, die gisteren in de finale van de open Zweedse titel strijd in Baastad met 3-6, 7-5, 6-3 won van zijn landgenoot Anders Jarryd, is door in vloedrijke tennisbazen ijlings naar Washington ontboden om daar bij het met 200.000 dollar gedoteerde toernooi de plaats in te nemen van de Fransman Yannick Noah, die heeft afge zegd. Michiel Schapers komt pas morgen op het Melkhuisje in actie tegen de Westduitser Da- mir Keretic. Menno Oosting treft de Zweed Jan Gunnars- son en Huub van Boeckel (in valler voor Rolf Gehring) trof vanmiddag de Zweed Peter Carlsson. Schapers won gisteren nog het toernooi van Papendrecht door een zege van 7-5, 6-3 op Martin Koek. Het Nederlands damesteam verloor in de troostronde van het toernooi om de Federatie beker met 2-1 van Brazilië. De enige winstpartij kwam op naam van het dubbel Karin Moos/Digna Keetelaar. Tsje- cho-Slowakije won de beker door een zege van 2-1 op Au stralië. De Fransman Henri Leconte versloeg in de finale van Stuttgart de Amerikaan Gene Mayer: 7-6, 6-0, 1-6, 6-0.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10