Kindvrouwtjes Austin en Jaeger dupe van te hooggestelde eisen olombiaanse overval iet bendeleider Herrera Record aantal renners geëvenaard 2£L Joop Zoetemelk recordhouder Polsblessure nekt Wilander TOURPRIJSVRAAG TOUR DE FRANCE Ceidoe Souiant VRIJDAG 29IUNI1984 PAGINA 13 ZENGELDWEER HOOGD fS Het prijzengeld in de Ronde van ijk is voor de 71e editie met 100.000 i verhoogd tot een bedrag van 150 franken, zijnde 973.335 gulden. Da- zijn er voor zestig van de honderdze- g deelnemers prijzen, variërend van iaïulden voor de dagoverwinning tot 38 j voor de 60e plaats. De drager van de Vui wordt dagelijks beloond met 400 de drager van de groene trui krijgt JKft, net als de drager van de klimmer- jltfi'de witte trui voor de beste debutant. Sbotste premies liggen op de krijtstre- jderweg of op de bergtoppen zoals de nir Desgranges op de Galibier van lilden, of de Souvenirs Magne, Amau- de Supersprint Libere tijdens de eer- ippe, van ieder 3800 gulden. Russische dames niet aan de start BOBIGNY De dames- ploeg van de Sovjet Unie heeft zich teruggetrok ken als deelnemer aan de wielerronde van Frank rijk. Te elfder ure meld den de Russen zich aan, nadat besloten was niet uit te komen op de Olympische Spelen van Los Angeles. Als reden voor het niet deelnemen werd opgegeven dat en kele wielrensters om ge zondheidsredenen niet beschikbaar zijn voor de Tour, die voor de dames morgen in Bobigny van start gaat. TWEEMAAL OVER 300 KILOMETER PARIJS De Ronde van Frankrijk keert dit jaar twee keer terug naar de oertijd van het wielrennen. In het schema zijn twee etappes opgenomen, die langer zijn dan 300 kilometer. De tweede etappe, van Nantes naar Bor deaux, gaat over 338 kilometer, de 21e rit leidt over 320,5 kilometer van Crans-Montana in Zwitserland naar Villefrance-en-Beaujolais bij Lyon. Wielrennen over langere afstanden dan 300 kilometer was de laatste tien jaar niet meer gebruikelijk. Voor de oorlog werd er in de Tour dikwijls over meer dan 400 kilometer gefietst op één dag. In 1919 ging de etappe Les Sables-D'Olonne naar Bayonne over 480 kilometer. PARIJS Joop Zoetemelk be zit alle Nederlandse records in de Tour de France. Hij werd, met Jan Janssen, één keer eind winnaar, hij won de meeste etappes (10), droeg de meeste gele truien (22) en maakte de meeste starts (13). Dit jaar kan de ex-inwoner van Rijpwetering een nieuw record vestigen. Als hij in zijn veertiende Tour eind punt Parijs haalt, wordt hij de meest geroutineerde renner van alle deelnemers in de 81-jarige geschiedenis. De eerste plaats zal hij moeten delen met de Belg Lucien van Impe, die vorig jaar voor de veertiende keer startte en even vaak de eindstreep in Parijs bereikte. Het is overigens alweer drie jaar geleden dat een Nederlander in de Ronde van Frankrijk de gele trui droeg. Gerrie Knetemann reed er en kele dagen trots in rond, kort na de start in Nice. Het jaar daar voor reed Joop Zoetemelk er Parijs mee binnen aan het einde van de Tour in 1980. Het was het hoogtepunt in zijn loopbaan. In tachtig jaar Tour-geschiede- nis hebben slechts tien Neder landers de gele trui mogen dra gen. Wim van Est was in 1951 de eerste. Eén dag later tuimel de hij in het ravijn van de Au- bisque. In totaal kregen de Ne derlanders zestig gele truien. Joop Zoetemelk kreeg de mees te: 22. Het klassement van de Nederlandse gele-truidragers is: 1. Joop Zoetemelk 22; 2. Wout Wagtmans 13; 3. Gerrie Knete mann 7; 4. Wim van Est, Gerrit Voorting 4; 6. Jan Raas 3; 7. Ab Geldermans, Jan Janssen. Ger- ben Karstens 2; 10. Rini Wagt mans 1. HALFUUR TUDVERGOEDING PARIJS In de 71e Tour de France is er voor de renners op twee secon den na een half uur aan tijdvergoe- dingen te verdienen. De winnaars van de tussensprints, de vlakke etappes en de drie zogenaamde „vliegende rit ten" krijgen samen een bonus van 14 minuten en 54 seconden. Bij de bonifi- catie-tussensprints verdienen de eer ste drie coureurs respectievelijk twaalf, acht en vier seconden. De tijd- vergoeding voor de winnaar van een vlakke etappe bedraagt dertig secon den. De tweede en derde aankomende krijgt respectievelijk twintig en tien seconden aftrek. Dezelfde tijdvergoe- dingen worden gehanteerd bij de drie vliegende etappes. jnJ|ombiaan Patrocinio Jimenez (geheel rechts) rijdt deze Tour in Spaanse dienst. ;k> rp« chJS Colombia, eiivan koffie en cocai- uidamerikaans berg- ;tmet slechts 2000 ïnners. Toch is wiel- chn veruit de favoriete teivan de miljoenen op ind en in de krotten- ctfi van de steden. Co- e".a houdt de adem in ijftien nationale hel ode komende weken overval gaan plegen iTour de France. >ie is geen experiment zoals vorig jaar. Dit keer en heuse bendeleider bij.' Ilerrera, met de bedrieg- ijnaam „El Jardinierito". uinmannetje doet een aar het bergklassement, ■■appezege en - als het an - de gele trui. Vorig erden de Colombianen pyTour-karavaan meewa- [J^eken. Ze lagen uit het ^ïent nadat zij met de anen over de kasseien i Hel van het Noorden gejaagd. In de bergen ojiij echter hun ware ge- _ien. Slechts met door- roftrucs kon Patroci- ienez van etappezeges iden worden. De Schot Millar, winnaar in de nrit naar Luchon, hele dag aan het wiel enez en sloeg toe tij- - laatste kilometer voor n lvan de Peyresourde. [et&as Felix Levitan raak- dei gecharmeerd van de j^Aerikanen dat hij er in ide de altijd spectaculai- :n Bienrit in Noord-Frank- ns te leveren, wanneer in )Sn editie van zijn ronde iS jte Colombiaanse talent vai start zou verschijnen. Jggestie vond instem- le afspraak was snel ge- grootste talent voor- Plag de Europese wieler- ™in de Dauphiné Libéré. bfico Rodriguez fietste de racjernard Hinault in het ruibergte uit het wiel alsof jdri beginneling was. Toen >miez in noodweer, met nlijerde knieën moest uit- uu nam Martin Ramirez de leidersrol over. Hij won de Dauphiné in een rechtstreeks duel met Hinault in de afslui tende individuele tijdrit. Luis Herrera is nog beter dan Ro driguez en Ramirez. Afgekeken 5 pr< •pbet Ploegleider Ruben Dario Go mez heeft in 1983 veel afgeke ken van de profs. Sinds janua ri, toen hij achttien renners verzamelde in het permanente trainingskamp in de Villa Var- ta, op 1500 meter hoogte, heeft Gomez zijn kennis overgedra gen. Naast het rijden van ver schillende etappekoersen, liet hij de renners trainingstochten maken van 250 tot 300 kilome ter om hen te wapenen tegen de grote afstanden. In de Tour staan ditmaal zelfs twee ritten boven de 300 kilometer op het programma. Gomez liet zijn rijders voortdurend naar hoog ten boven de 2000 meter klim men. De ploegleider kreeg een bud get van 3,5 miljoen gulden om de prestaties van vorig jaar te verbeteren. Corredor eindigde in Parijs als zestiende, Jimenez één plaats lager. „Dat willen wij verbeteren", stelde Gomez gisteren in Parijs. „Ons doel is twee renners bij de eerste tien in het eindklassement, de eer ste plaats in het bergklasse ment en één of twee ritover- winningen". Luis Herrera is de eerst aange wezene om daarvoor te zor gen. Voor hem werd niets aan" het toeval overgelaten. Hij verbleef twee weken in Guzet- -Neige, waar op 9 juli de eerste bergetappe zal eindigen. Op weg naar vertrekpunt Parijs namen Herrera en de zijnen de klim naar l'Alpe d'Huez uitgebreid in ogenschouw. Fenomeen Luis Herrera wordt in Colom bia voor een fenomeen versle ten. Hij won drie jaar achter elkaar de loodzware Classico RCN en al twee keer de nog belangrijker en zwaardere ronde van Colombia. Herrera is naast klimmer ook tijdrijder. Vrijwel het hele jaar rond wordt alles voor hem betaald. Zijn eten en drinken, onder dak, materiaal, begeleiding; het is allemaal voor rekening van de sponsor. Daar bovenop heeft hij een jaarsalaris van 120.000 gulden. In Colombia kan hij als een koning leven. „El Jardinierito" doet dat niet. Hij stelt zich zeer bescheiden op. Een grote mond is de 23-ja- rige zoon van een koffieplan ter vreemd. Zijn geheim zou in zijn lichaamsbouw zitten. Met 1,68 meter is hij relatief klein, maar hij heeft lange benen en hij behoeft slechts 56 kilogram naar boven te slepen. Cyrille Guimard, ploegleider van Tour-winnaar Laurent Fignon en wereldkampioen Greg Le- mond, raakte vorig jaar ver rukt van Herrera. Hij wilde hem direct contracteren en in de Tour laten debuteren. „Het grootste talent dat ik ooit heb gezien", liet Guimard weten. Luis Herrera kan het de ko mende maand bewijzen. Vol gens de vijftig vertegenwoor digers van persmedia uit Co lombia, die zijn prestaties over de oceaan zullen schreeuwen, zal hij het beslist doen. Alleen Alfonso Flores, in 1980 win naar van de Ronde van de Toekomst, liet enkele pessi mistische geluiden horen. „Herrera is een grote, dat ze ker, maar hij kan moeilijk van huis. Hij houdt van Colombia en van zijn familie. Het is mo gelijk dat hij doet wat Colom bia van hem verwacht, het is niet onmogelijk dat een maand Frankrijk hem zwaar valt". LONDEN Ooit werden meisjes als Tracy Austin en Andrea Jaeger ten voorbeeld gesteld aan am bitieuze leeftijdgenoten die er van droomden door middel van een tenniscar rière veel roem, maar vooral veel geld te verga ren. Op een leeftijd, waarop ande ren nog slechts hun school agenda's volkliederden met plaatjes van popsterren en een avondje disco als het hoogte punt van de week beschouw den. incasseerden Austin en Jaeger tenslotte al respectabele bedragen en bewogen zich in de wereld der volwassenen alsof ze nooit iets anders had den gedaan. Dat zij dit proces dank zij hun Amerikaanse achtergrond, ge richt op een zo groot mogelijke zelfstandigheid op een zo jong mogelijke leeftijd, geestelijk opmerkelijk soepel konden doormaken, zij hierbij even terloops aangestipt. Lichame lijk verging het het duo aan zienlijk minder voorspoedig. Nadat ze zich al vanaf zeer jeugdige leeftijd intensief in de competitie hadden begeven, begonnen die inspanningen gaandeweg hun tol te eisen. Eerst haakte Austin (winnares van Flushing Meadow in 1979 en 1981) met een ernstige rug blessure af en vervolgens ging Jaeger (Wimbledon-finaliste van vorig jaar) dezelfde weg. Het tweetal staat nu op non- actief en het is de vraag of bei de tennisspeelsters ooit nog op het strijdtoneel terugkeren. Zie daar het trieste beeld van een tweetal kindvrouwtjes, dat door hun gretige omgeving al zo vroeg mogelijk op pad werd gestuurd en te hoge eisen stel de aan de nog lang niet vol groeide lichamen. Aanvanke lijk verliep dat bijzonder suc cesvol, de miljoenen stroom den binnen en er leek geen vuiltje aan de lucht. Maar in middels zal zowel Austin als Jaeger zich vertwijfeld realise ren, dat ze beter een paar jaar later aan de veeleisende com petitie hadden kunnen begin nen- Dan hadden ze nu waar- De 18-jarige Amerikaanse Kathy Horvath plaatst een aantal vraagtekens achter het fenomeen „kindvrouwtjes op de tennis baan". (Van onze verslaggever) LONDEN Een polsblessure heeft het Mats Wilander onmoge lijk gemaakt zijn kansen op Wimbledon optimaal te verdedigen. De als vierde geplaatste Zweed, die vorige week tijdens een trai ningspartijtje ten val kwam en zijn pols verstuikte, werd giste ren in de tweede ronde uitgeschakeld door de Australiër Pat Cash. Wilander slaagde er nog wel in de eerste set op zijn naam te brengen, maar gaandeweg was hij niet meer in staat de pres sie van Cash voldoende te beantwoorden. Bij de dames zorgde de bijna 39-jarige Britse Virginia Wade voor een opvallende prestatie door de als vijfde geplaatste kleurlinge Zina Garrison te verslaan. schijlijk nog volop in de run ning kunnen zijn. Vraagtekens Ondertussen is er in de dames- ge nederlaag van het hele jaar toe te brengen: „Ik geloof dat een juniorspeler juist gewoon alle leeftijdsgroepen moet doorlopen om zich daar te be- tenniswereld een discussie op wijzen. Maar ik denk ook dat gang gekomen, die zich bezig de ouders hun kinderen beter houdt met de vraag hoe jong een speelster moet zijn voor ze aan het grote gebeuren kan om hun kinderen al zo vroeg gaan deelnemen. Kathy Hor- op pad te sturen. Het probleem vath bijvoorbeeld, een 18-jari- is. dat kinderen van zo'n jaar ge Amerikaanse, zet een aan- of 16 zelf niet weten wat goed /raagtekens achter het fe nomeen „kindvrouwtjes op de tennisbaan". Horvath, die vorig jaar enige faam vergaarde door Martina voor ze is. Die denken er al leen maar aan de beste te wor den. Gelukkig hebben mijn ouders me altijd geod begeleid. Dank zij hun oordeel is het mij ADVERTENTIE vrijwielen in eigen land Een stukje, wat dagen of een weekje op de fiets. Daarover gaat „Vrijwielen in eigen land". Een informatief fietsersboekje voor vrije tijd en va kantie. Gratis bij de fietsen vakman, de ANWB, de VW-i's, de reis- en inlichtingenbureaus van de NS en stichting: fiets! (tel. 020-42 55 50). Navratilova in Parijs haar eni- zeer goed gegaan' Dat laatste gold echter niet voor Kathy Horvath's optre den op Wimbledon, want ze werd gisteren in de tweede ronde uitgeschakeld door Bet- tina Bunge. Onder meer door dat ze werd gehinderd door een hamstring-blessure en op spelende maagspieren. „Maar daar heb ik niet bewust veel last van gehad", verklaarde Kathy Horvath, die op Wim bledon als eerste geplaatste speelster (achtste) het veld moest ruimen. En typerend voor de situatie in het dames tennis door een tegenstandster, die juist de gevolgen van een lange absentie vanwege een blessure heeft overwonnen. Malaise Bunge, een ooit in de Peruvi aanse oerwouden door de Westduitse bond ontdekte speelster, heeft tot januari jongstleden een half jaar op non-actief gestaan. Algehele fysieke malaise noopte haar tot deze lange rustperiode, waarin ze uiteindelijk uit de 5 Honderdzeventig uit vijftien landen ruil vanmiddag in de 71e w» France. Met dit aantal Omters wordt het record mn32 geëvenaard. Frank- atei als altijd, het sterkst >r (pwoordigd met 56 ren- jg Denemarken en Polen inti ieder slechts één man ^Q^erdeling per nationali- 0_Jls volgt: Frankrijk 56, aa^26, Spanje 15, Neder- ontl Colombia 15, Zwitser- I», Italië 9, Portugal 7, Hrittannië 4, Australië 2, luitsland 2, Verenigde er 6, Ierland 2, Denemar- onpolen 1. beg 'delnemers met hun rug- lag rs zijn: <O0" ploegleider Cyrille Gui- :per 1. Laurent Fignon (Fra); P 'it Barteau (Fra); 3. Lucien enjiux); 4. Dominique Gaigne 3odPascal Jules (Fra); 6. Mare OU([ra'; 7- Yvon Madiot (Fra); 8. inry Mentheour (Fra); 9. ïurioisson (Fra); 10. Greg Le- nnett). zev er ft ploegleider José Mlgtiel 11. Angel Arroyo (Spa); 12. Enrique Aja (Spa); 13. Pedro Delgado (Spa); 14. Julian Gorospe (Spa); 15. Anasta- sio Greciano (Spa); 16. Carlos Her nandez (Spa); 17. Jesus Hernandez Ubeda (Spa); 18. José Laguia (Spa); 19. Celestino Prieto (Spa); 20. Jaime Vilamajo (Spa). Panasonic, ploegleider Peter Post 21. Phil Anderson (Aus); 22. Ludo de Keulenaer (Bel); 23. Theo de Rooy (Ned); 24. Henk Lubberding (Ned); 25. Guy Nulens (Bel); 26. Bert Ooster bosch (Ned); 27. Eddy Planckaert (Bel); 28. Gerard Veldscholten (Ned); 29. Eric Vanderaerden (Bel); 30. Pe ter Winnen (Ned). La Redoute, ploegleider Bernard Thévenet 31. Stephen Roche (Ier); 32. Robert Alban (Fra); 33. Alain Bondue (Fra); 34. Etienne de Wilde (Bel); 35. Chris tian Levavasseur (Fra); 36. Paul Sherwen (Gbr); 37. Jerome Simon (Fra); 38. Régis Simon (Fra); 39. Je- an-Luc Vandenbroucke (Bel); 40. Ferdi Van den Haute (Bel). Systeme U, ploegleider Mareel Bolshardy. 41! 'Jean-René Bernaudeau (Fra); 42. Patrick Bonnet (Fra); 43. André Chappuis (Fra); 44 Mare Durant (Fra); 45. Yvan Frébert (Fra); 46. Graham Jones (Gbr); 47. Martin Ra mirez (Col); 48. Jean-Francois Rodri guez (Fra); 49. Christian Seznec (Fra); 50. Claude Vincendeau (Fra). Skil, ploegleider Jean de Gribal- dy. 51. Sean Kelly (Ier); 52. Jean-Claude Bagot (Fra); 53. Jonathan Boyer (Vst); 54. Eric Caritoux (Fra); 55. Pa trick Clerc (Fra); 56. Guy Gallopin (Fra); 57. Jean-Marie Grézet (Zwi); 58. Gilles Mas (Fra); 59 Patrick Moerlen (Zwi); 60. Frédéric Vichot (Fra). Peugeot, ploegleider Roland Ber- land. 61. Pascal Simon (Fra); 62. Jacques Bossis (Fra); 63. Bernard Bourreau (Fra); 64. Frédéric Brun (Fra); 65 Francis Castaing (Fra); 66. Domini que Garde (Fra); 67. Hubert Linard (Fra); 68. Robert Millar (Gbr); 69. Alan Peiper (Aus); 70. Sean Yates (Gbr). 71. Marco Chagas (Por); 72. Michel Charréard (Fra); 73. Eduardo Correia (Por); 74. Alain Dithurbide (Fra); 75. Benedito Fereira (Por); 76. Paulo Fe- reira (Por); 77. C&rlos Marta (Por); 78. Patrice Thévenard (Fra); 79. José Xa- vier (Por); 80. Manuel Zeverino (Por). TEKA, ploegleider Luis Ocana. 81. Pedro Munoz (Spa); 82. Bernando Alfonsel (Spa); 83. Antonio Coll (Spa); 84. Edgar Corredor (Col); 85. Noel de Jonckheere (Bel); 86. Rai- mund Dietzen (Wdl); 87. Federico Echave (Spa); 88. Patrocinio Jimenez (Col); 89. René Martens (Bel); 90. Mo desto Urruti Beazcoa (Spa). Splendor, ploegleider. Berten de Kimpe. 91. Claude Criquielion (Bel); 92. Hen drik de Vos (Bel); 93 Rudy Dhaenens (Bel); 94. Rudy Matthijs (Bel); 95. Francisco Rodriquez (Col); 96. Rudy Rogiers (Bel); 97 Flip Vandenbrande (Bel); 98. Gery Verlinden (Bel), 99 Patrick Versluijs (Bel); 100. Pablo Vilches (Col). COOP, ploegleider. Jean-Pierre Danguillaume. 101. Kim Andersen (Den); 102. Pierro Barzo (Fra); 103. Serge Beucherie (Fra); 104. Régis Clere (Fra); 105. Jean-Francois Chaurin (Fra); 106. Je- an-Luc Garnier (Fra); 107. Jean- Louis Gauthier (Fra); 108. Michel Laurent (Fra); 109. Pierre le Bigaut (Fra); 110. Claude Moreau (Fra). Cilo, ploegleider Auguste Girard. 111. Beat Breu (Zwi); 112. Thierry Bolle (Zwi); 113. Serge Demierre (Zwi); 114. Antonio Ferretti (Zwi); 115. Bernard Gavillet (Zwi); 116. Gil bert Glaus (Zwi); 117. Erich Machler (Zwi); 118. Marcel Russenberger (Zwi); 119. Julius Thalmann (Zwi); 120. Urs Zimmermann (Zwi). Kwantum, ploegleider Walter Go- defroot 121. Joop Zoetemelk (Ned); 122. Jac ques Hanegraaf (Ned); 123. Hennie Kuiper (Ned); 124. Henri Manders (Ned); 125. Ludo Peelers (Bel). 126. Jan Raas (Ned); 127. Adri van der Poel (Ned); 128. Adri van Houwelin- gen (Ned); 129. Leo van Vliet (Ned); 130. Ad Wijnands (Ned). La Vie Claire, ploegleider Philip pe C repel. 131 Bernard Hinault (Fra); 132. Do minique Arnaud (Fra); 133 Charly Berard (Fra); 134. Christian Jourdan (Fra); 135. Maurice le Guilloux (Fra); 136. Philippe Leleu (Fra); 137. Jean- -Francois Rault (Fra); 138. Niki Rüt- timann (Zwi); 139. Bernard Vallet (Fra); 140. Alain Vigneron (Fra). Colombia, ploegleider Ruben Da rio Gomez. 141. Luis Herrera (Col); 142. Rafael Acevedo (Col); 143. Antonio Aquede- lo (Col); 144. Samuel Cabrera (Col); 145 Manuel Cardenas (Col); 146. Is rael Corredor (Col); 147 Alfonso Flo res (Col); 148. Herman Loayza (Col); 149. Alfonso Lopez (Col); 150. Abelar- do Rios (Col). Europ Decor, ploegleider Ronald de Witte. 151. Fons de Wolf (Bel); 152 Mare Dienckx (Bel); 153. Luc Govaerts (Bel); 154. Paul Haghedooren (Bel); 155. Frank Hoste (Bel); 156. Gerrie Knetemann (Ned); 157. Harald Maier berg (Bel) Carrera, ploegleider. Davlde Bol- fava. 161. Giovanni Battaglin (Ita); 162. Si- mone Fraccaro (Ita); 163. Czeslaw Lang (Pol); 164. Bruno Leali (Ita); 165 Luciano Loro (Ita); 166. Valeno Lualdi (Ita); 167 Giancarlo Perini (Ita); 168. Glaudo Santoni (Ita); 169 Carlo Tonon (Ita); 170. Roberto Vi- centini (Ita). problemen raakte na een oor- operatie. „Ik ben nu zes maan den uit de competitie geble ven, omdat mijn gezondheid belangrijker is dan welke ten- nisparij dan ook", verwoordde de van drie paspoorten voor ziene Bunge een zeer verstan dige aanpak. Waardoor ze wel iswaar sportief een stevige achterstand opliep, maar mede dank zij haar zege van gisteren weer aan een flinke opmars werkt. Een ontwikkeling, die waar schijnlijk is uitgesloten voor Austin en Jaeger, die hun rug problemen minder soepel ver werkten dan bijvoorbeeld een Pam Shriver, die na haar zeer vroege verschijning op het in ternationale podium ook regel matig met die kwaal werd ge confronteerd. En mede daar door nooit veel verder is geko men dan de belofte, die ze ooit vormde. Het dient nog even afgewacht hoe bijvoorbeeld de 15-jarige Westduitse Steffi Graf zich zal ontwikkelen. Graf bereikte gisteren de der de ronde op Wimbledon door een zege op de Britse Sue Bar ker. Zo ver reikte Chris Lewis niet. De Nieuwzeelander, die vorig jaar een droomtoernooi af rondde met een plaats in de fi nale en daarmee een enorme sprong op de wereldranglijst maakte, moest zijn meerdere erkennen in de Indiër Ramesh Krishnan. Deze wat corpulen te zoon van de uit de jaren zes tig vermaarde Ramanathan Krishnan, die in zijn tijd de „hardhitters" uit de Australi sche en Amerikaanse school partij gaf met een fluweel zachte techniek, profiteerde van een volslagen off-day van Lewis. Die na zijn nederlaag in drie sets terug is in de reali teit en zijn klassering van 22e op de wereldranglijst moet verruilen voor een aanzienlijk bescheidener positie van tegen de 100. FRANK WERKMAN Uitslagen Herenenkelspel, tweede ronde: Becker (Wdl)-Odizor (Nig) 6-3. 6-4, 4- 2 opgegeven; Moor (Vst)-Flach (Vst) 6-4, 7-5, 6-2; Acuna (Chi)-Miller (Aus) 3-6, 6-3, 6-2, 6-4; Curren (Zaf)-Ben Testerman (Vst) 7-6, 6-1, 4-6, 6-2; Sa- dri (Vst)-Leach (Vst) 7-6. 3-6. 6-2. 6-4; McEnroe (Vst)-Harmon (Vst) 6-1, 6-3, 7-5; Scanion (Vst)-Perkiss (Isr) 6-2, 6- 3. 6-4; Forget (Fra)-Michibata (Can) 7-6, 6-3, 6-3; Masur (Aus)-Hlasek (Zwi) 6-4. 6-2, 7-5; Krishnan (Ind)-C. Lewis (Nwz) 6-3, 6-3, 6-3; Gomez (Ecu)-Shaw (Gbr) 7-6, 7-6, 6-2, Cash (Aus)-Wilander (Zwe) 6-7, 6-4, 6-2, 6- 4; Gerulaitis (Vst)-Taroczy (Hon) 6-3, 7-5. 4-6, 6-4; Motta (Bra)-Fitxgerald (Aus) 7-6, 4-6, 6-4, 6-1; Gilbert (Vst)- Edwards (Zaf) 6-3, 7-6, 3-6, 4-6, 8-6. Damesenkelspel, tweede ronde: Bunge (Wdl)-Horvath (Vst) 6-0, 6-4; Kohde (WdR-Simmonds (Ita) 6-1, 6-2; Graf (Wdl)-Barker (Gbr) 7-6, 6-3; Durie (Gbr)-Burgin (Vst) 6-1, 6-3; Su- kova (Tsj)-Cecchini (Ita) 6-3, 6-0; Steinmetz (Vst)-Mochizuki (Vst) 7-6, 6-3; Temesvari (Hon)-Monteiro (Bra) 6-4, 6-1; Karlsson (Zwe)-Jolissaint (Zwi) 2-6, 6-3, 6-4; Leo (Aus)-Amiach (Fra) 4-1 opgegeven, Casale (Vst)- Vasquez (Per) 6-2. 6-0; Tanvier (Fra)- Teeguarden (Vst) 6-1, 6-4; Croft (Gbr)-Torres (Vst) 6-3, 2-6, 7-5; Wade (Gbr)-Garrison (Vst) 3-6, 6-4, 7-5. Doe elke dag mee! In onze traditionele Tourprijsvraag zijn weer fraaie prijzen te winnen. Aan het einde van de rit drie luxe uit gevoerde race- en sportfietsen, een twin tigtal reizen naar Parijs op zaterdag 21 en zon dag 22 juli naar de fi nish op de Champs Elysées en dagelijks als stimulans voor de beste deelnemers drie royaal uitgevoerde badhanddoeken met het embleem van onze krant. VRAAG6 Welke Nederlandse radioverslaggever maakte het Tourge- beuren in de jaren vijftig populair Uw antwoord moet uiterlijk dinsdag 3 juli in ons bezit zijn. Bij een juist antwoord heeft u twee punten verdiend voor het algemeen klassement. Antwoord: Naam: Adres: Postcode/Woonplaats: REGLEMENT TOURPflUSVRAAG 1 Oe inzendingen dienen per briefkaart te worden Ingezonden (frankering 50 cent). Zei in de linkerbovenhoek TOURPRIJSVRAAG. 2 Per persoon is slechts èén inzending toegestaan. 3. Alle inzendingen moeten uiterlijk op de datum, die vermeld slaat bi| de vraag. In ons bezit zijn. Te laat binnengekomen antwoorden worden terzijde gelegd en zijn uiteraard ongeldig 4. Lel op de goede tenaamstelling OW la belangrijk omdat dezelfde naam In hel priisvraagklassement terug le vinden is 5. In een aantal gevallen is er een extra prijs te verdienen In de vorm van een twee daagse trip naar de finHh in Pariis voor twee personen op 21 en 22 |uU. 6. Een ieder, die een juist antwoord geeft, krijgt daarvoor het aantal punten dat bt| de vTaag staat vermeld bijgeschreven op het pril» vraag klassement dat de uitein delijke winnaar aanwi|sl De winnaar van da dagpois wordt vastgesteld door be oordeling van da slagzin die u dient mee te zenden, waarin hel woord TOUR In Adresseren aan: Leidse Courant Postbus 11, 2300 AA Lel den. Men mag de oplossingen ook in de bus doen: Apothe- kersdijk 34. Leiden.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13