I,Roller Boogie"speelde in KRO-radio op literaire Rijnreis gekleurd gezien -^ADIO/TELEVISIE QeidóaQowumt DINSDAG 5 JUNI 1984 PAGINA IS —Ton Verlind o-leindredacteur Brandpunt 'e~! ize] 1ILVERSUM Ton Verlind (34) is met ingang van 1 Iuni benoemd tot eindredacteur van KRO's actualitei- enrubriek Brandpunt. Hij volgt in deze functie Ad ,angebent op, die in november 1983 hoofd KRO-televi- ie werd. Verlind maakt sinds 1978 deel uit van de Irandpunt-redactie. Daarvoor was hij redacteur/ver- z®" laggever bij TROS-Aktua radio. Verlind begon zijn go] ournalistieke loopbaan in 1969 bij het dagblad De Stem. ma perschef Jan van Gooi (47) is eveneens met ingang van 45. juni benoemd tot adjunct-hoofdredacteur van het Mikro Gids. •6): De al enige tijd vacante functie van chef cultuur KRO- iis- 'radio wordt per 1 september opgevuld door drs. Camiel ideHamans (35), nu nog wetenschappelijk hoofdambtenaar Nederlandse taalkunde aan de Rijksuniversiteit Leiden. HILVERSUM Voorafgaande aan de Europe se verkiezingen wordt van 8 t/m 12 juni een li teraire Rijnreis gehouden. Zeventig schrijvers en dichters uit de vier Rijnlanden (Zwitserland, Duitsland, Frankrijk en Nederland) zijn aan boord van „Das Narrenschiff '84" en zullen schrijven, lezen en spreken over Europa's ver leden en toekomst. De KRO vaart ook mee. Op alle dagen wordt verslag gedaan via KRO-radio en KRO-tele- tekst. De reis begint in Basel op 8 juni en gaat via Straatsburg (het parlementaire hart van Euro pa), Mainz en Rolandseck naar Rotterdam waar men op 12 juni aankomt. Op het schip is een drukpers aanwezig, zodat de gedichten en ver halen die aan boord gemaakt worden, meteen kunnen worden gezet en gedrukt. Aan het eind, in Rotterdam, worden deze produkten ge bundeld in een bloemlezing. Bovendien zal er een bundel moderne Rijnsprookjes en een foto verslag van de reis verschijnen. In de vijf aan legplaatsen worden lezingen, cabaretvoorstel lingen en literaire feestelijkheden gehouden. Nederlandse varensgezellen op het Narrenschip zijn o.a. J. Bernlef, Remco Campert, Bob den Uyl, Gerrit Kouwenaar, Wiel Kusters, Harry Mulisch, Bert Schierbeek, Cees Buddingh' en Geert Jan Lubberhuizen. Voor de KRO vaart Louis Houët mee. Hij doet verslag van de reis, heeft gesprekken met de schrijvers en leest het aan boord ontstane werk. Op donderdag 7 juni is hij te horen in „De we reld op donderdag" (Hilv. 2), op vrijdag 8 juni in Echo (Hilv. 1), op maandag 11 juni in Spek takel Magazine op Hilv. 4, en op dinsdag 12 juni in Echo (Hilv. 2). Op donderdag 21 juni brengt KRO-radio in het literair programma Spekta kel nog een uitzending over de literaire Euro pa-en Rijnreis, van 23.00 tot 23.55 uur, Hilv. 2. Holland Festival op NOS- radio HILVERSUM NOS-radio zal gedu- rende de maand juni ruim 19 uur zend tijd op Hilversum 4 besteden aan recht streekse uitzendingen en reportages, gewijd aan het Holland Festival 1984. Daarnaast zal van 1 tot en met 28 juni dagelijks een vijf minuten durend HF- Journaal worden uitgezonden met in formatie over komende gebeurtenissen, interviews en andere HF-actualiteiten. Het journaal wordt samengesteld en ge presenteerd door Sytze Smit en is te horen van 13.05-13.10 uur op Hilver sum 4. Tevens zullen nog opnamen worden gemaakt voor uitzending op een later tijdstip en worden opnamen uitgezonden, die tijdens vroegere Hol land Festivals zijn gemaakt. (1ILVERSUM Zoals de tlm „Breakdance" mo di. fienteel inspeelt op de duivel bezeten meisje hoefde isje - -. te spelen, zoals in The Exor- Itreetdance-rage in Ame- cjsti maar de sympathieke rol- 'ika, zo was de film „Rol- schaatster Terry Barkley. Boogie" in 1979 het ge- Toch is ze deze keer ook beze- tl" rolg van de rolschaats- ten. Ditmaal is het echter van - de rolschaatskampioen Bobby James (Jim Bray). Deze be weegt zich als een soort John disco-woede. De rolprent, lie vanavond op Duits and 2 om 19.30 uur wordt Travolta op wieltjes door de AY litgezonden, is een tiener- rolprent en je zou „Roller tèi ïlm met in de hoofdrol Boogie" dan ook kunnen zien ice.nder anderen Linda al* een s°ort „Grease" op rol- 'llair en Jim Bray. .inda Blair was blij met haar Linda speelt een muzikaal wonderkind van rijke ouders, dat verliefd wordt op de rol- schaatskoning Bobby. Hier door laat ze de klassieke mees ters (tijdelijk) voor wat ze zijn en werpt zich op de disco-mu- ziek. Om wat spanning op te roepen in dit toch wel amateu ristische scenario, wordt de rolschaatsbaan, waar de film zich voor het grootste deel af speelt met sluiting bedreigd. Er zijn namelijk drie heren, die op de plaats van de baan een supermarkt willen vesti gen. Een Roller-Boogie wed strijd, die op dat moment wordt georganiseerd, komt hierdoor in gevaar. jiinoa Blair en Jim Bray vinden elkaar door de rolschaats. Maar voor hoe lang? De leukste scenes uit de film zijn de beelden waarin wordt gerolschaatst. Hoewel de rage in Europa nooit echt is doorge broken, sloeg hij aan het eind van de jaren zeventig in Ame rika massaal aan. Daar werd de rolschaats een nieuw ver voersmiddel waar iedereen ge bruik van maakte. Niet alleen de schooljeugd leefde zich uit op wieltjes, maar zelfs de poli tie in Denver bewoog zich op deze manier voort. Amerika werkte, winkelde en danste op rolschaatsen. De rolschaats-rage overtrof zelfs die van de hoela-hoep in de jaren vijftig. In San Fran cisco bijvoorbeeld werd het Golden Gate Park afgesloten voor verkeer, terwijl in Los Angeles Venice Beach de plaats was waar de rolschaat ser zich uitleefde. Daar wer den zelfs mensen gearresteerd omdat ze het naakt deden. Om je als rolschaatsers rit misch te kunnen voortbewe gen, bleek de disco de beste muziek te zijn. Disco-tempels verrezen dan ook als padde stoelen uit de grond om in de ontstane behoefte te voorzien, maar ook de fabrieken waar radio's werden gefabriceerd draaiden op volle toeren. De rolschaatsers deden het im mers het liefst met een transis tor-radio in de hand of een walkman op het hoofd. De verklaring om zich rollend voort te bewegen was heel simpel: je kunt er veel plezier aan beleven en dat gebeurde ook. Er werden wedstrijden georganisserd en choreogra fieën uitgedacht. Er waren ook heel wat rolschaatsers die zich van rollende schoenen bedien den omdat het een goede trai ning is. Zo zou het bijvoor- Jim Bray (I) als rolschaatskampioen Bobby James. beeld beter zijn dan fietsen omdat door de verdeling van het lichaamsgewicht het hart beter zou functioneren. Vooral kleine mensen waren blij met de rage. Hun complexen ver dwenen als sneeuw voor de zon nu ze plotseling vijf centi meter waren gegroeid. Maar de meesten bonden de rol schaatsen onder omdat ze zich op die manier sneller konden verplaatsen dan te voet. Wat reacties uit die tijd: „Het voelt fantastisch. Je bent vrij, je raakt je agressie kwijt. Je kan alles. Je bent een vogel in de lucht. Je zweeft over straat". Deze rage mocht dus niet on opgemerkt voorbij gaan. Daar om vervaardigde producent Irwin Yablans de film „Roller Een onwaardig eerbetoon aan de dode Count Ach, de bedoeling was natuurlijk wel goed. Een van de be langrijkste jazzmusici uit de geschiedenis ging dood. en c/e- A VRO wilde dat memoreren met een programma op de tele-- Visie. Vorige week donderdagavond was het zo ver, een paar weken na de dood van Count Basie; de A VRO zond een paar beelden uit van de oude jazzmeester met zijn orkest. Maar als de bedoeling goed is, hoeft de uitwerking van zo'n idee natuurlijk niet in orde te zijn. En dat was hier ook zeker niet het geval. De A VRO toonde aan over een beschamend grote hoeveelheid luiheid te beschikken. Men trok op goed geluk een blik uit het archief met zelfgemaakte plaatjes van Count, optredend in Den Haag, daterend uit 1979. Dat was het dan. Geen mens had daarbij in overweging genomen dat dit beelden waren uit de nadagen van de onderhavige muzikant, dat hij in dat jaar een vrij matig orkest van houten klazeq* aanvoerde, dat het mnisschien wel handig zou zijn om in zon. uitzending even iets aan te stippen van het belang van dé4 man dn de geschiedenis van de jazz. Om nog maar te zwijgen over de ergerlijke nonchalanceK waarmee zo'n filmpje dan ook wordt uitgezonden. Het wasr vijf jaar oud, maar in al die jaren had bij de A VRO niemand" de moeite genomen de inleidende praatjes van Basie even te laten vertalen, niemand had de moeite genomen om in hef filmpje even aan te geven hoe de gespeelde nummers heetten'," niemand had de moeite genomen om even uit te zoeken wie" de bandleden waren (op z'n minst ben je als liefhebber even1 benieuwd naar de namen van musici die als soliste worden' opgevoerd). Niets van dat alles. Vooral gezien het feit dat je dan ook nog wekenlang moet wachten op het moment dat de televisie ein delijk eens reageert op het overlijden van zo'n toon aangeven-' de muzikant, is dit natuurlijk een onwaardig staaltje gemak zucht. Als je op de dag van het doodsbericht met dit filmpje komt is dat allemaal te excuseren, maar niet weken na dato Slechte beurt van zo'n AVRO. die wel in diezelfde week het programma weet om te gooien om een actuele en belangwek-« kende film over de Russische kerngeleerde Sacharov uit te* zenden. Hoe kan dat nou, dat binnen een en dezelfde omroep, zo verschillend wordt geopereerd op dit gebiedZal wel ko-- men omdat Basie onder amusement valt en Sacharov ondeix informatie. Daar moet een mooie taak liggen voor de nieuwe, televisiedirecteur. De VPRO liet vorige week zien hoe je de persoon, de artistie-u ke mérites en het optreden van een pianist van allure wel in, beeld moet brengen. Door middel van een documentaire en, een concertregistratie van de Franse wonderpianist Pierre Volondat. Daar werd vrijwel de hele woensdagavond aan op geofferd, terwijl de meeste vaderlanders naar het Europacup voetbal op de andere zender keken. Het werd een boetend portret van een fascinerend buiten-\ beentje in de klassieke muziek, een hoogst eigenzinnig knaap je, dat tegelijk en sublieme pianist is met een haast ongeloof-. wardige artistieke volgroeidheid, je zit verbijsterd naar de" man te luisteren als hij zijn mystieke wartaal uitslaat en even: later ademloos te kijken naar zijn werk als uitvoerend kuns-' tenaar. En hoe heel anders gaat het dan weer toe bij de Tele-' ac-cursus let's swing, waarin een Amerikaanse pianist om zwaar geaccentueerd Duits toespreekt over hoe je de trombo ne en de contrabas om de beurt solo kunt laten spelen in een stukje jazzachtige muziek. Wie heeft dat nou weer bedacht bip Teleac? Kunnen Nederlandse musici dat nietMensen air Cees Schrama, Pim Jacobs en Bert Stoops hebben een jaren lange ervaring met schoolconcerten, spreken daarbij gewoon Nederlands en spelen bovendien zelf een echt swingend stuk je muziek, terwijl het bandje van die Duitse Amerikaan (of Amerikaanse Duitser kiest u zelf maar) een opmerkelijke klungeligheid vertoont. Nee: deze cursus is meer een onbedoeld komisch programma,- waar aankomende musuci echt helemaal niks van kunneni opsteken. Het is, tenslotte, natuurlijk ook typisch een radio- onderwerp, en helemaal niet geschikt voor de televisie. RENÉ DE COCQ- Vandaag iMeg van de snelweg 'o,\an de vooravond van de L-jrote vakantietrek herhaalt NCRV de komende weken E-//er informatieve program- >T-na's over enkele buitenland se streken die minder be kend zijn onder toeristen. P/ée/ zonzoekende vakantie gangers snellen linea recta ,jaar zuidelijke stranden en teten niet wat ze onderweg ,enissen. In deze eerste afleve- dPg maakt de kijker kennis j&et de omgeving van de iduitse stad Heidelberg, zo'n iui00 km van Amsterdam. Een jcfstand die nog betrekkelijk Evs kan worden afgelegd in e<en dag. In Heidelberg ver- t^vvikt, kan de reiziger de vol gende dag opgewekt zijn voortzetten. '°)p 12, 19 en 26 juni komen Yyider meer ook de Franse preken van de Morvan en de e]oire aan de beurt en ook pt Noordduitse Sleeswijk- rHolstein. jp-50 uur Nederland 1. $\et filmprogramma van de ,eARA besteedt ruim aan- epcht aan het werk van de v3S in Cannes bekroonde cineast Wim Zijn film Paris d ëxas" verwierf de Gouden alm. De meermalen gelau- erde Wenders filmt vooral ver en in de Verenigde Sta- in. anavond is het de laatste jaal dat Ageeth Scherphuis J'Uitkijk'" presenteert. In het ilgende seizoen is er een 7 der, nog onbekend ge- cht. 103 uur Nederland 1. éan Engeland naar )chotland eet eilandenrijk voor de En- 5lse en Schotse kusten is *$t domein van vele soorten ems. In de derde en laatste Jevering van de serie „In jgelvlucht" van de Britse jganisatie voor vogelbe- iiherming wordt de camera Wicht op deze ranke vlie- irs, die vanwege hun ge- ibrkte staart ook wel zee- maluwen worden genoemd. ).50 uur Nederland 2. Nederland Scène uit de laatste aflevering van „De Parel In De Kroon". De familie Layton reist met Guy Perron, Ahmed Kasim, Nigel Rowan en graaf Bronowsky naar Ranpur. Ned. I om 20.38 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot. In deze serie over de belevenissen van een veearts (Chistopher Timothy) vandaag een afle vering die speelt in 1939. De oorlogsdreiging wordt ook op het platteland voel baar. Maar Siegfried en Ja mes hebben voorlopig de handen vol met hun eigen oorlogje: tegen de mond en klauwzeer die de veesta pel van de plaatselijke boe ren bedreigt. 16.50 Weg van de snelweg, toeristische tips. 18.45 Politieke partijen: De verkiezingen voor het Euro pees Parlement: D'66. VARA 18.55 Gil en Julie, tekenfilm. 19.50 Fame, tv-serie. Morloch haalt Leroy over mee te doen aan een hardloopwed strijd. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Politieke partijen: De verkiezingen voor het Euro pees Parlement: het CDA. VARA 20.38 De parel in de kroon (slot), tv-serie. De geheim zinnige gebeurtenissen rond de Engelse Indiër Hari Ku mar blijven de rode draad vormen in de prachtige Brit se tv-serie over de nadagen van de Engelse heerschap pij over het huidige India. Guy Perron keert in 1947 als historicus terug om voor een krant de laatste stuip trekkingen van de Britse koloniale macht te beschrij ven. Bij zijn aankomst ver neemt hij van het veronge lukken van kapitein Merrick. Niemand wil hem de toe dracht vertellen. 22.23 Achter het nieuws, ak tualiteitenrubriek. 23.05 Uitkijk, filmrubriek. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO Kinderkrant, kinder programma. 19.50 Van Engeland naar Schotland, natuurfilm. 20.20 Tijdsein. Magazine met Zweedse aanpak drugspro blemen en de eventuele steun van „klein rechts" aan het kabinetsbesluit over de kruisraketten. 20.50 Ronduit: Vrijheidl Blij heid? Discussieprogramma vanuit de Vereeniging in Nijmegen over de waarden en grenzen van de vrijheid, over normen en vrije sa menlevingsvormen. Eén van de gasten is VVD-fractielei- der in de Tweede Kamer Ed Nijpels. Om de kijkers op adem te laten komen, zijn er intermezzo's van de gita rist Francis Goya. NOS 22.30 Journaal. 23.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Omnibus. Kunstkroniek die voor de tweede keer in het teken staat van het Hol land Festival. Aandacht voor: het Schönberg-En- semble, het nieuwe ballet van Toer van Schaik uitge voerd door het Nationaal Ballet en de produktie van Mickery „Fairground". 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heule. 18.25 Die kleinen und die teinen Leute. 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 20.00 Tagesachau. Aansl. Parteien zur Europawahl. 20.15 Die Montagsmaler, spelpro- gramma. Aansl.: Parteien zur Europa wahl. 21.05 Report, data, beelden, achter gronden. 21.50 Dallas, tv-serie. 22.35 Tagesthemen. 23.05 ARD-Sport extra: Kwalificatie wedstrijd voor de Bundesliga. 23.25 KulturwelL in dit boekenjour- naal een portret van de Amerikaanse illustrator en prentenboekmaker Maurice Sendak. Hij heeft een hom mage uitgebracht aan de Duitse schrijver en schilder Philip Otto Run- ge (1777-1810), en belangrijke Duitse romanticus. Sendak voelt veel voor deze romantiek, getuige ook zijn be roemde illustraties van de sprookjes van Grlmm. 00.25 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Regionaal nieuws-overzicht. 17.15 Tele-lllustrlerte. 17.50 Mein Name ist Hase, teken filmpjes met Bugs Bunny. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Die Lehmanns (3), tv-serie. Karl wordt enqueteur. Het eerste ge sprek loopt wat uit de hand en hij be sluit „een betere"' manier te vinden om zijn beroep uit te oefenen. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. Aansl.: Partein zur Euro pawahl. 19.30 Roller Boogie, Amerikaanse speelfilm. (Zie elders op deze pagina). 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine. 21.45 Heute-journaal. 22.05 Spielraum: „Arbeit ist das hal- be Leben'. Regie: Peter Behle. Aansl.: Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus natuurkundige techniek (3). 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsreporter. Manfred Bainczyk zur Europawahl: Leben aus dem Koffer, fllmreportage. 20.45 Rückblende. Twintig jaar gele den liep de eerste door atoomkracht aangedreven vrachtboot van stapel. De „Otto Hahn" had het begin moe ten zijn van een nieuw tijdperk in de koopvaardij. Dat het ook met deze toepassing van kernenergie niet zo vlot is gegaan, wordt in deze reporta ge duidelijk gemaakt. 21.00 Formel Eins. 0 de. I Eins. De ARD Hitpara- 21.45 Landesspiegel. Lebensbilder aus NRW: Der Richter und sein Freund. Een reportage uit Noordrijn land Westfalen over de vriendschap tussen Kurt Schwedersky, rechter In de Hitlertijd, en de joodse tolk Sul- 22.15 Thema des Monats. Aanslui tend: Laatste nieuws. 18.00 De Bubblies, poppenserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.45 De andere Belgen (2). 19.25 Goal? (6). 19.35 Kijk uitl Verkeerstips. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Politieke Tribune. 20.20 Condo (1). Nieuwe, dertiendeli ge Amerikaanse serie. Afl: De buren. Daar gaat het ook voornamelijk over. Buren, waartussen reeksen misver standen rijzen. Het eerste is, dat Ja mes Kirkridge na zijn verhuizing een tuinman wil aannemen, die zijn buur man blijkt te zijn. 20.45 De blauwe planeet (1), der tiendelige serie over de aarde. 21.35 Onbekende Chaplin (Unk nown Chaplin). Derde en laatste deel: Verborgen schatten. Nooit ge bruikt materiaal van de meesterfil- mer, prive-opnamen en ruw materiaal voor speelfilms, dat geen genade kon vinden in de ogen van de immer naar perfectie strevende Chaplin. 22.25 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 St. Julien, tekenfilm. 19.30 Juke Box. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Kijk uitl Verkeerstips. 20.20 Confrontatie. 21.00 D-Day: 40 jaar later. Documen taire van Roland Lomme over de lan ding in Normandië op 6 juni 1944. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.24 Lotto en consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Tribune. 20.10 Contacts, verkeersinformatie. 20.15 Et la vie continue (6), kroniek over een familie uit Lombardije vanaf het eind van de Tweede Wereldoorlog tot 1975. 21.25 Videogam, popmuziek. 22.15 Le jour Ie plus long. Program ma t.g.v. de invasie in Normandië, 40 jaar geleden. 23.05 Journaal. TV 5 19.00 Un regard s'arröte. 19.10 La grande chance. 20.45 Temps présent. Magazine. Engeland BBC 1 18.05 John Craven's Newaround. 18.10 Wildtrack. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 You can't see the woods... with David Bellamy, informatieve se rie. 20.05 Blankety blank, met Terry Wo- gan. 20.40 Sorry, comedy-serie met Ron nie Corbett. 21.10 The Montreux Golden Rose of Pop Festival, deel 2. 22.00 Politieke uitzending. 22.05 Journaal. 22.30 Real lives. 23.15 Europees boxgala. 00.05 Top Sailing. 00.40 Nieuwsoverzicht. 00.42 WeerberichL BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Nice Girl, Amerikaanse speel film uit 1941. Met: Deanna Durbin, Franchot Tone, Robert Stack e.a. Re gie: William A. Seiter. 20.10 R.K.O. shorts. 20.40 The Great Egg Race (2). 21.10 Horizon. 22.00 Politieke uitzending. 22.05 The Young Ones, jongerenpro gramma. 22.40 One Man and his Dog. Sheep dog Championship (4). 23.25 Private Lives. Vandaag: Sir Pe ter Hall en Zandra Rhodes. 00.00 Newsnight. 00.45 Film. 01.15 Tv-cursussen. ITV 17.45 CB-tv. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 Survival. 20.30 Scarecrow and mrs. King. Spionnage-serie met Kate Jackson en Bruce Boxleitner. 21.30 Morecombe Wise Show. 22.00 Politieke Partijen. 22.05 The adventures of Sherlock 23.05 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.35 First Tuesday. Documentaire. 00.40 The protectors. Tv-serie met Nyree Dawn-Porter en Robert Vaughn. 01.05 Living and growing. 01.30 A prayer for life. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel music box. 19.00 Cartoon time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne and Shuster. Komische serie. 19.30 The new Dick van Dyke show. 19.55 Skyways. Drama-serie. Doug en Dixie besluiten te trouwen. 20.45 Starsky and Hutch. Ameri kaanse serie. Hutch wordt verliefd en dat heeft gevolgen. 21.35 Thrillmaker sports. Stuntvlle- gen. 22.00 IJshockey. Hertford - Edmon ton. 23.05 Sky Channel music box. TV«morgen NEDERLAND 1 09.00 NOT: Schooltv. 09.30 Nieuws voor doven. 09.35 NOT: Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. VARA 15.30 Oom Ferdinand en de tover drank. 17.02 De film van Ome Wil lem. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.25 SesamstraBe. 10.00 Heute. 10.03 WISO. 10.35 Frauengeschich- ten. 11.20 Die Montagsmaler. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.30 D-Day vor vierzig Jahren. 16.00 Tagesschau. 16.10 Omaha „84: Auf den Spuren der allierten Inva sion, reportage. 16.55 Mensch, mach' hinne... Jorg und sein Prakti- kum. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.00 Aktuell vom Prix Jeunesse 1984. Voorbeel den uit de wereld van kinder- en jeugdtelevlsie. 15.40 Breakdance (6). 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn. 16.35 KompaQ. 17.00 Heute. 17.15 Landung in der Normandie. BRT 1 14.30 D-Day veertig jaar geleden. BRT 2 BBC 1 07.30 Breakfast Time. 10.00 Claire Rayner's casebook. 11.05 Gharbar. 11.30 Play School. 11.55 Cricket: Kwartfinale van de B en H Cup. 14.20 Journaal. 14 35 Weerbericht. 14.37 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.40 Gran. 14.45 Stop-Go. 14.55 Cricket. 15.25 D-Day Coverage. 16.05 Cric ket. 16.50 D-Day Coverage. BBC 2 07.05-09.10 Tv-cursussen. 10.10 Tv-cursussen. 16.00 Cricket. 16.55 Play School, it's Wednesday. 07.25 Ontbijt tv. 10.30 Schooltv. 13.00 Atarah's music. 13.30 Sounds like a story. 13.30 Look who's tal king. 14.00 Nieuws. 14.30 Afternoon plus. 1500 Take the high road. 15.30 Country practice. 16.30 Sons and daughters. HILVERSUM 1 leder heel uur nws. 17.55 Meded. (NOS) AVRO: 18.06 AVRO's Radiojourn. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pim Jacobs'" Platen- scala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Operette-Muscial. 21.02 Pe drie dode dwergen (6). 21.40 Even tussendoor. 22.02 AVRO's Sportpa- norama. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 Toen... op D-Day. 18.10 Aktua P.P.: 18?20 Uitzending van de EVP. Hum. verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 Forum-discussie. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 20.43 De bevrij ding van Rosa Davidson. Teleac: 21.30 Innovatie, kreatief ondernemen, les 6. 22.00 Tekenen en schilderen, les 4. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Op zoek naar de aarde (14). 23.00 Retour UTAH-Beach. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: 18.04 De Avondspits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Pop krant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NCRV: Concert door het Quadro Hotteterre en Friends. Werken van Telemann, Bach. Bocc- herinl en Vivaldi. 21.30 Literama. 22.25 Kerkorgelconcert. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in hal Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VOO: 7.03 Ook goelemorgen. 9-PJ3 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 De Jukebox. 15.03 Nederland Muziekland. EO: 17.03 EO-Onderweg. HILVERSUM. 2 VARA: 7.00 Nws. 7,11 De Wekkerradio. P.P.: 8.55 Uitzen ding van God met ons. NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Spy in de sky, les 2. VARA: 10.03 Schoolradio 10.23 Hoor Haar'" (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. Over- h.voorl.: 12.16 Franco huis. N09: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen v. d- dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-ge- noeg. 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 „t Gif en Ik. NOS 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereld- wijzer. 16.00 Wat een taal. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws KRO: 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio „De Zwarte Roos'. 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws. 7 02 Het levende Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi- ca Sacra. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Het Bouwmeesterconsort 10.30 Orkestpalet. Concert ter gele genheid van de Richard Wagner Tage in de DDR door het Gewandhaus-, Koor en Orkest. 12.05 Symfonieën en concerten van J.Chr. Bach (17). 12.30 Promenade: muziek van Lehar. 13.00 Nws. 13.05 Holland Festival journaal. 13.10 Kerkconcert door Jacques vtin Oortmessen. orgel, m.m.v solisten. AVRO: 13.30 Met open mond. 14.30 Les Filles de Salnte-Colombe. 15.55 Muziek van Rachmaninov. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 7.30 Morgenmagazine met nieuws, reportages, verkeersin formatie en het weer 16.30 Middag- nagazine met Henk van Hoorn.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15