ibgevoelens buitenspel j Denemarken- België LOVE-FOURTEEN KNVB stelt overheid geen voorwaarden vooraf Winnen met borstpijn over Sint Gotthard C&idaeSomq/nt DINSDAG 19IUNI1984 PAGINA 13 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB is bereid om zonder voorwaarden vooraf, „zonder blokkades", verder te praten over de steunverlening van de overheid aan het betaalde voetbal. Dit heeft de voorzitter van het sectiebestuur Van der Louw gis teren in een gesprek met staatssecretaris Van der Reijden (WVC) gezegd. In af wachting van een nieuwe vergadering van het betaalde voetbal op 13 augustus is verder overleg tot dan opgeschort. In het overleg van gisteren stond de uitslag van een recent Kamerdebat over de steun aan het betaalde voetbal centraal. Een meerder heid van de Kamer bleek in te kunnen stem men met verdere steun mits er tussen overheid en sectiebestuur keiharde afspraken te maken zouden zijn over de afschaffing van het trans fersysteem, het opzetten van een fonds waar mee rijkere clubs armere steunen (vereve ningsfonds) en een verdergaande democratise ring in het betaalde voetbal. Van der Reijden liet na het Kamerdebat weten bereid te zijn op basis van de wensen van de Kamer weer met het sectiebestuur te gaan pra ten mits er van die kant geen voorwaarden vooraf werden gesteld. Eerder dit jaar liet de bewindsman weten de steun aan het betaalde voetbal te willen afbouwen tot nul in het sei zoen 1986 - 1987. Nu is die steun 2,6 miljoen gulden per jaar. Indien de algemene vergadering van het be taalde voetbal instemt met het formuleren van keiharde afspraken ten aanzien van de steun, wil Van der Reijden nog voor de indiening van zijn begroting voor 1985 daarover tot zaken ko men. Ondanks het gesprek van gisteren zet de KNVB wel een procedure voor de Raad van State tegen de bewindsman door. Deze Arob- procedure voorziet in het ongedaan maken van het besluit van de bewindsman om met in gang van het komende seizoen de steun aan het voetbal te gaan afbouwen als er uiteinde lijk geen keiharde afspraken te maken. Senaat VS voor vaste plaats Olympische Spelen WASHINGTON De Ame- rikaanse senaat heeft zich met 48 tegen 22 stemmen uit gesproken voor een perma nente plaats voor het houden van de Olympische Spelen om op die manier de dreiging van politieke boycots te ver kleinen. In het amendement werd geen specifieke plaats ge noemd. Maar het is algemeen bekend, dat Griekenland op historische gronden de Spe len graag een permanent on derkomen zou willen verle nen. Eerste punt waterpoloërs BOEDAPEST Op de zesde en voorlaatste dag van het achtlandentoernooi om de Tungsram Cup heeft het Nederlands waterpolozevental zijn eerste punt be haald. Uitgerekend Joegoslavië, tijdens de spelen in Los Angeles de sterkste opponent in de voorronde, werd gistermiddag in Boedapest een psychologisch belangrijk punt ontfutseld: 9-9. Het gelijkspel had evenwel tot resultaat, dat Neder land in de Hongaarse hoofdstad de laatste plaats in het toernooi, dat twee jaar geleden nog werd gewonnen, niet meer kan ontlopen. Zonder Pielstroom en Aan- tjes, die door coach Pocsik een dag rust werd gegund, kwam Nederland tegen Joegoslavië in de eerste twee perioden (2-2, 2-2) niet in moeilijkheden. In de derde wel toen de Joegoslaven een offensief ontketenden. Doelman Misdorp keerde toen echter twee van de vijf strafworpen. In het laatste part herstelde Oranje zich formidabel en werkte de achterstand van 8-6 weg: 9-9. Door een zege van 11-7 op Cuba is de Sovjet-Unie al zeker van de toernooizege. Bernd Forster brak neusbeen PARIJS De Westduitse verdediger Bernd Forster heeft tijdens de wedstrijd te gen Roemenië zijn neusbeen- tje gebroken. Dit bleek gis termiddag aan de hand van röntgenfoto's. De breuk is ontstaan tijdens een duel met de Roemeen Camataru. Forster verwacht echter wel dat hij morgen tegen Spanje zal kunnen spelen. maken met een offensieve te genstander. „Ik heb geen elftal om te verdedigen", aldus Sepp Piontek, de Westduitse trainer van de Scandinavische nieu weling aan het voetbalfront, die zich in Straatsburg ge steund weet door een 16.000-koppige aanhang. Pion tek heeft in zijn in België werkzame spelers, zes in to taal, uitstekende raadgevers voor het te volgen strijdplan, waarin verdediger Rasmussen uit tactische overwegingen plaats maakt voor de in Spanje spelende Lauridsen, tegen Frankrijk en Joegoslavië iiog invaller. PETRA DE BRUIN BAAN- KAMPIOENE Morten Olsen en de na veel blessureleed herboren Arne- sen staan bij Anderlecht op de loonlijst en ontmoeten in de stad van het Europese parle ment vijf Brusselse clubmaten (De Greef, Grun, Scifo, Van- dereycken en Vanderbergh). „Er is echter geen plaats voor sentimenten", schoof Morten Olsen, de bijna 35-jarige vrije verdediger, alle clubgevoelens terzijde. Sören Lerby, die in München bij Bayern dezelfde baas dient als Pfaff, liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. De lichtgeblesseerde midden velder: „Pas aan het begin van de competitie zijn we weer één. Niet eerder". F rankrijk-Joegoslavië Saint Etienne sluit Michel Pla- tini voor even weer in zijn ar men. Twee dagen voor zijn 29e verjaardag speelt de onbetwis te vedette van de Europese voetbalvelden, die de lires van Juventus verkoos boven de ei gen munteenheid, met het Franse elftal in de stad, waar ook John Rep eens triomfen vierde, de afsluitende groeps wedstrijd tegen Joegoslavië. De Fransen, reeds geplaatst voor de halve finales, weige ren het duel tegen de uitge schakelde Joegoslaven te be schouwen als een formaliteit. „Overwinningen smaken naar meer en het is een goede ge woonte om te winnen", sprak Platini, die met vier punten de topscorerslijst aanvoert van het toernooi om het Europees kampioenschap, in bloemrijke taal. Bij de Fransen, van wie Amoros ook na hoger beroep tot de eindstrijd geschorst blijft, is voorstopper Le Roux weer inzetbaar na zijn knie blessure. Trainer Hidalgo speelt met de gedachte om de jonge aanvallende middenvel der Ferreri een kans te bie den. Zijn Joegoslavisohe colle ga Veselinovic heeft zijn te genvallende formatie op drie plaatsen gewijzigd. Veselino vic, die tijdens de wedstrijd te gen Denemarken onwel werd van de spanning en voor on derzoek naar het ziekenhuis moest, heeft doelman Simovic, Sestic en Dragan Stojkovic in de basiself geposteerd. SLOTEN Petra de Bruin uit Nieuwkoop heeft gisteren op de wielerbaan in Sloten voor veel publiek de nationale titel achtervolging behaald. Zij versloeg in een bijzonder spannende finale Mieke Havik uit Volendam. De Bruin haalde de goede tijd van 3.57,10 minuten. Voor Havik werd 3.57,30 geklokt. In de strijd om de derde plaats liep de kampioene van 1983, Monique Kauffmann uit Kijkduin, na drie minuten en 10,78 seconden haar tegenstandster Wesly Post (Eindhoven) in. Seraing failliet, Claesen werkloos SERAING/STRAATS- BURG Het Belgische Seraing is door de rechter gisteren failliet verklaard. De schuldenlast van de Belgische eersteklasser be draagt rond de 8,5 miljoen gulden. Daartegenover staat een bezit van iets meer dan 300.000 gulden plus de transferwaarde van de spelers. Op die gronden verklaar de de rechter in Luik de in 1900 gestichte club bankroet. Door de uit spraak is international Nico Claesen, die momen teel met het Belgische elf tal in Frankrijk vertoeft en voor wie Feyenoord be langstelling schijnt te heb ben, zonder werk. TIPS VOOR DUINDIGT WASSENAAR Één ren en tien draverijen staan morgen middag op het programma van de Wassenaarse baan Duin- digt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze mee ting luiden. VICHYPRIJS(eerste afdeling): Yerry Buitenzorg, Ylando en Way Tulpen burg. VICHYPRIJS: Yonker Star, Ysbrand M en Yrens B. COMPIEGNEPRIJS: Wenner Hano ver. Yco Bonni en Yellow Shadow. MARSEILLEPRIJS: White du Bois. Waaipalm du Bois Worthy Oldeson. JERSEYPRIJS: Candid Rascal. Ak- tora en Sans Peur. CRAONPRIJS: Workmaid Voorne, Wez Warber en Wisconsin. TOULOUSEPRIJS: Up to Win, Uf Uithuizen en Waterden du Bois. PAUPRIJS: Urosa Maire, Walko B en Udo Buitenzorg. LYONPRIJS: Vanka Pride, Urbanus en Umienwil. STAATSBURGPRIJS: Ulaan, Ukkie Supreme en Podo du Bois. BIARRITZPRIJS: Victory Dream, Way to Fortuna en Wimbert S. Harald Schumacher: ...geen loopjongen voor de pers... co serieus neemt. Maar je kunt ontzettend gezellig een pilsje met hem pakken. En tot grote verbazing van velen bij Lokeren doen die „ouwe vijanden" dat tegenwoordig herhaaldelijk. René is ook een prachtige voetballer. Als hij er ten minste zin in heeft. Maar dat komt alleen veel te weinig voor. Het is toch ei genlijk schandalig dat hij, met zijn geweldige capacitei ten, er dit seizoen slechts twee heeft ingeschopt. Maar ja, hij is nog jong en ik geloof dat hij nu beslist van plan is om zijn leven als profvoetbal ler te beteren". (Prcben Elkjaer Larscn in de Haagsche Courant) „De mentaliteit daar heeft voor- en nadelen. Atletiek is op onze universiteit een ech te teamsport, je loopt voor de school, het gaat zeer kame raadschappelijk toe; de atmo sfeer bij wedstrijden is aan genaam en ik hou van reizen. Maar Amerikanen zijn op pervlakkig, ze schudden je met veel omhaal de hand, maar zien je de volgende dag niet meer staan. Ze komen in dat opzicht nogal toneelspele- rig over. Er is, ook bij de jon geren, weinig kennis over en interesse voor internationale politiek, of andere landen. Een dame kwam bij ons een lezing geven over het be heersen van andere talen. Stond er een man in de zaal op, die zei: „Als Engels goed genoeg was voor Jezus Chris tus, dan is het ook goed ge noeg voor mij". Het is type rend dat zö'n man denkt dat Jezus Christus Engels gespro ken heeft. Maar ja, South Ca rolina geldt nu eenmaal als de op één na achterlijkste staat". (Atleet Stijn Jaspers in de Volkskrant) „Ik maakte een overtreding, echt niet hard. Natuurlijk was het een vrije trap, zonder meer. Waarom die Amoros plotseling zo kwaad werd, begrijp ik niet. Ik heb verder niets gedaan. Hij gooide eerst die bal naar me toe en gaf me toen een kopstoot. Maar goed, het is zijn probleem, voor mij is de zaak afgedaan, terwijl hij een paar wedstrijden niet kan spelen. Kwaad ben ik niet op hem, al is het natuur lijk niet normaal wat hij deed". (Deense voetbal-internatio nal Jesper Olsen in het Leidsch Dagblad) Huub Rothengatter: ...niemand om me heen... „Om op Michels terug te ko men. Toen hij bij ons kwam, was het een verademing. Het tweede seizoen ging ook nog' prima. Ik was aanvankelijk helemaal gek van hem en verlengde mijn contract. Maar ineens ontstond er een verwijdering, net alsof er een andere man op het veld stond. Het wederzijdse ver trouwen was weg. Iedereen voelde het zo. Ik heb daar toen iets van gezegd, vooral op aandrang van de andere spelers. Toen kwam het tot een breuk, en wie had het gedaan? Toni Schumacher dus. Er is momenteel een ac tie op touw gezet om Derwall te laten struikelen. Diverse kranten zijn al maandenlang met allerlei verhalen bezig, steeds komen ze bij mij om hun verhalen nog even aan te sterken. Maar daar bedank ik voor. Ik laat mij niet meer voor het karretje spannen. Ik ben geen loopjongen voor de pers". (Westduitse doelman Ha rald Schumacher in Het Parool) „Als we met de *pl°eg gaan trainen, weet je niet wat je ziet. Oudere Italiaanse man nen knielen op de grond en als we voorbij zijn, kussen ze de weg waar Moser zojuist over gereden heeft. De eerste keer, dat ik het zag, geloofde ik mijn ogen niet, maar het gebeurt nog steeds". En: „Als je ziet wat er een dag alle maal met hem gebeurt, het is werkelijk onvoorstelbaar. Honderden mensen bellen voor hem op, er liggen tele grammen in het hotel, er staan bloemen voor hem klaar en als wij ergens de hal van een hotel binnenkomen, kun je er zeker van zijn dat we niet de lift kunnen berei ken voordat Moser iedereen een handtekening gegeven heeft". (Wielrenner Martin Havik in De Limburger) „Ik kan me voorstellen, dat mensen op een gegeven mo ment niet meer luisteren naar wat ik van plan ben. Daarom leek het me leuker om hier aan te komen zonder dat iemand er van op de hoogte was. Nu zit ik in die auto, daar kan niemand om heen. En ik ben niet van plan om deze plaats weer snel op te geven". (Autocoureur Huub Ro thengatter in De Tele graaf) LUGANO Peter Winnen heeft de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland, inclu sief de beklimming van de 2000 meter hoge Sint Gott hard, keurig netjes voor de renners uit de karavaan uitge reden. De zaterdag in een ra vijn gevallen klimmer uit de ploeg van Peter Post was niet ontevreden over zijn trai- ningstocht. Wel klaagde hij over pijn in de borst. „Mis schien heb ik toch nog wel een rib gebroken", zei hij. Verzorger Bertus Fok dacht dat het wel meeviel. „Winnen is in die valpartij natuurlijk aan alle kanten geraakt. Hij zal best pijn hebben, maar als je een rib hebt gebroken, rijd je niet zo hard een berg als de Sint Gotthard op". Als belang rijk onderdeel op zijn voorbe reiding op de Ronde van Frankrijk wil Winnen ook de Koninginnerit van de Ronde van Zwitserland, voerend over vier cols van de eerste catego rie, in zijn geheel uitrijden. De eerste beklimming van de Sint Gotthard heeft niet be paald geleid tot een sportief hoogtepunt in de Ronde van Zwitserland. De etappe eindig de in een toevalstreffer van de Belg Mare Sergeant. De vice- -kampioen van België be kroonde een solo van twintig kilometer in Lugano met zijn eerste overwinning van het seizoen met een halve minuut voorsprong op een groep van 44 renners met alle favorieten. De Zwitser Breu behield de leiding in het algemeen klasse ment. Ronde van de Aude Jean-Luc Vandenbroucke won Met een toevalstreffer wint de Belg Mare Sergeant de vijfde etappe van de Ronde van Zwit serland. gisteren de proloog van de Ronde van de Aude. De Belg was in het Zuidfranse Gruis- san met 2 minuten en 54,9 se conden de snelste over de 2400 meter. Laurent Fignon werd tweede, Alain Bondue derde en Jan Raas vierde. Raas was een dag eerder tij dens de laatste etappe van de Midi-Libre met bijna de com plete ploeg afgestapt. Alleen Zoetemelk en Kuiper voltooi den de koers. De Ronde van de Aude geldt als laatste voor bereiding op de Ronde van Frankrijk. In Gruissan maakte Adri van der Poel in de ploeg Godefroot zijn rentree na zijn schorsing van drie maanden. De vice-wereldkampioen ein digde op de 40e plaats in 3.05.7 ^sportuitslagen WIELRENNEN Ronde van Zwitserland Vierde etappe: 1. Mare Sergeant (Bel) 4.42.45 uur; 2. Sean Kelly (ler)op 32 sec; 3. Pierino Gavazzi. (Ita) z.t; 4. Leo Schoenenberger (Zwi) z.t; 5. Frank Hoste (Bel) z.t; 6. Uwe Bolten (Den) z.t; 7. Guy Janlszewski (Bel) z.t; 8. Harald Maler (Oos) z.t; 9. Phil An derson (Aus) z.t; 10. Alflo Vandi (Ita) z.t; 22. Jean Habets (Ned) z.t; 25. Henk Lubberdlng (Ned) z.t; 42. Ge rard Veldscholten (Ned) z.t; 55. Bert Oosterbosch (Ned) op 18.57 min; 56. Johan Lammerts (Ned) z.t; 60. Erie van der Aerden (Bel) z.t; 62. Teun van Vliet (Ned) z.t; 65. Eddy Planckaert (Bel )z.t; 76. Ger Knetemann (Ned) z.t; 81. Theo de Rooy (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Beat Breu (Zwi) 19.18,06 uur; 2. Urs Zlmmer- mann (Zwi) z.t; 3. Kelly op 1.09 min; 4. Accaclo da Sllva (Ita) op 2.12 min; 5. Gerhard Zadrobilek (Oos) op 2.27; 6. Malerop 3.07; 7. Anderson (Aus) op 3.31; 8. Leo Wellens (Bel) op 5.09; 9. Claudio Savini (Ita) op 5.11; 10. Ge rard Veldscholten (Ned) op 12.21; 21. Lubberdlng op 16.56; 37. De Rooy op 25.13; 47. Habets op 36.12; 56. Van Vliet op 43.57; 60. Van der Aerden op 48.48; 65. Knetemann op 54.05; 71. Planckaert op 56.58; 76. Oosterbosch op 58.50; 79. Lammerts op 59.20. 2.55.7; 3. Bondue (Fra) Raas (Ned) 2.58.0; 5. Andersen (Den) 2.58.4; 6. Poisson (Fra) 2.58.9; 14. Solleveld (Ned) 3.01.2; 24. Zoetemelk (Ned) 3.02.6; 33. Hanegraaf (Ned) 3.04.8; 36. Van Vliet (Ned) 3.05.3; 40. Van der Poel (Ned) 3.05.7; 77. Kuiper (Ned) 3.11.8; 102. Wljnants (Ned) 3.13.2. TENNIS Internationaal toernooi in Eaatbour- Damesenkelspel, eerste ronde: Mar tina Navratilova (Vst)-Ann Kiyomura (Vst) 6-2, 6-4; Annabel Croft (Eng)- Marcella Mesker (Ned) 7-5, 6-2; Wen dy White (Vst)-Anne Hobbs (Eng) 2-6. 6-4, 6-2; Carling Bassett (Can)-Mima Jausovec (Joe) 6-1, 6-2; Christiane Jolissaint (Zwi)-Andrea Leand (Vst) 3-6, 6-3. 6-0; Claudia Kohde (Wdl>- Bettina Bunge (Wdl) 7-6, 6-1; Zina Garrison (Vst)-Yvonne Vermaak (Zaf) 6-1, 6-0: Mary Lou Platek (Vst)-Sytvia Hanika (Wdl) 6-3. 1-6. 6-3; Kathy Jor dan (Vst)-Virginia Wade (Eng) 6-0. 6-3. WATERPOLO Achtlandentoernooi om tfe Tungs ram Cup In Boedapest Zesde dag: Nederland-Joegoslavië 9-9 (2-2, 2-2. 2-4. 3-1); West-Ouits- land - Hongarije 7-7; Verenigde Sta- ten-ltalië 7-2; Sovjet-Unie - Cuba 11-7. VAN BOECKEL EN MESKER UITGESCHAKELD EASTBOURNE Marcella Mesker heeft van haar optre den tijdens het 125.000 dollar gedoteerde tennistoernooi in Eastbourne weinig plezier ge had. De Haagse speelster ver loor zeer verrassend in de eer ste ronde van de Britse Anna bel Croft in twee sets: 7-5, 6-2. Haar stadgenoot Huub van Boeckel werd in de eerste ron de van het toernooi van Bris tol uitgeschakeld. Van Boeckel verloor met 6-4, 6-3 van de Amerikaan John Sadri. In Roehampton is gisteren het kwalificatietoernooi voor Wimbledon begonnen. De Ne derlandse kampioen Michtel Schapers, die zondag met Van Boeckel nog in de hal doende was bij de Davis-Cupwedstrijd tegen Spanje, zegevierde op gras in de eerste ronde over de Brit Blincow: 7-6, 6-1. Judith Warringa werd uitgeschakeld door de Amerikaanse Sue Margolin: 2-6, 1-6. (ADVERTENTIE) Alles of niets. U hoeft niets te missen van het kam pioenschap te Wimbledon als u ons nu even fc Veertien dagen gratis en vrijblijvend de Leidst rant in de bus. Het nummer: 070-190673 f!?W:Si W?:sCSEtr*'

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13