„Damestennis is hard aan nieuwe sterren toe Boere naar SC Cambuur Record aantal landen naar Olympische Spelen „Jeugdwedstrijden onder politiebegeleiding" CHRIS LLOYD: 2 Bewonderenswaardig erstel Connors .onder de. Toernooienreeks van start bij De Merenwijk Menken uitgeschakeld ■«SPORT -» Qeid&iQowuvnt DINSDAG 5 JUNI 1984 PAGINA 13 Stalman zestien centimeter verder WALNUT Ria Stalman ia« heeft tijdens internationale ,n~ atletiek wedstijden in het i(j Amerikaanse Walnut het Ne- e(|'derlands record discuswer- nij'pen gebracht op 67,36 meter. U C ,p, cord, dat sinds 24 april i j al op naam van de in de Ver- ia„ enigde Staten studerende _;1 Haagse stond. Het is de 0| twaalfde keer dat Stalman w-.het nationale record scherper p(j.stelt. Bij het kogelstoten werd ru.Stalman tweede met 17,27 jgüneter. ARNHEM Remco Boe- re, afgelopen seizoen met 27 doelpunten topscorer in de eerste divisie, speelt het komende seizoen bij SC Cambuur. De 22-jarige Boere, die bij Roda JC on der contract staat, speelde de afgelopen competitie op huurbasis bij Vitesse. Hij gaat nu, eveneens op huurbasis, voor één sei zoen naar Leeuwarden. heelt een éénjarig contract ge tekend bij het Belgische Lierse SK. De Zwolse club wil het verlies compenseren door het aantrekken van Jilrgen Mul ler, die afgelopen seizoen bij Willem II speelde. De Tilburg- se club is akkoord met een vertrek van de Westduitse middenvelder. PEC Zwolle moet echter nog onderhande len met FC Antwerp, de club waarbij Muller onder contract staat. Honved Boedapest heeft op de laatste dag van de Hongaarse voetbalcompetitie dank zij een gelijkspel (6-6) tegen Volan de nationale titel veroverd. New York Cosmos heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de Transatlantische be ker veroverd. In East Ruther- ford werd het Italiaanse Udi- nese met 4-1 verslagen. De vroegere Engelse interna tional Steve Coppell (29) heeft een contract als manager bij tweede-divisieclub Crystal Pa lace ondertekend. De voorma lige speler van Manchester United moest zijn actieve loop baan afbreken wegens een ernstige knieblessure. Hij wordt bij Palace de opvolger van Alan Mullery. ZEIST De KNVB heeft duidelijk een kater overge houden aan de diskwalificatie van het UEFA-jeugdelf- tal. Dat bleek gisteren tijdens de bondsvergadering uit de ope ningsrede van voorzitter Van Marle. Tijdens het kwalifica tieduel tegen Luxemburg in Velsen ontplofte een rotje in de handen van de Luxemburgse doelman. Naar aanleiding van dit incident mocht niet Nederland, maar Luxemburg naar de eindronde van het Europees kampioenschap in Moskou. ,,De lering die we hieruit moeten trekken, is dat zelfs bij deze duels verregaande orde- en veiligheidsmaatregelen nodig zijn. Jeugdwedstrijden onder politiebegeleiding. Ik zal er aan moeten wennen", aldus Van Marle. e PARIJS Tussen de bui en door hebben gisteren e hog drie tennissers de kwartfinales kunnen be- I reiken van de open Fran- >1 se kampioenschappen in j: Parijs. De Amerikaanse 'J vechter Jimmy Connors, de als tweede geplaatste TTsjechoslowaak Ivan Lendl en de Zuidameri- kaan Andres Gomez, de geheime favoriet temid- den van de toppers, plaat- sten zich na McEnroe, Arias en Sundström bij de A laatste acht. 9 De Franse titelhouder Yan- n nick Noah, voor wie 25.000 ^.toeschouwers geduldig blè rt ven wachten in het stadion Roland Garros, moet van opnieuw de baan op om de Hongaar Balazs Taroczy de voet dwars te zetten. Na een set te hebben ge- wonnen, gaf de toernooilei- Iding het sein inrukken, toen Ide regen aan het efnde van *de middag voor de zoveelste [keer het provisorische wed- f«trijdschema in de war stuur de. Connors begon tegen de [jeugdige Spanjaard Emilio Sanchez slecht en kwam met 0-3 en 1-4 achter. De 31-jari- ge Amerikaan herstelde zich echter op een bewonderens waardige wijze en won tien games op rij. Het verzet van Sanchez was daarmee gelijk gebroken, want hij behield nog slechts twee keer de ei gen opslag. Lendl, die drie jaar geleden in de finale te Parijs van Björn Borg verloor en nog steeds loert op een zege in een Grand Slam-toernooi, bezat tegen de tijd dat de partij moest worden onder broken al een comfortable voorsprong op de Zweed An ders Jarryd, 6-4, 6-0, 3-3. Jar- ryd, die eerder Michiel Scha pers uitschakelde, verklaar de onder deze omstandighe den weinig lol te beleven aan het tennis. De Zweed, die contactlenzen draagt, klaag de over het slechte zicht door de regen. Hij slaagde er ook. niet in de partij nog een an-, dere wending te geven en verloor na de hervatting kansloos. Lendl krijgt in de kwartfina le te maken met Andres Go mez, die door de toernooilei- ding als zevende is geplaatst. De speler uit Ecuador onder vond amper tegenstand van de Zweed Jan Gunnarsson: 6-3. 6-1. 6-3. PARIJS Het damesten- nis-circuit bestaat in feite uit twee van de beste speelsters uit de geschie denis en een aantal bijzon der getalenteerde jonge ren, maar de belangstel ling zou wel eens dras tisch terug kunnen lopen als Chris Lloyd-Evert en Martina Navratilova hun overheersing nog enige tijd kunnen voortzetten. Deze mening verkondigde Chris Lloyd onlangs. De Amerikaanse vindt het geen goede zaak dat Navratilo va en zijzelf telkens weer de toon aangeven. Overigens is het momenteel zo dat er ook tussen Martina Navratilova en Chris Lloyd een vrij grote kloof is ontstaan. De ex-Tsje- choslowaakse, uitgesproken favoriet voor het winnen van de open Franse titel in Parijs, heeft de laatste tien onderlinge duels gewonnen. ,,Dit is een uiterst belangrijk jaar voor het damestennis", al dus Chris Lloyd-Evert. „Eén van de sterke speelsters in op komst zal langzamerhand eens door moeten breken. Anders vervlakt het circuit te veel". Op 29-jarige leeftijd is Chris Lloyd van plan nog zeker twee jaar met toptennis door te gaan in een poging de eerste plaats op de wereldranglijst nog eens van de vrijwel on aantastbaar lijkende Navrati lova over te nemen. Ook de 27-jarige Navratilova piekert er nog lang niet over het ra cket op te bergen. „Het ziet er naar uit dat Marti na en ik de eerstkomende ja ren nog wel de toon zullen aangeven", aldus Chris Lloyd. Weliswaar wordt een treffen tussen de twee „koninginnen van het tennis" altijd met spanning tegemoet gezien (ook al trekt Navratilova de laatste tijd telkens aan het langste eind), de uitslagen van de wedstrijden tegen mindere'go- dinnen zijn vrijwel altijd voor spelbaar. „Het wordt echt hoog tijd dat er eens een andere ster opstaat om de interesse voor het damestennis vast te hou den. Zoals het nu gaat, werkt het ontmoedigend voor de an dere speelsters die maar hopen dat ze ons bij de loting zo lang mogelijk uit de weg kunnen blijven omdat ze dan een zeke re nederlaag tegemoet gaan". Pam Shriver, de nummer drie van de wereldranglijst, is zich of ze ooit op het niveau kan gebruik van een grafiet racket ook terdege bewust van de on- terugkomen, waarmee ze twee om nog meer kracht in haar bevredigende situatie. Zo zei open Amerikaanse titels won. slagen te kunnen leggen, ze onlangs dat ze geen moge- De 18-jarige,eveneens blessu- lijkheden ziet hoger op de lijst regevoelige Jaeger schijnt wat te komen, tenzij Martina Na vratilova of Chris Lloyd be- De Amerikaanse is van oor- deel dat eigenlijk alleen de boekt ook Tsjechoslowaakse Hana Mand- likova van de groep jongere speelsters de capaciteiten bezit om tot een topper uit te groei- de Het merkwaardige is dat het en. ..Hana heeft erg veel to- i„ 1let"- Maar ze is ook te wissel- wachtkamer, als Tracey Aus- damestennis in de problemen tin en de door een blessure op dreigt te komen juist in een Roland Garros snel uitgescha- tijd het circuit kelde Andrea Jaeger, worden beloftevolle w eigenlijk al niet meer gezien kent dan ooit. Volgens Chris vallig. Wel kan ze, in tegen stelling tot Pam Shriver, op jeugdspeelsters ™eer s°or,e.n banen Soed uit v.c>-"= de voeten- In principe zou ze de volgende ster kunnen zijn Andere mogelijke kandidaten als mogelijke opvolgers van Lloyd is er echter veel voor het illustere tweetal. De 21-ja- nodig om het tot een echte ster *n°ere ""JgeiijKe Kanaiaaien rige Austin heeft de laatste te kunnen brengen. „We heb- zouden volgens Chris L ioyd de twee jaar wegens hardnekkige ben vedettes nodig die het pu- blessures haast niet kunnen bliek aanspreken en dat hoe- Britse Jo Durie en de pas 17-jarige Manuela Malejeva uit spelen. Vooral een chronische ven echt niet persé superstars Bulgarije zijn. „Het is echter rugblessure speelt haar parten, te zijn", zei Chris Lloyd, die Y vroeg om iets zin- De meeste experts betwijfelen recentelijk overging naar het Malf^va'^ldus Chris Lloyd. „Er zijn al meer jonge talenten vroegtijdig afgehaakt. Een nieuwe ster zal zich toch aan moeten dienen, want het gat tussen nummer twee van de wereld en de rest is nu wel angstwekkend groot". Chris Lloyd-Evert na haar overwinning op Roland Garros vorig jaar. „Dat de baanrecords nu al weer worden verbroken door de flatbottoms, is typisch for mule 1. Dat is de techniek, de vooruitgang. Maar je kunt toch niet steeds circuits blij ven aanpassen? Dan kun je aan de gang blijven. Daarbij heb je een stuur en een gas pedaal en dan mag je zelf uit maken, hoe hard je er mee wilt gaan. Zo eenvoudig ligt dat". (Autocoureur Keke Ros berg in de Telegraaf) „Bij Anderlecht voel ik me thuis. Daar wordt technisch voetbal gespeeld. Daar ben ik opgeleid. In die mensen heb ik vertrouwen. Over vijf jaar ben ik pas 23. Dan kan ik al tijd nog naar Italië. Ik blijf hopen. Ik kan mijn afkomst toch niet verloochenen. Voor een speler van mijn leeftijd is het Italiaanse voetbal echter te realistisch. Ik zou niet de kans krijgen me te ontwikke len. Bovendien ben ik Sici- liaan en die worden door de mensen uit de grote stad nog altijd als uitschot betiteld. Dat zouden ze me wel heb ben laten merken". En: „Ja, ik heb een broer, die bij Bin- che speelt. Pino. Hij is net ge promoveerd naar de derde klasse. Giuseppe heet ie ei genlijk, 21 is ie en misschien nog wel beter dan ik. Maar ja, hij speelt op zo'n hobbelig veld. Dan valt het niet zo (Voetballer Enzo Scifo in de Volkskrant) „Ik leef nog altijd in een roes. Omdat ik de eerste en enige Europeaan ben in de Zuidkoreaanse super league, heeft de tv al een paar keer aandacht aan mij besteed. Hoewel ik niets van die gek- of achterkant van een dag blad voor mij heb, sta ik ook continu in de krant'. En: „Een container met onze in boedel is onderweg, want hier zijn de tweepersoonsbed den slechts 1.90 meter lang en 1.60 meter breed. Onze eettafel is niet groter dan één bij één meter. Het is hier de gewoonte om op de grond te eten. Dat is een enorm gedoe voor ons". (Voetballer Rob Landsber gen in het Algemeen Dag blad) „Wat koop ik er voor wan neer ze mij leuk vinden, dat zegt me niks. Volleybal is een uitlaatklep. Voor mij, maar ook voor de spelers. Als ik een keiharde vloek in het veld hoor, kan dat net zo goed van een speler tegen zichzelf zijn. Maar al zou het tegen mij zijn. Een fout is een fout. Ik heb vaak ruiterlijk toegegeven, dat ik het ver keerd had. Heb je te doen met een Marco Brouwers, die begrijpt die filosofie. Maar er zijn er ook, die geef je een vinger, maar ze nemen de rest. Tussen die twee moet je door schipperen". (Scheidsrechter Harry Ja- nowitz in Volleybal) „En wat u had moeten opval len, was dat het nota bene nog zo'n knullig verhaaltje was van mij. Ik had een goed verhaal, maar ik raakte hal- verweg de kluts kwijt. Ik had de vraag verwacht en het antwoord dus van tevoren ingestudeerd. Maar ik raakte de draad kwijt. Ik moet zeg gen, ik was blij dat er niet verder werd aangedrongen. Ik meende trouwens echt uit de grond van mijn hart, we moeten dezelfde normen als van voor de boycot van het oostblok hanteren". (Voorzitter Mr. Jaap van der Krol van het NOC in de Haagsche Courant) „Het geld is een probleem van het profvoetbal, dat wij niet meer morgen ontken nen. Het effect is logisch. Wanneer er zoveel geld op het spel staat als woensdag, mag men eigenlijk alleen maar angstig voetbal ver- Jaap van der Krol: ...knullig verhaaltje... Pim vertelde, leek 't wel als of ik Pim zei dat-ie nog maar wachten. Het is niet eenvou- drie maanden te leven had. dig als UEFA hier een me ning over te geven. Nu het echter duidelijk is dat al dat de Does niet meer, hij kon de geld de sportieve belangen zo komst van Van Breukelen zeer aantast, hoeven wij als commissie daar niet over te zwijgen". (René Hüddy van de UEFA in Trouw) „Toen wij met Van Breuke len bezig waren, vond Pim dat 'n goede zaak, vóór het seizoen hadden we al in prin cipe afgesproken dat dit1 z'n laatste jaar zou worden. Maar toen vaststond dat Van Breu kelen zo,u komen en ik dat niet verwerken en ging toen pas minder keepen. Nu is-ie daar overheen. Laatst nog, speelde hij met PSV 2 tegen Eindhoven 2, na afloop krij gen we strafschoppen. Pim stopte de vijfde en benutte zelfs de zesde. Met z'n 40 jaar liep juichend weg, als een 18- jarige. Toen merkte ik dat Pim weer zichzelf was. Ik ben blij dat-ie volgend sei zoen bij ons in de opleiding ?aat werken". Trainer Jan Reker van JPSV in Voetbal Internatio nal) LOS ANGELES Liefst 141 landen, een recordaantal, hebben toegezegd met een afvaardiging te verschijnen bij de Olympische Spelen, die van 28 juli tot 12 augus tus in Los Angeles worden gehouden. Peter Ueberroth, de voorzitter van het organisatiecomité, maakte giste ren de definitieve lijst bekend nadat de inschrijftermijn op 2 juni was verstreken. Kort voor het verstrijken van de aanmeldingstermijn meldden zich zaterdag nog Tsjaad, de Seychellen, Birma, Madagascar, Op per Volta, Jordanië, Somalië, Lesotho en Tongo bij de organisa tie aan. Zeventien van de 158 bij het IOC aangesloten Tanden hebben zich hun deelname ingetrokken. Dertien daarvan beslo ten het voorbeeld van de Sovjet Unie te volgen en de Zomerspe len te mijden, omdat volgens hen de veiligheid van de atleten onvoldoende werd gegarandeerd en door de Amerikanen de re- fels van het olympisch manifest zijn geschonden. Behalve de ovjet Unie zijn dit Bulgarije, Cuba, Ethiopië, Hongarije, Laos, Mongolië, Noord Korea, Oost Duitsland, Polen, Tsjecho Slowa kije, Vietnam en Zuid Jemen. Verder trok Iran zich al in 1983 terug. Albanië bleef weg bij de vergaderingen van het IOC en Angola heeft evenmin gerea geerd op de uitnodiging. Of ook daadwerkelijk alle landen, die hebben ingeschreven, in Los Angeles zullen verschijnen, is twij felachtig, omdat gisteren Bolivia al aankondigde zich te zullen terugtrekken wegens gebrek aan financiën. Bij de vorige Olympische Spelen in Moskou waren 81 landen vertegenwoordigd. Een belangrijke groep landen gaf gehoor aan de Amerikaanse oproep tot een boycot uit protest tegen de inval van de Sovjet Unie in Afghanistan. Het vorige record-aantal deelnemers stamt uit 1972, toen in Mtinchen 122 ploegen acte de Crésence gaven. In 1968 in Mexico kwamen 112 aanmeldingen innen en in 1976 in Montreal 92. Hockeyheren De Nederlandse herenhockeyploeg zal tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in een groepswedstrijd Gróót Brittannië ontmoeten. De Britten vervangen de Sovjet Unie, dat de in schrijving heeft ingetrokken. Het is de enige wijziging in het hockeyprogramma. Nederland komt verder uit tegen Canada, Kenia, Nieuw-Zeeland en Pakistan. Het is nog niet zeker welke tegenstanders het Nederlandse wa- terpoloteam wacht. Mogelijk wordt opnieuw geloot. Frankrijk, Canada en Egypte nemen de plaatsen in van de Sovjet Unie, Hongarije en Cuba. Volgens de loting zou Nederland spelen in groep C spelen tegen West-Duitsland, Italië en Australië. Het deelnemersveld van het olympisch voetbaltoernooi wordt ge completeerd door West-Duitsland, Roemenië en Italië. Sovjet- -Unie, Tsjecho-Slowakije en Oost-Duitsland vielen af. De kandi datuur van het Nederlands olympisch elftal voor een open plaats werd niet door het NOC gesteund. De Afrikaanse landen zullen geen boycot doorvoeren van de Olympische Spelen omdat de in Zuid-Afrika geboren en tot En gelse genaturaliseerde Zola Budd in Los Angeles aan de start zal verschijnen. Dat deelde secretaris-generaal Amadou Lamine Ba van de Afrikaanse sportraad in Jaoende mee. LEIDEN De toernooi enreeks van dertien we ken is dit weekeinde van start gegaan met het dub- belspeltoernooi van De Merenwijk. De wedstrijd leiding van het Leidse toernooi bestaande uit An neke Wijnveldt, Ineke van Osmondt en Ton en Anne Poots kan niet te rugkijken op een voor spoedig begin van de ruim driehonderd wedstrijden; wegens de regen moest een groot aantal partijen worden geannuleerd. Bij gebrek aan een B-toernooi is het Cl herendubbelspel het hoofdnummer bij De Meren wijk. Bovenaan de plaatsings lijst zijn Peter Bauw en Hein /Lacourt en Leunissen/Van der Voort. Het gemengddubel- spel C kent twee favoriete koppels; Cock de Groot en Ei- thel Homan zijn als eerste ge noteerd voor Maureen Meijer en Lodewijk Kallenberg. Het C2 toernooi kent een aan merkelijk grotere inschrijving. Bij de mannen zijn Peter Paul Leertouwer en H. Schoelink favoriet, het tweede geplaatste koppel Geoff Beckwith/Derek Wilson trok zich al uit de strijd terug. Bij de gemengddubbel C2 wordt een overwinning van de Sassenheimers Arthur en Cynthia Vol ten tegemoet gezien. De concurrenten Maris en Vic Leunnissen van De Munnik bereikte reeds de tweede ronde. Het herendubbelspel D heeft ongeveer honderd deelnemen de combinaties. Het Unicum duo Dave Wijnveldt/Joris As- de Jong van Zee en Duin ge- .perghis moet het hele deelne- noteerd. Zij zullen in de eerste ronde al alle moeite hebben Arnoud van Dam en Johan van der Lippe uit Noordwijk van zich af te houden. Room- burgers Ton Crépin en Rob van Marwijk zijn als tweede geplaatst voor de combinatie Jan van Duyn/Lodewijk Kal lenberg en Voorhouters Jan Baan en Eric de Graaf. Bij de vrouwendubbel worden Cock de Groot en Dineke van der Plas geacht het toernooi te winnen. Concurrentie zullen zij, in volgorde van plaatsing, ondervinden' van Annemieke Oudshoorn/Nelleke Weijer- mans, het duo Van der Laan- mersveld de baas blijven. Bram de Feijter/Ton Poots, Ton Herweiier/Leen den Hou- ter en Mike Janssen/Mario van der Voort volgen in deze volgorde op de plaatsingslijst. Bij de dames zijn Ineke Knol en Hanny Verwoert van De Munnik favoriet. Kiek Meijer en Els van Diggele nemen eveneens een beschermde po sitie in. Het gemenddubbelspel D moet een overwinning ople veren voor het Merenwijk duo Pascal Jongmans/Theo Poots. Kiek Meijer en Joris Asperg- his (Unicum) worden ook op dit onderdeel goede kansen toegedicht. LEIDEN Het zaalvoet balteam van Menken kan de landelijke bekerfinale Want waar de enige andere hoofdklasser SBW puntloos bleef, ontfutselden de Noord- vprpptpn Nadat voridp w'lkers de vo,°r het overige op vergeten. iNaaat vorige interregionaal niveau uitko- week de hoge klassering in de strijd om de dis trictsbeker werd behou den via een knap gelijk spel tegen Datarex, moes ten de Noord wijkers giste ren toch het hoofd buigen. mende tegenstanders toch maar vijf punten. Maar aan die zegereeks kwam zoals gezegd gisteravond een einde. Binnen een mum van tijd keken de Noordwijkers te gen een 2-0 achterstand aan en toen Ruud Alkemade voor rust In Maasdam werd met 8-4 ook nog eens een strafschop verloren van De Maas. Door dit resultaat en de 3- miste, leek de wedstrijd ge speeld. Na de doelwisseling was er weer even hoop toen 0 overwinning die Data- RuT^k me, ,w°^ rex op Snoeki boekte, gaan De Maas en de Moor- unten voor 4-2 zorgde, maar H )e Maas wenste de zege niet drechtse bekerwinnaar uit handen te geven en liep verder. door naar 6-2. Rob van Kers bergen deed via 6-3 en 7-4 nog een duit in het zakje, maar uit eindelijk zou er met 8-4 verlo ren worden. En daarmee bleek de Noordwijkse droom over de landelijke bekerfinale een illu- Echt teleurgesteld over de ne derlaag waren de Noordwij kers overigens niet. Enerzijds omdat aan de overwinning van De Maas niets viel af te dingen en anderzijds omdat het feit dat de Leidse hoofd klasser zich in een dergelijk Sterk bezette poule zo had we- ^en te weren, al als een presta tie van formaat werd gezien. sie. Eindstand districtsbekerstrijd: 1 Datarex 4-7 2. De Maas 4-6 3. Menken 4-5 4. Snoeki 4-2 5. SBW 4-0 TENNIS Open Franse kampioenschappen Herenenkelspel, achtste finales: Connors (Vst)-Sanchez (Spa) 6-3, 6-1, 6-1; Lendl (TsjbJarryd (Zwe) 6-4, 6-0, 6-4; Gomez (Écu)-Gunnarsson (Zwe) 6-3, 6-1, 6-3; Noah (Fra)-Taroczy (Hon) 3-6, 6-2, 0-1, gestaakt wegens Damesenkelspel, achtste finales: Mandlikova (Tsj)-Brown (Vst) 6-1. 2-3, gestaakt wegens regen. WIELRENNEN Olympia's Ronde Se etappe: 1. Talen (Aar) 164 kilome ter In 3.45,15 (met bonificatie 3.45,00); 2. Verleyen (Bel) 3.45.34 (3.45,24); 3. Hermans (Mil) 3.45.34 (3.45,29); 4. Klein (Unl) 3.45,34; 5. Verhoeven (Gaz); 6. Poels (Aar); 7. Van de Poel (Aar); 8. Gavrilko (Sov); 9. Alberts (Ams); 10 Van der Hulst (Ams); 11. Kleine (Unl); 12. Boden (Odl); 13. Kulesza (Pol); 14. Palov (Tsj); 15. Vaanhold (Ams); 16. C. Kop- pert (Aar); 17. Rosmia (Sov); 18. Has- sink (Ams); 19. Nljboer (Ams); 20. Trowell (Aus). Algemeen klassement: 1. Verhoeven (Gaz) 16.55,16; 2. Saitov (Sov) op 0.03; 3. Rosmia (Sov) op 0.18; 4. Has- sink (Ams) op 0.25; 5. Kleine (Unl) op 0.29; 6. Pieters (Min) op 0.29; 7. Al berts (Ams) op 0.30; 8. Van der Hulst (Ams) op 0.36; 9. Nijboer (Ams) op 0.36; 10. Jakobs (Bat) op 0.37; 11. Stevenhaagen (Ams) op 0.43; 12. Korlokov (Sov) op 0.45; 13. Boden (Odl) op 0.47; 14. Boom (Min) op 0.53; 15. Breukink (Gaz) op 1.00; 16. Vaanhold (Ams) op 1.02; 17 Poels (Aar) op 1.03; 18. C. Kopperl (Aar) op 1.05; 19. Verleijen (Bel) op 1.07; 20. Lux (Odl) op 1.09. Dauphinó Libéré 8e etappe: 1. Nutens (Bel) 104 kilo meter in 2.46,22 (met tijdvergoedlng: 2.46,12); 2. Brun (Fra) z.t. (2.46.19); 3. Bernaudeau (Fra) z.t. (2.46.27); 4. Bonnet (Fra) 2.46.31; 5. De Keulenaer (Bel); 6. Linard (Fra); 7. Van Brabant (Bel); 8. Anderson (Aus); 9. Lemond (Vst); 10. Roche (Ier). Afsluitende tijdrit: 1. Lemond (Vst) 32 kilometer in 46.18.08 minuten; 2 Anderson (Aus) 47.06,02; 3. Ramirez (Col) 47.16,00; 4. Laurent (Fra) 47.19,04; 5. Hinault (Fra) 47.21,80; 6. Rüttimann (Zwi) 47.51.06; 7. P. Simon (Fra) 48.18,05; 8. Alban (Fra) 48.31,08; 9. Mas (Fra) 48.45,04; 10. Berard (Fra) 49.02,06; 11. Bonnet (Fra) 49.06,04; 12. Brun (Fra) 49.37,00; 13. Vlchot (Fra) 49.53,07; 14. Garde (Fra) 49.55,03; 15. J. Si mon (Fra) 50.14,04; 16. Winnen (Ned) 50.27,04; 27. Veldscholten (Ned) 51.35,05; 40. Lubberding (Ned) 53.44,02; 43. Wekema (Ned) 54.23,00; 44. Rooks (Ned) 54.32,01. Eindklassement: 1. Ramirez (Col) 35.23,11; 2. Hinault (Fra) op 0.27; 3. Lemond (Vst) op 5.07; 4. P. Simon (Fra) op 6.33; 5. Rüttimann (Zwi) op 10.41; 6. Roche (Ier) op 11.59; 7. An derson (Aus) op 13.49; 8. Laurent (Fra) op 16.36; 9. Mas (Fra) op 16.59; 10. Garde (Fra) op 18.19; 11. Bagot (Fra) op 20.17; 12. Alban (Fra) op 23.38; 13. Vigneron (Fra) op 25.56; 14. Arnaud (Fra) op 26.55; 15. Bonnet (Fra) op 27.19; 18. Winnen (Ned) op 30.04; 19. Veldscholten (Ned) op 31.00; 22. Rooks (Ned) op 35.14; 28. Lubberding (Ned) op 44.39; 43. We kema (Ned) op 1.16,40. Ronde van Italië 7e etappe: 1. Pedersen (Nor) 5.27,03; 2. Chlnetti (Ita) op 0.03; 3. Van de Velde (Ned); 4. Gaviilet (Zwi) op 0.05; 5. M. Lejarreta (Spa); 6. Mottet (Fra); 7. Argentln (Ita) op 0.10; 8. Plrard (Ned) op 0.11; 9. Zadrobllek (Oosh 10. Choccioll (Ita); 12. Vlsentlnl (Ita); 14. Moser (Ita); 119. R. Koppert (Ned) 5.40,52; 148. Havik (Ned) 5.43.05. Algemeen klassement: 1 Moser (Ita) 73.15,19; 2. Visentinl (Ita) op 1.03; 3 Argentln (Ita) op 2.07; 4, Flgnon (Fra); 5. M. Lejarreta (Spa) op 3.25, 6. Van de Velde (Ned) op 4.12; 7. Beccia (ita) op 4.44; 8. Da Silva (Por) op 5.03; 9. Baronchelll (Ita) op 5.15; 10. Saronni (Ita) op 5.24; 80. Plrard (Ned) op 56.45; 120. R. Koppert (Ned) op 1.20,06; 133. Havik (Ned) op 1.40,34

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13