Yanderaerden iets sneller dan Knetemann McEnroe verder Aouita nadert wereldrecord op 5000 meter sportuitslagen Licht redt Kallenberg/Rodenburg Martin Jol: contact met Coventry City Sportwereld Kringzwemmen: bekende gezichten op erepodium Nederlaag waterpoloërs l •SPORT Ccklóe Soutuut DONDERDAG 14 JUNI 1984 PAGINaTI SCHEVENINGEN Martin Jol heeft con tact met manager Bobby Gould van Coven try City over een mogelijke overgang naar die club. De door zijn huidige werkgever West Bromwich Albion op de transferlijst geplaatste Jol heeft inmiddels besloten niet naar het eveneens in hem geïnteresseerde Sheffield Wednesday over te stappen. De voormalige speler van FC Den Haag. Bay- ern München en FC Twente: „Sheffield wil mij als rechtermiddenvelder. Dat is niet mijn favoriete plaats. Het liefst speel ik als laatste man. Dat kan in Engeland niet, dat besef ik ook wel, dus hoop ik ergens als centrale middenvelder aan de slag te kun- Roemenië blijft weg bij turninterland DEN HAAG Dc Roe- meense ritmische sportgym- nastiekploeg komt niet naar Nederland voor de wedstrijd zaterdag in Gorssel. Afgelo pen vrijdag werd de Neder landse ambassade in Boeka rest op de hoogte gesteld van het wegblijven van de Oost europeanen. De Roemeense turnbond gaf voor het plot selinge besluit geen reden op. Het Nederlandse gym- nastiekverbönd heeft daarop de Belgische ploeg verzocht en bereid gevonden, de plaats van de Roemenen in te nemen. Veldrit Oss telt mee voor Super Prestige OSS De organisatoren van de wedstrijden om het Super Presti- ge-klassement voor veldrijders, tot dusver beide keren een prooi voor Hennie Stamsnijder uit En ter, hebben besloten het Brabant se Oss toe te voegen aan het cir cuit, dat komend winterseizoen acht racers zal omvatten. Oss, waar eind februari op de Witte Ruysheuvel de wereldkampioen schappen werden afgewerkt, krijgt op 23 december de vierde cross uit de reeks. Naast Oss zal vermoedelijk ook Rome een plaats op de kalender van het SP krijgen. Hersenschudding voor Riley WASSENAAR Het was gistermiddag even stil op Duindigt nadat de Engelse jockey Malcolm Riley met de ziekenauto naar het ziekenhuis was gebracht. In de eerste ren van de middag was hij van zijn paard Espressivio gevallen, doordat de stijgbeugel was gebroken. De jockey werd in bewusteloze toestand vervoerd naar het ziekenhuis. Daar bleek na onderzoek, dat Riley een zwa re hersenschudding en een hoofdwond had opgelopen. Espressivio ging er na het ongeval alleen vandoor en bereikte zelfs als eerste de eindstreep. De over winning was echter voor Happy Raap horst met kampioensjockey Terry Cain. Alternatieve elfstedentocht in Polen LEEUWARDEN De alterna- tieve Elfstedentocht voor schaat senrijders wordt de komende winter in Polen gereden. De tweehonderd kilometer lange tocht werd voorgaande jaren in Noorwegen, Finland en Canada gehouden. Met het oog op de kos ten zoekt men het nu dichter bij huis. De schaatstocht wordt op 23 februari gehouden in het Mazoer- kische merengebied bij het plaatsje Gyzycka op het Jez Ky- sajno. Op 20 februari worden daar ook de eerste wereldkampi oenschappen wintertriathlon ge houden. URDORF De proloog van de Ronde van Zwit serland is gewonnen door Eric Vanderaerden uit de ploeg van Peter Post. De Belg had voor de tijdrit over vier kilometer in Ur- dorf 5 minuten en 12,6 se conden nodig. Gerrie Knetemann werd tweede. De Nederlander, die vorig jaar lange tijd was uitge schakeld door een ernsti ge val en tegenwoordig in Belgische dienst rijdt, had een achterstand op Van deraerden van slechts 0,1 seconde. Bert Oosterbosch en Phil Anderson maak ten het succes van de ploeg Post compleet door respectievelijk als derde en vierde te eindigen. Raas derde De Fransman Patrick Bonnet won de proloog van de Midi Libre gewonnen. Hij volbracht de tijdrit over 1700 meter in Montpellier in 2 minuten en 15,5 seconden, een gemiddelde snelheid halend van 45,166 km/uur. Zijn landgenoot Francis Castaing werd tweede op twee seconden en Jan Raas derde. De Nederlander had voor de afstand 2.18,3 nodig. In dë tweede Schiphol-ploe- gentijdrit heeft de afgewezen olympiër Peter Pieters een ge weldig gevecht geleverd tegen de dinsdag gekozen renners voor Los Angeles. De lange Zwanenburger, niet geschikt geacht voor ploeg- of indivi duele achtervolging, noch voor de beide wegwedstrijden, sleepte het viertal van ploeg baas Jan van Katwijk naar de tweede plaats. Op twee minu ten van de groep, aangevoerd door Jelle Nijdam, de man die Pieters als achtervolger over vleugeld lijkt te hebben. Meer was niet haalbaar voor Pieters. Toch verdrongen In de zesde en laatste etappe van de Ronde van Belgisch De drie snelsten in de proloog van de Ronde van Zwitserland: winnaar Eric Vanderaerden, geflan keerd door Gerrie Knetemann en Bert Oosterbosch (rechts). Limburg voor amateurs is de Genk de beslissende ontsnap- landgenoot André Meewissen, Nederlandse Olympiër Hans ping, waarvoor zijn belangrijk- die na 3 uur 40 minuten en 54 Daams toch nog van de eerste ste Belgische rivaal Eddie Co- over de eindstreep kwam. Co- plaats in het algemeen klasse- chet de aanzet gaf. Cochet chet maakte echter de kleine ment verdrongen. Daams mis- nam genoegen met de tweede achterstand, die hij in de alge- te in de laatste rit over 157 ki- plaats in de etappe, drie secon- mene rangschikking had op lometer van Korspel naar den achter zijn winnende Daams, ruim goed. lllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllililllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllilillllllllllllllllllllllllilllllllilllilllllMlllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll FLORENCE De Ma rokkaanse atleet Said Aouita heeft woensdag avond bij internationale wedstrijden in Florence voor de beste jaarprestatie gezorgd op de 5000 meter. Aouita legde de afstand af in 13 minuten 4,78 secon den en werd daarmee de op een na snelste atleet al ler tijden. De 24-jarige Marokkaan, die bij het wereldkampioenschap brons won op de 1500 me ter, benaderde in Floren ce het wereldrecord van de Brit David Moorcroft, die op 7 juli 1982 in Oslo tot 13.00,42 kwam, tot op minder dan vierenhalve seconde. Een andere opvallende presta tie kwam op naam van de Roemeense Doina Melinte, die de 800 meter liep in 1.57,97, eveneens de beste prestatie van dit seizoen. Rob Druppers kwam tot op vier-tiende seconde van zijn Nederlands record op de 800 meter. De Nederlandse midde- nafstandstroef eindigde als tweede in 1.44,60. Druppers Druppers moest alleen de Ita liaan Donato Sabia voorrang verlenen. Sabia klokte 1,43,88. Door deze prestatie bezet Sabia de eerste plaats op de wereld ranglijst van dit seizoen. Ook op die lijst is Druppers tweede. Alberto Juantorena, de Cu baan die enige weken geleden aankondigde met wedstrijdat- letiek te stoppen, werd derde. De lopers hadden hun sterke tijden voor een goed deel te danken aan de tweede Neder lander in de race, Arno Kör- meling. De atleet van Sisu sleurde het veld naar een 400-metertijd van net vijftig seconden. Van Hulst Elly van Hulst slaagde er niet te voldoen aan de Olympische limiet (2.00,00) op de 800 me ter. De atlete van Olympia'48, die pure snelheid te kort kwam, finishte in 2.03,35. De winnende Roemeense Melinte, dit weekeinde al goed voor de beste seizoentijd op de 1500 meter, werd gevolgd door twee landgenotes. Arno Körmeling: tegenstanders aangespoord tot toptijden. illlllilMmilllllllllllllimillllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllll LEIDEN Of de beslis sing van de wedstrijdlei ding van het tennistoer nooi van Estec om de lichtinstallatie in werking te stellen Lodewijk Kal lenberg en Joost Roden burg in de kaart gespeeld heeft, zal wel altijd de vraag blijven. Feit is dat het in de herendubbel C als derde geplaatste duo vanaf dat moment geen game meer afgaf aan Noord wijkers Den Otter en Van der Berg en zo een 4-1 achterstand in de be slissende set omzette in wedstrijd winst: 6-7, 6-2, 6- 4. Kallenberg voelde zich, getuige zijn besluit zijn enkel er direct achteraan te plakken, blijkbaar in zijn element onder de gloeilampen. Zonder pro blemen „spinde" de Uni cum-speler tegenstander Van Trigt in twee sets uit het Noordwijkse toernooi. De andere favoriete spelers in de C-categorie lukte het niet de volgende ronde zonder set- verlies te bereiken. Het moei lijkst had de dit jaar uit de B- klasse „gedegradeerde" Rob Koggink het. Jan Parlevliet legde de als nummer twee ge noteerde Koggink het vuur twee sets lang na aan de sche nen, maar moest in het derde deel toch het moede hoofd bui gen: 6-7, 6-4, 6-0. Zeven games verdeeld over drie sets moest kansrijke outsider Hans Hin- nen afstaan aan Koos Spek, die in de D-categorie Dumes- nil slechts twee games toe stond. Spek hoeft in deze klas se geen rekening meer te hou den met de derde geplaatste Robert Krause, die in De Klerk Wolters zijn meerdere moest erkennen. Peter Genzel (6-2, 6-2 tegen Lafay) en Van Duin (6-1, 7-6 tegen Steen voorden) blijven wel op de loer liggen om Spek zijn titel afhandig te maken. De hoogst genoteerde dames in de D-ca tegorie bleven allen zonder problemen in de strijd, waarbij vooral de 6-3, 6-3 overwinning van Arda van Spronsen tegen Joke Kralt opviel. S'70 Dat aan de waarde van 30 dan wel 35+ toernooien inderdaad niet behoeft te worden ge tornd, blijkt wel de prestaties van Alie Oudshoorn tijdens het Woubrugse 35+ toernooi. Daar waar Oudshoorn vorige week in de kwartfinale van het „reguliere" toernooi van Nieuwe Sloot nog kansloos werd uitgeschakeld door de i'eugdige Yvonne Hoogeveen, wam de Woubrugse bij haar leeftijdsgenoten deze ronde wel door. De bij de D-dames bovenaan de ranglijst staande Oudshoorn versloeg Edith van Egmond met 6-1 en 6-3. Moei lijker had Fred van Stierum het. De uit Castricum afkom stige Jan Wenderholt won zes games minder dan de nummer twee bij de D-heren: 1-6, 7-6, 4-6. In het gemengddubbel D zul len Ada en Rob Tjho in de hal ve finale tegen het echtpaar Van Renesse ongetwijfeld tot het uiterste moeten gaan om hun plaatsing (eerste) waar te maken. Terwijl eerstgenoem- den Jan en Ans de Bok pas na drie zwaar bevochten sets uit het toernooi sloegen, had het paar uit Benthuizen tegen man en vrouw Pauw slechts twee korte sets nodig. Algemeen Winnende cij fers Westduitse lotto: 1 - 3 - 4 - 8 - 12 - 22 - 35; reservegetal: 18. Winnende cijfers Spiel 77: 7 3 9 5 3 6. Atletiek De Vlaardingse atleet Walter van Rossum heeft een stratenloop over vijf tien kilometer in Hoek van Holland gewonnen in 48 mi nuten en 13 seconden. Tweede werd Ton Teepe (V&LTC Den Haag) en derde Dick Vink van Sparta. Bij de dames won Hen nie Veldhuis. Voetbal Sparta heeft in San José gelijk gespeeld tegen het nationale elftal van Costa Rica (4-4). DEN HAAG Op de zesde dag van de A-kampioenschappen zwemmen van de jubilerende Kring Den Haag in het Zuider- parkbad stonden gisteravond vrijwel uitsluitend bekende ge zichten op het erepodium. Het programma begon, zoals dit jaar is ingesteld, met een 50-meternummer, in dit geval de schoolslag voor de heren. Theo de Graaf (RZV) toonde zijn superieuriteit op deze slag weer eens aan door de concurrentie op dit ene baantje bijna een volle seconde achter zich te laten (32.3). Hierna volgde de 200 meter wisselslag voor dames en meisjes. De snelste tijd werd gerealiseerd in de leeftijdscategorie waar die ook gerealiseerd behoort te worden, namelijk bij de dames. Annemarie van Schijndel (WVZ) bleek op alle slagen in combi natie gezwommen met haar 2.31.9 de snelste van de regio Den Haag. Bij de jaargangen waren weer veel bekende namen op vooraanstaande plaatsen te zien. Voor Eline Kuiper (HZPC,'68), Mirjan van Aarsen (ZIAN/Vitesse,'69), Irene Janssen (Hoog werf,'70), Ingrid Vuurman (RZV,'71) en Sandra van Baarle (DZV/Martens,'72) was het niet de eerste keer dat zij tijdens de Kringkampioenschappen op het hoogste treetje van het erepodi um kwamen te staan. Ook bij de heren en de jongens kwamen na de 200 meter vlin derslag veel bekende gezichten op het ereschavot. De ruime overwinningen van Nils Ran (Zian/Vitesse,'69) en Chrétien Mali (WVZ,'68) op respectievelijk Maurice van den Berge (ZIAN/Vi tesse) en Erik Ros (RZV) mogen overigens wel als kleine verras singen worden aangemerkt. Voorts wonnen Cees Jan Winkel (RZV.heren), Jaco Kuiper (HZPC,'70) en Peter Biesot (DSZ,'71) volgens verwachting. De gewoonte getrouw afsluitende estafette was nu de 4 x 100 meter wisselslag voor meisjes onder de 16 jaar en werd gewon nen door de Hoogwerf (4.52.8), dat werd gevolgd door RZV (4.57.7) en DSZ (4.58.3) Uitslagen: 50 m schoolslag heren: 1. T. de Graat RZV 32.3; 2. F. Degenaar WVZ 33.1; 3. A. van Boxtel Raket 33.2 200 m wisselslag pers. m. 1973: 1. L. Schot Raket 3.00.1; 2. H. Kortekaas Hippocampus 3.09.2. Idem m. 1972: 1. S. van Baarle DZV 2.45.0; 2. P. Visser Raket 3.01.8; 3. M. Overgauw DSZ 3 07 0. Idem m. 1971: 1. I. Vuurman RZV 2.37.7; 2. M. de Jong Hoogwerf 2.41.2; 3. S. Schot Raket 2427. Idem m. 1970: 1. I. Janssen Hw. 2.35.2; 2. M. Middelburg Hw. 2.40.7; 3. C. Weissmann DSZ 2 425. ZIAN/Vitesse 2.34.8; 2. P. Spaans DSZ 2.40.4 (A); 3. E. 1968: I. E. Kuiper HZPC 2.32.0; 2. M. Wiekhart DSZ 2.38.6; 3. M. Vrolijk WVZ Schijndel WVZ 2.31.9; 2. J. de Vries Raket 2.35.0; 3. H. Bodde Rakt laket (B). vlinderslag j. 1971: 1. P. Biesot DSZ 2.52.0; 2. D. Dunkhorst Raket 3.01.0; 3. R. va 240.9 Idem dames: 1 2 36.5 (A), S. Pei 200 i Idem j.'l970:"ï. j. Kuiper HZPC 2.34.8; 2. J.W. Huising Waterloo 2.58.4; 3. D. Widijanto DSZ 2.59.2. Idem j. 1969: 1. N. Ran Z/V 2.19.9; 2. M. van den Berge Z/V 2.25.4; A. Visser Raket 2 Idem j. 1968: 1. C. Mali WVZ 2.25.3; 2. E. Ros RZV 2.30.7; 3, D. Roest WVZ 2.31.5. Idem heren: 1. C.J. Winkel RZV 2.14.9; 2. M. Spaans DSZ 2.21.6; 3. W. Moelker I 2.22.6. 4 x 100 m wisselslag est. m.o. 16: 1. Hoogwerf 4.52.8; 2. RZV 4.57.7; 3. DSZ 4.58.3. LONDEN John McEn roe heeft de derde ronde bereikt van het Grand Prix-tennistoernooi op de grasbanen van de Queens club, maar een glimlach kon er nog niet af. Na de overwinning op zijn land genoot Van Winitsky (7-5, 6-0) gaf de grillige Ameri kaan, die als eerste is ge plaatst, toe nog steeds de nederlaag tegen Ivan Lendl in de finale op Ro land Garros niet te heb ben verwerkt. McEnroe, die in de eerste set van de partij tegen Winitsky met 2-5 achter kwam, speelde met een ingepakte knie. Veel hinder scheen hij er niet van te ondervinden, want de wijze waarop hij vervolgens elf ga mes op rij maakte tegen zijn landgenoot, sprak boekdelen en bestempelde hem tevens tot de belangrijkste kandidaat voor de eindzege van het toer nooi in Londen, dat hij al drie keer eerder won. Shriver De Amerikaanse Pam Shriver, die bij het internationale mestoernooi van Birmingj als eerste is geplaatst, h gisteren, na een afwezigfh van elf weken wegens eeflel leboogblessure, bewezen ol enkelspel weer aan te kungj Shriver, die vorige week l haar landgenote Navratin wel de eerste prijs pakte in damesdubbel tijdens de d Franse kampioenschapje toonde aan weinig last me« hebben van de kwetsuur g versloeg de Australische A Minter overtuigend met 6-2. f J Ti Open Australische wil af van gras L MELBOURNE De organisatoren van de Open Australië tenniskampioenschappen willen de banen in Melbourne van: ander speeloppervlak voorzien. Zij overwegen het gras te fe vangen door een synthetisch materiaal. Melbourne behoorthj Wimbledon, Flushing Meadow en Parijs tot de vier zogenaaie Grand Slam toernooien. ki Volgens een woordvoerder heeft de organisatie de top hon^ op de spelers-wereldranglijst een soort enquêteformulier tcf zonden, waarop zij hun wensen kunnen kenbaar makenh nieuwe banen zouden volgens de plannen komen te liggefa een nog te verrijzen nationaal tenniscentrum, op de plaatst* de huidige grasbanen, in Melbourne. De aanleg ervan w[ voorzichtig geraamd op circa 140 miljoen gulden. jj Andrea Jaeger niet naar Wimbledog LONDEN Andrea Jaeger zal niet deelnemen aan het tei» toernooi van Wimbledon. De verliezende finaliste van het ge jaar zond het Londense organisatiecomité een telex, w^| ze een zenuwontsteking in de nek en schouderblessure als r" opgaf voor de terugtrekking van haar inschrijving. IJ' In de telex zegt Jaeger, dat de artsen haar vier weken rustl ben voorgeschreven. Maar het Britse dagblad Daily Mail s# reerde gisteren, dat Jaeger, die vorig jaar in de eindstrijdf] 0-6, 3-6 van Martina Navratilova verloor, wel eens twee jaay de roulatie kan blijven. De krant weet te melden dat de s ster zwaar overspannen is en alle interesse voor de tennisj heeft verloren. Schapers ontmoet Aquilera in strijd om Davis Cup AMSTERDAM De Nederlandse tennisploeg, die het komj weekeinde in de tweede ronde van het toernooi om de Davk ker in het Frans Ottenstadion in Amsterdam Spanje ontmoL samengesteld uit Michiel Schapers en Huub van Boeckel. pers, 149ste op de wereldranglijst, speelt in het eerste enkefl,; tegen Juan Aquilera, de nummer zestien van de wereldh Spanjaard baarde enige weken geleden opzien door de L Westduitse titel in Hamburg te veroveren. Huub van Boa 207e op de wereldranglijst, speelt daarna tegen de 37 plaj,, hoger geklasseerde Segio Casal. jjj fe BOEDAPEST Het Nederlands waterpoloteam is het achP' dentoernooi in Boedapest, dat geldt als één van de laatste tiemogelijkheden voor de Olympische Spelen, begonnen mö nederlaag tegen Italië: 8-10. De periodestanden waren 2-Zt 2-2, 1-2. Het jeugdige Oranje-zevental was in de Hong9 hoofdstad niet zo zeer de mindere van de Italianen, maai? beerde op beslissende momenten de durf kansen af te mal' De Nederlandse treffers kwamen op naam van Noorde? (2x), Buunk (2x), Heiden, Landeweerd, Jansen en Van Es/' Nederlaag Engeland MONTEVIDEO Het Engel se elftal heeft gisteravond zijn eerste nederlaag geleden tij dens de Zuidamerikaanse trip. Na de verrassende overwinn- ning (2-0) zondag op Brazilië volgde in Montevideo tegen Uruguay een even verrassende nederlaag met dezelfde cijfers. Het aanvallend ingestelde thuisland nam voor 45.000 toe- t schouwers in de negendfl nuut de leiding. Mark H haalde Acosta in het I' schopgebied onderuit, dif elf meter Shilton simper seerde: 1-0. In de 68e mj' besliste Cabrera de strij< 2-0 aan te tekenen. In d| terende speeltijd consolii Uruguay die voorsprong.| I PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS, 2120 meter: 1. You Stanley Dean (L. Schoonhoven) 1.23,4; 2. Yankee Master; 3. Yco Bon- ni. Toto: winnend f.1.90; plaats f. 1,10 f. 1,00 f. 1,10; koppel f.4,00; trio f.11.70. Niet gestart: Ylvi Hazekamp en Ynette Baker. (Wizard Fortuna ein digde weliswaar als eerste, maar liep buiten weddenschappen mee). TWEEDE KOERS. 2040 meter: 1. Wistaria Bonusan (N. Knoll) 1.21,7; 2. Yester P; 3. Yager Atlantic. Toto: win nend f. 7,00; plaats f. 1.90 f. 2,80 f. 3.70; koppel f. 17.10; trio f. 399.60. DERDE KOERS. 2520 meter: 1. Yes- sle Prinses (R. Kromkamp) 1.24.9; 2. 1,10; koppel f. 4.10; trio f. 13,20. Niet gestart: Yvoline Hazelaar. VIERDE KOERS, 1800 meter: 1. Hap py Raaphorst (T. Caln) 1.57,5; 2. Ga- temaster; 3. Marklno. Toto: winnend f. 2,20 f. 2.00 f. 1,40; koppel f. 43,80; trio f. 492.70. VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1. War- ko Speedy (W.J.J. Swart) 1.20.1; 2. Ytranssbelwin; 3. Wyoming. Toto: winnend f. 5.90; plaats f. 4,50 f. 2,20 f. 6.20; koppel f. 7,60; trio f. 360.10. ZESDE KOERS. 2040 meter: 1. Whis pering Usnis (J. de Leeuw Jr.) 1.21,1; 2. Vita Top; 3. Winston Hazelaar. Toto: winnend f. 8,60; plaats f. 2,40 f. 8,40 f. 3,30; koppel f. 54.80; trio f. 1.371,60. ZEVENDE KOERS. 1800 meter: 1. Le Normand (E. Bloem) 1.57,3; 2. Cree- tower; 3. Afterprint. Toto: winnend f. 13.40; plaats f. 5.20 f. 1.90 f. 2.70; koppel f. 30,80; trio f. 341,60. ACHTSTE KOERS, 2040 meter: 1. Uros M (M.J.H.M. Bakker) 1.21.0; 2. Wio van de Lente; 3. Victory Dream. Toto: winnend f. 25,60; plaats f. 4,50 f. 1,30 f. 1,40; koppel f. 60.80; trio f. 521,40. Niet gestart: Volemite. NEGENDE KOERS. 2040 meter: 1. Valery Dean (L. Schoonhoven) 1.20,8; 2. Verawood du Bois; 3. Terence Hill. Toto: winnend f. 3,50; plaats f. 1,30 f. 1,20 f. 1,70; koppel f. 3,00; trio f. 136.30. TIENDE KOERS. 2040 meter: 1. Star Laguna (P. Solleveld) 1.21,7; 2. Terry N; 3. Usurpateur K. Toto: winnend f. 16.10; plaats f. 1.20 f. 5,30 f. 2,70; koppel f. 149,30; trio f. 3.395,00. ELFDE KOERS. 2120 meter: 1. Tiger Hanover (A.H. Post) 1.20.5; 2. Urica Marijke; 3. Timbre. Toto: winnend f. 24.80; plaats f. 4,50 f. 2.60 f. 2.90; koppel f. 13,80; trio f. 811,80. Niet ge start: Susanne Belwin. Omzet totalisator: f. 282.494.- SOFTBAL Hoofdklasse: Kinheim-DSS 0-3; Onze Gezellen-Terrasvogels 3-2. Eerste klasse B: Heiloo-DSC'74 3-2; Storks- -Birds 0-2; Spaarnwoude-Meteoor 6-10. TENNIS Tweede ronde Queens Club: Mayot- te (VSt)-Smith (GBr) 6-4, 3-6, 6-1; Simpson (NZe)-Bourne (VSt) 7-6. 7-6; Odizor (Nig)-Van 't Hof (VSt) 6-4, 6-4; Teacher (VSt)-Edmondson (Aus) 7-6, 7-6; McEnroe (VSt)-Winitsky (VSt) 7-5, 6-0; Cash (Aus)-Motta (Bra) 6-3, 6-3; Curren (ZAf)-Shaw (GBr) 6-4, 6-2; Connors (VSt)-Acuna (Chi) 6-1, 6-3; Shiras (VSt)-Hooper (VSt) 4-6, 7-6, 7-5; Denton (VSt)-Davis (VSt) 7-5, 7-6; Meister (VSt)-Purcell (VSt) 7-6, 7-6. Internationaal damestoernooi in Bir mingham (tweede ronde): Rinaldi (VSt)-Leo (Aus) 6-7. 7-6, 6-4; White (VSt)-Antonoplis (VSt) 6-4. 6-4; Vermaak (ZAf)-Garrison (VSt) 6-0, 2-6. 6-3; Shriver (VSt)-Minter (Aus) 6-2, 6-3; Benjamin (VSt)-Piatek (VSt) 6-3. 6-7. 6-4; Hobbs (GBr>-Mundel (ZAf) 6-3. 6-3; Bunge (WDI)-McNeil (VSt) 6-3, 6-4. WATERPOLO Toernooi om de Tungsram Cup in Boedapest: Nederland-ltallë 8-10 (2-3, 3-3, 2-2, 1-2); Hongarije-Cuba 11-11 (4-3, 5-3, 1-2. 1-3); Verenigde Staten-Joegoslavië 6-5 (0-0, 3-2, 1-0, 2-3); SovjetCJnie - West-Duitsland 10-8 (1-1, 2-3, 4-3. 3-1). WIELRENNEN Ronde van Zwitserland (proloog, tijdrit over vier kilometer in Urdorf): 1. Vanderaerden (Bel) 5.12.6; i temann (Ned) 5.12.7; 3. Oosté (Ned) 5.14.7; 4. Anderson 5.16.3; 5. Morten (Zwi) 5.18.2; (Ier) 5.19.3; 7. Schönenberga 5.19.7; 8. Breu (Zwi) 5.20.5; 9.' (Bel) 5.20.6; 10. Accacio d# (Por) 5.21.2; 11. De Rooyji 5.21.6; 13. Lubberding (Ned)j 18. Teun van Winnen (Ned) J ten (Ned) 5.34.4 5.36.5; 65. Schroen (Ned) 5 Habets (Ned) 5.46.7. i Midi Libre (proloog, tijdrit ov meter in Montpellier): 1. I' (Fra) 2.15.5; 2. Castaing (Fra) 6. Manders (Ned) 2.20.5; 7. fc (Fra) 2.21.0; 8. Biondi (Fra) 2.f Bonnet (Fra) 2.21.9; 10. Dall Al (Fra) 2.22.2; 18. Leo van Vli<f 2.22.9; 20. Hinault (Fra) 2.2? Wijnants 2.24.0; 29. Solleveld! 43. Hanegraaf 2.26.3; 50. Zo« 2.27.4; 78. Kuiper 2.30.8; 8 Houwelingen 2.32.0. Ploegentijdrit rond Schiphol km): 1. Jo van Aarle (Nijdaml Poels en Beusichem) 2.01.31 47.883 km/uur); 2. Mindex (Pa ters. Bart van Est, Marc van d Henri Nijboer) 2.03,34; 3. j (Ralph Elshof, Erik Breukinf Verhoeven, Rick Moorman) i 4. Univers (Ebel Keizer, Gerard per. Piet Kleine, Frits Schür) f 5. Amstel (Marco van de Hulsj Nijboer. Jos Alberts. John! 2.06.12; 6. Driessen (Harry I Jan Simons. Maarten Ducrot.' Hofstede) 2.07.58. j

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16