illiam Rous helpt Sky ïannel aan een Hollandse tint ftzidóeSouomtt UTSEN MEEST POPULAIR V-KIJKERS Tour de France en Wimbledon op radio en tv „Bedrijfsleven moet Viditel trekken" Radio Nederland Duitsland België Engeland IQ/TELEVISIE DONDERDAG 28 JUNI 1984 PAGINA 15 >UM Hardrijden op de schaats is onder televisie-kijkers populaire sporttak, direct gvolgd door skischansspringen -skiën. Tot de minst populaire sporttakken op televisie be- Iminton, biljarten en zaalhandbal. uit een onderzoek van de NOS in een steekproef van 700 representatief voor de Nederlandse bevolking van 15 lider. iag of men een bepaalde tak van sport graag op televisie [Dordde bij schaatsen 70 pet van de ondervraagden beves- )Oor skischansspringen waren die percentages 69 pet en ïe-skiën (slalom/afdaling) 68 pet. Goed in de belangstel- verder atletiek (63 pet keek er graag naar), tennis (61 oal (58 pet), kunstrijden op de schaats (57 pet), ijshockey n wielrennen (56 pet). hpulair is zaalhandbal, waar 26 pet van de ondervraagden |r kijkt. Bij biljarten zei zelfs 66 pet niet graag naar deze televisie te kijken. Naar badminton kijkt graag 28 pet. Kunstenaars voor derde net voor cultuur AMSTERDAM De Amster damse kunstenaars zijn voor een derde, cultureel-educatief televi sienet bij een verhoging van de omroepbijdrage van 10 gulden per jaar. Dit net, Ned. Ill, zal 3 1/2 uur per dag kunnen uitzen den. Zij zonden hierover een ad vies aan de minister van WVC. Ned. Ill kan volgens het pleidooi van de federatie optimaal ge bruik maken van bestaande mu ziek- en theaterprodukties en deze geschikt maken voor uitzen ding via de tv. Ook moet worden samengewerkt met de filmsector. HILVERSUM NOS-radio en -televisie zullen de komen de weken dagelijks uitgebreid aandacht besteden aan de Tour de France, en de tenniskampioenschappen op Wim bledon. Van 29 juni tot en met 22 juli zal „Radio Tour de France" elke middag op Hilversum 1 van 14.00 tot 17.00 uur te be luisteren zijn. Verslaggevers in Frankrijk zijn Harrie Jan sen, Hennie Rückert, Evert ten Napel (Studio Sport) en Pieter Storms (Nieuwe Revu). Studiopresentatoren van „Radio Tour de France" zijn Fred Racké, Klaas Samploni- us en Koos Postema. Op zondagen en enkele andere dagen duurt de uitzending tot 18.00 uur. Dat laatste uur zal Poste ma presenteren. Ook op televisie komt de Tour de France dagelijks aan bod in samenvattingen op wisselende uren in het tweede deel van de middag. Voor de Wimbledonversla- gen komen daar bovendien de avonduren bij. Revanche Nederland- Duitsland op VARA-tv HILVERSUM VARA-tv heeft in haar dinsdagavond programma het directe verslag ingelast van de revanche Ne- derland-W.-Duitsland van de WK-voetbalfinale 1974. Ook de Duitse tv geeft hiervan een uitzending. Deze uitzending op Ned. I duurt van 20.00 tot 21.40 uur. De wedstrijd wordt gespeeld in het stadion van München, net als tien jaar geleden. In het Ned. Elftal zal Johan Cruyff meespelen, evenals Johan Neeskens. Ook het Duitse elf tal verschijnt in de originele opstelling. [RDAM hoofd van nst van de Sky 1, gisteren in Am- Fiona Daarom gebruik ik hier en (je daar Duits. Ik mag trouwens per aankondiging niet meer dan dertig seconden nemen. Veel kan ik er dus niet in bij de introductie kwijt. En Amanda drukt zich omroep in de zelfs niet in onze taal uit, als •n: „Nee we ze mÖn naam noemt. Nu eens helemaal verge- zg)us»e "Ruus" dan weer l de^k^ Het programma begon ermee, hd de voetbalfinale ^at Amanda, die Willem Ruis \t EK wordt ge- omschreef als een prettige per- IWe hadden beter soonlijkheid, interviewde over ere datum kunnen ziJn werk voor de Nederlandse tv. Hierbij vertelde Willem in één moeite door, dat hij ook nog de film „Het Beest" had gemaakt. r. entree gis- uus in de Nederland- mers met een showtje ■et Amsterdamse Hil- van wat Nederlandse u onder wie voorop Jtous, zoals die in En- i>noemd wordt. Samen -,te Sky-presentatrice Cuthbert poogde hij ylotte manier Britse, ,dse, Duitse, Belgische rdinavische kijkers te winnen, „Ze hadden mij eenmalige presenta- en daarbij bedon- ik geen woord Neder- ju spreken. Dat ver lij zeer, want ik heb 'woonplaats, Naarden, fonel nooit gezien en .kort had ik er geen Directeur Patrick Cox, op een jwat die zender eigen- persconferentie vooraf: „We mdeert te zijn. Pas la- beschouwen ons als een ver- de ik van de voor- maakszender. Nieuws en in- waaronder zij in Den formatie zijn we niet van plan Amsterdam tot de ka- te brengen. Daarvoor bestaan mg krijgen. Omdat zij in alle landen betere zenders bedrijf zijn, mogen en daarheen mogen de kijkers l de kabel met een overschakelen. We gaan er van uit, dat als we goed ver maak brengen, volgens onze gen. Daarom zijn we zo inge nomen met de toestemming om hier op de kabel te mogen. We hebben onze adverteerders nu een nog grotere markt te bieden. We weten, dat we niet de taal mogen gebruiken van het land waarheen we zenden. Dat maakt voor het soort uit zendingen als wij brengen niets uit. Wij specialiseren ons in shows en licht vermaak. Daarin speelt de taal slechts een ondergeschikte rol. Wij volgen de discussie in het Ne derlandse parlement nauwge zet en houden ons aan de daar gestelde eisen" Daarna kwamen De Dolly Dots, op de Nederlandse tv tot en met uitgekauwd, de danse ressen van Penny de Jager en nog wat Britse artiesten, Ima gination en Foreest. Daarmee was het programma op, dat een feestelijhk karakter dien de te dragen ter viering van het feit, dat Sky Channel op de Amsterdamse en Haagse kabel infiltreerde. Maar of ze gezien het voetbal gisteravond veel bekijks hebben gehad, staat te bezien. Filosofie grote reikwijdte in Europa. Sky beschouwt Holland als een belangrijk gebied, omdat via de twee kabelconcesies, het Haagse gebied en Amsterdam, zij in één klap er tussen een half en een heel miljoen kij kers bij kregen. De Sky-direc- teuren beschouwen zichzelf niet als brengers van program ma's met inhoud, maar als za kenmensen, die reclame ver kopen en dit moeten verpak ken in veelbekeken program ma's. Zij zijn voorlopig niet van plan eigen studio's op te richten voor de aanmaak van eigen werk. Dat vergt een investe ring, die op korte termijn niet op te brengen is. Wel leggen zij contacten met tv-produktie- maatschappijen, die met hun wensen rekening houden. Zij willen geen namen noemen, maar zij zijn in onderhande ling met filmbedrijven in Amerika. Om op de hoogte te blijven van kijkerswensen werken zij met adviseurs in de landen waar zij uitzenden. ma waarin zij zich tot en landgenoten rich- tegen Duits zal wel filosofie, we vanzelf voldoende izwaar zijn, dacht ik. adverteerders en kijkers krij- De programmatische mededi recteur Gary Davey voegde hier aan toe, dat hij begrip heeft voor de kritiek, die het programma van Sky Channel hier en daar ondervindt. De „Music Box", die oneindige herhaling van popvideoclips, heeft ook niet zijn voorkeur. Maar bij het van start gaan, diende Sky ijlings voor pro grammavulling te zorgen. Hij vervolgde: „Zodoende zijn we aan de leiband komen lo pen van popproduktiemaat- Angst schappijen. Wij zullen die con tacten en de met die maat- Die heeft hen ook op het idee schappijen gemaakte contrac- gebracht om Willem Ruis, zijn- ten echter niet verlengen, de een populaire persoonlijk- Onze voorkeur gaat uit naar heid, voor het eerste program- popshows met een duidelijk ei- ma met Hollandse inslag te gen gezicht en in een grotere charteren, afwisseling. We blijven daarbij Willem Ruis kreeg hiervoor wel mikken op de jongeren" gemakkelijk toestemming van Ook directeur Malcolm Tal- de VARA, waar hij voorlopig lantire maakte er geen geheim nog twee jaar onder contract van, dat Sky Channel zijn pro- staat. Hij denkt, dat deze roya- gramma uitsluitend gebruikt le houding van de VARA er voor het werven van averteer- anders zou hebben uitgezien ders met een ruim budget, die als het om een serie shows zou verbreding van hun markten zijn begonnen, in TROS-Aktua zoeken en daarvoor aangewe- liet dezer dagen tv-baas Cees zen zijn op een zender met een den Daas nog weten, dat zij Amanda Cuthbert en William Rous, zij kenden elkaar nog geen uur en meteen de grootste maatjes. een man als Ron Brandsteder nooit toestemming gegeven zouden hebben. Willem Ruis: „Ik begrijp die angst niet, maar ik heb er wel een verklaring voor. Er zijn nieuwe dingen op til, er kondi gen zich veranderingen aan. De neiging bestaat ook in Hil versum om zich voor de naaste toekomst af te sluiten. Dit leidt tot angst voor het onbekende". Willem zelf kent die angst niet. Hij sprong gelijk vlot om met Amanda, die hij pas giste ren in de loop van de dag voor het eerst ontmoette. Het klikte meteen. Willem kon het dan ook niet laten om op de van hem bekende wije haar tege moet te treden. Dit leidde niet direct tot een pakkerd, maar tot een handzoen. Zo benader je Britse dames. TON OLIEMULLER STAATSSECRETARIS SCHERPENHUIZEN: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Viditel valt of staat met de animo van onderne- nemd Nederland om zich op deze „tv-informatie-bank" te abon neren. „Het bedrijfsleven moet de trekker worden", zei staatsse cretaris Scherpenhuizen (Verkeer en Waterstaat) gisteren in de Kamer bij de behandeling van het regeringsstand over Viditel. Ondanks pessimistische verwachtingen van de Kamer over de toekomst van Viditel blijft Scherpenhuizen mikken op een posi tief resultaat in 1990. In dat jaar moet het huidige aantal abon- nee's (8000) zijn gestegen tot 60.000. Dan heeft de regering al 100 miljoen gulden, gespreid over zes tot tien jaar, gestoken in de geldverslindende ontwikkeling van dit nieuwe medium. De Kamer wijst Viditel niet af. Maar in de beschouwingen van de Kamerleden Van der Doef (PvdA) en De Beer (VVD) klonk bezorgdheid door over het rendabel maken van de zaak. De Beer stelde vast dat de prognoses van de PTT al enkele ma len zijn bijgesteld van 100.000 in 1985 tot 60.000 in 1990. „In de verste verte zijn de streefcijfers niet gehaald", aldus hield De Beer de bewindsman voor. Van der Doef kan er nog niet in geloven dat de huidige progno se van PTT (60.000m Viditel-abonnees in 1990) klopt. Hij ziet géén enkele aanwijzing voor meer vraag naar Viditel en ver weet Scherpenhuizen dat er ook maar weinig informatie aan het publiek wordt verstrekt. Ook constateerde Van der Doef dat Vi ditel niet actueel zou zijn of althans te lang oud nieuws (onder meer over de VVD-Partijraad) bewaart. CDA positief Het oordeel van het CDA-Kamerlid Eversdijk was positief. Zijn fractie gaat er mee akkoord dat PTT een „videotexinfrastruc- tuur als onderdeel van het openbare telecommunicatienet" ver zorgt. Ondanks de tegenvallende resultaten meent het CDA dat Viditel definitief moet worden voortgezet en Eversdsijk ver wacht op den duur toch goede resultaten. Zijn pleidooi voor het abonneren op Viditel door overheidsinstellingen, zoals bijvoor beeld het ministerie van Landbouw vond in principe gehoor bij Scherpenhuizen. De staatssecretaris constateerde dat het Cen traal Bureau Tuinbouwveilingen al gebruik maakt van Viditel. Scherpenhuizen relativeerde de tegenvallende resultaten door er op te wijzen dat Viditel maar liefst 170.000 pagina's verstrekt en dat er 5,6 miljoen handelingen door abonnees per maand worden verricht om de Viditelinformatie te verkrijgen. Het za kelijk gebruik'(75 procent) overheerst. Zowel de Kamer als de bewindsman hopen dat het publiek Viditel zal ontdekken, zodra het bedrijfsleven het nieuwe medium massaler hanteert. PTT tracht Vidiel gebruiksvriendelijker te maken, zodat de abonnees met eenvoudige handelingen de benodigde apparatuur, die nu ook al voor redelijk betaalbare prijs verkrijgbaar is, kan bedienen. PTT heeft volgens Scherpenhuizen een goede infra structuur (moderne apparatuur en huisvesting) voor Viditel ont wikkeld en gaat er mee uiteraard de markt op. PTT wil best samenwerken met andere maatschappijen om Vi ditel te laten bloeien, maar noch de Kamer noch de regering voelen er voor om de PTT eerste de onrendabele kastanjes uit het vuur te laten halen, waarna anderen de vruchten van de inspanningen plukken. Het zou dan in ieder geval een joint-ven ture op 50-50-basis moeten worden. OLON TEGEN ZELFSTANDIGE OMROEP VAN OVERHEID NIJMEGEN De Organisatie van Lokale Omroepen in Neder land (OLON) is ontstemd over het feit, dat minister Brinkman van WVC de beide kamers der Staten Generaal, Provinciale Staten en gemeenteraden toestemming wil geven om hun verga deringen via de radio en televisie uit te zenden. Dit blijkt uit de door de minister ontworpen kabelregeling. De OLON vindt het maken van programma's een taak van daar voor bestaande omroepen en betreurt de haast die de minister met deze regeling maakt. Holborn ken zware storm voor fan West-Afrika is het hip „Charming Molly" titer Sharingham als iin aanvaring met de fe" gekomen. Van de ggsleden hebben al- ris, Vronsky en Trum- in met Jack Holborn pseudo-kapitein het 'eten te bereiken. Uit van de Espera nee bovendien nog de Iden. Zo vindt Trum- 'el begeerde diamant, Lady. Wanneer alles ■^en, gaan ze op weg 7 Afrikaanse oerwoud, een zware tocht vol ten wacht. Bij een p komen inboorlingen "terop. Rechter Sha- wordt overmeesterd slavenhandelaren ge- genomenJack, die bf de echte kapitein te e? hebben, tracht zijn redden. jNederland 1. Haalt de 'tan? Jane is in de laatste wraak van de ven- volkomen onschuldi- n heeft getroffen. Hij plan de moorde- verantwoording te De sympathieke poli- ïandant waarschuwt er het recht niet in ei- Al te nemen. Deson- !]kt Alan de bergen in. Nederland 1. hrlaten oord 5t brengt een docu- over een van de heet- van de Verenigde in zelfs de heetste ter wereld, de Sono- in de staat Arizona, veger bestond dit ge- grasland en bossen, steeds droger en oI jdigerwijs is in dit na- ~)d daarna een aange- öna en flora ontstaan, als dieren ont- n ieder op eigen wijze °Te systemen om het druppeltje vocht op te jf om zelf water te ma ftnmige bomen hebben ge wortels, dat ze het jer kunnen bereiken, Jaar geleden is geval- r Nederland 2. De Engelse zangeres Kim Wilde (op de foto met haar vader Mar ty) zingt in „Het Toppop-hitarchief" haar eerste single „Kids in America". Vrijdagmiddag Ned. I om 16.50 uur. NEDERLAND 1 VARA 16.00 Bejaardenzang-en kunstconcours. Voor de 15e keer dit jaar, uitgebreid met de foto-en schilderwed strijd „Wanneer ik uit mijn venster kijk...". 16.50 Ontvoering (8), avontu- renserie. Alan heeft David gered voor de Roodjassen, de Engelse soldaten. Nu moet hij in Edinburgh eerst zijn erfenis veilig stellen. AVRO 18.55 Jack Holborn (4), Duitse tv-serie. Na de schipbreuk op de kust van Afrika be gint men aan een gevaarlij ke mars vol ontberingen door het oerwoud en wordt rechter Sharingham door slavenhandelaars gevangen genomen. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Alleen als ik lach, En gelse komische serie. Figgis is geïnteresseerd in psychi atrie. 22.55 Dallas. Sue Ellen is bang dat Peter een wanhoops daad zal begaan en gaat naar zijn apartement om hem op te zoeken. 21.40 Televizier Magazine. 22.20 Wie betaalt de veerman (8), Engelse serie. Alan wordt getroffen doqr de zin loze haat van de vendetta: onschuldige mensen vinden de dood. NOS 23.15 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 De Smurfen, tekenfilm serie. Afl,.: Wie verspilt, ver- smurft. 19.37 Een verlaten oord, film reportage over de Sonara Woestijn in de Amerikaanse staat Arizona. 20.32 Nero Wolfe, detectivese rie naar verhalen van Rex Stout. Afl.: De dode dubbel ganger. Een droeve nood zaak dwingt Nero Wolfe (William Conrad) de deur uit te gaan. Archie (Lee Hors- ley) wordt van moord be schuldigd op de man die voor hem doorging. 21.28 Nicholas Nickleby (4), tv-serie naar de roman van Charles Dickens. Door het ingrijpen van oom Ralph ziet Nicholas zich genood zaakt Londen te verlaten. Samen met Smike gaat hij op weg naar Portsmouth. Daar hopen ze een schip te vinden, waarop ze zich kun nen aanmonsteren. Onder weg ontmoeten ze een ze kere Vincent Crummless, directeur van een rondrei zend toneelgezelschap. Deze kennismaking wordt het begin van een onver wachte carrière. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Uta. 19.00 Hart aber herzlich. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Nacht der langen Messer, documentaire van sir Hugh Greene. Onder de codenaam „Kolibri" wer den in het voorjaar van 1934 geheime voorbereidingen getroffen voor een moordactie, waarbij Hitier zich van verscheidene medewerkers wilde ont doen. Tegelijkertijd moesten de lei dinggevende figuren van de conser vatieve oppositie uitgeschakeld wor den. In de nacht van 30 juni 1934 zwermden in het gehele rijk moord commando's uit. In de volksmond werd deze actie „De nacht van de lange messen" genoemd. 21.15 Scheibenwischer, cabaret. 22.00 Chanson Speciale Yves Duteil, film over deze chansonnier. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Wege in der Nacht, tv-film van Krzysztof Zanussi. In de herfst van het jaar 1943 wacht in het bezette ge bied van Polen een Duitse divisie op nieuwe rantsoenen en uitrustingen. Hun commandant, Hans Albert, in het burgerleven docent aan de universi teit, en zijn jongere neef Friedrich, die literatuur studeert, verdrijven hun tijd met jagen en filosofische gesprekken. Friedrich interesseert zich ook voor de dochter van de Poolse boer waar ze zijn ondergebracht, Elzbieta, en vergeet daardoor zijn verloofde in Duitsland. 00.40 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.10 Hallo - Hotel Sacher... Portier. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli Dalli, spelprogramma door Hans Rosenthal. 21.00 Es geht ums Leben. Artikel 218: Wo bleiben die Manner? Afleve ring uit de serie „Kontakte", magazi ne voor levensvragen. Het recht over leven of dood van een ongeboren kind te beslissen wordt door politici geformuleerd, door kerkprimaten be streden. door artsen voltrokken en vooral door geemancipeerde vrouwen opgeeist. In deze uitzending komt de discussie aan de orde of vaders in geval van abortus ook niet verant woordelijk gesteld moeten worden. 21.45 Heute-journal. 22.05 5 nach 10: Diese Deutschen... Discussieprogramma. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Die Sending mit der Maua. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Schlager von Chicago. (The Square Jungle), Amerikaanse speelfilm uit 1956. Regie: Jerry Hop per. Het is een slechte dag voor Ed die Ouaid. Zijn vader wordt wegens dronkenschap opgepakt en zijn vrien din verzet zich niet. wanneer haar va der haar daarom verbiedt, nog verder met Eddie om te gaan. Ook kan hij zijn vaders boete niet betalen. Eddie hoopt nu door middel van de boks- sport geld en maatschappelijke er kenning te verdienen. 21.35 Filmtip. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Nachtstudio Unterwegs. 23.15 Nachtstudio Spatausgabe. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 De Bubblies, poppenserie. 18.05 Mijn vader Alfons, Oostduitse jeugdfilm van Kans Kratzert. Met: Jurgen Huth en Jon King Lanschus. 19.15 Juke Box. 19.12 Tijdrover. Kwizien. Vandaag: Barbacue. 19.33 Programma van de Liberalen. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Isaura (3), Braziliaanse serie van Gilberto Braga. Met: Lucelia San tos. Beatriz Lira, Robert Pirillo e.a. 20.45 Panorama, actualiteiten. 21 35 Dallas, Amerikaanse serie. 22.25 Journaal en Coda: „Marcia" van Nino Rota. RTBF 1 16.35 Vacatures ONEM. 16.50 Lollipop, jeugdprogramma. 18.00 Refrains du monde (13), serie over volksmuziek. Afl.: Op z'n Bel gisch. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Le Tambour (Die Blechtrom- mel), Duitse speelfilm uit 1979 naar de roman van Günter Grass. Met: Da vid Bennent, Mario Adorf en Angela Winkler. Regie: Volker Schlöndorf. 22.15 Korte Belgische films. 22.40 Carrousel aux images. 23.10 Journaal. 23.25 La pensee socialiste. TV 5 19.00 Discopucè. Kinderprogramma. Oude Franse chansons. 19.05 Sido et Rèmi. Kinderprogram ma. Sido en Rèmi ontdekken het werk van Janacek. 19.15 Thé dansant. Amusementspro gramma. Nostalgische muziek en chansons gepresenteerd door Jac ques Martin. 19.50 Le boulanger de Suresnes. Tv- film. Caroline de dochter van bakker Voittin weigert de banketbakkershulp die haar vader voor haar heeft be stemd en wordt verliefd op Richard die een broodfabriek leidt. De heer Voittin en Richasrd blijken concurren ten te zijn. 21.27 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Scène uit „Die Blechtrommel" met David Bennent als Oskar (I). RTBF 1 om 20.00 uur. Eddie Albert als Oliver en Eva Gabor als zijn vrouw Lisa in „Green Acres". Sky Channel om 19.30 uur. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.15 We are the champions, jeugd programma. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Droopy. Tekenfilm. 19.50 Top of the pops. Presentatie Steve Wright en Andy Peebles. 20.30 Hi-de-Hi, Engelse tv-serie. 21.00 Atletiek wedstrijden in Oslo. 21.30 Boyce goes west. 22.00 Journaal. 22.25 Solo. 22.55 Tennis Wimbledon. 23.55 Atletiek wedstrijden in Oslo. 00.20 Can you avoid cancer? Serie. Afl: Loading the dice. 00.45 Nieuwsoverzicht. 00.47 Vakantieweerbericht. BBC 2 16.00 Tennis Wimbledon. Aansl.: Cricket. 20.55 Nieuwsoverzicht. 21.00 Open Space. 21.30 Nature. 22.00 Sweet Bird of Youth, Ameri kaanse speelfilm uit 1962 van Richard Brookes. 23.40 Newsnight. 00.25 Cricket. 01.00 Tv-cursu8sen. ITV 18.15 Animals in action. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.35 Quincy. 21.30 Airline. Serie. 22.30 Tv-eye. Actualiteiten. 23.00 News at ten. 23.30 Norfolk Heritage. 00.00 Database. Computer-magazine. 00.30 The gangster chronicles. 01.30 From this day forward. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. 19.00 Cartoon time. Roger Ramjet. 19 05 Mr. Ed. 19.30 Green acres. All.: You can't plug in a 2 with a 6 19.55 Skyways, tv-serie. 20.50 Family. Afl.: A friend of the fa- 21.30 American Football. Wedstrijd uit de United States Football League. 23.00-01.00 Sky Channel Music Box. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Minibios. 16.50 Het Toppop-hitarchief. NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 17.00-17.45 Studio Sport. Proloog Tour de France; individuele tijdrit van Montreuil naar Noisy-le-Sec. 18.00 Studio Sport. Samenvatting proloog Tour de France. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 Dalli Dalli (herh.). 11.55 Umschau. 12.10 Scheibenwi scher (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.00 SchneeweiBer Schwan und blutroter Skalp, pop penspel. 15.30 Matt und Jenny (5). avonturen in Ahornland. 16.00 Tages schau. 16.10 Zirkusgeschichte, por tret dompteur. 16.30 Jagd auf die Katze, film. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.55 Program ma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Fe- rienprogramm für Kinder. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. BRT 1 17.00 Wielrennen: Tour de France. Reportage van de proloog Montreuil - Noisy-Le Sec (6km). 17.55 Journaal. RTBF 1 12.00 Teletekst. 16.10 Vacatures ONEM. 16.25 Lollipop. 17.00 Tour de France vanuit Noisy-Le Sec: indivi duele tijdrit. 17.45 Tekenfilms. (On der voorbehoud, afhankelijk van de Tour). BBC 1 BBC 2 15.30 Tennis Wimbledon. ITV HILVERSUM 1 18.06 Hier en nu-ma- gazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Onder wuivende palmen. 20.30 Verjaard, maar goed bewaard. 21.02 Op de vrije stadstoer. 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02-8.00 De ontbijt- show. HILVERSUM 2 18.00 Nws. KRO: 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzen ding van het PvdA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Joodse wandelingen. 19.30 Cultuurschok. 20.00 Nws. 20.03 Ra dio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overweging. 21.30 Teleac. KRO: 22.30 Nws. 22.40 God van mensen. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's soul-show. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 NOS: 20.00 Radio Fil- harm. Ork.. met solist. 21 45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 22.15 Nieuw Macedonië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver- i 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 Seaside Harty Blackpool. 11.30 Play school. 11.55 Cricket. 14.05 Jour naal. 14.20 Weerbericht. 14.22 Nieuwsoverzicht. 14.25 Heads en Tails. 14.40 Cricket. Aansl.: Tennis Wimbledon. 17.20 Play school. 17.45 Wacky races. 17.55 Newsround ex tra. 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Chorlton and the Wheelies. Serie over een draak. 13.10 Rainbow. 13.30 The English garden. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 Watusi. Film met George Montgomery. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Dangermouse. 17.25 The fan tastic adventures of Mr. Rossi. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow, (verv (7.00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Aansl.: Wilhel mus). 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Pas toor A.C. Raadschelders 12 03 Spe len maar. 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van ak sent. 14.03 Radio Tour de France. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Geluk wens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Aansl.: Wilhelmus. 7.02 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Het herinterview (10.30 Nws.). Overheids voorlichting: 10.45 De politie nu. VARA: 11.00 Prettige vakantie? NOS; 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land-en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. Teleac: 14.33 Werken met au- dio-apparatuur (8). VARA: 15 03 Tus sen potten en pannen over heimwee en verlangen (1). 15.30 Nws. 15.33 Bureau Jeugdzaken of De lotgevallen van Martine Land (2). hoorspelserie. 16.30 Nws. 16.33 Tussen potten en pannen over heimwee en verlangen. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Aansl.: Wilhelmus. EO: 7.04 Ronduit op 3. 8.03 Tijdstein. 9.03 De muzikale fruit mand. 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10.30 Popstation. VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 NOS: 7 00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Aansl.: Wilhelmus. 7.00 Nws. VOO: 7 04 Ochtendstemming (8 00 Nws 9.00 Veronica's meester werken (op compact-disc) 10.30 Muz. voor miljoenen. 12 00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Holland Fes tival journaal. 13.10 Veronica klass. VPRO 14.30 Muziek op vier. 16.00 Radiola Improvisatie Salon. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 7.30 Morgenmagazine. 16.30 Middagmagazine.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15