gehoordgezien larlton Heston ster in :jn eigen film „Skyjacked" iropese verkiezingen op radio en tv a[DIO/TELEVISIE CiidoeSoiruwt DONDERDAG 14 JUNI 1984 PAGINA 17 fERSUM Op radio en tv I aandacht besteed aan de Ne- hdse ronde van de Europese tzingen. Behalve in ons land (die dag ook in Engeland, Ier- tn Denemarken voor het Eu- e parlement gestemd. Omdat 'in Westduitsland, Frankrijk, België, Griekenland en Lu- irg pas zondag naar de stem- lat zal de officiële uitslag, ook lederland, echter niet eerder jmdagavond of maandag be- jfivvorden. |rdag zal echter al wel een re- betrouwbare prognose be- aar zijn. In 40 stembureau's zullen medewerkers van het bureau Intomart 'schaduwverkiezingen' houden, door de mensen die hun stem komen uitbrengen te vragen naar hun keuze. Dit onderzoek wordt door Intomart verricht in op dracht van het ANP. Op de radio besteedt de NCRV aan dacht aan de resultaten van het on derzoek met een extra lange uitzen ding van Hier en Nu, op Hilversum 1 van 18.06 tot 20.00 uur en van 20.30 tot 21.00 uur. Op de televisie doet de NOS op Ned. I van 19.45 tot 20.20 uur en van 22.45 tot 23.30 uur verslag van de verkiezingen. Hilversum tevreden en ontevreden met vijfde zender en meer zendtijd HILVERSUM De ministeriële toezegging van extra zend tijd en de bestemming van Hilversum 5 voor doelgroepen en kleine zendgemachtigden heeft gunstig uitgewerkt in de om roepwereld. Paul Hollaar, programmaleider van de NCRV-radio, stelde dat de minister „op onverwachte wijze een chaos op de radio heeft voorkomen. Als de extra zendtijd er niet was gekomen, hadden we de zenderkleuring op de radio wel kunnen opzeg gen, als gevolg van de versnippering van de zendtijd door de statusverhoging van VPRO en EO. Omroepen die een stro ming vertegenwoordigen kunnen zich nu beter profileren". De IKON liet in een eerste reactie weten helemaal niet blij te zijn met zijn „verbanning" naar Hilversum 5. „De IKON voelt zich onredelijk behandeld", aldus een verklaring. Volgens de IKON is het overleg over de toekomst van de kleine omroepen bij de radio nog niet afgerond. Zomerconcerten op NOS-televisie HILVERSUM Onder de verzameltitel „NOS-Zomerfestival, een muzikale rondreis door Europa" zal NOS-tv in de zomermaanden elke zondagmiddag via de zender Ned.II hetzij aansluitend op „Het Capitool", hetzij vooraf gaand aan de namiddaguitzendingen van de omroepverenigingen, een reeks voornamelijk muzikale evenementen uitzenden, welke wor den aangeboden door de Eurovisie, c.q. door de Oosteuropese pendant daarvan, Intervisie. Zo zullen de Belgische, Hongaarse, Noorse, Tsje chische en de Britse omroep hun bijdragen aan het NOS-programma leveren. Het repertoire bevat met enig voorbehoud i.v.m. de risico's van relayering werken van componisten als Mozart, Rossini, Tsjaikowski, Dvorak en Sibeli- gpteur Charlton Hes- sijehoort met mensen obert Redford, Bar- "jStreisand en Paul Jljian tot die groep ac- in'die zich hebben los te maken van de pjelandij van Hollyr Daar werd bepaald spelen moest, wat je moest en hoe je als r je leven verder had Dit ging ta- ver in de richting lerkrachting van het >n geen zelfbewuste die zich daarvoor Lfenen. Uit die anti- tng kwam jaren gele- aje losmaking voort, zij moesten toen wel )p zoek naar geld pers en goede scripts. slaagde daarin met eiïi „Skyjacked", hier sr in de bioscoop ver- onder de titel iht 502 antwoordt VOO-tv komt er )g mee op Ned. II om [uur. was er het boek piraten" van David dat actueel aansloot bij gtuigkapingen, die een jjaren geleden regelma- ysamenleving schokten. |iuillermin zag er een paal in en werd het bariton Heston eens jtie belangrijkste rol, nl. yi commandant van een ft vliegtuig, een vaderlij ke figuur, die van wanten weet tegenover een kaper, die het vliegtuig uit de koers loodst onder de bedreiging een bom tot ontploffing te zullen brengen. Deze film bood tevens gele genheid om Amerikaanse toe risten en hun hebbelijkheden op de korrel te nemen. Dezen hebben duur betaald voor hun uitstapje en wensen service aan boord, althans genoegdoe ning c.q. veilige aankomst op hun bestemming. Zij wijzen er op, dat bij de vluchtprijs de kaping niet was inbegrepen. Met dan elk nog zijn eigen be zorgdheden, zoals een hoog zwangere vrouw, een zwarte jazzmusicus met contractuele verplichtingen en een pacifis tisch ingestelde hippie. Zo komt de commandant tus sen twee vuren te verkeren, waar hij zich maar uit moet zien te redden, samen met een stewardess (Yvette Mimieux), die handen en meeleven te kort komt om iedereen op zijn gemak te stellen. Dit lukt uit eindelijk, maar het loopt niet allemaal van een leien dakje, want de kaper is ook geen kleine jongen, een gedecoreer de oorlogsheld, die het in zijn hoofd heeft gezet in Moskou orde op zaken te stellen. Zonder dwang Heston moet van die rol iets moois maken, zonder de dwang van filmmakers die op geld uit zijn, slechts gedreven door de eisen van oprecht ac teurschap. Met toch duidelijk in zijn achterhoofd de ijdel- heid om zich bij een groot pu bliek sympathie te verwerven. Want dat gebeurde ook, toen de genoemde acteurs zich niet meer uit wensten te leveren aan Hollywoodse geldmakers. Een film in Amerika wordt al voor de helft als geslaagd be schouwd, als-ie veel publiek trekt, met andere woorden goed verkocht wordt. Als ac teur moet je daarvoor op je pu bliek inspelen. Dat kun je aan Heston overlaten. Hij toont zich als commandant tegelijk krachtdadig en vaderlijk, ook iemand met wie je je zorgen kan delen, omdat de man in kwestie ook geplaagd wordt door zorg om het leven, ge symboliseerd door het tikje grijs aan de slapen, dat hoe ook vertrouwen wekt, een man die destijds niet aan zijn eerste teistering al bezweken is. Liet Charlton Heston in inter views eerder al weten, dat het als onafhankelijk acteur niet meevalt om aan goede film verhalen te komen. Gevestig de studio's bieden veel geld voor te verfilmen boeken - zelfs niet met de bedoeling er een film van te maken, wel om anderen vliegen af te van- gen-en maken bovendien veel werk van vervolgen op ge slaagde films. Daar moet je tussen zien te komen met aan zienlijk minder financiële armslag. Krijg je de beschik king over een goed verhaal, dan moet dat filmisch zo wor den ingevuld, dat het publiek het oorspronkelijke boek min of meer vergeet en helemaal gepakt wordt door het spel van de acteurs. In deze uitspraak geeft Heston In het midden Charlton Heston als de even onverschrokken als vaderlijke vliegtuigcommandant. Op de voorgrond Yvette Mimieux, met wie hij samen de zorgen voor de passagiers deelt. te kennen precies te weten hoe hij zijn publiek moet pak ken, zowel aan- als inpakken. Je moet er natuurlijk het ta lent voor hebben, maar het komt er op neer je eigen per soonlijkheid te etaleren, zoda nig in een film neer te leggen, dat die verkoopwaarde krijgt. Aardig gelukt Dat is hem in deze film dan aardig gelukt. En hem niet al leen. Zelfs die kaper wekt sympathie. Uiteindelijk is die een oorlogsheld met decoratie en iedereen begrijpt best, dat zo'n man in de strijd een frus tratie heeft opgelopen. In elk geval loopt hij niet rond als een barbaarse boosdoener van een piraat. Hij dient dus met veel begrip door de comman dant tegemoet getreden te worden. Dit gebeurt en zo zit deze film dan ook in elkaar. Onafhankelijk van Hollywood, maar wel filmisch uitgestalde koopwaar. Neem het de zelf standige zakenman kwalijk, die er veel werk van maakt en er in slaagt zijn produkten on der hot oog van zijn potentiële klandizie te brengen. Het onafhankelijk acteurschap heeft in Amerika nochtans nuttig gewerkt en doet dit nog. Terwijl gevestigde studio's blij ven mikken op kassuccessen, verkoop bij voorbaat verze kerd, zien deze vaak voorbij aan actuele maatschappelijke ontwikkelingen en wijzigingen in de zienswijzen van mensen. Zij laten zich daar niet of traag mee in, omdat zij zakelijk geen risico wensen te lopen. De vrije acteurs tonen op dit punt meer durf. Dat blijkt ook weer uit deze film, tien jaar geleden heet van de naald aanhakend bij de kapingen, die toen als schering en inslag aan de orde van de dag waren. Of die uitgesproken samenle- vingsproblematiek van toen helemaal overeenkomstig de ernst ervan werd aangepakt in deze film, daarvan zal niet ie der overtuigd zijn. Ook de vrije acteur Heston c.s. kon zich niet onttrekken aan de eis van de commercie. Wie niet verkoopt, telt niet mee Het stond daarom voorop, dat „Skyjacked" een produkt moest worden, dat lekker moest liggen in de smaak van een groot publiek. Anders ge zegd: de ster moet in en voor zijn eigen film staan. Maar zo samenlevingsbewust hoef je op een zondagavond niet een film te gaan zitten bekijken. Het is namelijk ook heel gewoon een spannende film. TON OLIEMULLER RENÉ Hilversum volgt met veel belangstelling wat de VPRO-jongen René Witte ervan gaat maken. Die heeft voor zijn omroep een eigen reportagewagen aan geschaft voor tv- en radio opnamen. Hij deed dit in overleg met het facilitair bedrijf van de NOS, die met dit initiatief niet de minste moeite heeft en er achter staat, het althans niet tegen wil houden. René hoopt als tv-man met eigen wagen sneller op actualiteiten te kunnen reageren en zijn onderwerpen attenter op de buis te brengen. Zelf vertelt hij daarover, dat voor dit doel bjj zijn omroep een stichting is opgericht, die dit initiatief gaat begeleiden. De gedachte aan een eigen wagen ontstond uit het bij de VPRO levende besef, dat deze omroep steeds een voorhoedefunctie heeft ver vuld op het punt van het brengen van eigen werk. Dit moet zo blijven. Daar voor moet er alert gerea geerd kunnen worden. Dit lukt niet als de VPRO steeds weer moet afwachten CEES Als Willem Duys het nog eens moe wordt voor de AVRO-sportredactie naar het Hilversumse Melkhuisje te hollen, kan men daar wellicht een beroep doen op Cees van Drongelen. Die vertelde al van kindsbeen af aan tennis verkocht en verknocht te zijn. Hij bracht het evenwel nooit verder dan een D-speler, maar be leeft aan die sport voortdu rend groot plezier, met uit schieters in het lachen als ballen totaal verkeerd gere tourneerd worden. Dan moet hij afgelopen zondag of er op korte termijn en op het gewenste moment een NOS-wagen beschikbaar is. Om die vrijheid van wer ken te kunnen waarmaken werd voor de aanschaf van deze wagen een miljoen neergelegd. Daar zijn heel wat tientjesleden voor no dig, maar de komende win ter hoopt de VPRO heet van de naald en fris van de lever te kunnen reageren. Want die eigen reporters- wagen moet zijn geld na tuurlijk wel opbrengen. zeker plezier gehad hebben in de allerlaatste misslag van McEnroe, die Ivan Lendl aan zijn Grand Slam in Parijs hielp. Maar goed. Cees heeft in meer zaken schik. In jonge concertgan gers bijvoorbeeld, en niet het minst ook in het voor zitten. Hij vervult die func tie in zijn eigen tennisvere niging „Soest-Zuid". Als ze bij de AVRO nog eens een goede voorzitter nodig heb ben, die niet alle personeel tegen zich in het harnas jaagt, kan die omroepvere niging wellicht ook nog eens een beroep doen op Cees. Hij zegt, dat het voor zitten hem in het bloed zit en dat is nog weer wat an ders dan dat je er je beroep van maakt. Tussen de be drijven door ziet hij er daar om ook graag op toe, dat de regels worden nageleefd. Dat noemt hij een tweede natuur van zichzelf. Hij deed dit soort uitspraken spontaan in een interview. Niemand mag daar evenzo- vele steken onder water achter vermoeden.' i Holborn Jack het helemaal niet /slager Arrows bevalt, hij zich aan boord van \rming Molly', het pira- van kapitein Sharing- t door de Engelsen in is genomen. Honger naar de kombuis, wordt ontdekt. -in Cox voert nu het be- sr het schip en hij straft Volgens de wetten van precht. Intussen droomt \rvan zijn ouders, die hij par geleden voor het heeft gezien, terug te 6 Door middel van een 3jt het kapitein Sharing- $arna zijn schip te hero ën als piratenschip gaat farming Molly" met Jack ei naar Afrika, jur Nederland 1. betaalt de man? leiding van Alan herstelt [piking van Elounda met ,pe krachten zijn uitge- nkaik, The Knot. Alan en ontmoeten vervolgens oude man, -ji ongeluk met een oude leeft gehad. Hij blijkt j Neve te heten. En ter- ierina Matakis in haar "a tegen Haldane haar Annika nog een keer a de Engelsman op te i brengt Alan de oude Neve naar een dorp in $en, waar hij bezig is ifi arme bevolking een it te graven. Daar blijkt een reden heeft om te doen. Air Nederland 1. ipp-hitarchiet je geschiedenis van de ïmse popgroep BZN is bppop-special niet zo het archief ingedo- jZN bestaat al sinds de belangrijkste ja- ongetwijfeld de *acht, toen Annie Schil- 4 zangeres bij de groep t Deze periode, die be- ,,Mon Amour'leverde jee hits per jaar op. Be- yiet reeds genoemde Amour'" presenteert de j ook nummers als say goodbye', „The j „Lady McCorey', TO the trolls'" en jon d'amour' middag 16.50 uur Ne- Nederland NEDERLAND 1 Componist Tony Eyk is verantwoordelijk voor de muziek in het AVRO-spelletje „Blokletters". Ned. I om 20.28 uur. man? (6), Engelse serie, (herh). Katerina Mataki bidt en smeekt Annika om Alan Haldane op te geven. Anni ka weigert en dit bezegelt Alan's lot. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 16.00 De Smurfen. Afl.: Potige ridder. 16.25 Ontvoering, avonturen- serie. Ongewild is David Balfour getuige van de moord op een belangrijke Schot met de bijnaam de Rode Vos (herh.). 16.50 De natuur en de mens (2), Spaanse natuurserie. Afl.: De kleine roofvogels. AVRO 18.55 Jack Holborn (2), tv-se- rie naar het boek van Leon Garfield. Jack wordt aan boord van de „Charming Molly' als verstekeling ont dekt. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 Blokletters, spelpro- gramma. 21.00 Dallas, tv-serie. Als Clayton zijn verloving met Miss Ellie bekend maakt, lopen de reacties nogal uit NEDERLAND 2 NOS 17.05 Studio Sport. EK Voet bal: Verslag van de wed strijd West-Duitsland - Por tugal. 19.05 Sesamstraat. 19.20 Jeugdjournaal. 19.33 Journaal. 19.45 Verkiezingen Europees Parlement (1). Prognoses over het stemgedrag van de Nederlanders. 20.20 Studio Sport. EK Voet bal: Verslag van de wed strijd Roemenië - Spanje. 22.30 Journaal. 22.45 Verkiezingen Europees Parlement (2). Prognoses en de eerste reacties. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. De beer Tommie (op de foto met lenie Mienie) heeft in „Sesam straat" een cadeautje gemaakt voor iemand die hij lief vindt. Ned. II om 19.05 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. 19.00 Hart aber Herzlich (Hart to Hart). 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7. Sinn. Daarna: Parteien zur Europa- 20.18 Wissen Sie es besser? Een spel voor betweters met o.a. Edith Hancke, Klaus Sonnenschein en Horst Pinnow. 21.30 Pro und Contra. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Duett im Zwielicht, komedie van Noel Coward met Karl Schon- bock, Ruth Pistor, Lola Muthel e.a. Regie: Rudiger Graf (herh.). De 70-jarige sir Hugo Latymer, een gecultiveerd en uiterst succesvol schrijver arrangeert in een Zwitsers hotel een ontmoeting met de actrice Carlotta Gray, die veertig jaar gele den zijn geliefde is geweest. Over dit bezoek maakt hij zich behoorlijk ner veus. Ook Hilde, zijn vroegere secre taresse en sinds twintig jaar zijn echt genote, vindt, dat hij met deze ont moeting een fout begaat. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. 17.05 Sport aktuell. EK Voetbal Duitsland - Portugal. 19.00 Heute. 19.30 Europa '84: Drei Tagen vor der Wahl. Een gesprek met voorname po litici. 21.00 Sport aktuell. EK Voetbal 1e helft Roemenie - Spanje. 21.45 Heute-journal. 22.00 Sport aktuell. 2e helft Roeme nie - Spanje. 23.00 Ray Charles A man and his soul, programma t.g.v. zijn 40-jarig jubileum met als gasten o.a. Joe Coc ker, Lou Rawls, Stevie Wonder en Quincy Jones. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Schule und Medien. 18.00 Tv-cursus bedrijfseconomie. 18.30 Die Sending mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Wo bitte geht's zur Front? Amerikaanse speelfilm uit 1970. Re gie: Jerry Lewis. Brendan Byers III (Jerry Lewis) zwemt in het geld. Hij moet ongeveer de rijk ste man ter wereld zijn. Toch is hij niet gelukkig, geld bevredigt hem niet meer. Maar nu is het toevallig oorlog en Byers is een overtuigd patriot. Daarom zou hij ook graag zijn econo mische macht als militair leider tot uitdrukking brengen, alleen wil het Amerikaanse leger hem niet hebben. Vandaar dat hij een eigen leger op de been brengt. 21.45 Landesspiegel. Max Ernst und die deutsch-franzosische Freund- 22.15 Nachtstudio: Der bittersüBe Untergang, de laatste dagen voor de Eerste Wereldoorlog. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe. Zo- BRT 1 18.00 De Bubblies, poppenserie. 18.05 Benji in Griekenland, Ameri kaanse jeugdfilm uit 1977 van Joe Camp. Met: Cynthis Smith en Ed Nel son. Het meest ontwapende hondje van Hollywood, Benji, is het slachtof fer geworden van een internationale spionagebende. Tijdens een avon tuurlijke tocht via de Griekse eilanden en de antieke ruines wordt hij buiten zijn wil om getraind om bepaalde op drachten uit te voeren. 19.25 Tijdrover: Kwizien. 19.30 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Politieke Tribune: De PVV 20.20 Isaura (1), Braziliaanse serie van Gilberto Braga. Een belangrijk documenten over de Braziliaanse sla vernij, dat vergeleken kan worden met zijn Amerikaanse equivalent „De hut van Oom Tom", komt van de hand van de negentiende eeuwse schrijver Bernardo Gulmarez. De voor de inter nationale markt van honderd tot der tig delen teruggebrachte serie werd vóór ..Roots" gemaakt en gaat even als deze serie niet zozeer over de sla- venemancipatie in het algemeen, maar voornamelijk over het individue le lot van een enkele persoon. In de Braziliaanse serie is de jonge en mooie Isaura (Lucella Santos) slavin bij de familie Almeida. Omdat ze blank is hoeft ze niet op de velden te werken. Bovendien staat ze onder de bescherming van haar meesteres Dona Ester (Beatriz Lira). 20.50 Panorama, actualiteiten. 21.40 Dallas, tv-serie. 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 17.00 EK Voetbal. Reportage van de wedstrijd West-Duitsland - Portugal. 20.10 EK Voetbal. Reportage van de wedstrijd Roemenië - Spanje. RTBF 1 18.00 Refrains du monde, serie over volksmuziek. Vandaag: Dansen en muziek uit Mexico. 18.57 Ce soir, regionaal magazine. 19.10 Tribune Elections Europeen nes: De P.C. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal. Aansl.: Debat t.g.v de Europese Verkiezingen met de PRL. 20.20 Autant savoir: Zure regen. 20.45 Serafino, Italiaanse speelfilm uit 1968. 23.30 Journaal. TV 5 19.00 Discopucé. Kinderprogramma. 19.05 Sido et Rémi. Kinderprogram ma. Sido en Rémi ontdekken het werk van Liszt. 19.15 Thé dansant. Amusementspro gramma. Nostalgische muziek en chansons gepresenteerd door Jac ques Martin. 19.47 Le cheval vapeur. Tv-film. Dit gefingeerde verhaal geeft met verba zingwekkend realisme het dagelijks leven weer van een landbouwersgezin uit de jaren zestig. 21.21 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Vanavond: Buisson de moules a l'estragon en sardines a la vinaigrette. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Pot the question, spelprogram- ma. 20.10 Tomorrow's world. 20.35 Top of the pops. 21.05 Porridge, comedy-serie. 21.35 We got it made, tv-serle. 22.00 Journaal. 22.25 Royal International Horse Show. 23.25 Question time, discussie. 00.23 Nieuwsoverzicht. 00.25 EK Voetbal. 01.10 Vakantieweerbericht. BBC 2 16.00 Tennis voor heren: Queens. Aansl.: Cricket. 19.45 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 19.50 On Parade. 20.15 Open Space. Afl.: Belfast. 21.00 Just another day, serie docu mentaires over de Britse manier van 21.30 Nature, natuurmagazine. 22.00 The Long Hot Summer, Ameri kaanse speelfilm van Martin Ritt (1958). Met: Paul Newman. Joanne Woodward. Orson Welles en Lee Re- mick. 23.55 Newsnight. 00.40 Cricket: 1ste test-match West- -India - Edgbaston. 01.10 Tv-cursussen. ITV 17.45 What's happening? 18.15 Animals in action. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.40 Quincy. Afl: The last of Lead- bottom. 21.30 Airline. Serie over een piloot, die zijn droom werkelijkheid ziet wor den wanneer hij zijn eigen luchtvaart maatschappij kan oprichten, (herh.). Met Roy Marsden. 22.30 Tv-eye. Actualiteiten. 23.00 News at ten. 23.30 W.K. stunten. 00.15 The gangster chronicles (7). 01.30 From this day forward. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek. 19.00 Cartoon Time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne Shuster. Komische 19.30 The new Dick van Dyke Show. Komische serie. 19.55 Skyways. Drama-serle. Peter Fanelli is geschokt als hij hoort dat Faye na haar parachute-sprong is overleden. Nick heeft schuldgevoe lens over haar dood omdat hij Faye aanzette tot de sprong. 20.45 Family. Serie rond de familie Lawrence. Kate vindt een nieuwe taak in het leven wanneer ze de zorg krijgt voor een twintigjarige leerling van het blinden-instituut. 21.35 American Football. 23.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek. TY«morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven slechthorenden. 13.00 Nieuws v< doven en slechthorenden. AVRO: 16.00 Minibios, met o.a. de films: Hong Kong Phooy, Sport Billy en Bo ris. 16.50 Het Toppop-hitarchief. Special rond BZN. DUITSLAND 1 09.05 Politik aktuell. 10.00 Heute. 10.23 EK Voetbal: West-Duitsland - Portugal. 11.55 EK Voetbal: Roeme nië - Spanje. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.40 Teletekst-over- zicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Mar tin und der Zauberer, avonturenfilm voor de jeugd. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletek- st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Die klei nen Strolche. Afl.: De mooiste baby. 16.15 Pinnwannd extra: Vor der Eu- ropawahl. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-lllustrierte. 18.00 Brigitte und ihr Koch. Aansl.: Heute-Schlagzeilen BRT 1 15.00 Paus Johannes II in Zwitser land. Reportage van de Eucharistie viering uit Einsiedeln. 18.00 De Bub blies, poppenserie. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-14.30 School televisie. 16.45 Vacatures ONEM. 17.00 Gevarieerd kinderprogramma. 18.00 Refrains du monde, serie over volksmuziek. Vandaag Gypsy sound. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 McLeod's Russia. 11.30 Play school. 11.55 Cricket: 1ste test-match West- -India - Edgbaston. 14 05 Journaal. 14 20 Weerbericht. 14.22 Financieel overzicht en nieuws voor doven en slechthorenden. 14.25 Heads en Tails, kleuterprogramma 14 40 Cric ket: 1ste test-match: West-India - Edgbaston 16.55 Play school, it's Friday. 17.20 Jigsaw, kinderserie. 17.35 Barbar the Elephant, kinderse rie. 18.00 Newsround extra. BBC 2 07.05 Tv-cursussen. 10,08-10.50 Schooltelevisie. 13.05-13.30 Tv-cur- sus. 13.55-14.20 Tv-cursus. 15.01-16.00 Schooltelevisie. 16.00 Tennis heren: Queens Aansl.: Cric ket. 1ste test-match West-India - SKY CHANNEL HILVERSUM 1 NCRV: 16.40 V» stad en land. 17.03 Zo maar zomen. 17.55 Meded. (NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu-magazine. 19.02 Hier en nu. 20.03 Onder wuivende palmen. 20.30 Hier en nu. 21.02 Op de vrije stadstoer. 22.02 NCRV-donderdag-sporL 22.55 In „t voorbijgaan. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02-8.00 Oe ont- bijtshow. HILVERSUM 2 KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Joodse wandelingen. 19.30 Cultuur schok. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitri- i. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overwe ging. Teleac: 21.30 Reuma-voorlich ting. herh. les 1. 22.00 Por Favor (5). KRO: 22.30 Nws. 22.40 God van mensen. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 NOS 20.00 HoUand Festival 1984. Rechtstreekse uitz. vanuit de Oude Kerk te Amsterdam. Samstag uit Licht, deel 4 van Kart Heinz Stockhauzen. Handelkoor en Collegium Koln, met solisten (In de pauze: Gesprekken van Sytze Smit met centrale figuren in het Holland Festival). 22.30 Nieuw Macedonië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver- i 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers 19.20 Bulletin in het Turks. .19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn, regiona le informatie, weer en verkeer, de cul turele agenda en reakties van luiste- Morgen 17.00 Sky Channel Music Box. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A.C. Raadschelders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestel ling. 11.03 Ratél. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar'" 13.06 Echo. 13.16 Muz om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 KRO in Breda. 17.03 Het betere HILVERSUM 2 VPRO: 7 00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 WatersL 9.30 Nws. VPRO: 9 33 Het herinterview (10.30 Nws Overheidsvoort.: 10.45 Onder anderen. AVRO: 11.00 Lichte grammofoonmuz. 11.10 Schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13 10 Meer over minder (13.30 Nws 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. Teleac: 14.33 Werken met audio-apparatuur (6). VARA: 15.03 Radioweekblad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdstein. 9.03 De muzikale fruitmand. NCRV: 10.30 Popstation. 12.03 Mono. 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7 02 Ochtendstemming (8.00 Nws.). 9.00 Veronica's meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz voor miljoe nen. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Holland Festival journaal. 13.10 Veronica Klass. VPRO: 14.30 Muziek op vier: In Mozarts voetspoor. 16.00 Willem de Ridders Radiola Improvisa tie Salon. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 7.30 Morgenmagazine met nieuws, reportages, verkeersin- form. en het weer 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17