9 t/m 13 juli '84 WIE ALLES DICHT Bij HUIS REGELT LIGT RUSTIGER OP MALL0RCA. kleint'es mededelingen gemeentebestuur 71-122244B NUTSSPAARBANK DE DICHT BIJ HUISBANK. PAGINA 16 LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 H Gemeenteraad Maandag 9 juli a.s. om 19.30 uur, deze vergadering zal zo nodig worden voort gezet op dinsdag 10 juli 1984 te 20.00 uur. Agenda: Aanwijzing conrector Stedelijk Gymna- Aankoop panden in de Academiewijk (Shksteeg) Aankoop Bachstraat 494 Wijziging regeling jeugdsportsubsidie Bouw 37 huurwoningen Middelstegracht/ Uiterstegracht (voormalig Sjardincomplex) door de woningbouwvereniging "Ons Doel" Uitgifte grond in erfpacht voor de bouw van 54 eengezinswoningen in de Steven- hofjespolder (Vlek 7b) Bouw 1 woning en 4 wooneenheden voor alleenstaanden aan de Meidoornstraat door de woningbouwvereniging "De Tuin- stadwijk" Renovatie 243 woningen in complex 9 van de woningbouwvereniging "Ons Belang" (Willem de Zwijgerlaan e.o.) Bouw 20 wooneenheden aan de Middel- weg complex 41 L.W.S. Aankoop pand Stationsweg 25 Gronduitgifte Stevenshof Her/verplaatsen van de De Gijselaarsbank Krediet aanleg riolering, reconstructie en herindeling Rijndijk Aankoop grond in de Oostvlietpolder Vervangingskrediet sportaccommodaties Voorbereidingsbesluit Oostvlietpolder Voorbereidingsbesluit gedeelte d'Oude Morsch Advies commissie Beroep- en Bezwaar schriften inzake bezwaarschrift Scouting groep Waingunga tegen beëindiging sub- Advies commissie Beroep- en Bezwaar schriften inzake bezwaarschrift Scouting Leiden tegen beëindiging subsidie Advies commissie Beroep- en Bezwaar schriften inzake bezwaarschrift Zeever- kennersgroep Jan van Galen tegen beëin diging subsidie Advies commissie Beroep- en Bezwaar schriften inzake bezwaarschrift Scouting groep De Dauwtrappers tegen beëindi ging subsidie Advies commissie Beroep- en Bezwaar schriften inzake bezwaarschrift Stichting Belangenbehartiging Sleutelgroep Leiden tegen beëindiging subsidie Advies commissie Beroep- en Bezwaar schriften iozake bezwaarschrift Stichting Ouders op Herhaling tegen vaststelling Programma Specifiek Welzijn 1984 Vervanging kaartenlift Directie Burgerza ken Aanvullend krediet vernieuwing riolering en reconstructie Stationsweg e.a. Krediet uitbreiding bijzondere kleuter school P.O. Hooftlaan 12 Kosten nader onderzoek terrein voormali ge gasfabriek Langegracht Verlaging tarieven onroerend-goedbelas- Krediet kantoorautomatisering Voorzieningen ten behoeve van openbare scholen Verzoeken van schoolbesturen om mede werking Sloop ontspanningsgebouw Marinecom plex Automatisering Directie Burgerzaken Bouwrijp maken terrein 3e Binnenvest- gracht/Vestwal Vaststelling Medezeggenschapsverorde- ning indeling Zuid-Holland In samenwerkings gebieden Invoering financieel informatiesysteem F.I.N. Voorbereidingsbesluit Strobloem 1/ Damastroos 10 Vaststelling bestemmingsplan Leiden- Zuid-West-herziening 1983 (Haagweg-Da Costastraat) Krediet reconstructie 2e fase Hoge Mors- weg-Vondellaan-Damlaan Krediet uitvoering diverse projecten in ka der van werkgelegenheidsregelingen Vaststelling bestemmingsplan Kopbebou- wing Telderskade Commissie vergaderingen, Commissie Volkshuisvesting Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Commissie Financiën Commissie Economische Aangelegenhe den Commissie Onderwijs Deelcommlssle Sport Recreatie Deze gecombineerde commissievergade ring gaat vooraf aan de raadsvergadering van maandag 9 juli a.s. en begint om 18.00 uur. Steeds zal een aantal onderdelen met een andere combinatie van raadcommlssles worden gehouden. FIN Uitgifte grond Stevenshof Aankoop Stationsweg 25 In aansluiting: Commissies VOHU, FIN en deelcommlssle Sport Recreatie Aankoop grond Oostvlietpolder In aansluiting: deelcommlssle Sport Recreatie en commissie FIN vervangingskredieten sportaccommoda- 19.00 uur: comlssles VOHU, ROV, FIN, EZB. OSE Kredietuitvoering diverse projecten werk gelegenheid Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Woensdag 11 juli a.s. om 20.00 uur In ka mer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Presentatie bouwplan school aan de Vliet Presentatie bouwplan Filmhuis de Camp Behandeling bezwaarschriften tegen wo ningbouwplan Vlek 5 Stevenshof Concept-bezwaarschrift tegen verlenen verklaring van geen bezwaar meubelbou levard Leiderdorp Concept-bezwaarschrift tegen verlenen bouwvergunning meubelboulevard Lei derdorp Concept bezwaarschntt tegen weigeren verklaring van geen bezwaar voor bouw meubelboulevard Plesmanlaan Voorstel inzake benoeming leden Raad van Advies Verkeer en Vervoer Concept-antwoord aan Kamer van Koop handel op brief d.d. 3-10-84 Concept-uitwerkingsplan Hotel Schutters- Notitie inzake ontwikkelingen Zoeterwoud- Advies commissie O.S.E. inzake buurton- dersteuning Maredorp/de Camp B en W-besluit inzake sloop urinoir Ples- manviaduct Punt 1 wordt gezamenlijk behandeld met de commissie O.S.E. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236, ken baar te maken. Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de Informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Stand van zaken met betrekking tot: - de restauratie van de kelders Hoogstraat - herindeling van de Kaasmarkt Bouwplannen Voor informatie kunt u bellen 254505 Voor informatie "Overige vergade ring" zie telefoonnummer contact persoon onderaan agenda. Informatieavond Bouwplan nen Verversbuurt Dit najaar (oktober/november) zal een begin worden gemaakt met het realiseren van de nieuwbouw van in het totaal 65 huurwonin gen in de Verversbuurt. De nieuwbouw zal worden gespreid over 7 lokaties. Behalve de bouwaktiviteiten zullen er ook (gedeeltelijke) rioolvernieuwing, restauratie van enkele woonhuizen, (her)inrichting van enkele bin nenterreinen en de aanleg van stukken wal- muur en beschoeiing plaatsvinden. Over deze bouwplannen en de bijkomende werkzaamheden organiseert de gemeente een Informatieavond op dinsdagavond 10 juli a.s. in de kantine van de Reinigings dienst, Noorderstraat 18, aanvang 20.00 uur. Een brief met uitnodiging toelichting op de plannen is in de buurt huis-aan-huis ver spreid. Voor andere belangstellenden kan deze mededeling als uitnodiging dienen. Stadswerk (nr. 8) over 20 jaar voorlichting en 25 jaar wethouder Tesselaar Vanaf woensdag 11 juli is een nieuw num mer van Stadswerk gratis verkrijgbaar bij on derstaande adressen. In deze vakantielek- tuur bij uitstek wordt u geïnformeerd over de volgende onderwerpen - Busbanenplan - Nieuwe dienstregeling bussen - Herinrichting Stationsweg - Dick Tesselaar wil 25 jaar wethouder blij ven - Buro Voorlichting bestaat 20 jaar - Noodrem op stadsvernieuwing? - Huize Sint Maarten -Wevershuisjes Haverstraat worden her steld. Stadswerk kan - zolang de voorraad strekt - worden afgehaald op de volgende adres sen: - balie stadhuis - balie stadsbouwhuis - Stichting Welzijn Leiden. Breestraat 117 - VW, Stationsplein 210 - Museum de Lakenhal, Oude Singel 28 - De Leidse bibliotheken - De klub- en buurthuizen en dienstencentra in de vooroorlogse wijken - De Rechtswinkel, Ketelboetersteeg 10 Overige vergaderingen Werkgroep Pancras-West Dinsdag 10 juli a.s. om 15.30 uur In kamer 230 van het Stadsbouwhuis. Agenda: De financiering van de stadsvernieuwing (stuk bijgevoegd) druk (1500 stuks) staat er voorlopig voor in dat iedereen die indertijd naast het net viste zich alsnog een exemplaar kan aanschaffen. Losse verkoop Vanaf maandag 9 juli a.s. zal de verkoop van het boek op 3 verkooppunten gebeuren: - balie stadhuis (Breestraat): dagelijks tus sen 08.30 en 16.30 uur en donderdagavond tussen 17.30 en 21.00 uur - balie Stadsbouwhuis (Langegracht 72): da gelijks tussen 08.30 en 16.30 uur - gemeentelijke archiefdienst (Boisotkade 2a): dagelijks tussen 09.00 en 17.00 uur; za terdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Bestellingen Bestellen van het boek is ook mogelijk. Daarvoor dient men 39,25 30,- ver zend - en administratiekosten) over te maken Giro 132117 t.n.v. Gemeente Leiden Postbus 148 2300 AC Leiden onder vermelding van: bestelling Bruggen- Vermeld ook duidelijk eigen naam en adres. Het boek zal dan op korte termijn worden toegezonden. Bij bestelling van twee of meer exemplaren is het verstandig vooraf te-informeren naar het verschuldigde bedrag (tel. 071-254465, mw. Vreeken). Wat Is dat Bruggenboek eigenlijk? Voor wie het Bruggenboek Leiden nog niet kent volgt een korte omschrijving: het is een fraai uitgevoerd en overzichtelijk boekwerk, door de gemeente samengesteld, waarin al le Leidse bruggen (en eeq aantal tunnels en viadukten) zijn geïnventariseerd. Naast de technische en historische gegevens bevat het veel foto's, tekeningen en kaartmate riaal. De prijs bedraagt 30,- per stuk, een be drag dat ver beneden de winkelwaarde van een dergelijk boek ligt. Uiteraard is het mogelijk het boek bij de ver kooppunten in te zien. Lijst met errata In de eerste versie van het boek is een aan tal fouten, vergissingen en onvolkomenhe den gekonstateerd. Dit is bijna onvermijdelijk bij het inventariseren van een zo grote hoe veelheid gegevens. Dat is ondervangen door in de herdruk een lijst met errata op te nemen. N.B. bezitters van een exemplaar uit de eer ste druk van het boek kunnen zo'n lijst op de verkooppunten afhalen. Volkstuin te huur Bij de Leidse Bond van Amateurtuinders aangesloten tuingroep O.T.V. is een volks tuin te huur voor onbepaalde tijd. Deze tuin moet onbebouwd blijven daar in de loop der jaren deze tuin moet verdwijnen voor de aanleg van de ontsluitingweg naar de Vliet- landen. De huurder/ster zal bij voorrang ge holpen worden aan een andere tuin op het complex bij O.T.V. of een andere tuingroep wanneer de tuin verlaten moet worden. Er zijn geen overname Kosienü' Heeft u interesse, schrijf dan naar het be stuur Leidse Bond van Amateurtuinders dhr. J. v.d. Zwart, Corellistraat 110,2324 HR Lei den. Bureau Belastingen en Kabeltelevisie gesloten Vrijdag 13 juli a.s. is het bureau Belastingen en Kabeltelevisie ,'begane grond) in het stad huis de gehele dag gesloten. Ook telefonisch is het bureau op die dag niet te bereiken. Nieuw gemeenteraadslid De heer G. Dallinga (PvdA) is benoemd ver klaard tot lid van de Leidse gemeenteraad. De heer Dallinga volgt hiermee de heer R.H.E. Plasterk op. Bij de direktie Burgerza ken in het stadhuis is het benoemingsbesluit voor een ieder ter inzage gelegd. De direktie Burgerzaken is dagelijks geopend van 8.30 Bouwplannen De hierna te noemen bouwvergunningen te verlenen met toepassing van art. 19 van de wet op R.O. en/of artikel 50 van de Woning wet: - Vliet 7, verbouwen en restaureren woning; - Schelpenkade 43, bouwen berging; - Ligusterbes 7, bouwen schoorsteenkanaal ten behoeve van open haard; - Wassenaarseweg 62, maken nooduitgan gen en brandtrappen bij Fysiologisch La boratorium; - Hooigracht 30. verbouwen voor bijzondere doeleinden en bovenwoning; - Houtstraat 6, verbouwen en restaureren woonpand; - Nannie van Wehlstraat 2, bouwen garage/ berging/erfafscheiding; - Minnebroersgracht, bouw 38 woningen - 4e Binnenvestgracht/Gerestraat (centraal Wonen), bouw 37 woningen en wooneen heden Verder is het voornemen bouwvergunningen te verlenen volgens de normale procedure: - Kanaalweg, verbouwen en restaureren molen; - Plesmanlaan 100, plaatsen erfafscheidin- gen; - Buys Ballotstraat 68, plaatsen dakkapel in achtergeveldakvlak woning; - Zeemanlaan 9, plaatsen dakkapel in ach tergeveldakvlak woning; - Telderskade 16, plaatsen dakkapel in ach tergeveldakvlak woning; - Vlietweg 48, maken afdak aan stal; - Boerhaavelaan 8, bouwen praktijkruimte tegen achtergevel pand Alle bovengenoemde buwplannen liggen vanaf 9 juli 1984 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als burge meester en wethouders ondanks de inge diende bezwaarschriften en de eventuele toelichting in de commissie ruimtelijke orde ning, uiteindelijk toch een bouwvergunning verlenen, krijgen de indieners van bezwaar schriften hiervan bericht. Daarbij krijgen ze ook informatie over nog openstaande be roepsmogelijkheden. Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1. Rijnkade (achter nr. 18), opslag/verwer king oude metalen, papier en lompen (J. Kluivers jr.); 2. Botermarkt 19, Grieks restaurant (S. Pitsi- kopoulos); De openbare zitting waar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht wordt ge houden op 24 juli 1984 in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, om: 14.30 uur (voor 1); 15.30 uur (voor 2). Gemotiveerde bezwaren kunnen schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend tot 6 augustus 1984. De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 6 augustus 1984 in het Informatiecen trum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Wijziging vergunning (gasdrukregel- en meetstation) Burgemeester en Wethouders maken be kend dat op 6 juli 1984 de d.d. 9 maart 1984, no. 22439/84, aan het Energiebedrijf Rijn land, alhier, verleende hinderwetvergunning voor een gasdrukregel- en meetstation aan de Vrouwenweg (sectie V, nr. 2007) is gewij zigd. De reden van deze wijziging is dat ver gunningsvoorschrift nr. 17 (vaststelling equi valente geluidniveau) niet overeenkomt met de circulaire "Industrielawaai" van 1 sep tember 1979 van het v/m ministerie van Volkshuisvesting en Milieuhygiëne. Een exemplaar van de beschikking ligt op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012 ter inzage en wel van 6 juli 1984 tot 6 augustus 1984 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De beschikking ligt voorts ook tot 6 augustus 1984 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecen trum van de directie Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet Algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot 6 augustus 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinderwet heeft verzocht tot wij ziging van de vergunning over te gaan c. de betrokken adviseurs d. andere betrokken overheidsorganen, in dien zij overeenkomstig artikel 36 van de Wet Algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanlei ding van de bekendmaking van het voor nemen e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet Algemene bepalingen milieu hygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekenmaking van het voornemen f. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de Wet Al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwa ren in te brengen De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze da tum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek is gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De be schikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, tel. 071-254437. Vrijstelling methylbromide Aan W. de Groot, Besjeslaan 2a, te Leiden is een verklaring van geen bezwaar afgege ven, als bedoeld in de beschikking Vrijstel ling Methylbromide. De Provinciale Direktie voor bedrijfsontwikkeling heeft deze verkla ring afgegeven t.b.v. de bestrijding van aal tjes en schimmels in verband met de teelt van lelies op een perceel grond aan de Bes jeslaan 2a. Vanaf heden tot 28 september a.s. ligt voor een ieder genoemde verklaring ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouw huis (Direktie Milieu). Voor informatie kunt u bellen, 071-254437 of bij de Provinciale Di rektie. 01820-14755. Bruggenboek Leiden is er weer! Onlangs verscheen de herdruk van het Leid se Bruggenboek. De eerste, te bescheiden, oplage (december 1983) van het boek was al snel uitverkocht. De oplage van de her Regel uw vakantiezaken vooraf bij de Dicht bij Huisbank. Zorg tijdig voor voldoende vreemde valuta. Vergeet uw reischeques niet. Sluit een reisverzekering af. En huur een kluis. Een veilige plek voor kostbaarheden en waardepapieren. Dan gaat u onbezorgd op reis en dat is toch de bedoeling. Prettige vakantie en tot ziens. leidse spaarbank 5 0 LEIDSE COURANT Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x betalen. SIJTHOFF PERS KLEINTJES Worden geplaatst in de Leidse Courant, Haagsche Courant, Het Binnenhof en de Goudsche Courant. Zij kunnen in alle rubrieken worden geplaatst over een of twee kolom, met een of meer groot gezette regels. Prijs 2,66 per mm. Minimum plaatsing 10 mm. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3.55 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag a 2,82 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 5% BTW. Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor schade van welke aard ook, ontstaan door niet, niet-tijdig of on- juist plaatsen van advertenties. Fouten in telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf van redenen advertenties te weigeren. 1 KUNST EN ANTIEK De hoogste prijs voor goud en zilver Goudmunt, Haarlemmerstr. 124, Leiden. Tel. 071-125280. ANTIEKBOERDERIJ de Noote- dop. Dr. van Noortstraat 19 Stornpwijk. Tel. 01715-2303 ruime sortering op 1500 m2. VERBOUWEN in Leiden en re gio. Dat kan. Voor ramen, deu ren, kozijnen en dakkapellen hebben wij een eigen machinale houtbewerking. Geen enkele verbouwing is voor ons gelijk. U kunt bellen voor nade re informatie 071-215986- 218880.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16