Alkemade verkiest samenwerking met Leiden boven IGOR S' f U' Sint Jansfanfare krijgt toch garantiesubsidie REGI0(J0UR)NAA Plan voor woningwetwoningen aan Weidedreef definitief van de baan KAMER TEGEN VERLAGING VERGOEDING RAADSLEDEN dagpuzzel TER AAR TEGEN REGIO GROOT-LEIDEN Kleding gestolen Toch geen rood asfalt in j Rijnsaterwoudi LEIDEN /REGÏCT SaidóaQowiant WOENSDAG 27 JUNI 1984 PAGllj] dienstuerlening apotheken De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 29 juni waargenomen door de apotheek Doe2a in Lei den en apotheek Van Breest in Leiderdorp. ongevallendienst zieken huizen leiden Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 1500 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. In de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u.. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- laan 1a. Zuid-West; do. 14.00- 15.00 u. Herensingel 3, Leiden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk werk. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. *12 Horizontaal: 1 hoogleraarschap; 8 gevaarte; 9 sportevenement (afk.); 11 soort café; 12 walkant; 13 dus (La tijn); 15 bezieldheid; 17 cellenbouwsel in een wespennest; 18 negende toon vanaf de grondtoon; 19 westerlengte (afk.); 20 per adres (afk.); 21 land in Azië; 23 bedehuis; 25 in het jaar (La tijn); 26 zangstuk; 27 sint (afk.); 28 waterblaasje; 30 eminentie (afk.); 31 bouwmateriaal; 33 in de war. Verticaal: 1 naderhand; 2 eerstko mende (afk.); 3 mechanisch mens; 4 bladgroente; 5 hoog bouwwerk; 6 rund; 7 slingerplant; 10 handlanger; 12 zangvogel; 14 uniformversiering; 16 lang en smal kleed; 21 werpkoord piet strik; 22 karig; 23 priestermutsje; 24 deel v.e. woonhuis; 29 kunstpro- dukt; 31 dieregeluid; 32 op dit ogen blik. OPLOSSING •nu ze :eq te :sje 62 :jeiue>i fZ l|0|B>( £Z .'jeqos 22 :os -sei 12 'jadoi gt :uoie6 n lepeuBii zi Uubmbji oi l :so 9 :uejot g :b|s p :»oqoj e i'tce Z h9JB| 1 :|bbo!M9A jnnisJ9AO ee luoteq ie 'mg 0£ ;iaq 83 'IS LZ :bub 92 :OUUB 52 :>pa>! ez :sobt 12 e d 03 "TM 61 ;0uou et :»bbj n •UB|e st '-06.19 et :e>l Zl it "11 6 !SO|0>| 8 l|90JSJ99| t. :|BB|UOZ!JOH Koudekerk wil tweede brug over de Rijn KOUDEKERK AAN DEN RIJN Gesteund door >het plaatselijke bedrijfsleven, gaat de gemeente Koudekerk de mogelijkheden onderzoeken voor een tweede brug over de Rijn. Gisteravond waren alle leden van de raadscommissie voor openbare werken en planologie het eens met het voor stel van het college van b en w hierover. De verbinding die het centrum van Koudekerk moet ontlas ten van vrachtverkeer, moet aansluiting krijgen op de toe komstige Rijksweg 11. Zowel Rijkswaterstaat als Provinciale Waterstaat staan niet afwijzend tegenover deze wens van Koudekerk. Zoals het er nu uitziet moeten de kosten voor de brugverbinding door het dorp zelf gedragen worden. „Een onmogelijke zaak voor een dorp met 4400 inwoners", vond de heer G. van Bostelen (CDA). Toch gaat het gemeentebe stuur binnenkort overleggen met de gemeente Alphen aan den Rijn over de brugverbinding. De brug zal namelijk op Alphens grondgebied geplaatst moeten worden. Nieuwveen wil jaarlijks 28 huizen bouwen NIEUWVEEN De gemeente wil jaarlijks 28 gesubsidieerde woningen bouwen: voor de periode 1985 tot en met 1989 elk jaar 7 woningwetwonin gen, 7 premiekoop A-woningen en 14 vrije sectorwoningen met een eenmali ge bijdrage (de zogenaamde premie C- woningen). Het college heeft de ge meenteraad voorgesteld voor deze aan tallen bij het rijk subsidie aan te vra gen. De raad neemt 3 juli een besluit over het voorstel. In het aantal van 23 is rekening gehouden met de 5 wonin gen die jaarlijks gereserveerd worden ten behoeve van Huize Ursula. Indie ning van plannen voor verbouw en verbetering van woningen acht het col lege momenteel niet nodig. Buit bijna 21.000 gulden Kluis gemeentehuis Alphen gekraakt ALPHEN AAN DEN RIJN De kluis van het ge meentehuis is in de nacht van maandag op dinsdag ge kraakt. De buit bedroeg zo'n 21.000 gulden. De inbre kers namen voor 9.000 gulden aan geld en voor bijna 12.000 gulden aan cheques mee. De inbraak werd gis termorgen ontdekt door een bode die de kamer inliep waar de kluis is opgesteld. De kluis was afgeschermd met dekens en gordijnen, waardoor hij van buitenaf niet meer zichtbaar was. De inbrekers hebben een zoge naamde slijptol gebruikt om het slot van de kluis te verwijderen. Ze verdwenen met het geld en de cheques en lieten een grote hoeveelheid gereedschap achter. Volgens een woordvoerder van de politie wordt het hoog tijd dat de gemeentehuis wordt beveiligd. „Vorig jaar werd ook ingebroken in het gemeentehuis en toen hebben we al aangedrongen op beveiliging, maar dat is nog steeds niet gebeurd. Het is zo'n gebouw met van die ramen die je binnen een minuut open hebt". ALKEMADE De ge meenteraad van Alkema de. heeft zich in meerder heid uitgesproken vóór aansluiting bij de agglo meratie Leiden in het ka der van gemeentelijke sa menwerkingsgebieden krachtens de ontwerpwet Gemeenschappelijke Re gelingen. Men vindt dat de Alkemadese bevolking sociologisch en geogra fisch meer georiënteerd is op Leiden dan op Alphen. Alleen de raadsleden Th. Akerboom (CDA) en H. van Tol (PPR) zagen meer in aansluiting bij de Rijn streek (IGOR). F. Hoogenboom (PvdA) toonde zich niet erg gelukkig met de ontwerp-wet „Gemeenschap pelijke Regelingen". Hij vreest dat de wet een voorbode is van de vestiging van een nieuwe „oncontroleerbare" en on-de- mocratisch functionerende be stuurslaag tussen provincie en gemeenten in. Hij benadrukte dat gemeenschappelijke rege lingen door gemeenten wor den opgezet om lokale belan gen veilig te stellen. De nieu we wet echter gaat uit van re gionale belangen. Burgemees ter Wagenaar voegde hieraan toe dat gemeenten formeel en financieel verantwoordelijk worden voor iets dat ze niet in de hand hebben. H. van Tol (PPR) toonde zich tegenstan der van het samenvoegen van de drie samenwerkingsver banden (ook het Samenwer kingsorgaan Bollenstreek zou in het grotere geheel worden opgenomen-red.), omdat Alke made dan in het niet zou val len. Zijn voorkeur voor aan sluiting bij IGOR noemde hij „een minder slechte keuze dan bij Leiden". Voor het ambu lancevervoer zou een aparte regeling moeten worden ge troffen, omdat l?et buiten kijf staat dat een ziekenauto van uit Leiden aanmerkelijk snel ler in Alkemade kan zijn dan vanuit Alphen. Ter Aar De Ter Aarse raadscommissie openbare werken en ruimtelij ke ordening wees gisteravond de plannen om een regio groot-Leiden in het leven te roepen af. De raadscommissie sprak zich uit voor het voort zetten van de samenwerking, in IGOR-verband. Gesteld werd dat Ter Aar nauwelijks binding heeft met Leiden. De Ter Aarse bevolking is veel meer gericht op Alphen aan den Rijn. Casper- faillissement kost Alkemade - 1,4 miljoen gulden ALKEMADE Het Casper- debacle kost Alkemade in to taal 1,4 miljoen gulden. Alke made zal hiervoor haar reser ves moeten aanspreken. Tijdens'de deze week gehou den raadsvergadering uitten alle raadsfracties hun dank baarheid aan het adres van de drie gemeentelijke vertegen woordigers in Casper, die zich „tot het uiterste hebben inge spannen om de schade zo be perkt mogelijk te houden". Het PvdA-raadslid F. Schoon- derwoerd noemde Casper „een duur speelgoed", vooral voor hen die er niet eens mee kon den spelen, de bewoners van de zogenaamde „onrendabele gebieden". Schoonderwoerd meende dat de Bank van de Nederlandse Gemeenten (BNG) zich afkeurenswaardig heeft opgesteld, toen Casper in financiële problemen kwam door de hoge rente op langlo pende leningen. „Het is een slechte zaak dat deze gemeen- schapsbank de gemeenschap een poot uitdraait", aldus Schoonderwoerd. Bij de afwik keling van langlopende lenin gen adviseerde hij om vanaf 1991 vervroegd af te lossen om de schade nog enigszins bin nen de perken te houden. H. van Tol (PPR) benadrukte dat Alkemade in de Casper-affaire ten onrechte als zondebok is aangewezen. VOOR AANSCHAF NIEUWE INSTRUMENTEN ZOETERWOUDE De Sint Jansfanfare kan van het Zoeterwoudse ge meentebestuur een garan tiesubsidie tegemoet zien van vijfduizend gulden voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. Wel wordt als voorwaarde ge steld dat het bestuur van de fanfare bij andere in stanties - zoals het Anjer fonds - een verzoek in dient om subsidie. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voordat de fanfare de garantiesubsidie in het vooruitzicht kon wor den gesteld. In april van dit jaar werd aan de raad voor gesteld het subsidieverzoek af te wijzen. Het ging name lijk toen, althans dat was de veronderstelling, om de op leiding van leerlingen. Om dat ingevolge de zogenaamde „SONMO-regeling" de oplei- dingskosten reeds voor een bepaald percentage worden gesubsidieerd werd geadvi seerd het verzoek af te wij De Sint Jansfanfare tijdens een uitvoering (archieffoto). zen. Nadien is uitvoerig deling in de raadscommissie overleg geweest. Met het be- welzijn hebben vertegen- stuur van de Sint Jansfanfa- woordigers van de fanfare re en ook tijdens de behan- een en ander toegelicht. Door allerlei oorzaken heeft de St. Jans fanfare niet vol doende geld kunnen reserve ren voor aanschaf van in strumenten. Die oorzaken zijn onder meer verminde ring van het subsidie in de afgelopen jaren, extra kosten in verband met het 80-jarig bestaan, aanloopkosten van de koffieconcerten en aan schaf van nieuwe uniformen. De aanschaf van nieuwe in strumenten (drie hoorns a 2.932,- en twee trombones a 1.796,-) is dringend noodza kelijk, omdat de toonhoogte van die instrumenten zoda nig is, dat ze niet meer bruikbaar zijn voor het or kest. Om het niveau van de Sint Jans Fanfare in ieder geval op het huidige peil te handhaven, zijn goede in strumenten onontbeerlijk. De fanfare denkt door eigen acties zeven mille bij elkaar te kunnen krijgen. Voor het restant van vijf mille wordt thans een gèmeentelijke bij drage gevraagd. Het ziet er naar uit dat de gemeenteraad morgenavond het verzoek definitief zal honoreren. Kunstwerk in zee De Leidse kunstenares Renée van Lint, die een ol ding volgt aan de Vrije Academie voor Beeldt kunst in Den Haag zorgt morgen op het Noord wij strand voor een bijzondere happening. Zij gaat op strand ter hoogte van de strandpolitiepost (voor Gat van Palace aan de Koningin Wilhelminabo, vard), een 1,80 meter hoog kunstwerk maken van r en klei dat zij met vloed laat overspoelen door dei1 De morgen jarige Renée verwacht dat de zee tui kwart voor drie en kwart voor vier het kunstwerk reikt. Rode Kruis j De Rode Kruis-collecte in Rijnsaterwoude en Leimui heeft dankzij publiek en vooral de collectrices weer rf opgebracht dan verleden jaar. In Rijnsaterwoude werdC gulden in de bussen gedaan en in Leimuiden 3106 guh en drie cent. Dat is boven het landelijk gemiddelde gej, het aantal inwoners. RABO- directeur De heer H.H. Keizer is be noemd tot directeur van de Rabobank in Noord- wijk. Hij neemt de taak over van H.T. Bosboom, die sinds 1 mei een func tie vervult bij het Cen traal Bureau voor de Sta tistiek. Keizer is afkom stig van een vestiging van de bank in Hillegom. De heer H.HKeizer. Vrijwilligers De werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Noordw Boven Volta zoekt voor de evenementenmarkt van t tember vrijwilligers. Men kan zich aanmelden bij Eef K mer: 01718-10208. Rommelmarkt De jaarlijkse rommelmarkt van De Kaag wordt zal dag op de Leidsemeerstraat gehouden. De opbrengst bestemd voor de Nederlands hervormde kerk. Er weer voor „elck wat wils" van huishoudelijke arti len, tweedehands kleding tot vis-koek-bloemen planten toe. Ook is er weer een consumptie-tent rommelmarkt duurt van negen tot vier uur. Endegeest Het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest viert zaterdag 1 schapenscheerdersfeest. Iedereen is welkom op dit fet dat naast het scheren van schapen ook een rommelmar' een grabbelton, een verloting en de mogelijkheid iets drinken of te eten in zich bergt. De opbrengst is bestel} voor de bouw van nieuwe caviahokken. het feest begl om twee uur. I Fietstocht Hazerswoude De Sportraad Hazerswoude heeft voor zaterdag dertig kilometer lange fietstocht uitgezet. v„„, sportievelingen is er ook nog een mogelijkheid on kilometer te peddelen. Startplaats en inschrijving tussen tien en twaalf uur bij de Landvliethal in 1 zerswoude-dorp. Het inschrijfgeld is drie gulden vier gulden vijftig. Viswedstrijd Het hengelsportteam Bollenstreek houdt zaterdagochteÊ samen met Jaap Kooy's Tuincentrum Westergeest tusM negen en twaalf uur een groot visconcours in de RingvaZ tussen Hillegom en Lisse. Er zal bij deze wedstrijd wordi gevist op het behaalde gewicht, met uitzondering v* snoek, snoekbaars en paling. Het inschrijfgeld bedraC 7,50 per persoon en korpsen 25. Inschrijving (vanaf i ven uur zaterdagmorgen) en prijsuitreiking zijn bij 1? tuincentrum aan de Heereweg 350 in Lisse. Hengels vt meer dan 11 meter of een opwindmechanisme zijn verfc; den. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij C. van Ar del, telefoon 02520-17196. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, z dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 ed krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. j Subsidie voor Ter Aarse jeugddrumband TER AAR De jeugddrum band „Klein maar dapper", de toneelvereniging „Picolo" en de duivensportvereniging kunnen rekenen Op een ex ploitatiesubsidie. De Wel- zijnsraad formuleerde gister avond een advies over het Welzijnjaarprogramma 1985. Afwijzend stond de raad te gen het subsidiëren van mu ziekvereniging „Dice Musi- ca". Aan het feit, dat er sinds eni ge tijd drie muziekverenigin gen bestaan in de gemeente Ter Aar werd door de Wel- zijnsraad uitgebreid aandacht besteed. Duidelijk werd, dat men dit toch wel wat veel van het goede vond. In Lan- geraar bestaat al lang de ver eniging „Arti et Religioni" en in de kern Aardam zijn sinds enige tijd de verenigin gen „Dice Musica" en „Klein maar Dapper" gevestigd. De laatstgenoemde club vond de Welzijnsraad in vergelijking tot de anderen echter toch een wezenlijk andere vereni ging omdat het hier om een jeugddrumband gaat. Dice Musica werd echter beoor deeld als een met de vereni ging Arti et Religioni te ver gelijken vereniging. Op basis van de even daarvoor vast gestelde criteria van levens vatbaarheid voor verenigin gen en de vrees van een on derling concurreren werd besloten om afwijzend te ad viseren op de aanvraag van „Dice Musica". KOUDERKERK AAN DEN RIJN Nogmaals bleek gisteravond tijdens een ingelaste vergadering van de raadscommissie voor openbare werken een planologie, dat de bouw van zestien woning wetwoningen aap de Wei- dedreef dit jaar niet meer mogelijk is. Bestemmings plannen worden niet meer goedgekeurd voor dat ook een rapport is bij gevoegd van geluidsme tingen, die volgens de voorschriften van de wet op de geluidshinder zijn genomen. Nog deze week worden globale verkenningsmetingen geno- men. De officiële metingen volgen in september. Pas als de metingen in september gunstig uitvallen, kan de goed keuring door de provincie van het bestemmingsplan Weide dreef worden verwacht. De enig overgebleven mogelijk heid om nog dit jaar te bou wen is de scholenhoek, gele gen tussen de Prinses Juliana- straat, Prinses Wilhelmina- straat en Prins Bernhardstraat. Dan moet de besluitvorming evenwel nog in de komende raadsvergadering plaatsvin den, anders is het ook te laat om op deze plek te bouwen. De meningen over de invul ling zijn zeer verdeeld. De PvdA ziet graag het open ka rakter van de scholenhoek be houden. Zij stelt daarom voor uitsluitend te bouwen langs de Prins Bernhardstraat en de Julianastraat. Het plan houdt de bouw van achttien wonin gen in. De gemeente moet daarbij ruim honderdduizend gulden in het project stoppen om tot een aanvaardbare huurprijs (niet meer dan vier honderd gulden) te komen. De PvdA is hiertoe bereid om de bouw van de woningen moge lijk te maken. Het CDA en de VVD weigeren gemeenschapsgeld in het pro ject te steken, tenzij het om een klein bedrag gaat. Het CDA ziet mogelijkheden in één blokje stapelbouw met twee- en driekamerwoningen. De nokhoogte van deze stapel woningen zal niet hoger zijn dan die van de zestien eenge zinswoningen. De VVD zoekt de financiële oplossing liever in de verkoop van een paar kavels voor duurdere vrije sector woningen. Het college van burgemeester en wethou ders staat voor de zware taak om de komende maandag avond met voorstellen te ko men, waarin een raadsmeer- derheid zich kan vinden. (van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG De Twee de Kamer verzet zich bij na unaniem tegen het voorstel van minister Rietkerk (Binnenlandse Zaken) om volgend jaar de vergoedingen voor ge- meenteraads- en statenle den met tien procent te verlagen. Het geld dat door die verlaging vrij komt zou moeten worden gebruikt voor een verho ging van de wethouders salarissen. De kamer is het met die verhoging wel eens, zo bleek gisteravond tijdens een debat over Rietkerks voorstel, maar de overgrote meerderheid wil niet dat de raads- en statenleden daarvoor op draaien. Alom wezen de woordvoerders van de fracties op de toegeno men verzwaring van het werk van raads- en statenleden. De minister weigerde echter op de wens van de kamer in te gaan. Hij verdedigde zijn voorstel met het argument dat de ver goedingen voor raads- en sta tenleden oorspronkelijk ge koppeld zijn aan de ambtena rensalarissen. De kortingen op deze salarissen hebben echter de afgelopen jaren niet in de vergoedingen doorgewerkt. De volksvertegenwoordigers in gemeenten en provincies die nen dus een soort „inhaalma noeuvre" uit te voeren. Rietkerk weigerde een alter natief te noemen voor de fi nanciering van de verbetering van de wethouderssalarissen. „De Kamer moet zelf maar aangeven waar dat uit betaald moet worden", aldus Rietkerk. Hij zei wel te willen overwe gen. de korting voor raads- en statenleden stapsgewijs in te voeren. De consequentie daar van is dan echter dat de wet houders er langzamer finan cieel op vooruit gaan. De ka mer ging, zij het met tegenzin, akkoord met het plan van Rietkerk om wethouders uit gemeenten met meer dan 24.000 inwoners een volledig salaris te betalen, gebaseerd op een „full-time-functie". Nu ligt die grens nog bij 30.000 in woners. Rietkerk toonde zich bereid, de grens in de toe komst nog verder te verlagen naar 18.000, zoals de kamer meerderheid wil. Peuterspeelzaal naar ASC-terrein OEGSTGEEST De peu- terspeelzaal, die thans in twee lokalen van de ex-Ma- riaschool is gevestigd, gaat waarschijnlijk naar het ASC- terrein. Dit ondanks protes ten van het bestuur van de stichting peuterspeelzalen. Het ligt in de bedoeling dat de peuters uiteindelijk in het gebouwtje van de Gevers Deutzkleuterschool terecht komen als dit leegkomt. Dat kan als de veldenruil met ASC en de korfbalverenigin gen Fiks en KNS doorgaat, KNS het vrijgekomen ge bouwtje als kleedgelegenheid gaan gebruiken. ALPHEN AAN DEN K Uit een winkel in winkelcentrum Ridderhc in de nacht van maanda dinsdag voor 16.500 gu aan kleding gestolen. De ven kwamen het pand het dak binnen. RIJNSATERWOUDE - en W van Rijnsaterwo zien toch maar af van 1 asfalt op de Herenweg. I kleur maakt de totale rei structie die na de bouv kantie moet beginnen 30 gulden duurder en zal enkele jaren bijgeklf moeten worden. „Dat is aanvaardbaar", aldus B W. Eerder tijdens een raadsel missievergadering werd toegezegd dat een rode c laag mogelijk was. Over doortrekken van het voet langs de Herenweg numn 54 en 56 schrijft het coll dat „Vooralsnog geen a vaardbare oplossing" is vonden voor de aankoop een stuk sloot waar het overheen zal moeten kon Het voorstel wordt volge week donderdag in de meenteraad besproken.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4