Olympiads Ronde maakt Liebregts weinig wijzer McEnroe superieur QeidwQowumt Heieen van der Berg overtuigt Nol de Ruiter naar FC Utrech t aba ijft bij |slissing Gross zwemt wereldrecord Cricketers op toernee Tips voor Duindigt FIGNON NIEUWE LEIDER IN GIRO Noordwijk derde sportuitslagen 'ORT ZATERDAG 9IUNI1984 PAGINA 11 in der Louw ïnstpunten p HAAG „Mijn jatting is dat wij er uit jnen, maar het is geen haakte zaak. We zullen kar binnenkort weer in (ogen moeten kijken. Ik ip dat het lukt, maar zal ook zwaar zijn". zegt de voorzitter van de taald voetbal van de /B, André van der Louw, et KNVB-bondsblad Voet- Totaal ovcer de financiële van de overheid aan het aide voetbal. Van der w noemt het „heel belang- dat de schulden van ae in het betaalde voetbal (der zijn geworden. „Dat de iste clubs in het betaalde nu een sluitende be- ing hebben, dat zijn wel sstpunten", aldus de prae- bekend wil de overheid door de Kamer de aan het voetbal binnen jaar stoppen tenzij de bereid is in te stemmen het opheffen van het w'sfersysteem over enkele 50fi, de instelling van een 5o|s waaruit rijkere clubs de &re steunen en met een 3o|ocratisering binnen het Jalde voetbal inclusief het liten van CAO's. Nu geeft 5or de vorig jaar ontstane *jjk tussen werkgevers en ■^knemers in het sectiebe- 3j>r betaald voetbal, zegt Van 5o'Louw: „Ik vond het con- met de vertegenwoordi van de werknemers niet Dat vond ik rot, maar een gegeven dat door en ook perso- die daar een rol in heb- gespeeld, volstrekt onbe- was geworden. Ik zelf dat het heel weinig io)aken had met een werk- J°ersbelang dat op het spel sod en waar je voor of tegen oogt zijn. Dit was voer voor fjjhologen". 00 'ANNA De poging van Ueberroth, de voorzitter iet organisatiecomité van Mympische Spelen, om te bewegen alsnog naar 'igeles te komen, is zoals ?ht mislukt. Cuba blijft _jfjn beslissing en herhaalde de bezwaren: geen j$e bescherming voor de at- anti-communistische en te veel commer- een persconferentie in pubaanse hoofdstad werd hog eens benadrukt door ■Voorzitter van het Cubaan- Jympische Comité, Gonza- Aan deze perscon- ntie was een enkele uren onderhoud tussen de nt van Cuba, Fidel Ca in Peter Ueberroth, gese- ird door de Mexicaanse ische voorzitter Mario iez Rana, -vooraf gegaan, imerikaan verklaarde op irsbijeenkomst, waarbij niet aanwezig was, dat 20taatshoofd had gezegd dat een zeer zware beslissing !20i geweest voor hem. De •|9 voor de olympische be- >ong ziet er niet goed uit", 6-l Castro. ,20 ,8o:via •2°iia zal toch deelnemen ioode Olympische Spelen in ooVngeles. Aanvankelijk be- net Zuidamerikaanse om financiële redenen !;?J)eel te nemen. President Sites Zuazo heeft die teruggedraaid. Vol- German Peters nationale olympischè stelt de overheid echter peso beschikbaar" voor van een ploeg, draait derhalve ge- |°v°or de kosten op. ï.sö West Duitsland hebben '•8<hu ook Italië en Noorwe- ,2Cbij de FIFA aangemeld het olympisch voetbal ooi in Los Angeles. De anden nemen de plaatsen ^in de Sovjet Unie, Oost ""{land en Tsjecho Slowa- MUNCHEN Op het openings nummer van de 96e Westduitse zwemkampioenschappen heeft Michael Gross met 147,55 een nieuw wereldrecord gevestigd op de 200 meter vrije slag. De 19-ja- rige student was sinds het EK in Rome van augustus voHg jaar houder van het wereldrecord met een tijd van 1.47,87. Tijdens de Russische kampioenschappen in Kiev bleef Vladimir Salnikov op de 400 meter vrije slag met 3.491,8 slechts 86/100e van een seconde verwijderd van het we reldrecord. DEN HAAG Het conflict tussen de Koninklijke Nederlandse Cric ket Bond (KNCB) en negen spelers van de nationale ploeg is voorlopig bijgelegd. De cricketers zijn bereid 300 gulden bij te dragen aan de En gelse toernee, die de ploeg volgen de maand maakt. Tijdens een ver gadering tussen bestuur en spelers werd besloten een spelersraad in te stellen. Die moet de communicatie verbeteren. De spelers hadden aan vankelijk geweigerd naar Engeland mee te gaan omdat zij er niets voor voelden de eigen bijdrage te beta- Goede discusworp Henk Demmink DEN HAAG Tijdens, door de zogenaamde Laan van Poot-clubs Olympia '48 en V&L/TC georganiseer de, atletiekwedstrijden op de kunststofbaan aan de Zuidlarenstraat wierp Henk Demmink (V&L/TC) gisteravond de discus 48,35 meter ver. Zijn clubgenoot, A- iunior Mike Boxteen, liet op de 200 meter de snelle tijd van 22,2 se conden noteren. WASSENAAR Zowel vanmiddag als morgen (Eerste Pinksterdag) zijn er rennen en draverijen op de Wassenaar*; haan Duindigt. Vanmiddag is de eerste start om 13.30 uur Onze tips voor deze meeting luiden QUERONVILLE LBPRIJS (eerste afdeling) Yankee Fortuna. Ymir J en Ybe Zora. TIGRE ROYALPRIJS: Yack Boekeltc. Ydo Wielinga en Yonino S. ESOPEPRIJS Yorloz. Yena d. Rnl.lts en Woliu Hekkenhof. NORMA RITAPR1JS Ylranssbelwin R. Waldcmar Zimbn en Virgill Meadow WOUTER RAAPHORSTPR1JS Chantes. Romen Raaphorst en Detonation. NATHAN HANOVERPRIJS Winar Bos/org. Wonder Willem en Volemile. BARKEPRIJS: Urbanus, Unanieme en Usla Oldonn MCGREGORPRIJS: Volando Jonker. Volanda en Verawood du Bois. ROTA BHPRIJS: Sir van Hanegem. Roliby Performer en Podo du Bois. QUERONVILLE LBPRIJS (tweede afdeling): Yankee Master. Ylvi Hazekamp en Yambeau Flight. Morgen is de eerste start om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: RIJSWIJKPRIJS: Yshamo Lerona. Ynka Avon en Wilton Star. KIJKDUINPRIJS: Wileo Staaweide. Woerden en Warko Speedy. ASCOTPRIJS: Royal King. Sacha en Double Payment. VAKANT1EPRIJS: Up Road. Vermon Fortuna en Valentin Melodie. LEIDSCHENDAMPRIJS: Vinegar Joe. Woraz Fez en Whjrl Pride TRAIL STAKES: Brod. Palace. Boxberger Romeo en Zwavos Surprise. STOMPWIJKPRIJS: Wil van de Lente. Usla Fortuna en Vinei Fortuna. VOORBURGPRIJS. Wina Oostland. Vip D en Udit S. EPSONPRIJS; Sans Peur. Duke. Fabero. GROTE PINKSTERPRIJS: Uno Hazelaar. Wanda Plulo en Unri Zuidvelde. W1LSVEENPRIJS: Ymond Boekeltc. Wieky del Sol en Wisconsin. AMSTERDAM Piet Liebregts is in de 33e edi tie van Olympia's Ronde van Nederland weinig wijzer geworden. Omdat de ploegleiders van de Nederlandse sponsorploe- gen niet wijzer zijn, omdat de renners geketend zijn in een systeem dat be paald wordt door het niet mogen verliezen in plaats van het misschien kunnen winnen. Vorig jaar zetten de Russen en Oostduitsers de etappewedstrijd naar hun hand, pakten de grote brokken en lieten del kruimels voor de Neder landers. Acht weken voor Los Angeles was het niet anders. Weer was een buitenlander de sterkste: Asiat Saitov uit de Sovjet Unie, bezig aan zijn eerste sei zoen bij de amateurs. Het ver schil met vorig jaar was echter dat de Oostduitsers van 1984, zonder de prikkel van een ko mend wereldkampioenschap of de Olympische Spelen, een veel minder sterke ploeg had den gestuurd en de Russen verschenen verscheen met bij- na-naamlozen. Een groep on ervaren jongeren van wie er later vrijwel zeker enkelen te recht zullen komen jn de uit slagen die wel enige waarde hebben. Het eindklassement van Olympia's Ronde, gisteren be sloten met een overwinning van Albert Harren in de korte slotetappe van Hillegom naar Amsterdam, behoort daar ook ditmaal niet echt toe. Zelfs niet met deelneming van acht buitenlandse ploegen. Canada en Australië stuurden man nen, die veel te zoeken hebben maar weinig zullen vinden. Polen, Tsjecho Slowakije en Asiat Saitov, blij met rondemiss en beker. Joegoslavië waren vertegen woordigd door onbetekenende groepjes ën de Belgen onder streepten dat de toekomst van het wielrennen bij onze zui derburen weinig méér te bie den heeft dan het heden. Wielerofficials, bondscoach Liebregts voorop, houden staande dat Nederlands beste amateurs de concurrentie met de sterkste buitenlanders aan kunnen. Het lijkt een gegeven waar de buitenwacht geen kennis van mag nemen, wan neer er in Nederland wordt gereden. Ér "wordt hard ge fietst, er wordt zelden ge koerst. Ook in het olympisch jaar kwam het amateur-wiel- rennen niet los uit wat de sponsors als hun belang zien. Initiatieven lijken uit den boze. Voor de sponsors en dus de ploegleiders telt het succes. Voor de amateurcoach, die moet kiezen uit renners van wie de meesten aan hun oplei ding als wielersporter bezig zijn, om later prof te kunnen worden, staat het verlangen naar prestatie voorop. Grote verrichtingen kunnen, volgens Liebregts, ook gele verd worden door verliezers. Daarom constateerde de 54-ja- rige Brabander spijtig dat in het peloton van de topama- teurs de lijn van de laatste ja ren is doorgetrokken. „Ren ners zijn bang in elkaar te storten. Ze durven geen risi co's te nemen. Door sponsors en ploegleiders is hen inge prent dat de publiciteit op de eindstreep ligt. Daarvan zijn ér twaalf in Olympia's Ronde, maar er is slechts één eindze ge". Sponsors steken, in principe, geen geld uit liefdadigheid in wielerploegen. Zij willen er iets, in de vorm van reclame, voor terugzien. De aandacht van de media is door de Ne derlandse successen bij de profs, afgeleid van de ama teurs. „Jaren geleden", stelde Liebregts, „was iedere ama- teurklassieker een gebeurtenis die midden in de belangstel ling stond. Zulke aandacht is er op dit moment uitsluitend nog voor Olympia's Ronde. Daar moet dus gewonnen wor den en dat leidt er automatisch toe dat daar niet verloren mag worden. De konsekwentie is dat in Nederland de sponsor- ploegen, al rekenend, koersen als professionals". In Nederlands negendaagse zorgt de gevestigde orde voor rust en zekerheid. De enkele uitschieter komt uit de jongste categorie. Er waren twee op merkelijke tijdritsuccessen van Jelle Nijdam, gedurfde over winningen van John Talen en Erik Breukink. Nijdam zal baanman zijn bij de Spelen, de namen van de andere twee heeft Liebregts, nog met pot lood, bijgeschreven op zijn lijst van olympische kandidaten. De groep, waarmee hij op pad moet, bestaat in vage lijnen. Maarten Ducrot rijdt de 100 kilometer tijdrit, Hans Daams en Twan Poels kunnen zich voorbereiden op de individue le wedstrijd. Volgende week dinsdag wordt er met het NOC gepraat over de verlanglijstjes van de coaches. Liebregts zal dan horen hoe groot zijn ploeg kan zijn. Een dag later, na de ploegentijdrit op Schiphol, wil de coach zijn selectie bekend maken. Fignon Laurent Fignon heeft in de Ronde van Italië in elk geval bewezen géén toevalswinnaar van de Tour van 1983 te zijn geweest. Na vier mislukte aan vallen op de leidende positie van Francesco Moser, slaagde zijn vijfde. Twee dagen voor het einde hulde de blonde Pa- rijzenaar zich in de rose lei derstrui met in de afsluitende tijdrit van morgen over 42 ki lometer een grotere winst- dan verlieskans. Fignon benutte de koninginnerit over vijf berg toppen voor zijn diepe pene tratie in de Italiaanse coalitie. Bergop was Moser net als hij meer op zichzelf dan op hel pers aangewezen. Aan de streep in Arabba had Fignon een voorsprong van ruim twee minuten. Een knappe tweede plaats was weggelegd voor Jo- nan van de Velde, die in het algemeen klassement op de vijfde positie terecht kwam. LEIDEN Noordwijk heeft tijdens het Katwijk-toernooi tegen de organiserende vere niging beslag weten te leggen op de derde plaats. Penalty's moesten de beslissing brengen in het duel dat na negentig mi nuten in een 1-1 stand was ge ëindigd. Nadat ook de serie van vijf elf meters onbeslist afgesloten was, was het Frans van Veen die zijn zenuwen be ter de baas bleef dan Katwijk speler Adrie Nijgh. Noordwijk kreeg daarmee meer dan het verdiende. Weliswaar kwam de eersteklasser via John Ma- rijt op voorsprong, maar het moest in de tweede helft ver terug. De vele Katwijkse kan sen resulteerden evenwel in slechts één doelpunt van Floor Schaap. De finale van dit toer nooi, waarin Rijnsburgse Boys en Quick Boys tegen elkaar uitkomen, wordt op dinsdag 12 iuni verspeeld. LEIDEN Tijdens de Dis tricts Jeugdkampioenschappen heeft Heleen van der Berg zich met groot vertoon van macht geplaatst voor de halve finale in de categorie meisjes tot en met 12 jaar. De tennis- peelster uit Noordwijkerhout had tot de kwartfinale slechts één game hoeven af te staan. Ook in haar partij voor de laatste vier tegen Liesbeth Hooghoudt overtuigde de tech nisch sterke Boekhorst-speel ster en voorkwam zij game- verlies. Een andere gegadigde voor de titel, Fleur Meyer, deed eveneens van zich spre ken, getuige diens 6-1, 6-0 overwinning op Natascha van Schaik. Een categorie hoger moest de Unicum-speelster haar meerdere erkennen in de tweede geplaatste- Suzan Vis sers: 3-6, 4-6. Bij de oudste meisjes bereikte Margot van Overloop volgens verwachting de halve finale. Jeanine Jün- ger bood goede tegenstand, maar moest met 6-3, 6-3 toch het onderspit delven. Bij de jongens is Jeroen Vink nog steeds op twee onderdelen actief. Terwijl in de jongste klasse de halve finale bereikt werd, mag de Hillegom-speler zich in de categorie t/m 12 jaar zich opmaken voor het kwart finale- duel tegen favoriet Cees-Jan Schuilenburg. Merenwijk Het toernooi van de Meren wijk heeft in het hoofdonder deel, het herendubbel Cl, twee favoriete koppels het vochtige gravel verliezend zien verla ten. Het eerste geplaatste duo Bauw/De Jong gaf Arnoud van Dam en Johan van der Lippe in de eerste set nog wel tegenstand (6-7), maar daarna was het gauw gedaan met de Katwijkers: 0-6. Meer tegen stand gaf het als tweede ver wachte dubbel Ton Crépin- /Rob van Marwijk, maar ook zij moesten capituleren: 4-6, 6- 3, 6-3 voor Maarten Buis en Martin Hoekstra. Ook in het HDC 2 konden de eerste ge plaatsten het niet bolwerken. Unicummers Leertouwer en Schoelink kwamen in de der de set nog wel met 6-5 voor, maar Har Walenkamp en Cees Spruyt bleken op het einde van de rit over net iets meer lucht te beschikken: 6-7, 6-4, 6-7. In de D-categorie kenden de favorieten Joris Aphergis en Dave Wijnveldt weinig problemen. Bobby Logger en Gert-Jan Onvlee gaven zich wel heel gauw gewonnen: 6-0, 6-0. In het herenenkel D in Al phen heeft Cees Koeleman zich geplaatst voor de kwartfi nale. Tegenstander Ronald Verdaasdonk had weinig vat op het sterke spel van de spe ler uit Ter Aar: 6-1, 6-0. Her- bert Broere van Nieuwe Sloot had tegen Tiedeman drie sets nodig om zich bij de laatste acht te voegen. Bij de dames in hetzelfde onderdeel speelde de jeugdige Yvonne Hoogeveen zich in de halve finale. Zij liet geen spaan heel van Alie Oudshoorn en gunde de Wou- brugse zelfs geen game. Een goede prestatie leverden Henk van Veen en Henk Verduin door in het herendubbel D via een 7-5, 6-1 overwinning op Brem en Verschuren de laatste vier te bereiken. ^SKE EN WISKE DE LIEVE LILLEHAM Simpele zege Klein Zwitserland TERASSA Landskampioen Klein Zwitserland heeft giste ren de eerste wedstrijd uit het toernooi om de Europa Cup met ruim verschil gewonnen. In het Spaanse Terassa ver sloegen de Haagse hockeyhe- ren Mefton HC met 5-1 na een ruststand van 2-0. Klein Zwit serland had in de eerste wed strijd voor groep B weinig moeite met de Britse tegen stander. Uit een voorzet van broer Ties maakte Hidde Kruize 1-0. Borstlap bracht nog voor de rust de Neder landse kampioen in gewonnen positie. Het tegenoffensief van Mefton kwam in de eerste mi nuten na de hervatting. Church zorgde voor 2-1, maar daarna bepaalde KZ het spel- beeld weer. De juiste verhou dingen werden weergegeven door opnieuw Borstlap, Ties Kruize en Van Heeswijk. PARIJS Het voornemen van Jimmy Connors om John McEnroe de weg te versperren naar diens eerste finale-optreden bij de open Franse tenniskampioen schappen is een illusie gebleken. In een soms verbit terd duel kraakte de favoriet zijn aartsrivaal Connors in drie sets: 7-5, 6-1, 6-2. Die overwinning maakte dat Parijs morgen een eindstrijd volgens het boekje krijgt, want tevoren was de als tweede geplaatste Tsjechoslo- waak Ivan Lendl in een monotoon duel van 2 uur en 46 minuten de meerdere gebleven van de Zweed Mats Wilander: 6-3, 6-3, 7-5. De tennisdag werd geopend door Martina Navratilova, die na 24 uitstel alsnog voor de halve finale moest aantreden tegen Hana Mandlikova. De Amerikaanse begon nerveus, maar eindigde majestueus, nadat Mandlikova halverwege de tweede set haar kansen lichtvaardig uit handen had gegeven (3-6, 6-2, 6-2). Als gevolg daarvan treden vanmiddag in de dames-eindstrijd Na vratilova en Chris Lloyd-Evert aan voor hun 59e onderlinge treffen sinds 1973, waarbij Navratilova in navolging van Mau reen Conolly en Margaret Court de Grand Slam kan halen; een streven dat beloond wordt met een premie van één miljoen dol lar. De cheque daarvan wordt ondertekend door Lloyd, niet Chrissy's echtgenoot John, maar de Londense verzekerings maatschappij. Van de 58 duels heeft Chris Lloyd er 30 gewon nen, maar de laatste tien verloren. De dag van gisteren behoorde echter aan John McEnroe. Nadat hij in de eerste set met 5-4 was achtergeraakt, begon de Ameri kaan zo goed te tennissen, dat landgenoot Connors alleen nog de overhand had in de veelvuldige verbale uitwisselingen. In de derde set leverde dat een verhit debat op, waarbij alleen het net de kemphanen scheidde. Verstaanbaar was alleen de laatste op merking van Connors: „Word volwassen" en de reactie van de scheidsrechter: „We moeten nu tennis spelen". Dat laatste gaf de superieure McEnroe geen problemen. Hij serveerde tien aces te gen Connors één en behield voortdurend een overwicht, hoezeer Connors zich daartegen ook verzette. Kortste optreden Een soortgelijk lot onderging Mats Wilander tegen Ivan Lendl. De Zweed probeerde met hoge diepe ballen zijn opponent van het net weg te houden, maar zodra hij even de lengte miste, kwam Lendl naar voren om met zijn machtige forehand de ral- lye te beslissen. Daarmee maakte hij Wilander's optreden in Pa rijs tot het kortste uit diens carrière. Twee jaar geleden werd de Zweed als 17-jarige de jongste winnaar uit de geschiedenis, vorig jaar verloor hij in de finale van Yannick Noah. De revanche voor die nederlaag in de kwartfinales van woensdag leek zoveel van hem te hebben gevergd, dat hij geen al te groot obstakel vormde voor Lendl, die in 1982 verliezend finalist was tegen Bjoern Borg. McEnroe en Lendl hebben elkaar sinds 1980 achttien maal ont moet. De Amerikaan won tienmaal, waarvan de laatste vijf ach ter elkaar. In de derde ronde van het iongens-enkelspel verloor de Neder lander Rob Simon van 6-4, 6-3 van de Westduitser Boris Becker. Het meisjesdubbel Digna Ketelaar/Simone Schilder bereikte de kwartfinales door een zege met 6-0, 6-3 op de Russinnen Byko- va/Milvidskaja. John McEnroe (links) en Jimmy Connors tijdens een pittig onder onsje aan het net. UTRECHT Nol de Ruiter is de nieuwe trainer van FC Utrecht. De 44-jarige oefenmeester volgt hiermee de naar MVV vertrokken Barry Hughes op. De Ruiter kwam met het bestuur van de Utrechtse eredivisieclub tot overeenstemming over een éénjarig contract. De Ruiter was al een voorlopige verlenging van zijn verbintenis met SC Veendam aangegaan. Het bestuur van de Groningse vereniging besloot De Ruiter niet tegen te houden. Het is nog niet zeker of SC Veendam het volgend jaar nog betaald voetbal speelt. Denemarken In de laatste oefenwedstrijd voor de eindronde van het Europees voetbalkampioenschap, heeft Denemarken ernstig teleurgesteld. Voor eigen publiek, in Kopenhagen, moesten de Denen zich te vreden stellen met een onbeslist tegen Bulgarije: 1-1. Frank Ar- nesen was de grote man in de brigade van trainer Sepp Piontek, waarin daarentegen Sören Lerby nauwelijks iets presteerde. Een verrassing was het meespelen van ex-Ajacied Jesper Olsen, die voor de eerste maal na zijn zware operatie weer mocht acteren. De Denen, die door Michael Laudrup de leiding hadden geno men, genoten slechts kort van deze voorsprong, want twee mi nuten later scoorde Zdravkov de gelijkmaker. De tuchtcommissie van de Argentijnse voetbalbond heeft Ferro- caril Oeste uitgeroepen tot landskampioen. De tweede finale wedstrijd tussen Ferrocaril en River Plate kon op 30 mei niet worden voltooid. In de tweede helft werd het duel gestaakt we gens wanordelijkheden. Een brandbom had een aantal toeschou wers en zelfs enige mensen buiten het stadion verwond. De wedstrijd in het stadion van River Plate werd bij de stand 1-0 in het voordeel van Ferrocaril afgebroken. De ploeg had het eerste duel met 3-0 gewonnen. De beslissing van de bond leverde de eerste landstitel in de geschiedenis van Ferrocaril op. HOCKEY EC dames, Wassenaar Groep A: Amsterdam (Ned)-Terassa (Spa) 8-0: Uccle Sport (Bel)-HGC (Ned) 0-8. B: Slough (Eng)-Penarth (Wal) 3-1; Kolos Borispol (Sov)-Lever- kusen (Wdl) 5-3. EC heren, Terassa Groep A: Terassa (Spa)-Belfast YMCA (Wal) 3-1; Dynamo Alma Ata (Sov)-Royal Uccle Sport (Bel) 0-1. B: Mefton HC (Gbr)-Klein Zwitserland (Ned) 1-5; Frankenthal (Wdl)-Eiv Spey (Ita) 4-3. SCHAKEN ken; Ljubojevlc (JoeKarsen (Den) 1- 0; Smlslov (Sov)-Torre (Phi) atg.; An- dersson (Zwe)-Tlmman (Ned) afg.; Talj (Sov)-Beljavski (Sov) 0,5-0.5. Stand: 1. Timman 7 punten 1 afg.; 2. Ribli 7; 3. Spasski 6. TENNIS Open Franse kampioenschappen Herenenkelspel, halve finales: Lendl (Tsj)-Wilander (Zwe) 6-3, 6-3, 7-5; McEnroe (Vst)-Connors (Vst) 7-5, 6-1, 6-2. Herendubbelspel, halve finales: Slo- zil/Smid (Tsj)-Arlas/Korlta (Vst) 6-1, 6-1. 6-0; Leconte/Noah (Fra)-Fromm- /Glickstein (Vst/lsr) 3-6, 7-6, 6-3, 5-7, 6-2. Damesenkelspel, halve llnales: Na vratilova (Vst)-Mandlikova (Tsj) 3-6, 6-2, 6-2; Navratilova/Shriver (Vst>- Horvath/Ruzici (Vst/Roe) 6-0, 7-6. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Calleja/Fancutt (Fra/Aus>-W. Whlte- /Cox (Vst/Aus) 7-6, 3-6, 6-3; Minter- /Warder (Aus)-L. Arraya/P. Arraya (Per) 3-6, 6-4, 7-5. WIELRENNEN Olympia's Ronde 9e etappe: 1. Harren (NBA) 1.52.50 (met bonificatie 1.52,35); 2. Talen (Aar) 1.52.53 (1.52,43); 3. Van Poppel (Gaz) 1.52,55 (1.52.50); 4. C. Koppert (Aar) 1.52,55; 5. Pieters (Min); 6. Moorman (NBA); 7. Vos (Dri); 8. Ku- losza (Pol); 9. Wijnant (Bel); 10. Her mans (Mil); 11. Verleijen (Bel); 12. Mackay (Gaz); 13. Klein (Uni); 14. Poels (Aar); 15. Van der Poel (Aar); 16. Arends (Bat); 17. Zwolinskl (Pol); 18. Hage (Mil); 19. Groenewegen (Oly); 20. Masson (Can). Eindklassement: 1. Saitov (Sov) 31.07,43; 2. Boden (Odl) op 0.49. 3. Breukink (Gaz) op 1.05; 4 Boom (Min) op 1.13; 5. Drogan (Odl) op 1.36; 6. Talen (Aar) op 1.40; 7. Jakobs (Bat) op 1.43; 8. Verhoeven (Gaz) op 1.44; 9. Van der Hulst (Ams) op 2.31; 10. Korokov (Sov) op 2.33; 11. Kleine (Uni) op 2.35; 12. Nijboer (Ams) op 2.45; 13. Hassink (Ams) op 2.49; 14. Bouwman (Bat) op 3.14; 15 Hofland (Dri) op 3.19; 16. Poels (Aar) op 3.21: 17. Hermans (Mil) op 3.24; 18. Van Dalen (Bat) op 4.14; 19. Van Orsouw (Min) op 5.11; 20. Van der Poel (Aar) op 5.26. Ronde van Italië 20e etappe: 1 Fignon (Fra) 169 kilo meter in 4.30,26 (met bonificatie 4.30,06); 2. Van de Velde (Ned) op 0.20 (4.30,31); 3. Argentin (Ita) op 1.52 (4.32,08); 4 Pedersen (Noo) z.t. (4.32,13); 5. Loro (Ita) op 1 54; 6. Van Impe (Bel); 7. M. Lejarreta (Spa); 8. Moser (Ita) op 2.19; 9 Baronchelli (Ita) op 2.20; 10. Breu (Zwi) op 2.29; 11. Ruperez (Spa) op 3 11; 12. Sche pers (Bel) op 4 08; 13. Natala (Ita); 14. Chioccioli (Ita) op 4.32; 15. Gayant (Fra); 63. Pirard (Ned) op 17.44; 120. R. Koppert (Ned) op 26.43; 137. Ha vik. Algemeen klassement: 1. Fignon (Fra) 92.46,59; 2. Moser (Ha) op 1.31; 3. Argentin (Ita) op 1.56; 4. M. Lejar reta (Spa) op 2 09; 5. Van de Velde (Ned) op 4 09; 6. Baronchelli (Ita) op 5.48; 7. Breu (Zwi) op 6.19; 8. Van Impe (Bel) op 6.46; 9. Beccia (Ita) op 8.25; 10. Pedersen (Noo) op 9.22. (Fra) 9 50.34 2 Luyten (Bel) o^fcKïT 3. Tackaert (Bel) 0.09; 4. Ohtonens (Bel) op 0 23; 5. Versluljs (Bel) op 0.25; 13 Manders (Ned) op 14.04; 15 T. van Vliet (Ned) op 14 06; 18. Raas (Ned) op 14.27.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11