experimenteert met jnemen voor serie radio- digitaal geschiedenis G 20 "SIP /TELEVISIE Steid-M Sottutnl Belgische tv voelt voor sehermreelame ISTE AFLEVERING MOGELIJK OP COMPACT-DISC Autocassette met digitale afstemming VRIJDAG 20 JULI 1984 PAGINA 13 JANIrview met Brigitte ot op VARA-tv ISUM Het interview, dat de voormalige filmster Brigitte Bardot na lang stilzwijgen in j/an haar buiten aan de Zuidfranse kust toe- ti de Franse tv en dat ook op België al te zien Idt binnenkort door de VARA op het scherm Pit hierin over haar carrière, haar liefdes en T 4 lide voor dieren. Omdat zij een stuk vertrou- le medemens heeft verloren, heeft zij dë nei- 153621 van de buitenwereld af te sluiten. Er werd met belangstelling naar dit interview uitge- jar er kwam uiteindelijk niet meer in ter iedereen niet al lang wist. zendt het in drie afleveringen van een uur TPlaV 1°°P van september. In dezelfde periode ko- ook wat BB-films op het VARA-scherm, draaifjer „Et Dieu créa la femme" e extra r s zijn b ?r; de k ipetvoè (Van onze correspondent in Brussel, Aad Jongbloed) BRUSSEL De Belgische regeringspartijen, de christen-democraten en de liberalen, hebben gezamenlijk een plan uitgewerkt dat, zoals zij zeggen, de monopolie van de BRT-televisie doorbreekt. Het plan berust op drie peilers: In voering van reclame, concurrentie en een twee de nieuwsdienst. De voorzitters Swaelen (christen-democraat) en Verhofstadt (liberaal) willen drie concurreren de tv-netten, waarvan er een een regionaal net wordt via kabel, gefinancierd door de privé- -sector. Bij de BRT zelf worden de twee netten concurrent van elkaar met elk een eigen nieuwsdienst en een eigen programmabeleid. Op BRT-1 blijft alles eigenlijk bij het oude, ter wijl volgens het plan op BRT-2 een onafhanke lijke nieuwsdienst komt, georganiseerd door de dagbladuitgevers. Op de kabel komt tenslotte een kanaal vrij, waarop het bedrijfsleven op commerciële basis - dus met reclame - regionale tv kan maken in samenwerking met de dagbla den. Uit een deel van de reclame-opbrengsten van het kabelnet zou de nieuwsdienst op BRT-2 gefinancierd moeten worden. Beide voorzitters gingen niet verder dan de plannen in grote lijnen bekend te maken; de tails konden zij niet geven. Verondersteld mag worden dat het nog wel enige tijd zal duren voor de plannen gestalte krijgen. Ten eerste zal het tijd kosten voor de financiering rond is en bovendien zal het niet gemakkelijk zijn de partijgebonden dagbladen op één lijn te krijgen, hoewel de uitgevers al enkele jaren staan te dringen om aan een tv-project deel te nemen ter doorbreking van het BRT-monopolie. 2üerloo^ vf^RSUM Met in ■^Jgfeterhoofd het idee jjjjlj ooit nog eens op uit te bren- de samenstel- arley van Leeuwen :t Bakker van de jge 2.3>adioserie „Van Unoor tot sate^iet" de sje aflevering digitaal ikker trots: „Ik weet 'liet een wereldprimeur voor Nederland is het eval de eerste keer dat formatief programma werd opgenomen. Die aflevering met de titel „Een uur techniek" wordt dinsdag op Hilversum 2 van 13.33 tot 14.30 uitgezonden. De andere vijf delen zijn op hetzelfde tijdstip te horen op de dinsda gen die volgen. De aflevering zal niet alleen op de radio (met een herhaling in augustus) maar later ook op de Firato in de Amsterdamse RAI te horen zijn. Charley van Leeuwen: „Mooi er dan digitaal opnemen kan niet. Digitalisering is echt het eindpunt omdat bandruis is uitgesloten. Je krijgt dus een perfect geluid, waardoor je met compact-disc-kwaliteit kunt uitzenden". Het digitaal opnemen heeft wel heel wat problemen gege ven. Charley van Leeuwen: „Het materiaal moest worden verwerkt zoals dat bij video gebeurt, er moest dus als het ware op beelden worden ge knipt. We konden niet even de schaar in de band zetten. Het knippen moest elektronisch gebeuren. Met een bewegende videokop is dat niet eenvou dig. In plaats van de twee da gen die normaal nodig zijn om zo'n programma uitzend-klaar te maken, hebben we er tien dagen over gedaan. Maar om dat er plannen bestaan om er een compact-disc van te ma ken, hebben we die tijd er graag ingestoken". Bert Bakker: „Het heeft ook zoveel tijd in beslag genomen omdat het de eerste keer was dat het gebeurde. Dat beteken de onder meer dat we het ver werken van het materiaal via digitale apparatuur bij nie mand konden afkijken. We moesten bovendien in een par ticuliere studio werken, want de NOS had die techniek niet in huis. We hebben veel moe ten improviseren". Vier maanden De zesdelige serie waarmee KRO-verslaggever Bert Bak ker en KRO-producer, regis seur Charley van Leeuwen vier maanden bezig zijn ge weest, belicht in elke afleve ring een stukje radio-historie. Daarbij werd niet gekozen voor het chronologisch afwer ken van de geschiedenis. Bert Bakker: „We wilden er per uitzending (ze duren elk zeven en vijftig minuten) een afgerond geheel van maken. We hebben het materiaal dus geselecteerd op onderwerp. Een bijkomend voordeel voor de luisteraar is dat hij niet noodzakelijkerwijs alle afleve ringen hoeft te volgen. Hij kan de onderwerpen die hem inte resseren er uitpikken". Zaken die worden behandeld zijn: de techniek, het omroep bestel, het amusement en de cultuur, de journalistiek, het effect van de radio op het pu bliek en de toekomst van de radio. Het vervaardigen van de serie Ir. Idzerda, de Nederlandse pionier van de radio-omroep. betekende voor Charley en Bert onder meer het eindeloos afluisteren van archief-materi aal. Voor elke aflevering zo'n 120 banden. Al snel bleek dat er van amusementsprogram ma's maar heel weinig is be waard. „Van de Familie Door snee bijvoorbeeld hebben we maar één band kunnen terug vinden", aldus Bert Bakker. Oud materiaal Aan de andere kant, is ook héél oud materiaal bewaard gebleven. Zo is in de eerste af levering Marconi's eerste ra dio-experiment uit 1895 te ho ren, is er een registratie uit 1870 waarin Edison „Mary Had A Little Lamb" zingt en is er een fragment uit een hoorspel uit 1879 dat handelt over de Frans-Duitse oorlog. Voor radio-liefhebbers is het een serie om in zijn geheel op te nemen, al was het alleen maar vanwege dit oude mate riaal. De eerste ANP-nieuws- uitzending bijvoorbeeld of de experimenten van en het in terview met ir. Idzerda, de Ne derlander die als eerste ter wereld regelmatig program ma's uitzond. Metmoderne technieken die ons nu ter beschikking staan, is het moeilijk te geloven dat rond de eeuwwisseling zangers die een hit scoorden elke plaat die uitkwam opnieuw hadden ingezongen. Kopiëren was na melijk niet mogelijk. Hierdoor moest een zanger of een orkest in korte tijd een tekst of een muziekstuk vele malen herha len om aan de vraag van het publiek te kunnen voldoen. Plezier De twee samenstellers hebben met veel plezier aan de serie gewerkt. „We hebben heel wat kopietjes voor eigen gebruik gemaakt van fragmenten uit radioprogramma's en inter views, die we leuk vonden", aldus Bert Bakker. Hoewel veel materiaal is blij ven liggen, zouden Charley en Bert geen langere serie hebben willen maken. „Wie weet ver vaardigen we als de KRO zes tig jaar bestaat een nieuwe reeks waarin we wat andere fragmenten laten horen. Maar voorlopig is het voor ons ge noeg geweest, dank u". HANS PIËT Bijna iedereen heeft tegenwoordig een autoradio al dan niet met daarin opgenomen een cassettespeler. Speciaal in die gebieden waar de ontvangst minder goed is kan snel even een cassette ten gehore wor den gebracht. Muziek of geluid hóórt er nu een maal bij: niet meer weg te denken uit ons bestaan. In winkels, op straten: overal „muzak". De leveranciers van die gemakkelijk in het gehoor lig gende klanken omschrijven dit als: „functionele muziek" (FUMU) Muzak geeft echter vaak een betere omschrij ving van de inhoud.... In de auto, waar wind- en motor- rumoer erg nadelige invloed kunnen hebben op de kwa liteit, zouden eigenlijk speciale eisen aan die kwaliteit ge steld moeten worden. Sommigen doen dat ook: ze bou wen equalisers en boosters rondom de autoradio zodat het best mogelijke uit de deuren of van de hoedenplank te verwachten is. Ook wanneer de radio niet zuiver afge steld staat op de zender en dat wil nogal eens voorkomen omdat het bereik van de FM zenders erg beperkt is en zo nu en dan moet worden veranderd van „station" wordt de kwaliteit al snel beduidend minder. Zelfs typen autoradio met zogenaamde „voorkeursta tions" brengen niet altijd uitkomst en de systemen die feilloos afstemmen op de juiste frequentie zijn doorgaans uiterst kostbaar. Een gunstige uitzondering, dus in prijs- /prestatie verhouding op de voorgrond tredend model wordt, sinds kort gemaakt, door de grote gloeilampenfa briek in het zuiden des lands, die zich overigens al enige naam heeft weten te verwerven op autoradio-gebied, het nieuwe model DC 550 is voorzien van een digitaal af- stemsysteem gebaseerd op een micro-processor-gestuurde PLL kwarts synthesizer. Deze kwarts synthesizer verge lijkt de afstemfrequentie van de oscillator met die van een uiterst stabiel kwarts-kristal. De op deze wijze gerealiseerde digitale afstemming werkt met grote nauwkeurigheid. De „klassieke" afstemschaal met wijzer is vervangen door een LCD (Liquid Crystal Display) dat zowel overdag als 's nachts door gelijkmatige verlichting, goed afleesbaar is. De display geeft een alfa numerieke (ouderwetse) aanduiding voor golfbereik, zen derfrequentie en voorkeuzenummer. Handafstelling is dank zij deze technologie sterk vereenvoudigd. Met twee toetsen („hoger" en „lager") kan snel het frequentiege- bied en stapsgewijs de gewenste zender worden gevon den. U dient slechts de frequentie waarop „Uw" zender uitzendt te weten, maar dat staat in nagenoeg alle pro grammabladen en zeker in de gebruiksaanwijzing. Ook automatische zoekafstemming op beide golfgebieden (FM en middengolf) behoort tot de mogelijkheden. In het geheugen van de microprocessor kunnen in totaal 8 FM en middengolfzenders worden vastgelegd om wille keurig te worden opgeroepen. De versterker beschikt over een vermogen van 2x6 Watt, er is een toonregeling plus een „loudness" schakelaar om de lage tonen bij mi niem vermogen wat „op te halen". De cassetteafdeling heeft „autostop" zodat aan het eind van de band automa tisch de radio inschakelt. Alleen versneld vóóruit spoelen is mogelijk. Tegen diefstal kan als extra accessoire een snelwisselhouder geleverd worden. FRITS VAN ECHTEN start vanavond rs in deze krant- een I ige Engelse tv-serie geschiedenis van Afri- door Basil Davidson geschreven. Davidson I leer dan dertig boeken ika gepubliceerd en is wereld be- Hij zal zelf de serie pre- n, bijgestaan door een vooraanstaande A frika- Uw Tde eerste aflevering be- tsil Davidson met Afri- itensfdste geschiedenis, die aar itat tot 5000 jaar voor htintf- Van deze tijd getui- optinog een aantal schitte- kijkpkunstwerken in enkele van de Sahara, die srl^ geen zar>dvlakte was, |J| 5ied langs de Nijl, het WV? Va" ESyP'e en Zuid- Vr, Nederland 1. ir and son iese film „Father and ift een milieuschets familie in een arme de Britse kroonkolo- igkong. De vader van ijarige Law Ka-Hing bepaalde verwachtin- aanzien van de toe- WtMvan zijn zoon. Hijzelf 'ijn ambities niet waar maken, maar Law en betere opleiding krij- cfpjn hij ooit heeft gehad. ieft echter andere inte- :r\rr\Hij fantaseert over een C>st bij de televisie of de 16^ verzet zich dan ook te- W vaders ideeen. ur, Nederland 2. heat of the fes tiger jaren, toen de discriminatie een van de problemen van Ame- |s, vervaardigde Norman „In the heat of the I waarmee hij een Oscar - beste film van het jaar Jde. In het verhaal, ge- op een roman van fall, wordt in het zuidelij- \dje Sparta een indus- 1 uit het noorden ver- Op het stationnetje zit j een neger te wachten, de ogen van de plaat se teriff Bill Gillespie direct 'rdachte in aanmerking De neger, inspecteur Tibbs uit Philadelpha, ^h met moeite legitime- *'Jur, Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 AVRO 16.00 De ijsbeer, documentai re over de ijsbeer en zijn plaats in de mythologie van de Eskimo's. 16.50 Het Toppop-hitarchief. Met o.a. de Brotherhood of Man en Johnny Logan. NOS 18.15-18.20 Nieuws voor do ven en slechthorenden. 18.30 Studio Sport: 21e étap pe Tour de France. KRO 19.25 Cijfers en letters, spel- programma. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De gelukzoeker (6), Duitse dramaserie. Robert komt bij opstandige boeren terecht. Hij tracht hen te helpen, maar wordt verra den. 21.30 Brandpunt. 21.55 Hallo Larry, Amerikaan se serie. Larry merkt dat niet iedereen hem zo jong ziet, als hij zich zelf wel voelt. 22.20 Afrika (1), achtdelige documentaire serie van Ba sil Davidson over de ge schiedenis van Afrika. NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.30 De Democratische Conventie, terugblik door Klaas Jan Hindriks. NEDERLAND 2 slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 De Roze Panter, teken filmserie. 19.35 Father and Son, Chine se familiefilm. De tienjarige Law Ka-Hing uit Hong Kong heeft meer belangstelling voor zijn stripboeken dan voor zijn huiswerk. Maar zijn vader wil, dat Law een betere opleiding krijgt dan hij vroeger zelf heeft gehad. 21.05 Humor uit Hollywood (2), hoogtepunten uit speel films met topsterren in hun beste komische rollen. Met o.a. Gene Wilder, Walter Matthau, Jack Lemmon, Marilyn Monroe en Peter Sellers. 21.50 De erfgenamen (5), se rie over godsdiensten in het Midden-Oosten. Afl.: De Soenieten. IKON 22.45 Het beleid achter de vruchtbaarheid, gesprek sprogramma over het be volkingsvraagstuk in de Derde Wereld. NCRV 23.30 In the heat of the night, Amerikaanse speelfilm van Norman Jewison (1967). Met: Sidney Poitier en Rod Steiger. Inspecteur Tibbs wordt vanwege zijn huids kleur betrokken bij een moordzaak. wm Scène uit „De gelukszoeker" met Christian Kohlund en Claudia Rieschel op Ned. I om 20.28 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 16.00 Hier und Heute. 16.15 Rummelplatzgeschichten. 18.40 Nochmal dasaelbe.... Aan de bar: llja Richter. 19.00 Geachichten von nebenan. 20.00 Tageaachau. 20.15 (ZW)Jenny und der Herr im Frack, Duitse speelfilm van Paul Mar tin (1941). Met: Johannes Heesters, Gusti Huber, Hilde Hildebrand e.a. De jonge vlotte verzekeringsagent Peter Holm (Johannes Heesters) moet op een filatelistencongres in Kopenha gen een beruchte juwelendief ont maskeren. Met datzelfde doel voor ogen is de knappe Jenny (Gusti Hu ber), de dochter van zijn chef, naar de hoofdstad gekomen. Als hij haar verliefd het hof maakt, denkt zij, dat Peter de juwelendief is. Dit leidt tot vele amusante situaties, totdat de echte dief gepakt wordt. 21.40 Plusminus, economisch maga zine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Sportschau. Met atletiek uit München. 23.25 Moment mal, discussiepro gramma vanuit Berlijn. Aansl.: Tages- schau. DUITSLAND 2 18.10 Mein Name ist Drops, teken filmserie. Aansl.: Heute-schlagzellen. 18.30 Brigitte und ihr Koch. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandjournal. 20.15 Derrick, politieserie. Afl.: Een moordenaar te weinig. 21.15 Locker vom Hoeker, met sket ches van Walter Giller. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte-Literatur, gesprekken met auteurs over nieuwe boeken. 23.20 (ZW)Der 20. Juli, Duitse speel film van Falk Harnack (1955). Met: Wolfgang Preiss, Annemarie Dürin- ger, Robert Freytag e.a. Vandaag, veertig jaar geleden op 20 juli 1944, probeerde de Duitse kolonel graaf Schenk von Stauffenberg Hitler In zijn hoofdkwartier in Oost-Pruisen met een bom te doden. Dit was opnieuw een poging van het Duitse verzet de dictator ten val te brengen. De aan slag mislukte. Met de terechtstelling van Von Stauffenberg, Merz von Quirnheim, Von Haeften en Olbricht kwam een golf van arrestaties en executies op gang. De in 1955 door regisseur Falk Harnack gemaakte re constructie van die 20ste juli geeft, dankzij de medewerking van oud-le den van het Duits verzet, een nauw keurig beeld van de gebeurtenissen op die dag. 00.55 Heute DUITSLAND 3 Carrell vervult kinderwensen. 19.00 Aktuelle Stunde, met: Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Tageaschau. 20.15 Der Deutsche Widerstand ge- gen Hitier, documentaire met ge sprekken en filmfragmenten rond het thema: Verzet tegen Hitler. Aansl.: Journaal. Frank Sinatra te zien in de film „Een dag in New Vork" op Bel gië 1 om 20.15 uur. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Blake's 7 (3), SF-serie. 19.10 Tijdrover: Lieve plantjes. Afl.: De adiantum. 19.20 Programma van de SO. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Een dag te New York (On the Town), Amerikaanse musical van Gene Kelly en Stanley Donen (1949). Met: Gene Kelly, Frank Sinatra, Jules Munshin e.a. 21.50 Filmportret: De Hollywoodmu- sical. Overzicht van de musicalge schiedenis. 22.50 Journaal. Aansl.: Coda: „In naam van vader en de zoon (4)" van Leonard Nolens. BRT 2 18.30 Tour de France, de rit Crans Montana - Vlllefranche en Beaujolais. 20.15 Opera-en Belcantoconcours. Rechtstreeks vanuit de Koninklijke Opera te Gent; tijdens de pauze (ca. 21.45) een terugblik op het concours (in stereo via BRT 3 Radio). RTBF 1 17.00 Vacatures ONEM. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Cine-vacance8, jeugdpro gramma. 18.50 RTBF: Bonjour la fete, met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 Les grandes maladies. Afl.: Hart-en vaatziekten. 21.00 La veuve joyeuse (The lady dances), Amerikaanse musical van Ernst Lubitsch (1934). Met: Maurice Chevalier, Jeanette McDonald, Mar cel Valee e.a. 22.40 Journaal. TV 5 19.00 Programme pour la jeunesse. 19.25 La nuit et Ie moment, toneel. 20.20 Mémoire des chansons, amu sement. 21.30 Les Japonais absents. BBC 1 18.05 Children of the Fire Mountain. 18.35 Bananaman. 18.40 Sixty Minutes, magazine. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Dr. Who. Compilatie: The Awa kening. 20.25 Fame, tv-serie. 21.15 Royal Tournament. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Starsky and Hutch, serie. 23.15 The Climber. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 Shafts Big Score, Amerikaan se speelfilm (1972). BBC 2 17.20 Golf St. Andrew's. 20.20 Nieuwsoverzicht. 20.25 America (slot), documentaire. 21.20 First night of the Proms (1). 21.45 Gardener's World. 22.10 First Night of the Proms (2). 22.50 Women of our century. 23.30 Newsnight. 00.15 Golf St. Andrew's. ITV 20.30 Survival special. 21.30 Pull the other one. 22.00 Shine on Harvey Moon. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Friday late film. 01.45 Religion. SKY CHANNEL 17 00 Music Box. 19.00 Cartoon time. 19.05 Mr. Ed. Afl.: Ed's new shoes. 19.30 Green acres. Afl.: The deputy. 19.55 Bearcats" Afl.: Dos gringos. 20.45 Starsky en Hutch. 21.35 Anniversary of the Marquee. De Afrikaanse zang- en dansgroep Osibisa in de Marquee Club. 22.30 The nature of things, docu mentaire. 23.00-01.00 Music Box. TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Sportschau. 10.30 „Und abends ins Tropicana" (herh.). 11.30-12.05 Locker vom Hoeker. DUITSLAND 2 RTBF 1 09.00-13.00 T,l«lek,t. BBC 1 07.20 Tv-cursussen. 09.40 Saturday Picture Show. 11.42 Weerbericht. 11.45 Grandstand, sportmagazine, met o.m. cricket (B H toernooi), golf en paardenraces (Newbury). BBC 2 ITV 07.25 Tv-«m. 10.30 Sesamstraat. 11.30 No. 73. Kinderprogramma. 12.00-17.50 The world of sport. Met o.a. motorcross, Tour de France, paardenraces en worstelen. EvaGaboren Eddie Albert in „Green Acres" op Sky Channel om 19.30 uur. HILVERSUM 1 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-ma gazine. 19.02 Pierement. 19.30 La chen mag van God. 20.03 Country time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Stemband. 2.02 In the mix. 3.02 Peter Teekamp. 5.02 Ook goeiemorgen. HILVERSUM 2 VARA: 16.30 Nws. 16.33 Tussen pot ten en pannen over heimwee en ver langen. vervolg. 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. NOS: 18.00 Nws. VARA: 18.10 Wie doet de afwas? Overh.voorl.: 18.30 De Nederlandse Antillen. VARA: 18.40 Het circuit. 19.00 De vliegende VARA: En veel succes met uw progr. 20.00 Nws. 20.03 78-toeren op vrijdag" RVU: 21.40 Voorbije tijd. NOS: 22.00 Suri naamse muz. 22.30 Nws. 22.40 Oost- -West. VARA: 23.00 Het zout in de pap: Terug naar Rottumerplaat. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VOO: 15.03 Top Veertig (Met om 16.30 Popjournaal en 17.30 Concert agenda.) NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Radio zonder flauwekul. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 Willem de Ridders Ra- diola Improvisatie Salon. NOS: 20.00 Europees Concert Podium. Vanuit Brussel: Cosi fan tutte, opera van Mozart. Koor en Symfonie Ork. van de Nationale Opera m.m.v. solisten. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilversum 1) NOS: 19.02-19.40 Nieuws voor buitenlan ders. 19.02 Bulletin In het Marok kaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19 30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijnmond-nws in aansluiting op het ANP-nws. 16.30 Middagmaga zine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Hallo hier Hilversum'" (7.50 Uitge breid weeroverzicht. 8.06 Dingen van de dag. 8.30 De situatie op de weg dit weekend. 8.45 Gratis en voor niks - Informatie over gratis evenementen. 9.03 Het socialistisch strijdlied. 9 10 Toeristische tips. 9.25 Beknopt weer- overzicht). 9.30 Haal het doek maar op. 10.03 De stand van zaken. 11 03 Tussen glimlach en ovatie. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.11 TROS nws.show (7.35. 8.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9 05 NOS- -sportief. 9.24 Waterst 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS nws.show (9.35, 10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Dag nacht, dag dag'" (8.00 Nws). 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mat- tinale. 11.30 Oude-en klass. kamer- muz. RADIO RIJNMOND 10.00 Weekagenda. 10.30 Weekon- derwerp: Milieu -Het slib, door Nico Haasbroek; reportage, studiodiscus sie en telefonische reakties.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13