Jongensdroom Hanegraaf wordt werkelijkheid rag Swift organiseert ronde van Leiden TOURPRIJSVRAAG H^idóc Svxnont W Zoon Jack Middelburg krijgt 12.000 gulden door spontane actie WK IJSHOCKEY B-GROEP IN NEDERLAND Dieven bezoeking voor Tourkaravaan T0UR DE FRANCE MAANDAG 2IULI1984 PAGINA 11 rP1Tlaradona voor ;!3 miljoen naar Napoli .IAPELS Diego Maradona is op het I iatste moment voor 23 miljoen gul- I Jen gecontracteerd door Napoli. De taanse radio maakte het nieuws he md enkele uren voor de transfer- iarkt in Italië zou sluiten en minder n een dag nadat Barcelona had ge- gd niet met de overgang te kunnen istemmen omdat de financiële kant an de zaak niet tot tevredenheid was eregeld. Napoli, waar onder andere uud Krol een aantal jaren heeft ge beld, betaalt Maradona een jaarsala- s van ongeveer 2,5 miljoen gulden. agina 12: Napels overschrijdt renzen van voetbalwaanzin 5e Etappe 3 JULI 207km Bi THUNE O - ''r9- nkm p Amieni dCroiMy 1 C lUtam tur Ctllt C Baauvait T taiiun A CSPCY-PONTOlSe W 307hm Zaalvoetbal verplicht tijdens winterstop ZEIST Alle 36 clubs in het betaalde voetbal ziin het komend seizoen verplicht tijdens de winterstop van 27 december tot 5 januari deel te nemen aan een competitie zaalvoetbal. Boven dien bepaalde het bestuur betaald voetbal dat de verenigingen daarin met spelers uit de A-selectie moeten uitkomen. De clubs worden in de eerste ronde verdeeld over zes groepen van zes. Uit die groepen kwalificeren zich de beste twee voor de tweede ronde. Daarin worden de twaalf verenigingen opgesplitst in vier poules van drie. De winnaars daarvan spelen op zaterdag 5 januari in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' de finale. Competitieleider Jan Huybregts heeft na de start van de eredi visie in het weekeinde van 1 en 2 september direct twee mid- weekse competitiedagen ingelast op de woensdagen 5 en 12 september. De eerste divisie begint twee weken eerder, in het weekeinde van 18 en 19 augustus. Voor deze clubs wordt geen midweeks programma vastgesteld. Het bekertoernooi begint in het weekeinde van 20 en 21 okto ber. De deelnemende amateurclubs hebben in de eerste ronde het recht op een thuiswedstrijd indien zij als tegenstander een betaald voetbalclub treffen. ASSEN Door een spontane actie van 's werelds beste 500cc-coureurs en de TT-organisatie heeft de zoon van de in april verongelukte TT-winnaar Jack Middelburg ruim twaalfduizend gulden voor zijn spaarbankboekje opgeleverd. De rijders stonden, op initiatief van hun vertrouwensman Mike Trimby, vijf procent van het prijzengeld (125.000 gulden) af voor de jonge Jack. Het bedrag van dik zesduizend gulden werd verdubbeld door de TT-commissie. De twee zusters en de vader van Jack Middelburg reik ten zaterdag aan de winnaar van de 500cc-race, de Amerikaan Randy Mamola, de Jack Middelburg Trophy uit, een prijs ter nagedachtenis aan Neder lands populairste motorcoureur. Jacques Hanegraaf geniet; voor het eerst in zijn leven draagt hij de gele trui. .OUVROIL „Ik ben |;een fietsfanaat. Er zijn lagen dat ik wel rijd, haar eigenlijk niet zoveel ;in heb. Dan wacht ik af otdat ik weer honger itrijg en dan moét het ge- ^Deuren". Ontboezeming Q/an de man in de gele ■girui, 23 jaar pas, toch al Ijrie jaar beroepsrenner, Jacques Hanegraaf. brie jaar nadat er in de Twee- Ie Kamer over hem vragen verden gesteld omdat hij, nog |9 toen, graag beroepsrenner vilde worden, maar dit van de i>ond niet mocht, werd de ^zwarte van ,t schijf" getooid net het kostbare geel. De in- lerventie van de politici is des- ;ijds juist geweest, dat heeft de en Geschiedenis inmiddels bewe- !en. Winnaar van de klassie kers Parijs-Brussel en de Gold Race, Nederlands kampioen op pe weg en nu gele-truidrager Jn de Tour. De man naar wie vandaag de honderdduizenden langs de route van de Tour zullen uitkijken. van pas om in verschillende talen uit te leggen, hoe hij het gepresteerd heeft na Hinault en Peeters de derde gele-trui drager in drie dagen te wor den. Heel anders dan vorig jaar de jonge Belg Eric Vande- raerden. De Vlaming sprak geen woord Frans en er dien de telkens een tolk opgeroepen te worden om hem te intervie wen. Hanegraaf is heel anders, hij sprak zeker een uur lang onbevangen met de pers. Het secondespel in de bonifica tiesprints veroorzaakte voor de 170 renners een nerveus weekeinde. Zaterdag heerste er even rust tijdens de lange vlucht van de Belg Ludo Pee ters, die onderweg de gele trui verdiende, maar tien kilome ter voor de streep werd terug gepakt en gisteren werd het weer wringen en duwen in de kluwen renners om kostbare tijdwinst te boeken. Ook nu nog staan veertig ren ners binnen driekwart minuut van de gele trui, die op weg naaf Louvroil drie keer van schouders verwisselde. Ludo Peeters startte als leider, Jac ques Hanegraag won na vijf kilometer al de eerste sprint en was op dat moment de nieuwe gele trui-drager, ver volgens won Adrie van der Poel de vliegende etappe na honderd kilometer en sprok kelde 38 secortden winst bij el kaar, waardoor hij de trui overnam. Totdat Jacques Ha negraaf veertien kilometer voor de finish als tweede ein digde in de laatste sprint en zijn ploegmakker Van der Poel met juist ééen seconde in het klassement passeerde. Het is allemaal moeilijk te vol gen, zeker voor mensen die niet zo goed thuis zijn in de re glementen. De renners zelf zit ten in deze eerste dagen als boekhouders op de fiets, het vermoeden bestaat zelfs dat sommigen een rekenmachien tje achter in hun zak meedra gen. Godet en Lévitan hebben het echter zo gewild. Zij wen sten verveling en letargie uit de karavaan te bannen. De renners zouden moeten sprin ten, tellen, aanzetten, en het moet gezegd worden, tot nog toe zijn de directeuren van de Tour in hun opzet geslaagd. Elke dag, bijna elk uur, veran dert de Ronde van aanzicht. „Ik vraag mij af hoe lang ik die trui kan houden", zei Ha negraaf, ,je kunt een bende van 170 man onmogelijk con troleren". Intussen is het eerste Tour- -weekeinde bijzonder succes vol verlopen voor de Kwan tum-ploeg. Twee dagen de gele trui, de gehele ploeg in de frontlijn en duizenden guldens verdiend. „We zijn ook enorm gemotiveerd", vertelde Hane graaf. „In het vooijaar hebben we heel veel kritiek gekregen, nu willen we ons revancheren. Jan Raas is er immers weer bij, dan loopt het meteen veel beter. Hij jaagt je op, hij schreeuwt je voortdurend naar voren. Toen hij er niet was, liepen we naar onszelf te zoe ken. We hebben onze identi teitscrisis overwonnen". w .Ik kan er geestelijk niet elke [lag met mijn hoofd bij zijn", 31 verklaarde Hanegraaf in het 31 iiur van zijn triomf zijn onre gelmatigheid, „ik ben geen 31 haniak, ik heb ook andere in- 12 (eresses in het leven. Vandaag moest het echter gebeuren. Ik 46 voelde het vanochtend al, ik ye ftond heel kort in het klasse ment en rekende onderweg uit 04 ilat ik maar een paar sprintjes hodig zou hebben om die trui 33 te pakken. En dat wil toch uit- 62 eindelijk iedereen, die ooit met terieuze bedoelingen op een 92 j-acefiets stapt. In de eerste 2i etappe werd mij onrecht aan gedaan. Bij een van de tussen- 50 sprints bereikte ik als tweede 79 de streep. De commissarissen fcagen mij echter over het )8 hoofd en noteerden een Ita- liaan, die mijn bonificatie van pcht seconden kreeg. Er loopt nog een protest tegen die uit- ^lag en als ik die zaak win, kom ik weer wat verder van de anderen los". Intelligent Bn Omringd door de internationa ls) Ie pers sprak Jacques Hane graaf over het in vervulling t'gaan van een jongensdroom, ft ij haalt altijd een voldoende in de presentatie. Ziet er goed .uit, heeft een aardige babbel jen is bovendien intelligent, middelbare-schooloplei- •d Voor Bert Oosterbosch bleef de pech onderweg be perkt tot een lekke achter band, maar de Columbiaan Alfonso Flores hield aan een valpartij een lelijke wond aan het ge zicht over. ding kwam hem gisteren goed LEIDEN In het kader :van haar 65-jarig bestaan organiseert de Leidse Wielervereniging Swift morgen een wielerronde op het parcours Jan van IHoutkade - Boisotkade - Zoeterwoudse Singel. \chtereenvolgens vindt daar een koers plaats voor Jde jeugd, de liefhebbers en veteranen en tenslotte voor de amateurs. Hoewel Swift de laatste jaren meerdere malen was be trokken bij de organisatie van een étappe in de IWAZ (een reeks van zes criteriums voor amateurs), is het alweer zo'n tien jaar geleden dat zij op eigen houtje een amateurkoers op poten zette in Leiden. Het 65-jarig jubileum was echter een goede aanlei ding om dit seizoen nog eens een poging te wagen. De kanshebbers op de over winning in de koers voor ama teurs zijn legio. Thuisrijder Ri chard Ippel (Du Prie) behoort zonder meer tot de favorieten, evenals Paul Kooijman, die pal voor zijn deur langs fietst. Ook hun ploeggenoten Gert Jan Zwaan, Michel Meere en Dirk Jan van Reek zullen een gooi doen naar de eerste plaats. Zij zullen in renners als Karei Teeuwen en Axel Hermans echter geduchte concurrenten vinden, terwijl ook Gerard Looyenstein sterk uit de hoek kan komen. Of Leen Janszen dat morgen zal kunnen is de vraag. De Alphenaar, die al drie overwinningen pakte, heeft te kampen met een hin derlijke kuitblessure. Is het bij de amateurs al moeilijk om een eventuele winnaar aan te wijzen, bij de liefhebbers en veteranen is dat helemaal een ondoenlijke zaak. Hoewel ook in deze koersen vaak dezelfde renners voorin eindigen, is het toevalselement hier veel gro ter. De Swiftrenners Kruger, Kralt, Evelein (éénmaal win naar), Ravensbergen (twee maal winnaar) en Zwaan zijn in ieder geval potentiële win naars. De Bollenstreek heeft in Gerrit Kleinveld (die al ze venmaal won), John van der Meer en Arie van der Burg (tweede op het NK voor vete ranen) drie kleppers. Klaas Duivenvoorde (Lisse) en Cor Berkouwer (Stolwijk) zijn al tijd gevaarlijk in een massas purt. Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: 18.00 uur jeugd, 18.30 uur liefhebbers- veteranen (45 kilometer) en 19.30 uur amateurs (80 kilome ter). Sport op TV VANDAAG Nederland 2, 15.00 uur: Tour de France en Wimbledon. MORGEN Nederland 2, 15.00 uur. Tour de France en Wimbledon. PORTSCHACH Het wereldkampioenschap ijshockey in de B-groep zal in 1986 in Nederland gehouden worden. Dat besliste zaterdag het congres van de Internationale IJshoc- keyfederatie in Portschach aan de Wörthersee in Oosten rijk. Het WK in de C-groep werd gegeven aan Spanje. Een jaar later wordt het wereldkampioenschap in de A-groep georganiseerd door Oostenrijk. Plaats van handeling wordt Wenen. (Van onze verslaggever) LOUVROIL Georganiseerde benden hebben het afgelopen weekeinde de Tourkaravaan bezocht. Uit het hotel van de Fran se ploeg La Redoute werden achttien kostbare racefietsen gesto len. De vroegere Tourwinnaar Bernard Thevenet, die nu als ploegleider fungeert, hoorde van de gendarmerie dat een jeugd bende verdacht werd van de diefstal. Hij liet toen via de radio weten dat elke jongeman die een gestolen fiets terugbracht, recht had op het petje van één van zijn renners. Het wonder gebeurde: uit verschillende omliggende plaatsen meldden zich jongens met één van de gestolen racefietsen. Inmiddels zijn er al elf teruggebracht. Thevenet deelde met plezier elf petjes uit. De politie heeft de zaak in onderzoek en maakt van deze diefstal veel werk. Want de ploeg van Thevenet werd niet het enige slachtoffer. Uit de kamer van ploegleider Ronnie de Witte, die de coach is van Gerrie Knetemann, werden 34.000 Franse francs en 35.000 Belgische francs gestolen, ongeveer voor 15.000 gulden. De Witte: „Ze hebben met bruut geweld mijn kamer opengebro ken en alles overhoop gehaald". Dit gebeurde in een van de Novotels in Parijs, waar ook de Franse renners Dominique Arnaud en Maurice Le Guilloux, ploegmakkers van Bernard Hinault, bestolen werden. Arnaud miste 4400 Franse francs en Le Guilloux 3000. Jules de Wever bleek een voorzichtig man. Daardoor ontsprong hij de dans, want ook hij kreeg bezoek van dieven. De Wever had echter al zijn geld bij zich gestoken. De ploeg van Greg Lemond en Lau rent Fignon mist daarentegen sinds zaterdagavond twee speciale Delta-tijdrit fietsen, waarop de renners vandaag de ploegentijdrit hadden moeten rijden. Bij de ploeg-Peugeot werden twee fietsen en tien stel wielen ge stolen. Gisterochtend was bij de ploeg van Le Redoute de nood zo hoog gestegen, dat de Belg Ferdi Vandenhaute zijn vrouw moest bellen om met spoed een reserve-fiets te brengen. Anders had hij de Tour moet verlaten, want er was geen geschikt rijwiel meer voor hem. Omdat er in vele landen, vooral in Italië en Spanje, maar nu ook in Frankrijk, steeds meer wielerploegen bezoek krijgen van dieven, overwegen verschillende ploeglei ders nu een soort bewaking te organiseren om het kostbare ma teriaal te beschermen. Bernard Thevenet: We moeten wel, als we het niet doen kunnen we over een week de Tour verlaten". Doe elke dag mee! In onze traditionele Tourprijsvraag zijn weer Iraaie prijzen te winnen. Aan het einde van de rit drie luxe uit gevoerde race- en sportfietsen, een twin tigtal reizen naar Parijs op zaterdag 21 en zon dag 22 juli naar de fi nish op de Champs Elysées en dagelijks als stimulans drie roy- aal uitgevoerde bad handdoeken met het embleem van onze krant. VRAAG8 Uw antwoord moet uiterlijk donderdag 5 juli in ons bezit zijn. Bij een juist antwoord heeft u twee punten verdiend voor het algemeen klassement. Antwoord: Naam: Adres: Postcode/Woonplaats: Tel.: Slagzin: REGLEMENT TOURPRIJSVRAAG 1. De Inzendingen dienen per briefkaart te worden Ingezonden (frankering 50 cent). Zet In de linkerbovenhoek TOURPRIJSVRAAG. 2. Per persoon Is slechts èén Inzending toegestaan. 3. Alle Inzendingen moeten uiterlijk op de datum, die vermeld staat bij de vraag, In ons bezit zijn. Te laat binnengekomen antwoorden worden terzijde gelegd en zijn uiteraard ongeldig. 4. Let op de goede tenaamstelling Dit Is belangrijk omdat dezelfde naam In het prijsvraagklassement terug te vinden Is. 5. In een aantal gevallen is er een extra prijs te verdienen In de vorm van een twee daagse trip naar de finish In Parijs voor twee personen op 21 en 22 juli 6. Een ieder, die een juist antwoord geeft, krijgt daarvoor het aantal punten dat bij de vraag staat vermeld bijgeschreven op het prijsvraagklassement dat de uitein delijke winnaar aanwijst. De winnaar van de dagprijs wordt vastgesteld door be oordeling van de slagzin die u dient mee te zenden, waarin het woord TOUR in Adresseren aan; Leidse Courant Postbus 11. 2300 AA Lei den. Men mag de oplossingen ook in de bus doen: Apothe- kersdijk 34, Leiden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11