gehoordgezien nnie MG vertelt opnieuw at lachen mag van God *R\- VOORZITTER JANSEN VOORZIET CULTUURARMOEDE Nederland Duitsland Ill ■)IO/TELEVISIE CcidócSoivtant WOENSDAG 6[UNI1984 PAGINA 17 RSUM In de wereld van de media is fil iets opwindends aan de hand. Geluk- t de NCRV als regel buiten de stroom sensationele berichtgeving, al past de overstap van Ted de Braak naar de rel in de categorie nieuws die mensen »et verzuchten: „Er is ook altijd wat in oep aldus drs. Th. Jansen, voorzitter NCRV op de vandaag gehouden verga- van de verenigingsraad. „Natuurlijk bc- dergelijke feiten, die vaak de voorpagi- i de kranten halen, ons in de dagelijkse voering de nodige hoofdbrekens. Maar de grootste zorgen niet. Wij beleven een irin de hele mediawereld welhaast revo- r verandert." nsen noemde vervolgens belangrijk dat er, als gevolg van technische ontwikkelingen, gelijktijdig sprake is van schaalvergroting en schaalverkleining. Al sinds zo'n zestig, vijfen zestig jaar is de omroep, niet alleen hier maar firaktisch overal ter wereld, opgezet in nationa- e eenheden. Hoewel ethergolven zich niet la ten tegenhouden door grenspalen, is de omroep toch in hoofdzaak opgesplitst per land. In grote landen, zoals de Verenigde Staten. Canada en de Sowjet-Unie, worden dezelfde programma's gelijktijdig over afstanden van vele duizenden kilometers uitgezonden. In kleine landen, zoals Nederland, maar over een beperkt gebied. Van alle mogelijkheden per satelliet wordt in Nederland niet het ideële TV-5 via kabelnetten verspreid, maar wel uitgerekend het commer ciële Sky Channel. Deze zender voldoet aan de Nederlandse eisen: geen op ons land gerichte reclame, ook verspreiding in het land van her komst en de auteursrechten zijn keurig gere geld. Bij het opstellen van die regels gingen onze politici ervan uit, dat er satelliet-zenders zouden komen, die zich richten op een ander land, maar waarbij wij zonden kunnen meekij ken - zoals wij in sommige delen van het land ook kunnen meekijken naar Westduitse of Bel gische programma's. En wat blijkt nu? Dat Sky Channel in feite een puur op Nederland gericht programma biedt. Omdat Nederland zo dicht bekabeld is, is mo menteel alleen ons land interessant voor adver teerders en dus voor de exploitant. Technici zijn bezig in orde te maken, dat Sky Channel ons bovendien ook nog in onze eigen taal kan bedienen. De regels van de overheid laten daarvoor ruimte. Zo hebben wij dus het eerste Nederlandse commerciële station. Ja. en nu schrikken sommige politici in Den Haag. Dat was niet de bedoeling. Jansen vervolgde: „Ik moet niet aan het volgende schrikbeeld den ken. De Japanners werken hard aan nieuwe, verbeterde televisie-ontvangst, de zogenaamde High Definition TV. De Verenigde Staten voor zien in steeds grotere mate de wereld van pro gramma's van de soort Dallas. Dynasty en Fal con Crest. Als het een beetje wil. zit heel Euro pa over tien jaar onafgebroken op Japanse toe stellen naar Amerikaanse programma's te kij ken! Leve onze cultuur dan". 5RSUM - Geen vut ^nnie MG Schmidt, it genoeg voor het en van alyveer een 9 musical onder de f 3ing Ping", die er in ajaar uit moet. En )g tijd over om ma- k medewerking te ^en aan KRO's eigen ren radioman Jac- ran Kollenburg, die ?rvroegde uittreding dagen luister bijzet en reeks luisterpro- na's over leven en van Annie MG dt, zeg maar levens- vele kinderverzen en knipoog naar de en, cabaretwerk met glimlach en zeven ;re musicals, dioserie gaat in zestien van start as. vrijdag op >um 1 en zo vervolgens t van half acht tot acht in oktober toe. Dit alles de titel „Lachen mag )d", een uitspraak en te- eefregel, die over haar kwam, toen zij eens in •1 bij Mies Bouwman zat.. 5 van Kollenburg begon met „Het prille begin". Is toen een meisje van iar of vier, kon lezen schrijven, maar ver- i bij haar moeder in de p met hèt eigen maak- rersje „Er was een kat, jt op zijn gat, er was een die zat op zijn kont". Let teksten tot stand geko- n de pastorie in Kapelle, Zuid-Beveland, waar haar va der als dominee zijn gemeente voorging in meer stichtelijke taal. Later volgden nog andere ver zen. Haar moeder zond die aan de toenmalige tachtiger-dich ter Willem Kloos, die terug schreef, dat in elk vers wel een regel school waaruit bleek, dat zij als moeder over een rijmvaardige dochter beschik te, die het nog eens ver in de poëzie zou kunnen schoppen. Er zingt iets in haar. Later zou zij hem persifleren met haar werkloosheidsvers „Ik ben een God in het diepst van mijn ge dachten, maar intussen zit ik op werk te wachten". Ook de dertiger jaren kenden hun ei gen actualiteit en persoonlijke ellende. Het liep allemaal een beetje anders Zij werd schrijfster van vele ondeugende kinder verzen, later ook van cabaret teksten en musicals, die zij minder schreef dan wel uit haar mouw schudde. Tenmin ste, daar leek het vaak op. Zelf ziet zij geen verschil tus sen de kinderrijmen, waarin zij altijd koos voor de ondeu gende kant van het kind, en haar musicals. Zegt zij: „Kinderen en de mensen in de schouwburg hebben gemeen, dat zij verrast en verbaasd willen worden en dat er ook iets van drama in moet zitten". Verder is zij af kerig van het bestraffende vingertje en bang voor het kleinburgerlijk fatsoen waar van de ondermaatsheid door de buren wordt bepaald. In latere afleveringen krijgt elke musical zijn eigen verhaal over ontstaan en uitwerking Even lustig als luchtig versierd met overberoemd zangwerk, van „Op een mooie Pinkster dag" tot „Vluchten kan niet meer". Uit de beginjaren was zulk eigen werk niet voorhan den en liet van Kollenburg de vulling ervan verzorgen door Annie zelf. In haar Goese HBS-jaren was zij gek van jazz, Duke Ellington met „Stormy weather" (wee de va der die zijn kinderen won op het ritme van Duke Ellington- Michel v.d. Plas) en „I can give you anything but leve. baby". Op sommige dagen reesde zij op haar fiets van school naar huis om uit Lon den het programma „Savoy Hotel" te horen, waar alle jazz- groten destijds voor de micro traden. Daar hing zij ook aan de lippen van de Boswell-sis- ters. Die stalen met haar kir rende keelklanken haar hart met nummers als „Say it with music", deze sisters als model len voor haar latere musical- werk. Maar ook „Marjoleine" van Wim Sonneveld, een van haar favoriete liedjes in die dagen. Door haar moeder werd Annie altijd hogelijk geprezen, zo vertelt zij. Daarom is zij altijd een beetje wars gebleven van complimenten, die haar later in ruime mate ten deel vielen. Schonk men echter geen aan dacht aan haar werk, dan toonde zij zich in haar wiek geschoten. Maar te klagen heeft zij niet in deze radioserie. Godfried Bomans had een mening over haar, ook Leen Jongewaard, de beroemde opa in een tv-se- rie van Annie, en Hetty Blok van „Ja zuster" en zelfs de weinig spraakzame John de Crane, haar manager en sti mulator, van nature een geslo ten boek. Jacques heeft ook hem aan het praten weten te krijgen in een van zijn vroege re radiorubrieken. Conny Stu art liet zich de liedjes op het lijf schrijven, maar in haar vertolkingen gaf zij er nog meer aan mee dan Annie er al in had gestoken, van vilaine fee tot dwarse diva. Hoofdstuk apart Harrie Bannink vormde in haar leven een hoofdstuk apart. Dat heeft van Kollen burg er dan ook van gemaakt. Hij laat ze over elkaar vertel len. Om aan Harrie als compo nist te komen, een idee van Conny Stuart die er haar „Hoezepoes" aan overhield, moest zij pianist Cor Lemaire laten schieten. Dat viel haar moeilijk, omdat zij over een trouw karakter beschikt. Har rie herinnert zich ook nog de eerste kennismaking en weet te vertellen, dat zij buiten het werk om wel samen dineerden onder de afspraak het niet over de musical te zullen heb ben. Het eerste het beste woord, dat aan tafel viel, ging echter over de musical... en dat bleef zo tot het laatste woord. Harrie wilde toch al leen maar even weten of hij terwille van het ritme met een zinnetje of een woordje mocht smokkelen. Niet elk woord of zinswending laat zich in elke maat inpassen, ofschoon An- Annie Schmidt, tekst in muziek op maat. nie's woorden, geschreven spreektaal, van nature vol me trum steken. Zij vertellen beiden een ver schillend verhaal over het ont staan van de onverbiddelijke bestsinger „Op een mooie Pinksterdag". Dit kreeg vorm tussen de bedrijven door. toen er behoefte bleek aan een lied je, nodig om een paar minuten te winnen terwille van een verkleding tussen twee scènes door. Ook toen kon Annie het niet laten in te spelen op de actualiteit van die dagen. Daaraan danken we de regel over de verleiding van een meisje: „Het kan een Franse zanger zijn of een behanger uit Den Haag". Dit sloeg op de la tere actrice Cox Habbema, die toen als 17-jarig schoolmeisje door haar vader op Schiphol uit een KLM-vliegtuig werd geplukt, toen zij met eigen in stemming dreigde geschaakt te worden door Charles Azna- vour. Die verwijzingen in haar teksten maakten haar liedjes altijd dubbel boeiend en dub belzinnig. Annie krijgt in deze serie ook de kans uit de school te klap pen. Over welke woorden voor bepaalde omroepen niet mochten. Scheef zij destijds voor de KRO de serie „Pleis terkade" en mag zij voor die zelfde KRO nu komen vertel len welke woordjes zij tot haar grote woede schrappën moest. TON OLIEMULLER OSCAR NCRV's „Volgspot", weke lijks in de nacht van woens dag op donderdag op Hil versum 1 van twaalf tot één, doet de komende maanden enkele bijzondere dingen. Telkens muzikale grootheden met hoogtepun ten in de ether. Vanavond wordt dat pianist Errol Gar ner. bijgestaan door Ella Fitzgerald en tenorsaxofo nist Scott Hamilton. Op 14 juni volgt de ge- en bedre ven pianist Oscar Peterson. Hij speelt stukken uit het legendarische Shakespeare Festival met de zangeres Astrud Gilberto. Stan Getz doet hier trouwens ook aan mee, evenals vibrafonist Lionel Hampton. Voor later staan nog op de lijst figuren als George Shearing, Glenn Miller, Mel Thormé en Peg gy Lee. Jazzy luistermuziek voor de nacht. BRAM NCRV-regisseur Bram van Erkel heeft voorlopig de handen vol. Zijn omroep heeft een achtdelige tv-serie op het programma geno men. die volgend jaar zal worden uitgezonden. De se rie werd geschreven door Peter van Gestel, heet „Zwerver en vluchteling" en is een vrije bewerking van Herman de Man's streekroman „Het wassende water". Het verhaal speelt zich af tussen 1920 en 1930 in het hart van het Hol landse platteland, tussen ri vieren, polders en dijken, de natuurlijke lokaties voor de Mans verhalen. De meeste opnamen zullen dan ook gemaakt worden in de Lopikerwaard. Over de be zetting met spelers wordt nog nagedacht, maar in elk geval staat Kitty Courbois er in'als een vrouw met een losse levenswandel. Elke af levering zal zestig minuten duren en dit getal komt overeen met de zestig jaar, die de NCRV bestaat, welk feest aanleiding vormt voor deze uitgebreide dramaserie van Hollandse bodem. Een boer wordt in dit verhaal gewelddadig gedood. Zijn twee zonen raken daarin betrokken, evenals de on trouw van hun moeder. Met nog ontluikende liefdes van de boerenzonen erbij ko men er uiteindelijk brokken van. HERMAN Dezer dagen trad Herman van Veen andermaal op in New York, met name in de Carnegie Hall, het be roemdste theater van die stad. Hij maakte daar een optreden als ambassadeur van het kinderfonds der Ver. Naties, de Unicef. In de zaal met 2500 plaatsen bevonden zich slechts enige honderden bezoekers. Hij gaf daar hetzelfde program ma als eerder in Parijs. Daar kreeg hij wel de zalen vol. Na mondreclame. i van de nieuwe erlandse muziek PRO maakt deze maand jiodukties in het kader van mand Festival. Vanavond nuit het Concertgebouw sterdam nieuwe Neder- composities. Het Ne- tds Blazersensemble Lucas Vis speelt de Euro- première van ,,De Snel een compositie van Andriessen. Het Orlando t speelt Strijkkwartet'" istan Keuris. Een tweede ire is die van Serenade strijkersvan Peter gespeeld door het Cae- jnsort. Van Cornell's wordt Guillotine'" uit- d, door een gelegen- nsemble van het Haagse tlijk Conservatorium. Het p Kamerkoor zingt een in Ton de Leeuw. Leden wrfiet Hoketusgezelschap een fragment uit ,,Ow', -lerk van de centrale Hol- mFestival-componist Dick nakers. uur Nederland 1. laf ogspringer Aaron Korny- ?ft uitzicht op deelname e Olympische Spelen van ■)u, als hij bij een ongeval een verliest. Bitter keert h af van zijn meisje Katie. Aaron verbijt zijn tegen- Met de liefde en steun ijn vriendin slaagt hij er j in zich ondanks zijn cap te plaatsen voor de n. Dit vaker beproefde i van overwonnen handi- is gebaseerd op auten- gegevens, uur Nederland 2. natuur en de >S en middag start de VARA een driedelige Spaanse irserie over kleine roofvo- In Spanje behoren veel en roofvogels tot de ge- e bewoners van de step- maar ook in Nederland in we er nog een paar. De Walk is een van deze vo- waarover de eerste afle- p gaat. Met zijn lange sik- rmige vleugels en vrij lan- \chte staart lijkt hij in sil- J veel op de torenvalk en J>erwermaar in de lucht tien een duidelijk verschil, bidt" niet zoals de toren- I maar gaat direct op zijn |- insecten en kleine vo- fs - af. I uur Nederland 1. Peter Schat componeerde „Serenade voor Strijkers". De com positie beleeft vanavond zijn wereldpremière. Ned. I om 20.43 uur. NEDERLAND 1 VARA 17.02 De film van Ome Wil lem. 18.45 Politieke partijen. De verkiezingen voor het Euro pese Parlement. Vanavond: de SGP-GPV-RPF. IKON 18.55 Het Verhaal, bijbelver telling. 19.00 Allemaal tuig, tv-serie over vandalisme, agressivi teit en criminaliteit onder jongeren. In deze vijfde af levering wordt de geslaagde kraak van de wijkpost luid ruchtig en baldadig gevierd. Jaloerse jongeren uit een andere buurt komen de boel op stelten zetten. Dat komt enkele ex-leden van de jeugdbende slecht uit. Zij hadden zich juist ge deisd willen houden, kort voordat hun zaak voor de kinderrechter komt (herha ling). 19.26 Kenmerk, actualiteiten. Uitgebreid aandacht voor het kabinetsbesluit over de kruisraketten. Met mensen uit de vredesbeweging (on der anderen Mient-Jan Fa- ber) wordt gepraat over de verschillen in strategie bin nen de beweging. Voorts een interview met de Uru- gayaanse schrijver Mario Benedetti. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Politieke partijen. De verkiezingen voor het Euro pees Parlement. Vanavond: Het Groen Progressief Ac- coord. 20.38 Socutera. Een uitzen ding van het Nederlandse Rode Kruis. VPRO 20.43 Gala van de nieuwe Ne derlandse muziek. NOS 23.18 Journaal. 23.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 14.30 D-Day veertig jaar gele den. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Van Gewest tot Gewest. Het sigarengenootschap „Rust en bedachtzaam heid", Terschelling ziet meer toekomst op zee en drukmethode voor braille schrift in Leiden. AVRO 20.10 Blokletters, spel pro gramma. 20.40 Wie waagt die wint. Op namen van de zogenaamde World Record Day, die op 1 juni op het Circuit van Zandvoort werd gehouden. Met een aantal riskante, ge motoriseerde stunts. 21.05 De Lat, tv-film. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. Met o.a. tennis: Open Franse Kampi oenschappen „Roland Gar ros'. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, tv-série. 19.00 Chameleon. 20.00 Tagesschau. 20.15 Deutachland-Tournee. Film. Gudrun en Krabbe, twee muzikale dames die eens uit de sleur willen breken, merken dat er allerlei misvat tingen over hun talenten bestaan. Eerst wordt van hen verwacht dat ze electrische dekens aan de man gaan brengen, vervolgens komen ze in een nachtclub terecht, omdat een paar ondernemende heren hen schijnen te hebben aangezien voor beroemde striptease danseressen. 21.45 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewi*, Chief Inspector. Kates, een collega van Lewis, veron gelukt. De man was er achter geko men dat de zelfmoord van een vriend na het dodelijk ongeluk van zijn vrien din weieens moord inplaats van zelf moord geweest kon zijn. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Der lange Treek, Amerikaanse serie. Het wel en wee van de familie Chrisholm, die in het midden van de vorige eeuw hun geboortestreek in het oosten van de V.S. verlieten in de hoop in het westen nieuw land te vin den. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Na, sowasl Muziek en gasten bij Thomas Gottschalk. 20.15 Kennzeichen D, berichten uit Oost- en West-Duitsland. 21.00 Dynasty, tv-serie. 21.45 Heute-journaal. 22.05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 Europa '84. ZDF-hearing. De moeilijke weg naar eenheid. 23.25 Dr. Jekyll und Mr. Hyde. Musi cal-versie van het beroemde verhaal van Robert Louis Stevenson. Kirk Douglas speelt heel knap de rol van de geziene arts Jekyll, die na het nut tigen van een verraderlijk drankje zijn andere, zacht uitgedrukt onprettige ik tegen komt: mr. Hyde. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Furcht und Hoffnung der BRD, toneel Scenes uit het dagelijks leven in Duitsland in 1983. Susan Hampshire speelt een van de hoofdrollen in „Dr. Je kyll Mr. Hyde". Duitsland 2 om 23.25 uur. Het optreden van Julio Iglesias in Japan is te zien op BRT 1 om 20.20 uur. 18.05 John Craven's Newsround. 18.10 Silas, Duitse kinderserie. 18 40 Journaal. 18.55 Weerbericht. 19.05 D-Day Coverage. 19.55 Terry en June, tv-serie. 20.25 Shalako, Engelse speelfilm uit 1968. 22.00 Journaal. 22.30 Sportsnight, met o.a. boxen en Olympic trials. 123.35 Nieuwsoverzicht. 24.00 D-Day hoogtepunten. 00.50 Nieuwsoverzicht. 00.52 Weerbericht. BRT 1 19.00 De Bubblies, kleuterserie. 19.05 Het Veenmy8terie (13). 19.30 Goal? (7). 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Politieke Tribune. 20.20 Julio in Japan, concert. De zoetgevooisde Spaanse hartebreker Julio Eglesias heeft ook de Japanse dames aan zijn voeten gekregen. In deze film zingt Julio succesnummers als „Pensami', „De nina a mujer", „Un canto a Galicia"' en „Me olvide de vivir'. 21.25 IJsbreker: Van toeten en bla zen. Aandacht voor de Thornse Har monie St. Michael. De keuze uit het rijke muziekleven van Thorn werd be paald door de dirigent: dat is de Vla ming Norbert Nozy. Met hem en met voorzitter drs. C.J.J. Halkes van St. Michael en spelend lid Theo Adams praten de Belgische televisiemakers over het „geheim" van Thorn, het muzikale stadje in Zuid-Limburg. Te genover dit fenomeen plaatst men in IJsbreker de Brassband Midden Bra bant in Weerde. Een betrekkelijk nieuw verschijnsel in België. In de studio in Brussel praten enkele des kundigen na over de tegenstellingen die in deze reportage worden gesig naleerd. 22.20 Journaal en Coda. BRT 2 RTBF 1 19.05 Ce soir. 19.24 Consumententip*. 19.30 Journaal. 20.00 Tribune. 20.10 La cha«8e aux (retors. 21.20 The A-team, tv-serie. 22.10 Salut l'artiste, amusements programma. 23.10 Journaal. 23.25 Actualltes laiquet. TV 5 19.00 Hip Hop. Dansen uit de Vere- rligde Staten. 19.20 Jack spot. Videoclips om op te dansen. 19.45 La nouvelle malle des Indes (6). Avonturenserie over twee jonge pioniers uit de negentiende eeuw 20.35 Lettres d'un bout du monde: Brazilië. Documentaire. 21.24 Histoires naturelles. Documen- taire^over forelvissen. BBC 2 17.20 Penelope Pitstop, kinderserie. 17.40 Take Two. 18.05 Cricket: B en H Cup - kwartfi nale. 20.30 Nieuwsoverzicht. 20.35 The best we can do. 21.00 Timewatch. 22.00 Entertainment USA, serie. 22.30 D-Day Concert. 23.30 Ebony „84. 00.00 Newsnight, magazine. 00.45 Cricket: B en H Cup. 01.10 Tv-c ITV 17.00 Atarah's music. 17.15 Aubrey. 17.20 Andy Robson. 17.50 Razzmatazz. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 D-Day plus 40. 20.30 Coronation Street. 21.00 Jim Davidson. Portret. 22.00 Sorrell and Son. Drama-serie. 23.00 News at Ten. 23.40 Nan Red. Documentaire. 00.40 Portrait of a legend. The Righ teous Brothers. 01.10 See round. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. 19.00 Cartoon Time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne Shuster. Komische serie. 19.30 The new Dick van Dyke show. 19.55 The magnificient seven deadly sins. Britse komische film. 21 35 International motor sports. 22.35 The challengers. Documentai re serie. Afl: Free Climb. 23.00 Sky Channel Music Box. Ian Carmichael is te zien in de film ..The magnificent seven deadly sins". Sky Channel om 19.55 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.30 Feduco-ROF: Wetten 1. 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 De Smurfen, tekenfilmserie. 16.25 Ont voering (5), avonturenserie. 16.50 De natuur en de mens (1), natuurserie. NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 14.00 Studio Sport. Verslag van de Open Franse Tenniskampioenschap pen op Roland Garros. DUITSLAND 1 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Heute. 10.03 Deutschland- -Tournee. 11.35 Mosaik. 12.10 Ken- zeichen D. 12.55 Fersoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-over- zicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Ex- peditionen ins Tierreich. 16.55 Der Spinner. De twaalfjarige houdt van experimenteren, totdat zijn moeder bij een van zijn proeven gewond raakt. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.57 Program ma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Die Alten und die Jungen (3). 16.35 Mic kys Trickparade. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 18.00 Hallo Hotel Sacher... Portier, tv-serie. BRT 2 14.00-18.30 Tennis uit Roland Gar ros. Reportage van de halve finales dames enkelspel. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-14.25 School televisie. 17.05 Vacatures ONEM. 17.20 Plein Jeu, jeugdprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 1000 Quilting, informatieve serie. 11.30 Play school. 14.00 Journaal. 14.15 Weerbericht. 14.27 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.30 Fingerbobs, kin derserie. 14.35 Robinson Travels. 15.35 Full Confession, Amerikaanse speelfilm uit 1939. 16.45 Tekenfilm. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Tekenfilm. 17.25 Jigsaw. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 School televisie. 13.00 Benny. 13.10 Get up end go. 13.30 The Sullivans. 14.00 Nieuws. 14.20 Anglia news. 14.30 A. Plus. 15.00 Take the high road. 15.30 Strangers 16.30 Sons and daugh ters. 17.00 Benny. Serie. 17.15 Dan- germouse. Serie. 17.20 Ragdoll. 17.30 First Post. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. 17.55 Meded (NOS) 18.06 Tijdsein 18.30 De rugzak. 18.50 De Wolken wagen. 19.03 Ronduitradiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 Zo- merbijbelschool. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0 02 Volg spot. 1.02 Metropolis. 3.02 Nachtex press. 6.02 In „t voorbijgaan. 6.09 Vandaag.donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.33 Studio 55 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws.) 18.20 Politieke partijen. HV: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21 00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop RVU: 21 40 Leesvoer Feduco-RVU: 22.00 ,-js Zicht op werk (herh). NCRV: 22.30 Nws 22.40 Nederland en z'n buren 23.00 Visions fugatives. opus 22 van Prokofjev 23.25 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nieuws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: 18.04 De Avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 f Rock tempel. HILVERSUM 4 VPRO: 20.00 Neder landse fluitmuziek. Programma t.g.v de Nederandse fluitweek 1984 20.43 Gala van de Nieuwe Nederlandse Mu- HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19 20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 16.30 Middagmagazine. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en nu. 8.54. Hebt u dat qok weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 De tuinfluiter (8). 11.30 Rechtstreeks. 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.03 Goudenregen Ensemble. 16.30 Kletsmajoor HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7 11 AVRO-Nieuwsklok. 8.55 Politieke Partijen. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Fedu- i-NOS: 9.33 Medelanders. Neder- nders. Sociale v 10.03 Buiten. 11.0 journaal. 11.03 Duimeland. 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO- nieuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag bij Nieuws poort 13.57 Per saldo RVU: 14 00 Nou en 14.30 Nws 14 33 Allemans veren KRO: 15.00 Nws. 15 03 Boe kenwijsheid. 15.20 Kruispunt 15 30 Nws. 15.32 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 leder heel uur nws TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.02 Erik de Zwart. 11 03 De polderpoppa- rade. 12 02 De Nederlandstalige top tien. 13.02 50 pop of een envelop. 15.02 TROS top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood: muzikale reis door Spanje (8.00 Nws 9.00 Uit VARA's matinee archief (14). Macbeth, opera Verdi. Het Groot Omroepkoor en Omroeporkest m.m.v. solisten. 12.25 Operette: 100 jaar Ralph Benatzky (1). 13.00 Nws 13.05 Holland Festival journaal. 13.10 Portret dirigent Lucas Vis t.g.v. het Holland Festival EO 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Zeg gen en schrijven. 16.00 Licht en uit zicht. 16.40 Theologische verkennin- qen RADIO RIJNMOND leder uur Rijn- mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 7.30 Morgenmagazine 16.^1 Middagmagazine.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17