Geld ligt opstraal. Piet Liebregts ziet kansen op medailles MET DE KRANT OP DE ERETRIBUNE* 4 jaar Olympisch^ garantie van Bang&Olufsen ALLEEN AL OM DE SERVICE KOOPT U EEN PHILIPS VIDEO IN EEN SPECIAALZAAK ui Bqno ua uapuejJioiqisoo sp Joop 8°u uaqqaq OVVH N3Q volledige kwaliteitsgarantie EEN SUPERSNELLE FOTO SERVICE, UNIEK VOOR GROOT DEN HAAG - Kleurenfoto's in 2 uur klaar en dat op GROOT FORMAAT voor 95 cl. per afdruk - 1 uur-service tegen 50% toeslag - Nabestellingen en alle vergrotingen t/m 50x70 c de volgende dag klaar - Onze zaak in Scheveningen is zelfs op zon- en feestdagen geopend Haagweg/hoek Bilderdijklaan, Rijswijk, 950524. Gevers Deynootweg 57 -d, Scheveningen, 550778. Tot de Spelen van'88 kijkt u zonder zorgen. Drie jaar fabrieksgarantie krijgt u normaal op de technische perfektie van een B&O televisie. Maar koopt u 'm nu, voordat Los Angeles begint, dan krijgt u ook een waarlijkOlympische garantie: ruim vier jaar-tot en met de Spelen van 1988. U hebt bij ons de keus uit negen verschillende kleurentelevisies. Allemaal met de befaamde B&O afstandbediening Komt u deze week maar eens kennis maken met de beeld en geluidkwaliteit waarvan u minstens 4 jaar lang onbezorgd zult.genieten. We hebben al een B&O TV met Olympische garantie voor f.2299,-. In uw omgeving: 4 jaar garantie Techn. bureau van Cleef LEIDEN Botermarkt 25, Tel. 071-122669 Swaak Bruingoed LEIDEN Haarlemmerstraat 279, Tel. 071-121541 Firma Nic. de Tombe LEIDEN Pieterskerkchoorsteeg 11. Tel. 071-122184 Radio Westrik Multisound OEGSTGEEST Geversstraat 39-41, Tel 071-172598 Fa. A. de Mooy RIJNSBURG Winkelcentrum in de Hoftuin, Tel 01718-21529 TV/Radio de Ru Voorschoten Voorstraat 25, Tel. 01717-2616 Bang&Olufsen De Deense vormgevers van beeld en geluid Philip* videorecorder VR 2414 Met Picture Search vooruit en achtei Programmeerbaar tot 30 dagen voo Zenderzoeksysteem voor 19 voorkei Adviesprijs 2.095,- 1599,- Philips videorecorder VR 2324 Met Picture Search vooruit en achteruit en Picture Stop Program meerbaar tot 31 dagen vooruit van 5 programma's Zenderzoek systeem en 35 voorkeurzenders Adv»,prii,2i45.- 1799,* U betaalt maar de helft blj plaatsing en de andere helft In 6 mnd. zonder rente of kosten NOOIT VOORRIJKOSTEN Philips vittoorocwder VR 2334 Met Picture Search vooruit en achteruit. Fast, Slow en Programmeerbaar tot 31 dagen vooruit van 5 program Zenderzoeksysteem en 35 voorkeurzenders Adviesprijs 2.650.- 133^ Philips stereo videorecorder VR 2340 Met Picture Search vooruit en achteruit, Fast, Slow i voor stereo geluidsopname en weergave. Programmeerbaa 31 dagen vooruit van 5 programma's. Zenderzoeksysteem er 35 voorkeurzenders Adviesprijs 2875.- 2299,- Al was het alleen maar om da service enegouwen Lelden - Aalmarkt 12-15-16 - Tel.: 121782. Tijdelijk bij Philips video 2000 recorders een Olym pische koffer cadeau. Geld ligt op straat. Als u het daar tenminste neerlegt. U kunt het ook zelf in uw zak steken. Wilt u wat kwijt? Plaats dan een kleine advertentie in de Leidse Courant. Het kost bijna niets. Ook als u wat voordelig op de kop wilt tikken is een rubneks- advertentie de aangewezen weg U bereikt 24.000 lezers', waaronder allicht iemand dié heeft wat u zoekt. Het wordt u gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaande vakjes (één letter of letterteken per vakje) en in één oogopslag kunt u in de laatste kolom zien wat de advertentie gaat kosten. Prijzen zijn inclusief 5% B.T.W. Extra meevallertje! Als u de advertentie op drie achtereenvolgende dagen I laat plaatsen, hoeft u maar voor 2 x te betalen Bij plaatsing op 6 achtereen I volgende dagen worden slechts 3 j plaatsingen in rekening gebracht. N B. Ukunt ons ook bellen: 071-122244 f. 4,31 f 4,31 f. 4,31 f. 5,17 f. 6,46 f. 7,75 f. 9,04 f. 10,33 f.U, 62 f. 12,92 f.14,21 Deze advertentie De rekening sturen naar: Naam Postcode x plaatsen op Adres_ -Woonplaats -Telefoon- brieven onder nummer f. 3,73 extra) worden afgehaald brieven moeten worden doorgezonden bewijsnummer toezenden f. 2,96 extra) (aankruisen wat van toepassing is) Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar: /j a Leidse Courant, Antwoordnr. 10070, 2300 VB Leiden. vOU4d41v Overigens haast hij zich wel te verklaren geen moeite te hebben met de kritiek. „Het gaat meer om de manier waarop iets wordt be weerd. Ik ben er voor mezelf altijd van overtuigd geweest op het goe de spoor te zitten. De oudere cou reurs hebben inderdaad goed ge presteerd in het voorjaar, maar ik heb altijd beseft dat zij in die pe riode in het voordeel zijn geweest. Door Parijs-Nice te rijden hebben zij tijdens de eerste klassiekers een voorsprong gehad. Zijn ze beter gerodeerd geweest. Ik heb hen echter bewust naar die Franse wedstrijd gestuurd. De amateurs die in de rit naar de zon mogen worden ingezet moeten namelijk ouder zijn dan 21 jaar. Bovendien moeten zij ervaring hebben. De ploeg van Concorde met krachten als Dries Klein, Gerard Schipper en Piet Kleine heeft aan die voor waarden voldaan. Vandaar. Ik ben echter voor de Olympische Spelen steeds van de jeugd uitgegaan". Liebregts zegt het niet zo nadruk kelijk maar hij laat wel merken gelijk te hebben gekregen. Hij wijst naar aanstormende talenten als Nijdam, Breukink, Jakobs en Talens. De 54-jarige coach over laatstgenoemde: „Ik heb er nog even over gedacht hem mee te ne men naar Los Angeles. Het is een geweldig talent. Maar ja, hij is pas zijn eerstejaars amateur. Hij heeft bovendien dit jaar al een sleutel been gebroken. Als hij faalt in Amerika kan hij daarvan wel eens de terugslag ondervinden. Natuur lijk heeft hij op Schiphol een schit terende tijdrit gereden, maar ik durf het toch niet aan. Waarom weet ik zelf niet. Het is eigenlijk meer een gevoelskwestie. NIET INDRUKWEKKEND De coach mag dan de beschikking hebben over in potentie prima coureurs, de resultaten zijn dit sei zoen op het internationale vlak niet indrukwekkend geweest. In het buitenland zijn slechts twee wedstrijden gewonnen waarvan één door Teun van Vliet (Circuit des Mines) die bovendien nog is overgegaan naar de gelederen der profs. Liebregts draait er niet om heen. „Vergeleken met vorig sei zoen zijn de uitslagen inderdaad wat minder. Toch zijn de prestaties niet onbevredigend geweest. Neem Olympia's Ronde. Daarin zijn we niet weg gereden door de buiten landers. En dat is in het verleden wel eens anders geweest. Uitslagen zeggen ook niet alles. Ik kijk ook naar de manier van rijden". Het uitblijven van sprekende overwinningen heeft de kritiek natuurlijk in de hand gewerkt. Liebregts beseft dat terdege. Daar om ook laat hij blijken bijzonder ingenomen te zijn met door ren ners als Jan Spijker en vooral door Piet Kleine gemaakte opmerkin gen. „Van hen kan ik de kritiek hebben. Piet Kleine heeft er na melijk ook geen moeite mee gehad te erkennen dat de jeugd het in Olympia's Ronde beter heeft ge daan. Dat is eerlijk. Ik heb Piet Kleine overigens nog lang in het het oog. Het liefste zou Liebregts hebben gehad dat het NOC zou zijn ingegaan op het KNWU-ver- zoek gebruik te maken van de door het wegblijven van de Oost bloklanden veranderde omstandig heden en een vierde coureur te la ten starten. De manier waarop Verhoeven revanche heeft geno men door op indrukwekkende ma nier de nationale titel te grijpen, speelde daarbij een belangrijke rol. VOL VERTROUWEN De wielervoorman is vol vertrou wen dat de jacht op eremetaal zal worden bekroond. Wanneer het lukt dan stelt hij nu reeds dat dit ook het werk is van zijn rechter hand Boskamp. „We doen alles sa men. Er zijn natuurlijk boze ton gen geweest die hebben gesugge reerd dat ik Boskamp er bij heb genomen om zelf eventueel de eer van het ploegsucces op te eisen. Onzin is dat. Ik werk net zoals dat bijvoorbeeld in de DDR gebeurt. Daar kan dat goed, dus waarom hier niet?" In zijn poging om tot succes te ko men is Liebregts trouwens ook niet te beroerd om zijn oor bij der den te luisteren te leggen. „Ik heb aan Gé Peters een prima klank bord gehad en ik heb ook gespro ken met een jongen als Bart van Est. Maarten Ducrot heb ik even eens inspraak gegeven. Uiteinde lijk heeft hij in Goodwood tijdens de wereldkampioenschappen ook ervaring opgedaan". Ondanks alle optimistische ver wachtingen weet Liebregts dat - wil er inderdaad een plakje wor den gewonnen - er niets mag mis gaan. Dan zullen er geen fouten mogen worden gemaakt zoals in Forst, toen een wiel verkeerd is gestoken. „Het is menselijk. Daar over moet nu niet al te dramatisch worden gedaan. Zoiets overkomt Peters natuurlijk nooit meer. Het is eenmalig. Ik ben er ook niet boos over. Ik bega immers ook wel eens een vergissing!" EIGEN BOEZEM Als voorbeeld steekt hij direct de hand in eigen boezem door te ver tellen dat hij bij het aanwijzen van Jakobs voor de tournee naar Ja pan in de fout is gegaan. „Ik had hem daar eigenlijk een rustperiode willen geven. Maar achteraf is het goed dat hij niet is gegaan". In middels heeft de bondscoach er wel voor gezorgd dat de tijdritcou reurs optimaal voorbereid aan de start verschijnen. Ook met het goeie materiaal. Er wordt gereden op aërodynamische fietsen met weggewerkte kabels; er zijn spe ciale helmen aangeschaft terwijl ook het schoeisel en zelfs de hand schoentjes van een bijzondere kwaliteit zijn. Alles met het doel de weerstand te verminderen en een zo goed mogelijke tijd te laten afdrukken. „Maar", zegt Liebregts relativerend, „het zijn de coureurs die het succes maken. Wij niet'" een hele goeie. Dat garandeer ik je. Hij moet alleen brutaler wor den. Jos Alberts is een echte loco motief. Op het vlakke ijzersterk. Hij kan geen berg op en heeft daarom een aangepast programma gekregen in de aanloop naar de Spelen. Eric Breukink beschouw ik als een natuurtalent. En over Gert Jakobs behoor ik ook niet nerveus te zijn. Dat is een ruwe di amant. Hij paart een enorme kracht aan souplesse. Hij heeft een grote toekomst voor zich, maar moet nog wel veel leren. Hij moet bij wijze van spreken alleen nog renner worden". "■■■IA—*ill II III I h Van voor naar achter: Gert Jakobs, Erik Breukink, Jos Alberts en Maarten Ducrot die Nederland op de Olympische Spelen zullen vertegen woordigen op de 100 km tijdrit. vizier gehouden. Hij zou het in Los Angeles wellicht hebben gekund. Het is een geweldige renner. Ik bewonder hem echt". ANDERE NAMEN Samen met André Boskamp is echter beslist de voorkeur te geven aan andere namen. Er is gekozen voor twee oudere (Ducrot en Al berts) en twee jonge coureurs (Ja kobs en Breukink). „Ducrot is in middels 26 jaar. Er is geen betere rouleur. Als hij volgend seizoen overstapt naar de profs wordt het Dat is dus het kwartet dat aan treedt in de 100 kilometer ploegen tijdrit. Hans Daams, Toine Poels en Jean-Paul van Poppel moeten het in principe op de weg waarma ken, waarbij Nico Verhoeven eventueel nog wordt ingezet. Lie bregts: „Ik heb een bewuste keuze gemaakt Daams is een mannetje dat uiterst gevaarlijk is bij een aankomst van een groepje van een man of acht. Hij kan ook een goeie solo rijden. Poels is - denk ik - nog iets sterker en bij Van Poppel is het alles of niets". De aan de ploeg toegevoegde Ver hoeven verliest hij echter niet uit AMSTERDAM Piet Liebregts maakt een tevreden indruk. De we tenschap dat de door hem geselecteerde jeugdige talenten tijdens Olympia's Ronde en vooral het Nederlands kampioenschap tot be hoorlijke prestaties zijn gekomen, heeft doorgewerkt. Hij oogt echt ontspannen. De coach van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie is evenwel eerlijk genoeg om te bekennen dat de soms felle kritiek op zijn manier van selecteren hem niet in de koude kleren is gaan zitten. Vooral niet nadat twee van zijn pupillen, Verhoeven en Van Poppel, het er tijdens de Vredeskoers (Berlijn-Praag-Warschau) aan vankelijk lelijk bij hebben laten liggen. En dat uitgerekend in een wedstrijd die door Liebregts was verheven tot een „kraker" van de eerste orde. Een etappekoers, die zwaar zou meetellen hij het beoor delen van de voor de Olympische Spelen in aanmerking komende amateurs.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16