LATINI WIJST WEG idö&Qowtard I> ;en strafvermindering voor spelers Standard cEnroe roept dras halt toe Peter Winnen mag van geluk spreken Blessures teisteren ook dames- hockey ploeg „Onoverwinnelijk" BVO prolongeert titel NAVAL IN RAVIJN NIET ERNSTIG GEWOND MAANDAG 18IUNI1984 PAGINA 13 les twee jaar AC Milan - Het Italiaanse AC Milan is Porto tot overeenstemming over de koop van Fernan- es. De Europese topscorer, rren niet eens in actie kwam astrijd Portugal-Spanje (1-1) jaar zal een verbintenis te- oor twee jaar. Daarmee is rag gemoeid van ruim 4,5 gulden. De komst van de s naar AC Milaan, dat eer- Engelse middenvelder Ray kocht van Manchester Uni- kent dat de Engelsman Lu- sett en de Belg Eric Gerets zijn geworden bij de Ita- g zijr Ontslag voor Boskov bij Sporting Gijon GIJON Vujadin Boskov is bij Sporting Gijon ontsla gen als trainer. De Joegosla vische oud-coach van FC Den Haag en Feyenoord, die meende een nieuw tweejarig contract bij de Spaanse eer- ste-divisieploeg te kunnen afsluiten, moet het veld rui men omdat de prestaties van die ploeg ernstig tegenvie len. Boskov wordt opge volgd door de jeugdtrainer van Sporting Gijon Jose-Ma- nuel Novoa. Bertus Buys kampt met windstilte NEWPORT Bertus Buys gaat het goed in de solozeilrace van Plymouth naar Newport. De enige Hagenaar in de race, waarin al tientallen deelne mers zijn uitgevallen, koerst redelijk voorspoedig op New port aan, maar kampt de laat ste dagen met windstilte. Daardoor is de vaart er een beetje uit bij Buys, zo vertelde zijn vrouw gisteren nadat ze „via-via" berichten over de tocht van haar man had opge vangen. „Ik heb niet veel bij zonders gehoord", vertelde eega Buys. „Dus het zal wel goed gaan". LEIDEN De kadettenploeg van BVO werd dit weekeinde op nieuw kampioen van Nederland. Bovendien behielden de Al- phense basketballers hun ongeslagen status. In de afgelopen twee jaar werd in totaal 50 maal achtereen gewonnen. Vier van die zeges boekte BVO dit weekeinde in Zutphen. Na overwinningen op Orca's (31-24) en ITT Hoofddorp (29-28) moesten de Alphenaren de strijd aanbinden met het tot op dat moment ook nog ongeslagen Beltistos. Bij rust (10-12) zag het er even somber uit voor de Alphense équipe, maar in het tweede deel werd de Rijense kampioen met huid en haar verslonden: 32-22 en hoewel er toen nog een wedstrijd gespeeld moest wor den was BVO al zeker van de titel. Om aanspraak te kunnen blijven maken op het predicaat „onoverwinnelijk" werd het Groningse Donar ook nog op een nederlaag getracteerd (31-30). Uitblinkers in de in vergelijking met vorig jaar danig gewijzigde Alphense ploeg waren Marlon Dorsiel en Raoul Oudejans. Echtpaar loopt marathon snelst BERGEN Het echtpaar Wil en Annie Rindt heeft zaterdag in het Noordholllandse Bergen een halve marathon beheerst. Wil Rindt van PSV won bij de heren in 1.08.24. Zijn vrouw Annie zegevierde bij de dames in 1.21,08. V AAG Frankrijk ch als eerste land It voor de halve jd van het toernooi 'en Europese voetbal- ^nschap. De for- ran coach Michel ontdeed zich za- n het gloednieuwe De la Beaujoire in >p magistrale wijze i van België, dat weer werd te- in de realiteit. van coach Guy Thijs or de Fransen zeer zijn illusies beroofd bejubelde en ook ge- de zege van 2-0 van eek op Joegoslavië. nam de bij het ope- :en van het EK tegen ken gerezen twijfel je titelkansen groten door onder aanvoe- Michel Platini, die scoorde, de Belgen an de mat te spelen, k speelt morgen in St. voor groep 1 nog te- loslavië. •ken volgde het pro- Franse voorbeeld met 5-0 te win- ■Joegoslavië, dat daar- werd voor een de halve finales. De- gesteund door ""teegereisde supporters, t al de tijdens de oe- voor het EK gerezen volledig weg en on- Jibte zijn kandidatuur hoge klassering. De JJÏvan coach Sepp Pion- pjverigens nog niet zo ila Frankrijk. De wed- 8n morgen tegen België ^üatsburg is beslissend aatsing voor de halve 5 open 2 is de strijd nog vol- n en maken alle deel- ïog kans op plaatsing lalve eindstrijd. Wel- 'gevierde West-Duits- land gisteren in Lens met 2-1 over Roemenië en gaat het in deze groep alleen aan de lei ding, de wijze waarop de zege tot stand kwam was uitermate armoedig. Karl-Heinz Rum- menigge was door coach Jupp Derwall van het middenveld weer naar zijn favoriete stek in de punt van de aanval ge schoven, het was Rudi Voller die de Westduitse produktie voor zijn rekening nam. Ze kerheid omtrent plaatsing voor de halve finales moet West-Duitsland woensdag zien te verkrijgen in de ontmoeting met Spanje, die plaats heeft in het Pare des Princes in Parijs. De Spanjaarden bereikten gis teravond in Marseille in een aardig duel een gelijk spel van 1-1 tegen Portugal, dat in de laatste ontmoeting van groep 2 woensdag optornt tegen Roe menië, dat tegen West-Duits land verzuimde mogelijkheden te scheppen door vrijwel uit sluitend verdedigend te opere ren en nadrukkelijk sollici teerde naar een vroegtijdige verwijdering uit het toernooi om het Europese kampioen schap. Hoe paradoxaal het ook moge klinken, ook de Roeme nen maken nog kans op kwali ficatie voor de halve finales. WinSt op Portugal, woensdag in Nantes, kan voldoende zijn. De wedstrijden van dinsdag en woensdag worden op een ge lijk tijdstip gespeeld om te voorkomen dat er toestanden ontstaan als bij West-Duits- land-Oostenrijk tijdens het WK in 1982 in Spanje. Dat duel moest gelijk eindigen om beide ploegen toen een ronde verder te laten komen. Zie verder elders in Sporttri- bune. Stand groep 1 1. Frankrijk 2. Denemarken 3. België 4. Joegoslavië Stand groep.2 1. West-Duitsland 2. Spanje 3. Portugal 4. Roemenië 2 2 0 0 4 6-0 2 10 12 5-1 2 10 12 2-5 2 0 0 2 0 0-7 2 1 1 0 3 2-1 2 0 2 0 2 2-2 2 0 2 0 2 1-1 2 0 111 2-3. CLtrolecommissie van de Belgische Voetbal Bond en geen strafvermindering Nekken bij het |rij B ischandaal uit de jd tussen beide zullen volgens De commissie heeft zich zater- lissing van de con- dag opnieuw over de zaak ge bogen, nadat het dagelijks be stuur van de KBVB een ver zoek tot herziening van de eerder uitgesproken straffen had gedaan. Het bondsbestuur vond dat er nieuwe elementen in de strafzaak waren geko men doordat de FIFA, de in ternationale voetbalfederatie, De controlecommissie oordeel de dat de nieuwe ontwikke ling, door de stap van de FIFA, geen invloed had op de schuldvraag en dat de opgeleg de straffen als minima be schouwd konden worden vol gens de rechtspraak van de voetbalbond. Het gegeven dat de FIFA, mogelijk onver wacht, doch niet onvoorspel baar, de straffen geldig heeft verklaard voor alle aangeslo ten bonden, moet er niet toe leiden dat de tuchtorganen van de KBVB een vaststaande jurisprudentie gaan herzien. De commissie vond derhalve geen reden het effect van de straffen, onmiskenbaar ver zwaard na de uitspraak van de internationale federatie, weg te werken door het gevelde vonnis te herzien. N John McEn- :t gisteren volgens rwachtingen het van Queens Club en. In de finale de 25-jarige idige speler zijn loot Leif Shiras in ts: 6-1, 3-6, 6-2. De 5 Shiras, die reeds |rste ronde de win- an Parijs, Lendl, felde, en er in McEnroe een set rtselen, was de gro- assing in dit toer de vierde maal dat :Enroe het toernooi ns Club op zijn naam Een geruisloze zege allerminst. De eerste p voor de titelverdi- ;eheel naar wens. Hij landgenoot Shiras In de tweede set had een twij felachtige beslissing van een lijnrechter echter grote gevol gen. Een diep geslagen bal van McEnroe werd in eerste in stantie uitgegeven. De lijn rechter herriep de beslissing echter meteen. De scheids rechter echter besliste alsnog dat de bal uit was gegaan. McEnroe was furieus en ging een heftig debat aan met de umpire. Deze bleef echter bij zijn besluit. De Amerikaan eis te daarna dat de hoofdscheids- rechter de uiteindelijke beslis sing zou nemen. Toen deze dat deed in het nadeel van McEn roe, werd de Amerikaan ge dwongen verder te spelen. De problemen kostten hem echter wel de tweede set. In de derde was een hevig ge ïrriteerde McEnroe niet bij machte het spelpeil van de eerste set te evenaren. Shiras John McEnroe kon ook gisteren op Queens Club zijn mond niet houden tegen de umpire. Desondanks won hij het laatste toer nooi voor „Wimbledon" ten koste van de zo verrassende Leif Shiras, die dinsdag Ivan Lendl had laten struikelen. kwam echter niveau tekort om van de lichte terugval van zijn landgenoot te profiteren. Met 6-1, 3-6 en 6-2 greep McEnroe zijn vierde titel op Queens. McEnroe maakte in de halve finales korte metten met zijn landgenoot Jimmy Conners.' McEnroe won in twee sets: 6-2, 6-2. Shiras, op het ogenblik nummer 105 op de wereld ranglijst, versloeg een andere ongeplaatste Amerikaan Rod ney Harmon met 6-3, 6-4. De Amerikaanse Pam Shriver won het internationale tennis toernooi in Birmingham. De nummer vier van de wereld ranglijst zegevierde in de fina le met 7-6, 6-3 over haar land genote Anne White. Shriver had in de halve finale de Westduitse Bettina Bunge (7-5, 7-5) uitgeschakeld. White was de Britse Anne Hobbs (6-2, 6-4) de baas. KLAUSENPASS Achteraf sprak Peter Winnen van geluk, dat zijn tuimeling zaterdag tijdens de Ronde van Zwitserland in het ravijn van de Ibergeregg zo goed was afgelopen. De schade bedroeg „slechts,, twee gaten in zijn hoofd, een opgezwollen elleboog en een stuk of tien schaafwonden op rechterarm, heup en been. „Dit stelt niet veel voor, het had veel erger kunnen zijn". Het ongeluk van Peter Winnen zat zaterdagmiddag in een klein hoekje. In een bocht, waar zand en grint lag, waren een paar renners gevallen. Winnen reed aan de rand van het weggetje. Toen hij om de bocht de kluwen gevallen renners zag, moest hij met alle kracht in de remmen knijpen. Door het zand verloren de banden de grip op de weg, Winnen raakte de macht over het stuur kwijt en vloog rechtdoor het ravijn in. De klimmer uit Venray rolde tien meter door. Het bloed liep in stromen over zijn gezicht. „Het was een gekke gewaarwording. Ik keek naar boven en zag de wagen van Peter Post met een noodgang voor bijrijden. Hij had me niet gezien, maar het duurde niet lang of de rondedokter was bij me. Hij vroeg of ik hem herkende en dat was het geval. In het ziekenhuis hebben ze foto's gemaakt van mijn arm en mijn schouderblad. Gelukkig bleek er niets gebro ken te zijn". Ruim dertig jaar na Wim van Est in de Tour op de Aubisque dook de ene na de andere Nederlandse renner het ravijn in. Binnen een jaar waren het er vier: Johan van der Velde in de Tour de France, Jan Raas in Milaan-San Remo, Gert-Jan Theu- nisse in de Ronde van Romandië en nu Peter Winnen in de Ronde van Zwitserland. Winnen: „Ik heb het meeste geluk ge had". Gistermorgen maakte Winnen alweer een oefenritje om de gekneusde beenspieren soepel te maken en houden. AMSTERDAM Het blessu- respook, dat eerst de nationale herenhockeyselectie de schrik op het lijf joeg, waart nu ook rond bij de damesploeg. Giste ren in Amstelveen, tijdens de tweede interland tussen Ne derland en Canada, zaten maar liefst vier basisspeelsters met min of meer ernstige kwetsuren op de bank. Irene Hendriks en Laurien Willemse met rugklachten, Marjolein Eysvogel in de laatste fase van de genezing van een gebroken arm en Margriet Zegers met een enkel in het gips. Laatst genoemde liep de blessure za terdag in Deventer op in het eerste duel, dat Nederland met 4-1 won. Vandaag zal tijdens een onderzoek bij de chirurg Hermans in Hilversum blijken hoe lang de vaste voorstopper buitenspel moet blijven. Het geïmproviseerde elftal, dat een zorgelijk kijkende coach Gijs van Heumen in het Wagener stadion op de been moest bren gen, kwam niet verder dan een gelijkspel van 2-2. De Canadese dames lieten zien dat zij vorig jaar april in Koea- la Loempoer niet voor niets de finale van de strijd om de we reldtitel (2-4 tegen Nederland) hadden gehaald. De score 4-1 van zaterdag was nogal be- driegelijk. Niet één keer kon Oranje een doelpunt uit een combinatie of een solo produ ceren. Carina Benninga scoor de uit de rebound van een strafcorner, Fieke Boekhorst sloeg twee korte hoekslagen in en Marieke van Doorn maakte geen fout bij een strafbal. Ook gisteren kwam er geen veld- doelpunt tot stand. Toen zorg de Boekhorst met twee ge slaagde strafcorners (ze kreeg er trouwens veertien te ne men) voor de Nederlandse produktie. Ondanks de wat onzekere situ atie in verband met enkele blessures is coach Gijs van Heumen er toch al toe overge gaan de selectie van zestien hockeyspeelsters voor de Olympische Spelen van Los Angeles in principe te forme ren. Het is dezelfde selectie, die er enkele weken geleden in Lille toe bijdroeg dat Ne derland de eerst Europese titel in de historie bemachtigde. De olympische selectie ziet er als volgt uit Det de Beus (EMHC), Alette Pos (Up ward); Carina Benninga (HGC), Fie ke Boekhorst (EMHC). Marieke van Doorn (HGC), Marjolein Eysvogel (Amsterdam). Irene Hendriks (Up ward). Elsemieke Hillen (Amster dam). Aletta van Manen (HGC). An- neloes Nieuwenhuizen (MOP). Marti- ne Ohr (HDM), Sandra le Poole (HGC). Lisette Sevens (Amsterdam), Sophie von Weiier (Hilversum). Lau rien Willemse (HGC) en Margriet Ze gers (HDM). Eerste reserve is Eveline Kuik (HGC), tweede reserve is Helen van der Ben (Amsterdam). De ziekenboeg van de Nederlandse hockeydames tijdens de in terland in Amstelveen tegen Canada. Van rechts naar links Mar griet Zegers, Irene Hendriks, laurien Willemse en Marjolein Eys vogel. Jan Siemerink in nationaal team RIJNSBURG De 14-jarige Jan Siemerink, tennissend bij De Rijnkanters, is geselecteerd voor de nationale jeugdploeg. Dit bondsteam, dat onder leiding staat van Wim Bos, doet mee aan wedstrijden in het Spaanse Valencia om de Coupe del Sol, het Europees kampioenschap voor landenteams. Met Richard Kraji- gek en Albert Baan vertrekt de Rijnsburger op 3 juli naar het zuiden. Districtstrainer Peter Klein begeleidt deze zomer als coach het nationale meisjesteam tot en met 14 jaar. In die functie vertrekt hij op 2 juli met de bondsploeg naar Joegoslavië, waar in Varas- din om de Coupe Europa wordt gespeeld.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13