mededelingen gemeentebestuur m 2 t/m 6 juli '84 METEEN SALARISREKENING VAN DENUTSSPAARBANK KUNT U 24 UUR PER DAG AAN UWGELD KOMEN. DE DICHT BU HUISBANK IS NU EEN NOOTT-MEER-DICHTBANK zomerregeHng leiden leidse spaarbank PAGINA 16 DONDERDAG 28 JUN Gemeenteraad Maandag 9 juli a.a. om 19.30 uur. Deze vergadering zal zo nodig worden voortgezet op dinsdag 10 juli a.a. om 20.00 uur. Agenda: e Aanwijzing conrector aan het Stedelijk Gymnasium. e Aankoop panden in de Academiewijk (Sliksteeg). Aankoop Bachstraat 494 Wijziging regeling verlening jeugd- sportsubsidie. Bouw 38 huurwoningen Middelste- gracht/Uiterstegracht (voormalig Sjar- dincomplex) door woningbouwvereni ging "Ons Doel". Uitgifte grond in erfpacht voor de bouw van 54 eengezinswoningen in de Ste- venhofjespolder (Vlek 7b). Bouw 1 woning en 4 wooneenheden voor alleenstaanden aan de Meidoom- straat door de woningbouwvereniging "De Tuinstadwijk". Renovatie 243 woningen in complex 9 van de woningbouwvereniging "Ons Belang" (Willem de Zwijgerlaan e.o Bouw 20 wooneenheden aan de Mid delweg complex 41 L.W.S. Her/verplaatsen van de De Gijsetaars- bank. Voorbereidingsbesluit Oostvlietpolder. Voorbereidingsbesluit gedeelte d'Ou-- de Morsch. Advies commissie Beroep- en Be zwaarschriften inzake bezwaarschrift Scoutinggroep Waingunga tegen beëindiging subsidie. Advies commissie Beroep- en Be zwaarschriften inzake bezwaarschnft Scouting Leiden tegen beëindiging subsidie. Advies commissie Beroep- en Be zwaarschriften inzake bezwaarschnft Zeeverkennersgroep Jan van Galen tegen beëindiging subsidie Advies commissie Beroep- en Be zwaarschriften inzake bezwaarschrift Scoutinggroep De Dauwtrappers te gen beëindiging subsidie. Advies commissie Beroep- en Be zwaarschriften inzake bezwaarschrift Stichting Belangenbehartiging Sleutel- groep Leiden tegen beëindiging subsi die. Vervanging kaartenlift Directie Burger zaken. Aanvullend krediet vernieuwing nole- ring en reconstructie Stationsweg e.a. Krediet uitbreiding bijzondere kleuter school P.C Hooftlaan 12. Kosten nader onderzoek terrein voor malige gasfabriek. Langegracht. Verlaging tarieven onroerend-goedbe- lasting. Krediet kantoorautomatisering. Voorzieningen ten behoeve van open bare scholen. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Sloop ontspanningsgebouw Marine complex. Automatisering Directie Burgerzaken. Bouwrijp maken terrein 3e Binnenvest- gracht/Vestwal. Vaststelling Medezeggenschapsveror- dening. Indeling Zuid-Holland in samenwer kingsgebieden. Invoering financieel informatiesysteem F.I.N. Commissie voor Algemene en Be stuurlijke Aangelegenheden Agenda: Vervanging lift kaartenbak BuZa Uitbreiding bevolkingssysteem m. on line faciliteiten WODC-rapport 'de algemene recher che te Leiden' Automatisering gemeentepolitie Voorlichtingsbeleid gemeentepolitie Commissie voor Personeel en Organi satie Woensdag 4 juli a.s. om 15.00 uur In de raadszaal van het stadhuis. Enig agendapunt: Wijziging ontwerp-medezeggen- schapsverordenmg Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Woensdag 4 juli a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Voorstel beschikbaarstellen krediet voor het uitvoeren van »n nader onder zoek op het terrein van de v.m. gasfa briek Voorstel voorbereidingsbesluit d'Ou- de Morsch en Merenwijk Voorstel kredietverlening bouwrijpma- ken 3e Binnenvestgracht Voorstel kredietverlening reconstruc tie Hoge Morsweg. Vondellaan en Damlaan Beschikbaar stellen krediet aanleg rio- lenng en reconstructie Rijndijk Beschikbaar stellen aanvullende kre diet reconstructie Stationsweg Restauratie panden Oude Vest 171/ 171a en 5 panden Hekkesteeg Krediet sloop ontspanningsgebouw Marinecomplex Verlichting Rijnzichtbrug Voortzetting behandeling bezwaar schriften bestemmingsplan Zuid-West Vaststelling bestemmingsplan Tel- derskade Voorstel inzake werkgelegenheidssi tuatie Leiden; kredietaanvulling diver se projecten Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agen dapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openba re werken en verkeer, mw. E. Visser- v.d Vlist, telefoon 254236, kenbaar te maken. Commissie voor Financiën Donderdag 5 juli a.s. om 20.00 uur In het Gemeentelijk Rekencentrum, Lan gegracht 70. In deze vergadering zul len voorstellen worden besproken welke onlangs In diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu In hoofdzaak de financiële aspecten worden bezien. En verder: Huisvesting Leidse Werkgroep Homo- filie/Lesbiese Vrouwen Leiden Verhuring ruimten Harteveltcomplex en Witte Poortkazerne Invoering financieel informatiesys teem FIN Krediet t.b.v. kantoorautomatisering Verlaging tarieven onroerend-goedbe- lastingen Uitbreiding tekstverwerkende appara tuur dir. M.D. Fonteinopstelling in de Nieuwe Rijn. Subsidie en begeleiding warmte kracht koppeling bij sportaccommoda ties Inventansatielijst energiebesparings projecten in Leiden Meerjarenbeeld 1985-1988 Bovenstaande commissieverga dering zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor te recht aan de Informatiebalie In de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen^ Commissie Polderpark Cronesteyn Woensdag 4 juli a.s. om 20.00 uur In kamer 12/13 van Het Gulden Vlies. Agenda: Vertonen van dia's van het Polderpark Cronesteyn Vorderingen uitvoering 2e fase Pol derpark Cronesteyn Voor informatie kunt u bellen 254199. Commissie voor de Beroep- en Be zwaarschriften Vrijdag 6 juli a.s. om 15.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: 15.00 uur: Uitspraak inzake het be roepschrift van Basjes- Remerij tegen de afwij zing reclamevoering aan het pand Oude Singel 116. Uitspraak inzake het beroepschrift van Vroom Dreesman Nederland bv tegen de plaatsing van pand Breestraat 93 op de gemeentehjke monumen tenlijst. 15.05 uur: Hoorzitting inzake het be roepschrift van de heer Labrujère tegen een afwij zende beslissing op ver zoek om een bouwver gunning voor een dakka pel. Tesselschadestraat 15.25 i Hoorzitting inzake vier be roepschriften tegen de vaststelling definitieve aanbiedplaatsen in de Stevenshofjespolder in vlek 1 en 2, van mevrouw Gijzenij-de Wolf, de heer I. van der Nat, de heer L. Gorel en de heer A.J. Brensgeest 16.00 uur Hoorzitting inzake het be roepschrift van mevrouw I. Ruhaak-Bergsma tegen de plaatsing van de pan den 25A. 27-29 Lange- brug en Berkendaaltje 1 op de gemeentelijke mo numentenlijst. Vrijdag 6 juli a.s. om 16.15 uur in ka mer 222A van het stadhuis. Er worden twee bezwaarschriften behan deld. Een bezwaarschrift is tegen de afwijzing op verzoek om registratie en een be zwaarschrift is gericht tegen de afwijzing op verzoek om in aanmerking te komen voor een woning in de Stevenshofjespol der, vlek 5 Voor informatie kunt u bellen 254169. Voor informatie "Overige verga deringen" zie telefoonnummer(s) contactpersonen onderaan agen da's. Diversen Spoorwegovergang Morsweg drie weken afgesloten voor doorgaand verkeer Maandag 2 juli a.s. om 8.00 uur 's mor gens zal de spoorwegovergang Morsweg voor de duur van drie weken afgesloten zijn voor doorgaand verkeer. De afsluiting houdt verband met de re constructie van het kruispunt Rijnzicht- brug/Morsweg, het wegdeel tussen Haagweg en Spoorwegovergang Mors weg. De aannemer zal vandaag het laatste deel riolenngs- en bestratingswerk tus sen Lage Morsweg en de Rijnzichtstraat hebben afgerond. Laatste fase van dit werk is de recon structie van bovengenoemd kruispunt. Verkeersaanpassingen Het te reconstrueren gedeelte krijgt een totaal ander aangezicht. De stoep aan de noordzijde - de meest aan de kant van het centrum gelegen stoep - komt te vervallen. Daarvoor in de plaats komt een vrijlig- gend fietspad in rood gekleurd asfalt. De stoep aan de overkant blijft, terwijl daar naast een rode fietssuggestiestrook komt. De rijweg wordt eveneens geasfal teerd Ook de voorrangsregeling bij het kruis punt Haagweg/Rijnzichtbrug wordt aan gepast. Tezijnertijd zal daan/oor een knipperlicht installatie aangebracht wor den. Omleidingsroute De gemeentelijke afdeling wegbebake- ning plaatst voor het weekend in de di recte omgeving omleidingsborden met opschrift, zodat tijdig voor een alternatie ve route gekozen kan worden. Op de omleidingsborden zal tevens aan gekondigd staan dat de winkels op de Morsweg wel bereikbaar blijven. Fototentoonstelling Festival of Fools In de hal van het stadhuis is van 17 juli tot 17 augustus een foto-impressie te zien van het Leidse Fools Festival. Het is een fotoselectie van alle 19 voorstellingen, die gehouden zijn op 't Stadhuisplein, de Burcht en in de Leidse Schouwburg. De foto's zijn gemaakt door Brenda Po- trykus en Wim Lamboo, beiden lid van fotogroep Reflex 82. De tentoonstelling is van ma. t/m vr. te bezichtigen van 9.00 tot 17.00 uur. Open middag kinderboerderij Merenwijk Zondag 1 juli a.s. van 13.00-16.00 uur houdt de afd. natuur- en milieu-edukatie weer een open middag. In aansluiting op de slootjesexcursies die in deze weken gehouden worden voor 5e en 6e klas la gere school is het thema deze maal De Sloot. In de kinderboerderij is er van alles te zien en te doen m.b.i. slootdiertjes en plantjes. Leuker is het om eerst zelf met schepnet en bakjes de sloot te gaan on derzoeken en de vangsten later met loep of microscoop te bekijken. Elk half uur vertrekt er een groep voor een slootex- cursie. Ook de tuin bij de kinderboerderij, be staande uit kruidentuin, boerenmoestuin, heemplanten- en landbouwgewassen- tuin houdt Open Dag. Dat wil zeggen dat er een route door de tuin beschreven is om u wegwijs te maken. Zomertijd "Ongedierte tijd" Nu de zomermaanden weer zijn aange broken krijgen veel mensen weer last van ongedierte in of rondom het huis zo als: wespen, vlooien, kakkerlakken en ander ongedierte. In veel gevallen kunt u zelf dit ongedierte voorkomen en bestrijden. De Reinigings dienst heeft informatiebladen gemaakt over het meest voorkomende ongedierte. De informatiebladen die de naam "Last post" hebben, kunt u gratis afhalen bij de Reinigingsdienst, Noorderstraat 18 en Bureau Voorlichting op het stadhuis. Het bestrijden van ongedierte is niet koste loos. Voor informatie hierover, kunt u bel len met de Directie Reiniging. Havens en Warenmarkten, Noorderstraat 18. tel. 212411. Zomerregellng ophalen huisvuil Komende week wordt door het personeel van de Reinigingsdienst, de brochure "zomerregellng" ophalen huisvuil bij u in de bus gedaan. De regeling geldt hoofdzakelijk voor wo ningen die buiten de Singels staan. Binnen de Singels blijft de bestaande regeling van kracht met uitzondering van de omgeving van de Oosterkerk straat welke woningen andere ophaal dagen krijgen. De vakantieperiode begint op 16 juli en eindigt op 24 augustus. Met ingang van 27 augustus geldt weer het normale op- haalschema U wordt dringend verzocht het huisvuil alleen op die dagen buiten te zetten die staan aangegeven in de bro chure of voor de binnenstad op de be kende ophaaldagen. De zakken moeten goed dichtgebonden zijn en er mag geen los en grofvuil bij worden aangeboden. Dit laatste wordt met door de inladers meegenomen!!! Wij vertrouwen er op dat u aan deze re geling wilt meewerken en zo de taak van de Reinigingsdienst in deze vakantiepe riode zult willen verlichten. Bouwplannen De hierna te noemen bouwvergunningen te verlenen met toepassing van art. 19 van de wet op R.O. en/of artikel 50 van de Woningwet; Oosterdwarsstraat 16, plaatsen dak kapel op voor- en achtergeveldakvlak; Rijn- en Schiekade 73, plaatsen rij- wielberging in voortuin woning; Stevenshof. in het uitwerkingsgebied Stevensbloem t.b.v het winkelcentrum gesitueerd tussen het wijkpark en de Stevenshofdreef: - 3990 m2 winkeloppervlakte; - 635 m2 vloeroppervlakte voor consu- mentverzorgende ambachtelijke en dienstverlenende bedrijven; - 470 m2 kantoorruimte in de verdiepin gen; - 97 bovenwoningen, bestaande uit twee- en driekamerwoningen met bij behorende voorzieningen als bergin gen. trappenhuizen e d. Morsweg tussen de nrs. 184 en 188, de bouw van een theehuis. Verder is het voornemen bouwvergun ningen te verlenen volgens de normale procedure; Nassaustraat 24. plaatsen dakkapel in achtergeveldakvlak; Burggravenlaan 102. inwendig ver bouwen praktijkruimte; Merelstraat 22, vergroten dakkapel in voorgeveldakvlak woning; Van der Waalstraat 35. inwendig ver bouwen woning. Alle bovengenoemde bouwplannen lig gen vanaf 2 juli 1984 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10 00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouw- huis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemees ter en Wethouders ondanks de ingedien de bezwaarschriften en de eventuele toelichting in de commissie ruimtelijke or dening, uiteindelijk toch een bouwver gunning verlenen, krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krijgen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkhe den. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1. Hoge Morsweg 140, hotel-restaurant (mw. E.A.P. Favier) 2. Haarlemmerstraat 157, automatiek (D. van der Stam) De openbare zitting waar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht wordt gehouden op 17 juli 1984 in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. om: 14.30 uur (voor 1) 15.00 uur (voor 2) Gemotiveerde bezwaren kunnen schrif telijk bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend tot 29 juli 1984 De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelings termijn in kamer 012 van het Stads bouwhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 29 juli 1984 in het Informatiecen-, trum van de Directie Voorlichting in de hal van het Stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op don derdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wen den tot de Directie Milieu. Stadsbouw huis, kamer 012, tel. 254437. Uw TROUWREPORTfl: kleur, een feest om nad! Foto Van Betj Dorpsstraat 14. Zoeti- (dorp), tel. 01715-1353,j -re I HUWELIJK Jonge ACADEMICUS* leuke baan zkt. se) making met jonge vr. (Ie om event, later gelukt genegenheid, maar blemen en ongemakkt kaar te delen. Br. lier buro blad SP 92248. Iedereen wil wel dag en nacht over zijn salaris kunnen beschikken. Nooit meer platzak voor een dichte deur staan. Dat kan met een salarisrekening bij de Nutsspaarbank. De eerste Nederlandse bank met 24-uurs service. I Via een geldautomaat hebt u 24 uur per dag toegang tot het geld dat op uw rekening staat. Dus ook in het weekend. Behalve dat u profiteert van de 24-uurs service die al op 8 kantoren beschikbaar is,, levert een salarisrekening bij de Nutsspaarbank u nog meer voordelen op: De Nutsspaarbank heeft in de regio Den Haag/Leiden/Zoetermeer 87 kantoren.' Er is er dus altijd wel één dicht bij huis. Al die kantoren zijn dagelijks geopend tot 5 uur. Een aantal ook op zaterdag. In kombinatie met een salarisrekening krijgt u bovendien extra hoge rente op een gewone spaarrekening. Stuur mij meer informatie: Naam: Postcode: Woonplaats: Deze bon in een ongefrankeerde envelop opsturen naar. Nutsspaarbank Den Haag, Antwoordnummer 2500 VD Den Haag.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16