poggenpohl festival Oude Muziek met ccenl op historische dans Muziek uit Kashmir in Tropeninstituut De Poggenpohl onder de keukens Besteedbaar inkomen minima ruim onder niveau 1976 n ^mbtenaren van sociale iensten demonstreren egen „1-juli-pakket Gouden Penseel en Zilveren Griffel voor Wim Hofman Exklusieve duurzaamheid 'keukens De Koning waarschuwt tegen looneisen Jubileumfeest Muziekschool gevarieerd besloten éaih""iiwid NJNST CcidóeSomo/nt WOENSDAG 6 JUNI 1984 PAGINA 15 ïsterdams ilharmonisch ir Hong Kong TERDAM Het Amsterdams larmonisch Orkest geeft van t 20 juni in Hong Kong een loven-cyclus met alle negen anieën. Als solist gaat de En- pianist Jonh Lill mee voor de lianoconcerten van Beethoven, egende symfonie wordt uitge- 1 tjiet een plaatselijk koor. Het 0 is uitgenodigd door de Hong 1 Urban Council. Het maakt de ee onder leiding van de Finse jnt Paavo Berglund. Eerder ,IFCar maakte het orkest een uit- |ide en succesvolle concertreis kVaPan- Sufiana Kalam Muziekensemble. Program ma: Sufiana Kalam - Ghazals. Plaats: Grota Aula Tropeninstituut. 5 juni. Van de buiten-Europese culturen, waaraan het Holland Festival jaar lijks aandacht besteedt, staan dit jaar de muziek, de dans en het thea ter van Tibet centraal. Het Himala- jagebergte. dat zich rond de zuid grens van China uitstrekt over een lengte van zo'n 2.000 kilometer, her bergt een grote hoeveelheid aan culturen. Gekozen is voor een aan tal manifestaties, die karakteristiek zijn voor de manier waarop in Tibet wordt gemusiceerd, gedanst en theater gespeeld. De cultuur van Kashmir, althans het instrumentale en vocale aspect ervan, werd gisteravond gepresen teerd door het Sufiana Kalam Mu ziekensemble, twee oudere en twee jongere musici en zangers, die een aantal Ghazals ten gehore brachten. Sufiana Kalam staat voor een in es sentie vocale muziekvorm, die zich waarschijnlijk tijdens het gouden bewind van Sultan Zainul Abidin, in de periode 1420-1470, tot de klas sieke muziek van Kashmir ontwik kelde. De composities van de Sufiana Ka lam zijn gebaseerd op teksten van beroemde Perzische mystici als Rumi, Sadi en Hafiz of op die Kash miri als Shamas en Gami, waarin zeer verfijnde mystieke denkbeel den worden verwoord. De muziek- structuren komen enigszins overeen met de klassieke muziektradities van India en Perzisch Arabie. De Ghazal, waarvan er gisteravond negen werden uitgevoerd, kent ver schillende maqams (melodiepatro nen), waarvan de uitvoering is voorbehouden aan uiteenlopende delen van de dag. Alleen de vier maqams voor de pauze kregen de vermelding dat ze bestemd zijn voor het eind van de dag en tevens dat er een probleemoplossend vermogen aan wordt toegeschreven. Dat laat ste gold ook voor vijf maqams na de pauze, alleen ontbrak daar de ver melding van het betreffende dag deel. De zachte klank van de Sufiana Ka lam laat globaal een zekere ver wantschap beluisteren met de mu ziek van India, maar ook met die van bijvoorbeeld Arabie en Turkije. De zeer geconcentreerde uitvoering van deze muziek door het Sufiana Kalam Muziekensemble kon niet verhinderen, dat de aanvankelijk indrukwekkende monotomie van de maqam gaandeweg zijn greep op het westerse gehoor verloor, eenvoudig omdat het én de teksten niet ver staat én de toonbuigingen en minie me fiorituren in de gestreken en ge zongen tonen niet gewend is te vol gen en op hun muzikale merites te waarderen. De tedere ritselingen van de cyther en de gonzende grondtonen van saz en tabla dikten tenslotte in tot een onbestemde klanksubstantie met onhanteerbare betekenissen. GODERT VAN COLMJON 17a- HAAG De Stichting j Muziek en Theater, die |n het komende seizoen )D! belangwekkende serie otrten in het Theater Pe- vqjrganiseert, heeft nu bolland Festival Den Haag r isch voorbijgaat het tief genomen tot het Eer- Suropese Festival voor Muziek. Theater en Er is de laatste jaren on- Jnbaar een hausse in nuziek, getuige het grote van een dergelijk festi- Utrecht en het festival Religieuze Muziek in richt. Een succes, verge- ir met het Haagse ilzee Festival voor de efhebbers. ft komende Haagse Festi val de historische dans- l een zeer sterk accent in. Wel te verstaan gein- erd in de scènische een- ^an muziek, zang, gespro- V'oord. mime en decors en ums. Een van de hoogte- in vormt de reconstructie op 27 en 28 juni in het HOT van de 17e-eeuwse Engelse Masqua „Cupid and Death", waarvan een zevental hofbal letten de kern vormen. De muzikale leiding in deze men geling van theaterkunsten is in handen van Siebe Henstra met het Amsterdam Consort of Music. Het scènisch denken was zowel in de middeleeu wen, de renaissance en de ba rok gebaseerd op rhetorische regels uit de klassieke oud heid. Op 26 juni wordt in Theater PePijn een symposi um over de rhetoriek gehou den. waarop de zangeres An drea von Ramm en de musicus Jos van Immerseel, die beiden solorecitals zullen geven, sa men met dr. M. Elling en Lin da Hovius mede de functie en waarde van het historische theater in onze tijd zullen be lichten. Het vermaarde Franse ensem ble La Compagnie „Ris et Danseries" opent het komende festival met een balletavond in de Kon. Schouwburg op 22 juni. Uitgevoerd zal worden „Rameau l'Enchanteur", sa mengesteld uit fragmenten uit Rameau's oeuvre. De tijd van de rhetoriek was o.a. ook de periode van de „homo univer salis" Constantijn Huygens, die in het Theater PePijn op 23 juni centraal staat in een solo optreden van Anita Poolman. Als voorbeeld van gebarenrhe- toriek worden op 24 juni in PePijn twee cantates van Clé- rembault uitgevoerd. Tijdens het festival zijn er in het Schakgebouw cursussen in ba- rokdans voor beginners en ge vorderden, terwijl de aandacht wordt gevestigd op de unieke collectie historische danspren- ten, die momenteel in het Ge meentemuseum te zien is. Vanzelfsprekend komt ook de commedia dell'arte aan bod. Hiervoor komt op 25 en 26 juni het „Teatro a L'Avogaria" uit Venetië naar Den Haag, waar in Diligentia „De intriges van Harlekijn" wordt uitge voerd. Een Nederlandse groep speelt de gehele festivalweek commedia deH'arte-thema's buiten op het Lange Voorhout. Eveneens buiten op het pleintje voor het paleis wordt een week lang door de BE-Company uit Delft een middeleeuws wagenspel opge voerd. Theater PePijn brengt middeleeuws theater met „Witte zwanen, zwarte zwa nen" door Studio Laren op 24 juni. Renaissance-theater komt op 23 juni in Diligentia met „Wil lem" politieke muziek rond Willem van Oranje door de Camerata Trajectina. In het HOT vindt door Le Joly Jeu een reconstructie plaats van de roemruchte ontmoeting van de koningen Hendrik VIII en Francois I op het „goudbroka ten veld" in 1520. De organisa toren hopen het volgend jaar, waarin o.a. Bach en Handel muzikaal centraal staan, o.a. de Hofvijver en enkele palei zen in hun historische opzet te kunnen betrekken. HAAG Enkele hon- J?n ambtenaren van ge- Rtelijke sociale diensten eel het land hebben gis- iddag op het Binnenhof in Haag gedemonstreerd te- fchet zogenaamde ,.1-juli- ^et" van de regering. >rotest tegen deze van re- igswege aangekondigde 5 kortings- en bezuini- smaatregelen die met in- van 1 juli vooral de uit- fcgsgerechtigden treffen. Jen ruim drieduizend han- ^ïingen overhandigd aan rouw Kraaieveld-Wouters, /•kamerlid en voorzitster van de vaste kamercommissie voor Sociale Zaken en Werk gelegenheid. De GSD-ambtenaren „zijn het zat om aan de mensen te moe ten gaan vertellen dat ze met nog minder geld moeten rond komen". Met een verwijzing naar de recente financiële meevallers in de sociale fond sen deden zij gisteren een dringend beroep op de volks vertegenwoordigers de kortin gen per 1 juli 1984 niet door te laten gaan. Gisteravond en/of vandaag is er in de kamer over deze regeringsplannen gedebatteerd. Tevens werden de leden van de vaste kamer commissie uitgenodigd het be leid eens een dag aan de loket ten van de gemeentelijke soci ale diensten te komen verko pen. Voorafgaand aan de bijeen komst op het Binnenhof wa ren degenen die gehoor had den gegeven aan de oproep tot deze door de ambtenarenbond Abva/Kabo ondersteunde werkonderbreking vanaf het verzamelpunt bij de Haagse Sociale Dienst aan de Neher- kade in een demonstratieve optocht naar 's lands rege ringscentrum getogen. stein. Oene Gerritsma. Filippine de Remco Hiestand. Marie-Christine van der HoH. Wilma Hokke. Philip Idenburg. Yolan- da Klaassen. Margot Kleljweg. Marion Kra mer. Menno Leniger. Ciska Ligeringen, Suus van der Linden. Sigrld van der Meer. Mar- greel Meijer, lija Nelemans. Arien Otto, Pat ty Plugge. Karin Posthuma, Leo Scheltinga. Nick Sloekers. Carolijn Sneep. Arne Soels. Jette van Steenis. Eva Verhoeven, Marjolein van Weerd. Rob Willemsen, Renè Wineke. LHNO Anita v.d Laan. Josephine Brons geest. Anrine van Egmond. Cisca Heeringa, Anita Kooy. Marion Kuyf. Ageeth v.d. Laan. Lenie Schellingerhout, Petra Simmerman, Greta van Sloten. Joke Verhage. Aglen van Zoest. Helma de Bilde. Jacquelien Lenting, Miranda v d Meer. Ingrid Burgmeijer, Silvia v.d Helder. Ria de Jong, Renale Kalshoven, Manska Plomp en Esther Snijders. Miranda Schutter Karin Balvert. Andrea Hasslng. Mar n Lith. f i Bolhuis. K. A. ten 5. F. Burger. D Davids, M. P. M. in. S. M. Eisses, J. O. van den Ende. js, M C. Furnée, M. van Gogh, R. K. R. D Groen, P. P. Guldenaar. R. D. igen, G. N. ten Have, E. J. Henniger, C. Ho. A den Hoed, Ph. Hoek. J J. Dek, A. Hoekstra. M. J. van Huizen. Ijn der Hulst, I. Huijdlng. H. R. C. Huij- C. G J de Jager, H. C Jasperse, e Jong, B. Joustra, N. C. Kager. J. P. N. Kooreman. R W. P van der M. W Langezaal. P. V Loeliger. A. Padayachey, - -- ■I. C" F. C. Y van R Schot, W A. Serdijn, J. Simonis, M. M. E Sprei). E. A. Tan. C. H. ten K. L van Tol, A. T. Veldhuyzen. S. C. hp. W Verhoeven. J. V. Verweij. D. J. ik. E. S. Vliegenthart, E. J. van der Th. H B. Weghorst, E. E Weiland. Y. 'an. D C. van Wijk, J van Wi|k. M. Koom AGS MONTESSORI LYCEUM - Thijs Bennis. Sabine Blokhuis. Joris Ider, Henriette Boevé. Bram van der andra Borsboom, Ernst Paul Bos. Pe- esters. Susan Cohen Jehoram, Gijs lr. Clara Diepenhorst. Saskia van Dijk. Ir Dijkstra, Jenny Doetjes. Thomas El- Marieke Groenendaal. Marian de Tijs Hakkert, Oscar Hendriks. Peter tnans. Margit Huishot. Reny de Jong, Jonkers. Albertlen Kars. Allard Quix. 1 Quix. Jacobijn Korthals Altes. Ondi- Jkroon Christien van der Linden. Lu- Wdner Bastiaan Meijer. Petra Mesman. ^Oudijk, Karin Overmars, Karlijn Pen- "Manelle Pont Quirin Rackè. Daan Pén, Nicole Rossel. Yella Röttlënder. J, Schroten. Joris Soekarman, Bas V. Nynke Veenenga Kingma. Christa jt. Barbara van der Vijver. Erlka Vink. Ivan de Voort. Karien Wentink. Rens- k. Esther van Adric Eikelenboom, A. Faas, E v. Gunster Hazenoot, D. Henze, J Heijns, W. J. Hooge- boom, R. Hoorn. W. Kerkvliet, H Knapp, P. Kooi, A. Kroeze, S. Loos, J. Molenaar, K. Olsen, R v.d. Pol, P. Smit. B. Trossél. L. Tukker. B. Vonk.'E. Waji M. Wijntjes. R. Zandvliet. A. Zuiderduli 6) CHRISTELIJK LYCEUM DR. W. A. VISSER 'T HOOFT - LEIOEN MAVO Monique 6emelman. Henrieétle Betram, Ernst Jan Boering Frank Bogaerd. Caroline Breunesse. Jacqueline van Deltt. Norbert Delmeer, Hans Develing, Fred van Dijk. Jeanine Eradus. Annette Hasenoot. Barbara Hoekstra. Rhea van Hulst, Wouter de Jong. Gaytrie Kartaram, Tom van der Kooi. Helen Kroon, Hillechien Lankhout, An- nemiek van der Lip, Laurens van der Meu- len. Ronald de Mooy, Nick Moraal. An|a van der Nagel. Nico Neuteboom. Rikwin Nie- vaart. Antolnet Nijenhuis. Bianca Rudolph. Hester de Ruijter. Brigitte van Straten. Jo- han Tamboer, Wouter Tengeler, Kitty van der Veek. Wouter ten Veen, Sophie Ver burg. Katrin Vogel. Arjen de Vries. Monique van de Water. Irene IJzerman. HAVO Caroline Abbink. Simone Abbink. Flip van As. Monique van Asperen. Maartje van Alten. Ronald van Baardewi|k, Peter Baars. Marlies Balleram, Eveline Berg, Rita Binnendi|k. Frits Bleichrodt. Johan Boelema. Ellen Bos. Alexandra Broers. Sander Broers. Marijke Brouwer. Martie van den Burg. Jo- landa van Burik. Henk Dinkelman. Alette Dol. Bart den Duik. Marion Dupper. Peggy Egmond. Herbert Heemskerk. Sandra Hensen, Bianca Hon- ders. Marcel van Iperen. Sacha Janssen. Marjan Jordaans. Jolanda de Kam, Annelies Kiel. Peter Kiel, Jos Klein Woud, Peter de Koning. Andrè Kool. Yolanda Korswagen. Erik Krohof. Aad Kruyt. Jan Willem van der Kwaak. Marianne van der Kwaak, Toos van der Laan. Constantijn Labordus. Marlein Lalloesingh. Astrid de Lange. Tamara Leihi- tu, Nicolette Leiierzapf. Karin van der Lin den. Jeanette Luitwieler. Sylvia Luttik. Astrid Meidl. Gerdine de Mooy. Janneke de Mooij, Aart Nag Audrey Parsons, Corlne Peursum, Margreet Piers. Frans Plu. Marion Post. Dolt van der Reek, Corry van Rhee. Jan Rodenburg. El- Rust. Marleen de Ruijter, Erik Scheeren. Nanda Schoneveld. Patrick Schoo. Jaap Slagman. Peter van Spronsen. Caroline van Stigt. Desiree Strobos. Birgitte Stulemeijer. Roger Treur. Marco Verbree. Sjaak Verloop. Sanny Verstelle. Ellen Verveen. Jan Hendrik Vianen. Jan Visser. Cor van Vliet. Bart van der Vlist. Jan Vooys. Jaap de Vos. Marian van der Welle. Joop Weverling. Eric van We zel, Jan van Woerkom. Ingeborg Zandber gen. Willem Jan Ziegelaar VWO Yvonne Adrian. Michael Arbouw. Erika Arps. Katja van As. Karin Baak, Leo Baak. Jeroen Bax. Marjo Bekooy. Harold van Biemen, Emma Binnendiik, Rene Boeit, Anne Bos, Richard Brandhorst. Karin Bronkhorst. Nelleke Brouwer. Tineke Brug. Reindert Bruin. Ineke Davidse. Ernst Diek. Berry Donkersloot. Diana Driebergen. Die- derick van Dijk. Peter van Dijk. Annette Flin- terman. Tim Glasbeek, Harald Govers. Wil ma Hagedooren. Wim den Hartog. Ida Heemskerk. Ernst Hofl, Richard Ippel. Kees Janssen. Jan Pieter Jansze. Auke Jong bloed, Arthur Kapaan, Sharda Kartaram, Jan van Klaveren, Petra van Klaveren. Jerry Kleisen, Bert-Jeroen Klevering. Cynthia van der Klooster, Anneke Kluin, Carmen van der Knaap, Paulineke de Kool, Bart Krans, Roe der Meij, Ludi Nagel. Jaap Nagtegaal, Petra Neve, Ronald Nieuwenhuizen. Jeannette Noordhuis, Albert Nijenhuis. Eelco Nijholt. Heieen van Ommen, Pieter Ommering. Bert Onderdellnden, Ellen Oort, Frank den Os. Trudy van Osnabrugge, Maarten Plug. Bas Prins, Michel Provily, Silvia Reitsema, Arjen Reys. Peter van Rooiien, Ike Ruiter, Jan Schoneveld, Agnes Schrier, Annemarie Se- gaar, Jacqueline Slootweg, Dieneke Smit. Pieter Smittenaar, Eveline van Steeg. Wilma Stolk, Jan van Tilburg, Gertjan Timmers. Willred Tuurenhout. Keesjan Valk. Johan van der Ven. Elise Verberg, Hence Verha gen. Christel Verwoert, Marc Viddeleer. Ro bert Jan Vonk. Wim van der Voort, Tonny de Vries. Elma van der Wal. Remco van Weeren, Matthijs Westra. Peter Wietsma. Linda Wijers. Wiltred van Wi]k. Haico Ypma. Kees Zacharlasse. Jan Zandstra. Herbert Zllverentant, Mary Zirkzee. Manlred van Zuijlen. Astrid van der Zwan. 44) S.G. VOOR VWO EN HAVO CHRISTELIJK LYCEUM ALPHEN AAN DEN RIJN HAVO Marco Bakker. Trudy Bakkes. Hei- ga van de Berg, Linda van den Berg, Marian van den Berg. Petra Besemer. Corine Blok. Esther Blokzijl. Irma Blijleven. Saskia Boer. Caroline Bogaard. Albert Jan Bos. Linda Bos. Pieter Both. Saskia Bottinga. Ivette Boumans. Petra Breda. Ellen van der Breg- gen. Diana van den Broecke. Mark Buimer. Zsuzsi Bürgés. Anneke van Dam. Jolanda Demoed. Arinda van der Does. Anneke Domburg. Richard Doop. Roeland Faasse. Jeannine Ferwerda, Arthur Fossn. Jolanda Francken. Ankie de Gelder Marjon God- thelp. Dita de Graat. Erik de Groot. Anne marie Groothuis. Remko de Haan. Petra Harmelink. Pascal de la Haye. Peter Hazen berg. Monique Hendriks, Hans Henzen. Lois Hilblnk. Pieter Hooftman. Jan Willem Hoog- erdijk. Marco van der Jagt, Edgar Kampers. Marijke Kat. Jan Kleijn. Petra van der Knaap. Jan van der Kooij. Annemieke Kort- mann, Mlchiel Krasenberg. Anneke Kros- schell, Marian Lamters, Dineke Lammers. Bertus de Lange. Bart Lansweers. Ellen de Leeu. Mieke van Leeuwen. Henk-Jan Lep pink. Jasper van Maren. Marjan Mazereeuw. Gerben van der Meer. Jacqueline Meesiers. Dorien Meeuwsen, Ageeth van der Meijden, Bianca Nagtegaal. Peter van der Neut. Li- sette Niks. Marieke van der Noll, Elles van Noort. Jaap van Oord. Marlina Oosterbaan. Ina Petter. Joke van de Pol. Hans Raves- loot, Mariette van Rijswijk, Tenno Scheer, Claus Sitanala. Harry Snier. Marco Spieren burg, Johan Splinter, Jeanette Starreveld. m Veronica Hazelhoff. AMSTERDAM Behalve de Gouden Griffels voor Vero nica Hazelhoff voor haar boek „Auww!" en voor „Liefdesverdriet" van Karei Eykman, zoals gisteren ge meld, heeft de CPNB ook acht Zilveren Griffels, één Gouden Penseel en twee Zil veren Penselen toegekend die tijdens de feestelijke ope ning van de dertigste Kin derboekenweek, op 10 okto ber worden uitgereikt. De Zilveren Griffels gaan naar Janosch voor zijn boek „Post voor de Tijger" voor kinderen vanaf vier jaar, Wim Hofman voor zijn boek „Aap en Beer" voor kinderen vanaf vijf jaar, Roahl Dahl voor zijn boek „De GVR" voor kinderen vanaf acht jaar, Guus Kuijer voor zijn boek „Eend voor Eend" voor kinderen vanaf elf jaar, Bet sy By ars voor haar boek „De Zwerfkatten" ook voor kin deren vanaf elf jaar, Barbara Willard voor haar boek „Laurier en Leeuwerik" voor kinderen vanaf dertien jaar, Ouida Sebestyen voor haar boek „Ver van Huis" even eens voor kinderen vanaf dertien jaar en Tonny Vos- -Dahmen von Buchholz voor haar boek „Van rendier tot roofridder" in de categorie informatief voor kinderen vanaf elf jaar. Hofman Met de Gouden Penseel is be kroond Wim Hofman voor zijn illustraties in „Aap en Beer". Sylvia Weve Krijgt de Zilveren Griffel voor haar il lustraties in „Oma, waar blijft de taart", evenals Willi am Steig voor zijn illustraties in „Dokter De Soto". Met een Gouden Griffel of Gouden Penseel kan alleen oorspronkelijk Nederlands werk worden bekroond, voor Zilveren Griffels en Pense len komen ook vertaalde boeken in aanmerking. (ADVERTENTIE) Kunt U zien bij: Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-89 92 06 3 8 15 -12 30 uu 1330-1700 uu 1900-21 00 uu 20 jaar ervaring met Poggenpohl Wim van der Stoel, Rosalinda Terhorst. Jan- Pieter van Tilburg. Barbara Timmer, Rudi gaart. Éllen van der Vaart. Elles Veldhuis, Katja Verboon. Lenneke Verduijn, Elles Ver heul, Gè Verkerk, Karin Verkerk, Dorien Verlaan. Peter Vernel, Ada van der Vis, Koos van Vliet. Jolanda van Vliet, Rob Vonk, Jolanda Vos, Corlne Wagenaar, Ber- na van Wijk, Ronald Wijsman, Marjon Zwart, Diana Zweerls, Ellen van Zwienen. Arjen van den Berg, Berthe-Marle Bogers, Petra Schipper, Marianne Stelling. Aalke Bouma. Remelt Heemskerk. Piet van Leeuwen. Annette Vergunst, Ariën Verrij. Karen van Zalen. Ath. A: Ingeborg Aartman, Mare Anker. Jeannette Bakker. Rik Bauwer, Sannie Bombeeck. Lin da Bosker. Linda van den Broek. Machteld Brokerhof. Henk Brouwer, Jan Brouwer de Koning. Carolien Devilee, Corine van Eek. Angela de Fretes, Wilma Fuhren. Manda Harms, Dick Hubbeling. Aart Jonker. Matthé Kleijn. Ankie Knijnenburg. Johan Kooistra, Elly van der Laken, Yolanda ledoux, Anne Karine Lemstra. Peter van der Loo, Alice Modderaar. José van der Most. Frank van Mourik, Heieen Nagel. Kees Nanninga, Bob Olders, Renske Oort. Saskia Pison, Miriam Polman. Jaap de Raat. Frans Slingerland. Liesbeth Spies. Jan Wim van de Stouwe. Petra van Straten. Rosemary van Teytingen. Hona Valk. Sane Verburg. Edwin Verdonk. Marit Versteegen. Marjolein Vertogen. Mar- itrid Zwi Ath. B.: Bram Adema. Ben Albers. Thiemen Apel doorn. Edlth Beishuizen. Karen Beukema. Bos, Jzap-Jan van den Bosch. Peter Brons geest. Sietske Buwalda. Marc Chang Sing Pang, Onno van Dijk. Linda van Franktoori. Yvonne Franquinet, Ronald Graveland. Bart ter Haar. Monique den Hartog. Willem-Jan Heblij. Conny Hoilink, Danielle Janssen. Ivar de Jong. Jaap Huib van der Knaap Dirk-Jan Knol. Jeile de Kok. Bert Kranenburg. Sacha Kui|S. Judith van der Laken, Renè Lammers. Marjan van Leeuwen. Tom Louwreir. Arie van der Maarl. Peter Mous. Hans Noten boom. Kees-Roland Oskam. Freek Prins. Erik Rieken, Martien Ri|nsburger, Maria Sa- Martin Struijs Ingrid van Tiel. Rob Sabine van der Veen, Roy Verheijen. Ruud Versloot. Eldine Verweij. Harry van der Vis, T|itske Vreugdenhil, Rob de Vries, Lisette Vroege. Elze-Lia Westerweelde, Peter van Wilgen. Ada Wille. Jacqueline Woortman, Aty Wijsman, Hanneke Wijsman, Remko IJ- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister De Koning (Sociale Zaken) heeft werkgevers en werknemers vanmorgen krachtig gewaar schuwd tegen het stellen en inwilligen van looneisen. Dit gebeurde tijdens het debat in de Kamer over het inkomens beleid. De Koning noemde de loonei sen en hun gevolgen absoluut onaanvaardbaar. De scheiding tussen actieven en niet-actie- ven zou daardoor onacceptabel groot worden. „Het kan niet zo zijn dat de economische ruimte die er de komende jaren is. louter wordt aangewend om de positie van de actieve werknemers verbeteren", waarschuwde hij. De Koning ziet nog niet voldoende reden om in te grijpen in de lonen, maar benadrukte de wettelijke mogelijkheid daartoe beslist te willen handhaven De minis ter staat daarmee lijnrecht te genover de VVD. die hem deze bevoegdheid wil ontne- ROTTERDAM De koopkracht van de sociale mini ma is in 1983 beland op het niveau van 1976. Het vrij besteedbaar inkomen daarentegen lag tengevolge van de sterk gestegen woonlasten (in 1983: 24,7 procent, in 1976: 16,8 procent) 8 procent onder het niveau van 1976. Dit blijkt uit het onderzoek „Minima zonder marge", een weten schappelijk onderzoek naar de financiële situatie van de mini ma, waarvan de resultaten vandaag in Rotterdam zijn gepresen teerd. Het initiatief van het onderzoek is uitgegaan van de Soci ale Dienst in Rotterdam. Het is gehouden onder 1100 huishou dens behorend tot de echte minima in 10 gemeenten en verder uitgevoerd in samenwerking met de sociale diensten van die ge meenten. In het onderzoek zijn de gevolgen van de kortingen op 1 januari nog niet verwerkt, evenmin trouwens als de op han den zijnde kortingen op 1 juli. Het rapport doet een aantal aanbevelingen, die door de betrok ken sociale diensten worden onderschreven. Zo wordt voor de sociale minima een volledige prijscompensatie bepleit, wordt voorgesteld de kinderbijslagbedragen in het algemeen te verho gen dan wel de regeling inkomens-afhankelijk te maken. Ver der wordt een verlaging van de aardgasprijs bepleit of de leve ring van de eerste 1500 kubieke meter tegen een laag btw-tarief. LEIDEN Nadat de leerlingen van de Streekmuziekschool ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan van de school zich muzi kaal uitgebreid hadden gemanifesteerd, was het gisteren de beurt aan de docenten om tot besluit van de feestelijkheden zich te laten horen. Een vijftal van hen deed dit als solist in een pro gramma. dat werd uitgevoerd door het kamerorkest Madrigales- co o.l.v. Henk Briër. Madrigalesco voelt zich met de Streekmu ziekschool verbonden doordat het daar mag repeteren en bracht met dit gratis concert in de Taffeh-zaal van het museum van Oudheden zijn dankbaarheid voor dat feit tot uitdrukking. De solist in Mozarts pianoconcert KV 414, Henk Briër, combi neerde dit met een, noogedwongen, summiere leiding van het orkest, dat zijn solist echter zonder noemenswaardige problemen volgde. Ondanks de waas, die de akoestiek over met name het snelle passagewerk legde en de soms onvoldoende afwerking van sommige passages behield Briërs spel zijn uitgesproken mu zikaal karakter. De 5 Dance Preludes van Lutoslawki bleken aan te slaan, niet alleen als compositie door hun bondig en humoristisch karakter, maar ook de overtuigde muzikale weergave door klarinetist Hans Stoop. De weergave door Paul Leenhouts van Vivaldi's blokfluitcon cert in C droeg een virtuoos karakter, maar was door de iele klank van de fluit tevens van een muzikaal uiterst kwetsbaar gehalte. Met de Romance op. 48 van Saint - Saëns werd het te gendeel geboden: een warmbloedige romantiek, waaraan met veel gevoel gestalte werd gegeven door Henny Ravestein. Spaanse romantiek viel te beluisteren in het adagio voor gitaar en orkest van Rodrigo, beter bekend als het tweede deel uit 'Concerto Aranjuez', vlekkeloos uitgevoerd door Bert Maas en met een opvallende verve door Madrigalesco begeleid. De twee marsen, die Madrigalesco onlangs op de Mozartdag uit voerde, fungeerde ook nu weer als een luchtig afsluiting. Mor gen wordt hetzelfde programma herhaald. De uitvoering begint om kwart over acht. DIRK VOOREN Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I en II (Van Boetze- laerstraat 6. tel. 01720-20800): Break dance (al); 18.30. 21.00. wo. ook 13.30. EUROCINEMA III: Ciske de Rat (al): 18 45. 21.15. wo. ook 13.45.»EUROCl- NEMA IV Night warriors (16); (beh. di.) 18.45. 21.15. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA IV Walt Dis ney's (estival van bekroonde tekenfilms (al); wo. 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239) Against all odds (12); 14.30. 19 00. 21.15. LIDO I (Steenstraat 39. tel 124130): Break dance (al); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO II: Ciske de Rat (al); 14.30. 19 00. 21.15. LIDO HI: Silkwood (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: Hotel New Hampshire (al); 14.30, 19 00. 21.15. STUDIO (071-133210): Terms ot endear ment (al); 19.00, 21.00. ma. di. OOk 14.30. TRIANON (Bree- straat 31. tel. 123875): Kathart- na, de naakte Tsarina (16); 14.30. 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071- 125414): Tracy baby (16); 14.30. 19.00. 21.15. KINDERVOORSTELLING STUDIO: Robin Hood (al); wo 14.30. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 69. tel. 01717-4354): Sophie's choice (16); ma. t/m wo. 20.00. di. 14.00. WASSENAAR» ASTRA (Lang straat 32. tel 01751-13269): Staying alive (al): 20 00. DEN HAAG» BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel 471656): Against all odds (12): 1400. 19 00. 21.30. BABYLON 2 'n Vreemde affaire (al); 14 00. 19.15. 21.45 BABYLON 3 Bastille (al); 14.00. 19.00. 21.30. CINEAC 1 (Buitenbol 20. tel. 630637): Tank (al); 14.00. 18 45. 21.30. CINEAC 2 Amityville: De bezetene (16); ma. di. 14 00. 18.45. 21.30. wo. 18.45, 21.30. CINEAC 3: Vacation (al); 14.00. 18.45. 21.30. EUROCI- NEMA (Leyweg 910, tel. 667066): Scarface (16); 14.00, 20.00 wo. niet om 14.00. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756) Bre akdance (al); 14.00. 1845. 21.30. METROPOLE 2: Yentl (al); 14.00. 18 45. 21.30. ME TROPOLE 3: Terug naar de hel (16); 14.00. 18.45. 21.30 ME TROPOLE 4 Class (16); 14 00. 18.45. 21.30.» METROPOLE 5: Sophie's cholce (16); 14.00. 20.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Ciske de rat (al); 13.45, 18 45. 21.30. ODE ON 2 My tutor (16): 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Terms of endearment (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Storia di Piera (al); 13.45, 18 45. 21.30. LE PARIS 1 (Ketting straat 12b, tel. 656402): Een klas vol schootkatjes (18); 12.00, 13.30. 15.00. 16.30, 18.00, 19.30, 21 00 LE PARIS 2: Gulzig naar liefde (18); 12.15, 14.00, 15.45. 17.30. 19.15. 21.00 LE PARIS 3: Love dre ams (18); 12.30. 1400. 15.30, 17.00. 18.30. 2000. 21.30. PASSAGE (Passage 63. tel. 460977): Breakdance (al); 14.00, 18.45, 21.30. HAAGS FILM HUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Deze week; De nieuwe Spaanse cinema. Aanvangstij den o.a. 19 30. 20.00, 21.30, 22.00 uur. Harskamp weigert dominee met handicap HARSKAMP ..Ik heb de grootste bewondering voor de kerkeraad van de gerefor meerde kerk in Harskamp", zegt de Friese hulppredikant ds. A.J. Beima uit Birdaard. De kerkeraad en de plaatselij ke beroepingscommissie had den hem ondanks zijn handi cap (ongecontroleerde moto riek en moeizaam praten) toch voorgedragen als predikant. Maar na een proefpreek in het Veluwse dorp hebben de ge meenteleden hem afgewezen. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA RUITENPUZZEL Steeds te beginnen in het vakje bo ven het cijfer en verder gaande in de richting van de wijzers van de klok, kunnen rond de genummerde vakjes woorden van 4 letters van navolgen de betekenis worden verkregen. 1 grauwgeel roofdier; 2 halmen van gedorst koren; 3 pijnlijk ongemak; 4 grondsoort; 5 toespraak; 6 denkbeeld; 7 stekelhuidig dier; 8 mengsel om te bakken. 9 Australische struisvogel. OPLOSSING

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15