[obbyscoop naar andere zender Jk ben nog dezelfde Spekkie die ik altijd was Krijgt de club van Rome toch gelijk? "DIP/TELEVISIE SteidóaQowiant WOENSDAG 111ULI1984 PAGINA 13 fERSUM Hobbyscoop, Dit is gisteren bekend gewor- ondagse radioprogramma den tijdens de presentatie van rOffiet door merg en been het eerste exemplaar van het *ie „cirkelzaaggeluid" aan bijgewerkte Basicode 2-ver- lind van de uitzending, taaipakket voor computers, verhuizen. Met ingang oktober is dit door zo'n Zoals bekend zendt Hobby- rK G» rdduizend elektronica- scoop al enige jaren elke zon- rjnputerliefhebbers beluis- dagavond per radio computer programma niet langer programma's uit, die zich met 1 het groeiend aantal computers in Nederland in een steeds grotere belangstelling mogen mctagsïvond tussen tien Spart even en kwart voor acht fWdl); versum 2 en 4 te vinden, Eng), op woensdagavond vanaf verheugen. Voor de leek komt rlin (tyegen gedurende een half er op die avond gedurende en- kele minuten een onbeschrij felijk lawaai uit de luidspre ker. De liefhebbers daarente- 0nJ°n' i op vrijdagavond tijdens (Nei van zes minuten. keren op Hilversum 1. [Mal), gen klinken deze digitale nul letjes en eentjes als muziek in de oren, want het betekent dat zij binnen enkele minuten over een gratis computerpro gramma kunnen beschikken. Het gisteren gepresenteerde Basicode 2-vertaalpakket is daarvoor nodig om enige lijn en betekenis te brengen in deze kakafonie van geluiden. Basicode (een samentrekking van Basic de meest gebruik te computertaal en code) werd „uitgevonden" om een eind te maken aan de alom heersende Babylonische spraakverwarring in compu terland. De verschillende mer ken computers spreken dan wel dezelfde taal, maar elk merk gebruikt een verschil lend dialect. Er is evenveel duidelijkheid als bij een ge sprek tussen een Groninger, een Hagenaar, een Limburger en een Vlaming. Hobbyscoop kwam met Basicode een computertolk op de prop pen en wat tot dusver onmoge lijk was geweest onderlinge communicatie tussen enkele tientallen computers werd realiteit. Wat in 1979 was be gonnen als een schroomvallig experiment, groeide langzaam aan uit tot een niet meer te stoppen ontwikkeling. De „cir kelzaaggeluiden" van de com puterprogramma's bleven niet beperkt tot de uitzendingen van Hobbyscoop, maar zijn nu ook regelmatig te horen op de Duitse zender WDR III, de Engelse BBC en via de We reldomroep. Staatssecretaris drs. G. van Leijenhorst van Onderwijs en Wetenschappen vond het in elk geval belangrijk genoeg om er gisteren voor naar de NOS-studio te komen om de officiële presentatie bij te wo nen. „Met NOS-Basicode slaat u bruggen. Ook naar het bui tenland, omdat ook ver over onze grenzen wordt meegeluis terd", zo zei hij. HILVERSUM De Club van Rome publiceerde in 1972 een rapport, waarin de noodklok werd geluid over de toekomst van ons milieu. Deskundigen met een internationale faam wezen toen op het gevaar van een voortgaande eco nomische groei, die vol gens hen de voorraad grondstoffen in de wereld binnen afzienbare tijd zou uitputten en het milieu onleefbaar zou maken. ^-QUIZMASTER ROBERT VAN DER SPEK: 99 v, ww.» geprikt in een tuinstoel, ver- <Jre broer "van Peter telt EO-quizmaster Robert van jre Droer van reier der gpek hartgrondig uit zijn leven. Aangename, verdragen-^ de basbariton. Opgedraaide snor. Omvangrijk postuur, ge perst in zwart kostuum en stropdas. Aanvankelijk is zijn voordracht wat gespannen, gaandeweg wordt ze los- - Hij lijkt op een ;re b (Spa),| Wiens zo'n smulpaap, re)-D» eenzelfde vertel- 'k°vT, maar een heel ande >urg ^{bodschap. We hebben istarjover voormalig vei- FuTeester Robert van ser en komt er rond Rotter- [Mal). jSpek (38) uit Enter, dams van zijn tong. Toch blijft ijn omgeving verbaast hij op z'n tellen passen. „Sorry uizmaster voor de jelische Omroep, hietïcj draagt hij de Blijde ^"ischap uit. Lujo-caar jaar terug is Van >a)-wipek van een werelds stand gekomen, re (Fiji bekeerd. Dat ge- ^nderide na het vreugde- /dl), voor u, maar ik ben voorzich tig geworden met de pers. U hebt collega's die het liefst een roddelverhaal schrijven". Zijn aansluiting met God is nog geen twee jaar terug tot Ui sterven van een Plotseling „Toen kwam ik plotseling, nou ja, plotseling... Nee, nee.... Op een bepaald moment in je le ven ben je bezig met de vraag: waar doe je dit allemaal voor. ld. Eto c ommekeer is ook voor ))-Bori-t zelf onverklaarbaar, teal vien noojt een zoeker ge- ^|;dJ naar het hogere", zegt waarom loop je zo hard, waar- Pol)-lln of meer verontschuldi- om jaag je overal achteraan? >ton „Ook geen bonvivant. Ik Niet een vraaë die je a la mi- ottingkeei gelukkig zestien jaar nute oplost. Je gaat wat op - t fcwd. Ik heb drie schatten ontdekkingsreis. Er was een ovi-ofinderen. We hebben een vriend van me hier in Enter, (PoljJttende fijne familieband die wees me op het geloof en Di^lkaar. Ja, er zijn dingen °P "e* heil dat Christus in je r'-r- leven kan brengen. Als je ook werkelijk Christus in je leven aanneemt. Dat ging niet van vandaag op morgen. Daar heb ik een hele tijd over gedaan. Ik ben niet iemand die klak keloos dingen aanneemt".... Hij pauzeert welsprekend, met Dju <3 leven, waarbij je plotse- nian ftot het besef komt: hé, dat poioniar nou altijd langs ben ge- s Pira". Zwo, verhaal dus van de man „door dé Here is opge- uzegt: „Hoe krijg ik mijn (Ita), fcer in Gods stopcontact? een blik die mij op mogelijk die vraag heb ik jaren ongeloof doorvorst, elopen". „Maar goed, op een gegeven 'it weidse gazon voor zijn ogenblik, eind '81, werd deze >p staande landhuis, op- vriend ziek. Tweeënveertig jaar. Toen is-ie eigenlijk bin nen zes weken van een gezon de vent, zoals u en ik hier op de stoel zitten, overleden. Bin nen zes weken. Kanker ja. En in die zes weken heb ik die man een paar keer bezocht. Ik heb de laatste vierentwintig uur bij z'n bed doorgebracht". Onverhoeds schiet hij naar vo ren. Zijn bariton detoneert met het lieflijk vogelkoor, als hij met verbeten nadruk zegt: „En het vertrouwen. En het getui genis waarmee deze man stierf. Ik zag hem achteruit hollen en dan dacht je bij je zelf, als mens, gewoon als mens: ja maar jongen, nou moet je toch gillend van je bed opstaan? Van red me of help me. Wie helpt me? Niets er van. De man was in volkomen rust. Accepteerde dat volko men. En ik vroeg hem: hoe voel je je nu, ben je niet ang stig? En het enige wat-ie tegen me zei was: Zijn genade is mij genoeg.... Dat heeft zo'n gewel dige indruk op met gemaakt, dat ik werkelijk op m'n knie ën ben gegaan en gezegd heb: Here, als U ooit aan mij hebt laten zien dat U bestaat en dat U werkelijk een levende God bent hier op deze aarde, dan is het nu wel. En vanaf dat ogen blik heb ik de Here Jezus echt aangenomen als mijn Redder en Verlosser in dit leven". Merkwaardig verhaal voor de genen die Robert in zijn vroe gere leven hebbqn gekend. Hoewel opgevoed met bidden voor en na het eten kon zijn handel en wandel niet direct aan de streng gelovigen ten voorbeeld worden gesteld. Vooral zijn handel niet, bekent hij in een zweem van zondebe sef. Robert acteerde als een blitse jongen, als een harddra ver met oogkleppen op. Vliegtuig-hotel „Ik was jarenlang taxateur en veiligmeester. Vloog de hele wereld over. Van Australië tot Laos, van Canada tot Nieuw-Zeeland, u Ik kreeg m'n opdracht vanuit Londen. Daar en daar liggen goederen opgeslagen, regel maar en ga maar veilen. Of dat nou een liquidatie was ja of nee. Of de munten die ik veilde nou honderd procent waren of niet. Hoe meneer Pietersen die onder meneer Jansen kwam afrekenen nou werkelijk heette, geen haar op m'n hoofd die daar moeilijk over deed. Je verkocht ge woon". En sinds zijn bekering is Ro bert van der Spek veranderd? „Bekering vind ik zo'n moei lijk woord. Noem het liever de aanname van Christus in mijn leven. En veranderd? Nee, ik ben niet veranderd. Ik ben nog exact dezelfde Spekkie die ik altijd was. Alleen van bin nen zijn er een heleboel din gen veranderd in m'n leven. Ik weiger nu bijvoorbeeld goe deren als ik twijfels heb over de herkomst. Ik zet ook geen lekkere smeuïge advertenties reizend meer om het allemaal wat soe peler te laten verlopen. U kent ze wel, die aankondigingen als „opgehouden in transport" en „voor het gemak van het pu- noemt het maar op. Ik was in bliek blijft het aan de grens dienst van Rippen en Boswell, liggen". Doe ik niet meer", een Engelse verzekerings- Over zijn liefde voor de Evan- maatschappij. Waar maar een gelische Omroep zegt hij, dat schadepartij was, of waar r de EO niet andersdenkenden wat te veilen was, daar zat ik verkettert en dat hij deze om- wel. Ik organiseerde en veilde roep ziet als een zendgemach- ter plekke. Ik was zesentwi tig en leefde Vliegtuig-hotel. Niets van de wereld gezien. Acht keer ben ik in Sydney geweest. Wat heb ik van Syd- tigde, die bijbelse principes naar voren brengt. „Wij zijn een club van nuchte re christenen die maar één doel in het leven hebben: de ney gezien? Het hotel en de verkondiging van het evange- weg naar het vliegveld. Ik was lie via de media. En daarmee een druk baasje. Denkt u dat punt uit. Basta!" ik nadacht over wat ik deed? HOMME KROL Onder de titel „Krijgt de Club van Rome toch ge lijk?'** zendt de VPRO een twee-delige documentaire uit, die gezien kan worden als een soort toetsing van het onheilsrapport uit 1972. Het hoofdthema in de eerste aflevering, die vanavond om 21.53 uur via Ned. I wordt uit gezonden, is de grote vervui ling van het water in Neder land. In het tweede deel, dat op woensdag 18 juli om 21.25 uur eveneens via Ned. I zal worden uitgezonden, wordt Japan onder de loep genomen. Dit land leek, dat zich in korte tijd heeft ontwikkeld tot één van de leidende industriële naties, leek in het begin der ja ren zeventig model te staan voor het schrikbeeld van de Club van Rome. Japan be schikt vrijwel niet over grond stoffen en de milieuveron- treinging-nam er groteske vor men aan. Toch, zo blijkt uit deze aflevering, is de bestrij ding van de milieuproblema tiek in Japan veel verder ont wikkeld dan in ons land. „Twee jaar geleden had vol gens de Club de voorraad goud op moeten zijn, welnu trou wringen zijn nog steeds te koop. Wij leven nog". Met deze laconieke opmerking nu- anceeert Walter Grotenhuis, één van de makers van de VPRO-documentaire, de zwaarmoedige uitspraken die de Club van Rome indertijd heeft gedaan. Grotenhuis haast zich echter meteen te zeggen, dat het rapport van de Club van Rome zeker niet in de prullemand gegooid mogen worden. In het eerste deel van de docu mentaire wordt op heldere wijze aangetoond, dat de in dustrialisering in Nederland tot een enorme verontreinging van het water heeft geleid. Het gaat hierbij vooral om de zogenaamde Poly Chloor Bine- fylen (PCB's), dioxines en an dere gechlooreerde koolwater stoffen. Deze onzichtbare, gif tige stoffen worden onder meer aangetroffen in het afval dat chemische bedrijven dum pen. Het petro-chemische be drijf Shell-Pernis heeft in de loop der jaren een reputatie opgebouwd aanzienlijke hoe veelheden giftig afval op on verantwoorde wijze te hebben geloosd, hetgeen in het Rijn mond-gebied mede tot grote milieuproblemen heeft geleid. De ligging van ons land heeft er verder toe bijgedragen dat wij ook nogeens grote hoeveel heden zwaar giftig afval uit het buitenland mogen ontvan gen. Westduitse chemische be drijven en de Franse kalimij- nen lozen jaarlijks bij tonnen hun afval in de Rijn, dat even- het afvalwater van fabrieken gezuiverd wordt. Maar behal ve dat niet alle giftige afval stoffen gezuiverd worden, vindt er een verschuiving van het milieuprobleem plaats. Omdat wij ons drinkwater grotendeels uit de rivieren ha len, komen onder andere de waterleidingbedrijven met een alsmaar groeiende hoeveelheid gechloreerd slib te zitten, dat niet zondermeer gedumpt kan worden omdat dit afval niet door de natuur wordt afgebro ken. De oplossing voor het pro bleem van de toenemende mi lieuvervuiling ziet Grotenhuis op den duur in de bio-techno- logie, die bacteriën voort brengt die deze zwaargiftige wel afbreken en zo onschade lijk maken. Maar de bio-tech- nologie staat nog in de kinder schoenen en voorlopig zullen PCB's, dioxines en andere ge chlooreerde afvalstoffen ons milieu ernstig blijven vervui len. RICK KERSJES Lozing van (giftig) afval in de Rijn door het chemische bedrijf Bayer. Dankzij internationale protesten heeft de directie van Bay er dit jaar besloten geen PCB's meer te lozen in het Rijnwater. —bun dwaaltocht door het je/landschap van Wales WBilly en Icky bij een boe- JWphtpaar terecht gekomen, rUhun onderdak verleent. *mat de man en de vrouw Bi, dat de jongens van zijn weggelopen, waar wen ze de volgende dag olitie. Billy en Icky kunnen jd vluchten. Ze komen ten- 9 bij een huis aan, waar- ze denken, dat het leeg i uur, Nederland 1. tuur in eigen land seizoen lang hebben de vrfilmers Jo Erkens en rice Nijsten in het natuur- rvaat de Peel gefilmd. Dit tad igens voor de tweede hef> w&nt in 1969 maakten zij )nzis een documentaire in dit ed, toen de grauwe kie- i'ief er nog broedde. ——Pee/, een herinnering" is grootste deel opgenomen 9 Groote Peel, een gebied 1000 ha, het restant van Alpfiens een uitgestrekt veen- ras van 30.000 hectare De filmers laten een rijk j//eerde fauna zien met weide-en watervogels, b/en en amfibieën. Een bij- lere gast vormt de kraan- r heV, die in het najaar de )te Peel aandoet om er te tn en voedsel te vergaren, neer de kraanvogel op be- is wordt het park zelfs I weken voor het publiek Men. t uur, Nederland 2. iurday Night Live tie Amerikaanse amuse- Isshow Saturday Night is Carly Simon een van de tkale gasten. De zangeres Ie vooral aan het begin 'de jaren zeventig triomfen. -„Jfist op pakkende wijze het Het tussen de jeugdidealen Ie realiteit weer te geven. °®nV. die over een prachtige beschikt, boekte vooral JjyVner//ra succes. Ze was in ipavooral bekend als el- ln Artieste, al scoorde ze in tw«»? een hit met „You're so Weet ze in het begin van *LJère vooral met luisterlled- >r b»fe boeien, aan het begin UR10 de jaren tachtig flirt ze ook I muziekstijlen zoals disco jazz-rock. Op die manier beert uit het lage artistieke Lei-Ze klauteren waarin ze ver- he-jf's geraakt. W uur, Nederland 1. Nederland Tom en Jerry weer present in „Tekenfilmfestival" op Ned. II om 19.12 uur. NEDERLAND 1 VARA 17.00 De film van Ome Wil lem. Afl.: Ome Willem is al leen (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. IKON 18.55 Vrienden (4), jeugdserie. Billy en Icky moeten vluch ten, nadat het boerenecht paar de politie heeft ge waarschuwd. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera. Filmpje van de Vereniging Het Neder landse Blindenwezen. VPRO 20.33 Schulden (4 en slot), Zyveedse drama-serie. 21.18 Saturday Night Live, Amerikaanse amusenrent- show. Gasten: Carly Simon en Madeline Kahn. 21.53 Krijgt de Club van Rome dan toch gelijk? Tweedelige documentaire van Walther Grotenhuis en Maurits Groen. Deel 1: Wa ter, de bloedsomloop van de aarde. NOS 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Samenvatting Tour de France. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Tekenfilmfestival. Met: Precious Pup, Tom en Jerry en Hillbilly Bears. 19.35 Natuur in eigen land. Afl.: De Peel, een herinne ring. Film over de dierenwe reld van de Peel. 20.25 La Bohème, opera van Puccini, opgèvoerd in de Metropolitain Opera van New York o.l.v. James Levi- ne. Met: o.a. Teresa Stra- tas, Jose Carreras en Rena- ta Scotto (herh.). NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Met de parlementaire enquête over R.S.V. 23.05 Nieuws voor doven en slechthorenden. Zangeres Carly Simon is vanavond een van de muzikale gasten in „Saturday Night Live". Ned. 1 om 21.18 uur. DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 Mr. Merlin, Amerikaanse serie. 18.40 Natur vor der Hauatiir. 19.00 Viel Glück. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Fledermaua, Duitse speel film van Geza von Bolvary (1945) naar de operette van Johann StrauB. Met: Johannes Meesters, Marte Harell, Do- rit Kreysler e.a. De door Geza von Bolvary in 1945 verfilmde operette van Johann Strauss „Die Fledermaus" geldt nog altijd als een van de meest spranke lende operettefilms. In het verhaal gaat het om theaterdirecteur Michael Falke (Will Dohm), die na een geani meerde avond als vleermuis verkleed in de gevangenis terecht komt om zijn roes uit te slapen. Zijn vriend Ga briel von Eisenstein (Johannes Hees ters) heeft hem deze streek geleverd en Falke is vast van plan wraak te ne men. Op het jaarlijkse gecostumeer- de bal van prins Orlovsky komt het tot bijzondere verwikkelingen. Onder regie van Falke probeert Von Elsten- stein zonder het te weten zijn eigen vrouw te versieren. 21.55 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Show Bühne (2). Alfred Biolek presenteert jong talent. 00.35 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Der lange Treek, Amerikaanse serie. Afl.: De squaw. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 BAP in concert, openluchtcon- cert in Xanten. 20.15 ZDF Magazin. 21.00 Die 2 (The Persuaders). Ameri kaanse serie. Met: Tony Curtis en Ro ger Moore. Afl.: Zusjes moedervlek. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto. 22.10 Pfarrer Johannes Kuhn ant- wortet. 22.40 Tsiamelo Alle guten Geister, film van Ellen Kuzwayo, Betty Wolpert en Blanche Tsimatslma over de apartheldswet. 23.35 Es muB nicht Immer Kaviar sein, serie naar het boek van Slmmel. Met: Siegfried Rauch, Heinz Reincke, Marisa Mell e.a. 00.35 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs im III. 21.45 Wunder der Erde (1). Informa tieve serie. 22.30 Lady Oscar, Japans-Franse speelfilm van Jacques Demy (1978). Met: Catrlona Mac Coll, Barry Stokes, Christiana Boehm e.a. Generaal de Jarjayes is teleurgesteld als zijn vijfde kind een meisje blijkt te zijn. Het ont vangt de naam Oscar- Francois en wordt als een jongen opgevoed. Op twintigjarige leeftijd krijgt Oscar tot taak koningin Marle-Antolnette te be schermen en spoedig is zij haar ver trouwelinge. Oscars positie gaat ten slotte erg gecompliceerd worden, als Marie-Antolnette verliefd wordt op de Zweed Axel von Fersen. die ook Os car niet onberoerd laat. 00.30 Journaal. BRT 1 18.00 De Bubblies, poppenserie. 18.05 Grizzly Adams (27), Ameri kaanse jeugdserie. 18.50 Flurina, tekenfilm over een meisje in de Zwitserse bergen. 19.05 Baas in eigen huis, magazine met tips voor thuis en tuin. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Met Mike in zee. Praatshow van Mike Verdrengh. Met o.a. Jean Gandois, Walter de Buck, Ludo Dfelis. 21.30 De Leeuw van Vlaanderen, marionettenspel door het Brusselse Theater Toone. 22.50 Nationale loterij, paardekoer- een en Journaal. Aansl.: Coda: „Chtonische god" van Jacques Ha melink. RTBF 1 16.55 Vacatures ONEM. 17.10 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Cine-vacances, jeugdprogram- 18.55 Bonjour la fete, met Guy Le- 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux tresors. Van daag: Korea. 21.10 Le solell des loupe (3), tv-serie naar de roman van Francoise Linares. Met: Paul Le Person, Bernard Glrau- deau, Frederic Andrei e.a. Regie: Yannick Andrei. 22.10 l'Homme et la musique (3), muziekserie. 23.10 Journaal. 23.25 Un autre regard. TV 5 19.00 Des autos et des hommes, do cumentaire. 19.55 La fortune des rougons, tv-se rie. 20.50 Naissance d'un execution, mu- Hugo Claus schreef voor de tv- versie van „De leeuw van Vlaanderen" van Hendrik Conscience op België 1 om 21.30 uur. Engeland Yul Brynner speelt in de film „The double man" op BBC 1 om 20.10 uur. BBC 1 17.05 Tekenfilm. 17.20 Play school, it's Wednesday. 17.45 The Monkees, jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Silas, Duitse jeugdserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionaal magazines. 19.40 Terry en June, tv-serie. 20.10 The Double Man, Engelse speelfilm van Franklin Schaffner (1967). Met: Yul Brynner, Britt Ekland, Clive Revill e.a. 22.00 Journaal. 22.25 The Bob Monkhouse Show. 23.20 The end of the line. 00.10 Whicklers World. 00.50 Nieuwsoverzicht. 00.52 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Cranbourn chase, film. 20.20 Know your picture. 20.40 Spotlight. Afl.: Leslie Crowther. 21.30 Travel Show. 22.00 Leaving, tv-serie. Met o.a. Keith Barron en Susan Hampshire. 22.30 A winter harvest. 23.20 Ebony, magazine. 23.50 Newsnight. 00.35 Life power, documentaire. 01.05 Tv-cursussen. ITV 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Where there Is life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Mike Reid's Mates and Music. 22.00 Sorrell and Son. Tv-serie over de terugkeer van soldaat Stephen Sorrell na de Eerste Wereldoorlog. 23.00 News at Ten. 23.30 The film down under. 0.30 Religion. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. 19.00 Cartoon time. 19.05 Mr. Ed, komische serie. 19.30 Green acres. Afl.: Lisa bakes a cake. 20.55 International Motor Sports. 22.00 Stepping out, documentaire film. 22.45 Precision, de Royal Canadian Mounted Police. 22.55-01.00 Music Box. TV-Morgen NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.45 Studio Sport: 14de etappe Tour de France, van Ro- dez naar Domaine du Chateau de Rouret (220 km). DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau. 10.23 Die Fleder maus (herh.). 12 00 Umschau. 12.10 ZDF Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletek- st-overzicht. 14.30 Der Kleine Muck, poppenspel. 15.00 Matt und Jenny 15.30 Tagesschau. 15.40 Gluck ist eine Entscheidung, de 4 gezichten van Marie Laforet. 16.25 (ZW(DG EDREI Verruckten (The three Stoog es), DUITSLAND 2 15.03 Ferienprogramm fur Kinder: Von Muppets und Menschen, een kijkje achter de schermen van de Muppet-show; ca. 15.55 Ferienkalen- der; ca. 16.20 Die Schlumpfe, teken filmserie; ca. 16.35 Puschel, das Eichhorn, tekenfilm. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.45 Tour de Fran ce: 13e etappe Rodez -Domaine du Chateau de Roüret. 17.10 Lollipop, jeugdprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 Quilting, informatieve serie. 11.30 Play school. 11.55 Cricket. 14.05 Journaal. 14.20 Weerbericht. 14.22 Financieel-en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.25 See-Saw, kinderserie. 14.40 Cricket. 17.20 Play school, it's Thursday. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Sesame Street 11.15 European folk tales. 11.40 The adventurers. 12.55 Comic stories. 13.00 Heggerty Haggerty. 13.10 Get up and go. 14.00 Nieuwa. 14.20 An glia news. 14.30 Glenroe. 15.00 Crown Court. 15.30 Strangers. Afl: A free weekend In the country. 16.30 Sons and daughters. Serie. 17.00 Heggerty Haggerty. Serie. 17.15 Moomins. 17.20 Talking animals. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. HILVERSUM 1 18.06 Tijdsein. 18.30 De rugzak. 18.50 De wolkenwagen. 19.03 Ronduitradiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 Zomerbijbel- school. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 3.02 Nachtexpress. 6.02 In ..t voorbijgaan. 6.09 Van daag... donderdag. HILVERSUM 2 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 NCRV-Leerhuis. 19.15 Lied van de week. 19.30 Religieuze muziek van Haendel. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Hellskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Poe- zie. RVU: 21.40 Portretten. NOS: 22.00 Suara Maluku -Muziek. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Edith Farnadi, piano. 23.10 Muziek van de 20e eeuw. 23.55 HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel: Rocktem- pel's vuurdoop (de voorhoede). HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Kasteel- conc (2).Vandaag: een optreden van het M'chala Petri Duo. 21.30 Residen tie Orkest met Ronald Brautlgam, piano. 22.50 Muz. voor viool en piano van Hindemith. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, verv. (7.03 Het levende woord. 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Aktualitelteno- verz. 7.45 Over kopen gesproken). 8.06 Hier en nu 8.54. Hebt u dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Rechtstreeks. 12.40 Middagpauze- dienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 Douce France. NOS: 14.03 Radio Tour de France. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.11 AVRO-nieuwsklok. NOS: 9.05 NOS- -sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. AVRO: 9.33 Je eerste... 10.03 Buiten (10.04 AVRO's radiojournaal. 10.30 Nws.). 11.00 AVRO's radiojour naal. 11.03 Duimeland. 11.10 Je eer ste. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-nieuwsklok. (Over- h.voorl.: 12.16 Uitz. voor de land bouw. NOS: 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30, 13.00 en 13.30 Nws 13 57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14.33 Allemans ve ren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Boeken wijsheid. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.33 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.03 De havermoutshow. 9.03 Erik de Zwart. 11.00 Programma's vanaf Duinrell in Wassenaar i.v.m. de Zomerspelen 11 03 De polderpoppa- rade. 12 03 De Nederlandstalige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS top 50. HILVERSUM 4 VARA 7.00 Nws. 7.02 Groot en klein (8.00 Nws.). 9.00 Mu ziek voor strijkers van Frank Bridge. 9.30 Der Zufriedengestellte Aeolus, Bach. 10.15 De Poolse componist Grazyna Bacewicz. 10.45 Tombeau. Werken van Weiss. Froberger. d'An- glebert en Ravel. 11.25 Variaties van Marais, Beethoven en Brahms. 12.25 Operette. Minder bekend werk van Karl Millocker. 13.00 Nws. 13.05 „Voor mensen met twee linkeroren" op herhaling (1). EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrij ven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 EO B Eigen opname. RADIO RIJNMOND 7.30 Morgenma-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13