Bereiken tweede week goed voor vertrouwen Jan Dorrestein slaat zijn slag £eidóe6ou4a/nt King en Wouter Raaphorst klaar voor sprintkampioenschap TENNISSER YUNIS FAVORIET IN SCHEVENINGEN Curren zet zich over verdriet heen Navratilova boos op roddelpers LONDENMartina Na vratilova heeft gisteren gedreigd in de toekomst de grote Engelse tennistoer nooien te mijden, indien de roddelpers niet ophoudt haar te achtervolgen. De tennis-miljonaire diende op de rustdag bij de orga nisatie van Wimbledon een1 klacht in over de pers. Journalisten hadden meerdere malen 's avonds laat en in de vroege och tend op de deur van haar hotelkamer geklopt en in tieme vragen gesteld over haar relatie met een ge trouwde vrouw. Ook Chris Evert wordt buiten de baan achter volgd. De Amerikaanse speelster kwalificeerde, de jacht als „afgrijselijk". De organisatie van Wimble don distantieerde zich van dit soort journalistiek. Record-oogst gehandicapten NEW YORK De zeven- de Olympische Spelen voor gehandicapten heb ben de Nederlandse equipe een record aantal medail les opgeleverd. De buit be droeg 110 medailles: 47 goud, 43 zilver en 20 brons. In het zwemmen werden de meeste plakken be haald (79), atletiek was een goede tweede met 22 medailles. De rest kwam voort bij het tafeltennis (5), wielrennen (3) en zit- volleybal. De laatste me daille voor Nederland werd gewonnen door Bert Bottemanne uit Arnhem bij het hoogspringen. Hij werd tweede met een sprong van 1 meter 74. TILBURG De Argentijn Francisco Yunis heeft gis teren het satelliettoernooi in Tilburg gewonnen. De 19-jarige tennisser versloeg in de finale de Zweed Jan Sandberg eenvoudig in twee sets, 6-3 en 6-4. Yunis is nu ook favoriet voor het internationaal A-kampioen schap van Scheveningen, waarvoor de kwalificaties vandaag zijn begonnen. De finale is komende zondag. Francisco Yunis had in de halve finales met 6-2, 6-4 gewonnen van Frits Don terwijl Sandberg Tom Nijs- sen had uitgeschakeld met 4-6, 6-3, 6-4. In de eind strijd was de als eerste geplaatste Argentijn, die op de wereldranglijst de 225e plaats inneemt, oppermachtig met zijn service- en volleyspel. Het herendubbelspel werd gewonnen door de Italianen Bruno Capineri en Fabio Moscino, die in de eindstrijd de Amerikaans/In diase combinatie Mark Stijslinger/Tarak Elsakka in drie sets versloegen: 4-6, 7-6 (13-11), 7-6 (7-5). MAANDAG 2 JULI 1984 PAGINA 16 LONDEN Kevin Curren heeft be sloten het toernooi van Wimbledon voort te zetten, ondanks het overlij den van zijn vader. Curren, die zich zaterdag voor de achtste finales plaatste door een zege op de Indiër Ramesh Krishnan, hoorde kort voor die partij van de dood van zijn vader in Zuid-Afrika. Hij speelde, won en deelde later op de dag mee, dat hij in het toernooi blijft. Curren, die vorig jaar op Wimbledon voor de grootste verrassing zorgde door in de kwartfinales Jimmy Con nors uit te schakelen en vandaag uit komt tegen de Australiër Pat Cash, speelt ook nog in het dubbeltoernooi met Steve Denton. Jan Dorrestein verbetert met een serie van 68 het baanrecord op het prachtige, gewijzigde terrein van de Haagsche Golf en Coun try Club. DAANSLOOTER (NOORDWUK) BESTE AMATEURGOLFER WASSENAAR Uitein delijk toch met overtui ging sloeg Jan Dorrestein gisteren zijn slag. De golf- speler uit Velp bleek op het prachtige terrein van de Haagsche Golf en Country Club tijdens de open nationale toegan kelijk voor amateurs en in 1 Nederland uitkomende profs de sterkste. Ver rassend was de uitslag overigens niet, want de tweede plaats van Cees Renders en de derde klas sering van John Woof we ken ook niet ver af van het verwachtingspatroon. Dorrestein, die driedui zend gulden in zijn zak mocht steken, nam met de zege revanche voor de ne derlaag van twee weken geleden in Eindhoven bij het kampioenschap voor profs. Waren de weersomstandighe den de eerste twee dagen niet optimaal, gisteren was het op het fraaie complex aan de Groot Haesebroekseweg prima toeven. De wind was minder fanatiek en de zon had alle wolken opzij geschoven. Daar naast biedt het golfterrein in Wassenaar natuurlijk veel na tuurschoon, met de prachtige duinenmassa, het kort geknip te gras en de fazanten die overal waar mogelijk rondlo- Dorrestein bleef met een to taalscore van 289 zijn concur rent Renders (296) knap voor. De helblonde golfspeler, giste ren in een felrose broek gesto ken en normaal spelend bij de Rosendaelsche, ging op de slot dag in de derde en vierde ron de met Renders en de jonge amateur Kees Kan over de baan. Om 10.00 vertrokken de drie heren, pas om 20.00 uur keerden zij na nog een zeer haastige lunch te hebben geno ten, terug. Bij het ingaan van de vierde ronde had de regerende kam pioen nog maar een voor sprong van twee punten op' Renders, die de laatste maan den in Breda zijn eigen spel wat beter heeft ontwikkeld na een tijdje in Aken als leraar werkzaam te zijn geweest. De spanning was tijdens de eerste negen holes werkelijk te snij den. Renders, die in de derde ronde op de achttiende hole nog een spectaculaire Eagle (twee punten binnen het ge middelde) sloeg, was echter viermaal achtereen ongeluk kig toen hij de bal net langs het putje zag glijden. Dorrestein, die de baan na af loop uitdagend noemde, putte echter moed uit het ongeluk van zijn concurrent en ging steeds beter draaien. Waardoor hij uiteindelijk met een serie van 70 drie punten onder het baangemiddelde het toernooi besloot. Voor Dorres tein klonk bij de laatste slag dan ook een luid applaus. Over twee weken hoopt hij op de eigen baan in Arnhem tij dens het internationale open zijn twee jaar geleden in Utrecht behaalde achtste plaats tussen de wereldtoppers te evenaren. Dorrestein stak vooral zater dag in grote vorm. Met een score van 68 verbeterde hij het baanrecord. Een dag later zou John Woof, die vorig jaar nog een adembenemene finale te gen Dorrestein speelde, dat to taal evenaren. De baan in Wassenaar heeft onlangs een kleine verandering ondergaan, zodat een record tevoren al wel werd verwacht. Hole-in-one Opzienbarend was tevens het optreden van de pas 17-jarige Kees Kan. Vrijdag, tijdens de ëerste ronde, had hij al een hole-in-one geslagen, een niet zonder geluk te leveren pres tatie van formaat. Voor Kan was het een jammerlijke zaak dat hij als amateur door het le ven gaat, want voor dit huza renstukje had een autofabri kant een fraaie Saab in het vooruitzicht gesteld. Een vette beloning waarvoor echter al leen de profs in aanmerking kwamen. De resterende dagen zou echter niemand meer de bal in één keer in het gaatje mikken, zodat het luxe voer tuig keurig weer het terrein kon worden afgereden. Kan kreeg als troostprijs een trui aangeboden. Gezien zijn jeug dige leeftijd bleef een fles champagne achterwege. Kan viel gisteren echter grof terug, waardoor hij met een derde plaats als amateur en een totale klassering als elfde toch niet helemaal tevreden was. Dat gold weer niet voor Daan Slooter uit Noordwijk, die dank zij de serie .82-73-74- 75 als eerste amateur eindigde. Bij zijn laatste slag werd Sloo ter gisteren 17 jaar gewor den door het publiek ter ge legenheid van zijn verjaardag toegezongen. Golfend Neder land heeft in elk geval een paar jeugdige talenten in huis. DENNIS MULKENS LONDEN Het bereiken van de tweede week van een groot tennistoernooi gaat voor de betrokkenen doorgaans gepaard met een bevredigend gevoel. De favorieten voelen zich wat meer op hun gemak, ze hebben de eerste aan vallen op hun positie met succes afgeslagen en door het afwerken van een drietal partijen een goed inzicht gekregen in hun vorm en mogelijkheden. De outsiders, die de eerste schifting hebben over leefd, beschikken ovér een tot ongekende om vang gegroeid zelfver trouwen en zijn gereed om zonder blikken of blo zen de degens te kruisen mét wie dan ook, in de wetenschap dat hun toer nooi niet meer kapot kan. Tot de laatste categorie had zich de Westduitser Boris Bec ker kunnen rekenen. De 16-ja- rige Becker, die bezig was aan een opmerkelijke opmars van uit het kwalificatietoernooi, was zaterdag door domme pech niet in staat een hoogte punt in zijn pas korte carrière te bereiken: een duel met John McEnroe. Becker, een 1.86 m lange en 78 kg wegende krachtpatser uit de buurt van Heidelberg, had zich tegen de Amerikaan Bill Scanion een redelijke uitgangspositie ver schaft toen hij. plotseling ten val kwam bij een poging een bal aan het net te retourneren. Hinkend bewoog hij zich naar zijn opponent om hem te feli citeren met diens fortuinlijke winst om vervolgens per bran card de baan te verlaten. Aan vankelijk leek het erop dat Becker, een pupil van Ion Ti- riac, zijn linkerenkel had ge broken, maar onderzoek in een ziekenhuis wees uit, dat er „slechts" sprake was van ge scheurde enkelbanden. Scanion was dus op tamelijk eenvoudige manier een ronde verder en ontmoet vandaag McEnroe, die bepaald niet zijn vriend kan worden genoemd. Scanion, die McEnroe vorig jaar tijdens Flushing Meadow in de vierde ronde nog uit schakelde, is één van de wei nige spelers op het circuit die openlijk het soms onbeschofte gedrag van McEnroe aan de kaak stelt. „Of ik ruzie heb met McEnroe"?, reageerde Scanion desgevraagd. „Ach, wij kennen elkaar niet eens. Ik behoor niet tot zijn vrien denkring en buiten de tennis baan hebben we nooit con tact"^ Ongenoegen Volgens Scanion dateert het ongenoegen tussen beide Ame rikanen van een toernooi in Tokio een aantal jaren gele den. McEnroe zou toen zijn op ponent niet de hand hebben gedrukt na afloop van een partij. McEnroe kan zich het voorval, naar zijn zeggen, niet herinneren, maar stak zijn wrevel over Scanion niet on der stoelen of banken. „Hij ir riteert iedereen", zei de titel houder over de miljonairszoon uit Dallas. „Maar dan spreek ik uiteraard wel voor mezelf", vervolgde McEnroe. „De meeste mensen realiseren zich niet van welke subtiele tactiek Scanion zich bedient. Hij slaagt er heel goed in het pu bliek tegen mij in het harnas te jagen". McEnroe doelde op zijn partij tegen Scanion van vorig jaar op Flushing Meadow. Ook toen misdroeg hij zich weer behoorlijk, werd door Scanion publiekelijk op de baan tot de orde geroepen en ten slotte ge confronteerd met de antipa thie van de toeschouwers, die massaal achter de uiteindelijk zegevierende man uit Dallas gingen staan. „Hij is iemand die je in je gezicht toelacht", besloot McEnroe zijn kritiek, „maar je een mes in je rug steekt als je wegloopt. Als ik op de baan sta kan iedereen zien hoe ik me voel, maar hij bedient zich van achterbakse methoden". Zweedse Karlsson Belooft de confrontatie tussen McEnroe en Scanion vandaag een pikante ontmoeting te worden, daarvan was zaterdag tussen Virginia Wade en de Zweedse Karina Karlsson ook al sprake. Op dezelfde baan waar Boris Becker zijn illusies in rook zag opgaan, de als „be graafplaats" bekendstaande baan 2, moest Wade ondanks massale steun van Engelse supporters haar meerdere er kennen in de Zweedse. De bijna 39-jarige Wade, die in 1977 heel tennisminnend Groot-Brittannië in vervoe- De Ameri kaan Bill Scanion, die vandaag zijn aartsvijand John McEn roe ontmoet, helpt zijn 16- jarige tegen stander Boris Becker uit West- Duitsland, die als ge volg van een enkelblessu re in de vier de set moest afhaken. ring bracht met haar triomf in dat jubileumjaar door een zege in de finale op Betty Stöve, be leefde tegen Karlsson een zo veelste wederopstanding. Maar toen de kruitdampen waren opgetrokken en de sentimen ten waren weggevloeid, bleek de vechtersmentaliteit Wade ditmaal niet over de drempel te hebben geholpen. Geheel in stijl en overeenkomstig de tra ditie had de „begraafplaats", dit toernooi nog niet als zoda nig in functie, weer een illus ter slachtoffer geëist. Waarbij de gedachte dat het ditmaal een vooraanstaande Engelse speelster was geweest, de Brit se fans tot droefheid stemde. En het besef bijbracht, dat Wade's aanwezigheid vandaag op het centre court bij de para de der oud-kampioenen ter ge legenheid van het 100-jarig da mestennis op Wimbledon, wel eens haar laatste optreden kan zijn geweest op de baan die haar zoveel succes heeft ge bracht. Westduitse Graf Karina Karlsson, 20 en pas be zig aan haar vijfde grote toer nooi, zit nu in de achtste fina les en is daarmee één van de opmerkelijkste gezichten in deze fase van het toernooi. De Zweedse, die als een der wei nigen in staat is een spontane glimlach te produceren op mo menten dat het haar in een partij niet zo voor de wind gaat, is dat samen met de 15- jarige Westduitse Stefanie Graf. Deze leeftijdgenote van Boris Becker presteerde het om haar „landgenote" Bettina Bunge te verslaan en zorgde daarmee voor de grootste verrassing uit het toernooi tot dusver. Graf, wier roepnaam Steffie is, komt evenals Becker uit de buurt van Heidelberg en be dient zich voor haar leeftijd van een soort krachttennis dat veel voor de toekomst belooft. Waarmee West-Duitsland, dat met zijn vrouwen (ook Kohde zit op Wimbledon bij de laatste 16) al geruime tijd aan de weg timmert en er ineens twee grote talenten bij heeft In schrille tegenstelling tot ons land, dat zijn beste spelers Meskers en Schapers in de eerste ronde al zag afhaken. Maar talenten bij onze Ooster buren maken bijvoorbeeld van hun schoolopleiding geen en- Hel probleem. Becker heeft de schoolbanken reeds verlaten en Graf is binnenkort zover. Zolang veelbelovende spelers en speelsters in Nederland van vele kanten worden gestimu leerd eerst hun diploma te ha len en vervolgens hun toe komst zeker te stellen, wordt het in ons land nooit wat Ze ker niet met de coaches die er nu zijn en die slechts kans zien om het schaarse talent dat er is (Wilborts) met bijna ongeëve naarde toewijding en pijnlijke ondeskundigheid naar de ver doemenis te helpen. Op zo'n manier zal het eeuwen duren voor Nederland er bij voorbeeld in de tweede week van Wimbledon weer eens bij is. FRANK WERKMAN De 15-jarige Steffi Graf (Wdl) hier op weg naar de laatste zestien ten koste van haar oud-landgenote Bettine Bunge (Monaco). WASSENAAR. Op Duindigt stonden gisteren drie rennen en acht dra verijen op het programma. In de rensport ging aller eerst de aandacht uit naar de Newmarketprijs waar in de sprinters de laatste voorbereiding hadden voor het sprintkampioen schap van Nederland dat op de Derbydag, 15 juli op Duindigt, zal worden ge houden. De Engelse ze ventienjarige leerling Ty rone Williams, die een week tevoren naar Duin digt was gekomen om bei de rennen te winnen, was op verzoek weer terug op de Wassenaarse baan. In de Newmarketprijs zege vierde hij met King met erg veel overtuiging. Olden Timer werd tweede met Tony Manu el voor dé sprintkampioen van 1983, Habat Raaphorst (Kevin Davies). Op het eerste gezicht zullen deze drie paarden de strijd bij het sprintkampioen schap gaan beheersen. Maar afgelopen zaterdag zorgde Wouter Raaphorst, de derby- winnaar van 1983, voor een grote verrassing bij de opening van het renseizoen in de Belgi sche badplaats Oostende door daar op de hippodroom van Wellington een ren over de sprintafstand van 1200 meter te winnen in handen van Ke vin Davies. De manier waarop Wouter Raaphorst dit deed heeft nogal indruk gemaakt in België. De Nederlandse vol bloed van het jaar moest aan de start verschijnen met een topgewicht van 71 kilo en moest 12,5 kilo geven aan de plaatselijke favoriet Hi-Sam. Aan de start was Wouter Raaphorst niet al te best weg maar in de eindstrijd kwam hij als een straaljager op de finish af en verwees tot grote vreug de van zijn eigenaar Karei Woltman Hi-Sam naar de tweede plaats. Het was voor de eerste keer dat Wouter Raap horst over de sprintafstand in actie kwam. Door deze ver richting is hij natuurlijk ook kansrijk voor het Nederlands sprintkampioenschap op Duin digt. In het stadspark van Gronin gen stonden gisteren, de sweepstakes voor merries en hengsten centraal, de laatste voorbereiding op de dravers- derby die in begin augustus op Duindigt zal worden gehou den. Tijdens de sweepstakes deden de favorieten hun plicht. Yardley Cup won met Jan Wagenaar bij de hengsten in de uitstekende kilometertijd over 2300 meter van 1.20.6 en evenaarde daarmee het record van Torpedo Fortuna van 1980. Ytranssbelwin R werd met Arnold Mollema, die uit het tweede gelid achter de startau to moest komen, tweede voor Yves Hazelaar (Wim Velis) en IJzeren Hein (Klaas Woud stra). Bij de merries won ge heel volgens de verwachting Yokohama W met Theo Schoutrop voor Yessie Prin cess (Roelof Kromkamp) en de uit Nootdorp afkomstige com binatie Yeaning Boshoeve met Guus Knijnenenburg. De win naars van beide klassiekers wachtte een eerste prijs van meer dan veertigduizend gul- ARTHUR VAN RIJSWIJK

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16