mineraalwater bronwater Kom zelf kijken, is dat niet een idee voor u, een uitstapje naar het gezellige Spa? Bel ons als u komt 09-3287877311. DONDERDAG 7 IUN1 1984 2 druppels water zo weinig op elkaar geleken. Als u mineraalwater koopt, weet u dan zeker dat het ook mineraalwater is en niet iets anders? Mineraalwater wordt aan de bron in de fles gedaan, terwijl veel andere waters met tankwagens worden aangevoerd. Om de consument te beschemien stelde de raad van de Europese Gemeenschappen richtlijnen op voor de wetgeving in de lidstaten. In de bijlage n staat bijvoorbeeld: 1. De exploitatie van een bron van natuurlijk mineraalwater is onderworpen aan een vergunning van de verantwoordelijke autoriteit in bet land waar het water wordt gewonnen, na constatering dat bet betrokken water voldoet aan bijlage I, deel I (over de natuurlijke samenstelling en zuiverheid, dank zij de onderaardse oorsprong gevrijwaard van verontreiniging). 2. De imtallaties voorde exploitatie moeten zo zijn gebouwd dat iedetv mogelijkheid van besmetting wordt voorkomen en dat Ixt water de eigenschappen behoudt, die met zijn kwalificatie overeenkomen en die bet op het ogenblik van Ixt ontspringen bezat. Daartoe en inzonderheid: a. moet de bron of het ontspringingspünt tegen gevaar voor verontreiniging worden beschermd; b. is het transport van natuurlijk mineraalwater in andeiv recipiënten dan die welke voorde levering aan de eindverbruiker zijn goedgekeurd, verboden. Eén ding zal u duidelijk zijn: als u Spa drinkt hebt u alle zekerheid van de wereld. In Spa zat alles van de richtlijnen, al lang voordat ze werden geschreven SPA, meteen aan de bron voor u gebotteld. Zuiverder kan het niet

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18