Franse tv en de volkszangdirigent Michel Platini COMPONIST BRANT IN EXTRA PROGRAMMAS gekleurd gezien Ook zonder oran je kies je een favoriet Duiteland -O/TELEVISIE CcidócSotrumt DINSDAG 26IUNI1984 PAGINA jwart Amsterdammers poms naar Sky Channel Ruim driekwart van de Amsterdamse kabel- |g%) kijkt wel eens naar het Britse commerciële tele- Wfima Sky Channel, van wie meer dan de helft (63 _meer programma's per week. ^studenten Massacommunicatie van de Universiteit gglam vastgesteld bij een representatief onderzoek on- □ammers. ^begeleidende filmpjes bij bepaalde programma's) Sj^meest bekeken (67 van de regelmatige kijkers), al ^n zich aan het veelvuldig herhalen ervan. De video- n vooral jongeren onder de 26 jaar. In mindere mate D wordt er gekeken naar series, films en sport, ^niet bereid extra te betalen voor Sky Channel. Het er ondertiteling levert volgens de onderzoekers voor geen problemen op. Van de regelmatige kij- :Tl de reclame tussen de programma's van Sky rend. HILVERSUM De Amerikaanse componist Henry Brant was een centrale figuur op het jongste Holland Festival. In Amster dam werden tal van zeer uiteenlopende werken van hem uitge voerd, tot en met een varend muziekspektakel in de Amster damse grachten. 'Spatial music' noemt de 70-jarige Brant dat; muziek is dan niet alleen notenbalken, maar de hele omgeving neemt er aan-deel. KRO-radio heeft een concert van Brant-werken opgenomen. Dat wordt op zaterdag 30 juni op Hilversum 4 uitgezonden, 20.00-21.15 uur. De opname is van 15 juni j.l. en de uitvoerenden zijn Henry Brant en Amy Snyder, slagwerk; Gerrit Hommerson, piano; en het Gijsbrecht van Aemstelkwartet. Zij spelen All Soul's Carnival, Crossing the Bridge, Before you come to it, Dou ble-crank Hand-organ, Hieroglyphics, Music for an Imaginary Ballet, Mobiles, Piri, Encephalograms 2, Two rush hours in Man hattan, The Marx Brothers, en Jazz Toccata on Beach Theme. Kluis van Andrea Dorea gaat open HILVERSUM In de zomer van 1956 verging na averij ten oosten van New York het luxe Italiaanse passagiersschip Andrea Dorea. Officiëel heette het dat een aanvaring met De Stockholm de oorzaak was. In september vorig jaar slaagden duikers erin de veelbesproken kluis van het schip te bergen. Deze kluis ligt nog steeds ongeo pend, maar bewaakt door haaien, in het grote aquarium van de stad New York. Op woensdag 15 augustus zendt de AVRO een documentaire over de ramp met de Andrea Dorea uit. In de nacht van donderdag 16 op vrijdag 17 augustus wordt rechtstreeks overgeschakeld naar het aquarium van New York, waar om twee uur vrijdagmorgen de safe van de Andrea Dorea voor de ogen van een miljoenenpubliek wordt geopend. Ook de AVRO-tv zal dit moment vastleggen. Er wordt gesuggereerd dat de maffia een grote hoeveelheid geld per schip wilde overbren gen van Italië naar de Verenigde Staten. Daarnaast doen talloze theorieën de ronde. Of het allemaal waar weten we op 17 augus- tv-mensen, vier die voor de pro- ichappij TDF onaf- an, maar wel voor tv de voetbalbeel- zitten natuurlijk jveel met hun Mi- ^i, die voetballende juventus, uit wiens priegelvoeten en 'jAanige koppie op de momenten geselt. Tot hat- voetballers het ^id ter wereld, Mo- of Bizet des- iis van de bal tegen de blits maken, een l na de eerste de J Buiten de krijtlij- //brstelling opvoeren, m dirigeren van de menigte, Platini ^-regisseur, die van ssjde community-yel- afgekeken. Pla-ti-ni, Michel zelf er- II met weidse armge- #rkende toonzetter Jlale circus. W- wel afgesproken het regie-kwartet, de tv moet meer il een spektakel ene verlenging na zondagavond zelfs an het NOS-ballet, over wie [n een einde te ma- bijna afgesproken ;t, want de Deen dagen niet slapen 5S,ijn bal hoog over. ïn;e aupporter met die !9oor de tribune had sloeg Larsen men- t lood, al moest die rommelaar halver- edstrijd door medici zuurstof geholpen lie man schreeuwde longen leeg. C, Platini, buiten de gangmaker van de erie. Daar stak de Voetbalbond in een extra ver gadering een stokje voor. Voetbal speelt zich binnen de lijnen af. Daar mogen de spe lers elkaar desnoods aflikken na een doelpunt. Daarbuiten hebben zij niets te maken. Zij vallen op dat moment buiten de competentie van de scheidsrechter. Dat staat na drukkelijk ook zo in de al heel oude, in het moedervoetbal land Engeland ontwikkelde en opgestelde regels: „De speler buiten de lijnen wordt geacht niet aan het spel deel te ne men". Die EK-voetbalcommis- sie nam dus geen uitzonderlij ke beslissing door Platini te verbieden zich na het maken van een doelpunt buiten de lij nen te begeven, maar zette al leen maar de puntjes op de i van de oorspronkelijke en nog steeds officiële, wereldwijd er kende spelregels. Dat lijkt for malisme, maar er staat tegen over, dat een speler zich aan de buitenspelregel kan ont trekken door ijlings over de achterlijn te stappen. Dat kan ook een doelpunt op een aan val schelen. Schiet Die EK-voetbalcommissie be schikte voor die uitspraak over een afdoende jurispru dentie. Het is jaren geleden voorgekomen, dat een buiten speler na een lange ren kans zag de bal juist voor de achter lijn voor te zetten. De bal kwam recht in de voeten van de spits, die uithaalde voor een schot. De speler, die de bal had voorgezet, was daarbij zelf echter buiten de speellijn ge vallen. Op het moment, dat de spits aanlegde voor een schot, had die buiten de lijnen lig gende man „schiet" geroepen. Het doelpunt werd tot in de hoogste voetbalgerechtelijke instanties afgekeurd. De man buiten de lijn werd op dat mo ment geacht niet aan het spel deel te nemen. Hij was.derhal ve niet gerechtigd aanwijzin gen te geven. Hij deed dit ech ter wel en maakte daarmee de schitterende treffer ongeldig. Een buiten de lijnen dirigeren de Platini stelt zich buiten de bevoegdheid van de scheids rechter, die het spel niet kan hervatten, omdat de spelregel^ hem ook vertellen, dat de wedstrijd van elf tegen elf wordt gespeeld, al heeft hij een speling tot op zijn minst acht tegen acht. Maar hij kan Platini niet bevelen binnen de lijnen te verschijnen. Platini onttrok zich door zijn manier van doen aan het scheidsrech terlijk toezicht en daar diende de voetbalcommissie terecht in te grijpen, hoezeer ook ten na dele van het vertoon dat voet bal in tv-kringen ook dient te zijn. Het is ook in Parijs niet te ach terhalen of de Franse regie de hand heeft gehad in dit bui- ten-voetbalse optreden van Platini. Niet waar, er worden beroemdheden ingehuurd om allerhand zaken te openen. Wat heeft Willem van Hane- gem met een wasmachinewin kel te maken? Toch schiet hij daar de deur open met een van zijn beroemde kromme ballen, een soort doelpunt om een hoekje. Zo kan Platini best eens ingehuurd zijn voor het vertoon buiten de lijnen van het speelveld. Als de wereld- voetbalcommissie dat goed gaat keuren, duren de wed strijden voortaan de hele avond om in de behoefte aan volkszang en aanverwant ver tier te voorzien. Die Fransen beschikken al over genoeg ge heime wapens. Die zetten ge woon in het heetst van de strijd het hanenhok open met allemaal haantjes de voorsten. Platini moet zich als voetballer gedragen en niet als een volks- Platini moet zich gedragen als een voetballer en niet als een volkszangdirigent, vindt de EK-voetbalcommissie. zangdirigent. En daarmee was de voetbalkous af. Er bleven genoeg „leuke" dingen voor de regie over. Neem nou die rode kaart aan de Deen Berggreen, nadat hij een Spanjaard in het vuur van het spel bij zijn arm had gepakt. Die Spanjaarden liepen linea recta doodschop pen tegen enkels te verkopen. Allemaal gele kaarten. Steekt die Deen zijn arm uit en moet hij het veld uit. Toch terecht, want ook daarin voorzien de spelregp: Slordig De man die in eerste instantie in Hilversum de beelden uit Parijs opvangt, Martijn Lin- denberg, heeft zijn eigen ge dachten over de speelsheid van de Franse regie. Hij zegt: „Het is niet onze manier van regisseren. Wij noemen dat de Franse slag, niet vrij van artis ticiteit. Dat levert soms prach tige beelden op, dingen in het veld waar ze boven op zitten. Maar ze geven ook slow mo- tion-terugblikken, terwijl in het veld alweer nieuwe span ningen zich ontwikkelen. Je moet er als kijker maar op vertrouwen, dat je dan niks es- sentiëels mist. Wij zien dat als vermetel vertrouwen. Die Fransen doen slordig, schieten tekort in de juiste dosering, maar je hebt verder wel met vakmensen te maken, die ui teraard een beetje op het Franse chauvinisme mikken. Dat zij hun gegund met hun team in de finale. Wij hier werken afstandelijker, missen minder, zorgen voor een to taal-verslag. Die Fransen leg gen meer creativiteit in hun werk. Terwille van het spekta kel spelen zij met mooi kij- kwerk op de meest ongelukki ge momenten. Zouden wij hier nooit doen. Maar zo kennen wij de Fransen. Zij doseren slordig en tonen zich niet on gevoelig voor vertier. Wij ne men hen niet kwalijk, dat zij graag hun eigen glorie in beeld brengen. Zo zijn de Fransen wel. Zij kleuren hun beeldverslag in. Dat begrijpen wij. Daarom zullen wij niet klagen bij de EBU". Die Franse regie mag blij zijn met die Franse hanen en met de eigen ploeg in de finale. Platini en de zijnen weten niet alleen te moeten zorgen voor goals, maar ook voor kij- kwerk. Elf losgelaten hanen binnen de krijtlijnen eigenlijk. TON OLIEMULLER Op de televisie is niet de auto de heilige koe (hoewel Vero nica er wel een flitsend magazine op die manier naar heeft genoemd). Dat is in werkelijkheid natuurlijk sport in het algemeen, en in de afgelopen weken het voetbal in het bij zonder. Het Europees kampioenschap voor landenteams beheerste (mede door de gratis verlengingen in de halve finales) vele uren lang het beeldscherm, door de redactie van Studio Sport begeleid met een nogal maf video-spelletje als her kenningsfilmpje. Ik heb persoonlijk niet alle uitzendingen gezien, maar wil hierbij wel even aantekenen dat wat mij betreft het aardigste moment in het hele gebeuren het stu dio-gesprekje was dat ergens in een van de theepauzes werd gevoerd door presentator Mart Smeets en voetbalco lumnist Jan Mulder. De laatste toonde aan een verfrissend negatieve kijk te bezitten op het resultaat voetbal zoals dat in de meeste gevallen in Frankrijk werd gespeeld. Vooral bewees hij andermaal, een hoogst ongrijpbare ge sprekspartner te zijn, die er niet voor terug deinst een kri tische kanttekening te plaatsen bij het studio-decor van de NOS-rubriek. Smeets had het er niet gemakkelijk mee, maar kon zich redden, omdat hij zelf ook over enig gevoel voor relativiteit beschikt. Zo'n gesprekje is als het zout in de pap tussen de gebruikelijke interviews met bestuurders en spelers en trainers, die we al veel te vaak te zien en te horen krijgen. Vooral de Duitse en de Belgische televisie zijn daar sterk in: Als maar studiogasten, voor en na de wedstrijden en er tussenin, die zich uitputten in het ople pelen van de standaard-stoplappen die dit soort mensen in dit soort situaties nu eenmaal te berde brengen. Voetbalwedstrijden zijn in het algemeen het aardigst als er een club meedoet waarmee je als toeschouwer enige bin ding gevoelt. Chauvinisme heet dat wel eens, en de Neder landse Spoorwegen kunnen er van meepraten. Maar het zit in ons allemaal, en als het om een Europees toernooi gaat waaraan Nederland niet meedoet, proberen we ons bij ge brek aan oranje nieuwe favorieten te kiezen. Luister Hugo Walker zondagavond tijdens Denemarken-Spanje. Elke keer als weer eens een Deen een kans liet liggen (waarvan je in de huiskamer dan het gevoel had datje die er zelf wel even in had geschopt....) riep hij hoe jammer dat was wel was. „Voor de Denen dan natuurlijk", voegde hij er dan trouwharttig aan toe, want zo is-ie ook wel weer. Bestaat niet het halve Deense team uit spelers die wij (als slaat dat vanzelfsprekend ner gens op) als halve Hollanders beschouwenElke keer weer kwam het terug: die speler had ooit bij MVV gespeeld, die speler had zijn carrière bij Ajax opgebouwd („ons aller Lerby"). Objectief is anders. Dat die domme Larsen het uiteindelijk voor Denemarken verknoeide was dan ook een 'klap voor „ons Nederlan ders". Maar omdat we nu eenmaal altijd een smoesje bij de hand hebben: gelukig zit Spanje nu in de finale en dat maakt die finale toch een beetje tot een Nederlandse zaak, want Spanje had immers in de voorronden met 12-1 ge wonnen van Malta en daardoor Nederland uitgeschakeld.... Overigens durf ik er vergif op in te nemen dat we woens dag met zijn allen hopen dat niet Spanje maar Frankrijk de titel incasseert. Gezien de sportieve resultaten zou dat ook gerechtigheid zijn. Vreemd blijft het dat al die wedstrijden zich afspelen tegen een identiek decor van reclameborden, waarbij de advertenties van Japanse fabrikanten krachtig overheersen. Wat reclame betreft staat ons in de komende weken overigens nog heel wat te wachten met de Tour de France, waar elke vierkante centimeter van de deelne mende sportlieden is volgeplakt. Dan is zo'n voetbaltoer nooi nog een oase van commerciële terughoudendheid. RENE DE COCQ '/olie de schepper van de v!ge detective Nero ir7 zo'n gruwelijke he- 'evisie, dat hij tot zijn ~)76 wist te verhinde- jjn verhaten voor dit erden verfilmd. Maar ond de producenten in de weg de avon- fe dikke, orchideëen Wolfe en zijn assis- ie Goodwin uit te je figuur van Wolfe 'e al schreven, daar- lenaardig, omdat hij woning aan de West 1 in Manhattan nooit i desondanks een putatie geniet in het van misdaden. Zijn Xrchie Goodwin doet iet vuile werk en in de klappen. Van- it de eerste afleve- gouden spinnen', jongeman, die bijna ood als hij Nero Wol- rtellen, dat hij getui- 't is van een ontvoe- Nederland 1. w de hand i we Engelse serie i het gezin Powell, rs en drie zussen, die zijn achtergebleven, ouders voor de rest epensioneerde leven geboorteland Jamaï- uggekeerd. De serie em" ontstond op ini- de alternatieve thea- The Black Theatre rfive in Londen. De le- leze groep vertolken ollen in de serie. De fan het gezin Powell, variërend van 17 tot nenken na het vertrek ^ouders hun gang te bMan, maar door on- }boncurrentie en in- "fan de buitenwereld 1 in allerlei komische erecht. Nederland 1. -as Nickleby Ie aflevering is Nicho- •by het internaat Do- Hall ontvlucht, nadat wrede Wackford 9en pak op zijn don- r. gegeven. Met Smike h Londen terug. Door %ie brief van Squeers echter gedwongen *Ve baan op te geven, 'an oom Ralph moet - b verlaten, waarna Ni- lVinieuw met Smike op Nederland 1. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot, tv-serie. James wordt geconfron teerd met de beperkte, mo gelijkheden van de medi sche wetenschap. 16.50 Weg van de snelweg. Deel 4: De Loire-streek (herh.). VARA 18.55 Gil en Julie, tekenfilm. 19.00 Fame, Amerikaanse se rie. Een oude zwerver blijkt een oom van Leroy te zijn en Holly doet verwoede po gingen om Doris aan de man te helpen. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Charlie Chaplin: „Een uur in de morgen", een van Charlie Chaplin is te zien in een van grappigste filmpjes uit zijn loopbaan „Een uur in de morgen". Ned. I om 20.28 uur. de grappigste korte films die hij ooit maakte. 20.45 Nero Wolfe, Amerikaan se detectiveserie. Afl: De gouden spinnen. Nero Wol fe en zijn partner Archie houden zich bezig met de zaak van Pete Drossos. 21.35 Niks aan de hand, En gelse komische serie. De Powell-kinderen vieren feest omdat hun ouders naar Jamaica teruggekeerd zijn. 22.00 Achter het nieuws. 22.40 Nicholas Nickleby (3), tv-serie naar de roman van Charles Dickens. Nadat Ni cholas de brute Wackford Squeers een flinke afram meling heeft gegeven, keert hij samen met Smike naar Londen terug. NOS 23.43 Journaal. 23.48 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kinderprogramma. 19.30 EO-Familiedag 1984. Met o.a. Gert. Hermien en Sandra Timmerman en een aantal jeugdkoren. 21.30 Tijdsein, magazine. 21.58 De tabernakel (1), docu mentaire serie door Henk Binnehdijk. Afl.: Wat is een tabernakel? (herh.). NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 Die kleinen und die feinen Leute. 19.00 Falcon Creat, tv-serie. 20.00 Tagesschau. 20.30 Erbarmen die Hessen kom men, jeugdprogramma. Dieter Tho mas leidt het gevarieerde jeugdpro gramma, dat de bedoeling heeft de kijkers nader met de jongeren uit Hessen kennis te laten maken. 22.00 Dallas, tv-serie. 22.45 Tagesthemen. 23.15 Kulturwelt. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.20 Die Lehmanns, tv-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Ein Mann für zwei Frauen, tv-fllm van Jean Bernard-Luc en Mar cel Camus. Toen ze kinderen waren, speelden ze samen Indiaantje en be loofden elkaar nooit in de steek te zullen laten. Maar het lot besliste an ders. Jean werd een succesvolle film regisseur. Hij woont met zijn vrouw Marianne en hun twee kinderen een deel van het jaar in Parijs, het andere gedeelte in een vissersdorpje aan zee. Juliette bleef alleen. Zij ontwerpt mode voor de Haute Couture en brengt haar weekends bij Jean en Marianne door. De hartelijke en vol gens hen ongecompliceerde vriend schap duurt totdat Jean en Juliette tijdens een uitstapje met de kinderen weer in eikaars armen liggen. 21.04 Sommerfestival lm ZDF. Over zicht speelfilms. 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Sommerfestival lm ZDF. Neuer deutscher Film: Berlinger. Duitse speelfilm van Bernhard Slnkel en Alf Brustellin. De film is de geschiedenis van de conservatieve Duitse geleerde, Industrieel en avonturier Lukas Ber linger. Het eerste deel van de film omvat de periode 1938-1942 als Ber linger de fabriek van zijn vader in de steek laat. omdat hij niet aan de oor- logs-lndustrie wil meewerken. Hij wijkt uit naar het buitenland. Het tweede deel speelt In de jaren 1968 tot 1973 als Berlinger naar Duitsland terugkeert. Hij weigert dan de fabriek van zijn vader mee te helpen opbou wen. 23.55 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsreporter. 20.45 Rückblende. Het Is honderd jaar geleden, dat Frankrijk het Vrij heidsbeeld aan de Verenigde Staten van Amerika schonk. Het beeld was een Idee van de Franse republikeinen en haar schepper is de Franse beeld houwer Frederic Auguste Bartholdl. Op 4 juli 1884 werd het beeld In Pa rijs aan de Amerikanen overhandigd. 21.00 Formel Eins. Popmuziek. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Hör dir zu, vertrau dir, nimm dich ernst. Over de Oostduitse schrijfster Helga Schubert. McLean Stevenson (I) met vrouw speelt James Kirkridge in de serie „Condo". BRT 1 om 20.15 uur. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 De Bubblies, poppenserie. 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 De Smurfen. Afl. 8: Behekst, bedrogen en besmurft (herh.). 18.45 Tegen de verwachting in, do cumentaire serie. Vandaag: Clara Barton en George Washington Car ver. 19.10 Mr. Smith (3), komische serie over een super-intelligente aap. 19.35 Kijk uit. Heibel rond de kam peerauto. 19.40 Lotto, mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Condo (4), komische serie over twee burenfamilies. 20.40 De Blauwe Planeet (4), serie over de aarde. Afl.: Jupiter. 21.30 Programma van de CDO. 22.30 Journaal en Coda. RTBF 1 16.30 Vacatures ONEM. 16.45 Lollipop, kinderprogramma. 18.10 Refrains du monde, serie over volksmuziek. Vandaag: Une flute in- dienne au-dessus des nuages. 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.24 Lotto. 19.30 Journaal. 20.00 Les sentiers du monde: Het In- dië van de extremisten (2). 21.10 Emile Zola ou la consience humaine (2). 23.20 Journaal. TV 5 19.00 Un regard s'arrete. Creatieve vrije tijd voor de jeugd. In beweging: de aanzet tot filmkunst. 19.25 La grande chance. Amuse mentsprogramma met Roland Mag- dane, Alain Barrière. 21.00 Temps present. Magazine. Afl: Zo'n leuke kleine camping. Engeland BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Witdtrack. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Star Trek, speelfilm. 20.30 Little and Large. 21.05 Taxi, Amerikaanse serie. 21.30 Now get out of that. 22.00 Journaal. 22.25 Real lives. 23.10 Tennis Wimbledon. 00.10 Top Sailing. 00.45 Nieuwsoverzicht. 00.47 Weerbericht. BBC 2 20.55 Nieuwsoverzicht. 21.00 The Great Egg Race. 21.30 An evening with Pam Ayres. One-woman show. 22.00 Film Bluff of the year. Presen tatie Robin Ray. 22.35 One Man and his Dog. Int. Sheepdog Championship (7). 23.20 Suzanne Murphy at Ballywal- ter Park. 23.45 Newsnight. 00.30 Tv-cursussen. ITV 18.15 Bygones. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 Survival. 20.30 Scarecrow and mrs. King. Spionnage-serie met Kate Jackson en Bruce Boxleitner. 21.30 Morecombe Wise Show. 22.00 The Brief. Serie. Afl: People. 23.10 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.3Q Cyprus: Britain's grim legacy. 00.30 The Protectors. 01.00 Living and growing. 01.30 A prayer for life. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. 19.00 Cartoon time. Roger Ramjet. 19.05 Mr Ed, serie over een sprekend paard. 19.30 Green acres. 19.55 Skyways. 20.45 Starsky en Hutch. 21.30 Thrillmaker sport. Afl: Rodeo. Vanuit Palm Springs in Californië. 21.55 Charlie's Angels. 22.40 Giant turtles of Trengannu. Over de reuzenschildpad. 22.55-01.00 Sky Channel Music Box. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. AVRO 15.30 Kinderbios, met o.a.: Topcat; Slimme Sjors en Kwicky Koala. DUITSLAND 1 09.25 SesamstraBe. 10.00 Tages schau en Tagesthemen. 10.23 An heiligen Wassern (herh.). 12.00 Urn- schau. 12.10 Frauengeschichten (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Telelekst-over- zicht. 15.00 Narbengeschicht und Sonnenblick, poppenspel. 15.30 Malt und Jenny (3). 16.00 Tagesschau. 16.10 „Was man heilen nennt...", do cumentaire. 16.55 Die rote Zora und ihre Bande, jeugdserie. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.55 Program ma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Fe- rienprogramm für Kinder. Met: Der Rattenfanger von Hameln, poppen- film; ca. 15.35 Ferienkaiender; ca. 15.55 Madita (1), tv-serie naar een verhaal van Astrid Lindgren; ca. 16.20 Lassies Abenteuer, serie; 16.40 Bre akdance, les 9 (herh.).) 17.00 Heute. 17.15 Tele-tllustrierte. 18.00 Der lan ge Treek, Amerikaanse serie. RTBF 1 12.00 Teletekst. 16.30 Vacatures ONEM. 16.50 Lollipop, kinderpro gramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 Bri tish horse society films. Afl. 1: Trai ning the young bourse. 11.30 Play school. 11.55 Gharbar. 14.00 Jour naal. 14.25 Weerbericht. 14.27 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.30 Gran, kinderserie. 14.35 StopGo. 14.45 Tennis Wimbledon. 17.20 Play school. 17.45 Take Two, reacties kij kers. BBC 2 Alan Young en het pratende paard Mister Ed. Sky Channel om 19.05 uur. 07.05-09.10 Tv-cursussen. 11.00 Schooltelevisie. 12.00 Schooltelevi sie. 13.05 Tele-Montage, informatie ve serie. 13.30 Tv-cursussen. 15.01 Schooltelevisie. 16.00 Tennis Wim- ITV 7.25 Ontbijt tv. 10.30 Schooltelevi sie. 13.00 Atarah's music. 13.30 Sounds like a story. 13.30 Look who's talking. 14.00 Nieuws. 14 30 Afternoon plus. 15.00 Take the high road. 15.30 Country practice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Atarah's music. 17.15 Dangermouse. 17.20 Andy Robson. 17.50 Razzmatazz. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. HILVERSUM 1 18.00 Nieuws.(NOS) 18.06 AVRO's radiojourn. 18.25 Top pers van toen. 19.02 Pirn Jacobs' pla- tenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Metropole Orkest o.l.v. Rogier van Otterloo. 21.02 Drie dode dwer gen (5). hoorspel. 21.40 Even tussen door. 22.02 AVRO's sportpanorama. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 18.00 Nws. TROS: 18.10 TROS Allerlei. P.P.: 18.20 Uit zending van de CPN. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Teleac: 21.30 Innovatie, kreatief ondernemen (7b). 22.00 Te kenen en schilderen (7). TROS: 22.30 Nws. 22.40 De weg ligt open (3). 23.00 Proeflokaal: Is er nog toe komstmuziek. 23.55 Nieuws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NCRV: 20.00 RIAS Jeugdork.: filmmuz. 21.30 Literama. 22.25 Kerkorgelconcert. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin In het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ook goeiemorgen. 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 De jukebox. 15.03 Nederland muziekland. EO: 17.03 EO-onderweg. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.11 De wekkerradio. NOS: 9.05 NOS- -sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Spy in de sky (5). VARA: 10.03 De glazenwasser is ge weest, hoorsp. 10.23 Hoor haarl (10.3p Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leef- -tijd-genoeg.. Overh.voorl.: 12.16 Tekst en uitleg. NOS: 12.26 Meded. v. land-en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen v. d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg (13.30 Nws.). 14.00 De Schuurpapier vanuit Dier gaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 „t Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.33 NOS-wereldwIjzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio „De Zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlltzer. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuls van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi- ca Sacra. Cantate 39 van Bach. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamer- muz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. Kompositieportret van Haendel. 12.00 Symfonieën en concerten van J.Chr. Bach (19). 12.20 Promenade. 13.00 Nws. 13.05 Holland Festival Journaal. 13.10 Kerkconcert door Pierre Bar don. orgel. AVRO: 13.30 Met open mond. een progr. voor operaliefheb bers. 14.30 Hedendaagse muz. voor blazers. 15.40 Orlando Kwartet. Oude muz. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 7.30 Morgenmagazine met nws, reportages, verkeerslnform. en het weer. 16.30 Middagmagazine

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15