Laurent Fignon wil niet als monnik leven Lucratieve dag voor Leon Damen circui Boet van Duimen krijgt startverbod TOUR DE FRANCE Negen ploegen in Tour de Femme Visitekaartjes van Nederlandse renner^ Italianen sterk TUDENS LEIDSE DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN TENNIS: INGE VAN DER LO< ALLEEN AAN KOP SPORT CetdaeSowiant WOENSDAG 27 JUNI 1984 PAq] Honderdste medaille NEW YORK Diny Weststrate heeft gis teren tijdens de Olympische Spelen voor gehandicapten in New York de hon derdste Nederlandse medaille veroverd. De atlete uit Goes werd tweede bij het discuswerpen (klasse CP 8) met een af stand van 18,26 me ter. Daarna verover de Weststrate brons bij het onderdeel speerwerpen. Buitenlands contract, dan ook in Oranje ZEIST Nederlandse voetballers, die een nieuw contract afsluiten met buitenlandse verenigingen, zullen beschikbaar moeten blijven voor nationale selecties. Het standpunt, al eerder ingenomen in be stuursvergaderingen en bekend gemaakt op de le denvergaderingen, is deze week ook onder aan dacht gebracht van de andere Westeuropese bon den. De KNVB schrijft aan de zusterorganisaties en aan de UEFA en de FIFA dat, met ingang van he den, slechts een certificaat voor transfer naar het buitenland zal worden afgegeven wanneer zowel de nieuwe vereniging, de speler als de nationale bond zich akkoord verklaart met deze bepaling. De brief, met het model contract, spreekt over nationale se lecties, dus niet alleen het A-elftal. Wanneer de buitenlandse vereniging in gebreke blijft, zal de KNVB een boete ontvangen van 50.000 gulden. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de ver schillende sportprijs- vragen van afgelopen weekeinde zijn: Lotto: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 124 x 3.084,30; 4e prijs: 4922 x77,70; 5e prijs: 75.665 x 5,00. Cijferspel: 6 goed: geen winnaar; 5 goed: 1 winnaar; 4 goed: 14 winnaars; 3 goed: 149 winnaars; 2 goed: 1556 winnaars. ARNHEM Boet van Duimen, Nederlands bes te motorcoureur in de so lo-klassen, neemt niet deel aan de TT-races, die komende zaterdag in As sen worden gehouden. Na een uitvoerig onder zoek door de keurings arts van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, dr. Hesp, heeft de medische com missie van de KNMV gis teren in overleg met de behandelende artsen van het ziekenhuis in Gel drop besloten, dat de deelneming van Van Duimen op medische gronden onverantwoord is. Van Duimen brak op Tweede Pinksterdag in Le Castellet, bij een schuiver tijdens de race om de Grote Prijs van Frankrijk, een middenhands- beentje. Door chirurg Van den Brekel is het gebroken botje via operatieve weg met een pennetje verstevigd. Vol gens Van Duimen zelf heeft zijn behandelende arts ge zegd, dat er voor hem moge lijkheden zijn om te rijden. „Bovendien kan ik dat zelf ook goed bekijken. Ik sta be kend als een ervaren rijder, die geen gekke risico's neemt. Als ik tijdens de trai ning in Assen merk, dat het niet gaat, dan ben ik wijs ge noeg om me terug te trekken voor de wedstrijd. Kees van der Ven heeft ook toestem ming gekregen om het met een gebroken middenhands- beentje te proberen in de mo- tocross om de Grote Prijs van Italië. Toen het niet ging, is hij gewoon gestopt". ,,Ik krijg die kans niet. De KNMV meet met twee maten en wil zeker revanche halen op mij. Volgens dokter Hesp kon de motorsport op dit mo ment geen negatieve publici teit gebruiken. Er is de laat ste tijd te veel gebeurd. Rij den met een kapot midden- handsbeentje komt onverant woord over. Nou, ik weet best wat ik doe. Dat geldt voor die dokter misschien niet. Ik wil wel eens weten of die man wel bekwaam is. Zo'n blessure als de mijne had hij volgens zeggen nog nooit gezien", aldus Van Dui men, die zijn deelneming aan de TT nog niet echt op losse schroeven zag. „Er zijn meer wegen, die naar Rome lei den". Hans Spaan, nationap pioen in de 80 c(0' krijgt voor de TT de te king over een snellerjal -motor. Spaan, in dv om het WK de bestjc seerde Nederlander, menteel op een serie ne van het producer) Huberts/Voskamp. Pier-Paolo Bianchi en Willem Heykoop rijn speciaal materiaal.e' 80cc-machine krijgt v voor de TT ook in eert11 Bianchi te helpen in ije met de Zwitser Doi* om het wereldkar0 schap in deze klasse. 'e PARIJS Als lid van de Franse amateurploeg nam Laurent Fignon in 1981 deel aan de open Ronde van Corsica. Hij won een rit en eindigde als zestien de in het algemeen klasse ment. Cyrille Guimard zag wel wat in Fignon en benaderde hem. Enige maanden later tekende de renner een contract bij Renault. In 1982 eindigde hij op de vijf tiende plaats in de Ronde van Italië, als knecht van winnaar Bernard Hinault. In het najaar leek hij op weg zijn eerste klassieker (Blois-Chaville) te winnen, totdat plotseling zijn trapas brak met een spectacu laire valpartij als gevolg. De grote overwinning kwam ten slotte toch: de Tour de France 1983! De eerste slag sloeg Fignon tij dens de grote Pyreneeën-etap- pe. Hoewel hij ruim vier mi nuten verloor op ritwinnaar Robert Millar, nestelde de Fransman zich op de tweede plaats in het algemeen klasse ment achter Pascal Simon. De volgende dag viel Simon en was Fignon de nieuwe held van het Franse publiek Deze week, vlak voor de start van de Tour-editie 1984, ver telt Laurent Fignon over dat voor Simon nare moment: „Ik was noch tevreden, noch onte vreden. Dat is nu eenmaal de koers met alle risico's die daarbij horen. Ik heb zelf ook wedstrijden verloren door een val of door pech. Men zal nooit kunnen weten of ik hem wel of niet verslagen zou hebben. Ik begon pas in mijn kansen te geloven, toen bekend werd dat Pascal Simon de Tour niet zou kunnen beëindigen. Na de etappe naar Alpe d'Huez wist ik bijna zeker dat ik ging win nen, want de klimmers had den die dag niet veel tijd om me terug te kunnen pakken". Toch lag Fignon tijdens de etappe na de rustdag, Alpe d'Huez-Morzine, op een gege ven moment viereneenhalve minuut achter op een kop groep waarin onder meer Pe ter Winnen reed. Op dat mo ment was de Fransman zijn gele trui kwijt. Fignon: „Je moet in zo'n geval vooral niet in paniek raken. Ik lag ruim achter, dus ik moest proberen terrein terug te winnen, lo gisch. De Tour was nog niet verloren op dat moment. Op een gegeven ogenblik hoorde ik dat de verschillen niet meer opliepen, terwijl wij niet har der waren gaan rijden. Toen vervolgens de verschillen te rug begonnen te lopen, wist ik dat ik terug zou komen bij Winnen. Dit was overigens wel de dag waarop ik het meest heb afgezien uit mijn hele carrière. Gelukkig ver- geet je het lijden snel en blij ven vooral de goede herinne ringen. Ik heb altijd één slech te dag tijdens een Ronde en die had ik al gehad, gelukkig tijdens een vlakke etappe". Goede vorm Na zijn fraaie overwinning bleef Fignon in goede vorm, zoals ook tijdens het wereld kampioenschap in Zwitserland bleek. De Parijzenaar: „Ik was inderdaad in goede doen, al had ik niet meer die topvorm van de Tour. Ik was enigszins vermoeid door de criteria en de recepties, zodat ik niet meer genoeg „jus" over had. Twee ronden voor het einde heb ik nog geprobeerd om weg te komen, maar het peloton wilde me niet laten gaan". Op dat moment lag ploegge noot Greg Lemond voorop. In geval hij wereldkampioen zou worden, betekende dat ook een berg publiciteit voor Re nault. Desondanks ging Fig non in de aanval. „Op het we reldkampioenschap ben ik geen Renault-rijder maar een Fransman. Het is een strijd tussen nationale ploegen, dus is het logisch dat ik reageerde op een aanval van Lemond die in deze wedstrijd voor een Amerikaanse ploeg reed". Fignon tekende vervolgens weer voor twee jaar bij de ploeg van Cyrille Guimard. „Ik wilde minimaal nog twee jaar in Frankrijk blijven en Guimard is in mijn ogen de beste ploegleider die er is. Hij is tactisch zeer sterk en beoor deelt het koersverloop, alsme de de te volgen tactiek beter dan wie ook. Behalve een goe de organisatie blijft hij bezig, met de nieuwste technische ontwikkelingen. Dit jaar heb ik bijvoorbeeld een heel ande re positie op de fiets dan vorig jaar; hoger en meer uitge strekt". Fignon's vroegere favoriete wielrenners waren Eddy Merckx en Roger de Vlae- minck. Merckx heeft zich nooit zo positief uitgelaten over de Fransman, die hem verweet zich te veel in het nachtleven te storten. „Merckx zegt tegenwoordig al leen nog maar stomme din gen", meent Fignon. „Ik ben zeker wel serieus genoeg, an ders zou ik nu niet in vorm zijn. Je moet niet elke avond dronken zijn, maar op zijn tijd WOERDEN Negen ploe gen zullen deelnemen aan de Tour de Femme, de Ronde van Frankrijk voor dames, die tegelijk met de echte Tour op een ingekort par-, koers wordt gehouden. Naast de Nederlandse ploeg starten ook zestallen van de Vere nigde Staten, Groot-Brittan- nië, Canada, de Sovjet Unie, Zweden, een gecombineerd team van Oostenrijk en Zwit serland plus Frankrijk A en B. De Nederlandse ploegleider Ben Scheperkamp beschouwt deze eerste Franse Ronde als een leerperiode. „Ik heb geen idee wat ons in Frankrijk te wachten staat. De informatie, die wij tot nu toe hebben ge kregen, is absoluut minimaal. Wij hebben alleen het voor deel dat twee dames, Mieke Havik en Heieen Hage, erva ring hebben opgedaan in de Coors-Classic in de Verenig de Staten, waar ik ook ben geweest. Die wedstrijd lijkt mij veel zwaarder. Dat is een wedstrijd van veertien dagen met ritten van negentig kilo meter, de grootste afstand in- Frankrijk is zeventig kilome ter". moet er plaats zijn voor ont spanning. Ik kan niet als een monnik leven". Fignon was op de middelbare school een goede leerling en bezocht ook de universiteit. Dat laatste ging echter niet bij ster goed. „Het systeem van dev universiteit hield in dat er thuis veel zelfwerkzaamheid verlangd werd en dat is niets voor mij. Ik heb liever dat men mij opgeeft dat ik dat en dat als huiswerk voor die dag heb, zodat ik precies weet wat ik moet doen. In feite was het een gebrek aan discipline. Daar kwam nog bij dat het moeilijk te combineren was met het wielrennen; geregeld verzuimde ik lessen om te kunnen trainen. Tenslotte zag ik wel in dat ik een keuze moest maken omdat studeren en wielrennen niet samen gin gen. Ik heb gekozen voor het wielrennen, en zonder spijt". Afgelopen weekeinde werd Fignon, op indrukwekkende wijze, nationaal kampioen. Eerder was hij goed op dreef in de Ronde van Italië, maar in Colombia eindigde hij in de Classico RCN ondanks een rit- zege op ruim 48 minuten van winnaar Herrera. „Het was er zeer warm met een enorm hoge vochtigheidsgraad en we waren voortdurend op een hoogte van zo'n 2000, 3000 me ter. De cols zijn weliswaar niet zo stijl, ik kon ze met 42x17 doen, maar de beklimmingen duren dertig tot veertig kilo meter en ze klimmen als gekken, die Colombianen. Maar hoewel ze beter zijn dan in voorgaande jaren denk ik niet dat ze een kans maken om de Tour te winnen. De Tour is te zwaar en te lang voor hen. In de tijdritten zul len ze ook te veel tijd verlie zen". De ploeg van Guimard zit.met een ander probleem, juist te veel favorieten: wereldkam pioen Greg Lemond én Lau rent Fignon. „Lemond en ik zullen de beschermde renners zijn, maar ik kan goed op schieten met Greg. Toen ik aan het eind van vorig seizoen niet zo goed meer was, heb ik in de klassiekers voor hem ge werkt, zonder problemen. In de Tour zal het er van afhan gen wie van ons beiden het sterkste is en een kans op de eindzege heeft. We rijden voor de best geplaatste. In het geval dat Greg d,erde staat en ik vierde werkt de ploeg voor hem, ik ook". „Als voornaamste tegenstan ders zie ik vooral Visentini, Arroyo, Delgado en Pascal Si mon. Winnen verliest, denk ik, te veel in de tijdritten, ter wijl Anderson niet sterk ge noeg is in het hooggebergte". En Hinault? „Hij is ook een se rieuze kandidaat", aldus Fig non. „Zijn knie was een pro bleem, maar wanneer hij weer lang genoeg in competitie is, kan hij op zijn oude niveau te rugkeren. Hij is nu inderdaad een tegenstander van mij, maar een tegenstander net als zo vele anderen. Ik heb altijd goed met Bernard op kunnen schieten, ik heb zelfs bepaalde dingen van hem geleerd. Zoals bijvoorbeeld het niet in paniek raken, maar rustig door blij ven gaan in je eigen tempo". PIM VAN WIJK PARIJS Vijftien Neder landers starten in de 71e Ronde van Frankrijk. Dat is één minder dan vorig jaar. Negen rijden in de ploeg van Jan Gisbers en Walter Go- defroot, vijf in de formatie van Peter Post en één (Ger- rie Knetemann) in Belgische dienst. Jacques Hanegraaf: 23. Schijf. Ploeg Godefroot. Prof sinds mei 1981. Eerste Tour. Overwinningen: 14, dit jaar 3. waarbij Goldraee. Adri van Houwelingen: 30, Zalt- bommel. Prof sinds 1978. Derde Tour. 1981: 81e, 1982: 40e. Winnaar één etappe. Overwinningen: 13. dit jaar geen. Gerrie Knetemann: 33, Huijber- gen. Ploeg De Witte. Prof sinds 1974. Tiende Tour. 1974: 27e, 1975: 63e, 1976: uitgevallen 17e etappe, 1977: 31e, 1978: 43e, 1979, 30e, 1980: 38e, 1981: 55e, 1982 47e. Winnaar tien etappes en zeven gele truien. Overwinningen: 114, dit jaar 4. Hennie Kuiper: 35. Putte. Ploeg Godefroot. Prof sinds 1973. Tiende Tour. 1975: 11e, 1976: uitgevallen 17e etappe, 1977: 2e, 1978: uitgeval len. 1979: 4e. 1980: 2e. 1981: 30e, 1982: 9e. 1983: afgestapt 10e etappe. Winnaar drie etappes. Overwin ningen: 56, dit jaar 1. Henk Lubberding: 29, Voorst. Ploeg Post. Prof sinds 1977. Acht ste Tour. 1977: 24e, 1978: 8e (witte trui), 1979: 18e, 1980: 10e, 1981: 54e, 1982: 46e, 1983: 10e. Winnaar drie etappes. Overwinningen 43, dit illenri Manders: 24, Drunen. Ploeg Godefroot. Prof sinds 1983. Tweede Tour. 1983: 81e. Overwin ningen: geen. Bert Oosterbosch, 26, Oudenbosch. Ploeg Post. Prof sinds 1979. Vierde Tour. 1980: 36e, 1982: uitgevallen 2e etappe, 1983: uitgevallen 13e etappe. Winnaar 3 etappes. Over winningen: 51, dit jaar 7, j" vier tijdritten en de Dri^ van De Panne. Adri van der Poel: 25, Hooi de. Ploeg Godefroot. Prof 1981. Derde Tour. 1982: 102i 37e. Overwinningen: 25, ditf j Jan Raas: 31, 's Heeny| Ploeg Godefroot Prof sind! Achtste Tour. 1976: 83e, 19] gevallen 14e etappe. 197lj 1979: uitgevallen 9e etappe uitgevallen 13e etappe, 1982,t- vallen 15e etappe. 1983: uitgft1 4e etappe. Winnaar negen ejj drager drie gele truien. Ovi ningen: 140, dit jaar 3. n Theo de Rooy: 27, Spatt. Ploeg Post. Prof sinds 1980 Tour. 1981: 39e, 1982: 19ev 29e. Overwinningen: 13, d I flerard Veldscholten: 24. zaal. Ploeg Post. Prof sindtó Derde Tour. 1982: 32e, 1981 Overwinningen: 4, dit jaar 1, Leo van Vliet: 28, Óuderf" Ploeg Godefroot. Prof sindi V Vijfde Tour. 1979: uitgevalk etappe. 1980: 51e, 1982: 52e. uitgevallen 10e etappe. W1 één etappe. Overwinningen:^ teter Winnen: 26. Venray.ï4 Post. Prof sinds 1980. Vierdog 1981: vijfde (witte trui), 19l 1983: 3e. winnaar drie bergef1 Overwinningen: 10, dit jaarÊl Ad Wijnands: 25, Maas,L Ploeg Godefroot. Prof sinif 1980. Derde Tour. 1981: uitgete 15e etappe, 1982: 53e. W| twee etappes. Overwinningk dit jaar 1. )Q Joop Zoetemelk: 37, Gerif1 -l'Eveque. Ploeg Godefrootft' sinds 1970. Veertiende Tourjoi 2e. 1971: 2e. 1972: 5e. 1973: 4ef, 4e, 1976: 2e, 1977: 8e. 1978: 2e 2e. 1980: le, 1981: 4e. 1982: 2e, 23e. Winnaar tien etappes, 22 gele truien. Overwinnïe 169, dit jaar 1. p ROME De Italiaanse ploegleider Davide Boifava tijj; dit jaar met een sterke ploeg deel aan de Ronde van Fi rijk. Voor het algemeen klassement rekent de ploeg* vooral op de 33-jarige Giovanni Battaglin en de zes jaai gere Roberto Visentini. Voor de vlakke etappes rekenj fava zeker op Guido Bontempi. De sprinter won dit j< klassieker Gent-Wevelgem door op de laatste meters di Eric Vanderaerden te verslaan. In de Italiaanse ploeg buitenlander opgenomen, de Pool Czeslaw Lang. De complete ploeg van Boifava bestaat uit: Giovanni R*. glin (33), Guido Bontempi (24), Simone Fraccaro (32), law Lang (29), Bruno Leali (26), Luciano Loro (30), Vare Lualdi (33), Giancarlo Parini (25), Glauco Santoni (3'in Roberto Visentini (27). »rJ i LEIDEN Leon Damen beleefde tijdens de dis trictskampioenschappen tennis een lucratieve dag op het centrecourt van Unicum. De Hillegommer vertoefde van half vier 's middags tot acht uur in de avond op die meest centrale plaats; een ver blijf dat hem twee over winningen opleverde. Eerst moest hij in de Bl- klasse uitkomen tegen René van der Wilk. Da men herstelde zich na een verloren eerste set en plaatste zich alsnog voor de tweede ronde; 6-7, 6-2, 6-4. Na tien minuten pau ze trad Leon Damen ver volgens aan tegen de in B2 als tweede geplaatste Charles Asselbergs. Ook voor deze partij had de speler van Hillegom drie sets nodig; pas na het ver loren eerste gedeelte kreeg hij vat op de als al tijd lastige opslag van As selbergs: 5-7, 6-3, 6-4. Carel de Bruyn, die in Alphen nog kansloos van Freek van der Capellen verloor, spreidde een aanmerkelijk betere vorm ten toon tegen Bob van Over- beeke. Hoewel Van Overbeeke beslist niet slecht speelde, gun de zijn tegenstander hem niet meer dan twee games: 6-1, 6-1. Freek Tanis was zeer dichtbij een overwinning op Jan Pieter Noordermeer; de Merenwijker had bij 5-2 zelfs een matc hpoint in de tweede set, maar. gaf de partij alsnog uit handen: 4-6, 7-5, 6-3. Ook Michael van der Berg kwalificeerde zich niet voor de tweede ronde; Katwijker Jan Willem Lugt- hart plaatste zich voor de par tij tegen Herman van der Ca pellen. Die wedstrijd werd eveneens nog gisteren ver speeld en leverde Van der Ca pellen na een (onnodige) drie- setter een plek in de derde ronde op. Marcel Vink, vorige week nog winnaar in Lisse, had drie sets nodig om zich de betere van Stefan Faas te mo gen noemen. De Hillegommer voorkwam daarmee een her nieuwde confrontatie tusseri Faas en Freek van der Capel len, een ontmoeting die vorig jaar nog zo verrassend in het voordeel van Faas eindigde. In de B2 klasse raakten Kees Heemskerk en Arnold van der Capellen «in een urenlange strijd verwikkeld. Geconcen treerd spelende Van der Ca pellen had prima vooruitzich ten op de zege bij de stand 4-4 en 30-0 in de derde set, maar miste toen een eenvoudig ogende smashkans: 6-3, 3-6, 6- 4. Ook René Cardinaal en Ro gier Liefbroer onthaalden de mede daardoor in de proble men geraakte wedstrijdleiding (de laatste partij ging pas om streeks middernacht de ver lichte baan op) öp een uren vergend duel. Liefbroer ging, na vijf matchpoints te hebben overleefd, met 3-6, 7-5, 5-7 ten onder. In C was Eelco Adrichem dicht bij een verrassing tegen Jan Baan. Twee keer nam Adrichem een 5-2 voorsprong, twee maal kon hij die voor sprong niet vasthouden: 7-6, 6- 7, 7-5. „Iedereen zegt, dat ik wel eens ga winnen, maar voorlopig verlies ik te veel en dat is niet leuk", was het nuchtere commentaar van Adrichem. Ook vader Ton en zoon Peter Grimbergen gaven de overwinning uit handen. Het Lissese duo had vier matc hpoints in de tweede set, maar verloor de partij tegen Hans van Bijsterveld en M. Hage: 3- 6, 7-5, 6-4. In de mixed slaag den Mattie Kantebeen en Ari- ane Renaud er niet in de vol gende ronde te bereiken. Kan tebeen heeft zich, althans in de beginhouding, de McEnroe- service aangemeten; helaas houdt hier iedere vergelijking met de Wimbledon-favoriet op: Jan van Duijn en Anneke Wijnveld wonnen met 6-2, 7-5. In het C-enkelspel werd de als Leon Damen zag een viereneenhalf uur durend verblijf op het centrecourt van Unicum gisteren beloond met twee zwaar bevochten overwinningen op René van der Wilk en Charles Asselbergs. tweede geplaatste Simone den Hollander uitgeschakeld. Nel- leke Weijermans van De Mun- nik kwalificeerde zich voor de volgende ronde: 7-5, 2-6, 6-4. Marijke de Beer kon het tegen de Hillegomse Liesbeth Hoger- vorst niet bolwerken: 2-6, 0-6. Jacquelien Paauw had opmer kelijk weinig moeite met Mar- got van den Haak: 6-1, 6-0. Hanneke Rother, voor het eerst weer in de C-regionen, won wel de eerste set van Do- ris Knott, maar maakte in het vervolg te veel fouten: 0-6, 4-6. Ook opvallend was de ruime nederlaag, waarmee Nolly Bennink de Alphense Ingrid Chaudron naar huis stuurde: 6-4, 6-2. Bij de heren in D eindigde het toernooi voor San Hartwijk. De Leidenaar werd overtui gend door Bob van Overloop het toernooi uit geslagen: 6-0, 6-0. De eveneens geplaatste Hans Schoelink slaagde er niet in de volgende ronde te berei ken. Vooschotenaar Jelle Raap, vorige week nog kwart finalist in Alphen, won met de veelzeggende cijfers 6-1, 6-2. Ook de als zevende genoteerde Sjaak Nieuwenburg werd uit geschakeld; Fred Stierum won met 6-2, 6-3. Bij de dames zorgde Colinda Voskuil voor een verrassing. De Sassenheimse bedwong de leidster in het tennisciruit, Yvonne Hoogeveen, door goed gebruik te maken van de „minder sterke" backhand van Hoogeveen: 6-4, 6-3. Els van Diggele vestigde haar kandi datuur voor de eindoverwin ning door met 6-1, 6-0 van de geplaatste Ingrid Tjho te win nen. Iris Koster, die ook een beschermde positie innam, moest na een urenlange strijd de handdoek in de ring wer pen tegen TEAN-speelster Su zanne Gijsbers. Uitslagen HEBl: Ee rste ronde: J.W. Lugthart - M. vd Berg 6-2, 4-6, 6-2; L. Damen - R. vd Wilk 6-7, 6-4, 6-4; K. Heems kerk - A. vd Capellen 6-3, 3-6, 6-4; M. Vink - S. Faas 6-2, 4-6, 6-2; J.P. Noordermeer - F. Tanis 4-6, 7T5, 6-3. Tweede ronde: C de Bruyn - B. van Overbeeke 6-1, 6-1; H. vd Capellen - J.W. Lugthart 6-2, 2-6, 6-3. HEB2: Eerste ronde: F Liefbroer - L. Kal lenberg 2-6, 6-0, 6-2; J. Baan - M. Pie- ters 6-0, 6-4. Tweede ronde: M. Steensma - H. Meijer 6-0, 3-6, 6-1; R. Cardinaal - R. Liefbroer 6-3, 5-7, 7-5; L. Damen - C. Asselbergs 5-7, 6-3, 6- 4. HEC1: Tweede ronde: R. Booy - B. Krans 6-2, 6-3; H. van Bijsterveld - E. Arbman 6-2, 4-6, 6-4; M. Krans - R. Schouten 6-0, 6-0; J. Baan - Adri- L. vd Geest 6-3, 6-0; T. Koemans - R. van Houdt 6-2, 6-2. HEC2: Tweede ronde: M. Hoekstra - J. vd Gen 6-3, 6-2; R. Oskam - J. Mens 6-4, 6-4; W. Steggerda - J. Gesta Fernandez 7-5, 7-5. DEC1: Eerste ronde: L. Hooger- vorst - M. de Beer 6-2, 6-0; J. Paauw - M. vd Haak 6-0, 6-1; R. van Balen - A. van Overloop 6-2, 6-3. Tweede ronde: D. Knott - H. Rother 1-6, 6-0, 6-4; N Bennink - I. Chaudron 6-4, 6- 2; N. Weyermans - S. den Hollander 7-5, 2-6, 6-4; W. den Hollander - I. van Seeters 3-6, 6-1, 6-3. DEC2: Eer ste ronde: L. Voorham - A. Renaud 7-5, 6-3; M. Voslander - M. Leunissen 7-6, 6-0. Tweede ronde: A. Jongkind - W. vd Meer 6-1, 6-2. HDC: Eerste ronde: D. Drijver/E. Weenink - Duy- vendak/Eikenhout 6-1, 6-4. Tweede ronde: H. van Bijsterveld/M. Hage - A. en P. Grimbergen 3-6, 7-6, 6-4; B. en M. Krans - J. vd Lippe/H. Walen kamp 6-3, 6-1. DDC: Eerste ronde: A. van Gemund/N. Weijermans - E. vd Knaap/P. Lafay 7-6, 6-2; W. den Ot- ter/H. Rother - K. Holdert/A. van Reeuwijk 6-2, 6-2. GDC: Eerste ron de: H. vd Berg/B. den Elzen - D. Drejer/E. de Graaf 7-6, 6-1; A. Wijn- veldt/J. van Duyn - A. Renaud/M. Kantebeen 6-2, 7-5. HED: Eerste ron de: J. Raap - H. Schoelink 6-2, 6-2; D. vd Velde - J. Gijsman 6-4, 6-4; H. Hartevelt - M. Jong a Tai 6-1, 6-2; J. Gerla - W. Aertse 6-2, 6-1. Tweede ronde: W. Steggerda - R. Schilperoort 6-2, 6-2; P. van Overloop - K. Kuit- wijk 6-1, 1-6, 6-2; M. Kallenberg - M. Smit 6-1, 6-1; J. Raap - D. vd Velden 6-1, 6-2; G.J. Onvlee - L. van Mossel veld 6-3, 6-3; J. Spek - T. Chang 6-1, 6-0, F. Stierum - J. Nieuwenburg 6-2, 6-3; J. Gerla - P. Challik 6-2, 6-1; M. Baan - H. Hartevelt. 6-4, 6-2; B. van Overloop - S. Hartwijk 6-0, 6-0. DED: Tweede ronde: L. van Marwijk - H. Mertens wo, F. Meijer - J. Wal- laart 6-2, 6-1; C. Voskuil - Y. Hooge veen 6-4, 6-3; M. Oostlander - A. ten Hove 6-2, 6-4; H. Schepers - Y. van Bokhoven 6-2, 6-0; S. Gijsbers - I. Koster 6-7, 7-6, 6-3; E. van Diggele - I. Tjho 6-1, 6-0. HDD: Eerste ronde: W. Batelaan/T. Hoogeveen - H. Engels/M. vd Kuy 6- 4, 6-3; E. Noest/R. vd Zeeuw - A. Klinkenberg/M. Visser 6-0, 6-2. Tweede ronde: !l,. den Houter/M. Vietor - R. Bruin/P. Hasekamp 6-0, 6-2; J. Manuputty/G.J. Onvlee - N. van Biemen/G. de Jong 6-1, 6-3; N. Dofferhof/J. van Duivenbode - J. en T. Nieuwenburg 6-1, 6-0. DDD: Eer ste ronde: A. Cohen/J. van Dongen - A. van Galen/R. Pouw 6-1, 6-4; Van der Plas/Van der Plas De Groot- /Van der Veer 6-2, 6-2. Tweede ron de: Braam/Zitman - Van Rooyen/De Wolf 6-3, 6-4. GDD: Eerste ronde: K. van 't Loo/C. Admiraal - J. van Else- n/A. de Mooy 6-1, 4-6, 6-3; T. van Kooperen/L. van Tongeren - S. en K. van Ark 6-4, 6-2; A. Ravens- berg/J. de Jong - Voskuil/Olieslager 6-2, 6-3 Tweede ronde: R. SchUl- ler/B. vd Willige - E. van Diggele/M. vd Kuy 2-6, 6-3, 7-6. HEV: Tweede ronde: M. van Marwijk - P. Cardi naal 6-3, 6-3; J. Willems - M. Kallen berg 6-2, 6-3. DEV: Tweede ronde: M. Liefbroer - H. van Balgooy 6-2, 6-1; S. Huiskamp - T. Tönjann 6-4, 7-5. LEIDEN Na de eerste voor het Leidse Courant Tenniscircuit meetellende „echte" toernooienweek, hebben Herman van der Capellen en Ivar de Jong zich zoals mocht worden verwacht reeds aan kop van de ranglijst in B gene steld. Hillegommer Mar cel Vink, die Frans Grim bergen in Lisse (evenals vorig jaar) de baas bleef, completeert het leidende drietal. Bij de B-dames voert Inge van der Loo het veld aan voor verras send hoog geklasseerde C- speelster Marion Post en Jacqueline van Wijk. In tegenstelling tot bij de he ren in C en D (ook daar per categorie een drietal lijstaan voerders) kennen deze klasse menten bij de dames in dit prille stadium reeds één kop: loopster. Madeion Verdegaal behaalde in C tot nu toe een punt meer dan Marion Post, terwijl D-speelster Yvonne Hoogeveen maar liefst drie punten voorsprong, heeft op Alphense Maaike Trompje De D-toernooien van Lisp De Munnik telden nietw voor het circuit. In Lisse de inschrijving alleen voor 30-plussers, in dorp voor zeventien-pli(| Alleen tijdens de toernl zonder leeftijdsbeperkf kunnen circuitpunten gaard worden. Ook B2 t toernooien blijven ovei^ buiten beschouwing. Stand aan kop Heren B: Herman van der C (Unicum), Ivar de Jong (Uni Marcel Vink (Hillegom) 5; van de Donk (Blerick). FransJ) bergen (Unicum; en Bub v (Roomburg) 3. Dames B: Inge van der Loo (iC Sloot) 5; Marion Post (De Munir Jacqueline van Wijk (Unicum)!4 rijke Guyt (Unicum) 3. t Heren C: Thomas Koemans k sia), Marco Visser (OLTC) enL Warmerdam (Hillegom) 6; ïC Graaf (Voorhout), Mare NagelfJ (TEAN) en Harold van (ZTC) 4. m Dames C: Madeion Verdegaalfif 6; Marion Post (De Munnik)" leen van der Berg (Boekho Eveline Krul (OLTC) 4; Jeani ger (Zee en Duin). Jacqueline (De Munnik) en Winneke de (Noordwijk) 3. Heren D: Cees Koeleman (T Ernst Verduin (Alkemade) Heynis, Marcel Verhoef (TEA

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14