Miles Davis zorgt voor allergrootste verrassing Publiek dol op muziek uit Latijns-Amerika A (C Salvador Dali weer in het openbaar verschenen Voor Olympische Spelen twee en half miljard ldjkers bioscopen "Ij KUNST Eeidóa Qowuwt MAANDAG 16 JULI 1984 PAO— FIGUERAS De Spaanse surrealistische schilder Salva dor Dali is vrijdag voor het eerst na de dood van zijn vrouw Gala twee jaar geleden in het openbaar verschenen. Hij liet zich 's avonds laat uit zijn kasteel Pubol in de heu vels achter de Costa Brava naar Figueras in het noordoos ten van Spanje rijden, voor een bezoek van drie kwartier aan het naar hem genoemde en zijn collectie omvattende museum. Dali's advocaat Mi guel Domenech vertelde dat hij en de schilder Antonio Pit- xot vrijdag bij de schilder wa ren voor een bespreking over de nieuwe Stichting Gala-Dali, toen Dali plotseling zei: „Ik wil werken, mijn museum zien en zien hoe het centrale mo nument het doet". De schilder werd naar Figueras gereden, waar hij, aan de arm van bur gemeester Mariano Lorca en een medewerker van het mu seum, de zalen doorliep. Hij zei ermee ingenomen te zijn. Van af de hoogste gaanderij van het museum wierp de 80-jarige schilder een blik op het door hem ontworpen centrale mo nument een zuil van trac torbanden bovenop een Cadil lac die in de patio is gepar keerd. Volgens Domenech wil Dali, die sinds 1983 niet meer heeft geschilderd, drie werken voltooien: een voor de ge meente Figueras, een voor de regionale regering van Catalo- nie en een voor koning Juan Carlos, die hem tot Markies van Pubol verhief. Gala Dali overleed op 1(\ juni 1982 op 91-jarige leeftijd. Zij was toen 47 jaar met de schilder ge trouwd geweest. Auteur „French Connection" overleden LONDEN De Amerikaanse film schrijver en producer Ernest Tidyman, die in 1971 een Oscar won met zijn film script voor "The French Connection" met Gene Hackman, is op 56-jarige leef tijd in Londen overleden. Dit is gisteren bekendgemaakt. Tidyman, die voor za ken in Londen was, werd donderdag met een open maagzweer naar een zie kenhuis gebracht, waar hij zaterdag stierf. Ernest Tidyman was gedurende 25 jaar journalist, werkzaam voor The New York Post en de New York Times. Hij was de geestelijke vader van de films en boeken over de zwarte detecti ve "Shaft" en onder zijn andere popu laire scripts was dat voor "High Plains Drifter" met Clint Eastwood. LOS ANGELES De te- levisie-verslaggeving van de Olympische Zomerspe len zal direct of indi rect worden gevolgd door bijna twee en een half miljard kijkers in 146 lan den. Een absoluut record, zoals ook de Spelen zelf met een deelname van 140 landen, ondanks het weg blijven van zeventien oost- bloklanden, de geschiede nis zullen ingaan als de grootste aller tijden. De tv-rechten maken een steeds belangrijker deel uit van het olympisch budget. De American Broadcasting Company (ABC), die zich voor een bedrag van 309 miljoen dollar al heeft ver zekerd van de alleen-rech ten van de Olympische Winterspelen van 1988 in Calgary, betaalt voor Los Angeles 225 miljoen dollar. Een derde gedeelte van dit bedrag is bestemd voor het Internationaal Olympisch Comité, dat daarmee de reis naar Los Angeles be taalt van vier atleten en twee begeleiders van elk deelnemend land. De tv-rechten van 1984 zijn negen keer zo hoog als die voor Montreal 1976 en be dragen het dertigvoudige van die van München 1972. De Spelen van Rome en Tokio in 1960 en 1964 wer den destijds aan CBS en NBC verkocht voor respec tievelijk 394.000 en 1,5 mil joen dollar. Ondanks het wegblijven van vele topat leten verwacht ABC, dat de kijkcijfers van de Olym pische Spelen hoog zullen zijn, omdat de Amerikanen kans maken op de meeste medailles. TEGEN DE35.000MENSEN NAAR NEGENDE NORTH SEA DEN HAAG Miles Da- vis was de allergrootste verrassing. De nukkige vernieuwer, de levende legende, de grote man van de „cool jazz" die aartsvader van de jazz- rock werd, het gesloten genie dat zich van geen publiek iets aan leek te trekken, is een ander mens geworden. De dik ke vijfduizend man die er gisteren voor naar de enorme Barnum Bai- ley-achtige circustent op het negende North Sea Jazz Festival stroomden, waren er getuige van. Een bijna historisch con cert. Geruchten deden al de ronde: Miles zou opeens niet meer stuurs z'n enkele solo's de zaal in mikken, hij zou bijna alle solo's nemen, tachtig procent van de tijd aan het woord zijn op zijn trompet. Jos Acket, met echtgenoot Paul Acket mede-organisatrice, kwam al verheugd uit Montreux terug waar Miles optrad, maar kon zondag haar oren en ogen niet geloven: Dit was nóg beter. De man van de grote breuk, door het oudere publiek her innerd als de man van de ijle tonen en de „koele" jazz, door het jonge publiek als de initia tor - met mensen als Herbie Hancock, Wayne Shorter en Joe Zawinul van de rock-jazz, leek opeens tot een nieuwe synthese gekomen te zijn. Een onverwacht en gelukkig hu welijk tussen die stijlen, die fantastische muziek opleverde en je terug deed denken aan de dagen van „Kind of blue". Maar ook „funky", de blues niet schuwend tegen de sub tiele achtergronden van Al Fosters drums en Steve Thorntons percussie-instru mentarium. Oorverdovend Het leek er eerst niet op. Een oorverdovende opening van het concert leek op de Miles te wijzen die we enkele jaren geleden - buiten het festival - al gezien hadden. Jammer. En Miles weer wegkruipend ach ter het drumstel, z'n rug naar het publiek. Maar het werd anders. Miles - als altijd in modieuze outfit - liet zich zien. Zoals z'n gewoonte is over het podium heen en weer lopend tijdens z'n soli, maar bij het aanhoudende ap plaus daarvoor, naar het pu bliek zwaaiend. Ongebruike lijk. Het werd steeds beter. Saxofonist Bob Berg kreeg nauwelijk ruimte voor z'n soli. Het was alles Miles wat de klok sloeg. En Paul Acket kwam even later met groot nieuws: Miles gaf een pers conferentie. Een uniek gebeu ren voor de man die zich al jaren in zwijgen hult. En een soort hommage aan het festi val. Miles, mager, buiten het podium nog altijd met een stok lopend na zijn hevige auto-ongeluk waar hij een Publiek bij North Sea Jazz: lief voor de muziek. nieuwe heup aan over hield, gaf met hese stemmen korte maar welwillende antwoor den Ja, hij zou blijven spelen, hoopte dat Gil Evans (o.a. ar rangeur van „Sketches of spain") weer tijd zou vinden om voor hem te schrijven, vond jazz nog altijd zijn leven en zou blijven veranderen: „Een vloek die op me rust. Ik kan niet alsmaar dezelfde dingen doen. Dat maakt me doodziek". Jong publiek North Sea Jazz nummer né gen. Een succes. Nóg meer mensen. Paul Acket schatte het bezoek tussen de 33.000 en de 35.000. Een record. Het kunnen er zelfs net zo goed een paar duizend meer ge weest zijn. Je werd vrijdag al verwelkomd door rijen voor de kassa's van het Congresge bouw. De mensen bleven toe stromen. Om tien uur 's avonds stonden er nog gega digden. 's Zondags moest Ac ket de verkoop van kaarten voor het Miles Davis-concert stoppen bij de vijfduizend. Hij had nog wel een duizend kaarten kunnen verkopen. Ze deden weer allemaal op hun manier mee aan die slijtage slag van de jazz. Zaterdag wat minder mensen dan anders, 's zondags weer veel méér dan gewoonlijk. De programme ringen met een hoop blues en een nieuwe groep als het Ja panse „Casiopea" bracht erg veel nieuw en jong publiek binnen. Alles bij elkaar een uniek publiek. Zelfs als Sarah Vaughan behoorlijk lang op zich laat wachten, wordt er alleen maar ritmisch geklapt. Maar als ze verschijnt is alles weer koek en ei. Paul Acket: „Amerikanen staan meestal versteld. Meestal zijn ze bang dat zulke massale bijeenkom sten tot allerlei ongeregeldhe den leiden. En hier is alles pais en vree". Een blik in het „opinie-boek"*, dat op de balie bij de informatie ligt, levert een dergelijk resultaat. Een Amerikaan: „In Amerika zou een dergelijk gigantisch festi val niet kunnen zonder vechtpartijen of misschien wel moorden. Uniek." Schattig De teksten in het boek geven - naast kritiek - meer aardige kijkjes op het festival. „Lieve meneer Acket" schrijft een jongedame. Ze geeft een ad vies voor North Sea nummer 10: „Diezelfde schattige infor- matrice, Astrud Gilberto, en Bobby McFerrin". Een ander: „fantastisch, maar volgende keer Oscar niet vergeten". Oscar Peterson dus, die wel eerder concerten in Europa gaf, maar toen door Acket waarschijnlijk niet geboekt is om zijn eigen festival geen concurrentie aan te doen. En wat dacht u van de merk waardige tekst: „Muziek is prima. Rest rotzooi", naast: „Absolutely superb". Of „meer mensen in de bedie ning voor de broodjes en de snacks" (niet Paul Ackets zaak trouwens) en een veel vuldig „wij komen terug" in alle talen. Wanr dertig tot veertig procent van de bezoe kers - en dat is erg veel - komt uit het buitenland. Je kon het vrijdags aan de auto's al zien: Veel Belgisch, heel veel Duits en meer Frans dan voordien onder de nummer borden. Amerika en de Ame rikaanse Europa-toerist lijken het volgende punt op de zege toer van Paul Ackets festival fe gaan worden. Er waren di verse Amerikaanse journalis- je al negen maal North Sea hebt gezien. Opvallend veel. Zoals die Sandra Reaves-Phi- lips en haar Ladies in Jazz. Een vrouwenorkest met een opvallend stijle, roodgebrilde dame op de gitaar en een uit bundige saxofoniste achter Sandra Reaves zelf. Een blues-zangeres van enorm ka liber. Het bolronde middel ge huld in een strakke gitterjurk, de witte boa om de nek en in het haar een witte namaak- bloem. Het publiek perfect bespelend. Nog één keer North Sea en ze kan de grote zalen vullen. Zoals het inder tijd ging met Dorothy Done- gan. Die pianiste heeft inmid dels nergens zo'n succes als in Den Haag, en alwéér kreeg ze de meute op haar hand. Haar verrassing was van andere aard. Haar pruik, die meestal na het eerste nummer scheef over haar hoofd pleegt te hangen, had ze dit keer maar thuis gelaten. „Ze weten 't in middels toch wel. alleen maar lastig, dat ding" moet ze ge dacht hebben. Nog een verrassing: de Russi sche band „Kadans" voor het eerst buiten de USSR Op toer- nee en op het dakterras van het gebouw. „Kunnen die Russen 't een beetje?" vroeg een meneer die later binnen kwam. Jazeker meneer, en hoe. Knap garrangeerde, soms wat academische, maar tech nisch perfecte jazz. Modern, natuurlijk, want de jazz sie pelt tussen de kieren van de meest ijzeren gordijnen door. Oost-Europa was verder ver tegenwoordigd door de Tradi tional Jazz Studio uit Praag. Géén Dixieland-orkest, al wordt er wel eens ge-New Or- leanst, maar een hecht ensem ble van leider Pavel Smeta- cek dat klein „big band"- werk levert. Arrangementen en nummers van mensen als Bennie Carter, Horace Silver. Zaterdags waren ze te zien, zondags konden ze het nog Wat kan je nog verrassen als eens overdoen. Swingend, ten, één heeft de familie Ac ket zelfs tijdens de laatste loodjes van hun werk ge volgd. En voor zover die pu bliciteit de Amerikanen niet wakker maakt, zullen de ver halen van al die leden van de Amerikaanse „High School- bands" het wel doen Vroeger kwamen die naar het festival van Montreux en deden af en toe North Sea ook aan. Nu ko men ze alleen naar Europa als Paul Acket ze boekt. En ze le veren stuk voor stuk fantas tisch werk. Ook voor hen steeds meer publiek in de hall van het Congresgebouw. Jazzdames Stephane Grapelli: Oude meester swingt nog. Oma Miriam Makeba liet haar kleinkinderen meezingen tijdens haar concert. met verve gebracht en niet zo traditioneel als hun naam zou doen vermoeden. Pavel Sme- tacek: „Die naam kunnen we niet meer veranderen. We he ten als sinds 25 jaar zo, toen we meer als Dixieland-orkest begonnen, zo kent iedereen ons en dan plak je er niet zo gauw een nieuw etiket op". Ze zijn inmiddels door naar Londen en hebben een toer- nee naar Italië voor de boeg. Mandoline Nog een verrassing: David Grisman, een jazz-virtuoos op wat violist Stephane Grapelli „een onmogelijk instrument" noemde, de mandoline. Maar wat Grisman er naast ritmiek uihaalt aan melodieën en jazzy solo's is ongehoord. Wapperende met een grijzig*- zwarte haardos was hij met een eigen combinatie te zien én met Grapelli. „De beste op de wereld" zei Grappelli van hem. Nu zal er op de mando- lien niet veel concurrentie zijn, maar toch. Het gastoptre den van Orisman was een klein juweeltje extra in een sieraad van een concert. De grijze Grapelli, vijftig jaar na het begin van Hot Club de France en Django Reinhardt, nog altijd perfect over z'n viool swingend. Niels Hen- ning Pedersen, wót een bas sist. Op zijn grote „doublé bass" plukkend alsof hij met een stukje kinderspeelgoed bezig was. Gitarist Mare Fos- set, nog een ster in de Franse jazzgitaar-traditie, al hoeft hij er van mij niet bij te zingen. Alles bij elkaar: pure muzika liteit. De Hamp En dan is er de herkenning. Van het publiek én van muzi kanten. De bijna ontroerd- blije Marcel Thielemans die de reünie van de oude Ram blers leidde met saxonist Ben ny Carter. In 1937 nam hij een paar stukken voor de plaat met ze op, nu werden ze weer gekoppeld. Enthousiast werk in een ter plekke geïm proviseerde samenwerking, die - natuurlijk -eindigde met die goeie, ouwe Farewell Blues waarbij je in gedachten de stem van Theo Uden Mas- man weer hoorde klinken. Of zo'n heerlijk stuk vakman schap als van de Hall of Fame All Stars: Pianist Joe Bus- hkin, Bud Freeman, George Masso en Billie Butterfield. Op drummer Butch Miles (ex- Count Basie) na, allemaal op leeftijd, maar wat een lol had den ze er zelf in. Herkenning. Niemand zal naar Lionel Hampton gaan om iets nieuws te horen. Een dikke vierdui zend man (twee PWA-zalen vol) had weer een kaartje ge kocht voor een feestje bij voorbaat. De Hamp (zijn nichtje Paulette drumde trou wens bij de dames van Sandra Reaves' Ladies in Jazz) moest weer gedwongen worden om er mee op te houden, anders stond hij er nog. Achter de vi brafoon, op de drum, zingend en af en toe zelfs dansend. Een dame uit het publiek klom zelfs naast hem (wie zei daar dat we een stug volkje zijn) voor een dansje. Lionel deed iets, het publiek klapte, Lionel vroeg „You like it", het publiek riep ja en Lionel deed het nog een keer. Hoe lang nog Lionel, je bent toch ook al 71? Een andere grote bekende, Sarah Vaughan, maakte bijna een conference en een debuut als cabaretière van haar ver haal hoe moe ze was. „Van morgen vier uur uit Pori, Fin land vertrokken, op het vlieg veld wachten,, een broodje, koffie, vliegen, weer koffie, weer een broodje, Nederland, twee concerten. Wie wil er nog in de showbusiness?" En er achteraan: „Maar-jullie ma ken alles goed". En zoenen voor het publiek. En toen ze zich naar eigen gevoel wat te amechtig op haar kruk bij de vleugel hees, deed ze het - met een elegant swingend achterste - nog eens over. De jongedame van zestig. Aan de buitenwand van de zaal waar zij zong plegen de jazzfoto's van fotograaf Ray mond Peter te hangen. Plach ten, moet ik zeggen, want Raymond Peter verkocht z'n hele collectie in één keer aan een Amerikaanse jazzfan. Uit angst dat er voortijdig foto's van de muur zouden verdwij nen, bracht hij de nacht maar slapend onder de foto's door. Burgemeester Schols met vrouw en kinderen naar Wall Street Crash. Dimitri Frenkel Frank dolend door de gangen, Paul van Vliet op bezoek, cul tuurminister Brinkman bij Cleo Laine, de Russische am bassadeur op een klapstoeltje bij „Kadans". Het is alles maar een stukje van Paul Ac kets grote jazzkoek. Waar elke bezoeker op z'n minst een week lang de mond nog van vol zal hebben. Acket zelf, met een onwillig been, moest zich door de laatste da gen heensiepen en bekende: „Ik denk niet dat ik het in m'n eentje nog kan volhou den". Maar hij kondigde wel het tiende North Sea aan, op 12, 13 en 14 juli volgend jaar. Het Tuin Paviljoen (de reuze tent dus) is er dan niet meer, want op het grasveld naast het Congresgebouw komen kantoren. Maar het Congres gebouw gaat op het parkeer terrein een nieuwe hall neer zetten voor een man of acht duizend. North Sea gaat door. Moet door. Want - doodmoe of niet - wie wilde er van nacht weg nadat de in ruimte- pakken gestoken vijftig Fran se saxofonisten met een act in het trappenhuis, de vlam had den uitgeblazen? Ik niet. BERT JANSMA Foto's: Milan Konvalinka DEN HAAG Van de naar schatting 33.000 mensen aan wezigen op het negende North Sea Jazz Festival heb ben velen van de muziek uit Zuid-Amerika genoten. Zoals de blues als broer van de jazz een vaste plaats heeft op zo'n festival, zo mag uiter aard de Latin-music, als buur waar menige jazzmusicus even iets van leent, niet ont breken. Het misverstand dat echter snel rijst, is dat alle muziek uit Zuid-Amerika één pot nat is: heel ritmisch, ge maakt om op te dansen en luisterend naar de naam salsa. De concerten op dit festival bewezen dat er meer variatie is. Er bleek een bijzonder groot verschil tussen de mu ziek van bijvoorbeeld Baden Powell, Hermeto Pascoal of Tania Maria. Laatstgenoemde slaagde er met op het ritme van de bossa nova geënte muziek in om met behulp van haar Rhodes- piano en een uitermate ge spierde en op Mr. T van het A-team gelijkende percussio nist de mensen in de Carrou selzaal aan het dansen te krij gen. Daar ging een uitgebrei de samenzang in het nummer „Nega" en een zeer swingen de versie van de aloude klas sieker „Love for Sale" aan vooraf. Wat het Tania Maria Quintet nog met authentieke Latin-muziek gemeen heeft, zijn de subtiele ritmepatro nen. Het jazzy-element be staat uit het arrangement van de bekende gegevens: een an der tempo, veel improvisaties én prachtige scat-zang, zang zonder woorden. Hermeto Pascoal, de oude Braziliaan, kon met zijn groep nauwelijks charmeren. Pas- coals muziek heeft meer met de bij tienjarigen zo populaire be ton-rock te maken dan met jazz of Latin. De ritme-sectie speelde hard en eentonig, de solisten met Pascoal aan de leiding waren niet inspire rend. Pas in zijn polonaise door de zaal brak iets door van het Noord-Braziliaanse enthousiasme. De muziek deed toen met het verleidelij ke geroffel op trommels en vrolijke lluitduetten denken aan de Bretonse volksmuziek. Mongo Santamaria, na de dood van Mach ito de troonop volger in het rijk van de salsa, had kennelijk weinig zin in een concert als dansorkest. Net als enige jaren geleden leek het alsof hij niet op gang kwam. Het ritme bleef aan de lage kant en de solisten put ten zich eerder uit in fraaie jazz, dan in de ondersteunen de en stuwende klanken die verwacht werden. Toen uit eindelijk het succesnummer „A mi no me engahan" aan bod kwam, konden de voetjes van de vloer. Maar Santama ria had niet alleen een uitput tende versie in petto, een half uur lang werd het tempo elke acht maten vertraagd. Het concert van Mongo Santama ria zakte als een pudding in elkaar en daar kon een toegift als „Watermelon man" geen verandering in brengen. Wat mij betreft bestonden de hoogtepunten van het Latijn se aanbod niet uit bovenge noemde concerten, maar uit die van de vermaarde gitarist Baden Powell en van het hier nog niet zo bekende Brazili aanse duo Egberto Gismonti en Nana Vasconcelos. Baden Powell leverde zondag in zijn eentje op de akoestische gitaar een buitengewoon staaltje van vakmanschap. Zelfs de door de organisatie geplande pauze tussen zijn twee sets schoot er bijna bij in, zo lekker bewo gen zijn tien vingers zich over de snaren. Met klassiek, fuga 's van Bach en „Jesu, joy of man's desire", en onnavolgba re bossa nova, een verbluf fend snelle en puntige versie van „The Girl from Ipane- ma", toonde Baden Powell dat hij nog steeds tot de groten op de gitaar behoort, klassen be ter dan een De Lucia of McLaughlin. Gitarist en pianist Egberto Gismonti heeft samen met percussionist en zanger Nana Vasconcelos jaren geleden in de Sweelinckzaal van het Congresgebouw aangetoond dat er ook nog een minder commerciële en op volksmu ziek gebaseerde stroming be staat in de Latijns-Ameri kaanse muziek. Deze Brazilia nen konden dit jaar voor een laaiend enthousiast publiek bewijzen hoe adembenemend spannend hun akoestische im provisaties zijn. Gismonti is een duivel op de gitaar die ondersteund door de minzame Vasconcelos lyriek aan een zeer intrigerend ritme paart. De percussionist veert als door een uitgekiende choreo grafie bewogen op met een van de vele trommeltjes om samen met Gismonti het pu bliek te vergasten op de ge heimzinnige muziek uit de oerwouden van Brazilië. Dat ook bij dit duo het moderne element niet ontbrak, bleek uit de flitsende imrpovisatie die Gismonti op de piano gaf, gesteund door de berimbau van Vasconcelos. Toen de pia nist zijn spel vertraagde, bleef een prachtige bossa nova over, een toonbeeld van het waarom van de Latijns-Ame rikaanse muziek op het jazz festival. PETER SNEL Voor een uitgeb agenda, ook voor di mende dagen raadi men „UIT", de gratii kelijkse bijlage van krant. ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boet/ straat 6. tel. 01720-20800» - non Ball Run (12); 13.30, 21.00. «EUROCINEMA II: Ball Run (al); 13.30, 21.00. .EUROCINEMA Marginal (12); 13.45, 21.15. .EUROCINEMA IV| (al); 18.45, 21.15. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA IV: Robin (al); 13.45. LEIDEN LUXOR (Statiof 19. tel. 071-121239): KruL^ 14.30. 19.00, 21.15. LI (Steenstraat 39. tel. 12413 diana Jonea en de tempt Doom (12); 14.30, 19.00, LIDO II: Canon Ball RuB" 14.30, 19.00, 21.15. Lie*/ Terms of endearment (al);ir 19.00, 21.15. LIDO IV: 1 naar de hel (16); 19.00, ma. di. ook 14.30. ST (071-133210): Yentl (al); L, 18.45, 21.15. TRIANON (f straat 31, tel. 123875): DtfJ.0' snoepjes in Tirol (16); jdd 19.00, 21.15. REX (Haag 1 merstraat 52, tel. 071-12%u; Meisjes om te blussen 14.30, 19.00, 21.15. VO KINDERVOORSTELLING tc LIDO IV: Donald Duck it r wilde westen (al); wo. 14.31 O NOORD WIJK LIDOTHE^i (Pr. Bernhardstraat 56, 01719-12800): Ciske de Raler: 19.00, 21.15. wo. ook 14.3(pt KATWIJK CITY THEATge (Badstraat 30, te. 01718-74arj Inpikken en wegwezen j:, 14.45, 19.00, 21.15. X THEATER II: Ciske de Ral v< 14.45, 19.00. An officer ava gentleman (16); 21.15. THEATER III: Local herorjjf 14.45, 19.00. 21.15. X THEATER IV: 101 Dalmo (al); za. ma. wo. 14.45. Zwel1 meisje op de raperbaan za 19.00, 21.15. di. 14.45. |de VOORSCHOTEN GREEN|W, THEATER (Schoolstraat 69 01717-4354): An officer ar 7 gentleman (12); 20.00. I j€ KINDERVOORSTELLING: D Dik Trom weet raad (ov gespr.); di. wo. 14.00. aa WASSENAAR. ASTRA (llni straat 32, tel. 01751-13269)7 ke de Rat (al); 20.00. !r- DEN HAAG. BABYLON 1 (nS i Centraal Station, tel. 471(", Against all odds (12); 1« re 19.00. 21.30. BABYLOft Krull (al); 14.00, 19.15, 2 a BABYLON 3: Terms of et'™ arment (al); 14.00, 18.45, 2ich CINEAC 1 (Buitenhof 20e 630637): Friday the 13th a 14.00, 18.45, 21.30. ClNf 2: De versierders van St. r pez (16); 18.45, 21.30. QUn AC 3: MGM diamanten gel leumfestival. 13.45, 20.00. Space Odyssey (12); ma.. Zhivago (12); di Ben Hurlliï wo. EURO CINEMA (Ley L 910. tel. 667066): Apoca now (16); 20.00. METROP 1 (Carnegielaan, tel. 456756]m diana Jones (12); 14.00, i 21.30. METROPOLE 2: M* Python festival: 14.00, ifl 21.30. Live at th» "•Hyw bowl (al); ma. Privates *n pJM de (12); Secret policemetct fÉj! (12); di. Privates on parade (TT wo. METROPOLE 3: De liAè daor (16); 21.30. METROP® 4: Yentl (al); 14.00, 18.45, 2^ 45. 21.30. METROPOLE Filmzomerfestival '84: 18.45, 21.30. The last wave, Donna Flor and her two bands; di. Morgan, a suiti case for treatment; wo. Qac ON 1 (Herengracht 13. W5 462400): Cannonball rund 2} 13.45, 18.45. 21.30. ODEO) Maak je borst(en) maar (16); 13.45, 18.45, 21 30 0. ON 3: Buiterij op de Mo(\re (12); 13.45, 18.45. ODEOIBr Ciske de rat (al); 13.45, 18)o 21.30. CUJO; 21.30. LE PL 1 (Kettingstraat 12b, t 656402): Sexvlucht nr. 069 fj 12.00, 13.30, 15.00. 16«< 18.00, 19.30, 21.00. LE PACf- 2: Hotlips (18); 12.15, 14>/( 15.45, 17.30, 19.15, 21 00. PARIS 3: In the pink (18); 12q 14.00, 15.30, 17.00. 18^' 20.00, 21.30. PASSAGE (C> sage 63. tel. 460977): Indi 56, tel. 459900): Sunjuro (tr ma. 20.00. wo. 22.00. Rashori (16); ma. 22.00. wo. 20.00. 1 seven samurai (16); di. 20.06 KINDERVOORSTELLINGEN 0 EURO CINEMA: Herbie 9 again; 14.00. METROPOLE Remi, alleen op de weriy 14.00. ODEON 3: Ciske de, 13.45, 18.45. GRATIS ELKE WOENSDAG DE S BIJLAGE Bil UW KRANT METl£ FIGUURPUZZEL MAGISCH FIGUUR Horizontaal: 1 zangstem; 2 kracht van personen; 3 tot dro stemmend. Verticaal: voorkomend; 2 ambl vaarding; 3 hachelijk. OPLOSSING -au e :0P9-»iu| z :pjeaiaq :|ee^ G a 6 a a z uoiueq k :|ee uo

Leidse Courant | 1984 | | pagina 8