TAFEL Koophuis onbereikbaar voor lage inkomens Vietnamese bisschoppen in moeilijkheden door beleid van regering kerk wereld CeidóeSouW brieven /lezers HTTïïTl ACHTERGROND KORTE METTEN Ommezwaai Faber Verborgen handicap: niet kunnen leren lezen of schrijven CctdoeSowaut WOENSDAG 20 JUNI 1984 PACJ „KERKEN NEDERLAND DOEN NIETS VOOR SACHAROV" De Boekovski-stichting en het Sacharov-comité Nederland verwijten in een open brief de drie grote kerkgenootschappen in Nederland niets voor de Sovjet-dissident dr. Andrej Sacharov te doen. De laatste jaren hebben zij de kerken verzocht om alles in het werk te stellen ten gunste van deze geleerde. „Zowel vorig jaar als dit jaar hebben wij taal noch teken van u vernomen." De brief is gericht aan de Nederlandse bisschoppen, de hervormde en gereformeerde synode, alsmede aan de kerkelijke vredesbewegingen IKV en Pax Christi. De Boekovski-stichting en het Sacharov-comité noemen de open brief „een laatste poging (de Kerken) te bewegen enige inspanning te getroosten om een bijdrage te leveren aan het redden van de vervolgde Russische nobelprijswinnaar voor de vrede". Wij weten, aldus de open brief, dat U het nogal druk hebt met het redden van de Schepping. Maar als u het lot van één mens niet ter harte gaat, waaruit zal dan blijken, dat het lot der gehele mensheid u wel ter harte gaat? Als we met z'n allen het leven kunnen redden van Andrej Sacharov, dan is er meer gered dan het leven van één mens alleen. Bisschoppen beraden zich over abortusvraagstuk In verband met de Algemene Maatregel Van Bestuur, die de uitvoering van de Wet Afbre king Zwangerschap regelt, hebben de bisschop pen zich tijdens hun vergadering deze week be raden op de vraag welke betekenis gehecht moet worden aan de in die wet voorgeschreven verplichting tot aanvragen van een vergun ning. De bisschoppen zullen informatie inwin nen over de precisering van de juridische ge volgen voor besturen en personeel van katho lieke ziekenhuizen, indien de in de wet ge noemde vergunning niet wordt aangevraagd. De bisschoppen hebben ook verslag uitgebracht van hun ontmoetingen met de uit de respectie ve bisdommen afkomstige vertegenwoordigers van de Mariënburggroep. De gesprekken zullen eventueel per bisdom worden voortgezet. PAUS MAAKT ZWARTE PRIESTERS IN ZUID-AFRIKA BOOS Het geschenk, dat paus Johannes Paulus II vorige week aan de Zuidafrikaanse premier P. W. Botha gaf, heeft de woede opgewekt van zwarte priesters in Zuid-Afrika. In een open brief aan aartsbis schop Hurley, voorzitter van de bisschoppenconferentie van Zuide lijk Afrika, zeggen zij „geschokt en teleurgesteld" te zijn door de gift van de zilveren medaille aan het hoofd van het „repressieve" Zuida frikaanse regime. Zij wijzen erop, dat Botha en zijn begeleiding de vertegenwoordigers bij uitstek zijn van het onrecht in Zuid-Afrika en beschuldigen de paus ervan niet op te komen voor de onderdrukten in Zuid-Afrika, omdat „zwarten geen Polen zijn". Rome heeft het kennelijk juist ge acht gastvrij te zijn ten koste van de zwarten, zo schrijven zij. Tenslotte verwijten ze aartsbisschop Hurley dat die zijn invloed niet gebruikt heeft om de paus ervan te weerhouden premier Botha te ontvangen. „Blanke kerkleiders sympathiseren weliswaar met de zwarten, maar zijn als puntje komt bij paaltje solidair met hun eigen volk." Philip Potter: bezoek paus aan wereldraad bemoedigend Secretaris-generaal dr. Philip Potter van de Wereldraad van Kerken is van mening, dat het bezoek van paus Jo hannes Paulus II van 13 juni aan het hoofdkwartier van de Wereldraad te Genève be moedigend is geweest voor de christenen en christelijke gemeenten over de hele we reld. Dat bezoek is een op roep aan de gemeenten, zich door de Heilige Geest te laten leiden in gemeenschappelijk gebed, geloofsgetuigenis en dienst aan de wereld en zich in alle noden en angsten sa men op te stellen. De rooms-katholieke kerk en de Wereldraad van Kerken zijn vast besloten, hun dia loog te intensiveren en de ac tiviteiten van het gemeen schappelijke geloofsgetuige nis voort te zetten, verklaar de dr Potter gisteren in een uitzending van radio Vati- caan. Bij het bezoek hebben paus en secretaris-generaal duidelijk gemaakt, wat beide gemeenschappen verbindt en wat hen scheidt. Algemeen wordt erkend, al dus dr. Potter, dat wij ons op de oecumenische weg tot eenheid van het volk Gods hebben begeven. Hij wenste, dat de samen met kardinaal Willebrands opgestelde ver klaring algemeen zal worden gebruikt: Wij allen danken ons bestaan aan de liefde Gods in Christus door de Heilige Geest". Naar de me ning van dr. Potter rust op allen de plicht, deze liefde daadwerkelijk in woord en daad overal bekend te ma ken. De pogingen die het be wind in Vietnam in het werk stelt om de rooms- -katholieke kerk van dat land van Rome te schei den, hebben enkele bis schoppen ertoe gebracht openlijk verzet hiertegen de plegen. De overheid heeft een Patriottisch Comité in het leven ge roepen en rooms-katho- .lieke priesters uitgeno digd, hiervan lid te wor den om zo hun vader landsliefde te bewijzen. Volgens in Parijs ontvan gen berichten heeft het verzet van de kerklei ding ertoe geleid, dat de aartsbisschop van Hué, Nguyen Kim Dien, zich in arrest bevindt. Volgens betrouwbare be richten uit Vietnam ont brak op de bisschoppenver gadering van dit jaar ook aartsbisschop Nguyen Van Thuan, tegen wie een pro ces in voorbereiding lijkt te zijn. Nguyen Kim Dien was reeds op 5 april bij de poli tie ontboden voor een ver hoor, maar werd toen toch weer vrijgelaten. Sedert dien hebben de gelovigen hem echter niet meer in functie gezien. Dat heeft tot geruchten geleid, dat hij in gevangenschap verkeert, of in elk geval wordt verhin derd zijn ambt uit te oefe nen. Mgr. Nguyen Kim Dien heeft in de afgelopen maan den met beslistheid aanslui ting van priesters bij het Patriottisch Comité veroor deeld, omdat hij hierin een aanzet ziet van scheiding met Rome, zoals ook in China is gebeurd. Op de algemene bisschop penvergadering waren zo wel de aartsbisschop van Hanoi, kardinaal Trinh Van Can, als de aartsbisschop van Ho Chi Minhstad, Nguyen Van Binh, alsmede dertig andere bisschoppen aanwezig. Toch ontbraken er verscheidene bisschop pen op het appèl. Over de reden van hun afwezigheid werd geen opheldering ver schaft. In kerkelijke kring in Viet nam wordt aangenomen, dat nu verscheidene bis schoppen protest hebben geuit tegen het Pariottisch Comité, dat voor hen gevol gen heeft gehad voor hun ambtsuitoefening. Ook on der de gelovigen heeft het comité weinig enthousiasme weten te wekken. Het be wind schijnt deze omstan digheid aan te grijpen om hen van onvaderlandslie vend gedrag te beschuldi gen. De stichting Terre des Hommes te Den Haag (giro 100900) gaat 50.000 gulden beschikbaar stellen aan het opnieuw door de droogte ge troffen Ethiopië, waar tien duizenden volwassenen en kinderen door de hongerdood worden bedreigd. Het geld van Terre des Hommes is be stemd voor de plaatselijke aankoop van kindervoedsel. Het voedsel zal onder toe zicht worden uitgedeeld aan moeders met kinderen. Ook allerlei hulporganisaties ter plaatse proberen zoveel mo gelijk levens te redden. De verbindingen in het betref fende gebied zijn redelijk en alle missieposten hebben hun mankracht, materieel en opslagruimten ter beschik king gesteld. Naar aanleiding van het rapport van de subcommissie „sekten" van de Tweede Ka mer, dat onlangs is gepubli ceerd, heeft de Scientology Kerk Amsterdam besloten een „open huis" te organise ren in haar gebouw aan de N.Z. Voorburgwal 271 en wel komende zaterdag en zondag. Er zullen demonstraties wor den gegeven met de omstre den Hubbard Electrometer. Ook zal het publiek worden geïnformeerd over de dage lijkse gang van zaken. Met meer dan een miljoen exemplaren was de bijbel in 1983 in Japan het best ver kochte boek. Nadat in 1970 de bijbel voor het eerst in Ja pan in de verkoop kwam en slechts zeventigduizend exemplaren werden ver kocht, neemt het „Boek der Boeken" sinds een paar jaar een vooraanstaande plaats onder de meest verkochte boeken in. Dat is des te ver wonderlijker, omdat van de ongeveer 120 miljoen Japan ners maar ongeveer één pro cent het christelijk geloof aanhangt. De katholieke magazines en tijdschriften in de Vere nigde Staten en Canada heb ben het afgelopen jaar een krachtige groei doorgemaakt: de totale oplage ging met 2,3 exemplaren omhoog. De niet- engelstalige katholieke publi- katies groeiden met eenen dertig procent. De oplage van de katholieke dagbladen ech ter daalde met 170.000 stuks. Momenteel zijn er in de VS en Canada 353 katholieke magazines en tijdschriften, 26 meer dan in 1982. Het aantal katholieke dagbladen in bei de landen daalde met drie tot 175. In de afgelopen tien jaar heeft Nederland ruim 55 mil joen gegeven voor de hulpac tie Kerk in Nood. Vorig jaar kwam bij deze in Vught ge vestigde stichting 6.560.303 gulden binnen, een terug gang vergeleken bij 1982, maar dat was een recordjaar. Wat de inkomsten van de hulpactie betreft komt Ne derland op de vijfde plaats, na de Duitse Bondsrepubliek, Frankrijk, Zwitserland en België. De hulpactie is werk zaam in veertien landen, vooral in Oost-Europa en La- tijns-Amerika. SECRETARIS Mient Jan Faber van het Interkerkelj desberaad heeft vriend en vijand verrast met de opnfe dat hij de plaatsing van kruisraketten in ons land niel zonder meer afwijst. Faber is eindelijk tot het inzich men dat via compromissen het uiteindelijk doel van desbeweging (kernwapens de wereld uit) mogelijk eeï reikt kan worden dan door een politiek van onverz^3 afwijzing. De laatste opstelling leidt tot een geïsoleer^ tie, waarin men geen enkele invloed meer kan uitoefc" luidt de les die Faber heeft geleerd. De polariserende geesten die de IK V-secretaris de pen jaren heeft opgeroepen keren zich nu tegen hem gen kring neemt men hem zijn „verraderlijke" op kwalijk. Ook de Partij van de Arbeid is over hem hee len. Dat laatste wijst er helaas op, dat de grootste pa ons land kennelijk nog steeds haar les uit het opposif ren niet heeft geleerd. Want wat hebben de sociaal-d< ten de afgelopen jaren bereikt? Helemaal niets. Noch wapeningsgebied noch op sociaal-economisch terrein. Het verbaast ons overigens niet dat Fabers nieuwe ten zijn komen bovendrijven na het besluit van het inzake de plaatsing van kruisvluchtwapens in ons lan| sanctionering daarvan door de Tweede Kamer, inclu kele CDA-fractieleden die eigenlijk tegen plaatsing z besluit heeft concreet tot gevolg dat de kruisvlucht nog niet zijn geplaatst. Het uitstel kan nog steeds lel afstel. Dank zij hun bereidheid tot een compromis ,j deze tegenstanders van plaatsing dat toch maar bere^ ber erkent daarvan nu de waarde. i( Brieven graag kort en duidelijk geschréven De redache behoudt zich het recht voor ingezon- den stukken te bekorten. Slecht gelezen „Gebrekkige kennis van af zonderlijke vakken bij de toe komstige onderwijzer", zo gaf u op 20 juni 1981 in een inter view de mening weer van broeder Emilius, die met pen sioen ging als directeur van de onderwijzersopleiding. In 1984 wordt er maar gerommeld in de lagere school. Er wordt ge lezen in groepjes. Dat wil zeg gen, dat er door verschillende kinderen tegelijk hardop (door elkaar) wordt zoiets mogelijk? Bou worden dan óók nog plomeerde „lesmoeden schakeld. Vastgesteld1 worden, dat kinderen gen of tien jaar nü mi j zen dan de tweedekla.) 1952. En die waren toé, veer zeven jaar. Mevr. Bregmans 'J DEN* Broeder De Wii^ In de Finale-bijlage j juni stond een stuk ov^ der Jan de Wit, over nierstijd in Senegal, ift er allerlei vreemde vl ten moeten eten, zoals aapjes, nijlpaard en k'e er was niets anders. Nu® vraag (met alle respek" wondering voor de volF1 en inzet van deze broe<c rigens) hoe is het mog»e Albert Schweizer, die tf* pionier in het oerw< weest is, vegetariër vM toch 91 jaar werd?) 5 Mevrouw L. v. Ie Griekse gehaktballen met spinazie en aardappelen romige rijstevla De benodigdheden voor twee zijn: uitje, sneetje brood, 150 g gehakt, zout, peper, 1 lepel losgeklopt ei, oregano, munt, bloem, 35 g margarine; uitje, 10 g margarine, 700 g spinazie, zout, peper, dille; V2 tot 1 kg aardappelen; J/2 liter melk, 25 g rijst, 12 g custard, 30 g suiker. Kook de klein gesneden ui een paar minuten in weinig water en schenk dit mengsel over het brood. Laat het brood zo even staan en druk er vervolgens het water zo veel mogelijk uit. Maak het sneetje fijn en kneed er ge hakt, zout, peper, ei en verse kleingeknipte of gedroogde en fijngewreven oregano en munt door. Vorm van het mengsel ballen, leg die een uurtje koel weg, rol ze door bloem en bak ze in warme margarine, met het deksel schuin op de pan, bruin en gaar in twintig minuten. Maak de jus af, als het vlees uit de pan is, door eerst iets overgebleven bloem bruin te bakken en dan weinig water toe te voegen. Fruit in een ruime braadpan de klein gesneden ui licht bruin. Voeg dan de goed uit gelekte en wat kleiner ge sneden spinazie in gedeelten toe. Schep de groente steeds om en verwarm de pan flink. Doe er zout, peper en verse) dille bij en laat het vocht van de spinazie verdampen. Spoel de rijst in een zeef af tot er helder water af komt en laat hem uitlekken. Breng de helft van de melk aan de kook, strooi er al roerende de rijst in en laat hem in een half uur zacht koken gaar worden. Roer in die tijd eed paar keer. Meng custard, sui ker en wat koude melk, schenk dit papje bij de gare rijst en kook het éven mee. Voeg van het vuur de rest koude melk toe en laat de vla koud worden. JEANNE irïi'UMtiSBim, BU MINDER DAN ƒ35.000,- PER JAAR IS HUREN VOORDELIGER ROTTERDAM De nieuwe subsidieregeling voor koopwoningen minder subsidie voor premie A- en premie B- woningen en het toevoe gen van een nieuwe groep gesubsidieerde koopwo ningen, de premie C-wo- ning maakt het voor huishoudens met een in komen van minder dan 40.000,- bruto per jaar bijna onmogelijk nog een eigen huis te kopen. Als de rente maar één procent stijgt, zal dat zelfs een ramp betekenen voor de premie B-sektor. Dit betoogden direkteur drs. H.J.van Herwijnen van de Vereniging Eigen Huis en ir. W. Koning, bestuurslid van de Neprom (projektontwikke- laars), gisteren op een door het Bouwcentrum georganiseerde discussiedag over de toekomst van de koopwoning. Daarnaast twijfelden diverse sprekers er aan of de door staatssecretaris Brokx van volkshuisvesting aangekondigde verhoging van de inkomensgrens van 42.500,- tot 50.000,- om voor premiewoningen in aanmer king te komen, de verkoop van gesubsidieerde huizen in derdaad voldoende zal stimu leren. Volgens Van Herwijnen biedt de nieuwe regeling, waarbij de subsidie ook wordt aangepast aan de rentestand, te weinig compensatie bij een sterke rëntestijging van bijvoorbeeld 8 naar 12 procent. Drs. E. Peelen van de Nederlandse Vereniging van Makelaars sprak in dit verband de ver wachting uit, dat de rente op langere termijn weer gaat stij gen. De heer Van Herwijnen gaf met enkele rekenvoorbeel den aan, hoe nadelig de nieu we subsidieregeling voor de laagste inkomensgroepen is, vergeleken met de oude rege ling. Tweeverdieners Bij een inkomen van 25.000,- per jaar en een rente- van 8 procent, wordt 16,8 procent van het inkomen aan rente en aflossing besteed (woonquote), maar onder de nieuwe rege ling 29,3 procent. Een huurder geeft in vergelijkbare omstan digheden 14,7 procent aan het wonen uit. Bij een inkomen van 37.000,- verwoont een koper 17,3 procent volgens de oude regeling, maar 22,8 pro cent onder de nieuwe. Een vergelijkbare huurder is dan slechts 17,8 procent van zijn inkomen aan wonen kwijt. Tweeverdieners kunnen zelfs opgezadeld worden met een woonquote van 27,2 procent, tegenover een vergelijkbare huurder 15 procent. Nadelig voor huizenkopers Dit soort premie-koopwoningen is nauwelijks meer bereikbaar voor huishoudens met een inkomen van minder dan 40.000,- per jaar. noemde Van Herwijnen ook het verscherpte gemeentega- rantiebeleid, waardoor zij de koperskosten' (hypótheekaktie, notariskosten, enz.) die gemid deld zo'n 4.000,- bedragen, zelf moeten opbrengen. Ir. Koning pleitte er voor alle koperskosten weer onder de gemeentegarantie te brengen. Hij vreest dat de nieuwe subsi dieregeling de lage inkomens- kleinere groep met inkomens groepen van de koopwonin- tussen de 30.000,- en genmarkt verdrijft en dat die 50.000,- overblijft. Onderzoek - markt alleen nog open blijft cijfers van mei wijzen volgens voor mensen in de Randstad hem uit, dat in de eerste vijf en voor de hogere inkomens- maanden van dit jaar zo'n 4600 groepen. Hij waarschuwde gesubsidieerde huizen minder voor een tegen het eind van zijn verkocht dan in het eerste dit jaar te verwachten uithol- halfjaar van 1983. Ook waar- ling van de markt, waar voor schuwde hij er voor, dat de de premie A- en B-sektor een premie C-sektor (belasting vrije bijdrage 6500,- voor vrije-sektorhui- zen, ongeacht inkomen) subsi diegelden wegzuigt uit de A- en B-sektor. Dat is volgens hem slecht voor de markt. Kritiek Ir. M. Sjouwerman van het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten rekende voor, dat on der de huidige omstandighe den voor inkomensgroepen be neden de ƒ35.000,- huren voordeliger is. Voor inkomens die daar onder liggen, is niet eens meer een .hypotheek te krijgen. Drs. M. Vergeer van het Centraal Planbureau acht te de kritiek op vermindering van de subsidies overtrokken. De verlaging is volgens hem niet een extra bezuiniging op het departement, maar niets anders dan een aanpassing aan de lagere rentestand, na een periode van forse subsidiever hoging toen de rente steeg. Mr. H. Dijkman, hoofd hypo theken Amrobank, benaderde de subsidieverlaging vanuit een andere hoek. Volgens hem heeft in het verleden de ruime premie A-regeling veel men sen over de drempel van het koophuis getrokken, die daar niet in thuis horen. Ze hebben te veel de mentaliteit van de huurder, die niet gewend is voor het onderhoud van zijn huis geld te reserveren, waar door de waarde niet op peil blijft. WILLEM FRANSSEN NUMEEGS CONGRES OVER ONDERSCHAT PROBLEEM DEN HAAG In elke eerste klas van een lagere school zit ten, gemiddeld, wel één of twee kinderen die niet kun nen leren lezen (dyslexie) of schrijven (dysorthografie). Het komt erop neer, dat bijna tien procent van de Nederlandse kinderen zo'n probleem heeft. Volgens de wetenschap wor den dyslexie dat zich onder andere kan uiten als woord blindheid en dysorthogra fie zwaar onderschat. Ze wor den zelfs „de verborgen handi cap" genoemd, want de pro blemen pianifesteren zich pas in een laat stadium; op het mo ment dat de kinderen moeten gaan lezen of schrijven: op schoof dus. Dat is zelfs derma te laat, dat de meesten er vrij wel hun hele leven mee opge zadeld zitten. Ze krijgen nau welijks een kans in de maat schappij en in het meest extre me geval worden ze analfa beet. Dat frusteert juist de weten schap, omdat die denkt lang zaam maar zeker erachter te komen waarmee dyslexie sa menhangt. Wat niet wegneemt dat ook uit die hoek nadruk kelijk wordt gezegd dat die handicap moeilijk te voorko men is. Maar wel zouden, als de hulp verbetert, de gevolgen minder ernstig kunnen wor den. Met het doel die wetenschap pelijke kennis in dienst te stel len van de praktijk, wordt vandaag en morgen aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen een landelijk con gres over dit onderwerp ge houden. Opmerkelijk is, dat daarin wordt afgerekend met de opvatting dat dyslexie wordt veroorzaakt door stoor nissen in de motorische- en vi- sueel-ruimtelijke ontwikkeling van het kind. De sprekers op het congres, allen' afkomstig van universitaire of pedagogi sche instituten, menen dat de ernst van de stoornis vooral afhangt van de manier waarop het lees- en taalonderwijs erop is afgestemd. Volgens drs. A. van Dongen van het Instituut voor Onder wijskunde van de Nijmeegse universiteit, moet het onder wijs in de eerste klas zó goed zijn, dat aan kinderen die ach ter dreigen te raken op ver antwoorde wijze hulp kan worden verleend. „Maar een gewone leerkracht ontmoet daarbij veel te veel proble men", meent hij. „Als er sug gesties worden gegeven hoe je kinderen het best kunt helpen. zijn ze meestal te algemeen en niet toegespitst op het indivi du. En als er specifieke sugges ties worden gegeven, dan kost het voor een „gewone" leer kracht veel te veel tijd om ma terialen te zoeken, opdrachtjes te maken, en dergelijk. Boven dien blijkt het meestal nauwe lijks mogelijk deze suggesties in te passen in het „gewone" onderwijs aan de klas als ge heel". Training Prof. dr. J. Dumont, eveneens van het Instituut voor Ortho pedagogiek, denkt dat dyslexie onder meer kan worden be handeld door het trainen van geheugen, aandacht, concen tratie en motivatie. Hij voegt er echter direct aan toe, dat nog moet worden nagegaan op welke manier dit „leren hoe te leren" werkelijk resultaat kan hebben. Volgens zijn collega prof. dr. De Bruyn is daarvoor belang rijk eerst de verschillende vor men van dyslexie te onder scheiden. „De problemen zijn namelijk niet identiek", zegt hij. „Sommige kinderen zijn trage lezers, andere kinderen maken vooral bepaalde spel lingsfouten, en zo zijn er nog meer uitingen. Een eerste stap in het onderzoek en de moge lijke oplossing ervan, is dan ook zo goed mogelijk te weten wat een kind op het gebied van lezen en spellen wel en niet kan. In het ene geval zal het vooral moeite hebben met de betekenis van woorden, in het andere geval zal het moei te hebben met het onderschei den van klanken. Hoewel bei de gevallen een nadelige in vloed kunnen uitoefenen op vlot lezen en spellen, zijn de mogelijke oplossingen ver schillend". Nieuw voor een dergelijk con gres is de mogelijkheid voor ouders en hulpverleners zich met een praktisch probleem tot een deskundige consulent te wenden. Tijdens het congres worden spreekuren gehouden waar ouders en leerkrachten advies kunnen vragen over de manier waarop ze een pro bleem kunnen aanpakken. Het ligt in de bedoeling deze bij eenkomst, waarvoor 1500 mensen hebben ingeschreven en zeer velen moesten worden teleurgesteld, te laten volgen door meerdere, jaarlijkse con gressen. Dan zal ook de in breng vanuit onder meer de neurologie en de logopedie aan bod komen. Koeler DE BILT Het wor gen in ons land een si Ier. Onder invloed van pressie bij IJsland koelere lucht naar d Eilanden. De voorste*' zing van deze lucht z komende nacht of m< de loop van de dag q passeren. Dit gaat geps enkele regen- en onvP en. De temperatuur zi middag bij ongeveer ni graden blijven stek» wind neemt toe tot rrg richtingen tussen v| noordwest. Na morgei, het koele weer aan. 1* nen eerst nog enkelfj vallen. Later komt 6 zon. t( Weersvooruitzichten de vakantielanden Zuid-Scandinavië; y Tijdelijk veel bewolkir*1 gen- of onweersbuien/ opklarend. Middagt' tuur rond 17 graden. e Britse Eilanden; r Tijdelijk veel be wolkin: gen of onweersbuien vrijdag weer opkln Middagtemperatuur r k Franrijk: j. Tijdelijk veel bewoll, enkele regen- of onvf en. Vrijdag opklaring*, dagtemperatuur do' van 17 graden in het* westen tot 28 graden1 zuiden. Vrijdag iets la{' Benelux: Tijdelijk veel bewoll enkele regen of onwee Vrijdag enkele opkl,. Middagtemperatuur o| 18 graden. j( Alpengebied: Enkele regen-of onw en, vooral vrijdag. Dr ratuur tussen 20 en 25' Nul-graad-celcius-nive^ lend van 3500 meter nJ meter. E Spanje en Portugal: Overwegend zonnig en overal droog. Middagtfe tuur van 20 graden h Atlantische kust tot graden in heL binnenlij Italië en Adriatische* Eerst droog en zonnf vooral vrijdag regen-' weersbuien, gepaard L koeling. Geen Krant ontvangen Ej 18.00 en 19.00 uur, zaterda 14.00 en 15.00 uur. telefc 122248 en uw krant wordt ft de avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2