lordig FC Lisse seelt met mild GSV MOEIZAME ZEGE MICHAEL VAN DER BERG fieidóe Souxcwit inkstertoernooi pernix 35t 154 deelnemende teams .vt* Holland komt weer met goed bezette Gouden Spike hilidor viert jubileum met denksportendag -ORT LEIDEN CsidócSourant DONDERDAG 7 JUNI 1984 PAGINA 15 Iplt 'S<j)cN Voor de elfde organiseert Pernix op ni a.s. haar jaarlijkse Iertoernooi, dat tot de e behoort in Nederland rfbalgebied. Er zullen rs 154 ploegen aantre- p het sportveldencom- de Kikkerpolder. Zij erdeeld over 60 senio- 26 junioren-, 40 adspi- ov I" en pupillenteams. Bn jar voor benodigde 308 o. rijden worden ver- i6l op 16 velden, gedu rende 20 ronden van elk 20 minuten. De eerste ronde be gint exact om 9.30 uur, ter wijl de laatste ronde eindigt om 16.48 uur. Het pinkster- toernooi wordt afgesloten met de finale van de junio renklasse, welke om 16.50 uur aanvangt, en met de fi nale van de hoofdklasse, die om 17.15 uur zal beginnen. De indeling van deze hoofd klasse luidt als volgt: poule A: Fiks, Oranje Nassau (A), Pernix, Snel en VEO en pou le B: De Algemene, Avanti, Excelsior, Ons Eiland en VES. Vorig jaar werd het or ganiserende Pernix zelf defi nitief winnaar van de Haak Olie wisselbeker. Of de oran jekragen ten vierden male toernooiwinnaar worden, valt echter te bezien. Op eer dere edities bleek immers, dat de kortere speeltijd grote verrassingen in de hand werkt. De toegangsprijs tot het toernooi bedraagt de ge hele dag 1,25. Van Duuren winnaar zaalvoetbalevenement LEIDEN Van Duuren is winnaar ge worden van het jaarlijkse door Lugdu- num georganiseerde zaalvoetbaltoernooi. In de Groenoordhallen bedwong de Leidse hoofdklasser in de finale het op interregionaal niveau uitkomende Zwar te Wolf, het voormalige VWL. Na een doelpuntloos gebleven wedstrijd, toonde Van Duuren zich vervolgens beter in het nemen van strafschoppen. Fred van Haarlem schoot de winnende treffer bin nen. De strijd om de derde en vierde plaats werd ook al via penalty's beslist. Simeko. dat in de poule onder andere met Inter/Ju afrekende, kwam evenals UVS niet tot scoren, maar bleek vanaf de stip toch bedrevener. Celeritas verliest in inhaalduel DEN HAAG Celeritas heeft gisteravond een inhaalduel voor de competitie honkbal in de tweede klasse verloren. De Hagenaars delfden met 10-2 op eigen veld het onderspit tegen Euro Stars. Laakkwartier zegevierde in de klasse dis trict west 3 met 12-2 over Sullair Birds. In de softbalcompetitie eerste klasse A da mes zegevierde ADO met 2-1 over EDO. In de laatste slagbeurt was het nog slechts 1-0, maar die run van Marjolein van Gulik werd nog vervolgd door een punt van Joke Vol kerijk. In de tweede klasse C won Wassenaar met 12-2 in vijf innings van Kokolishi. Kokolishi kon pas na een nalf uur wachten dank zij een arriverende supporter een compleet team op de been brengen. WADDINXVENER AL VIJFTIG JAAR WATERPOLODOELMAN WADDINXVEEN De 70-jarige Kors van Tilburg uit Waddinxveen ligt al vijftig jaar in het doel van de Waddinxveense waterpoloclub De Gouwe. De krasse sportman, die in 1934 voor het eerst werd opgesteld en lange tijd in het eerste zevental speelde, verdedigt nu nog elke week het doel in De Gouwe 5, het team dat uitkomt in de kring Gouwe-Rijn- streek van de KNZB. Doelman Kors van Tilburg, slager van beroep en nu gepensioneerd, is een fervent bezoeker van de trainingen en verzuimt zelden of nooit een competitiewedstrijd. Voor De Gouwe was de sportieve prestatie van de fitte en bejaarde Waddinxvener reden om hem uitgebreid te huldigen. Dit gebeurde vlak voor het begin van de competitiewedstrijd tegen IJsselzwemmers 1 uit Oudekerk aan den IJssel. Zijn trainer en medespelers maakten Kors van Tilburg in woorden en met geschenken duidelijk, dat zijn inbreng als keeper nog niet kan worden gemist De Waddinxvener is nog niet van plan met competitiewaterpolo te stop pen. Hij rekent er vast op dat de trainer, zeker na de huldiging die hem nu ten deel is gevallen, voorlopig nog niet zal omzien naar een jongere kracht. 4 FC Lisse doet er aan komende dins- »n<egen SJC wat zorg- 'ol^er met de doelkan- jm te springen. In nt?wijk zal er immers, 2i.s dan gisteravond, ,a®jtwee partijen op het ia(pst van de snede ge- worden en dus zal {iet zaak zijn de bal dog dat laatste tikje jjde doellijn mee te I5. i. ide GSV liet Lisse drie Tft mogelijkheden liggen van Beek, Wim Bouc- J* Maar de ploeg kon dat 21.1 ongestraft doen. GSV i zich in de eerste wed- Man de nacompetitie om 19!atie naar de derde klas- ■ners al veilig door SJC 1-0 terug te wijzen en i. t daarom niet echt aan. dat ook niet. En dat Lisse's redding weieens in blijken te zijn. Want li de Gouwenaren hun beticht in doelpunten heb- „noeten uitdrukken dan j jLisse er weieens veel fer voor hebben kunnen ki. Nu bleef de schade j°«t tot 1-1 waardoor de Afkomende dinsdag in [wijk voldoende heeft en gelijkspel. SJC is al- eroij winst gebaat. ie had gisteravond dui- moeite om de zenuwen in bedwang te houden. Vooral de vermoedelijk alleen vanwe ge zijn enorme inzet in de ba sis opgenomen Dorus van der Voort stapelde balverlies op balverlies. En omdat ook de overige spelers weinig raad wisten met het leer was bal verlies troef aan Lisse zijde. Echte kansen deden zich, afge zien van een te hoog gemikt schot van Ruud van der Voort (vierde minuut) dan ook nage noeg niet voor. Ook niet voor het doel van Mark van Berkel. Er diende bijna een half uur gewacht te worden eer de Goudse aanval iets liet zien. De misplaatste vedette-neigin gen vertonende ex-FC Den Haag speler Renke Prevo speelde Gerrit Boogaard aan, die de bal ineens op de slof- nam, maar zijn inzet onder het uitgestrekte lichaam van Van Berkel zag stranden. Daarna kwam er iets meer leven in de brouwerij. Eerst waren er op gelegde kansen voor Laurens van der Voort en Van Beek en vervolgens kreeg Lisse een aantal hoekschoppen te ne men, waarbij de ploeg steevast volgens hetzelfde patroon te werk ging. Laurens van der Voort in de rol van aangever, Van Beek bij de eerste paal als doorgeefluik, maar wat ont brak was een vervolg. Tot Lis se het in de veertigste minuut bij een nieuwe hoekschop over een andere boeg besloot te gooien. Van der Voort belastte zich wederom met het karwei, maar stuurde de bal, terwijl alle aandacht uitging naar Van Beek, ditmaal naar de tweede paal en vond daar de vrijgela ten Meiland die uitstekend raak kopte: 1-0. Opgelucht zocht Lisse niet veel later de kleedkamer op. Vijf minuten na de hervatting kreeg Laurens van der Voort een uitstekende kans om de marge uit te breiden. Waar heel GSV en ook het grootste deel varr de Lissese spelers aan buitenspel dacht, wuifde arbi ter Van der Togt het vlagsig- naal van zijn assistent aan de' lijn weg, en wist Van der Voort zich plotseling oog in oog met Ed van der Most. De Lissese buitenspeler omspeelde de Goudse doelman, legde de bal panklaar voor Van Beek, maar zag zijn collega aanvaller vervolgens drie meter voor het doel hopeloos missen. Dat zelfde deed even later Wim Bouckaert. die ook al na Van der Most omspeeld te hebben, zo lang met binnenschieten aarzelde, dat de Goudse defen sie zich kon herstellen. En toen vond GSV kennelijk dat het mild genoeg was geweest. Uitblinkende Kees Bonefaas speelde Cock Starreveld aan en die kende geen pardon: 1-1. FC Lisse: Van Berkel, Van Duin, Van Ruiten, Meiland, Van Rooyen, Ruud van der Voort, Dorus van der Voort, Mesman, Van Beek, Bouc kaert (Van Damme), Laurens van der Voort. Wim van Beek gevolgd door Rob van Dam onderweg naar het GSV-doel. De Lissese rechtsbuiten zou twee unieke mogelijkheden missen. 'ernationaal igdtennis De Munnik :RDORP Tennisvere- De Munnik heeft de ireidingen zo goed als )or het internationaal mooi voor meisjes, dat woensdag 25 juli op io rk aan de Plantage te (fdorp wordt gespeeld. :e opgave voor het orga- •omité onder voorzitter- *']van Paul de Groot is het irengen van honderd B.tmers. B .4 i^ieiderdorpse vereniging ijcht naast de deelname jgjde beste Nederlandse (1 deelnemers uit Enge- rrFrankrijk, Zweden, De- l-Iken, Oostenrijk en Zwi- Hd. Het toernooi wordt in ^werking met de tennis- nigeorganiseerd en maakt i.lde jeugdtoernooien te M en Griffelstein deel uit j£n circuit. 3 de organisatie wordt Merkelijk meer gevergd ).0e Munnik dan voor de jsatie van een modaal •jtoernooi; zo dienen er l hgsfaciliteiten gecreëerd (i]rden, er moet een be- •yrvice aanwezig zijn en '^elnemers moeten dage- l wan een lunch worden l'Jen. De ploeg, die het liifriderhoud voor zijn reke- "heemt bestaat uit onge- iestien man. jeringe tegemoetkoming 1.3de organisatie mag De »ïïk twee tot vier „wild uitdelen; de club kan "ielers op de deelnemers- i'laatsten, die niet aan de i.jecriteria van de bond in. De „vrijkaarten" j"3n in samenspraak met njtrictstrainer Peter Klein Send. LEIDEN De atletiek vriendenkring Holland orga niseert zaterdag voor de der tiende maal de wedstrijden om de Gouden Spike en in het sterke deelnemersveld valt de deelname van de Is raëliër Iss op de 400 meter horden het meest op. Iss pro beert in Leiden de limiet voor de Olympische Spelen te realiseren die door zijn bond op 50.5 seconden is ge steld. Stijn Jaspers is al zeker van deelname en zal in Leiden de trekpleister op de 1500 meter zijn. Eric de Bruin is dat ui teraard bij het discuswerpen en kogelstoten ondanks het (nog) ontbreken van een re tourtje Los Angeles. Chris Leeuwenburg is letterlijk de meest in het oog springende man na zijn opzienbarende prestaties in de Verenigde Staten met vooral de pols stok. Bij de dames, die overi gens niet voor een apart kla- sement strijden, zal de meeste strijd komen op de 400 meter horden (met Ólga Comman deur en Ingrid Stoot), de sprint (Martha Derby en Edi- ne van Heezik) en het hoog springen (Ella Wijnants en Jolanda Bleeker). Door de overweldigende in schrijvingen moest de av Holland veel „Leidse" atleten teleurstellen, die mensen die wel geaccepteerd zijn spelen een rol op het voorste plan mee. Uiteraard is Peter van Noort bij het kogelslingeren de grote favoriet, omdat hij „nog niet aan zijn top toe is", mag van hem nu nog niet al- Kogelstoter Eric de Bruin. les verwacht worden. Han Kulker moet het Stijn Jas pers lastig maken op de 1500 meter en kan daarbij tips van de dan net uit de Verenigde Staten teruggekeerde Wybo Lelieveld best gebruiken. Ed van Gemeren zal hem daar bij helpen, maar tegelijk zal de AAV'er een revanche wil len voor „Lisse." Jan Verloop kan van de gelegenheid pro fiteren om zijn tijden wat aan te scherpen. In een andere serie zullen Kees van Klink, Martien van der Hoorn, Hans Minnee en Paul Grimbergen elkaar naar goede tijden opja gen, waar Niek Klinkenberg weer profijt van kan hebben door voor het eerst onder de vier minuten te komen. Achter de ruggen van de na man hun zoveelste gevecht uit en misschien leidt dit nu tot de eerste Alphense „zesti ger." Yvonne van Dorp komt in aktie op zowel de 100 als de 200 meter en is daarop beslist niet kansloos. Bij de heren wil Eric Taal bewijzen dat de „10.9" van Lisse geen fout is geweest en hij wil dat in het gezelschap van een sterk veld rassprinters doen. Op de 5000 meter tenslotte zullen Jan Laan en Theo van der Veer de warmste Leidse kas tanjes uit het vuur halen en zorgen Huub Pragt, Kees van Manen en Rob van Schooten misschein voor prettige ver rassingen. Menno Swier krijgt tijdens de Gouden Spi ke ae kans zijn concurenten op de Nederlandse kampi oenschappen te bekijken. In zijn 400 meter horden serie vindt hij drie tegenstanders die hij aan het eind van deze maand in Sittard zeker weer tegenkomt en met de Israë liër Iss lijken snelle tijden ge garandeerd. De Gouden Spike krijgt met deze atleten een sterk pro gramma, iets wat de organi satie verder iedere twee jaar voor elkaar wil krijgen. Vol gend jaar jubileert de vrien denkring zodat dan van de regel afgeweken zal worden en een extra (Gouden) Gou den Spike georganiseerd zal worden. Dit jaar krijgt de wedstrijd, die om 15.00 uur aanvangt, tegen de klok van zessen zijn beslag met de uit reiking van de Gouden Spike aan de man of vrouw die in de ogen van een wijs drie manschap de beste prestatie levert. GERT VELTHUIZEN LEIDEN De districts jeugdkampioenschappen tennis kenmerken zich tot nu toe door vlotte over winningen van de favorie ten. Uitzondering hierop vormde Nathalie van der Voort van De Merenwijk in de jongste meisjescate gorie (t/m 10 jaar) door de als tweede geplaatste Sas- kia Paauw te kloppen. Bij de jongens t/m 16 jaar leg de Mare Post Unicum-spe ler en tweede geplaatste Michael van der Berg het vuur na aan de schenen: 4-6, 5-7. Kees Jan Schuilenburg stootte in twee leeftjdsklassen door naar de volgende ronde. Het zelfde geldt voor Heieen van der Berg, die bij de twaalfjari gen met tweemaal 6-0 won en bij de veertienjarigen Esther van der Knaap met 6-2, 6-1 te rugwees. Nieuwe Sloot Het D en E toernooi van Nieu we Sloot kende vooral in de dubbels een aantal verrassin gen. Dat kwam voornamelijk omdat de tenniskwaliteiten van de familie Tiedeman schromelijk werden overschat. Als favorieten in het heren dubbelspel en als tweede ge plaatsten in de mixed-dubbel eindigde het toernooi voor hen al in de eerste ronde. In het damesenkelspel wordt een overwinning verwacht van Alice Key. Ingrid Tjoh is de verwachte opponente in de eindstrijd. Bij de heren eindig de het toernooi voortijdig voor de nummer twee M. Verhoef, die door toedoen van J. Bak ker zijn Waterloo vond: 6-4, 6- 3. Harry Breed, die bovenaan de plaatsingslijst staat, bereikte de tweede ronde door winst op M. Verhoef. De Merenwiik Het Voorhout-Koppel Eric de Graaf en Jan Baan bereikten de tweede ronde in het heren- dubbelsspel C door Taco Jan zen en Hans van Tongeren te kloppen. Vooral in de tweede set lieten de Roomburgers goe de kansen op minimaal het winnen van een set liggen. Het thuisspelende duo Dave Wijnveld/Hans Goemans moest nog wel de eerste set af staan aan Eric Adrichem en Bart Krans, maar herstelde zich goed: 1-6, 6-3, 6-2. Eitel Homan en Claus Schouten we zen Har Walenkamp en Rik Hins terug: 6-3, 6-3. N De viering van •jarig jubileum van Phi- looft zaterdag een hap te worden. Vanaf 's s vroeg vormt de [ehoorzaal de gehele dag cor van de denksporten, •haken vormt natuurlijk ifdmoot, maar ook de takken komen uitge- ian bod. Alle onderdelen »or iedereen vrij toegan- en het is de bedoeling jwel beginners als de ver Ijderden iets van hun ga- unnen vinden. rogramma begint rond- .00 uur met een gong- ijd voor de jeugd tot 16 Vanaf 10.30 uur zal dan aakjournalist Jaap van den Herik commentaar leve ren op het fenomeen 'compu- terschaak' en krijgt iedereen de kans zijn krachten te meten met enkele modellen. Gedu rende de hele dag worden er verder om het half uur proble men en studies opgegeven, waarbij er voor de topscorers enkele prijzen te verdienen zijn. Ook vinden er doorlo pend simultaans plaats. Bij het dammen gaat de bekende Leidse grootmeester Evert Bronstring het tegen het pu bliek opnemen, terwijl dat bij het goën Frits Fritschy en bij het schaken Joop Piket zal zijn. Ook de vierde telg van de denksportenfamilie behoeft zich niet onbetuigd te laten, want er is een speciale bridge- hoek vrijgehouden. Klapstuk van de dag zal waar schijnlijk het afval-snel- schaaktoernooi worden dat omstreeks 12.00 uur aanvangt. Voor de winnaar ligt er niets minder dan een vliegvakantie naar Joegoslavië te wachten. Naast dit knock-out toernooi vindt ook het snelschaakkam pioenschap van Nederland voor dames plaats. Onder de aanmeldingen hiervoor bevin den zich al de topspeelsters Cathy van der Mije, Carla Bruinenberg en Corrie Vree ken. Tegen 14.00 uur begint tenslotte de demonstratiepartij tussen Nederlands jeugdkam pioen Jeroen Piket en interna tionaal grootmeester John van der Wiel. In eerste instantie was hiervoor het Joegoslavi sche erelid Svetosar Gligoric ingehuurd, maar deze bevindt zich nog temidden van de krachtpatsers in Bugogno en kan zich voor zaterdag niet vrijmaken. Van der Wiel zal zich echter ongetwijfeld een waardig vervanger tonen. Het commentaar bij deze partij wordt geleverd door Lex Jongsma. De manifestatie zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Rondom deze festiviteiten pro beert het bekerviertal van Philidor een passend cadeau voor de club te verdienen. Dit lijkt aardig te lukken, want wederom is de finale van het bekertoernooi bereikt. Met enige moeite werd een 2-2 ge lijkspel tegen HSG bewerk stelligd, waarna het Leidse kwartet, op grond van een be tere score op de topborden, de overwinning toegewezen kreeg. Het begon met een winstpunt van Peter Gelpke, die in een vooruitgespeelde partij een fout van Bert En- klaar afstrafte. RAG de Graaff liet zich vervolgens van het bord af zetten door Bredewout, waarna Hans Kuyf zijn ex- vereniging de genadeklap kon geven, want Paul Boersma had winnend voordeel tegen Lex Jongsma. Boersma won inder daad, maar Kuyf 'vergat' op zijn klok te letten, waardoor Marcel Piket alsnog de gelijk maker kon scoren. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPUTE AGENDA Bowlingtitel reserves Van der Zwan LEIDEN Tijdens de laat ste competitiewedstrijden van de Bowling Bond Lei derdorp legde de laatste kanshebber op een titel daar ook beslag op. Van der Zwan 2 veroverde door een 4-0 winst op Fransche Brug het kampioenschap van de 'vroe ge' woensdagleague. Indivi dueel was slechts John Zand bergen (Van der Born) nog op niveau bezig. Hij scoorde 612 over zijn drie slotgames. Overigens liet het 'eerste' van Van der Zwan het er le lijk bij zitten Het keurkorps stond lange tijd aan kop van de A-poule op dinsdag, maar moest die enkele weken ge leden afstaan aan Voordor pers. Na vorige week slecht te hebben gepresteerd, zakte de formatie van Leiderdorps 'Bowler van het Jaar', Kees van der Zwan, naar de derde stek. Door dinsdagavond ook bij LOI 2 (1-3) ten onder te gaan werd zelfs een vierde stek de slotpositie. De vijf leaguekampioenen strijden op 16 juni (15.00 uur) tegen elkaar met het alge heel Leiderdorps teamkam pioenschap als inzet. Deze kampioenen zijn Indrapoera 2, Heemskerk, Voordorpers. Van der Zwan 2 en Kivo Plastics. Eindstanden: Leiderdorp: Maandag Vroeg: 1. Indrapoera 2 32-117, 2. Thunderbirds 32-79, 3. Plu 32-77,5, 4. Treffers 32-75, 5. Doesbrug 32-70,5, 6. Only Fun 2 32-70, 7. Only Fun 1 32-51. Maandag Laat: Poule A: 1. Heems kerk 20-17,5, 2 Emco 3 20-44, 3. Gor- ris 20-41,5, 4 Greenpeace 20-38, 5. De Hap 20-35, 6. Piet Van Dam 20-35, Poule B: 1 Emco 2 21-62,5, 2. Smik kelshop 21-52, 3. Ups Downs 21- 48.5. 4 Oostveen 21-40,5, 5. Van Dam S 21-39, 6. Emco 1 21-34,5, 7. Double Dutch Inn 21-32, 8 Strikes 21-31. Dinsdag: Poule A: 1. Voordorpers 21-55, 2. Biebit 21-46, 3. Arabier 21-45, 4. Van der Zwan 1 21-44.5, 5. LOI 2 21-38, 6 Chez Gianni 21-36, 7. Les Imbattables 21-34.5. 8. Van der Born 21-31. Poule B: 1. Van Haasieren 21- 63,5. 2. Rubicon 21-54. 3. LD 21-46.5, 4. Approach 21-45, 5 Sanders 21-44.5. 6. Skydnvers 21-43,5, 7. Verhoog 21- Woensdag vroeg: Poule A: 1. Van der Zwan 2 21-64. 2. LOI 1 21-54. 3. Raaphorst 1 21-42, 4 Fulltime 21-39, 5 NDB Spetters 21-39. 6. NDB Stri kers 21-37, 7. Astra Meditec 21-35. 8. Franse Brug 21-26, Poule B: 1 Wa terdragers 21-60. 2 LOI 3 21-54. 3, NDB Splits 21-49, 4 Goldfingers 21- 45. 5. Dubbelaar 21-42. 6. Hollandsche Tuyn 21-34,5, 7. Raaphorst 2 21-27,5, 8. NDB Swingers 21-24. Woensdag laat: 1. Kivo Mayfair 20- 70, 2. Vat'69 20-56, 3. El Barco 1 20- 32, 4 Balletjes 20-30, 5. Drakenburg 2 20-27, 6. Turboteam 20-25, B-Poule: 1. PS 21-53, 2. Drakenburg 1 21-53, 3. Labo 21-50. 4. El Barco 2 21-44. 5. Rainbow 21-41, 6. Bako's 21-34, 7. Vrizwa 21-31, 8. Lucky Strikers 21-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15